Minister mathot IEUWE BOND IfOOR VLAAMSE EPENSIONEERDEN EEN LEEMTE WANNEER STEEKT MEN MET DE WERKEN VAN WAL VAN DE BELGISCHE KOUDE, NAAR DE OOSTENRIJKSE SNEEUW iAKTIEKOMITEE EN JJVER URGENTIEPLAN ^ARRONDISSEMENT iEEN AALKAPPINGEN UN DE FALUINTJES MINISTER RAMAECKERS TE AALST Aalsterse flitsen DE PRINS EN DE SENIOREN De Voorpost - 24-2-1978 - 5 lartstraat nr 28. Dez tel 3 van de statu iloengerechdgden bij Zaterdagavond vertrokken 62 leerlingen van het Koninklijk Ateneurn naarRamsau in Oostenrijk. Een sneeuwvakantie, veel skipret en vergeten dat er hier soms eens sneeuw ligt. Een tweede groep van 71 kinderen vertrok zondagmorgen met het vliegtuig (EL) linister van Openbare Werken Mathot is op vrijdag 3 maart te last in het arrondissement Aalst. Het Aktiekomitee ter Bevor- Jering van de Ekonomische Ekspantie van het Arrondisse- st%ent Aalst die de minister uitnodigde heeft voor hem alvast dfn na raadpleging van de gemeentebesturen een vragenlijst geprepareerd voor de werkvergadering die na het bezoek zal rolgen in het stadhuis te Ninove. r|jgferste reeks vragen betreffen haalt het aktiekomitee ook nog rinfle rijkswegen. Het is niet de rijksweg 60 - Aalst- kerjerste keer dat he aktiekomitee Dendermonde aan. Gevraagd hejn het algemeen en in het bij- wordt wanneer de verbinding ieufconder ook aan ministers 3in|staatssekretaris Mark Eys- >ns bvb.) de nadruk legt op Doibet vitaal belang van de rijks- zeg Aalst-nieuwe weg nr. 731. 'wee kunstwerken moeten irden uitgevoerd: de over- igging van de spoorlijn mderleeuw-Zottegem op mdgebied Erembodegem 'erken zijn ver gevorderd) en de overbrugging van de lijn 50 Brussel-Oostende. Aange drongen wordt voor een snelle (aanbesteding der werken, nog _jzóór het verlof. Twat het Aalsterse zelf betreft tussen de ringlaan en de rijks weg 60 op het grondgebied van Hofstade zal voltooid zijn en wat de vooruitzichten zijn in zake de rechttrekking van rijksweg 60 op het grondgebied van Gijzegem. Zullen verder ook nog worden besproken: de rijkswegen Bergen-Breskens, Edingen- Aarsele, Leeuwergem-Brakel en de A 9. Tweede reeks vragen hande len over de Dender en de wer ken die aan de oevers ervan dienen te gebeuren. RDW laa ^Wie zijn ogen de kost geeft kan regelmatig links en rechts resten zien van boomkappingen allerhande. Zo gebeurde het onlangs in de omgeving van het historisch Herdersems Monnikenhof waar een tiental kanada's werden gerooid en enkele knotwilgen het moesten ontgelden en ook in de Oisgenaatdreef («Essenhoutdreef») te Herdersem sneuvel- Lden bomen. Eveneens te Moorsel. Nogal logisch vermits het vaak om opbrengstbomen gaat. Hierin moet dan wel Norden vermeld dat telkens vergunning moet worden aan- jevraagd en bekomen en zulks gepaard gaat met herbe- ilanting. De veldwachter heeft hierbij als taak toe te zien dat alles volgens de wettelijke voorschriften gebeurt. rt het gewestplan staan de :aluintjes inderdaad geno teerd als waardevol agra- isch gebied wat bij kapping Sierbeplanting konditio- loon. Alhoewel zowel voor Her dersem als voor Gijzegem ten K.B. bestaat dat deze materie regelt bestaat der- jelijke reglementering (nog) niet voor Nieuw-Aalst Ie Regionale Aktiegroep eefmriieu Dender en Chelde (Raides) aanziet an ook deze kappingen als en kronische kwaal en uit vrees dat leeggekapte jintjes hun typisch ka ter zouden verliezen, laldes vraagt dan ook dat oor het hele gebied van Nieuw-Aalst een Koninklijk Besluit zou worden uitge vaardigd voor de herbeplan tingen en dit dan gepaard met een informatiekampan je om op de vigrerende wet geving te wijzen en effektief aan opsporing van sluikka- pingen deel te nemen. Sch- pen De Maght duldt geen boomkappingen zonder her beplanting. Bij klachten komt de dienst Leefmilieu, gepiloteerd door de plaatse lijke veldwachter, ter plekke en stelt een onderzoek in Bij grotere partijen wordt advies van de bevoegde mi nisteriële diensten ge-, vraagd. Na vergunning afgeleverd door het Kollege geven de Op het stadhuis leeft weer nostalgie naar het reorganistiepro- jekt van de diensten, dat in de tweede helft van het vorig bestuur onder leiding van de Gentse professor Van Hooland doorging en tal van sporen nagelaten heeft. Nu wil men nagaan of iedereen op die diensten wel met een passende taak bezig is. Het is altans te hopen voor het sukses van de onderneming dat inderdaad ieders taak onder de loep zal genomen worden. Ook die van de schepenen die zich met hun politieke kabinetten sterk in het werkproces hebben ingeschakeld en naar het oordeel van insiders ook voor de nodige storingen en misverstanden hebben gezorgd. Zal men erin slagen ook hun ware opdracht te omschrijven? MÉensi Hanv korte tyd is er te Aalst een nieuwe vereniging voor ioneerden bijgekomen, de «Vlaamse Unie voor Vlaamse vzw (V.U.V.G.), met zetel In de Albert nr 28. Deze vereniging heeft tot doel, zo lezen we in 3 van de statuten, «de Vlaamse Gepensioneerden of in in al hun noden, hulp verlenen aan en minder bedeelde leden, Inrichten van gezonde ontspanning werking, inrichten van reizen, sport beoefenen enz... rtom, al wat op sociaal gebied, ontspanning en gezondheid, aan de den ten goede komt> sioneerden heeft voor Vlaande ren gestreden, geleden .opgeslo ten geweest en gebroodroofd»... Voor deze mensen met hun heel aparte problemen, werd de V.U.V.G. opgericht. In het rondschrijven werd dan ook een oproep gedaan om zich zoveel mogelijk te laten inschrijven. Voorlopig is het lokaal onderge bracht in «Cafe Windsor», A. Lienartstraat 28 te Aalst. Bij de stichters vermelden we o.a. Lode Van Cauter. Romaan Daelman, Kamiel Boel. Irène Van Neck, Lucienne Castelain, Yvonne Bart, Lurma Van Hau- we. Oscar De Winne, Karei Temmerman, Oscar Colpaert. Voorzitter is Lode Van Cauter, en secretaresse Lucienne Caste lain. Tot slot weze nog gezegd dat, wie de sociale inzet kent van Lode Van Cauter. geen vrees hoeft te hebben zich bij deze bond aan te sluiten. W.L. heel programma, dus. laar» zo zei ons Lode Van luter, één der stichters, voor ter en in feite de grote spil (hter het hele opzet, «een rgelijke bond bestond hier niet. We willen de gevolgen sn de repressie zoveel mogelijk egnemen. Veel mensen hebben ronder geleden, en dragen daar rlfs nu nog de gevolgen van. ommigen zijn nu nog 25% van un pensioen kwijt, terwijl het ;ioengeld voor veel ouderen in vitaal belang is». V.U.V.G. wordt gesteund oor de Volksunie. Men kan ïlfs bij het partijbestuur in- :hrijven. Door de oprichting van deze ond, zo lezen we in een )ndschrijven, werd een grote emte gevuld. Een dergelijke oor en door Vlaamse Bond estond er voor onze mensen og niet. De overgrote meerder- eid van onze Vlaamse Gepen- nomen, maar de muren waarop ze steunde zijn gebleven tot grote hinder van het verkeer en gevaar voor overstroming. Sinds jaren vraagt men dat die hinderpalen zouden worden weggenomen. Wanneer zal dit eindelijk geschie den? Oeverversterkingen De oevers tussen Ninove en Ge- raardsbergen verkeren in zeer be denkelijke staat. Waarschuwingen tegen dijkbreuken ontbraken niet. Oeverversterkingswerken zijn hoogstdringend tussen Ninove en Denderleeuw. Denderleeuw en Teralfene, Teralfcne en Aalst en tussen Ninove en Geraardsbcrgcn waar de toestand volgens het ak tiekomitee biezonder hachelijk is. Trek wegen De trekwegen langs de Dender zijn in slechte toestand. Op het grondgebied zijn deze trekwegen ook wandelwegen die een toeristi sche waarde hebben. Kan men daarvoor geen werklozen tewerk stellen? RDW stadsdiensten zelf aan wel ke inlandse bomen men wenst geplant te zien, voor al dan de stilaan verdwij nende knotwilg en de els. Bijzondere eksemplaren van bomen worden dan hierbij gespaard. De centrale rol wordt hierbij dan vervuld door de veld wachter die niet alleen sluikkappingen moet op sporen maar ook kontroie- reti of de herbeplanting wet telijk verloopt. Schepen De Maght wijst DE DENDER EN DE OEVERVERSTERKINGEN Ter aanvulling van deze Dcnder-reportage die we schreven naar de opzoekingen van Gilbert De Smet, even op een rijtje gezet de werken die gepland of wenselijk zijn. We houden ze in de volgorde zoals ze door het Aktiekomitee ter be vordering van de Ekonomische Expansie van het Arrondissement Aalst op vrijdag 3 maart onder de neus zullen worden geschoven van minister van Openbare Werken Mathot die op die dag het arron dissement komt bezoeken. Herkalibrering van de Dender Deze werken, die sinds jaren aan de gang zijn. lijden grote vertra gingen. Hel arrondissement Aalst moet nog aan de beurt komen maar niemand weet goed wanneer en het is nog niet geweten waarin deze werken zullen bestaan. Diepgang op de Dender tussen VVieze-Sas en Aalst De diepgang op dit vlak is amper 1,5 meter Zeven belancrijkc firma's hebben daar een losplaats. Tussen Wicze en Dendermonde is de diepgang 3 meter, hetgeen schepen toelaat van 600 ton in plaats van 400 ton. Vraag is of de diepgang tussen Wieze en Aalst niet zou kunnen opgevoerd wor den terwijl de baggerwerken aan dc gang zijn. Wegnemen van stenen muren ter hoogte van Wieze De oude brug aldaar werd wegge- Na de verkiezing te Aalst van Prins-Kamaval, van de Ajuinprinses, van de Bierprins, van de kantiniëre en vroe ger de Bloemenfee kiest ook de derde Leeftijd zijn eigen prins, de «Prins der Senioren». Dit wordt dan nogmaals een verlengstuk van de Karna- valviering te Aalst. Voorzit ter Emiel Backaert en zijn bestuursploeg van de K.B. G. willen er weer eens werk van maken om ook deze ver kiezing echt te doen slagen. Talrijke prijzen zijn er ten andere aan verbonden. Om te kunnen meedingen naar de titel volstaat het lid te zijn van een afdeling K.B.G. en zich te presenteren in een pittige verkleding. Zin gen of voordragen hoeft niet zodat de proef er uit eindelijk in bestaat een al gemeen defiléé te vormen en een afzonderlijke voor stelling van de verschillen de kandidaten. Deze festiviteit gaat door in de kelder van het Groen Kruis; St.Jorisstraat 26 te Aalst op maandag 1 maart te 14.30 uur. Toegang met inbegrip van één konsom matie bedraagt dertig frank. Kandidaten voor deze ver kiezing melden zich bij de voorzitter, Emiel Backaert, St.-Jozef straat 6 te Aalst. Maandag 20 februari om 20 uur had eindelijk de installatie van de kommissie voor personeelszaken plaats. Het plan Spitaels werd er besproken. Op de eerste verdieping van het Kasteel Terlinden zal een werkloze licentiaat in kunstgeschiedenis alle materialen dienstig voor een kamavalmuseum kunnen rangschikken. Deze wens van de karnavalisten zit nu in een eerste stadium. Ook in het kasteel Terlinden zullen de dokumenten, dienstig voor het Priester Daensmuseum dat in het oud huis De Bolle in de Kapellestraat komt een voorlopig onderkomen vinden. De Kiwanis-prijs voor 1978 is toegekend aan de jonge pianiste Suzanne Starr. De prijs bedraagt 50.000 fr en wordt traditiegetrouw toegekend aan een beloftevolle jonge kunstenaar als steun voor de opbouw van een artistieke loopbaan. Het bekende fonds Alex de Vries werd bij de keuze van de laureate om een oordeel gevraagd. Tijdens een konsertavond op 10 april In de feestzaal van bet stadhuis zal de prijs aan de laureate overhandigd worden. Grote en kleinere geldsommen werden gestolen bij Ducaju aan de Zoutsstraat, bij Timothy aan het Esplanadeplein en in een platenzaak aan het Keizerlijk Plein. De heer De Boeck uit de Groenstraat te Moorsel heeft een aanvraag ingediend om een darmwasserty op te richten. Daarvoor heeft hij een motor nodig van 10 PK. Hiertegen zal protest rijzen vanwege het feit «lat dit bedrjjf zeer sterk watervervuilend zal zijn. Een eerste reeks huizen, gebouwd door de «Maatschappij van Goedkope Woningen voor het Gewest Aalst» in de wijk Horebekeveld aan de Botermelkstraat is reeds klaar en gedeeltelijk bewoonbaar gesteld. Het betreft 48 huizen met drie en vier slaapkamers. Deze huizen werden als volgt toegewezen: 12 aan gezinnen met 5 en meer kinderen; 13 aan gezinnen met 4 kinderen en 23 aan gezinnen met 3 kinderen. De maatschappij zet haar programma voort en voorziet de bouw van 230 huizen. Ter gelegenheid van de toewijziging heeft de maatschappij opnieuw kunnen ervaren hoe groot de behoefte is aan degelijke volkswoningen. Nog zeer veel families zijn slecht gehuisvest en jonge gezinnen vinden slechts tegen zeer hoge huurprijzen wat voor hen past. Nog veel werk voor de boeg dus. In verband met het vijQarenplan Openbare werken stelde raadslid OCMW Eddy Dierickx aan schepen Jan De Neve drie vragen. De eerste betreft de opgeheven spoorwegbedding Aalst-Dendermonde. De schepen antwoordt hierop dat het plan opgevat werd om deze weg als fietspad in te richten dat hij als ideale oplossing ziet om de verkeersveiligheid van de fietsers tussen Gijzegem-Hofstade en Aalst te verzekeren. Eerstdaags zal De Neve kontakt opnemen met de N.M.B.S. om omtrent de overdracht van de gronden te onderhandelen. Vorengenoemd fietspad zou «lan zowel voor de nuts- als voor de rekreadefletsers dienstig zijn. Tweede vraag betreft de terreinen van het gewezen stationsgebouw. In 1977 werd een overeenkomst tot bezetting van de terreinen afgesloten met de N.M.B.S. Er kan nu reeds een dossier voorbereid worden om de bestemming van die gronden te regelen, zegt schepen De Neve. De mogelijkheid zal ook onderzocht worden om het speelplein St. Annastraat aan te passen en te heratellen. Volksvertegenwoordiger Mare Galle heeft bij minister Mathot bemiddeld om een einde te maken aan de moeilijke en gevaarlijke toestand vande Steenweg op Aalst in Hofstade en Gijzegem, waar het fietspad volledig onder water is. De minister gaf aan zijn bevoegde diensten opdracht de nodige werken uit te voeren. nu in Aalst een pluralistische kulturele raad zal worden gesticht komt er oppositie van schepen van kuituur Herman Roels. Uit gesprekken die we met verschillende politiekers hadden blijkt dat de schepen nogal verbolgen is omdat hij in eerste instantie bij dit levenswaardig Initiatief over het hoofd wordt gezien. De stadslokalen zouden gebruikt worden zonder dat de schepen hiervan op de hoogte is en dat wil hij niet. Het kollege zou dus de onbegrijpelijke beslissing nemen de stadsfeestzaal niet beschikbaar te stellen, zcxlat de geplande vergaderingen niet zouden kunnen doorgaan. Vanuit het kabinet van schepen Roels gaan weinig of geen initiatieven uit en als anderen tlan een positief plan op touw zetten is het ook al niet goed. Heeft de schepen als eens gedacht dat stilstand achteruitgang betekent? Burgemeester D'haeseleer is ontevreden omdat zijn «anti-chambre» of ontvangstkamer nog steeds niet afgewerkt is. Hij heeft nu een datum vastgesteld en hoopt dan daar op rozen te zitten. Roel Van de Plas dan hierbij op het grote be grip dat langzaam bij de be volking groeit voor het be houd van het groen en het eigen karakter van de Fa- luintjesstreek. Met minister van Nationale Opvoeding JefRamaeckers had De Voorpost een interview. We ontmoet ten hem samen met volksvertegenwoordiger Mare Galle in een gekend restaurant te Erpe. Het werd I een uiterst interessant gesprek, dat wij de lezers in een volgende editie aanbieden. Na het interview werd de minister ontvangen op hel kabinet van burgemeester D haeseleer waar hij het guldenboek lekende. Daar werd ons medegedeeld dat er 18.810 leerlingen te Aalst schoollopen. dat is op 2.405 de minister al te gast re Denderleeuw en te Lede. wat de minder talrijke opkomst wel zou kunnen 1 verklaren. Achtera) werd de kans geboden vragen te stellenOok wij stelden veel vragen. Die komen met het antwoord in de Voorpost van volgende week (RVdP)

De Voorpost | 1978 | | pagina 5