AALST HEEFT IN KADER VAN PLAN SPITAELS PLAATS VOOR 303 TEWERKGESTELDE WERKLOZEN MIXED-MEDIA MET PARKET ALS UITSTUIF «CHILI, EEN LAATSTE LES VOOR EEN ELITE VAN ERPE-MERE MIDDAGKONSERTEN KENDEN SUKSESV0LLE START IE K0NSERT TE BAARDEGEM l— inrichting, het ,q herstellint",uvi 6 - 24-2-1978 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 Mankrachten: 1 technisch ingenieur met verkeerstechnische vorming (12 m.), 2 technische tekenaars (12 m 1 bediende (typist) lager middelbaar (12 m.) en 6 schilders (12 m.) 4. Politie: tellingen en enquêtes 5 bediendes (hoger middelbaar) zullen worden tewerkgesteld als bijzon dere administratieve hulp bij allerlei tellingen en enquêtes ingevolge de fu- zie (12 m.) 5. Stadsgebouwen: herstel, gron dige opkuis en opfrissing Zijn nodig: 18 schilders (12 m.) 6. Sport: beleidsstudie 1 licentiaat sociologie 12 m.), 2 licen tiaten of regenten lichamelijke opvoe ding (12 m.), 8 bedienden (hoger mid delbaar) (6 m.), 1 licentiaat public- relationsman (12 m), 1 biblioteekas- sistent (12 m.), 1 technisch tekenaar A2(I2m.)enl bediende (typist-lager middelbaar) (12 m.) zullen worden gevraagd voor de beleidsstudie inzake sport. Hieronder wordt verstaan het voeren van een enquête over de spon- behoeften in Nieuw-Aalst. de sporta- nimatie op de stedelijke sportter reinen, een sociologisch onderzoek, het samenstellen van een spoitbiblio- teek met vakliteratuur en het opmaken van plannen van de sportpleinen en ontwerpen van verbeteringen. 7. Voetpaden 3 kasseiers (12m.) en 3 hulpvakman nen (id.) zullen worden tewerkgesteld voorde herstelling van de voetpaden in de hele stad. 8. Gezinszorg: kinderopvang Voor 't organizcren van een opvang dienst voor de uitzonderlijke opvang van kinderen heeft men 12 kinderver zorgsters nodig (12 m.). 9. Kleuteronderwijs 9 kinderverzorgsters 12 m.) zijn no dig voor de studie en een enquête bij de bevolking in verband met de oprich ting van opvangmilieus. 10. Begraafplaatsen Doel: inventarizeren van koncessies, opzoeken van rechthebbenden, aan leggen van fiches, hernieuwingen, op stellen van situatieplannen met ligging der graven en aanleg en herstel van kleine wegen en plaatsen van huurkel- ders en boordstenen op de kerkhoven. Mankrachten- 1 technisch tekenaar 12 m 6 opstellers (id 6 metsers (id.), 6 metserdieners (id.) en 18 handlan gers (id.). 11Strijd tegen vereenzaming Huisbezoeken en begeleiding van ver eenzaamde mensen moeten worden gedaan door 5 maatschappelijker wer kers (12 m.) 12. Minder-validen Nog eens 5 maatschappelijke werkers zullen voor eenzelfde periode worden tewerkgesteld om een opzoekingswerk te doen van de invaliditeitsgraad met hel oog op een beleidstudie i.v.m. de toekenning van een stedelijke premie aan minder-validen. 13. Jeugd Doel: ontwerp en op punt stellen van - de infrastruktuur voor een organizeren van vakantie-ateliers. Zijn daarvoor nodig: 2 pedagogen (re gent) (12 m.), 2 schrijnwerkers A3 (id.), 2 schilders (id.), 2 metsers (id.), 1 metaalbewerker (id 1 lasser (id.). 1 elektricien (id.), 2 tuiniers (id.) en 10 opstellers (3 m.). 14. Rijksregister - Voor de verrijkingen van het bestand van de bevolkingsdienst zijn 6 bedien den (lager middelbaar) nodig (6 m.). 15. Onbevaarbare waterlopen Voor een beleidsstudie en kontrole ter zake zullen volgende werklozen wor den aangetrokken: 1 technisch inge nieur, 1 bouwkundig tekenaar en 3 ket tingdragers. Allen elk voor 6 maand. 16. Kunstpatrimonium, archief en toerisme Doel: inventarizatie en schatting van het kunstpatrimonium van de stad, in ventarizatie en ordening van het ar chief van de deelgemeenten en aanleg gen van indexregisters, studie over in plantingen inrichting van een informa tiekantoor voor toerisme, ontwerp public-relationsmateriaal, studie van toeristische faciliteiten en het inventa rizeren van dokumcntatie plus de koördinatie van de aktiviteiten van het Jaar van het Dorp. Personeel: 1 licentiaat (kunstkritikus) (12 m.), 1 licentiaat (archivaris) (6 m I gegradueerde in toerisme (12 m I toeristische gids (12 m.), 1 op steller (6 m.) en 1 opsteller (10 m 17. Huisvesting Er zullen enquêtes worden gevoerd over de woonkwaliteit in Nieuw-Aalst (ong. 25.000 woningen) volgens mo del van het Nationaal Instituut voor de Huisvesting. Tewerkgestelde werklo zen: 1 licentiaat (sociologie) 12 m.), 1 technisch tekenaar A2( 12 m.), 10 op stellers (12 m.) en 10 klerken 12 m). 18. Verfraaiingswerken 28 handlangers zullen 12 maand lang bezig zijn met het opruimen van sluik storten. het opkuisen van groen langs wegen, hel plaatsen van papierbakken en rustbanken, het aanleggen en uitrus ten van groene zones en uitzonderlijke behouds- en verbeteringswerken aan het stadspark. 19. Informatie- en dokumentatie- centrum opvolging en koördinatie van alle projekten Doel: informatie- en dokumeniatiecen- trum: onderzoek, verzamelen van in formatie en dokumentatie en oprich ting van bazisbestand van dienstverle ningen. inspraak BPA-centrum en al gemene opvolging, voortgangskon- troleen koördinatie van alle projekten. Personeel: 1 dircktcurl 12 m I direk- tiesekretaris (12 m I licentiaat (12 m.)t 2 maatschappelijke werkers (12 m.), 2 bedienden (hoger middelbaar) (12 m.) en 1 bediende (lager middel baar) (12 m.). 20. Huisvesting stadsdiensten - be wegwijzering Doel: globale studie van de huisves ting van alle stadsdiensten met toepas sing van geldende nonnen en beweg- wijzering van alle stadsdiensten en vroegere gemeentehuizen. Mankracht: 2 technisch ingenieurs A1 2 technisch tekenaars A2, 2 schilders en 2 timmermannen. Allen elk 10 maand lang. 21. Aktie veilig verkeer - oprichting jeugddienst politie Doel: globale studie van de huisves ting van alle stadsdiensten met toepas sing van geldende normen en beweg wijzering van alle stadsdiensten en vroegere gemeentehuizen. Mankracht: 2 technisch ingenieurs A1 2 technisch tekenaars A2, 2 schilders en 2 timmermannen. Allen elk 10 maand lang. 21. Aktie veilig verkeer - oprichting jeugddienst politie Doel: algemeen aktie veilig verkeer plus biezondere aktie voor jeugd, landbouwers, derde leeftijd, studie, ontwerp opleidingsbrochures en orga- nizatie 1' cyclus jeugdverkeersbriga- des; studie, ontwerp vormingsbro chure en uitvoering van 't verkeers park; ontwerp van kursussen en uit voering van verkeersonderricht in scholen; beleidsstudie over oprichting jeugddienst met nodige onderzoeken en enquêtes (opvang van de jeugd bij verkeersovertredingen, onderzoek jeugdkriminaliteit. minderjarigen in dancings, schoolspijbelen enz.). Zullen worden aangetrokken: 4 licen tiaten (12 m.), 1 maatschappelijk wer ker (12 m.). 2 bedienden (hoger mid delbaar) (12 m.), 1 schilder (6 m.). 1 gereedschapsmaker (6 m.), 1 timmer man (6 m.) en 1 elektricien (6 m.). 22. Brandweer 1 burgerlijk ingenieur (12 m 2 tech nisch ingenieurs A1 (12 misbedien den (hoger middelbaar) 12 m.), 2 me- kaniciens (12 m.) en 2 schilders (12 m.) zullen worden tewerkgesteld voor een onderzoek over de nakoming van brandbeveiligingsnormen, het aanleg gen van een vademecum van gevaar- punten, een studie van de uitbreiding van hydranten in de deelgemeenten, uitzonderlijke hulp bij administratief werk, opkuis en opfrissing van de brandweerkazerne en uitzonderlijke ombouwwerken aan brandweerwa gens. 23. Ekonomische beleidsstudie, en quêtes en voorlichtingscampagnes 3 licentiaten (12 m.) en 2 bedienden, hoger middelbaar (12 m.) zullen wor den aangeworven om een ekonomi sche beleidsstudie te maken met en quêtes in handel, nijverheid en land bouw. Zij zuilen eveneens voorlich tingscampagnes organizeren en bro chures ontwerpen. 24. Jeugd Doel: verzamelen van dokumentatie en informatie en organizeren van jeug- dinfo; studie en uitbouw van de jeugd raad; publikatie van een jeugdinforma- tieblad studie, organizatie en uitvoe ring van onthaal- en vormingscentrum voor jonge werklozen. Personeel: 2 licentiaten; 2 maatschap pelijke werkers. 2 bedienden (hoger middelbaar), 2 bedienden (lager mid delbaar), allen voor de duur van 12 maanden. 25. Akademies Koördinatie kulturele manifestaties Voor het uitzonderlijk administratief werk in verband met de socio-kulturele promotie en voor de koördinatie van alle kulturele manifestaties in Nieuw Aalst zullen 3 bedienden (hoger mid delbaar) en 2 handlangers, allen voor de duur van 12 maanden aangeworven worden. 26. Milieuzorg Doel: sensibilizeringscampagne mi lieuzorg; bundelen van wetten en voorschriften; studie en ontwerpen van toeristische wandelpaden uitgaande van de bestaande inventaris van buurtwegen. Inventarizatie van rekla- meborden. Groenbeplanting: herzien van be staande groenbeplanting en beleids studie, nieuwe projekten rond open bare gebouwen, uitvoering. Feestelijkheden in Groot-Aalst: be- I Ieidsstudie, koördinatie en uitvet 161 van nieuwe projekten. Zullen hiervoor aangeworven allen voor de duur van 12 licentiaat, 3 technisch ingenieurs mt 1 technisch tekenaar A2, 3 bediq en (hoger middelbaar), 4 timmerliedt ,n handlangers. 27. Vroegere gemeentehuizen orp Voor de beleidsstudie van het gei gff en de aangepaste inrichting, het )Q voeren van kleine herstellingswer opkuis en verfrissing zullen voc duur van 12 maanden 1 techmscl 1 genieur A14 timmerlieden en 4 sf0™ ders aangeworven worden. Het achtste internationaal mixed-media festival dat in Aalst op 11 feb. werd ontvangen kan bogen op een redelijk sukses. De voor de namiddag voorzien «workshop' verliep eerder dramatisch vermits verschillende vaste medewer kers vermoeid het einde van het festival hebben gehaald. Op de koop toe was organisator Godfried Willem Raes thuis moeten blijven met een ernstige bronchites. Noch tans waren verschillende leden van het parket speciaal voor hem naar het CSV afgezakt. Dit alles bevorderde op dat moment de sfeer niet. Maar toch waren enkele mensen opgekomen om te zien wat er te doen was rond de op te richten 'filharmonie van Aalst'. Dit projekt zal zoals de dender nog wat klaarder moeten geschonken worden maar in elk geval is de basis gelegd van een projekt-idee en kan elk moment gestart worden met de effektieve realisatie daarvan. Kwestie van tijd en mensen. Het avond-programma startte met de studio voor experimentele muziek uit Antwerpen. Van Paul Geladi (synthesizer-Roland) werd het stuk 'groimp' uitgevoerd van Paul Adrianessens (mo- dulatien) werd 'protokol voor antagonisten' uitge voerd en van Joris De Laet tenslotte 'stuk voor drie ver van elkaar verwijderde synthesizers en resoneren de massa'. De groep speelde in de ver brui kzaal van het CSV wat niet aanbevelenswaardig was. Maar er zat voor de groep geen andere moge lijkheid in omdat de grote zaal vrijgehouden moest worden voor het verdere programma. In deze zaal voerden Roy Ashbury en Paul Lytton, beiden Engel sen, een slagwerkprojekt uit. Ritmisch met vooral verassende wendingen. Maar bij een dergelijk pro jekt waarin het geluid soms moeizaam op te vangen is past stilte. En deze stilte heeft het CSV in het verloop van deze nochtans interes sante avond nooit kunnen bieden. Krakende deuren en luidruchtige caféklanken stoorden doorlopend zowel musici als toehoorders. Men werd er zenuwachtig bij. Ook het prachtige stuk muziekteater van de Portu gezen Carlos Trindade en Rui Calapez-Gomes'the fire is over due to a lack of water' had met deze luid ruchtigheid af te rekenen. Deze stukken zijn niet ge maakt om de geluidsmuur te doorbreken. Vorige week zaterdag in datzelfde CSV met de presentatie van de banale Roek-groep 'Kalux' was er geen probleem. La waai maken is immers geen kunst. De mixed-media avond en ook het festival werd in Aalst besloten met een kort groepsprojekt. De ruim 35 aanwezigen werden door diverse orga nisatorische slordigheden niet gediend. Daardoor zijn ook een aantal kleinere pro jekten in het water gevallen. Ondertussen zaten enkele leden van het parket aan de toog de glazen schuimend gerstenat te ledigen (vol gens barman). Zij verloren echter hun job niet uit het oog en stortten zich na af loop van de optredens ook op de akteurs. Om te zien of deze betaald worden, zo heette het. Een kontrole uit gevoerd op last van de au teursvereniging Sabam? Zien waarvoor de subsidies van Logos zoal dienen? Een dergelijke kontrole zou in Portugal of Hongarije al direkt stof tot nadenken ge ven. In de voorbije dagen trachten wij even te achter halen wat eigenlijk van de poes was. Volgens God fried Willem Raes die wij opbelden gaat het om een zaak van het CSV zelf. God fried weigert verder inder daad Sabam te betalen om dat hijzelf als komponist bij deze vereniging niet wenst aan te sluiten. In het CSV verklaart men zuiver te staan in de afrekeningen met de auteursvereniging. De mensen van het parket die waren er wel degelijk om hun taak te doen. Sabam vormt een voortdu rende bedreiging voor klei ne organisaties die wat wil len ondernemen. Jeugd- klubs zien jaarlijks hopen geld in de lade van Sabam schuiven. Wij beloven onze lezers daarover dan ook een reportage, over het doen en laten van deze vereniging. R.D. Mixed Media Festival (JM) Zondag laatstleden vond in de feesthal van het stadhuis de eerste van een reeks middagkonserten plaats. Het werd meteen een voltreffer. Het trio Rubenstein. beslaande uit Ida Rubenstem. Anne- Marie Springel en Jean Claude Van Den Eynde musiceerden op hoog niveau in werken van W.A. Mozart, D. Shostakovich en JBrahms. Een honderdtal aanwezigen waren getuige van dit boeiend gebeuren. Een aandachtig publiek reageerde dan ook entoesiast en stak lofbetuigingen niet onder stoelen of banken Het trio Rubenstein bestaat uit eminente musici die zowel interpretatief als technisch in staat zijn zich met de besten te meten. Stadsplakel en bloemen werden overhandigd. Ook Herman Streulens. afgevaardigde - beheerder van de middagkonserten in Oost- en West-Vlaanderen mocht het stadsplakel in ontvangst nemen. Het volgende middagkonsert gaat door op zondag 19 maart om 16 uur. We zijn dan in de gelegenheid het pianoduo, gevormd door Heidi Hendrickx en de uit Budapest afkomstige Kende te beluisteren. Beide pianisten maakten met elkaar kennis in Moskou, waar ze aan het Tsjaikowsky-konservatorium studeerden. Ze zullen werk vertolken van Mozart. Brahms en Schubert. Over dit gebeuren leest u meer in één van onze volgende edities (EL) e politick Is man de magere kant Dat ondervond bet C.S.C van Erpe-Mere vorige week opnieuw. Een nochtans vi-y aantrekkelijke Informatieavond over het Chileense eskperiment te Borst trok hoop en al 35 belangstellenden. Voorzitter Herman Van Delsen stak z|jn ontgoocheling niet onder stoelen of banken, imen redeneert hier in Vlaanderen zeer egoïstisch», zei h|j, «Zolang w|j het goed hebben, draalt de wereld zoals hij moet» De avond zette in met een boeiende film «Chili, de laatste les», die een zeer goed beeld brengt van de samenzwering van verscheidene groepen tegen de Chileense leider Allende en zijn volkspartij. Allende werd ten val gebracht door een komplot tussen de Verenigde Staten, de Amerikaanse geheime dienst (C.I.A) en de multinationale onderneming. Volgens de film financierden deze groepen de stakende vrachtwagenchauffeurs (zij ver dienden meer door te staken dan door te werken). Het vrachtvervoer is van levens belang in Chili, zodat door de staking de hele ekonomie prak tisch lam lag. Er volgde een staatsgreep door legerofficieren, waarbij Allende vermoord werd. De onmenselijke diktatuur duurt nu reeds meer dan vier jaar. Uit de film blijkt dat de christendemokraten op de hoog te waren van de nakende staatsgreep, zodat ze nu het vertrouwen van het volk verloren hebben. Ook besteedt de prent grote aandacht aan de organisa tie, de opbouw en de verwezen lijkingen van de regering Allen de en de medewerking van het volk aan de ekonomische om schakeling. Dbkussie Na de film, die nota bene een Amerikaanse produktie is, werd er over de Chileense situatie gedebatteerd. Vooral de jonge ren hadden hier hun zeg. C hier werd de kleine opkoi betreurd. Het blijkt ook eerste keer dat het C.S.C. aktiviteit opzet voor een geri ^ch publiek. eer De hele avond werd opgezet n medewerking van «Bevrijdin stei film, VZW». De aanwezigen v me' de afdeling 'vormingswerk' b l™*2 nen het C.S.C. In elk geval is 1 ^aa toe te juichen dat dergelij 9eli dokumentaire avonden verd georganiseerd worden, ook 1 Erpe-Mere, gezien er toch no den is aan goede vormingsprograt ^ee mas. (wh) Na de uitvoering volgt nog een gezellig samenzijn in de Paro chiezaal bij de kerk. De opbrengst van deze avond komt volledig ten goede aan de sociale werken van de inrich tende vereniging. Toegangskaarten aan 300 fr zijn te vèrkrijgen bij de leden Karei Baert, Gilbert Abbeloos, Gerald Blanckaert, Jan Bruv- dor kur neel, Johan De Cordier, Marei da! Delens, Norbert Lierman, Gu dut Peynsaert, Gaston Sallet, Pai u® Torek, Eric Vijverman, George Audoor, Wim Ballaux, Pat *r' Boelens, Gustaaf Buys, Fran De Graeve, Jozef Edi'ers, Nof bert Matthys, Marcel Pieters vfr Leo Stoop en Willy Van dei .Eeckhout. d,t" LI van ,len< het len in de mooi gerestaureerde St.-Margaretakerk heeft op vi rek dag 24 februari te 20.30 u een kunstavond plaats met kla qu sieke muziek. Deze avond wordt ingericht door de Aalsten na Lionsklub «Dirk Mariens». Op het programma klassieke werken uitgevoerd door h «Belgisch Blaaskwintet».

De Voorpost | 1978 | | pagina 6