DUIVENLIEFHEBBERSMAATSCHAPPIJ SPARTA PINTI MERE KOMT ER DOOR Ij ZAL B.B.C. ERPE MERE ■i TIJDIG OVER EEN ZAAL BESCHIKKEN? GOEDE SPOOR F.C. MASC0TTEN MERE DIT JAAR TIEN JAAR JONG IVItHC Li I IN ploegen waaraan niedepastoor K. Van den Eeckhout, voorzitter Al- De Voorpost - 31-3-1978 - 19 Aan de heroprichting van de huidige bloeiende en momenteel tweehonderdvijftig leden tellende duivenmaatschappij ging een kleine geschiedenis vooraf. Die maatschappij was een tiental jaren geleden gevestigd bij Cyriel Janssens. Door het overlijden van deze lokaalhouder rees dan al direkt een pro bleem. Zou men een nieuw onderkomen kunnen vinden? De vergunning voor het jaar 1970 was evenwel aangevraagd zodat men zich hier omtrent geen zorgen hoefde te maken In het voorjaar toen enkele duivenliefhcbbers van een kam pioenendag terugkwamen liepen ze even aan bij caféhouder Frans Bombcke binnen en daar rijpte de idee om de vereniging opnieuw tot leven te roepen. De vroegere wer kende leden werden opnieuw aan gesproken. De nieuwe lokaalhou der keek inderdaad op geen in spanning om de maatschappij op nieuw op gang te krijgen en het lukte wonderwel. Er werd een al gemene vergadering belegd onder voorzitterschap van Gustaaf Cop- pens. Vele liefhebbers toonden be langstelling en meteen was de wa gen aan het rollen. In hel eerste seizoen beperkte men zich tot de korte afstand. En dit werd al een meevaller inzoverre dat in het pro gramma van 1973 niet alleen Quiévrain maar ook Noyen en St.-Denis werd opgenomen. Het bestuur wist inderdaad van aan pakken. Vanaf 1976 werd er ook Corbeil en Dourdan aan toege voegd. Men kon zich in een sukscs verheugen want liefst om en bij de 15000 duiven werden ingekorfd. Een sukscs vooral voor het werk- krachtige bestuur. Het is immers een indrukwekkend aantal duiven voor een gemeente als Mere Nu staan we voor het seizoen 1978 en eens te meer is het programma zo uitgebreid als gevarieerd. Het gaat van Quiévrain over Noyon en St.-Denis naar Corbeil. Ook nu worden meerdere duizenden fran ken tegen de kampioenschappen aangegooid. De leden die een titel in de wacht slepen krijgen een deel van de liefst 26.000 F belopende gratisprijzen Dit alleen al oefent op de duivenliefhebbers een grote aantrekkingskracht uit. Het hui dige bestuur onder de leiding van Voorzitter Richard De Neve, met ondervoorzitter Oscar Van der Eecken, secretaris Paul Doorns, penningmeester Alfons Govaert en de leden Emiel De Smet, Ar- sene Minoodt, Frans Bombeke, Marcel Goossens, Constant De Troyer, en William Van de Putte hebben hun vereniging aanzien en een zekere standing gegeven. Tot slot geven we hierna de namen van de kampioenen van het afgelopen seizoen: Quiévrain: Algemeen Kampioen en Keizer: Den Herder en zonen Oude: meeste prijzen: Florent De Leeuw, eerste twee afgegeven: Marcel Van Schandevijl; asduif: Rudi Bombeke Jaarduiven: meeste prijzen: Frans Droessaert; eerste twee afgegeven: André De Schutter, asduif: Denis Van Nuffel. Jonge, meeste prijzen: Jean Van Hecke: eerste twee afgegeven: Victor Goossens; asduif: Massé - Minoodt. Noyon: Algemeen Kampioen: Al fons Lorie - Erondegem: meeste prijzen: Robert Janssens - Lede, eerste twee afgegeven: Massé - Minoodt; asduif: Alfons Govaert. Jaarduiven: meeste prijzen: Petrus Volckaert - Erpe; eerste twee af gegeven: Jozef De Gent - Impe, asduif: Gustaaf Lauwereys. Jonge: meeste prijzen: Den Herder en zonen, eerste twee afgegeven: Leus - Van Santé - Lede; asduif: Michiels en zoon. St.-Denis - Corbeil - Orleans. Al gemeen Kampioen: Petrus Volc kaert - Erpe Oude: meeste prijzen: Roger De Pauw - Erpe; eerste twee afgege ven: Leus - Van Sante-Lede, as duif: Den Herder en zonen. Jaarduiven: meeste prijzen: Alfons Govaert; eerste twee afgegeven: Rudi Bombeke, asduif: Paul Bo- gaert en kleinzoon - Erpe. J.V.H. De oprichting van de voetbalklub Sparta Pinti Mere vond eigenlijk plaats omstreeks 1965. Onder impuls van Pierre Van Damme en André De Schutter liep men van stapel met een voetbalploeg onder de benaming F.C. Venus. Uit deze beginperiode zijn heden nog aktief; Pierre Van Damme (lo kaalhouder), Frans De Brouwer bestuurslid en Paul De Pauw speler. Er werden toen heel wat •memo rabele» wedstrijden gespeeld tegen klubs uit het omliggende. Een drietal jaren geleden kwam dan een VZW tot stand en ook de benaming van de klub veranderde Sparta Pinti Mere. Men sloot aan bij de Koninklijke Katholieke Sportfederatie afdeling Oost- Vlaanderen. Men begon in eerste klasse en de start was zeker niet gemakkelijk zoals bij de meeste beginnende klubs Men betaalde leergeld, en uiteraard bleven de rezultaten in die beginperiode uit. Doch in het huidige seizoen was er dan toch een gunstige kentering te bespeuren De klub kreeg dan toch meer armslag en er werden betere rezultaten geboekt Nederlagen met vrij afgetekende cijfers bleven uit en men kon zelfs de vlag aan de mast hijsen. Men kon tot nog toe in de aan de gang zijnde kompetitie vijf overwinningen noteren en twee draws zodat een plaats in de middelmoot van het rezultaat is Soms rijzen wel moeilijkheden wat de samenstelling van de ploeg betreft. Pinti beschikt inderdaad over vijfentwintig spelers en slechts één elftal wordt in lijn ge bracht. Alles wordt echter in het werk gesteld om iedereen speelge- Iegenheid te geven. Het voor naamste statutair punt namelijk de jeugd gelegenheid te geven om op een sportieve en gezonde manier de zondagnamiddag door te bren gen wordt daarbij nageleefd. Wat de toekomst betreft wil men in kameraadschappelijke sfeer op de ingeslagen weg verder gaan. Het spreekt vanzelf dat het bestuur on der voorzitterschap van Jozef De Schutter secretaris- penningmeester Albert Renne- boog, de bestuursleden Leon Baeyens, Frans De Brouwer. Herman Lievens, Gabriel De Pauw, Roger Van Impe en Johnny Dullacrts het niet gemakkelijk heeft om financieel rond te komen Om de klubkas te spijzen worden tombola's en kaartavonden geor- ganizeerd en worden ook steun- kaarten aangeboden. Het bestuur is de sportmannen dankbaar voor de verleende steun. Het is inder daad zo dazt de samenwerking met het gemeentebestuur wel wat te wensen overlaat. Eventueel wor den de overblijvende fondsen zeer nuttig besteed- Vooral dan voor de verfraaiing en de uitbreiding van Je accomodates. Onlangs werd jen nieuw ontvangstlokaal in ge bruik genomen en hoopt men ook een bescheiden verlichtingsinstal latie te kunnen aanbrengen Dit al les laat doorschemeren dat het klubbestuur toch van aanpakken weet. Sprta Pinti beschikt over volgende spelerskem: Roger, ,Marc en Danny De Schutter. Lu- cien Van Wesemael, Karei Van Damme, Ewald Callebaut. Paul De Pauw, Ene Steeman, Mare bert Provoost en trainer Luc Cop- pens hun beste zorgen besteedden, komen tot goede rezultaten. Er komt dan nog een junioresploeg zodat men met liefst vijf ploegen in kompetitie start. Een jaar later promoveert F.C. Mere opnieuw met trainer Rudi Van Bossche die het volste vertrouwen genoot van een entoesiast bestuur onder lei ding van voorzitter advokaat Paul Raes Na een uitstekend seizoen kan men opnieuw 'n kampioens titel vieren. Mere promoveert naar tweede provinciaal en wordt zelfs algemeen kampioen door in de eindronde Kieldrecht met de kleinste verhouding te kloppen. (Voor de grensjongens betekende dit de eerste nederlaag in 37 wed strijden). De supporters deden in tussen ook hun duit in het zakje. De klub heeft een ruime aanhang, (meer dan 100 leden). In 1977 werd dan overgegaan, tot het ver kiezen van een nieuwe beheer raad. F.C. Mere wordt nu in goede banen geleid door. Erevoorzitter Dokter Antoine De Vis. Beheerraad: Voorzitter: Albert Provost O.-Voorzitter: Meester Paul Raes Sekretaris: Willy Van Impe Schatbewaarder: Robert Sienaert Lid: Luc Coppens Hoofdbestuur: Beeckman Gustaaf Dokter Cooman Luc Coppens Oscar (tevens lokaalhou der) De Groot Octaaf Scheerlinck Kamiel Van Delsen Marcel (tevens kanti- nier) Ottoy André (hulp kantinier) Sterck Richard Jeugdbestuur: Van Mieghem Willy: voorzitter De Vos Marcel Baeyens Marcel Van Caelenbergh Jefken Ponnet Willy (tevens jeugdtrainer) Terreinverzorger: Victor Van Der Gucht Verzorger en massage: Kinesist Jean Pierre Azaert De spelerskern die het blazoen van FC. Mere dit seizoen in tweede provinciale hooghield: De Naeyer Johny. Sterck Dirk, Rottiers Rudy, Lanckman André, lliano Paul (kapitein). Van Der Haegen Paul, De Neef Boudewijn. Vleu- rinck Philippe, Vemimmen Ju- liaan, Meulcman Rudy, Schollaert Freddy. De Koker Arnold, Mar tens Jean Pierre, Van Den Eecj- hout Eric, Van Melkebeke Pa trick, Rottiers Marc, Verhoeven Pierre, Arijs Patrick. J.V.H. F.C. Mere heeft gedurende haar 34-jarig bestaan al heel wat geschiedenis geschreven. Daarbij danste het in de loop ervan reeds op lage en hoge koorden. De klub kende inderdaad perioden van laag- en hoogkonjunktuur. Gelukkig de meeste van de laatste soort. F.C. Mere was eerder een oorlogskind. Deze voetbalklub ontstond inderdaad tijdens de oorlogsjaren in Oostdorp aan de rand van «Den Blauw bos» en -Den Els- broek». De eerste voorzitter was Denis Baeyens en zijn rechterarm was secretaris Gilbert Van Impe. In 1944 werd aangesloten bij de K.B.V.B. en diende natuurlijk op de onderste sport van de ladder begonnen. Een konkurrent name lijk dc «K.S.A.» sluit aan en me teen beschikt men overeen dertig tal spelers die het volgende klub bestuur kiezen: voorzitter Ghislain De Pauw, ondervoorzitter Maurits Redant, secretaris Gilbert Van Impe. penningmeester Alexis De Graeve, en nog zeven leden. De Aalstenaar Antoine De Brauw werd trainer. In 1947 werd dokter De Vis erevoorzitter en deze fi guur is totnogtoe onafscheidelijk aan de klub verbonden en heeft er Steeman. Etienne De Saedeleer, Rudy Redant, William De Moor, Marc Van Boxtael. Patrick Baeyens, Alfons Michiels, André De Clercq, Eddy De Brouwer. Willy De Boeck. Wilfried Maes- schalck, Frans De Saedeleer. Vermelden we nog dat nu zaterdag in het ontvangstlokaal van dé klub een monsterbelotting plaats heeft waaraan liefst 3000 F prijzen inleg) verbondén zijn Tenslotte wees men er bij Sparta Pinti op dat de inspanningen om de klub naar een nog betere bestemming te loodsen zullen verdubbeld wor den. Met een dergelijk dynamisch bestuur moet men binnen afzien bare tijd naar de top kunnen door stoten. een opvallende rol gespeeld. Na dat F.C. Mere terreinperikelen had gekend te Oostdorp en aan de Vijverstraat werd op «Beek» ge speeld, tot in 1957. De oud inter nationaal Honoré Martens werd speler trainer en in het seizoen 1949-1950 was het zover. Mere promoveerde naar tweede provin ciaal na een spannende zij aan zij met gebuur Olympia Erondegem. Na de periode Martens trainden beurtelings Moonen, Becqué en opnieuw Moonen. In 1951 is de voorzitter Gilbert De Rijck en er komen ook ontmoetingen met Ne derlandse klubs onder meer O.D.S. Vanaf 1957-1958 speelde men in de Kloosterstraat en een jaar later worden opnieuw interna tionale kontakten gelegd. Nu speelt men tegen gereputeerde En gelse ploegen. Intussen breidde de klub zich uit en naast de fanion- ploeg wordt nu ook een reserve- team en een scholiërenploeg in lijn gebracht. Nadat F.C. Mere in 1960 een VZW was geworden be reikte men in het daaropvolgende seizoen een nieuwe piek. Men promoveerde in een korte tijd spanne immers opnieuw naar de tweede provinciale, nu na een bit sig duel met «Schroevers- Moor- sel. In 1964-1965 vond F.C. Mere een nieuw onderkomen in het gemeen telijk sportkompleks aan het Kerk- straatje. Hierbij rees dan de vraag of de klub nu uiteindelijk haar de finitieve bestemming gevonden had. Intussen was men na heel wat tegenslagen allerhande naar de laagste provinciale afdeling ge tuimeld. In 1971-1972 brengt men een knapenploeg in kompetitie En er kwam ook een klubvlag dit ter nagedachtenis vooral van Jozef Van Cauwenbergh, een naam die jarenlang nauw verbonden was met de klub. Na deze minder goede periode komt het duo voor zitter Octaaf De Groot en speler trainer Rudi Van Bossche aan het bewind. En deze dragen alle hoop mee In een paar seizoenen tijd maakt Van Bossche van Rood zwart een gaaf geheel en de titel werd verworven. Ook de jeugd- klub boven water te houden is het beschikken over een zaal. Het is inderdaad zo dat de klubs die tot' de hoogste pro vinciale reeks behoren vanaf volgend seizoen in een sport zaal behoren te spelen. Men hoopt vooral op initiatieven, inzonderheid dan van het Ge meentebestuur om de klub uit de slop te helpen. Moest het zover komen dan kan de bas ketbal sport te Erpe-Mere be slist een nieuwe aanloop ne men. Men beschikt immers over liefst zestig spelers zodat er wel muziek inzit. De klub wordt momenteel in goede ba nen geleid door: voorzitter: Edward Van Impe; ondervoor zitters: R. De Pril en Maurice Van den Ecckhaut; secretaris: Roger De Langhe; schatbe waarder: Willy Dc Punt: Le den: Dina De Pril. Kamiel Van Impe, Marcel D'Herde. Paul De Leenheer, Hubert Calle baut, André Callebaut. Trainer coach is Mare Spaan (Ohio) sportleraar aan de in ternationale School te Brussel. Mare Spaan die niet alleen het klappen van de basketbal- zweep kent. heeft ook de gave de kameraadschap onder de spelers te hunnen onderhouden wat zeker een pluspunt is. Dc kernspelers. Mare Spaan. Eddy De Wolf. Johan De Swaef. Peter Baeyens. Johan De Punt, Willy De Kimpe, Jo han Callebaut. Staf Cammu - vroeger Okapi - Erwin Renne- boog. Topscorers zijn Spaan, Baeyens en De Swaef. B.C, Erpe Mere heeft liefst zes ploegen in de kompetitie na melijk een eerste en reserve- team; scholieren en Racletten waarvan Staf Cammu de trainer coach is; miniemen en pupillen met Willy De Kimpe als trainer coach. Johan De Punt. Frank Baeyens en Wil liam Lanckman zijn dc offi ciële scheidsrechters waarover B.C. Erpe Mere beschikt. Zeggen we nog dat de huidige klassering zeker niet in over eenstemming is met het poten tieel waarover men beschikt. J.V.H. en Frans Van den Eeckhout, Paul Van Geit, Marnix Van Melckenbeek, Omer De Groot. Jozef De Jaegher, Paul De Leenheer, apotekcr De Pril, Willy De Punt. Roger Matthijs. Maurice Van den Eeckhaut, Prosper Van den Ecckhaut, Edward Van Impe en Paul Van Cauter Uit deze sportliefhebbers die spontaan aan dc oproep hadden beant woord werd het eerste klubbe stuur gedistilleerd dat met 'n zeker sukses de klub zou lei den en alras naar de hoogste provinciale reeks zou voeren. Ere-voorzitter: dokter J. Suys; voorzitter: Prosper Van den Eeckhaut: ondervoorzitter: R. De Pril. E. Van Impe en Mau rice Van den Eeckhaut: secre taris Paul De Leenheer; schat bewaarder Jozef De Jaegher. Klubafgevaardigden: Willy De Punt. Omer De Groot en Paul Van Cauter. Roger Mat thijs stond in voor de begelei ding van de spelers. B.C. Eu roman - onder die naam werd de nieuwe klub boven de doopvont gehouden, speelde het klaar om in amper drie sei zoenen van derde provinciaal naar eerste provinciaal door te stoten. Inmiddels blijft men voor ophefmakende uitslagen zorgen ofschoon men ook reeds het degradatiespook voor ogen kreeg. Inmiddels, met dc fusie tot B.C. Erpc- Mere herdoopt, heeft men de niet geringe handikap over geen zaal te beschikken. Van daar dat de voorbereiding op de kompetitie telkens nood gedwongen in minder gunstige omstandigheden moet gebeu ren. Wat uiteraard de prestatie drukt in de eerste kompetitie helft. Daarna loopt het steeds beter in zoverre dat nu de lijst aanvoerder in eigen zaal de das werd omgeknoopt. B.c. Erpe-Mcre maakte trouwens een indrukwekkende remonte en speelde zich in geen tijd in veiligheid Het grote zorgen kind van het huidige bestuur dat al het mogelijke doet om de F.C. Mascotten Mere is een klub die in de Koninklijke Belgi sche Liefhebbersvoetbalbond reeds naam heeft verworven. Dit jaar viert de klub trouwens haar tienjarig bestaan. De jongste jaren werden goede resultaten geboekt, met een derde, vijfde, zesde en tweemaal zevende plaats. Momenteel prijkt F.C. Mas cotten op de achtste plaats, doch het verschil met de piek van de klassering is zeer klein zodat met nog zeven wedstrij den voor de boeg. men zich nog naar een betere bestem ming kan hijsen. Die moge lijkheid zit er trouwens dik in. Deze voetbalklub wordt in goede banen geleid door Voorzitster Maria Dhondt, die tevens lokaalhoudster is: on- deiwoorzitter Herman Cop pens; secretaris Dominique Van Cauter en de leden Gilbert Van den Eeckhout. Gilbert Van Cauter, Etienne De Winne. Arthur Bruyneel en Louis Scheerlinck. Men be schikt overeen tamelijk ruime spelerskern die in het sportieve vlak onder de leiding staat van trainer-speler Cesar Lievens. De kern: Rudy Baeyens (doelman); verdedigers: Gil bert Van den Eeckhout. Eddy Van der Biest. Julien Ribbens. Kamiel Van Liedekerke. Paul Dc Wint; middenvelders: Herman Scheerlinck, Erwin De Vos, Denis Beerens, Erwin Van den Eeckhout, Danny Verlay; aanvallers: Richard Van Cauter. Paul Van der Poorten, Rudy De Vlieger. Kapitein is Herman Coppens. Men vindt het jammer dat men over geen eigen terrein kan be schikken. Momenteel moet men de wedstrijden afhaspelen te Ottergem aan de Keerstraat. Jammer genoeg worden de enorme inspanningen die het bestuur van F.C Mascotten zich moet getroosten om de klub leefbaar tc houden onvol doende op prijs gesteld. De mensen van de Meerse voet balklub vragen dan ook enige erkenning. Het is de vrome wens ooit eens als eerste de kompetitie te eindigen. Dit is zeker niet uitgesloten. Het zou alleszins, niet alleen een belo ning zijn voorde spelers, maar ook voor de werkkrachtige be stuursleden. J.V.H. De huidige naam van deze basketklub zou laten vermoeden De initiatiefnemers destijds dat ze pas het levenslicht zag bij de fusie van de acht kleinere waren: dokter Suys J. de spe- gemeenten. Niets is minder waar. B.B.C. Euroman Mere is |er Johnny Coen. Roland De opgericht op 10 mei 1967 wat betekent dat men er reeds meer Deyn. De Moor. Etienne De dan tien jaar kompetitiebasket heeft opzitten. Wit. Johnny Parewijck. André Hel kafee Van Impe, een van de bekendste huizen in Mere en ver daarbuiten (SJ) De Broekmolen langsheen de straatzijde (SJ)

De Voorpost | 1978 | | pagina 19