André Raes, de hazewind van R.W.D.M., komt van Aalst Verstraeten - De Vos: knap gemiddelde Paul Vermeir kan ook in hogere voetbalreeksen furore maken IN DE SCHIETBARAK Gele Norbert Voetbal ka lender voor zondag 2 april 1978 'M K.A.V.D. - Rac. Doornik 2-2 Jong, begaafd en stijlvol TE Hij is één van d(« velen die uit de rijke school van Eendracht Aalst komen. Vóór hem weken nog anderen uit naar topklubs iet alle namen op een rijtje en je komt aan een team. dat tver de generaties heen goed is voor een plaats in de spits ran het voetbal gebeuren Maurice Martens, niet goed genoeg voor de «heren» van Anderlecht, maar nadien jarenlang inter nationaal en slechts weggeduwd door een berg verwondingen en kwetsuren in keiharde veldslagen opgelopen. REn dan had je ook keeper Willy Tack, Jan en Toon Van Poelvoorde, Walter Elegeert, Roland Van der Borght, en vandaag nog Rudi Haleydt, de snelle man van Waregem en momenteel onbegrijpelijk uit de nationale selekties ge- outl houden. Er zijn er nog meer, maar ergens zullen wel na men uit de "computer" geval len zijn. En dan is er ook André Raes, een ander produkt uit het tlt Pierre Cornelisstadion. Hij is 22. Uitgerekend de leef tijd waarop je als voetballer 'doorbreekt" of blijft hangen. Zes jaar geleden werd de lichtvoetige Raes door Daring Brussel weggekocht uit de Keizerlijke Stede. In die tijd wedde André op twee paarden: de sintelbaan en de voetbalgrasmat. Als atleet, aangesloten bij Vlierzele Sportief, was hij een autentieke belofte. In '72 stond hij op het lijstje van de pre- Olympische selektie. Voor de 400 m vlak. Maar mee naar k Munchen mocht hij niet. Het k gaf hem wel een schok, doch |p zwaar tilde hij aan die voor hem onprettige beslissing niet: hij zou zich doorzetten als voetballer. Omdat hij het leuk vond en ook al omdat je er meer kunt mee verdienen dan met, noem maar op, een an dere job. GEREMD Het duurde langer dan hij had gehoopt toen Piet De Visser nog trainer was van RWDM, zat André Raes stee vast op de invallersbank. En bleef erop zitten. Buiten dat één enkel keertje dan Van Haecke was gewond en André mocht het trainingspak uit gooien. Van bij de start. Dat was voor de bekermatch tegen he tOostduitse Carl Zeiss Jena. De enkele minuutjes "meelo pen" om de vier-vijf weken, rekent André Raes niet mee als naar zijn "staat van dienst" in het fanionteam van de Brusselse fusieklub wordt gevraagd. En toen kwam Horvath, Alex ander Horvath. Een sinekuurtje was het niet voor eigen fans in de clinch gaan met het roemruchte Standard, was een echte vuurdoop. Het werd geen sukses Raes speelde gewoon rotslecht. En dacht dat hij het voor een heel poosje ver korven had. Maar trainer Horvath gaf hem een nieuwe kans. De memora bele match tegen Club Luik tilde hem uit het anonimaat André Raes had bewezen dat hij niet alleen een hazewind is doch ook een getalenteerd voetballer. Sinds die dag loopt het vlot ter. Niet dat hij plots België's sterspeler geworden is een mens is geen machine en geen robot. Hij heeft al eens een minder goede dag. Als je aan een doordeweekse job toe bent, kan je al eens "piano" werken en er nadien weer "doordraaien". Een voetbalmatch duurt an derhalf uur en je MOET in die 90 min. "volgas" geven of het raderwerk dat de ploeg moet op gang houden, stokt. Prof sinds vorig sei zoen, is André Raes een 'vas te waarde' geworden. In een landje als het onze, waar de plaatsjes "duur" zijn en waar graag naar importspelers wordt gegrepen om de gaten te stoppen, is dat een se rieuze referentie. André"Zonder Horvath was ik vandaag nog een mannetje van niemendal, een bankzitter, een vijfde wiel aan de wagen, een noodzakelijk kwaad. Er komt nog wat meer om het hoekje glurenje moet niet alleen het vertrouwen van de trainer hebben, de "anderen", de akteurs, moeten je aan vaarden. Dat heeft geen enkel probleem gesteld. Ik zal nu pogen een nuttige schakel te worden in het geheel". Eind dit seizoen is het prof- kontrakt van André Raes af gelopen. Hij heeft dus uitgere kend op het cruciale moment zijn talent gemanifesteerd en zich opgedrongen. Of dat een nieuw kontrakt waard is? Af wachten. Al liggen genoeg gro ten op de loer om de haze wind, die ook deksels goed voetballen kan en, op de koop toe torinstinkt van huize uit meekreeg, toch geloven we dat er een verlengstuk komt aan de profloopbaan van André Raes bij de Brusselse Eerste Nationaler. (mm) 1st!We menen te weten dat het van voor nieuwjaar geleden was rs (dat we niet met een zekere veveling hebben gekeken naar de voetbalesbattementen van paarsblauw KAVD. Misschien, en najwo waren blijkbaar niet alleen di(> mening toegedaan, bleek acfcdie metamorfose als een sappig buitje na wekenlange hitte erojop de Dendermondse supporters neer te komen. Een grootse rlatwedstrijd was het misschien niet al waren de voornaamste bpilngredienten van het plaatselijk voetbal nu net wat al maanden werd gemist ongebreidelde inzet cn kampgecst '.Hjmet een aanvalslinie die niet aarzelde bij de minste gelegen- j held los te barsten. Dat lukte al bijna na vier minuten. Een inzenden van De Vos werd door een leeu- wensprong van Verstraeten verlengd met het hoofd doch nipt over de kooi van Balcaen. Dat begon dus goed al sloeg Doornik onmiddellijk terug met balvaardige artiesten als De Potter en Begein. Noch tans kwam Dendermonde op ..voorsprong... op de 6de min. al langs uitblinker De Vos die door Van den Dungen op knappe wijze werd aange speeld. zich mot een korte crochet vrijspeelde en Bal caen vruchteloos naar de .schuiver liet grijpen. Dat snel doelpunt gaf Door nik al onmiddellijk de handen vol hc*t mentaal front op te peppen. Ongeordend ging het wat aanvallen doch Maes en gezellen wflsten met alles raad. We moesten trouwens tot de 19e minuut wachten om nog een gevaarlijke be- jioekende aktie Ite aanschou wen. Begein kreeg de bal op halve hoogte aangespeeld kopte over. Kleurling Paulis deed het hem drie mi nuten later nog eens dunne tjes over. Kwam een sneller .Kif >nd Doornik nu meer in de wed strijd, men ging naar rust met een verdiende 1-0. Ver melden we ook nog dat Schampaert voor een vrij zware fout op De Potter nog geel voor ogen kreeg (12'). Wie wat lang aan de toog bleef treuzelen mistte het Doornökse tegendoelpunt. Am per afgetrapt glipte De Pot. ter op rechts door werd door te veel paarsblauwen te gemoet gestapt zodat zijn voorzeg bij de alleenstaande Begein belandde die op akro- batische wijze met een halve omhaal Hofman's vuist en het net raakte (46* 1-1). Dat bracht met zo onmiddel lijk rust in de plaatselijke ver dediging die na een tiental minuten De Potter vrij liet aanleggen doch aan een zeker doelpunt ontsnapte toen het leder napt over ging. Die tweede Waalse treffer kwam er dan toch. Een mo numentale blunder in de verdediging gaf aan Darte en De Potter de kans te sco ren. Darte deed het dan maar (1-2 61'). Toen gingen we wel het erg ste vrezen voor paarsblauw. Het ging plotseling minder vlot temeer daar vooraan Spanoghe en De Vos wat naar die tweede adem op zoek wa ren. Het inbrengen van Crets voor Spanoghe was een moge lijkheid al was het toch De Vos die een knappe aktie van De Man overnam om gepast voor te schilderen aan de losgelaten Alain Verstraeten. De Dendermondse kapitein aarzelde niet. Kopstoot en 2-2 Daarme was de partij ver gespeeld. Doornök wilde nog wel doch had duidelijk aan frisheid en kampvermogen in geboet. De thuisspelers kwa men trouwens nog tweemaal dich bij een doelpunt toen eerst Verstraeten een inzen den verlengde doch Crets wat te ver stond en even voor af fluiten Veratraeten door de buitenspelval g'ipte (of was het wel buitenspol en een stap te kort kwam om Bal caen ite verslaan. De Waalse supporters dn grote getale opgekomen, moesten hun hoe- zeestemming na de 1-2 snel weer op zak steken. In die slotfasen behoorde een 3-2 plots meer tot de mogelijk heden dan 2-3.ai had de thuisploeg dan misschien wel een ietsje te veel gehad... maar ja dat Is nu eenmaal voetbal. (mvw) De Dendermondse middenvelder Norbert Vun den Dungen mag binnenkort weer een gele zondag uitzitten. Zijn derde al d t seizoen. Niet verwonderlijk air: men weet dat Van den Dungen reeds tijdens de tweede wedstrijd van het seiz en (op de bekerwedstrijd tegen HO Wingene) al aan een eerste serie begon. Norbert Van den Dungen wordt echter een ndeit zo graag geziene figuur in scheidsrech tersmiddens. Voor aanvang van de ontmoeting vroeg scheidsrechter Segers langs de neus weg aan de ploegafgevaardigde of «Van den Dungen ook mee deed». Op hot bevestigend antwoord sprak zijn gelaats uitdrukking meer dan woorden. Tijdens de wedstrijd ze'f kreeg Van den Dungen voor een eerste fout al geel. De arbitrage van de ref was trouwens vor de rest onberispe lijk. Schampaert keek op op een geel kartonnet'c voor een fout waarvoor men niet moet nadenken. Een goede reputatie is men snel weer kwijt, een slechte draagt men mee zolang de naam op het scheidïrechtersblad wordt ingeschreven. Het wordt tijd dat Van oen Dungen dat gaat beseffen, Trouwens reet woorden en «halve natrap pen» win,t men geen wedstrijden. Dat hij het trouwens anders ook kan bewees hij zondag eens te meer mvw Bonanza-Thor Meldert 0-6 Met een half dozijn doelpunten heft Thor Meldert het veroordeelde Bonanza weggeveegd. Deze inhaalmatch is dus positief uitgevallen voor de fel bedreigde Thorianen die nu van de voorlaatste plaats wegklommen en voorbij Wilskracht Hofstade wipten. Het is te Sint-Marda-Lierde een spel van kat en muis geworden. Thor haalde tijdens de eerste time verrassend uit langs Philips en Spaens. Met een 0-2 score aan de koffie pauze, kon er nog weinig gebeuren. Roelandt maakte er nadien 0-3 van. Bonanza onderging gelaten zijn lot. Het werd voor de thuisploeg nog erger 20 minuten voor affluiten scoorde Philips op nieuw en diezelfde opportu nist knalde niet zo heel veel later opnieuw midden in de roos. Het werd tenslotte nog 0-6 langs Tas. Voor Thoi was hejt, bezoek aan Bonanza dus .een uitstekende training in het vooruitzicht van dt vier laatste matchen waarir over het behoud in «Derde* of de duikeling naar «Vierde* wordt beslist. Meldert maj r.iet al te veel steken meei laten vallen want Hofstad* telt slechts één enkel puntjt achterstand. De voetbalsport is geen vrijetijdsbesteding meer waarvan alleen gevraagd wordt van tegen de bal te trappen. Er zijn andere waar den die de speler doen uitgroeien tot een pion van formaat. In de voetbalsport schuilt ook de mens met zijn gaven en gebreken. Het eerste leren gebruiken, het andere opvangen en aanvaardbaar maken, zijn opdrachten voor sportmannen die naam waardig. Wie Paul Vermeir leert kennen, ervaart onmiddellijk met het type sportman te doen te hebben. Voorkomend en stijlvol. Een grote jongen met nog grotere inspanningen om een goed voetballer te kunnen zijn. Geen sigaret, geen pretje tot in de vroege uren. Maar reeds van de vrijdag af voorbreiding van de wedstrijd die komt. Trainer Meersman weet wat hij aan Paul Vermeir heeft. Een aanwinst van formaat. Een voet baller die in het Hamse mid den een positieve rol speelt. Die door zijn benijdenswaar dige omgangsnormen de „koop" van het seizoen mag worden genoemd. BESCHEIDEN Paul Vermeir is een sympathie ke verschijning, iemand die ver trouwen uitstraalt. Atletisch zou zijn figuur niet onaardig zijn als sportmodel. Met hart en ziel verbonden aan koning voetbal en natuurlijk aan Vigor Hamme. Als voetbal ler is Paul Vermeir een uitschie ter in de hoogste provinciale. Op technisch en mentaal vlak zijn er weinigen die deze 21- jarige belofte kunnen evenaren. Bekwaam voor zijn taak, heeft deze Oudegemenaar voetbalmin- nend Hamme op zijn hand. Toch blijft hij bij dit alles erg bescheiden. Eenvoud is nu juist iets wat deze voetballer siert. Nooit een woordje kritiek aan het adres van zijn collega's. Respect voor zijn clubleiders waarvoor hij alleen maar lo vende woorden heeft. En luis teren naar de trainer en de zondagnamiddag de opdracht vervullen die hem werd opge legd. Voor Paul Vermeir is dat de normaalste zaak van de wereld. Mopperen ligt niet in zijn ka rakter. Daarvoor is hij te wel opgevoed en te verstandig. LATE ROEPING Paul Vermeir is in tegenstelling met de meeste voetballers laat aan kompetitiesport beginnen doen. Op 16-jarige leeftijd on dertekende hij een aansluitings- kaart bij FC Oudegem. Dat was op een ogenblik dat na ja ren afwezigheid opnieuw een Oudegenisc club aansluiting zocht hij de grote Belgische voetbalbond. Paul Vermeir was dus eigenlijk een late roeping. Dit wil nu niet zeggen dat hij voordien nooit tegen een hal had aangetrapt. De buren kun nen er van meepraten. Paul heeft immers meer dan één ruit doen sneuvelen. Ook een buur- man-duivenliefhebher kreeg het soms al eens op de heupen, toen de jonge Vermeir hoog de hallen de lucht inslingerde en hijgevolg de duiven na een lange afstandsvlucht weigerden in te gaan op liet lokkend ge roep van hun haas, en bijge volg „buitentijd" het hok bin- Lokeren - Liersc (Peeters) RC Mechelen - E. Aalst (Goris) J. Lede - E. Zele (Fauter) Braine - KAVD (Siegers) E. Aalst - VG Oostende (De Witte) (UEFA 10 u.) Hamme - Lokerse (Van den Dungen) SK Aalst - Petegem (Callebout) Lebbeke - Kemzeke (Defevere) Terjoden - Nieuwerk. (Van don Abeele) Borsbeke - Mere (Wiels) Winnik - Robur (Dero) Baasrode - Moerbeke (Van Acker) Appelterre - Buggenhout (De Neve) Denderh. - Oudegem (Tanghe) Hofstade - Vlierzele (Van Melkebeke) Kerksken - Erpe (De Bruyn) E. Meldert - W. Moorsel (De Visscher) Oudenhove - T. Meldert (De Meyer) Sp. Appels - De Klinge (De Greyt) Grembergen - Schellebelle (Mettepcnningen) Stekene - E St Gillis (Meganck) Vrasene - Serskamp (Van Haver) Edixvelde - Herzele- (Cooreman) Erembod. - Hillegcm (Van der Eecken) Doggen - Voorde (Van Droogenbroeck) Erondegem - Wichelen (De Proft) Oordegem - Gijzegem (De Jonge) Wieze - Baardegem (Van Impe E.) Schoonaarde - Opdorp (Van Welssenaers) Herdersem - Smetlede (Lippens) Boonwijk - Z. Appels (Teugels) Massemen - Opstal (Schatteman) S. Moorsel - Western (Rotties) SK Overm. - Vrasene (Okladnicoff) Berlare - Moerbeke (Heggerick) Heikant Zele - WB St.-Niklaas (Redant) Meerdonk - V. Ovem. (Van Damme) Paul Vermeir. nenvielen. Ook de woensdag en zaterdagnamiddag was het afspraak met de vrienden om links en rechts op een weide een partijtje voetbal ten beste te geven. Toen al bleek dat Paul Vermeir niet moest onder doen voor velen van zijn vrien den. Technisch plaatste hij er geregeld ééntje in de wind en er bleek slechts één middel om Paul uit de wedstrijd te houden en dat was eens heel hard tegen hem aanlopen om hem vervol gens keihard met moeder aarde te laten kennismaken. „Nu is dat zeker niet meer het geval" zegt de Oudegemenaar. „In dat opzicht hen ik wel al een stukje harder geworden." Vermits SK Oudegem bij de start geen juniors- of scholieren elftal in lijn bracht, deed Paul, als piepjonge knaap zijn intrede bij de invallers. In datzelfde jaar werd hij al tweemaal op geroepen om met het fanion- elftal te debuteren in de vierde provinciale. Het jaar daarop was hij niet meer weg te denken uit het eerste elftal van SK Oudegem. Vermeir was een vaste waarde op het middenveld, waar liij opvallend dirigeerde en om de haverklap, met juist afgemeten voorzetten de spitsen aan het werk stelde. SK Oudegem eindigde toen op de tweede plaats. In een daarop volgende eindronde die een supplementaire stijger moest aanduiden, kende de club geen geluk. Weerom was het een jaartje uitgesteld. Tijdens dat seizoen was het menige voetbalkenner opgeval len dat Paul Vermeir bekwaam leek om in hogere reeksen zijn gangen te gaan. Hulptrainer De Vos van Eendracht Aalst was een paar keer naar Oudegem afgezakt. Nodigde Vermeir uit voor een test in Aalst. Vermits ook dit een meevaller werd, werd de Oudegemenaar voor een jaar niet optie overgenomen. In dat eerste seizoen doorliep „de Polle" zoals ze hem in zijn nieuwe club noemden de invallers en werd hij naast en kele vriendenwedstrijden ook een drietal keer opgeroepen voor het eerste elftal. Eendracht Aalst verlengde na dien nogmaals de optie met SK Oudegem, maar ging anderzijds over tot heel wat aankopen. Al hoewel Paul Vermeir toch nog viermaal aantrad met de fanion- kern, toen in derde nationale, had hij het aangekochte trio Paul Van Himst, Arnolis en Lippens voor zich. Dat was een streep door de rekening van de Oudegemenaar die met dergelijke vedetten nauwlijks de kans kreeg te wed ijveren. Omdat hij niet eeuwig bij de invallers wou blijven trappelen, was Paul van oordeel maar best het kontrakt met Eendracht Aalst op te zeggen. Automatisch keer de hij dan ook weer naar zijn oorspronkelijke club. Trainer Raymond Rooms, van SK Oude gem, toevallig een Hammenaar, vond evenwel dat Paul Vermeir teveel klasse had om opnieuw in derde provinciale te gaan voetballen. Hij bracht Vigor 1 lamme van de terugkeer op de hoogte. In de kortste tijd werd de ovem nkomst afgeslo- FC Denderleeuw, dat van de Aalsterse trainer Gaston Van Der Eist op de hoogte was gebracht „dat er in Oudegem een meer dan bruikbare voetballer liep" kwam net twee uur te laat om de Oudegemenaar een kontrakt voor de neus te leggen. Paul luid immers net voordien zijn liundtekening geplaatst onder '11 overeenkomst met Vigor Ham- TEVREDEN. Alhoewel het zijn nieuwe club niet al te best voor de wind gaat is Paul Vermeir tevreden. Hij heeft in Hamme nieuw* vrienden gevonden waarmee hi best opschiet. Het is er als he ware een tweede thuis gewor den. .Spijtig dat we nu al zo lang moeten vechten tegen d< degradatie" zegt Paul. „Noch tans zijn we één der best voet hallende ploegen uit de reeks Dat we de eerste vijf wedstrij den verloren h^»ft zijn sporei nagelaten. Van toen al is ei enige paniek ontstaan. Dat komt nu nog tot uiting vooral wanneer we met ee» doelpunt aan de winst staan Dan slaat de schrik ons om he lijf en is de vrees algemeen dat het verworvene opnieuw zot verloren gaan. Ook is het dit seizoen al meer niaals voorgevallen dat we ii de eerste minuten op achter stand worden geplaatst. Dat i een gevolg van een gemis aai concentratie en onoplettendhek Ondanks de moeilijke period' is de sfeer uitstekend" zegt Pau Vermeir die niets dan lovend woorden heeft zowel voor ziji clubbestuur, zijn trainer al voor zijn inedcmaats. TWEEVOETIG Paul Vermeir als werkzoekeni regent in de lichamelijke op voeding, brengt than* zijn laatste maanden militair' dienst d'ior in het Klein Kas teeltje te Brussel. Van zijn mi litaire oversten is de Oudegem se voetballer tevreden. Hij kaï immers iedere training hijwo nen, is iedere avond thuis, ei heeft ook het weekend vrij zo dat niets in de weg staat on de zondagnamiddag de shoe uan te trekken. Paul Vermeir heeft niet alleei in dat opzicht faciliteiten. Ooi op het voetbalveld heeft hi voordelen op zijn maats vet mits hij zowel links- als rechts voctig is. Een voorzet geven 11 e de linker of de rechter he f hetzelfde resultaat. Steeds is 1 een haarfijn geschenkje dat technische bagage van de v huiler onderstreept. Vermeir is een clubspeler. 1 en al voorbereiding op de v strijd en de zondag liyperi veus tot wanneer het ee fluitsignaal klinkt. Dan wor alle complexen overboord gooid en is het negentig mini strijden om de punten. De Ilanise middenvelder wel een tikkeltje schrik li óm te misdoen, sloeg dit zoen reeds vijf keer vanuit middenveld met succes „Toch missen we een gen neerde kracht in de ph zegt Paul Vermeir. „We den iemand moeten hebben kan organiseren en oppep Als 21-jarige nieuweling ku dat onmogelijk. Hopelijk nen we tijdens de resten kompetitiewedstrijden het houd in de reek» afdwin Mits enige versterking kan volgend jaar wellicht I' BROERTJE Aan Paul Vermeir zal liet niet liegen om te strijden het behoud. Hij vertoeft gruag in Hamme, juist of h> de club waarin hij is gewoi en geboren. Dut wil niet zeggen dat Oudegem hem niet meer int seerl. Integendeel. Broertje I (13 jaar) voethalt daar in jeugdreeksen. Paul volgt de prestaties van de j* spruit van kortbij. Boven< wanneer er een halfuurtje tijd overblijft zijn heiden t iiaii de slag zodat,er soms z al eerder aangehaald de ru bij sneuvelen. Dat vader en moeder Veri nu niet zo best iu luin s zijn met gebroken ruiten, kent niet (lat heiden eelite voetbalfan gewo zijn. Een thuiswedstriji van 1 In in i ii i wordt ni t gemist ook op een verplaatsing wo al evenmin gekeken. Zoon Paul is een vaste pi' geworden hij de Hamse eerste provincialen Iemand die f wordt g|vaardeerd, niet alleen omdat hij over voetbaltalent beschikt, maar ook en vooral omdat hij een grote sportman Een persoonlijkheid met een uitmuntend karakter die veel vrienden telt, en waar vader en moeder Vermeir trots mogen op zijn. E.D.M.

De Voorpost | 1978 | | pagina 21