EEN WENSDROOM WAS DE AANLOOP VOOR ALOIS CARMELIET NAAR DE EUROPESE TOP! SPOR TMAGAZINE BUCK'S BOKSER NUMMER EEN ALOIS CARMELKT EN FR. SCHELFOUT DE WINNAARS TE LEDE! FR. VAN DER STRAETEN DUIVENSPORT (XII verantwoori ren Belgisch hol j| tekstBeno Van Winckel. foto's Cesar Van der Bi» In de Door Eendracht Sterk te Lede ging de eerste prijs bij de oude duiven naar Fr Van der Straeten uit Lede voor J. Van Hauwermeiren. Cyriel Herssens. Fr. Schelfhout. Fred Galle, Fr. Tombeur. Gebr. De Dijcker. A. Van den Abbeele. Jan Luyck* en Maurice Cob- baut. Aan de 13e prijs won Fred Galle de eerste grote aan geduide serie van twee Bij de jaarduiven ging de le prijs naar Frangois Schelfaut voor Cyriel Herssens. Fr Poep. Wed. G. Veldeman. Fr. Tom- beur. Gebroeders De Dijcker, Etienne Sens. Goeed uitslagen van de hokki nj; Wed. G. Veldeman met de 4 >rj 13e, 17c Van Fr. Poep met 3e en 9e prijs. Van Fr. beur met de 5e, 8e. 27e en Cyriel Herssens met de 2e. 26e en 30e prijs. De Zeelse welterkampioen Alois Carmeliet heeft zich dank zij een snelle opgang, opgewerkt naar het hoogste Europes ni veau, en zonder dat hij echt staat te trappelen van ongeduld, heeft hij zijn zinnen gezej en terecht op een Europese gordel. Elkeen die iets met de hokssport te maken heeft, zowel de Carmeliet-gezinden als de afgunstigen, en die schijnen er nog te zijn in de «menskleine» Ibokswereld, moeten toegeven dat Wies na en spektakulair seizoen 1977, dat hij in 1978 verlengt en zelfs verder uitbouwt, normaliter een waardige kandidaat is om voor de Europese titel te boksen. Zijn gemotiveerde kandidatuur als challenger wil Wies veilig stellen en aanhouden, daarom be- kampt hij sedert begin 1978 Amerikaanse opponenten. Trainer Jef Van Driessche weer legt vlot de negatieve reakties. eerste ronde. Voor Carmeliet lag de weg open naar een grote beroepscarrière. Dit was de indruk die men opdeed na vijf beroepskampen, die evenveel overwinningen werden, maar 1974 was een keerpunt DE GROTE TERUGKEER VAN ALOIS De aanloop tot het Europees kampioenschap te Wieze tussen Freddy De Kerpel en Adinolfi hebben Wies terug naar de bokszaal gelokt. De Italiaan verbleef te Zele en het pro bleem was het vinden van ge schikte sparringspartners. Al hoewel Wies op dat moment 74 kg wooog, kwam Alois zich spontaan ter beschikking ste len, maar in zijn achterhoofd speelde zijn wensdroom, die was één keer met een grote uit de bokssport te kunnen trainen of sparren en Adinolfi mij veel heeft gedaan. De grootste wederdienst die ik al deze mensen zou kunnen geven is een Europese titel». Alois Carmeliet staat evenwel met beide voeten op de grond. Hij traint hard en graag, meest al tweemaal daags. Hij oefent bijzonder graag en dat is zijn grote voordeel. 'Hij is beroeps bokser en op 28-jarige leeftijd weet hij dat zijn sterkste perio de in zicht is en dat er voor een topper eventueel ook enig financieel voordeel kan inzitten. Alois heeft de verantwoordelijk heid voor zijn schoon gezin. Se dert vijf jaar is hij gehuwd met Christiane Bultinck, een vriendelijk Westvlaams vrouw tje, geboren en getogen uit een boksersomgeving, met broers die boksen en een vader die als inrichter zijn strepen ver dient. Alois is tevens de fiere vader van drie flinke zoons Ruben, Miguel en Carlos, allen genaamd naar de toppers op wereldvlak in de bokssport. Het gelukkig Carmeliet gezin dat binnen enkele maanden in de gezonde omgeving van de Schelde te Berlare een riante woning gaat betrekken, ver dient zeker het sukses van va der Alois. Vrouwtja Christiane staat achter haar Alois. Zij is er evenwel zodanig mee be gaan, dat ze hem nog maar eenmaal tussen de touwen zag klimmen en het nu niet meer aandurft naar de wedstrijden te komen. Ze meent het emotio neel niet aan te kunnen. Carmeliet plaatste een rechter, zijn tegenstander schoenen. Toen Wies op I maart 1970 voor do eerste keer als novice tussen de touwen klom, had moeder Carmeliet hem reeds een lange wachttijd opgelegd. Broer Willy had reeds onder de ringlichten gestaan en dit vond men bij de Carmeliet's reeds een voldoende bijdrage aan de bokssport. Alois. het tengere ventje, sccheen niet in de wieg gelegd om bokser te worden, maar bij hemzelf was een niet te stui ten drang naar de bokszaal aan wezig. Geboren op 8 februari 1950, was Wies dus meer dan 20 jaar toen hij debuteerde. Zijn kwaliteiten leidden vlug naar het Status van een goed amateur en in 1973 promoveer de hij tot kampioen van heide Vlaanderen en kampioen van België. In die periode was Alois lid geworden van de pas op gerichte Zeelse boksclub, waar hij meende, ondder de kundige leiding van Jozef Van Dries sche. meer kans te maken op een succesvolle loopbaan Na lang wikken en wegen bokste Wies op 15 december 1973 zijn maidenmatch in de beroeps klasse te Zele tegen Banckaert en het werd een KO zege in de gica uit mijn denkwijze ver dwenen. Aan een toekomst als bokser viel toen niet te denken en in die omstandigheden wa ren de risico's te groot om er mee door te gaan. Ik stopte dan ook met de bedoeling nooit meer te herbeginnen. Ik moest bij niets of niemand naar oor zaken of verontschuldigingen gaan zoeken. De schuld lag bij mezelf». De bekentenis van Wies en zijn toendertijd geno men beslissing tonen wel de grootmenselijkheid van deze sportman aan. die in een pe riode dat het misloopt met zijn loopbaan, beseft, dat het voor hem en zijn gezin en zijn om geving het best is. een beslis sing te nemen, die hem noch tans veel pijn deed. Van maart tot september '75 heeft Alois een periode doorgemaakt, waar in hij veel heeft nagedacht over hetgeen voorbij was en misschien wel naar de diepere oorzaken gespeurd van zijn ge daantewisseling als sportman, eens dat de ringlichten werden aangestoken. programmavuller te zijn. Mijn streefdoel was binnen de twee jaar eerste serie te zijn. Met de ambitie van een schoolknaap begon ik begin mei opnieuw te trainen en Jef kon mij mentaal oppeppen en mij de mentali teitsverandering bijbrengen, die geleid heeft met een langzame progressie naar de top. Ik heb enorm veel aan Jef Van Dries sche te danken, die voor mij niet alleen de ideale trainer is, maar als mens onschatbaar is om een sportman die impuls te geven, nodig om er in te geloven. Samen met Jef heb ben de bestuursleden van Boxing Club Zele een ruim aandeel in mijn huidige posi tie als bokser. Zij hebben mij de gelegenheid gegeven, en hebben hiervoor serieuze in spanningen moeten doen, om te Zele tegenstanders te bekampen waartegen ik mijn kwaliteiten kon demonstreren en aantonen. Een derde figuur in mijn op gang is zeker André De Schut ter. die steeds in mij is blijven geloven en die als sponsor voor kamer de vraag of zijn poulain Wies Carmeliet bereid zou zijn om het op te nemen tegen Car los Palomino, de beste wereld welter, in een kamp waarin de wereldtitel op het spel zou staan. Zowel Jef Van Driessche als bokser Wies gaven een principieel akkoord indien de voorwaarden aanneembaar zou den zijn. «Deze kamp houdt voor Wies geen enkel risico in», aldus Jef Van Driessche, «We weten dat Carlos Palomino een klasse apart is, maar, zonder daarom persé wereldkampioen te moe ten worden, is het alleszins een mijlpaal in de loopbaan van een bokser, die men hem zeker niet mag ontnemen: Indien de Voorwaarden voor Wies Inte ressant zijn vertrekken wij ze ker naar Las Vegas, waar de kamp zou doorgaan Maar het is zo. we hebben alleen nog maar de vraag gkregen en wil len niet vooruit lopen op de feiten. Ik denk dat die vraag ook nog naar anderen is uit gegaan Zodat het nog geen Dat Alois al eens gedribbeld werd in dd rua om het chal- lengerschap voor de welter- kroon. is zeker de waarheid geen geweld aan doen. Marion, de 35-jarige Hansen of de ge stuwde Eipel, die spijtig ge noeg op een dramatische wijze tot de realiteit werd geroepen, is een trio dat zeker niet ster ker is dan Alois. Hij mag er zeker zijn vuisten naast hou den en naast hen staan op de affiche als het om de Europese titel gaat. Carmeliet zit te wachten op die Europese kamp die er niet komt en plots komt de wind van over de grote plas gewaaid. Secretaris Spagnoli van de Ita liaanse matchmaker Sabatini, de man die in Europa voor de wereldtitels instaat, telefoneer de in Jef Van Driessche's huis- Wies Carmeliet, tussen manager Van Driessche en verzorger Etienne Perdaen. W'ies Carmeliet met verzorger Perdaen, sponsor De Schutter en een aantal entoesiaste fans. (C) zekerheid is, dat Wies voor de wereldtitel bokst. Die kamp. wat er ook de uitslag van weze, zou zeker de Europese aspiraties van Wies niet in de weg staan». die sommige bokskronijkers daaraan vastknopen «Ik ben er van overtuig dat in Europa nog waardige tegenstan ders voor Alois te vinden zijn. Maar ik ben er ook zeker van dat mijn bokser dat peil bereikt heeft, waarmee hij met veel kans op succes moet kunnen boksen voor de Europese titel. En op dat niveau worden de risico's beperkt. Ook de andere kanddiaten om een challenger- schap komen bij ons niet aan kloppen om Carmeliet in de ogen te kijken. En zonder chau vinist te zijn of mezelf als een groot manager te willen aan schrijven. kan ik een hele lijst voorbeelden citeren van dege nen, die dan wel als de top managers aanzien worden, en die in het verleden en ook nu nog dezelfde taktiek huldigen De bokser in kwestie heeft de top bereikt waarop hij aan spraakmaker wordt voor een titelgevecht. Dan wendt men zich naar Amerika. Ook ik doe het. De bedoeling is niet om mindere tegenstanders te be kampen. integendeel. Maar een nederlaag zou op Europees vlak minder gevolgen hebben. Ik wens Wies die unieke kans niet af te pakken, integendeel, we zullen alles doen wat mogelijk is om hem klaar te stomen voor een Europese gordel. Niets of niemand kan ons van het voorgenomen programma doen afzien. Misschien zijn er be paalde invloeden die graag Car meliet van de hoogste trede van de ladder zouden zien af donderden, daar waar hij trede per trede naar boven is ge klommen. Sorry maar die zo genaamde bokskenners moet ik ontgoochelen.» DE TELOORGANG VAN WIES CARMELIET De Heirman-periode zoals men de «donkere» Carmeliet-tijd pleegt te noemen, deed hem in maart '75 besluiten de hand schoenen aan de wilgen te han gen. Wies had wel fouten ge maakt. De eerste kamp tegen Heirman was hij wegens bron chitis onvoldoende voorbereid en later maakte hij een morele crisis door, waardoor hij eens in de ring alle zelfvertrouwen verloor: «Ik nam toen de enige juiste beslissing», aldus Carme liet, «door te stoppen. Elkeen zag mijn kwaliteiten toen ik in de oefenzaal stond, maar in de ring was ik mijn hoofd niet meer meester en.- was alle lo rn aakte Carmeliets droom tot werkelijkheid. Wie trainde de eerste dag twee ronden met de Europese kampioen en EBU verantwoordelijke Faccenda kommentarieerde die ronden met de bemerking, wie is nu de Europese titelhouder Adi nolfi of Wies Carmeliet. "Dit waren zoete woorden in de oren van Wies en de microbe beet voor de tweede maal. Twee weken later klopte hij opnieuw op de deur van de bokszaal. «Ik had een open gesprek met Jef Van Driessche», vertelt de Zeelse weiter, «het moest een comeback worden die naar de top leidde. Mijn ambitie reikte •verder dan levenslang een Wies Carmeliet zelfzeker tussen de rington wen. JEF VAN DRIESSCHE OVER WIES CARMELIET «Alois is een verstandige jon gen, die het boksen in hart en nieren heeft. Zijn sterkste wa pen is zijn grote liefde voor het trainen. Hard en veel trai nen is een obsessie voor Wies. Na zijn terugkeer zijn we zijn loopbaan gaan plannen. In een reeks eerder gemakkelijke kam pen kreeg hij de gelegenheid om zijn kwaliteiten en zijn klasse te bewijzen en in routi ne om te zetten. Dan zijn we stilaan naar de top gestevend. Vorig seizoen heeft hij dan een hoog Europees niveau be reikt en nu hij die top bereikt heeft komt het er op aan hem daar te houden. De nerceuze druk om en rond dd titel wil ik zoveel mogelijk van Wies afnemen, door hem in de ring te brengen tegen Amerikanen, waardoor hij bokswijze leet kennen en dit moet hem later ten goede komen. Zowel Ortiz, als Lara en Beayu Jaynes, zijn prijsvechters met enorme on dervinding en Alois met amper 29 beroepskampen, heeft die plankenvastheid zeker nodig. Zijn zelfvertrouwen groeit met de dag, zodat wij de planning verder doorvoeren. Zijn ernst en zijn klasse zijn waarborgen voor hem. Hij zal nog beter worden. Zijn top- piek is nog niet bereikt. Daar om is de opdracht enigzins verlegd. Zijn techniek, zijn har de slag, zijn snel reaktiever- mogen, lieten hem toe om op een nestige wijze punten te verzamelen om zonder risico voor een puntenzege te boksen. Vanuit een misschien eerder verdedigende stelling kon hij hard toeslaan. De laatste kamp tegen Beau Jeynes heeft Alois bewezen dat hij ook sterk ke- noeg is om te winnen voor de limiet. Dit was zijn opdracht Dat hij dit kan is ideaal voor het zelfvertrouwen voor de ko mende opdrachten. De komst van Tshinza naar Zele is een heil. voor Wies. Het zijn zeker Wies Carmeliet (weiter) Manager J. Vandriessche Alois Carmeliet, geen tegenstanders, zoals som migen willen laten doen uit schijnen, maar goede kamera den, die op de training nuttig werk verrichten en als spar ringspartners elkaar veel kun nen bijbrengen». Na de teruggang van Jean Pier re Coopman, Freddy De Ker pel en andere Rudy Haeck's is de Zelenaar Alois Carmeliet. de eerste man op de Belgische ranglijst en de lijken voor het Belgisch gebeuren hebben als plicht nummer één te steunen. Alois Careliet heeft bewezen mentaal en sport sterk genoeg te zijn om opdracht met sukses te verv n len C.

De Voorpost | 1978 | | pagina 26