Vrije tribune B.S.P. P.V.V. Kruislicht Uw woord MET «AMYLUM» AAN DISKUSSIETAFEL put aw 2 - 31-3-1978 - De Voospot de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. worden dat wij in een lelijke istad wonen. Het zijn altijd dezelfden, zou men zo zeggen.die zich aan het wild plakken bezondigen, is het niet de Volksunie, het zijn de Volksuniejongeren, en is het niet Ral, het is dan wel Amada. Ik begrijp dat dit gedaan wordt voor «de goede zaak»; in het paasyoorbeeld is het geweten dat de amnestiegedachte bv ■de welwillendheid oproept van meer dan één milieu. Maar, zelfs voor een goede zaaK, geweld gebruiken of eigen dommen schenden of andere vormen van onverdraagzaam heid doet mij denken aan de Palestijnen die in de ganse we reld misschien begrip voor hun zaak genieten maar afkeuring voor hun methodes. Dat het wild plakken op publici- teitsaffiches, van privaatadver teerders gebeurt is reeds te la ken en de politie zou er kunnen tegen optreden Maar de vraag haar een politieoptreden sten zoch nog meer als het niet ver gund, onregelmatig en dus ei gengerechtigd (over) plakken gebeurt op stadspanelen waar de tekst boven staat «voorbe houden aan het stadsbestuur». Als iedereen daar zou komen overplakken krijgen deze pane len het uitzicht van lelijke schil derijen. Ik neem aan dat het stadsbe stuur niet ingenomen is met de wildplakkers. Vandaar onze vraag om dezelfde inspannig te leveren als tijdens de voorbije verkiezingscampagne. Het moet niet noodzakelijk tot ver baliseren komen door de poli tie, het kan bijvoorbeeld be staan uit het hardvochtig ver wijderen door het stadsbestuur van alle onregelmatige affi- chen, ook als deze eens uit het eigen nest zouden kunnen ko men. Het systematisch verwijderen van affiches is trouwens 'n be proefde methode tegen de autostrade-plakkers en de ontmoediging is er het vlug ge volg van. Zoniet wordt iedereen tot onregelmatigheid aange spoord. GHIS WILLEMS CVP Fraktievoorzitter BETER LAAT DAN NOOIT Belangstelling voor een bepaald probleem wordt meestal slechts opgebracht wanneer men er in de realiteit mee gekonfronteerd wordt. De geringe interesse, zowel indi vidueel als van overheidswege, voorgehandikapten is waarschijn lijk daaraan te wijten. Tewerkstelling, milieuzorg, ge zondheidszorg. problemen van dc derde leeftijd, genieten algemene aandacht omdat elke volwassene hiermee direkt te maken heeft. Dc situatie bij de gehandikapten ligt enigzins anders. Om met de meest vergeten groep te beginnen: DE MENTAAL ge handikapten; deze kunnen slechts langs ouders en familie hun rech ten doen gelden Hulp en inte resse voor deze mensen werd en wordt grotendeels nog enkel van uit «karitatieve» instellingen ver zekerd. Van Staatswege - of vanuit de pol i- tieke partijen wordt nog zeer weinig gedaan. Slechts langzaam groeit de sensibilisering bij de pu blieke opinie, grotendeels dan nog, dank zij privé-initiatief, of zoals nu langs de T.V. reeks -OMMEKAAR». Een fundamentele waardering voor elke mens, een appretiatie van elke gevoelsuiting; een glim lach, een teder gebaar, vormt de onmisbare stuwkracht voor de in zet bij mentaal gehandikapten. De opvang van de familieleden vraagt eveneens veel begrip en een warm hart wil men hun -Drem pelvrees- overwinnen. Heel anders is het gesteld met de •fysisch- gehandikapten. Een belangrijk deel hiervan zijn slachtoffers van verkeersongeval len of mensen met restletsels na Polio of geboortetrauma. Dit zijn geen zieken en zij moeten dan ook niet als dusdanig beschouwd wor den. Met vaak geringe hulpmidde len kunnen zij perfekt in de maat schappij geïntegreerd worden en zelfs zeer belangrijke taken ver vullen. Soms zal juist hun handikap hen meer geschikt maken omdat ze zowel karakteriecl als gevoelsma tig meer aandacht en inzicht kun nen hebben in sociale en medische situaties. Het onbevooroordeeld accepteren in werkkring en maat schappij, zonder misplaatst mede lijden, blijft hier essentieel. In onze welvaartstaat moet echter ook en dit is aan het groeien gezorgd worden voor de toeganke lijkheid van wegen en openbare gebouwen: voetpaden, zwemba den. sportterreinen, theaters... Auto's speciaal gemaakt voor ge handikapten zouden binnen -be taalbare- prijs moeten blijven of gesubsidieerd worden. Een heel appart probleem vormen tenslotte die groep gehandikapten die aan een langzaam voortschrij dende ziekte lijden; we denken hier aan -Multipel skerose- aan rheuma patiënten of oudere men sen met hersenaandoeningen. Een konstante medische maar ook so ciale en psychologische begelei ding is hier dringend nodig, werk-v aanpassing, mogelijkheden tot herscholing en aanleren van hobby's vormt hier een groot werkterrein. Gezien de veelzijdigheid van de problematiek vragen we ons af of er. naast de vele bestaande com missies in deze stad. geen extra- commissie voor gehandikapten zou moeten opgericht worden. Waarschijnlijk is dit -lokaal- de beste manier 0111 niet alleen dc ge wone burger maar ook het stads bestuur te wijzen op hun plicht en verantwoordelijkheid tegenover onze gchandikapte medemens. Politiek zegt men. is het verwer ven en het uitoefenen van macht; laat ons dan deze macht aanwen den om intensief te zorgen voor dc gehandikapten. Dr. Anny Dicrick WILDE PLAKKERS Ter gelegenheid van het paas weekend werden de officiële publiriteitsborden nog eens De- klad door ^zogenaamde wilde plakkers. Overal zag men de gele affichen «Amnestie Nu», uitgegeven en dus vermoede lijk ook geplakt door de Volksu niejongeren. In de voorbije kiesperiode heeft het stadsbe stuur goede inspanningen ge daan om het wild plakken te verhinderen in de hoop de stad proper te houden: het is dan een obnormale tijd en overal stelt zich wel het probleem van orde en netheid. In normale tij den echter moet óók vermeden A.G.W.-dokument: een belangrijke gebeurtenis Het is moeilijk de waarde en betekenis van sociale en politie ke gebeurtenissen tegen elkaar af te wegen. Men moet rekening houden met de onmiddellijke weerklank ervan, de klasse of lagen van de bevolking er bij betrokken, de gevolgen op korte of verdere afstand en noem maar op. Maar van het dokumeni «Fundamentele Doelstellingent gezamenlijk opgesteld door het Algemeen Christelijk Werkers- verbond en zijn Waalse tegen hanger Mouvement Ouvrier Chrétien, kan men zonder afwachten onmiddellijk zeggen dat het een belangrijke gebeur tenis is. Beide organisaties groeperen een reeks van massa- organisaties, van de vakbonden tot de jeugd, die in het land een grote rol spelen en een invloed uitoefenen op praktisch alles wat er op sociaal en politiek gebied gebeurt. We hebben het dokument zo pas- met veel aandacht gelezen en zo we ons wel zullen wachten bepaalde teksten ervan uit hun verband te rukken om er haastige besluiten uit te trekken, dan is het wel een feit dat er een wind van vernieuwing doorheen waait, en dat het de oorzaak en de reden zal zijn van talloze besprekingen en diskussies die op sociaal en politiek plan niet zonder gevolgen zullen blijven. Het dokument stelt o.m. vast, dat «Het kapitalisme gebaseerd op winst, geld en overheersing leidt tot een samenleving die de menselijke persoon niet respek- teert.» Het onderzoekt daarvan de gevolgen. Het verwerpt even eens het socialisme dat het van «het totalitaire type» noemt, en dat tot misgroeitngen heeft geleid. Het stelt de krisis vast van alle instellingen en waarden van de gevestigde maatschappij. De arbeidersstrijd blijft een voortdurend gegeven, maar ook op bredere terreinen doen zieh konfliktsituaties voor. Vooral de huidige ekonomische krisis en de werkloosheid vormen een uitdaging om de bestaande opvattingen te heroriënteren. Er is nochtans een drang naar eenheid om de maatschappij te kunnen veranderen. Het kapita lisme wordt verworpen. De demokratie moet verbreed wor den. De Christelijke Arbeiders beweging is fundamenteel over tuigd van de noodzaak van de eenheid van de arbeiders en bevestigt haar wil tot de meest vergaande en doelmatige sa menwerking tussen hun organi saties. De gemeenschappelijke frontvormingen rond welbepaal de objektieven zijn een middel dat in volle klaarheid dient uitgediept en ontwikkeld te worden en waarbij de eigenheid moet geëerbiedigd worden. We herhalen dat we de gedach ten van de opstellers van het dokument geen geweld willen aandoen. Wij vragen er alle aandacht voor. Want we moeten wel vaststellen, dat het in de pers, en dan vooral de Vlaamse katolieke pers, méér aandacht had verdiend. Tot nog toe hebben wij er alleen korte kommentaar gevonden, met twijfels, wantrouwen en 'n bepaalde angst naarmate de politieke situering van het blad in kwestie. Natuurlijk laat het geen twijfel dat de Mouvement Ouvrier Chrétien wel enigszins zal door gewogen hebben. Het politieke leven in deze beweging gaat dieper, het kontakt met andere organisaties van de arbeidersbe weging is nauwer. Maar het zou van kwade trouw of van een poging tot vermindering van de waarde van het dokument getuigen, de zaak voor te stellen alsof er in Vlaanderen in de christelijke arbeidersbeweging geen stroming naar vernieuwing bestaat. Tot daar voor vandaag. Wij zijn van mening dat men de beteke nis van het dokument nauwe lijks kan overschatten, al zal alles natuurlijk afhangen van wat er pro en contra zal ondernomen worden. Voor ons, die steeds overtuigd zijn geweest van de vooraanstaande rol die de christelijke werkersvereniging in Vlaanderen te spelen heeft, is dit resultaat van de evolutie en de bezinning bij de christelijke sociaal en politiek progressi- srisch geen gageerden, een ver heugende gebeurtenis. Ray De Smet SOCIALISTISCHE PRIORI TEITEN INZAKE OPENBARE WER KEN EN AANVERWANTE SEC TOREN Reeds een aantal malen zijn wij hier in deze rubriek dieper in gegaan op wat volgens ons bij prioriteit dient aangepakt in zake openbare werken en aan verwante sectoren. Vorige zomer nog hebben wij hier het stadsbestuur opgeroe pen om meer aandacht en per soneel te besteden aan het onderhoud van de zijkanten van de wegen, de bermen en de wandelpaden, en dit zowel in de deelgemeenten als in het centrum. Inderdaad, 't net- houden van onze straatkan ten, het opruimen van onkruid is van groot belang, voor het uitzicht van onze stad. Onze schepen van Sociale Za ken Edgard Hooghuys heeft er een punt van eer van gemaakt om op Allerheiligen alle kerk hoven in zeer nette staat te hebben, iets wat hem gelukt is en dit tot grote tevredenheid van alle kerkhofbezoekers en van de pers. Onze bekommernis gaat in de zelfde richting wat alle straten, voetpaden en fietspaden be treft. De socialisten willen dat het stadsbestuur in de ko mende jaren alle voetpaden, wegen en fietspaden aanpakt zodat het de voetgangers, fiet sers en automobilisten aange namer en veiliger gemaakt wordt. Verder begroet de B.S.P de zorg van het stadsbestuur voor de bescherming van het milieu tegen storende reclame panelen. Ons inziens dienen een beperkt aantal reklamepa- nelen voorzien te worden op plaatsen die met storend wer ken, maar aan de commerciële tendens en wildgroei van re- klamepanelen waar ook een in teressant gat wordt ontdekt, dient halt toegeroepen. De B.S.P wenst verder dat dringend werk wordt gemaakt van het structuurplan van Groot-Aalst. De deelgemeen ten en de stadswijken buiten het centrum hebben evenals het centrum recht op een des kundige en democratische planning van de bestemming van hun grondgebied. De plaatselijke bevolking dient hierbij volledig inspraak te heb ben. Verder dienen alle wijken uitge rust met het nodige groen met de nodige speelpleinen, kaar- thuisjes voor de mensen van de derde leeftijd, peutertuinen e.d. De bestaande stadsgebouwen, oude gemeentehuizen, aca demies enz. dienen een drin gende onderhoudsbeurt te kriiaen en de werkzaamheden aan de nieuw ontworpen ge bouwen zoals het cultureel cen- trum, het tweede zwembad en de sportschuur te Erembode- gem dienen onverminderd te worden verdergezet. Tot slot dient met bijzondere spoed werk gemaakt van het opruimen van de «zwarte plek ken» in het stadsbeeld en in de straten: we denken hier aan een snelle oplossing voor het ouderlingengesticht in de Kattestraat, de Krot-school van De Vis op de Moorsel- baan, die een gevaar betekent voor de voorbijgangers en die dringend zou dienen gesloopt te worden, enz... Aldus wordt een stadsbeeld bekomen dat milieu-vriendelijk en menselijk-dienstig wordt. Aldus zien de socialisten het probleem van de openbare werken en willen ze in het Col lege van Burgemeester en Schepenen ijveren voor reali- Martin HUTSEBAUT Pol. Secretaris B.S.P. HET INDUSTRIEEL BELEID, FUNDAMENTEEL BE TWISTBAAR? Volgens het Vlaams economisch verbond zijn de diverse rege ringsplannen om de economie terug aan te zwengelen (het plan Spitaels om de werkgelegenheid in te dijken en het plan Claes voor een nieuw industrieel beleid), valse oplossingen die de neergang van het economisch bestel versnellen. Het plan Claes is volgens het V.E.V. geen plan, hoogstens een aantal goede opties. Het ver bond stelt, dat men ondermeer zou moeten inzien dat het economisch initiatief van de overheid, door gebrek aan doelmatigheid geen oplossing is om uit de crisis te geraken en de werkgelegenheid te bevorderen. Daarenboven zou er ook geen geld om het plan Claes te financieren. Het V.E.V. heeft niet allen principiële bezwaren tegen het overheidsingrijpen, maar twij felt vooral aan de efficiëntie ervan. Gesteld wordt dat globaal genomen, de huidige plannen het sociaal - economisch klimaat zullen doen verslechteren, want de staatsuitgaven worden opge dreven. Tenzij men natuurlijk verdere belastingen gaat verhogen of nieuwe leningen zal aangaan, aldus het V.E.V. Het plan Claes voor een nieuw industrieel beleid zou wel van een goede optiek vertrekken, maar de middelen zouden fout zijn. Het verbond gelooft im mers niet in de degelijkheid van het overheidsinitiatief. De open bare schuld, die nu al meer dan 141 miljard frank bedraagt zou hierdoor enkel maar aangroei en. Er is geen ruimte meer voor experimenten. Het enige alter natief is het vrij ondernemingsi nitiatief. Tot voor enkele jaren was het steeds de stuwende kracht in ons economisch bestel. Het werkt nu onvoldoende omdat de randvoorwaarden slecht zijn. Bijgevolg moeten de bedrijven opnieuw gezond ge maakt worden door een verho ging van de risico capaciteit en dat dank zij een verhoging van de rendabiliteit. Het onderne mingsinitiatief kan slechts aan gewakkerd worden wanneer er voor de bedrijven gunstige fiscale maatregelen komen. Wat de sociale eisen betreft zegt het V.E.V. dat de marge waarover de bedrijven nog beschikken nu is. De Belgische uitvoerpositie laat geen verdere verzwakking van onze concurrentiekracht toe. Anderzijds stelde professor E. Van Lom mei, vice rector van het RUCA, dat een industrieel beleid moet steunen op drie peilers: informatie, inzicht en organisatie. Het plan Claes is volgens hem erg betwistbaar op enkele fundamentele basisver onderstellingen, die gestoeld zijn op foutieve informatie en foutieve inzichten. Zo zouden verschillende argumenten uit het plan Claes helemaal niet stoelen op degelijke inzichten. Professor Van Lommei stelde dat de idee van goede en slechte sectoren reeds lang is voorbijge streefd doordat studies hebben aangetoond dat de verschillen tussen bedrijven in dezelfde sector veel groter zijn dan de verschillen tussen sectoren. Ten slotte wees doctor Van Lommei ook op de contradicties in het plan: Zo wordt gesteld dat de afhankelijkheid van het buitenland dient gereduceerd te worden, terwijl bij voorkeur de grote buiten - Europese bedrij ven moeten aangezocht worden voor investeringen. Het plan komt verder duidelijk niet los van de globale sectoriële weinig selectieve politiek, die veel meer op behoud van werkgelegenheid dan op recon versie is gericht. Diane D'haeseleer GEEN POLITIEKE VRIJHEID ZONDER EKONOMISCHE VRIJHEID! De Vlaamse Volkspartij is voorstander van de vrije markt- ekonomie en van onderne mingsgewijze produktie. Dit niet enkel om redenen van ekonomische doelmatigheid, maar in de eerste plaats als vereiste voor het bereiken van niet-ekonomische doeleinden zoals politieke vrijheid, indivi duele kreativiteit en vitaliteit. De vrije marktekonomie, die onze welstand heeft gemaakt, wordt door de achtereenvol gende regeringen steeds meer afgetakeld door dirigistische maatregelen, verkapte nationa lisatie en een fiskaliteit die op brandschatting begint te lijken. De Vlaamse Volkspartij is een tegenstander van staatsteun aan privé-ondernemingen, waardoor het wanbeheer wordt beloond, de konkurrentie ver valst en de goed werkende on dernemer gestraft. De Vlaamse Volkspartij wil een einde stellen aan het schan daal van de langdurige verlies latende overheidsbedrijven, waarvan WIJ ALLEMAAL het verlies moeten betalen door ze grondig te saneren en waar no dig terug in private handen te geven. De Vlaamse Volkspartij wil het aantal parastatalen, dat in aan tal en omvang woekerend toe neemt, onmiddellijk drastisch beperken. De bemoeizucht van de Staat, de bovenmatige overheiJf I schuld, de nationalisaties en uitgepsroeken vijandigheid v de Staat tegenover de partik liere ondernemer, die teg< ontmoedigd en gemoll wordt, leidt ons snel naar e ekonomische verval, Italië Engeland achterna De Vlaamse Volkspartij verAuwi digt de vrije martkekoncm hter niet enkel uit Materiële, mapn di evenzeer uit sociale en nal nale overwegingen: wie onze ekonomie ondi de mijnt, vernietigt op tern «si€ eveneens ons sociaal stels de< sociale paleizen kunnen niet ig b< ekonomische kerkhoven den gebouwd! .HIK re F" igev bei wie de vrije marktekonon latsc ondermijnt, bedreigt evenzi de politieke vrijheid: een vi êrde demokratische gemeenscli ms is onverenigbaar met een d huid gistische ekonomie en n imer: staatskapitalisme. npati Willy Van Mossevel NAAR EEN NIEUW BESTAAN Er stond, (weeduizend jaar gele den, geen TV-ploeg klaar aan het graf van Christus om Zijn verrij zenis te verfilmen. Integendeel. Zelfs Zijn naaste vrienden zagen het niet meer zitten na Zijn schan delijke kruisdood. De zegeroes van Palmzondag was uitgedoofd. Judas, de verrader, had Hem aan Zijn vijanden overgeleverd. Pe trus had Hem tot driemaal toe ver loochend vóór het kraaien van de haan. Zijn andere volgelingen wa ren ondertedoken en zovelen, die Hem stap voor stap waren ge volgd, belust op Zijn wonderen, hadden Hem als een steen laten vallen en Zijn kruisiging geëist, zodra hij voor Pilatus werd ge sleurd. Wenende vrouwen volg den Hem van verre op Zijn kruis weg naar Golgotha en bovendien op de schcdelberg was Hij gekrui sigd tussen twee dieven, als een gewone boef. Zijn doodskreet sneed door merg en been: «Mijn God, Mijn God, waarom hebt Gij mij verlaten?» Toen zij vaststelden dat Hij dood was, hadden Zijn vrienden Hem van het kruis afgenomen en in een graf gelegd. Een zware steen sloot de toegang af. Na de sabbat, van bij het ochtend gloren, spoedden zich drie vrou wen naar het graf om Hem te bal semen: Maria van Magdalena, Maria, moeder van Jacobus, en Salomé. Onderweg vroegen zij zich af wie voor hen de grafsteen zou wegduwen. Maar toen zij bij het graf stonden, zagen zij dat dc steen reeds was weggerold en dat het graf leeg was. En zij verstijf den van de schrik. Ook de apostelen stonden verbijs terd toen zij het nieuws vernamen. Zij geloofden er niet in. toen Ma- na van Magdalena hun kwam zeg gen dat Hij haar verschenen was. zij geloofden er nog niet in toen de Emmaüsgangers ijlings naar Jeru salem terugkeerden om hun ont moeting met de Heer in geuren en kleuren te vertellen. En de Heer moest zelf, meer dan eens, in hun midden verschijnen, met hen eten en zelfs Thomas vragen zijn vin gers in Zijn wonde te steken, om hen te overtuigen van die énige, onverklaarbare werkelijkheid: De Heer was waarlijk opgestaan uit het graf! Deze werkelijkheid van de verrij zenis van de Heer heeft dat groepje bevreesde volgelingen omgeto verd tot onverschrokken getuigen. Te midden van Joden, Grieken en Romeinen hebben zij het onge looflijke nieuws verkondigd dat de Heer uit de doden was opgestaan. En tweeduizend jaar later dragen hun opvolgers nog steeds die zelfde blijde boodschap uit, tot in de verste uithoeken van de wereld: dc Heer is waarlijk opgestaan, hal leluja! Wie ons christelijk geloof niet deelt, kan dergelijke boodschap niet verzoenen met zijn menselijke kijk op de werkelijkheid. Opstaan uit de dood? Kom nou! Hoe kan een normale mens zulke «fabel» geloven? et Of weri Bn rr Drdt st di in ir Voor ons schristcnen. staat de rijzenis van de Heer echter ""T gelijk met hel hernemen va" levensdraad die de dood had knakt, zoals bij Lazarus. met^,m| herboren worden tot hei zei aardse leven dat opnieuw ten d opgeschreven staat. De verijzi is voor ons de overgang naar nieuwe werkelijkheid, naar nieuw bestaan, waarop de mei lijke dood geen vat meer heeft; bestaan als «kinderen Gods, niet uit het bloed noch uit van vlees of man, maar die uit zijn geboren» (Joh. I: 12-13). Daarom, «geloofd zij de God Vader van onze Heer Jezus Ch u.. tus, die in zijn grote barmhan heid door de opstanding van Je Christus uit de doden ons di wedergeboren worden tot een, vende hoop, tot een onbederflij onbezoedelde en onvcrgankcli gn erfenis. Deze is in de hemel w gelegd voor u, die in Gods kra door het geloof wordt behoud 1 w_ om tot een zaligheid te gerakic welke gereed ligt voor haar op baring op het einde der tijden Petrus I: 3-5). Wie deze nieuwe dimensie van menselijke bestaan verwerpt, oordeelt de mens ten slotte tot dood zonder uitzicht, tot het van een vallende ster die e\L' schittert aan het uitspansel voorgoed verdwijnt in een bil heelal. Daarom, aan al wie ons geloof len of willen delen: Zalig Pasen! J. de ong€ tkje ilee tafe et gi ins y I lagei ewill inde n. Di jn d( hu nloo wete gan en c ikei eel v elijk eds ngel zij tvoll iodi Oti'A aag Btrë rgen igeli ke c Als gevolg van de talrfjk bijgewoonde bijeenkomst vorig Jaar op bet stadhuis, omtrent de milieuverontreiniging door Amylum, en waar ondergetekende konkrete voorstellen deed die aanvaard werden, ging woensdag 15 dezer een beperkte vergadering door. Schepen De Maght zat voor. Verder namen deel: dhrn Schoonacker en De Schutter van Amylum, één vertegenwoordiger van Leefmi lieu, twee bewoners van de Van Wambekekaal, één van de Molenstraat, één van de Werf en ondergetekende voor het Begijnhof. Onze vraag tegemoetkomend legde Amylum een lijst voor der werken voor milieubescherming en wat dit gekost had. We herhaalden onze vroegere op merking, dat bepaalde uitgaven tot de uitbatingskosten behoor den, zoals met labo. machines enz. Een deel ervan worden door het centraal gezag opgelegd en gedeeltelijk gesubsidieerd met gemeenschapsgelden! Dit be treft verzamelen afvalwaters, koeltoren, waterzuiveringssta tion (45%). Met niet alles is dit het geval, maar het bijzonderste is hoe dan ook 'n diskussieplat- form te bereiken en resultaten. Vruchtbare dhkussie De heren van Amylum hebben de twintig punten toegelicht, dit wil zeggen dat er in elk geval nog vier ervan ter studie zijn: koeltoren dextroserie-verdam- per. apparatuur om de geurhin- der tot 80% te trachten te verminderen, scherm maalderij en koeltoren maalderij. Door het waterzuiveringsstation dat in uitvoering is, zal bij het in voege treden geen Dcnderwater meer gebruikt worden en geen afval water fabricageproces in de Dender worden gestort. De diskussie was ongetwijfeld veel vruchtbaarder dan vroeger. Er zijn inzake lawaaihinder door de omwonenden te kontroleren resultaten geboekt. Toch zullen verder omtrent het lawaai geza menlijke metingen gedaan wor den door bedrijf en stadsbe stuur. Ook andere opmerkingen werden genoteerd omtrent het neerslaan van dampen, geurhin- der. stofregen, trillingen en lawaaihinder bij nachtwerk. Van dit alles werd verslag opgemaakt ter kontrole, terwijl werd overeengekomen, dat elk van de leden van de kommissie klachten van zijn buren onmid dellijk aan Amulum en het stadsbestuur zou overmaken. Indien geen dringende zaken zich voordoen, volgende verga dering na het groot verlof. Er zijn ook nog opmerkingen gemaakt over dc mogelijke verbetering van uitzicht van het bedrijf en de silo's, onderhoud van voetpaden enz. Betwistingen omtrent de verkeersregeling in de Burchtstraat, het verband ervan met een ondergrondse parking, gingen naar het stads bestuur. We bljjven in elk geval waak zaam. We zegden reeds dat miljoenen- cijfers op ons geen indruk maken. Toch moet gezegd worden dat wij een zekere goede wil konden vaststellen en dat er door afgevaardigden resultaten werden toegegeven. Er mag onze leefoorden geen geweld aange daan worden, maar resultaten boeken is het objektief van onze aktie, en niet iemand het levf31 lastig maken. De werkers van Amulum d vreesden dat wij het bestaan vi "9 E het bedrijf bedreigden, vergist B vr' zich. Het bedrijf is alda °°r' gegroeid en wij kennen in adei huidige omstandigheden on|L verantwoordelijkheid inzake t<aan werkstelling. Maar...ook de lee voorwaarden der omwonend«fn moeten beschermd worden. We zijn zeer blij onze petitie-al tie te hebben gevoerd. En w 89e nog klachten heeft kan bij ot rea- terecht. Samen met Lcefmilie robl doen we verder. Ray Dc Smet - Begijnhof 46 Aalst-Tel. 21.78.01 hel Bfini alle HÉM ALTIJD 'éjovysu WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: ALGEMEEN NIEUWS: Dolf Boel, Peter Dauwe, Mon De Gendt, André De Groeve. René De Witte i Roger D'Hondt. Lieve Haverals, Erich Van der EistWilly Hostens Wilfried Lissens. Rik Devijver FOTO'S EN TEKENINGEN: Patrick Kieckens, Eddy Lamin, Jan Muylaert, Jan Strickx jo Raes SPORT: Mare Marcel, Gilbert De Pauw. André De Wit, Eric Van Aerschot, Jef Van Hove. Beno Van Winckel REDAKTIE: Roel Van de Plas

De Voorpost | 1978 | | pagina 2