MET BRIO SLECHT BELANGRIJK DOELPUNT Zouai scoort en mist strafschop Jong Lede - E. Zele 2-1 Bevordering le provinciale Kamiel Van der Meersch ook volgend seizoen nog trainer bij KAV Dendermonde ENTRE BRAINE-L'ALLEUD ET BRAINE LE COMTE Johnny had er genoeg van Voetbalkalender voor zondag 9 april 1978 20 erdediging. Brakel - Dendermonde 1-0 KAV Dcndermundcsekretaris Guy Legal had slechts één woord over voor de prestatie die Braine en Dendermonde op de Bra- kelse weide demonstreerden „Slecht" „Meer valt er inderdaad niet te zeggen", aldus de Dendermondse klubleider, die slechts Paul Hofman met een goed wilde krediteren. Hofman haalde inderdaad een tweetal gemaakte doelpunten uit zijn doelvlak en verhin derde daardoor een afgeteken- der nederlaag. Brain zelf was met veel inzet inaar weinig technische bagage aan de wedstrijd begonnen. Het speelde een holderdebolder voethal dat rond het halfuur een doelpunt opleverde dat be sliste over winst en verlies. Gele kaarten waren er ook eentje voor de thuisploeg, drie voor de bezoekers. Voor paars blauw kreeg Van den Dungen geel terwijl ook Maes en Tur- neer op het kartonnetje blik ten. Van den Dungen speelt dus niet tegen Zwevegem ter wijl Maes naar alle waarschijn lijkheid tegen Deinze niet van de partij zal zijn. Vermelden we ook nog dat er zondag niet wordt gevoetbald. Dendermonde gaat op 16 april naar Zwevegem terwijl het seizoen voor eigen publiek af gesloten wordt op zondag 23 april tegen Deinze. (mvw) S.K. Aalst - Petegem 1-0 Het bestuur van K.A.V Dendermonde heeft trainer Kam Van Der Meersch verzocht ook volgend seizoen de taak v oefenmeester van het fantcm en het reservenelftal te blijvt waarnemen. Van Der Meersch die oorspronkelijk jeugdtrainer was Dendermondse vierde klasser vervangt sedert een paar Jaak Van Den Berghe die door de beheerraad van K.A.V. de laan werd uitgestuurd. Kamiel Van Der Meersch heeft het bestuur enige daj bedenktijd gevraagd. In de loop van volgende week wi wellicht een definitieve beslissing verwacht. Indien Kaï Van Der Meersch er de voorkeur aangeeft verder jeugd te blijven trainen en af te zien van het aanbod van KAVD-besluur om als faniontrainer te fungeren, is er gi nood aan kandidaturen. Er schijnen tal van oefenmeesti belangstelling te tonen voor paarsblauw. De talloze brie\ die Ln de KAVD-brievenbus binnenvielen zijn er het bewi van. In de hoogste afdeling is de strijd voor de promovering en voor het behoud zeer boeiend. Het is trouwens iet overdreven te beweren dat nog liefst een dozijn ploegen in de slag zitten. En dit op amper drie dagen van het einde van de kompetitie. Mees na de rust de boeman van de Zeelse Zoiets heeft men in de eerste provinciale zelden beleefd. SK Aalst worstelt sedert meer dere weken verwoed tegen de degradatie. En alles laat voorzien dat het deze niet gemakkelijk zal ontlopen. Het won weliswaar vorige zondag van konkurrent Sparta Pete gem. maar eens te meer is gebleken dat men moeilijk tot scoren komt. En dat voor al is verontrustend. Gelukkig was ook Sparta Petegem on- OMETANf mondig zodat SK aan dat ene doelpunt genoeg had om deze belangrijke slag te winnen. Het viel slechts luttele minu ten voor het einde en uit een stilstaande faze. Zouai joeg de bal uit een vrijschop recht streks in doel. Dezelfde spe ler zou dan falen vanop de elfmeterstipt. Hij vlamde de bal tegen de zijstaak. Een hoogstaande wedstrijd werd het niet. De beide ploegen speelden veel te krampachtig. Aalst dwong toch een paar scorekansen af en kon dan ook deze kleine zege verant woorden. SK reist nu zondag naar Latem en zal daar wei nig rapen. FC Latem is titel kandidaat en heeft de jongste striemende nederlaag, die het bij FC Denderleeuw te beurt viel, goed te maken. Daarna mag SK het nog tweemaal op eigen veld doen. Met het insgelijks ln degradatiegevaar verkerende St. Denderleeuw en met SK Geraardsbergen als tegenstanders. Een lastig seizoeneinde dus voor oranje- groen. J.V.H. De K.A.V.D.-supporters van de Ros Beiaardklub uit Grembergen hebben afgelopen zondag hun idolen slechts één helft aan het werk gezien. Dit kwam zeker niet omdat ze vergeten waren hun klok op het zomeruur te draaien, maar wel omdat de chauffeur van dienst zich misrekend had. Hij reed immers met de autocar naar Braine l'alleud daar waar hij in Braine le Com te, moest zijn. Het was maar een ommetje van pakweg 40 km, wat evenwel oozaak was dat de ongeduldige K.A.V.D.-aanhangers slechts na half vier op de goede plaats aankwamen. Naar we ook nog vernamen is er zelfs een Den dermondse supporter die zondagnamiddag naar Brakel in het zuiden van Oost-Vlaanderen is gereden. Wanhopig omdat hij onmogelijk nog tijdig op het juiste adres kon aankomen, reed hij dan maar onverrichterzake naar de Dender stede weer. Achteraf was er dan toch enige troost. De wedstrijd zelf had weinig spektakel geboden, en K.A.V.D. keerde eveneens punten- loos huiswaarts. SK Aalst hier in de aanval tegen Petegem, wedstrijd die met het kleinste verschil werd gewonnen. VW Hamme - Lokerse 1-0 Het doelpunt dat Eddy De Malsschc na twintig minuten voor VW Hamme scoorde, kan voor de Wuitens van groot belang zijn. Blauwwit puurde er immers een nipte, doch dikverdiende zege uit. Meteen totalizeren de Wuitens 25 punten, wat, met nog drie matchen voor de boeg allesbehalve de redding garandeert, doch een stap in de goede richting betekent. Hamme ging opnieuw aanval. Een „verlossend" dof De mosselen zijn evenwel punt bleef eehter uit. ral Vig« Lebbeke - Kemzeke 3-1 S.K. Lebbeke is dank zij een overwinning tegen Klauvvaerts Kemzeke een stap dichter bij het behoud in de hoogste provin ciale afdeling gekomen. Het speelde goed voetbal en de 3-1 overwinning was het resultaat van een vlot samenspel en een algehele inzet. Oververdiend was die zege alvast, temeer daar SJi. het bijna een vol uur met tien man diende te rooien. Immers al na twintig minuten in de eerste helft kreeg (iustaaf Van Dessel de rode kaart onder de neus voor een fout op Dullaert. Een bestraffing verdiende de Lebbekenaar alleszins, maar on- zes inziens betekende een ro de kaart toch een al te zware sanktie. Temeer, daar de fout die van Dessel maakte, in ie dere wedstrijd meer dan eens te zien is. Had de fluitenier de gele kaart uit zijn tipzak opgediept, daar had noch vriend noch tegenstander gra ten in gezien. Metéén moest Lebbeke het met tien man trachten te rooien. Het slaagde daar wonderwel en met brio in. Ondanks die num- merieke minderheid domineerde het zonder veel moeite, straalde bovendien een sterkerke kracht uit op het middenveld, en zorg de om de haverklap voor storm achtige momenten voor de be zoekende muit. Op het midden veld was Luc De Waegeneer uitgesproken heerser. Hij werd hierin flink bijgestaan door Jo Pieters. die in het laatst kwar tier enigzins zou wegdeemste- ren. Dat was wel het gevolg van de zware inspanningen die deze jonge voetballer voor de rust had geleverd. Een positie ve vermelding verdiende vast ook de jonge Ernie Sanders, die kalm en vastberaden iedere fiankaanval van de Waaslan- in de tweede helft liep Eddy Van Der Steen, de blijkbaar nog in dromenland verkerende Waa- se verdedigers als collegevoet ballers voorbij en verdubbelde meteen de stand. Van dan af ging Lebbeke opvallende ver standig voetballen. Het ging zich niet als een onkundige groep straatvoetballers ingra- evn in zijn verdedigende stel ling, maar ging beheerst en kalm de bezoekende aanvallen op het middenveld opvangen. Veel gevaar ging er van die Waaslanders (hoe is het moge lijk dat die de vierde plaats bezetten) niet uit. Even kwamen ze terug rond de 70e minuut, maar nog geen minuut later zou Delsin met een krachtig schot naast de verste staak alle onzekerheid weten weg te nemen. De wed strijd was metéén ook gespeeld. Met nog drie wedstrijden voor de boeg, moet Lebbeke in staat zijn nog enkele punten te ver zamelen. Als het voetbalt zoals tijdens de voorbije speeldag moet het daar zeker en vast in slagen. Eddy De Mey Het was van bij de aflrap dui delijk dat Haminc niet voor één puntje speelde tegen de al even bedreigde Lokerse buren. Er werd voor een aanvallende taktick geopteerd, zonder even wel achteraan de deur wagen wijd open te zetten. Tijdens de eerste time beheerste Hamme duidelijk de situatie. Het bleef evenwel wachten tot de twin tigste minuut vooraleer De Malssche uit een voortreffelijk manauver ten goaltje distilleer de. Het had nog voor de pauze 2-0 kunnen zijn, doch de knal van Segers spatte tegen de dek- lat uiteen. Na de citroentjes voetbalde Hamme meer behoudsgezind. Het liet Lokerse komen, ook al omdat „motor" De Bleeckere reuzewerk opknapte voor de roodwitte bezoekers en een hoofdrol vertolkte in hel mid denveld. Lokeraat Het offensief van de s stokte evenwel en Vigor Wi tens zondag wacht een nitj we en misschien nog moeil kerc opdracht Standaard D» derleeuw, een ploeg die tej de afdaling vecht, voor eigen fans gaun bekampen. Het voetbalfeit van de week Johnny De Naeyer, de fantast uit Mere, heeft zondag te Borsbeke niet tot de laatste minuut hel doel van rood zwart verdedigd. Toen de zebra's een vierde en beslissend goaltje scoorden, vocht Johnny de geldigheid van deze treffer aan. Hij protesteerde bij grensrechter en ref omdat de „scherpschutter" de bal in buitenspelsland zou heb ben voor de voet gekregen. Zowel de man met het fluitje als de vlaggeman wuifden het protest weg en bleven bij hun beslissing. De Naeyer reageerde op zijn manier hij rende als een hazewind naar de kleedkamer en weigerde voort te spelen. Niemand was gelukkig met deze vaandel- vlucht. De Lokerse keeper Van Cleemput plukt de bal boven het hoofd van Van Kuyten (Hamme). (HVC) De Lokerse verdediging roept alle hens aan dek op aandringen van Van Iluyten. de kiem wist te smo- ders i ren. Lebbeke^ kwam eigenlijk net voor de rust op voorsprong. Luc De Waegeneer (wat een vooruitgang ten opzichte van vorig jaar) had keihard aange legd. Voor doelman Rodrigo was de enige mogelijkheid, de vuis ten te gebruiken om het schot af te weren. De terugkaatsende bal kwam echter in de voeten van Vereecken die met suc ces deze keer de bezoekende doelman het nakijken gaf. Met één sloeg het vuur in de pan. Lebbeke werd nog meer zich zelf, en amper na 120 seconden Beerschot - Lokeren (zaterdag 20 u.) E. Aalst - Sint-Niklaas Zottegem - Jong Lede E. Zele - Bas Oha FC Ronse - SK Lebbeke (Vercauteren) Latem - SK Aalst (Arnou) St. Denderleeuw - Hamme (Van den Abeele) Baasrode - Kieldrecht (Schrauwen) Robur - Borsbeke (Van Nieulande) St.-Pauwels - Terjoden (Van Cauwenberghe) Mere - Haaltert (Tanghe) Nieuwerkerken - Appelterre (Wiels) SL Houtem - Sp. Buggenhout (Kielmees) E. Meldert - Kerksken (Dere) W. Moorsel - Meerbeke (Van Melkebeke) Erpe - Bonanza (Haeck) Sp. Geraardsbergen-Hofstade (Lodens) Oudegem - Thor Meldert 'Van Haver) Serskamp - Kallo (Oklanicoof) Excelsior - SK Grembergen (Colpaert) Sinaai - Sp. Appels (De Bruyn) Schellebelle - Stkene (Van Impe E.) Klinge - E. St.-Gillis (Mettepenningen) Doggen - Aaigem (De Clippeleer) Ede - Erembodegem (De Jonge) Hillegem - Edixvelde (Van Himschoot) Massemen - Boonwijk (Schuddinck) Opstal - Herdersem (Staes L.) Z- Appels - Schoonaarde (Redant) Smetlede - Wieze (Melkebeeck) Opdorp - Oordegem (Teugels) Baardegem Erondegem (Leeman) Gijzegem - S. Moorsel (Van Herreweghe) Wichelen - Westrem (Van Welssenaers) Stekene - Heikant Zele (Van Damme) Valentino's - Verrebroek (De Pauw) WB St.-Niklaas - Berlare (Van Hoey) Moerbeke W. - SK Overmere (Van Gijsel)

De Voorpost | 1978 | | pagina 20