hjüepï 'av- BANDOERING DE FUT IS ER UIT BOEKEN DICHT VAN DER STEEN IN VEDETTER0L ACHT MAAL GEEL GEMISTE KANSEN Een uur slopingswerk 3e provinciale E. MELDERT - W. MOORSEL 2-2 VW Hamme - Lokerse 1-0 3e provinciale Het voetbalfei DIE MAN MOET GEEL KRIJGEN 2e provinciale 21 Jef Maesschalck in strijd met een paar verdedigers van W. Moorsel. Sinioens doelverdediger van E. Meldert in een spektakulaire tussenkomst. Rolundt D'Hondt Moorsel en Willy Van do Winckel (Meldert) in duel. Stekene -1 Eendracht St.-Gillis 0-2 Eendracht St.-Gillis heeft de verplaatsing naar Stekene tot een goed einde gebracht. De Waaslanders, tot voor aanvang tweede, hebben moeten ervaren dat wedstrijden enkel en alleen door kalmte en overleg kunnen worden gewonnen. Voor eigen volk liet Stekene zich deerlijk gaan en zuiks zou uiteindelijk resulteren in liefst acht gele kaarten. De scheidsrechter liet met zich niet sollen en strafte iedere foutieve tussenkomst onher roepelijk af. Dit werkte blijkbaar fel op de zenuwen van de thuisspe- lers, die zich slechte verlie zers toonden en in de eind- faze van de wedstrijd met iedereen op de vuist gingen. Zelfs de trainer van de thuis ploeg vergreep zich aan de scheidsrechter wat. een zware rekening zou kunnen worden. Eendracht, dat speciaal de levieten kreeg gelezen, bleek in deze heksenketel kalm en beherst. Enkel doelman Dirk Rosez verloor even zijn kalm te toen hij door twee lokale aanvallers tegelijk foutief werd aangevallen. De St.-Gil- lissenaars waren reeds vroeg in de wedstrijd op voorsprong gekomen langs Peleman. Frans kanjerde op de onder kant van de dwarslat en het leder verdween over de fatale lijn om dan opnieuw in het veld te springen. Dit doelpunt werd fel aangevochten maar grensrechter en scheidsrech ter aarzelden geen ogenblik en wezen naar het midden. In de eerste periode knalden Peleman en De Geyter dan nog enkele malen tegen de staak, terwijl Stekene te ze nuwachtig akteerde om wer kelijk gewaar te kunnen scheppen. Na rust zou de thuisploeg geruime tijd druk ken, maar de Eendracht de fensie ring alles kalm op. Vijf minuten voor tijd werd doelman Rosez tegen de gras mat gewerkt en gingen de poppen over het ganse veld aan het dansen. Eens de orde hersteld schoot Putteman de tweede Eendrachtroos en was de zaak definitief bekeken. Door deze zege wordt Een dracht St.-Gillis nu tweede en zit de kans er dik in voor de eindronde. Volgende zon dag reizen de Eendrachtens naar De Klinge om dan nog twemaal voor eigen publiek uit te komen, respektievelijk tegen Kruibeke en Hoogeinde. Grembergen - Schellebelle 0-1 Andermaal ontgoocheling om zoveel tegenslag in de Grem- bergse voetbalkringen dat opnieuw voor eigen volk met de miniemste cijfers verschil verloor en tot op heden amper driemaa] won voor eigen publiek, of meer dan ooit een pover resultaat. Nochtans kreeg S.K. tegen een toch niet zo sterk presterend Schellebelle ettelijke droomkansen om doelpunten te scoren. Eén voor één bleven ze onbenut en het spreekt van zelf wanneer er niet gescoord wordt de minste hapering in de defensie fatale gevolgen kan hebben. SK Grembergen dat thans een weinig be nijdenswaardige vierde laat ste plaats bezet in de alge mene rangtabel is nochtans vrijwel zeker van het behoud in de reeks. Er degraderen i slechts twee ploegen en die kandidaten zijn thans al bekend. Er schuilt echter wel een addertje onder het gras waarmee eventueel re kening moet gehouden wor den. Indien er immers in vierde nationale twee Oost- vlaamse ploegen zouden de graderen, wat mogelijk is, maar onwaarschijnlijk, dan moet een eindronde tussen de derde laatstgerangschikten van de rier derde provincia le afdelingen, uitmaken, wie de supplementaire daler naar de laagste ofdelingen wordt. De kans dat er twee Oost- vlaamse vertegenwoordigers uit bevordering naar de lage re afdelingen duikelen, be staat, maar is, zoals gezegd relatief klein. Voor S.K. is het best zich zo ver mogelijk van de derde laatste plaats weg te houden wiil het uiteindelijk voor geen nare verrassingen komen te staan. Het heeft nog drie wedstrijden voor de boeg waarvan 2 (Sinaai en Haas donk) voor eigen publiek, en een uitstap naar Excelsior. Zeker geen onoverkomelijke hinderpalen om hieruit enke le punten te puren. Maar dan moet de scoormachine op gang komen. E.D.M Appelterre - Buggenhout 6-2 Zware cijfers heeft Buggenhout geïnkasseerd tegen het voor de tweede plaats spelend Appelterre dat reeds op de 7e en 8e mi nuut aan 2-0 kwam. Buggenhout speelde nochtans erg goed mee en schiep kansen langs Sanders, De Wandel en Emmanuel. Rond het half uur werd het dan 4-0. Eerst op de 28e min. na een geharrewar, op de 29e min. met een veertigmeterschot dat door invallersdoelman De Roy niet kon worden gestopt. Sensatie tijdens de laatste vijf minuten van de eerste helft met een slechte terugspeelbal van een plaatselijk verdediger. De bal passeerde iedereen doch hotsebotste op de paal waar een thuisspeler er e^rst bij was om te ontzetten. Op de 44 min. kwam dan toch 4-1 op het bord. De bal werd op de lijn weggewerkt doch de scheidsrechter liet zich niet vermurwen. Na de pauze volgden de doelpunten nog snel op een rijtje. 50e min. 5-1, 60e min. 6-1 terwijl Verheyden op de 76e min, een aktie Aerts-Sanders benutte om de eindcijfers vast te leggen. Volgende week krijgt Buggenhout weer een moeilijke verplaat sing naar Sl-Lievens Houtem. Nu al is geweten dat soldaat Maes weer van de partij zal zijn. (mvw) Baasrode - Moerbeke 2-0 De partij tegen Moerbeke is voor de plaatsclijken geen ge makkelijk akkefietje geworden. Dat vond zijn oorzaak in de de fensieve ingesteldheid waarmee Moerbeke het terrein was op gesneld. Een uur lang bukte Baasrode op de bezoekende muur tot een kombinatie tussen Ludo Belis en Etienne Van der Vreken aan laatstgenoemde de kans gaf de score te openen. We waren toen 65 minuten ver. Moerbeke kwam nu meer in de wedstrijd doch geraakte niet dicht in de buurt van doelman Jansegers die trouwens een erg rustige namiddag beleefde en zoals onze zegs man het uitdrukte „gemakkelijk van het voetbalplunje recht in de burgerkleren kon stappen" Baasrode kwam zelfs op een meer dan verdiende 2-0, zowat twee minuten voor tijd, toen de naar het vaderhuis weergekeerde Etienne Van Keer zijn wederoptreden met een doelpunt be kroonde. (mvw) Winnik - Robur 0-0 Robur Mocrzeke heeft in Win- Overigens heeft de leiding van nik zonder al te veel moeilijk- Robur nog geen plannen voor heden een puntendeling we- de komende kompetitie bekend ten op het bord te houden. gemaakt. Worden er nieuwe ge- Het domineerde maar de kan- zichten aangetrokken, of blijft sen die liet kreeg werden on- men roeien met de riemen waar- benut gelaten. Bij de Moer- over men thans beschikt. Het zeekse tweede provincialer die is nog wat te vroeg om daar nog alleen oog heeft op de al over uit te pakken oordeelt vijfde plaats is de fut er uit. men in Moerzeke. Tal van spelers slepen zich naar Of trainer Julien Peelman, het einde van het seizoen. thans reeds twee jaar als oefen- Lovende woorden had trainer meester aan Robur verbonden Julien Peelman nochtans voor zijn verblijf zal verlengen is Frankie Vermcir. Dat is een nog altijd een geheim. Het zal 18-jarige voetballer die een eer- wellicht nog een paar weken ste maal in bet fanionelftal op- duren vooraleer men terzake de trad en in een 4-4-2 opstelling knoop zal doorbakken, op het middenveld behoorlijk aan zijn trekken kwam. E.D.M. Vrasene - Serskamp 6-2 Dat Eendracht zich niet veel ren pleisters op een bouten illusies moest maken te Vra- been. Ten slotte kwam nog een ne, de kampioenen er 6-2 stand op bet bord, wat i het geheel niet aan dachten misschien een beetje streng •n lolletje van de maken, lag was voor de zich met hand en >or de hand. Aan de pauze tand verdedigende Ecndrach- was het allemaal al bekeken. ters, doch die geen kommen- Kottiers, met twee goaltjes en taar hoeft. Met een achterstand Van de Vijver met één vol- van vijf punten op Sparta Ap- treffcr, stonden voor een veel- pels, de nummer 14, is er nu betekende 3-0 score in. De Vi a- voor Serskamp nog weinig hoop se machine bleef gesmeerd lo- op redding. Zodat het afgelopen pen en pas toen het 5-0 was, is met een derby tegen buur 'Jieten de „Sturmcrs" wat Schellebelle. Eendracht mag nu stoom of. Zwartwit sloeg nog tegen de andere dorpsgenoten ee keer terug, maar dot wo- van SK Wichelen voetballen. ij Uitblinker Leo Van den Steen (Terjoden) komt klemvast (JMI Het voetbalfeit van de maand Het gebeurde onlangs tijdens de invallerswedstrijd Schellebelle- Mere, De bezoekende keeper die het waarschijnlijk veel leuker F *"n< tijdens de rust een frisdrankje te nuttigen in de Schelle- jiDclse kant,en dan in de kleedkamer, trok de cafetaria binnen. Hij had echter tonder de waard gerekend. Die waard was co- rnueman De Rop uit Vi etteren die de scheidsrechter kwam vol- t«n. e op stormde hel terrein over met instructie; de ref j mest c zondaar geel tonen. Wat ook prompt gebeurde. Ieder- I ten stond ul> aan de grond genageld over deze fantasierijke en n,Cma,K|s door het reglement voorziene sanktie. André De Wit (ooggetuige) n. Van Buyten een van de beste spelers van Hamme hier in een Terjoden - E. Nieuwerkerke 0-3 De leider heeft op de recente voctbaldag bij het met degra datie bedreigde Terjoden water en bloed gezweet. Pas tien minuten voor het einde zorgde de ervaringrijke Eendracht speler-trainer Paul Janssens voor de ontlading. Eendracht had inderdaad onder een felle druk gespeeld. Het werd zenuwachtiger naarmate de wedstrijd naar zijn einde ging. Toen kwa men de aanvalsakties minder spontaan los. Het liep toen ook minder gesmeerd en men dacht reeds aan het verlies de halve inzet. Dat Nieuwerkerken zo lang op dat verlossende doelpunt moest wachten was in hoofd zaak te wijten aan de knappe prestatie van de Resocub- doelman Leo Van der Steen, die steeds raad wist met de gevaarlijkste en vaak goed geplaatste schoten. De vroe gere SK Aadst-doelman bracht de Eendracht spelers door zijn «halve mirakels» vaak tot wanhoop. Hij begaf slechts in de 80ste minuut. Terjoden had onmiddellijk na rust zajn kwartiertje Een dracht zocht toen naar de juiste kadans en kreeg het toen een paar keer echt warm. Het ils eens te meer gebleken dat de Terjoden aanval vrij moeilijk tot sco ren komt. Een resem kansen moet men krijgen om een doelpunt te scoren. Toen Een dracht dan toch aan het openingspunt kwam brokkel de het verweer af met het gevolg dat Steenhout en Muy. laert nog 0-3 op de doi zetten. Nu zondag kan Nieuwerken de titel blnnenschot hebben. De opdracht is niet gemakke lijk. Het krijgt Appelterre op bezoek en dat is «de» ploeg van de tweede ronde. Een puntje volstaat nochtans om dc schuimwijnflessen te ontkurken. J.V.H

De Voorpost | 1978 | | pagina 21