Wieze op een punt van de titel 4 Mr Om vlug te vergeten KNAP RESULTAAT J' 4e provinciale Uitslagen jeugdvoetbal Beveren wint zestiende uitgave Rudi Haleydt KALENDER JEUGDVOETBAL! fv22 Sparta Appels - De Klinge 0-2 Zondag speelde Sparta Appels een van zijn slechte wedstrijden van het seizoen. Was het de midweek die op Anderlecht ge speeld werd (die in de benen hing) het zou wel best kunnen. Appels ging immers tegen de juniores van Anderlecht een oefenwedstrijd spelen met het oog op een transfer. Tegen De Klinge kon Sparta tot bij de rust de stand in evenwicht houden, nadien zou- den de bezoekers zich de be tere tonen. Noch de jonge gar de vooraan of de meer gerou tineerde spelers van rood-wit slaagden er ook maar in een enkel gaatje te vinden in de bezoekende defensie. Na de kof fie zouden de grensjongens met twee doelpunten afstand nemen van de thuisploeg. Een noch tans sterke inzet naar het ein de kon hieraan geen verande ring meer brengen. Sparta reist zondag naar Sinaai een ploeg die de laatste staat in de rangschikking en waartegen kost wat kost moet gewonnen worden wil men in de reste rende wedstrijden niet naar de laatste plaats verhuizen. Zover zal het wel niet komen. Trai ner De Pauw die tussen haak jes gezegd zijn kontrakt bij Sparta Appels met twee jaar verlengde, zal hier wel een op lossing voor vinden. Op eigen terrein werden de mannen van Sinaai ook met groot verschil naar buis gestuurd. Hopen nu dat deze trip goed afloopt. In de vierde provinciale reel» F hebben de koplopers geen averij opgelopen. Iddergem dat stevig de koord houdt, en zich stilaan op de kampioenenviering mag voorbereiden, heeft op de jongste speeldag nog maar eens zijn geloofsbrieven aangeboden. Het non met vrij afgetekende cijfers bij Welle en onderstreepte daarbij vooral zijn aanvalskracht. Het deed zijn reputatie over de meest produktievc aanval te beschik ken eer aan. Denderhoutem - Oudegem 0-0 Bij de miljoenenploeg van Den derhoutem heeft Oudegem een erg moedige partij vertolkt. Lag het speltecbnisch misschien wel onder bij de kampioenen, inzet vergoedde die technische tekortkomingen volledig. Nochtans kreeg Oudegem de beste kansen en vermelden we in dit verband zeker het prach tig vluchtschot van Mark Mou- ton, zowat diep in de tweede helft, dat met een knappe safe werd gered door de plaatselijke doelman. Indien Oudegem dit peil nog kan behouden tijdens de reste rende wedstrijden van dit kam pioenschap moeten ze zeker in staat zijn die tweede plaats te behouden zodat hun bijkomen de promotiekans via de test wedstrijden van de tweede ge- klasseerden zeker niet in het gedrang komt. (mvw) Dat Iddergem over een vrij evenwichtig elftal beschikt kan men voldoende afleiden uit het doelpuntengemiddelde (76-24). Het heeft op één na - Voorde - ook de meest soliede verdedi ging. Voorde heeft bij Doggen eerder moeizaam gewonnen maar dan toch zijn tweede plaats veilig gesteld. Het totali- zeert wel evenveel punten als Edixvelde doch het won een wedstrijd meer. Inmiddels laat laatstgenoemde niets aan het toeval over. Het klopte met nogal opvallende cijfers Herze- le en bewees hierdoor dat het nog wel ambities heeft. De wedstrijd Erembodegem - Hillegem werd slechts tachtig minuten oud. De stand luidde toen 1-3. En men kon dit be zwaarlijk onverdiend noemen, omdat de bezoekers met meer overtuiging speelden. Vandaar dat S.K. toen reeds tegen een onoverbrugbare achterstand aankeek. De stand bij de rust luidde 0-3 omdat Hillegem de kansen optimaal benutte. Na de kampwisseling kon Ghijssens wel milderen doch het zag er niet naar uit dat roodwit de achterstand zou wegwerken. Toenk wam het spijtig incident dat een voortijdig einde van de match betekende. De 35- jarige Robert D'Haese kon zich op een bepaald ogenblik niet verzoenen met een beslissing van scheidsrechter Van der Eecken en viel de ref aan. Deze kreeg een narde klap en schor ste de match. We kunnen over de jongste kompetitiedag niet heenstap pen zonder het verdienstelijke rezultaat dat Heldergem bij Burst verwierf (1-1) te vermel den. Okegem zorgde bij Polla- re voor een kranig verweer en bezweek uiteindelijk eervol. Panters had zelfs een gelijkspel in zijn bereik. In de vierde provincial reeks G bevindt de huidige leider Wieze zich op slechts een stap van de titel. Men mag zelfs stellen dat Wieze zich reeds met een voet in de derde pro vinciale bevindt. Uit de reste rende drie wedstrijden moet Wieze nog slechts één punt puren om de titel op zak te hebben. Inmiddels heeft de lei der, Baardegem, kansloos ge klopt. De cijferverhouding duidt op een haast bestendig over wicht van de thuisploeg, dat met liefst een half dozijn doel punten werd gekruid. Gijzegem vestigde te Oordegem Op Erondegem toonde Wichelen zich bij de zaak en moest slechts op het nippertje het onderspit delven. Prov. Jun. Deinze - KAVD Zottegem - Zele SC Lokeren - Lede E. Aalst - SNS Prov. SchoL Deinze - KAVD Zottegem - Zele Lokeren - Lede E. Aalst - SNS 2-0 Jun. C St.-Amandsberg-Overmere 2-1 Jun. H Nieuwerkerken-Ninove 2-3 E. Meldert - Doggen 0-6 SK Aalst - W. Moorsel 2-0 Jun. I Schellebelle - Mere 4-1 Herdersem-St. Wetteren 1-3 Massemen - E. Aalst 2-1 Erpe - Hofstade 0-3 Jun. J. Wieze - Grembergen 9-1 Waasmunster - Hamrae 0-9 KAVD - Buggenhout 9-0 Robur - Sp. Appels 5-0 Heikant - Berlare 3-0 Schol. D Destelbergen - Wichelen 0-2 Eksaarde - Serskamp 1-5 Schol. E Hofstade - E. Aalst 1-1 Buggenhout - Edixvelde 6-1 Hamme - Haaltert 5-2 KAVD - Nieuwerkerken 2-3 Baasrode - Grembergen 4-1 Sp. Appels - FC Dendert 3-2 Schol. H Vlierzele - Mere 1-2 SL Houtem - Erpe 1-2 Smetlede - Erembodeg. 1-3 Terjoden - Welle 8-0 Schol. I Robur - E. Meldert 2-1 Berlare - Herdersem 0-11 Oordegem - Wieze 0-1 E. St.-Gillis - SK Aalst 1-2 TK Meldert - Heikant 1-0 Lokerse - W. Moorsel 0-4 Prov. Knapen KAVD - AA Gent C Lede - E. Aalst ff C Zele - SNS 2 Prov. Miniemen KAVD - AA Gent 1 Lede - E. Aalst 2 Zele - SNS 1 Knapen M Erpe - SL Houtem 6 Knapen N Terjoden - Edixvelde 3 Ede - Doggen 1 Erembodeg. - Nieuwerk. 1 Knapen O Herdersem - TK Meldert 1 W. Moorsel - S. Moorsel 5 E. Meldert - Hofstade 2 Knapen P RC Wetteren - Berlare 5 Smetlede - Overmere A 0 Westrem - Serskamp 0 Wichelen - Massemen 0 Heikant - St Wetteren 0 Knapen Q Lebbeke B-G rem bergen 1 Buggenhout - KAVD 3-2 Oudegem - Robur 5-0 Sp. Appels - Lebbeke A 3-2 Baasrode - Opstal 7-0 Knapen R SNS - Zele 0-1 Hamme B - Lokerse 1-2 Moerbeke A - Hamme 0-1 Miniemen K SchellebelIe-RC Wetteren 3-1 Nieuwerkerken-Borsbeke 3-4 Hofstade - Massemen 4-0 Edixvelde - Bavegem 1-4 Serskamp - Lede 0-1 Miniemen L Herdersem - Lede 0-3 W Moorsel-E. St.-Gillis 3-1 E. Meldert - Oudegem 4-3 Wieze - Lebbeke 1-5 SK Aalst - Lokeren 3-0 Miniemen M SNS - Zele 3-1 Sombeke - Lebbeke 18-0 Grembergen - KAVD 10-0 Opdorp - Buggenhout 1-6 Juniorestornooi van Eendracht Aalst De troosting Lokeren-RWDM werd met 0-4 cijfers door de Bruselse ploeg gewonnen. Afgaande op de blote cijfers zou men vermoeden dat de Waaslanders nooit in de wedstrijd waren. Niets is echter minder waar. Lokeren gaf inderdaad insgelijks voetbal van goede kwaliteit nam zijn deel in de akties en moest nooit zijn heil zoeken in een versterkte verdediging. Het verschil zat hem echter in de afwerking. Waar de Waaslanders onmondig waren bij het besluiten benutte RWDM voluit de geboden kansen. Vooral De Meu liet zich als afwerker gelden en scoorde driemaal. Bij de rust die met een 0-1 stand kwam kon men zeker niet vermoe den dat Lokeren tegen een dergelijke counter zou lopen. Doch In amper tien minuten was het al 0-3. Met tref fers ^van Torsin en De Meu die evenveel uitschieters tot doelpunten omplooiden. Toen Lokeren even voor het eind dan toch dicht bij het zeker verdiende eerreddend doel punt kwam, was er onmiddel lijk een fikse uitval van RWDM en meteen was het 0-4 langs De Meu. Beveren heeft voor de twee de maal in een tijdspanne van drie jaar zijn naam op de erelijst van dit eens te meer geslaagde tornooi geschreven. Het klopte in de beslissende wedstrijd A A. Gent. Na am per twee minuten hadden de Waaslanders de leiding langs de pijlsnelle en gevaarlijke Waegeman. A-A. Gent dat ins gelijks tot zeer goede kombi- naties kwam zorgde voor evenwicht langs Caprasse die ook een der meest opgemerk te spelers was. Deze 1-1 stand bleef tot een paar minuten voor tijd op het bord. In een ultieme aanval dwong Beveren dan een strafschop af die door Waegeman feil loos werd omgezet. In het slotkwartier drukte Beveren vooral langs Waegeman en Vosters fel op de Gentse verdediging en het is dan ook tot een billijke zege gekomen. Beveren ontsnapte echter in de 55e minuut aan een twee de doelpunt. Toen kwam Foquet oog in oog met doel man Bosman doch liet die enige kans onbenut. Men mag toch aanstippen dat met Be veren het tornooi een ver dienstelijke winnaar had. Rony Haentjens (Wichelen) een gevaarlijke klepper in strijd met een paar spelers van Erondegem. Lucie De Pauw verlengde zijn kontrakt bij Sparta Appels als trainer met 2 jaar. zijn kleine zege in de eerste speelhelft. Toen konden Ronny Verleysen en Marcel Van Nuf fel de stand op 0-2 brengen. Die verhouding kon onder geen enkel beding worden aangevoch ten. Wilskracht was in die eer ste tijdspanne de betere ploeg.. Na de kampwisseling stelde Oordegem alles in het werk om de achterstand op te halen. De Gijzegemverdediging liet zich echter slechts eenmaal omspe len. Erondegem dat nog in de slag zit met Herdersem om de mooi ste ereplaats won met het klei- ste verschil van Wichelen, dat in de loop van deze kompetitie vriend en tegenstander ver baasde. Wichelen leidde in het eerste kwartier de meeste aan- valsakties doch haalde er geen nut uit. Daarna kreeg de thuis ploeg de breedste voet in de match en dwong een paar bruikbare doelkansen af. Olym- pia legde zijn verdiende over winning vast na een hoekschop door Bambust getrapt en ver lengd door Johan Annaert. Herdersem had bij de rust van de thuiswedstrijd met Smet lede de eindcijfers reeds be reikt Marcoen zorgde voor het openingspunt en de jonge Mat- thijs dikte tot 3-0 aan.. In de tweede speeihelft liet trainer speler Luk Van Bockstael zich vervangen, en toen liep het toch iets minder gesmeerd bij de thuisploeg. Al met al kulmi- neert in deze reeks nog de strijd om de tweede plaats. Overmere heeft met afgeteken de cijfers gewonnen tegen K.L. Vrasene en deze tegenstrever kwam bepaald beter uit de verf, dan de klassering laat ver onderstellen. Immers het was slechts even voor de rust, dat S.K. langs De Veirman aan een doelpunt geraakte. Na de rust bleven de bezoekers van zich afbijten en tijdens het laatste kwartier zouden Hillaert, een achterspeler van Vrasene en De Veirman de aftekening bewer ken. De goede prestatie is vooral ten danken aan het opstellen van Frankie Mertens, die als 16- jarige voorstopper een reuze- verrichting voor het voetlicht bracht, meteen kon Johan De Bruyne naar de hem meer ver trouwde linker back plaats overgeheveld worden. Alleszins zat er ook een betere verstand houding in de ploeg, zodat de hoop in de eindronde te gera ken niet gans opgedoekt is. Berlare heeft voor eigen pu bliek tegen Moerbeke de dui men moeten leggen. Twee suk- sen Van de gasten die op be twistbare wijze werden genet, evenveel doelpunten door Dan ny Van Hauwe verwezenlijkt, die afgekeurd werden waren oorzaken dat de spelleider fel werd bekritizeerd. Het was in de 65e min. dat Luc Vercaute- ren kon gelijk stellen en de taak van de aanval overnam. Immers door het uitvallen van Marissen bleef én de voorlijn én gans de ploeg onder het peil. Heikant kreeg de zwaarte klop ping van het seizoen voor eigen publiek te inkasseren van W.B. St.-Niklaas. Flaters van Boey- kens en de verdediging waren oorzaak dat Van Huffel en Van Puyvelde de rust gevleid met 0-2 deden ingaan. Nadat Moer loos de cijfers had opgedreven kon Van Puymbroeck milderen en besloot Schatteman op de lat. Hierna zouden Van Lierop, Moerloos. Van Huffel en Van Lierop in deze volgorde de be schamende uitslag bewerkstel ligen. De Dendermondse derby Racing Boonwijk - Zandstuivers Appels goede aanloop moet betekenen voor het volgend seizoen, werd door de thuisploeg op vlotte wijze gewonnen dankzij een betere tweede speelhelft Tot en met de rust bleken bei de teams elkaar waard en slaagden de voorwaartsen er Na de kampwisseling ging Ra cing Boonwijk sterker drukken. Eddy Van Ransbeeck opende vrij snel de stand en zou ook voor de tweede lokale treffer zorgen. De bezoekers gingen toen risico's nemen en werden hiervoor door Cleemput met een derde treffer afgestraft. Het werd wel wat rumoeriger en drie bezoekers dienden tegen geel aan te kijken. De Racing goalgetter die met een speciale bewaking werd bedacht kwam niet zo goed aan zijn trekken. Willy Danijs, die reeds 27 doel punten aantekende dit seizoen geraakte niet verder dan twee knallen tegen het doelhout. Bij Racing was men tenzeerste ge lukkig met deze derbyzege, die andermaal de vooruitgang van het Boonwijks voetbal scherper stelde. Met Eendracht St.-Gillis en Oudegem is Racing Boon wijk immers toonaangevend ge worden in het Dendermonds provinciaal voetbal. Juventus Schoonaarde dat eer der een bescheiden rol heeft gespeeld in het teneinde lopend Jenny De Smet Voor Jenny De Smet wer|~ het een lonend weekeinde N het fietsende meisje i Hamme was in Wervik en 7e te Lauwe. (mn Maurice Martens Maurice Martens, de AaJhe stenaar die voor RWDXna voetbaltmoest zondag n pl< de eerste time vervange sni worden. Maurice was deei gt lijk toegetakeld tegen B< st ringen inkasseerde hij ee Hi stoot tegen de knie, wei Ni door een elleboog geraakt e hij liep op de koop toe ee oogletsel op. Geen peulschi letje. (mn Anjré Raes André Raes, de ex-EendracM Aalstvoetballer, blijft bij Brusselse Eerste National# A RWDM. Hij ondertekens deze week een nieuw koijje (mi sat trakt. Rudi Haleydt blijft zich de kijker voetballen. Dendermondenaar Schoonaarde scoorde Antwerp de winning-gc voor Waregem. (mi Judo-karatebal te Berlare Het jaarlijks dansfeest judo- en karateklub Berl re heeft plaats op zaterdi 8 april in de parochiezi Dorp te Berlare. (mi voetbalseizoen, schakelde ge zondag volledig over de jeugd. Het is niet de eer maal dat Jef Timmerman dergelijke gok waagt. De jeu spelers hebben de verwach gen volledig ingelost Er meer zwier en strijdlust in ploeg en wat meer is erv den opnieuw doelpunten maakt. Tackaert, Van Hauw meiren en Adam zorgden v de rozen, die de clubleid gelukkig maakten. De jeugd in de resterende wedstriji van de kompetitie zijn 1 krijgen, wat dan toch reeds voorz aterdag 8 en zondag 9 april 1978 ZONDAG Prov. Jun. (10 u.) KAVD - Zottegem E. Aalst - Beveren Eeklo - Zele Deinze - Lede Prov. schol. (10 u.) KAVD - Zottegem E. Aalst - Beveren Eeklo - Zele Deinze - Lede Jun. C (10 u.) Mariakerke - Overmere Jun. H (10 u.) Nieuwerkerken - St. Denderleeuw SK Aalst - Erembodegem Haaltert - Doggen W. Moorsel - Denderhoutem Jun. 1 (10 u.) Vlierzele - Mere Erpe - Erondegem Schellebelle - SL Houtem Hofstade - E. Aalst Herdersem - Smetlede Jun. J (10 u.) Wieze - Buggenhout (9 u.) Robur - Hamme Heikant - KAVD Waasmunster - Grembergen Lebbeke - Schoonaarde Schol. D (10 u.) Serskamp -St Amandsb. B Eksaarde - Wichelen Schol. E (10 u.) Buggenhout - Haaltert (9 u.) Sp. Appels - KAVD Hamme - Grembergen Lebbeke - Hofstade Baasrode - Nieuwerkerken FC Denderleeuw - E. Aalst ZATERDAG Schol. H (15 u.) Erpe - Bavegem Mere - Smetlede Erembodegem - Bambrugge St. Denderleeuw - Terjoden Schol. I (15 u.) Herdersem - TK Meldert (14 u.) Heikant - Oordegem W. Moorsel - E. St.-Gillis Wieze - Robur E. Meldert - Lokerse SK Aalst - Berlare Prov. knapen (15u.30) E. Aalst - Oudenaarde RC Gent - KAVD Beveren - Zele Eeklo - Lede Prov. Miniemen (14 u.) E. Aalst - Oudenaarde RC Gent - KAVD Beveren - Zele Eeklo - Lede Knapen M (ISu.SO) Borsbeke - Mere Knapen N (15 u.) Aaigem - Terjoden Nieuwerkerken - Ede Edixvelde - Kerksken Doggen - Welle Knapen O (15 u.) S. Moorsel-SK Aalst (14 u.) Hofstade - Herdersem Gijzegem - Wieze TK Meldert-E. Aalst (I5u.30) Schoonaarde - W. Moorsel (15u.30) Knapen P (15u.30) Serskamp - Overmere B (15 uur) Schellebelle - RC Wetteren SK Overmere A - Heikant Berlare - Wichelen Knapen Q (15 u.) Lebbeke A - Buggenhout (14 uur) Grembergen - E. St.-Gillis Opstal - Oudegem Robur - Lebbeke B KAVD - Baasrode Knapen R <14 uur) Moerbeke - Hamme B Hame A - Waasmunster (15 uur) Zele - Lokerse (15u.30) Miniemen K (14 uur) Lede - Schellebelle Massemen - Serskamp RC Wetteren - Edixvelde Bavegem - Nieuwkerken Miniemen L (14 u.) SC Lokeren - E Meldert TK Meldert - Wieze Lebbeke - W Moorsel E St.-Gillis - SK Aalst (15 u.) Oudegem-Herdersem (15 u.) Lebbeke - Grembergen (15u.30) DAMES (9.4 om 15 uur) Kamillekes Aalst-Zomergem

De Voorpost | 1978 | | pagina 22