Dendermondetitel kwijt NATIONAAL CRITERIUM VOOR JONGEREN TE LEBBEKE Ajax Lebbeke wint bij S. Aalst Avanti en E.V. Aalst uitgeschakeld -IANDBAL Beker van België 1/8 finale Dameshandbal 111 Handbalkalender Avanti Femina wint van Tongeren j E.V. AALST I L AALST SPORTIEF Wielrennen Nieuweling Eddy De mikt naar ereplaats Koning OPNIEUW GASTON DE NAUWERE Duivensport WALTER RAEMDONCK EN JAN LUYCKX WINNAARS TE LEDE 25 t me ij Bei 1 wen t naa 3 mi Ponl oor de ploegen uit het Voorpostgebied behoort de deelname de Beker van België tot het verleden. Zowel E.V. Aalst als d Ivanti Lebbeke, beiden doorgedrongen tot de 1/8 finales, kon hun verplaatsing naar resp. Stenor Wilrijk en T.S.V. Eupen tot een goed einde brengen. Lag de nederlaag van „het iel-loze" Avanti wel enigszins in de lijn der verwachtingen, it E.V. Aalst ging verliezen te Wilrijk is toch verrassend te Kalk oe,ncn- Zowel Avanti als E.V. Aalst hebben nochtans zeer et "'s >n^ru't gegeven het te zullen halen maar beide klubs ferden op de valreep uitgeschakeld. duan overklastte Avanti Eupen. De Lebbekenaars lieten echter een hele hoop open doelkansen onbenut en een schitterende Eupense doelman deed wonde ren. Toen de rust aanbrak met 4-7 cijfers was Eupen echt niet ontevreden. De tweede helft was pas gestart als Avanti er 4-8 van maakte. Opnieuw werden echter overrijpe doelkansen de nek omgewrongen; in totaal liet Avanli zelfs 4 penalty's on benut, zodat bij het ingaun van het laatste kwartier Eupen slechts vier doelpunten achter stand kende (6-10). Enkele be twiste scheidsrechterlijke be slissingen verlamden dan Avanti en Eupen, uitzonderlijk ge steund door een rumoerig pu bliek, kreeg vat op de wed strijd. Nu was het de thuis ploeg die de wedstrijd ging domineren. Avanti geraakte niet meer uit de greep en 5* voor tijd leidde Eupen met 12-10. De Batselier en De Smeilt stel den nog gelijk (12-12) maar even voor het einde kreeg Eu pen een penalty geschenk voor «le ei it i uk kei orenafc{ •assi et Sehi iralic ens le meer blijkt men de rbitrage aan te vechten en ais a dan zag wat te Dender- nde gebeurde en men weet de topper tussen Neerpelt Mechelen ook al de nodige icidcnten kende kan men zich vraag stellen of de scheids- week echters in België wel meege- ic roeid zijn met de ontwikke- an de handbalsport. In here sdcr geval lieten zowel Avanti ebbeke als EV Aalst een enige is onbenut om zeer ver door dringen in de Bekerkompc- f Tefitii r) -fSV EUPEN VANTI LEBBEKE Ivanti Lebbeke, met de wetste Ebel op de bank, heeft Sgen TSV Eupen, kampioen Veede klasse, gedurende indruk gegeven zich vrij makkelijk te zullen kwalifi- ren voor de kwart-finale, (ooral tijdens de eerste helft ndc Avanti zich duidelijk de teerdere van de thuisploeg. Na voorsprong van de huisploeg te hebben lenietge- aanvallende fout op De Vlieger en meteen was Lebbeke uitge schakeld. STENOR-EV AALST 17-16 EV Aalst, zonder W. Rimbaut, heeft gedurende 50' de indruk gegeven gemakkelijk te zullen doordringen tot de kwart-finale. Daarna leek de wedstrijdleiding blijkbuar zijn Antwerps bloed niet meer te kunnen in toom houden zodat Wilrijk nog on verwacht aan een geschenkzege geraakte. Wij beseffen heel goed dat de verliezende ploeg altijd iets aan te merken heeft op de wedstrijdleiding maar trainer M. Janssens is niet ie mand die lichtvaardig is in zijn uitspraken en als hij zegt dat zijn Aalsterse spelers met op geheven hoofd het terrein kun nen verlaten... In elk geval, nu een vrij gelijkopgaand wed- strijdbegin via 1-2 na 5' nuar 4-5 na 10' was het Eendracht dat het wedstrijdgebeuren vol ledig in handen nam. Via doel punten van Wellekens, M. Bayens en Steeman werd de rust bereikt met een 7-11 Een dracht voorsprong. Tijdens het eerste gedeelte van de tweede helft bleef Eendracht de toe stand rustig meester. Na 38* maakte Stenor er 9-13 van en na 42' leidde Eendracht steeds met 10-14 cijfers. Kort daarop begon het duo De Schrijver- Pycke dan vrij eigenaadig te fluiten en hierdoor geraakten de Eendracht spelers wel enigs- l'Zl 3ERDE NATIONALE Dendcrmonde-Kapek 16-18 Het treffen tussen Dendermonde en Kapek dat moest beslissen over de toekenning van de titel in derde nationale is uitgemond in een sportonwaardig vertoon. Er waren nog ongeveer 3 min. ten te spelen, Kapek leidde met 14-18, toen er een ware veldslag c I plaatsvond tussen spelers en toeschouwers. Aleen een bittere smaak bleef bij al diegenen die niet gediend zijn met zulke krei 5I)0r,onwaar(l'ge toestanden. Iloe is het nu zover gekomen kan zj men zich afvragen. Irac Dlaa Zonder de overgemotiveerde snti 'Pliers van alle schuld vrij te ista pleiten, zijn wij van mening Nfdat bet scheidsrechtcrsduo Ur- m( ban-Senccaut niet opgewassen ;htstwa» voor zijn taak. Het gebrek D*an autoriteit en coördinatie Aaltv'el reeds op bij het wedstrijd- :rwP,e?in. Het moet toch ook dui- hiel<dclijk geweest zijn voor de men- eesen die de scheidsrechters aan- atlefluiden dat deze wedstrijd bik- Roielhard z°u betwist worden. In eerste plaats was het dan oo raadzaam geweest geen scheids- t m< 'echters uit het Antwerpse aan o te duiden, al was het Le psychologisch geen verlicspunt le scoren bij de Dendermondse Vjnanliang. Ten tweede was een ervaren duo wellicht wel opgewassen geweest voor deze inderdaad zeer zware taak. Dat de wedstrijd diende uitgespeeld te worden onder rijkswachters- toezicht was dan vermeden ge worden. De wedstrijd zelf had ook niet veel om het lijf. Ka pek was, in tegenstelling met de week voordien te Kapellen, duidelijk sterker dan Dender monde. De thuisploeg slaagde er zeer weinig in om de goede sluitende Kupek verdediging te omsoelcn en aanvallend speel den de bezoekers stukken ge varieerder dan Dendermonde. Vooral tijdens de eerste 20' had de nochtans moedige thuisploeg heel weinig in de pap te brok ken. Het werd vlug 0-2 cn even was er reeds consternatie daar een penaltydoelpunl van Den dermonde gemist werd door on- aandachtigheid van een scheids rechter. In elk geval leidde Ka pek met 1-4 na het eerste kwar tier. Keeper Wuest van dan of zèsr attent, stopte een penalty inaar twee nogal aangevochten twee-minuten-uitsluitingen van Dendermondse spelers resulteer de in een 1-7 score na 20'. Drie minuten voor de rust leidden dc bezoekers nog steeds met 3-9 maar via De Bock, Van De Vel de en B. Wuest werd de rust bereikt met een 6-9 score. Na de rust kwam de thuisploeg be ter aan haar trekken en naderde zelfs tot 11-13 ongeveer 10' voor het einde. Toen brak echter de veer bij Dendermonde en Ka pek dreef zijn voorsprong op nieuw tot 11-16 op 6' voor het einde. Bij een 14-18 score bruk het geweld dan voorgoed los en wat er daarna gebeurde past be ter in een boks- of catchring. Met één speler minder en na een half uur onderbreking, kon Dendermonde no gmilderen tot 16-18. Scoorden Van Hout 1, Wuest 6, De Bock 2, Van De Velde 1, Timmerman 4, Van Der Veken 1, Bouteillc 1. ZANDVLIET 17 BRABO DENDERBELLE 8 Ook tegen Zandvliet heeft Bra- bo Denderbelle geen brood nodige puntjes kunnen verza melen. Denderbelle was zeer gehandicapt naar Zandvliet die nen te reizen. Zonder Et. Van Den Abbeele, D. Uyttensprot en keeper Heyvaert werd de zware opdracht inderdaad theoretisch onuitvoerbaar. Het was noch tans slechts tijdens de eerste helft dat Brubo faalde. Via een 1-1 score na 7' werd de rust inderdaad bereikt met een fa tale 9-2 stand. Na de rust vlotte het heel wat beter met Brubo dat via Heyndrickx tot 9-4 na derde en het was \10-6 toen invallersdoelman F. De Waele, die een vlotte wedstrijd speel de, een penalty stopte. Er wa ren 43' gespeeld als het score bord 11-6 aanwees maar tijdens de resterende 17' slaagde Brubo er slechts in twee doelpunten te scoren. Met een 17-8 eindscore diende Denderbelle vrede te nemen. Met nog een thuiswed strijd tegen Tongeren en een verplaatsing naar Maasmechelen is het nog lang niet zeker of Brubo zich zal weten te hand haven. Scoorden Heyndrickx 4, De Bisschop 2, L. De Lathouwer 2. BEVORDERING Sparlu Aalst I-Ajax Lebbeke I 17-19 Dc topwedstrijd in Bevordering is uitgegroeid tot een genietbaar schouwspel dat sportief werd betwist. Ajax bleek sterker dan 8e thuisploeg maar Sparta, dat deze maal nooit de armen liet takken, mag met opgeheven hoofd het terrein verlaten. De Leb beekse taktiek bleek te kloppen nl. zoveel mogelijk het gevaar P. Bomon niet aanspeelbaar laten. Trainer Janssens had een spe ciale opdracht meegegeven aan zijn verdedigers cn hieraan heeft Sparta zich duidelijk laten vangen. Scoremachine P. Bomon werd praktisch niet aangespeeld en lukte slechts drie treffers wat beslist zeer weinig is voor hem. )e goede prestatie van het kce- icrsduo W. Bogacrt-P. Kiec- lens trok eveneens dc aandacht alsmede het feit dat beide ploegen enorm veel moeite Iblijkcii te hebben om een pe nalty in doelpunt om te zet ten. In totaal werden 10 penal ty's onbenut gelaten Vooral 't wedstrijdbegin was zeer geniet baar Een zeer vlotte 10' van beide klubs werd afgesloten met een 2-3 score maar daarna kon "i «parta het helse tempo van I Ajax moeilijk volgen. Dit rc- tl •oltcerde in 3-9 score nu 18' l» «pelen maar daarna slaagde Ajax er niet meer in dit hoge •Pelpeil nog te benaderen. Een wilskrachtig spelend Sparta na derde zelfs tot 6-9 vooraleer Ajax langs een weer goede H. Maes de rustcijfers kon vast lagen (6-11). De eerste 10' van -do sbm lJ|oi( apaaMi ap ateuw Ajax dat de wet dikteer- ae. Via 7-12 werd het 7-14 maar dan begon Sparta opnieuw het Hpoz uautau aj j»ao jaiioiiiut «n kwartier voor het einde de «and 13-17 aanwees. Via 15-18 jkgen minuten voor het einde kon Sparta nog milderen langs ■erbestel en W. Bomon zonder witcr de logische Ajax zege °°g in gevaar te kunnen bren- len. Scoorden Sparta M. Lootens 1. Vrrhestel 3, P. Bomon 3, G. Jjorthuls 2, W. Bomon 5, S. «"non 2, D. Corthals 1. Ajax: Vermeiren 1, Preneel 3, "n Medeguel 3, Huyck 4, Van ■col 1, De Bruync 2, Moes 4. SPARTA AALST II 21 LOKEREN 16 Lokeren, zonder topscoorder Arbijn en met nog enkele in vallers, heeft nooit een goed Sparta Aalst II kunnen bedrei gen. Via 8-4 nu 20' werd de eerste speelhelft afgesloten met 8-7 cijfers. Na dc rust scoorde El. Bomon onmiddellijk en als Verbestel en R. Lootens even eens hun duit in het zakje gin gen doen werd het dra 14-9. Viu 18-14 werden de eindcijfers vastgelegd. SK GREMBERGEN I 32 DB ZWIJNAARDE I 22 SK Gretnbergen speelde een voortreffelijke wedstrijd tegen het toch wel „naam" makende Zwijnaarde. De Gremberge- naars draaien opnieuw op volle loeren en met een voortreffe lijke H. Van Damme tussen lat en palen lieten zij de bezoe kers geen schijn van kans. Na amper 5' leidde GSK met 4-0 en nu het eerste kwartier was de wedstrijd in feite reeds be slecht. De thuisploeg had een 114 voorsprong opgebouwd en deze voorsprong werd behou den tot bij de rust. Ruststand 18-11. Tijdens het begin van de tweede helft bleef SK Grem- bergen domineren en viu 20-12 cijfers werd het laatste kwartier aangevat met een 26-14stand. Pas dan liet GSK dc teugels ietwat losser zodat de bezoe kers nu toch wel enigszins meer aan bod kwamen. Dc zege van GSK kwam uiteraard nooit meer in het gedrang. Scoorden H. Van Haute 5, Heirman 4, Van Heek 2, De Swaef 1, Trienpont 8, Seghers 9, Dauwe 3. SK GREMBERGEN II 14 JOCHEWOA AALST 24 Een vlot scorend Jochewoa Aalst ondervond bijzonder wei nig tegenstand van een noch tans moedig SK Grembergen II. De Aalstenaars liepen onmid dellijk tot 0-5 uit cn na een kwartier spelen waas het sco rebord 2-8 aan. Via 4-10 werd de rust bereikt met een 6-13 score. Na de rust speelde de thuisploeg heel wat beter mee ook omdat Jochewoa de zaken nu wel wat rustiger opnam. Scoorden SK Grembergen II H. Van Haute 4, Van Heek 2, T. Van Haute 1, De Kinder 1, G. De Jonghe 3, H. Van Dam me 2, De Saegher 1. Wedstrijden voor het weekend Heren 8-4 te 20u.l5 Avanti Lebbeke-Sasja Montcgnée-Rosis Aalst 8-4 te 20u.45 EV Aalst-Uilenspiegel 9-4 te 17 u. Dendermondc-Mcchelse 9-4 te 15u.l5 Denderbelle-Tongeren 94 te 14u.30 Haachtse-Sparta Aalst II 8-4 te 15 u. DB Zwijnaarde II-SK Gremb. II 9-4 te, 16u.l5 Jochewoa Aalst-Lokeren Dames 9-4 te 15 u. Avanti Fein. I-Avanti Fern. II 8-4 te 14u.30 Tongeren-RB Dendermonde 9-4 te 18u.30 Spndo Woluwe-Aalst Sportief 84 te 18u.l5 EV Aalst-Uilenspiegel zins uit hun concentratie. Het werd 12-14 maar 12' voor tijd maakte M. Bayens er 12-15 van en toen 9' voor het einde Een dracht nog steeds leidde met 13-16 zag het er naar uit dat de zege hen niet meer kon ont glippen. Het scheidsrechtersduo begon toen spijkers op laag water te zoeken en Eendracht werd bijgebeend 4' voor tijd. Met nog enkele seconden te spelen moest een verbauwereerd Eendracht dan het fatale 17e doelpunt toestaan. Scoorden Van Boxtael 2, M. Bayens 7, Wellekens 2, Steeman 5. f Eendracht, dat zaterdag 4 kompetitie diende te spelen J f en zondag aantrad in de J 1/8 finale voor de Beker 'f van België had voor de j; j verplaatsing naar Beyne '4 er viel toch niets meer te 2 c winnen of te verliezen r, 4 een versterkte invallers- ploeg afgevaardigd. De ploeg deed het niet zo J t slecht en diende met 26-13 4 cijfers het onderspit te f delven. Toch wel een ei- genaardige opdracht, twee 4 f wedstrijden in twee dagen. J Kan dat in andere sport- takken ook zo maar. Avanti Femina I-Tongeren 11-10 De prestige wedstrijd zonder eigenlijke inzet werd zeer sportief betwist. Beide klubs konden inderdaad de titel niet meer halen zodat er eerder rustig werd gespeeld. De thuisploeg eens te meer zonder wisselspeelsters, werd eerst op een 0-2 achterstand ge plaatst. Via doelpunten van M. Van Den Borre werd het 2-2 na 10 min. maar opnieuw waren het de bezoeksters die de leiding nanien (3-5). Van Den Broeck, Muylaert en Van Den Borre brachten Avanti voor het eerst op voorsprong 2' voor de rust (6-5) en Van Dam me zorgde via 6-6 cijfers voor een 7-6 ruststand. Onmiddellijk na de rust zag het er even naar uit dat Tongeren naar 'n ruime zege zou stevenen. Het werd 7-10 vooraleer, na 10', S. Muylaert kon scoren. De Meers man en Van Den Borre zorgden voor 10-10 cijfers 5' voor het einde en ondanks Avanti het gedurende 2' met een speelster minder moest doen kon Van Den Borre het winnende doelpunt scoren 2' voor het einde. Scoorden Van Den Borre 6, De Meersman 1, Van Damme 1, Muylaert 1, Van Den Broeck 1. ANDERLECHT 5 EV AALST 11 Eendracht hoefde zich niet overmatig in te spannen om het relatief zwakke Anderlecht de punten te ontfutselen. Met Bel- lon komt een nieuwe naam op de scoorderslijst. Scoorden Devinne 3, Wauters 4, Simal 3, Bcllon 1. AVANTI FEMINA II 7 RB DENDERMONDE 15 RB Dendermonde heeft deze maal slechts gedurende een tiental minuten hardnekkig te genstand ondervonden van de jonge Lebbeekse meisjes. Nadat Biesemans gescoord had voor Lebbeke werd het 1-3 na 6' en via 2-5 werd de rust bereikt met een 3-10 score. Onmiddel- lijklijk na de rust kon Dender monde tot 3-12 uitlopen waarna Avanti Femina nu meer initia tief ging overnemen. Lissens en Van Boven scoorden nog elk twee treffers voor Lebbeke. Scoorden Avanti Femina II Biesemans 1, Lissens 3, Van Bo ven 2, Veircman 1. RB Dender monde J. Ileireman 6, L. Her mans 6, Y. Doorns 2, Van Der Jcught 1. UILENSPIEGEL 16 AALST SPORTIEF 6 Aalst Sportief speelde een voor treffelijke eerste kwartier tegen de leiders zodat de score tot 3-1 beperkt bleef. Uilenspiegel dat M. Wijnant met een per soonlijke bewaakster bedacht had, kende meeval toen Sportief twee penalty's onbenut liet. Aalst, enigszins aangeslagen, moest dan enkele treffers in casseren zodat de rust aanbrak met een 10-4 score. Tijdens de tweede helft bleef Aalst Sportief aanklampen maar ge raakte zeer moeilijk door de sterke Antwerpse verdediging. Opnieuw werd een penalty on benut gelaten zodat de eind- score opliep tot 16-6 cijfers. Scoorden L. Van Delsen 4, L. Lowie 2. Aalst Sportief speelde ter gelegenheid van het Paas weekeinde een tornooi te Mulheim a/Ruhr (Duits land). De Aalsterse meisjes lieten ginder een voortref felijke indruk en eindigden 3e. EVA De Lebbeekse atletiekklub werd aangewezen om de schiftings- proeven van het Nationaal Criterium der Jongeren te organi seren. Voor de jongeren die zinnens ziin om de atletieksport te beoefenen een gelegenheid die u niet zo dikwijls wordt aangeboden. Want naast de medailles die er aan verbonden zijn is het de jongen of meisje die met sukses deelneemt, mogelijk tot de provinciale finales en fina le door te dringen die zal gehouden worden op het Hei- zelstadion. Het volledig pro gramma en inlichtingen. Er zijn wedstrijden voor jon geren van 12 tot 17 j., zowel jongens als meisjes, die nog niet bij een klub aangesloten zijn. Wedstrijden gaan door op za terdag 8 april 1978 te 14 u. op het atletiekterrein van het Sportcomplex Albert I straat te Lebbeke. Inschrijvingen 1/2 uur voor het begin van de proeven in de ingang van het sportkomplex waar zich eveneens de kleed kamers bevindem PROEVEN Meisjes Min. (12-13 j.) 80 m, 800 m, ver, kogel (3 kg.) Kadetten (14-15 j.) 100, 1000, ver, kogel (3 kg.) Scholieren (16-17 j.) 100, 1000, ver, kogel (3 kg.) Jongens Min. (12-13 j.) 80, 800 m., ver, kogel (3 kg.) Kadetten (14-15 j.) 100, 1000, ver, kogel (4 kg.) Scholieren (16-17 j.) 100, 1000, ver, kogel (5 kg.) Een deelnemer mag aan niet meer dan 2 wedstrijden deel nemen. (Max.: 1 loopnummer en 1 kampnummer, of beide kampnummers). 3 pogingen worden toegestaan voor het verspringen en het kogelstoten. Iedereen die deelneemt ont vangt een herinneringsmedaille van het Nationaal Criterium der Jongeren. De winnaar van elke wedstrijd en de 2e van de snelheids nummers kunnen deelnemen aan de provinciale finales op zaterdag 6 mei 1978. Nationale finales gaan door op zaterdag 27 mei op het Heizelstadion. André Van Den Abbeele (AC Denderland) knappe scholier. De Grembergse wielrenner Ed dy De Koning, die zijn 2é jaar bij de nieuwelingen is ingegaan behaalde afgelopen zondag een 13e plaats te Steenokkerzeel. De Grember- genaar maakt wel vorderingen maar slaagde er tot op heden nog niet in een prijs binnen de eerste tien te winnen. Dat is nu de doelstelling van deze 16-jarige knaap, van be roep automechanieker. Nu zaterdag start hij 'te Zele- Heikant en mits wat geluk hoopt hij thans een ereplaats binnen te rijven. Dat is nood zakelijk voor een renner die komende maand juni naar de juniors overstapt en waar het beslist nog harder knokken zal zijn om zich in de kijker te fietsen. E.D.M. Bij onze veteranen en „vrije- tijdsrenners" ging de aandacht wer naar „grootvader" Gaston De Hauwere die in Edingen won. Roger Moens was tweede te Grembergen en Raf Nobels was tweemaal prezent. Derde te Zcle en achtste in St-Niklaas. Voor Jean Van Driessche werd het een vierde prijs tc St-Nik laas. José Pe'elinan arriveerde als nr 8 te Zele, Gaston Van den Hoecke was 9e te Zele en 13de in Grembergen waar Roger Cobbaut 15de was. Roger Shegcrs en Roger Moens één Wielerbond). i twee in de wielerwedstrijd t© Grembergen (Vlaamse (C) Bij de oude duiven deed Walter Raemdonck een goe de zaak. Hij won met zijn eerst afgegeven duif de eer ste prijs en dit betekende de waarborgnummer. Walter, klokte ook nog de derde prijs. Zodat hij bij de groten aan de kas zal mogen passeren. Vroege prijzen waren er ook nog voor Al. Caudron Fran. gois Poep, Fred Galle en Fr. Schelfout. Hokken >in de kij ker waren Albert Brondeel met de 4e en 7e prijs, Jan Luyckx met d» 15e, 17e, 21e en Gilbert De Deyn met de 25e en 26e. Maar Daelman en zin wonnen de eerste aan geduide serie met de 30e en 35e prijs. Bij de jaarlingen kwam Jan Luyckx er opnieuw goed uit met de le, 9e, 22e en 28e. Vroege prijzen voor Fr. Govaert, Fr. Poep. Remy Go- vaert. Hubert De Cremer, Fr. Schelfout. Maar het hok in de kijker was zeker Ad- hemar Vonck mét de 4e 5e, 13e, 14e, 19e, 26e en 31e prijs. BENO

De Voorpost | 1978 | | pagina 25