I0G EEN AANKLACHT TEGEN HET STADSBESTUUR APRIL: GEEN DENDEREND SUKSES U hebt het raam en wij 't gordijn. SERAV Meh pikkels of ajontjes .-g_ o y if BA T (UcoHOLiSME i een insmi likel passe mini over riji Aalsterse 1 aprilgrappen kennen hoogtepunten en laag- junten. Dit jaar was het dan wel een laagtepunt. De 'S! eën waren divers evenals de onderwerpen, maar de ginaliteit en de uitwerking met daaraangekoppeld de 'gj lofwaardigheid liet te wensen over. Het meest sukses l hijnen nog altijd die moppen te kennen waarbij (zoge- gd) officiële papieren worden gebruikt en ook deze irbij de gefopten (zogezegd) financieel voordeel kunnen Ml VAN VAERENBERGH n eerste slachtoffer van ?auè 1 aprilrage was gemeen- aan aadslid Remi Van Vae- betr ibergh die te Erembode- een drankendiskount i wjbaat en in deze gemeente wille van zijn forse li- Vlaams bouw bekend staat Dikke Remi». Lolbroe- de hoed diep over de getrokken, hadden er °°n éts beters op gevonden aan de ingang van zijn nkcentrale, waar een kussens terwijl een opge maakte hen haar 'paarden oog' aanprees waarin zelfs de schelpen verwerkt wa ren. Lol te koop dus. Vele verwonderde kijklustigen waarvan er velen zich af vroegen waarom dat daar nu stond. MARCEL DE BISSCHOP Een ander weekblad dat je om de zeven dagen gratis in je bus vindt maakte de mare bekend dat alle vrienden Op I april trok het veekraamin Je Kat test raat veel kijklustigen (SJ) Leon Boel droeg zijn I aprilsteentje bij. Een eigenhandig geschilderde aprilvis kreeg 5oeker (SJ) van Marcel de Bisschop, die tijdens de officiële hulde- plechtigheid vergeten wa ren het nogmaals konden komen overdoen op zater dagmorgen tussen 10 en 12 uur op het stadhuis. Aange zien er op dat tijdstip in de trouwzaal van het stadhuis heuse trouwers waren lieten er zich weinigen vangen. De in dit artikel vermelde tele foonnummers hadden ech ter meer sukses. Meer dan een telefoontje liep binnen bij de plaatselijke reporter (zijn telefoonnummer was het) waai in om inlichtingen werd gevraagd. ite ton de publicitaire )laHe"uJacht moet trekken, een it aan te brengen van de ght Controllers. Even- Ie kandidaten die hier- wensten mee te doen iden zich de eerste en de daanfctste zaterdag van de Band op het adres van Re- Van Vaerenbergh laten ichrljven. „de vroege morgen was (t bord reeds verdwenen, gepèar we waren er in de zeer wijl Aege uurtjes bij om een BSlkje te nemen. U JEMARKT dlëeen plaatselijk weekblad rnisc$rd er gewag gemaakt van laesjt feit dat de veemarkt we- beidjns wegen iswerken zou cht «plaatst worden naar de laes^ttestraat. Marktkramers en zich niet vangen. De idacht werd echter wel :rokken op een amusante (raktie in de Kattestraat ir leukerds een schamel hadden opgesteld r van alles en nog wat te In was. Je kon er genot ien met je ogen. Een ite pony kreeg het op- irift «Zware trekker mee» hoopje oude korsten rd omgedoopt tot ichtvoeder», de rondge- oide pluimen waren )d voor donsdekens en gelukkige gaf en het daarna weliswaar twijfelend toch inpakte om er de volgende morgen mee naar Aalst te trekken. KARNAVAL OP TV De 1 aprilgrap van de Draeckeniers vertoonden in diverse kafees de reportage van de BRT dat op 5 februari door onze nationale zender in de eter werd gestuurd. Deze grap was door het gro te aantal plaatsen en de kor te tussenpauzen wat uurre geling betrof te doorzichtig om er velen te laten inlo pen. LONG RIFLE Onze bloedeigen 1 aprilarti- kel «Eigenaars van Long Rifle opgepast!» deed ook maar weinig kandidaten op dagen. Je loopt zomaar niet met je wapen over straat, dus denk je ook eerst even goed na alvorens je besluit er mee naar het politiekom- missariaat te gaan. Velen twijfelden dan ook, maar kozen tenslotte toch het veiligste, thuisblijven met hun wapen. Niettemin is het ons bekend dat een leng riflebezitter op de vooravond van 1 april te Nieuwerkerken zijn wapen nogeens een ekstra beurt KARNAVALSUBSIDIES Een grap die heel wat suk ses kende was deze waarbij de verantwoorlijken van de diverse karnavalgroepen op zogezegd officieel papier werden aangeschreven over het feit dat de beloofde 200.000 fr. eindelijk was uit betaald. Deze verantwoor delijken moesten zich, ai dan niet vergezeld van an dere leden van de groep, tussen 10 en 12 uur aanbie den op het bureel 1 links van de ingang van het stad huis. Dit was vroeger het bureel van feestelijkheden. Velen lieten zich hier van gen, Vooreerst wist men niet dat dit bureel reeds een Remi Van Vaerenbergh mag volgens de lolbroek wel eens een weight controle organiseren (SJ) abortusdag onder het motto «Beter voorkomen dan ge nezen» kende, misschien om zijn titel, maar weinig sukses. KUNSTZINNIGE APRILVIS Leon Boel, een kunstenaar die momenteel eksposeert in de Belfortkelder en wiens tentoonstelling vrijdag avond 31 maart werd ge opend deed ook zijn duit in het 1 aprilzakje. Op een klein affichje was aange kondigd dat er op 1 april om 15 uur een schilderij van de kunstenaar zou verloot wor den aan de bezoekers van die dag. Weinigen geloof den dat. Maar het was waar. Er was een gelukkige win naar. Het schilderij was wel aangepast aan de dag, het was een door de kunstenaar geschilderde aprilvis. 1 APRIL Op 1 april stuurt men te Aalst nog altijd de gekken dag verhuisd was naar het eerste verdiep en ten twee de is men te Aalst nu toch al volledig de kluts kwijt wat betreft die beloofde 200.000 die er maar niet komt. We kunnen onze kans maar eens wagen dachten velen en ze liepen er in. De eersten die rond 11 uur kwa men opdagen waren de Zwanzers, onmiddellijk ge volgd door de Toitendroirs wiens voorzitter speciaal van Anderlecht was afgeko men om de ongeveer 4.000 ballen in ontvangst te ne men. Ook de oudste karna- valist van Aalst, Gustaaf De Stobbeleir, met twijfels ver vuld kwam eens kijken wat er nu van aan was. Na hem kwamen nog diverse karna valgroepen. Zij waren er echter aan voor de moeite en voor de lieve centjes. ABORTUS Ook de aangekondigde fonds zijn aanwezig! Daarente gen lezen wij in artikel zeven voor het advies op de gemeente raad (statuten) dat alle richtin gen aan bod moeten komen! Daar tegenover is de Vlaamse Akademie wei vertegenwoor digd. (G. Claus) De heer De Turck bedoelt dat de gemeente raad ernstiger moet beslissen over het al of niet uitnodigen van verenigingen. We stellen vast dat een biljartklub vertegen woordigd is. Wij vragen ons nu af of deze klub gerangschikt wordt onder kuituur of onder vrijetijdsbesteding. Men moet neutraal zijn of worden op ieder gebied Op 18 april zal er een stichtings- vergadcring gehouden worden, met het doel een bestuur te kiezen en de leden vast te leggen. Nu vragen wij ons af, aldus de heer De Turck, hoe er objektief kan gewerkt worden, als men weet dat niet alle leden werden uitgenodigd. Toch zal het aantal leden op die datum vastliggen! De vereniging zal daardoor de gemeenteraad voor een voldon gen feit plaatsen! Ondertussen weten we dat het bestuur niet representatief zal zijn. De heer Robert De Pauw voegde er aan toe dat de CVP-fraktie niet steeds negatief wil zijn. Zij zijn met een stadsdelegatie naar het kantoor van minister me vrouw Rika De Backer geweest om aan te dringen op de afwerking van het stedelijk Kuituurcentrum. (Molenstraat) Zij geven toe dat het betreffend dossier echt geblokkeerd zat. Het is eveneens waar dat de heer J. De Neve, schepen van Openbare Werken, om de twee dagen telefoneerde. Toch zijn ze van mening dat het niet de taak is van een opositie óm te gaan aandringen voor een direkte afwerking, hoewel de delegatie het dossier toch vrij gekregen heeft. De CVP-fraktie stelt dan ook vast dat het huidige stadsbestuur het hen moeilijk maakt om positief, opbouwend op te treden. Eén lid zei schamper: «De CVP mag niets anders dan maandelijks verbaal menstrueren in een gemeente raad!» R. Devijvcr heer Willy De Turck, gemeenteraadslid, wenst de aandacht te rken op de samenstelling van de gemeentelijke raad voor Kuituur Vrijetijdsbesteding. Volgens de ombudsman, heeft de heer gemeester beloofd een gemengde kommissie samen te stellen. Dit ehter niet gebeurd! De kuituur wordt aldus rood geschilderd. De d werd opgericht op initiatief van uiterst links gerichten. zou overgegaan worden tot voorlopige stichting. Daar- werden de verschillende inisaties verzocht hun verte- woordigers kenbaar te ma- bij een privaat persoon, (en I bij de gemeente!). Dit betekent een eerste negatief verschijnsel: het stadsbestuur moet er over waken dat alle ideologische richtingen voldoen de aanwezig zijn. Wat stellen wij vast? Het Davidsfonds noch het Willems- De Voorpost - 7-4-1978 - 3 DEN IENEN OF DEN ANDEREN. Zal na allicht zeggen da 'k ne viezen ben, mor niet, 't kaan a toch azoei van toyd tot toyd ne kier ba-ien sloon hein, dagge op den dier zodj zeggen: nondedjie, wa goot er naa nog gebeiren? Zè, gelèk as van de weik: meh menne koter. Ge modedj weiten da 'k azoei 'n betjen on den ooitkant van groeit-olsjt woein. Dad hem ek gedoon omda 'k geren blommenen en planten en biesten zing. Ni die planten die ze dor azoei mor verkoeipen in de iesten de besten blomme- winkel mor de die die ge nog kentj vinnen in 't veldj. En de die vin ek al eive schoein as aal die gekwikte. want wa damma wajjer hier vér veil geldj gon koeipen, da groetj op 'n ander toch oeik mor gelèk as onkrooid. En as ge hier on imand zodj 'n pisblomme in nen blompot geiven, ze zollen a vies bezing en zeggen: den doynen vangt zeikes? 'tZelde zol gebeiren iveranst in Afrieka of in Maksikoe, meh ander planten die me wajjer hier noyg verzichtig op ons tabbelet zetten en die men alle daogen verzichtekes heer betje woter geiven. En most 'n pisblomme na per malheir iveranst in eh veir land groeien, tèn zolle ze zeggen: oeioei, zie ne kier wad eh schoein plantjen... Bref, woor da 'k ik woein loeipen der somtès nog ienegte wilje konantjes. Der zollen der missching zèn die dor zollen nor schieten, mor ik zing die bizjekes liever speilen in men nen hof. En vér de mooizen ooit meh kot t'haven, hem ek ne schoeine zwerte koter. En volges kotermanieren mupt die biest vanoyges geren 's aoves ne kier booiten. Van de weik, gelèk as ek gezeid hooi, komt 'n aal meh ne kier in ien vlicht binnegevloegen, recht nor zèh potjen meh eiten. Mor hè 'n etjen ni. En hè 'n dronk ni. Nie, hè gink hem ghiel benalèk in de zeitel leggen. Ok dor vanoyges ni op geletj hein. Mor 't werd toyd vér slaopen te goon en mèn dochter wildj hem booite zetten, in de staal woor dat 'n ah manjeken heid... En zoei slap dat da bizjeken hem kliet hangen! «Oeioei, ze ze, den dienen doe vies!» En ze wildj hem ne kier onder zen kinne krabben ('t gein dat 'n geren heid, hoe zojje zelf zèn?) en: «allei, zei ze, wad heit 'n hier na on zennen nek?» - Nen dinnen koeperdrood. Eh strop. Zu doneg noyg oongespan- nen dat die biest allensj ginnen oosem nimmer 'n kost holen, 'k Hem 't meh 'n tang moeten afnoypen. Mor ge kendj peizen hoe dat die biest moete sleiren en slingeren heid vér dennen drood kennen af te vrikkelen. Ja vanoyges, 'n biest van ne mensj, ne pansjjaoger was ghielzeikes op die konan tjes ooit en heid dor iveranst in de gebieren stroppen geleid. Mor in de plosj van eh konantjen was 't menne koter die van de genieten hooi. Mor 't mocht na nog eh konantjen geweist hemmen, peist einsj hoe da die biesten moeten afzing! 'k Zol meh veil plezier azoei oeik ne kier ne koeperdrood veir den dienen zèn deir spennen, azoei zjustekes op 'd hoeigte van zennen blooskop! En der oeik iest ne kier goed on snokken veir da 'k er hem zol ooitloten. 't Zelde kadaoken zol ek oeik wille geiven on denne kwiebes die dor iveranst berremiester gebombardeird es in 'n proche die «rwisoo dé sizzoo»hoeitj. Da zol wel kennen 'n goei remeide zèn vér denne rawachol te geneizen ant den die nen heid 'n ongeneiselèkke zikte. As 'n vloms hoeirt klappen begintj 'n meh zèn oeigen te drooin, kroygt 'n iksel lanst alle kanten en zoyn, ba zu veir dat 'n begintj te grabben gelèk as aal d' ander mértekoes... Mor woor da 'k nu van oever 'n kaan dad es da ze zékken gevallen nog vroy lote rondloei- pen. Zé, moste ze na denne pansjjaoger ooit mèn gebieren kennen tikken, den dienen kroygt (wa da 'k hem jon) monjen bak, mor dennen zugezeiden berremiester, die toch berre miester moe zèn ver allemaan die in zèn proche woentj, mag gerést - en zonder dat er dor den ienen of den anderen iesten of twieden of derden minister 'n bakkes oever oepen- doet zèn shollen on aal de wetten vegen! En wa kenne men dor on doeng? Jakken. Want hier ba ons good dad azoei: den ienen mag alles, den anderen mag niet. En tèn stoot er dor iveranst geschreiven dad aal de Belzjen geloyk zèn vér de wet Ja, mor de wet es ofwel ni geloyk vér alle Belzjen, ofwel zèn de die diewloms klappen gien Belzjen... Mor as denne knol geer wildj ierlèk zèn, tèn zol aal de mensjen ooit zèn proche die vloms klappen heer belastingen moete kwoytschellen. Wont woor da 'k ik vies van bèn, dor 'n zol ek niet van willen... Mor "k peis da 'k 'n beiter gedacht hem. Zolle men hem ni kennen vermangelen vér die mensjen die ze naa nog attoyd vasthaven, ge wedj wel hein, die kidnappers... Tèn zol 'n nog vér jet kennen dienen... mor tèn nu rondgoon hein vér 't losaeld thoeip te rammaseiren... tat'n tèn bleift woor dat 'n es! dolf. waar men wil. Waarover wij het hadden waren deze aprilgrappen die openbaar bekend zijn. Maar er ?ijn die vele kleine 'verzendingen' zoals men dat hier pleegt te noemen en die op indivi dueel vlak zoveel sukses hebben. Werkende echtpa ren werden de zaterdag morgen te Erembodegem naar het oud-gemeentehuis gestuurd om er hun vuilnis zakken af te halen. Dit zo gezegd omdat zij tijdens de week niet thuis waren en ze er nu zelf achter moesten, de eerste zaterdag van de maand. Men hield gewoon lijk geen rekening met het feit dat de eigenlijke uitrei king slechts plaats had van af 5 april. Op een andere plaats werd een lichtgelovige met een zwaar voorwerp de baan op gestuurd naar een fiktief adres. Nog elders moest men dringend bellen naar een bekend persoon die bij het oproepen dan van toe ten nog blazen wist. Kleine grapjes die het leven in de brouwerij houden, die ons nog eens kunnen doen lachen of die wij moeten kunnen verkroppen. Grap jes die de traditie van 1 april in ere houden. S.J. WOONINRICHTING Elk Ploeg-gordijn is mooi. In effen of bedrukte dessins, geweven dessins, strepen of P transparanten. Van wol. katoen, lin nen of andere materia len Altijd krimpvrij, kleur echt en makkelijk in onderhoud. Elk Ploeg-gordijn is mooi naar twee kan- v Voor uzelf En voor ie dereen die er van bui ten tegenaan kijkt. Daarom: doe 't niet al leen voor uzelf. MOLENSTRAAT, 70 TEL 053-21.76.08 AALST CD (Q CD 3

De Voorpost | 1978 | | pagina 3