4 TEN OFF-SIDE IN DE GEMEENTERAAD IET GAAT ECHT NIET GOED! IARDGASLEIDING IN DE IEVRIJDINGSSTRAAT WELDRA IN ORDE? AANKLACHT TEGEN WILDPLAKKERS Aalsterse flitsen GHISLEEN WILLEMS 10 JAAR IN HET PARLEMENT e Voorpost - 7-4-1978 - 5 iditiegetrouw opende burgemeester D'haeseleer de gemeenteraad van woensdag 29 nart om 19.30 uur. Hij verontschuldigde de afwezigheid van de heren Caudron Jksvertegenwoordiger), schepen De Neve en van raadslid Meert. Hoewel P.P.J.Vander- ke (VU) en Valentine Moens (PVV) en misschien zijn we er nog vergeten te vermelden! - min opgedaagd waren, werden zij niet verontschuldigd! iar de CVP-fraktie vast- elde dat de meerderheid et in aantal was om geldig vergaderen, verlieten zij raadszaal met de woor- n van de heer Van De jpe: «Mijnheer de voorzit- ik vind het spektakel de voetbal even boeiend dat van de gemeente- li». Hierover meer, el- srs in ons blad. ewezen burgemeester, arcel De Bisschop, on- ngs nog gevierd door de jzetting van zijn portret in rij van de burge- isters, werd emotioneel moreel gevangen gezet door zijn opvolger. Toen hij aanstalten maakten om de vergaderzaal te verlaten, riep de heer D'haeseleer hem toe: «Marcel, toon ons uw onafhankelijkheid.» De heer De Bisschop stond recht, ordende zijn papie ren. stak zijn bril weg en... bleef. Hij besefte waar schijnlijk de gevolgen van zijn blijven niet. Op dat ogenblik zou een politiek- eerlijk antwoord geweest zijn: Ik ga weg, mijnheer de voorzitter, want gij hebt geen meerderheid! Dit zou een aangepaste houding geweest zijn van een oppo sitielid! Na veertien minuten (dus ng binnen de wettelijk toegela ten tijd) daagde nog een raadslid op: de heer Oscar Redant. Hij heeft zich met bekwame spoed (naar zijn zeggen tegen 160 kilometer per uur) naar het stadhuis gehaast, maar werd hier voor beloond met een prachtige ontvangst. Vele raadsleden heetten hem welkom door met hun ar men te zwaaien en hem zo tot nog meer spoed aan te zetten. Éénmaal geïnstal leerd, kon begonnen wor den met de verlate gemeen teraad. Als punt één werd de akte- nemin van het ontslag als gemeenteraadslid van de heer Lucien Van den Neste voorgelegd. Deze heeft op 28 februari zijn ontslag aangeboden wegens per soonlijke redenen. Punt twee kon onmogelijk door gaan. Op de agenda stond vermeld: eedaflegging en installatie van een gemeen teraadslid, in vervanging van de heer Van den Neste, ontslagnemer. De heer bur gemeester las daarop een brief voor, waarin Juffrouw Moens haar afwezigheid verklaarde door reeds aan gegane verbintenissen. Zij beloofde een volgende maal wel aanwezig te zullen zijn. De punten drie tot en met vijf werden voorgelezen, met een direkt ansluitend «aangenomen». Toen kwam schepen Hooghuys op een idee: hij vroeg de burge meester te ontlasten van de voorlezing van de verdere agendapunten (met het oog op een nog snellere afwer king, zodat sommigen nog konden genieten van de voetbaluitzendingen??). Daardoor konden de aanwe zigen kennis nemen van het feit dat burgemeester D'haeseleer feilloos tot 49 kan tellen en dit in zeer kor te tijd. De aanwezige bur gers, die hun televisietoe stel lieten voor wat het was, omdat ze belangstelling stelde in de gemeenteraad, werden dus vroegtijdig en niet-geïnformeerd om vijf over acht naar huis ge stuurd. lens de gemeenteraadszitting van 29 maart kwam het te lg tot een incident. Niet alleen suggereerde de burgemeester n de zitting zo vlug mogelijk af te werken zodat de voetbal- iebbers hun TV match konden bijwonen, maar de CVP ositie merkte op dat de bestuursmeerderheid niet in vol lende getalle aanwezig was. Zij verlieten dan ook de raads- dens een perskonferentie in Land Van Riem verklaarde Iksvertegenwoordiger en iktievoorzitter Ghis Willems it deze aktie totaal onafge- iroken is gebeurd. Het kol- ge van burgemeester en :hepenen moet echt op zijn Berderheid kunnen rekenen, et duurde een kwartuur voor- er de meerderheid met 22 dsleden aanwezig was (de één). Oscar Redant werd dan ook met arm- waai vanuit open vensters 4 spoed aangezët om nog tij dig de raadszitting te kunnen bijwonen, (wat noodzakelijk is om de agendapunten te kun nen goedkeuren). Vervolgens las raadslid Lam bert Van de Sijpe een kommu- niqué voor: «De CVP fraktie heeft dadelijk na de opening van de gemeenteraadszitting vastgesteld dat de meerder heid niet in aantal aanwezig was om geldig te vergaderen. Om de aandacht te vestigen op de politieke verantwoordelijk heid van de meerderheid en de konsekwenties die daaraan zijn verbonden heeft de oppositie bewust de zitting verlaten. Het feit ook dat de burgemees ter bij het begin melding maakte van twee belangrijke voetbalwedstrijden om de zit ting «er door te jagen» heeft de fraktie ontstemd en gegriefd. Het is een nieuw bewijs dat het bestuur de konfrontatie in de gemeenteraadszitting schuwt: het getuigt van een misvatting omtrent de funktie en de rol van de gemeentelijke instellingen. Totaal overwacht en onder mo rele druk van de burgemeester, is dhr. Marcel De Bisschop aanwezig gebleven met het gevolg dat er uiteindelijk vol doende gemeenteraadsleden aanwezig waren. De CVP fraktie betreurt dit ern stig incident en maakte deze kwestie over aan de hogere partijinstanties». Fraktieleider Ghis Willems wees erop dat de burgemees ter drie leden ekskuseerde. Wij stellen de gemeenteraad op het hoogste plan, men moet de rangorde van belangen eens voor zichzelf goed stellen, al dus Ghis Willems. Het speet hem dat de gemeen teraad tot een vroegtijdig einde was gekomen, niette genstaande de CVP geen in spanningen had gespaard om in de geest van gezonde op bouwende kritiek een reeks zeer goede tussenkomsten te hebben voorbereid. Tenslotte besloot Ghis Willems zijn verklaringen met het inci dent De Bisschop. «Wij gaan de beslissing overlaten aan het partijbestuur. Mijn onmiddel lijke mening is, dat niet alles al tijd gestroomlijnd kan zijn. Er moeten soms toegevingen worden gedaan. Maar de gren zen zijn overschreden. Nu is het woord aan het partijbe stuur». Het blijkt wel zo te zijn dat de raadsleden Uyttersprot, De Pauw aan de oud burgemeester hadden ge vraagd of hij solidair de zaal ging verlaten. Daar heeft hij po sitief op geantwoord. Door de woorden van burgemeester D'Haeseleer «Bewijs nu eens uw onafhankelijkheid» heeft Marcel De Bisschop geaarzeld en de rug naar de CVP toege keerd. Roel Van de Plas zijn telling-naar-het-wereldrekord, werd burgemeester D'haese- op de gemeenteraad van 29 maart Jl., gestuit door enteraadslid Jan Van Der Veken. Hij wou het kollege van ntargemeester en schepenen de vraag stellen, tegen wanneer de erken in verband met de aardgasleidingen in de stadswoningen, evrijdingsstraat, zullen geëindigd zfjn. art j ij formuleerde zijn bezwaren lus: let dient niet ondeistreept te Horden, dat de stadswoningen nge tijd in erbarmelijke toe- and hebben verkeerd. Nog in 'ijl de gemeenteraad van Klein- Aalst heb ik samen met anderen gepleit om hieraan te ver heipen. Sommige woningen wer den betrekkelijk goed gerestau reerd door het verplaatsen van waterleidingen, vernieuwen van deuren en ramen, enz. Andere woningen wachten nog op verbe- teringswerken, die ze aangena mer dienen te maken. Zo hebben reeds geruime tijd de bewoners van de Bevrijdingsstraat een aanvraag gericht tot het Stads bestuur voor het aanleggen van aardgasleidingen. Het kollege van burgemeester en schepenen, heeft op 8 juni 1977 aan de bewoners gemeld dat op 13 juni De Keizershallen te Aalst vormen nu niet direkt wat men «'n stemmige zaal» noemt. Groot is ze echter wel en dat was wel noodzakelijk voor de honderdtallen vrienden en simpatisanten die Ghisleen Willems. tien jaar volksvertegenwoordiger, een publieke hulde wilden brengen Onder de aanwezigen telde men prominenten uit het hele arrondissement en zelfs ver erbuiten. Ze opnoemen ware onbegonnen werk. Hierbij dan toch een greep, geenszins limitatiet: provincieraadsle den Raymond Uyttersprot, Etienne Bogaert en Gustaaf De Backer, burgemeester Du Bois met schepen J. Rottiers uit Herzele, schepen E. De Mol uit Geraardsbergen, Willy De Clercq uit Zottegem, Mark Van der Poorten en Michel Beerens uit Denderleeuw, Paul D'Hondt, OCMW-voorzitter Haaltert, echtgenoot van de bedlegerige senator Paula en verder een hele pleiade raadsleden uit Aalst als bvb Julien Vinck, Lambert Van de Sijpe, Floris De Winter en uit Groot-Lede met Meester Ruyssinck, De Bauwer, Robert Van der Stuyft, Frans Roelandt, André De Deurwaerder, OCMW-lid Aalst Mw. Blanckaert-Bourgeois en tal van anderen. Ook volksvertegenwoordiger Marc Galle en KP-voorzitter Raymond De Smet hadden eraan gehouden hun sympathie voor Ghis Willems openlijk te betonen. Lambert Van de Siioe noemde de politieke karrïère van Ghis Willems een zeer moeilijke en daarom des te verdienstelijker. Met zijn betittellng als «de stille werker van de Denderstreek» ontlokte hij de zaal een daverend applaus waarna hij hem verder sukses voor het volgende decennium toewenste. Arrondissementeel voorzitter Hubert Van Wambeke bracht een overzicht over de werking van Ghis Willems in periodes als de kommunautaire krisis i.v.m. Leuven, de grondwetsherziening waaraan hij kon meewerken en verder in de speciale problematiek van Aalst, dan toch een onrustig arrondissement waar politiek een hard bedrijf is en blijft. Ook het «feestvarken» moest uiteraard op het podium waarbij de gevierde woorden van dank bracht voor de opgekomenen. Duizenden dossiers gingen door zijn handen, honderden persoonlijke tussenkomsten werden verricht, veel ontgoochelingen werden uiteraard opgelopen maar toch bleef de vreugde vele mensen te hebben kunnen voldoening verschaffen. Uit de handen van Bloemenfee Magda ontving de in de hulde betrokken echtgenote bloemen en nadat de majoretten van de Koninklijke Harmonie St-Cecilia Oordegem, onder de kundige leiding van de gratievolle Georgette De Cuyper hun beste beentje hadden voorgezet liet, nadat Ghis met zijn Dame de dans had geopend, Lambert Van de Sijpe het feest op de aanwezigen los. En voor lang. '77 door de aannemer zou worden overgegaan tot het uitvoeren van deze werken. Het schepenkollege heeft zelfs be grip opgebracht, voor de onmo gelijke taak die de bewoners werd weggelegd door het even tueel verplaatsen van de meube len. Hiervoor werd een stads werkman aangeduid om dit op te knappen. De werken werden op een normale manier uitge voerd, zodanig dat de nodige schikkingen werden getroffen, zodat de aansluitingen van de gastoestellen voor de huurders' geen enkele bijkomende last zou meebrengen. Daar is het echter bij gebleven. De gasleidingen liggen in de woningen, maar de voeding van buitenuit blijft afwezig. In de Bevrijdingsstraat is geen gasleiding. Onbegrijpe lijk: in een stadsgedeelte dat tenslotte nog als tamelijk dicht bebouwd kan beschouwd wor den. Naar het schijnt zou een gedeelte landbouwgrond dat de Bevrijdingsstraat splitst in twee delen, de hinder zijn om de gasleiding te leggen vanuit de Jan Bijlstraat. Voor zover ik goed ben ingelicht werd dit stuk landbouwgrond onteigend in de maand september van vorig jaar, zodat niets de aanleg van de gasleiding zou in de weg staan. Indien dit juist is, zou ik graag van het kollege van burgemeester en schepenen ver nemen, hoe het komt dat de gasmaatschappij dit werk nog niet heeft uitgevoerd, en of men een datum zou kunnen bepalen wanneer de stadsgenoten uit deze straat eveneens over aard gas zullen kunnen beschikken. Vermits wij het toch over de Bevrijdingsstraat hebben, wou ik graag even uw aandacht voor de voetpaden in deze straat. De voetpaden liggen er zeer oneffen bij. daar de wortels van de bomen de stenen omhoogdu wen. Ook de stronken van vroeger afgezaagde bomen ste ken nog een stuk boven de begane grond, terwijl verschil lende bomen er dood bijstaan en op verwijdering wachten. De kansen voor ongevallen zijn niet te voorzien, temeer daar in deze straat meestal mensen van de derde leeftijd wonen. Ook had ik graag dat hieraan de nodige aandacht zou worden geschonken. We kunnen de straat daardoor een meer aange name aanblik geven en de bewoners, die in de herfst van hun leven zijn gekomen, nog enkele jaren, een klein stukje laten genieten van dat mooie dat wij hen nog kunnen bieden.» Deze vraag werd eigenlijk ge steld aan de heer Jan De Neve. schepen van openbare werken. Daar hij verantwoord afwezig was. kreeg schepen A. De Maght het woord. In naam van haar kollega gaf ze volgende repliek. Het doel van de werken is steeds geweest de sociale woningen zo vlug mogelijk te voorzien van aardgas, om aangewend te worden voor verwarming en als energie voor het koken. Wij wijzen er raadslid Van Der Veken op dat de binnenleidin gen, zal doorgaan van de plaats tot waar de leidingen reeds aangebracht zijn. Zij wacht echter op de verharding van de weg. Dadelijk daarna zullen de werken verdergezet worden. De ze zullen uiterlijk binnen twee maand beëindigd zijn. Personen die een aansluiting wensen, hebben dit reeds kenbaar ge maakt. Deze gegevens zijn doorgegeven aan de verantwoor delijke maatschappij. Dus al het mogelijke werd gedaan. Wat betreft de voetpaden en bomen, zal ik de gegevens doorspelen aan de heer De Neve, die zeker het nodige zal doen om deze werken zo spoedig mogelijk te laten uitvoeren. R. Devijver Tijdens de jongste gemeenteraad verliet ook Willy Van Mossevelde de zitting. Ook hij kon het niet nemen dat de burgemeester voorstelde om de ge meenteraadszitting vlug af te werken. Mossevelde wou dat geakteerd zien in het raadsverslag en verliet dan onmiddellijk de zaal. Om geld in het bakje te krijgen organiseert de CVP fraktie Aalst een grote ponykoers op zondag 30 april om 14 uur te Moorsel. Niet iedereen was gelukkig met het voor ons zeer interessant intervieuw met verbondssekretaris Piet Van Tittelboom. Volgens CVP raadslid Robert De Pauw is dat pure politieke zelfmoord. Is men bang voor de realiteit te aanhoren of gaat het niet goed tussen ACV en CVP? Vorige keer meldden we dat ook Mark Podevijn na een tragisch ongeval was overleden. Dit bericht was fout. Het slachtoffer dat reeds zijn echtgenote ver loor verkeert niet meer in stervensgevaar. Het wetsvoordeel tot wijziging van de wet Van de Velde, ingediend door volksvertegenwoordiger Ghis Willems, werd door diverse verenigingen toege juicht. Enkel het anti-alkoholkomitee veroordeelt dit voorstel. Dat is normaal, maar naar ons gevoel is het beter het alkoholverbruik ernstig te reglementeren dan op een verdoken manier toch sterke drank te bestellen. Gilberte Lauwers uit Hofstade en haar dochters Lieven Dhondt werden ernstig gewond bij een fronta le botsing met Jozef Simal uit Gijzegem. Beide wagens reden op elkaar in aan de uitrit van de viadukt op de Dendermondsesteenweg. Marcel Steenhaut heeft geluk gehad. Inbrekers poog den met een schroevedraaier de voordeur zijn woning in de Zonnestraat te openene. Zij werden verrast door de bewoners en kozen het hazepad. In de autostalplaats van Prosper Van Nuffel, Zavel- baan te Aalst, brak brand uit. De wagen van Pierre Reno uit de Biekorfstraat vatte vuur en brandde volledig uit. De oorzaak van de brand is ongekend. Wanneer we de CCOD mogen geloven (en waarom zouden wij dat niet doen) dan zou er bij de Aalsterse politie ontevredenheid heersen. Men beschuldigt het stadsbestuur ervan veel te traag te zijn bij het aan stellen van hoofdkommissaris en andere politieoeffi- cieren. De politieagenten zouden te weinig in aantal zijn zodat ze teveel diensturen moeten presteren. Ook op de bijscholing van het korps heeft men kritiek. Het duivenhok van Guy Rowies uit Erembodegem werd bezocht door dieven. Zeven reisduiven met een totale waarde van 9.000 fr. werden er gestolen. P.W. uit Moorsel had wellicht graag een schaap gehad. Er liep er eentje rond op een weide aan de Denderbrug te Gijzegem, eigendom van Juliaan Lau- re, Denderstraat 27 te Gijzegem. Doordat men de nummerplaat van de dader kon noteren was hel voor de politie een kobd kunstje om de dader te grijpen. Op maandag 17 april om 20 uur wordt in de trouwzaal van het stadhuis het boek Alostana 1 door de leden van het Genootschap voor Aalsterse Geschiedenis vorgesteld. Gastsprekers zijn Prof. Dr. Els Witte, Dr. Mare Galle en schepen Herman Roels. Vanaf dinsdag 4 april beschikt de dienst leefmilieu over een eigen wagen. Deze werd onmiddellijk in dienst genomen, want alle hinderlijke bedrijven, boomkappingen en andere overtredingen tegen het leefmilieu worden door het personeel ter plaatse gekontroleerd. Een ploeg van zes man zullen van nu af aan instaan voor het onderhoud van de groenparkjes in de deel gemeenten. Ook het groen langs de wegen zal door hen onderhouden worden. Gelukkig treedt schepen De Maght kordaat op. Maar ondanks deze interventies is het soms al te laat. De vijvers in ons stadspark vertoonden vorig weekeinde een fijn laagje mazout. Een van de eerste gevolgen van het storten in de Osbroek. Men kan het geen ramp noemen, maar toch stierven er een paar vissen. De Aalsterse brandweer kreeg de opdracht het laagje olie weg te zuigen. Men tracht de verontreinigingsbron te vinden. Roel Van de Plas Tijdens een perskonferentie, belegd door de CVP-fraktie, vlak na de gemeenteraad, werd het beleid van het huidige stadsbestuur gehekeld. Volksvertegenwoordiger Ghis WUlems lichtte dit toe met een voorbeeld. Hij zou tijdens het paasweekend vastgesteld hebben, dat de hele stad met gele aanplakbiljetten versierd was. Z(j werden opgehangen door de VUJO. De voorbijgangers konden overal lezen, «amnestie NU». De aktie, houdt uw stad zo proper mogelijk, werd gesteund door alle inwoners. Dat dit niet volledig lukte tijdens de kiespe- riode, kunnen we best begrijpen. Maar dat er tussen de kiesperio- den wildplakkers kunnen optre den, is onaanvaardbaar. Als we allemaal eens beginnen te plak ken, wat dan? We merken op dat de R.A.L., de Amada en de VU zich aan wiidplakken ook reeds schuldig maakten! Hier heeft het sche penkollege de mogelijkheid om in te grijpen. Dit kan op twee manieren. Vooreerst kan er opdracht gegeven worden, aan de politie om zulke laakbare feiten te verbaliseren. Dit is wel een direkte manier van ingrij pen, die zeker vruchten zou afwerpen. Temeer wordt de stedelijke politie ook eens op haar plichten gewezen. Indien geplakt wordt op de borden, voorbehouden voor de stads diensten, zou het kollege bevel kunnen geven de aangebrachte affiches te verwijderen. Wij stellen vast dat noch de ene, noch de andere mogelijkheid benut wordt. Persoonlijk heb ik in dit verband een slechte ervaring gehad, zegt de heer Willems. Op 1 april vier ik het tienjarig jubileum van volksvertegenwoordiger. Op die dag wordt er een bal gepland. Hiervoor heb ik dure affiches laten drukken. Zij zijn door de stadsplakker op de gemeentelij ke borden gehangen. Hiervoor had ik een voldoende reden door het precedent van Mare Galle. Welnu: ze hebben er één dag gehangen. De VU-jongeren heb ben alle affiches afgetrokken. Dit stuit mij tegen de borst! De heer Ghis Willems besloot zijn aanklacht met volgende zinnen: Het kollege van burge meester en schepenen moet nu eindelijk eens zijn verantwoor delijkheid opnemen. We hebben de indruk dat de heren schepe nen hun taak veel te licht opnemen en met veel te weinig ernst werken. R. Devijver

De Voorpost | 1978 | | pagina 5