LANGGEREKTE EN RUMOERIGE RAADSZITTING TE LEDE VERHAALBELASTING NU VAN TOEPASSING OP HET GANSE GRONDGEBIED VAN LEDE AALSTENAAR DOET BAARDEGEMSE BAARDEN DE BAARD AF HET BURENKOMITEE VERZETTE BERGENop VOOR VIERING VAN EEUWELINGE AMEL1 PROGRAMMA 10 - T1-4-1978 - De Voorpost Het werd nog maar eens één an de gekende langdradige gemeente raadszittingen zoals men die enkel in Lede kan meemaken. Bijna alle negentien agendapunten lokten een hevige diskussie uit tussen meerderheid en oppozitie, waarbij meer dan eens naast de kwestie gepalaberd werd. Traditioneel viel er opnieuw een incident te noteren, incidenten waarbij schepen Grepdon steeds maar het mikpunt blijft. Het is nu zelfs zover gegaan dat schepen Grepdon een politionele klacht heeft neergelegd tegen een raadslid dat zich ten opzichte van hem weinig hoffelijk gedroeg. Het agenda werd geopend met de kerkfabrieken. De rekeningen over het dienstjaar 1977 laten vol gend batig saldo zien: Wan/ele: 326 l'r.; Oordegem: 376 lr.; Impe: 4.333 Ir.; Smetlede: 402 Ir. en Lede: 3.159 lr. Daarna werd er geadvizeerd in verband met de verdiskontering van de restauratie aan de glasra men van de kerk van Lede. Het ministerie betaalt hiervoor 2.537.774 Ir. en de provincie en de gemeente betalen elk 845.925 fr. voor de restauratie. HET PROCES DER DISTRIBUTIE MAATSCHAPPIJEN Naar aanleiding van de beslissing voor de aanleg van een TV- distributienet in nieuwe verkave lingen door Teveoost, werd tij dens het debat het proces gemaakt van de distributiemaatschappijen. Het was voornamelijk raadslid Galle die hier het woord voerde. De distributiemaatschappijen v an water, elektriciteit, kabel-tv, gas en noem maar op, werden afge schilderd als monopolisten in de Jioogste graad. Er werd gevraagd of de vertegenwoordiger van de gemeente daar niet meer zijn ver antwoordelijkheid zou moeten opnemen. Er werd op gewezen dat deze slechts een heel klein deel is v an de ajgemene vergadering van de distributiemaatschappijen en dat om iets te kunnen bereiken alle "vertegenwoordigers van gemeen ten de handen in mekaar zouden '.moeten slaan. Het is niet de eerste Jceer dat als gevolg van een diskus sie in de gemeenteraad de situatie van de distributiemaatschappijen weinig rooskleurig uit de doeken komt en dat een meer samenwer ken van de gemeentevertegen woordigers als enige oplossing uit 'de bus komt. Ondertussen dikte- ren de distributiemaatschappijen verder hun wet. EEN' HOOFDSTUKJE BELASTINGEN De v olgende zes punten behandel den allen een of andere vorm van belastingen. Een uitgebreid artikel over de diskussies terzake v indt u elders. De verschillende belastin gen werden opnieuw ingesteld voor een periode van vijfjaar en werden allen behouden op hun vroeger niveau. Deze beslissingen werden alle genomen, meerder heid tegen oppozitie. Daarna werd een administratiel statuut vastgesteld voor het ge- meentepersonccl. Er waren enkele probleempjes in verband met de eksamens bij indiensttreding en in verband met de onverenigbaarhe den. Dit administratief statuut werd eenparig aanvaard. De hev ige diskussies over de be lastingen hadden ook voor enkele droge kelen gezorgd. Raadslid De Brouwer ging dan ook enige voor raad opslaan die hij broederlijk deelde met kollega Frans Roe- landt. Zijn voorbeeld werkte aan stekelijke en ook enkele meerder- heidsraadsledcn gingen verfris sing halen. Over de vaststelling van de rooi lijn in de Zwaanstraat en de Ho ging te Oordegem gaf raadslid De Cuyper uitleg aan de hand van vroegere plannen die bestaan had den. Er werd dan beslist om het oude projekt te v erlaten en de oude bedding te volgen, rekening hou dend met de richtlijnen van Stede- bouw en tevens een ontwerper on derhands aan te stellen. Dit voor stel werd eenparig aangenomen. GRENSKORREKT1E OORDEGEM-WETTEREN De grenskorrektie tussen Oorde gem en Wetteren, op voorstel van de gemeente Wetteren werd nega tie! geadvizeerd. Wetteren haalt als reden aan dat de bewoners v an het betrokken gebied aangewezen zijn op het verzorgingscentrum van de gemeente Massemen. Als argumentatie v oor het negatie! advies zal naar voor gebracht wor den dat er een natuurlijke grens verlaten wordt om deze in het midden van de straat te leggen, wat heel wat administratieve pro blemen, kan meebrengen. Tevens twijfelt burgemeester Gravez. aan het bestaan van het gesiteerde ver zorgingscentrum in Massemen. De bewoners zeil zouden ook niet erg opgetogen zijn met het voor stel. Tevens is het een ander ar rondissement. Ondertussen is er opnieuw een aanvraag tot grenskorrektie. Dit maal zou Bavegem aan de grond van Oordegem willen zitten, meer bepaald het stuk over de auto strade zou hier beoogd worden. De vraag rijst wanneer Lede zijn grondgebied eens zal beginnen uitbreiden. RIJKS- EN PROVINCIETOELAGEN ledereen was akkoord voor de aanv raag van Rijks- en prov incie- toelagen voor de verbetering van de Ledezijdestraat. Van de gele- genheid maakte raadslid De Pauw gebruik om er op te wijzen dat de aanpalenden van de Ledezijde straat niet goed ingelicht zijn over de plannen. Het bewijs hiervoor is het feit dat er slechts twee be zwaarschriften binnenkwamen, ondanks het feit dat er nog vele anderen wonen, aldus raadslid De Pauw. Het zijn voornamelijk ou dere mensen en deze moeten dege lijk ingelicht worden, want zij we ten niet juist waar het over gaat. De technische dienst zou wat hol- felijker moeten zijn en beter in lichten, vooral dan voor die ou dere mensen, besloot raadslid De Pauw ..Schepen Noël reageerde op deze laatste uitspraak met de woorden «opgelet vriend, onze technische dienst niet aanvallen. Het is hun taak niet om bij de men sen aan huis te gaan.» Op de rooilijn voor de Ledezijde straat waren twee bezwaarschrif ten binnengekomen. Een eerste bezwaar met de vraag om de rooi lijn naar de overkant wat te leggen zodanig dat de ene voortuin wat gespaard worden en de overkant de grote voortuin iets meer wordt ingekort, werd aanvaard. Dit werd aanvaard, ondanks het feit dat de aanv rager zich nu finan cieel heel wat zal schaden. Het tweede bezwaar werd verworpen. Het bezwaar van zeven mensen op de rooilijn in de Kromme Elle boogstraat en de Vrijdagmarkt werd aanvaard. OVERDRACHT BEVOEGDHEDEN Het punt over de overdracht van bevoegdheden aan het schepen kollege, een punt dat reeds eerder op de dagorde stond, ontstond ook deze keer heel wat diskussie. Er werd de vraag gesteld waarom de gemeenteraad dan nog moet ver gaderen en raadslid Frans Roe- landt was zells de mening toege daan dat de burgemeester een sluwe vos is. Ook raadslid Ruys- sinck ging hev ig tekeer tegen deze overdracht van bevoegdheden aan het Kollege, die er op wees dat deze bev oegdheid niet moet maar kan overgedragen worden. Dit punt kwam nogmaals ter diskussie tijdens het punt over de goedkeu ring van aanwend igingen op de buitengewone dienst. Dit behan delen wij elders. Er werd ook beslist om de open bare verlichting op het Dorpsplein' te Lede aan te passen. De boven grondse netten zouden gewijzigd worden en een passende verlich ting zou aangebracht worden. Deze werken zouden een totaal bedrag van 625.000 fr. kosten. Raadslid De Cuyper merkte op dat de openbare verlichting er maar schamel bijstaat in vergelijking met de deelgemeenten Oordegem en Smetlede. Hij vroeg tevens ol dit zonder verhaalbeiasting g beurt en zo ja, dan dienen de b woners van de voornoemde det gemeenten die wel een goeie ve lichting hebben hierin ook te bel len. Meester Ruyssinck meerde tevens naar de staat van Nieuwstraal die stilaan de slecl ste straat van Lede is geword door het steeds maar openlcgg van de straat en het slecht herst len daarna. Hij vroeg hieraan i< te doen. Ten slotte werd nog het kader de nieuwe personeelsformatie kend gemaakt zoals deze door provincie werd goedgekeurd. MON DJ Reeds tijdens de vorige gemeenteraadszitting had meester Ruys sinck erop gewezen dat de verhaalbeiasting, samen met nog een aantal andere belastingen, vervallen waren en dat deze niet her nieuwd werden door de raad. Dit had in feite tot gevolg dat Lede gedurende een periode van meer dan drie maand onwettig belastin gen inde. Nu is deze situatie door de gemeenteraad vorige dinsdag geregulariseerd geworden. Het was dus zo dat als gev olg van een Koninklijk Besluit van einde 1975 alle gemeentebelastingen vervielen einde 1977. Indien dus de gemeente deze bewuste belas tingen verder wenste te innen, moesten deze opnieuw goedge keurd worden met ingang van 1978. Dit is nu gebeurd tijdens de gemeenteraadszitting van vorige dinsdag. Volgende gemeentebe lastingen werden opnieuw inge steld: belasting op afgifte van ad ministratieve bescheiden, plaats rechten standplaatsen openbaar domein, plaatsgeld loorkramen privaat domein, retributies op hu welijksplechtigheden. taksrcgle- ment op verwerven van straatbed dingen. Er werd tevens een nieuwe belastingsvorm inge voerd, namelijk de indirekte belas ting op het ontbreken v an parkeer plaatsen. MEER DAN DRIE MAANDEN IN ONWETTIGE SITU ATIE? Tijdens de bespreking van de her invoering van de verschillende be- lastingsvormen vroeg raadslid Ruyssinck of intussen die belas tingen geheven werden. «Ik ge loof van wel, nochtans bestond ze niet en hebt ge ze geheven», aldus meester Ruyssinck. Burgemeester Gravez gaf dit toe en zegde dat meester Ruyssinck gelijk had. Deze laatste vervolgde: -ge gaat ze dus stemmen met terugwer kende kracht, maar ondertussen hebt ge meer dan drie maanden onrechtmatig taksen geïnd. Ge- zijl dus op mijn opmerking tij dens de vorige raadszitting inge gaan en ge hebt gezien dat ge in de onwcttelijkheid verkeerde. Hier uit besluit ik dus dat ge uw werk niet goed doet en het is eveneent verheugend te kcr.stateren dat de oppositie ook iets positiefs kan doen». Verschillende leden van het sche penkollege gingen nogal heftig te keer tegen de bewering als zouden zij hun werk niet goed doen. Bur gemeester Gravez gal toe dat hen dit ontgaan was, maar voegde er aan toe dat er daarom nog geen onwettelijke situatie geschapen was en verwees daarv oor naar het te laat indienen van zelfs de staats begroting. «De Staat zou dus ge regeld in onwettige situaties ver keren», aldus nog de burgemees ter. De verschillende bclastingsvor- men werden meerderheid tegen oppositie ingevoerd. «NU IS ER EEN GOEIE KLL II JONGENS, ÉÉN MET VLEES AAN» Met bovengesiteerde uitspraak opende burgemeester Gravez het debat over de invoering van de verhaalbeiasting op het ganse grondgebied van Groot-Ledc. Burgemeester Gravez. voegde er nog volgende komnientaar aan toe: «verhaalbeiasting is een belas tingsvorm waarover heel wat te diskussiëren valt. Al naargelang men in de meerderheid of in de oppositie zit, zegt men dat de ver haalbeiasting rechtvaardig of on rechtvaardig is». Verder wees de burgemeester er ook op dat een niet vernieuwing van de verhaal beiasting de gemeente zo'n slor dige 9 miljoen frank zou kosten. Want deze verhaalbeiasting werd toegepast op de aanleg van de Ommegangweg - Grote Kapelle- straat. en er zijn een aantal bewo ners die over een betalingstermijn in schijven beschikken, anderen betaalden de hele som ineens. Het zou dus onrechtvaardig zijn tegenover deze laatste groep de verhaalbeiasting niet te vernieu wen. De verhaalbeiasting werd dus in gevoerd op de verwerv ing van de straatbedding, niet op de aanleg van de baan, noch op de riolering en dergelijke meer. Raadslid De Cuyper vroeg welke waarde dit heeft op het huidige ogenblik. Burgemeester Gravez antwoordde hierop dat de eenheid- antwoorddë hierop dat de eenheids prijs per lopende meter afhangt ter plaatse. Meester Ruyssinck verwees dan op zijn beurt naar een vergadering vóór de fusie gehouden te Papc- gem en waarop huidige schepe nen, bewoners van de buitenge meenten, zich toen hevig verzet ten tegen de fusie en veroveraar Lede. Hij riep deze op om nu die zelfde standpunten opnieuw in te nemen en zich aldus te verzetten tegen de verhaalbeiasting. Want voor de buitengemeenten zal deze verhaalbeiasting bij een eventuele toepassing heel wal hardei aan komen dan in het dichtbevolkte Lede. Daarop deed raadslid De Cuyper een oproep tot alle raadsleden van de buitengemeenten om zich tegen dit reglement te verzetten. Zoiets moet betaald worden door de ge meenschap, iedereen geniet er van, het is verkeerd dat alleen de bewoners van een bewuste straal hiervoor moeten opdraaien. Hierop rcplikeerde schepen van openbare werken, De Paepe, dat er dan geen werken meer mogelijk zijn gezien de enorme hoge prijzen van bouwgronden. Het is volgens schepen De Paepe onverantwoord dat men een gemeente zonder geld zet als gev olg v an de realisatie van een vernieuwde weg en verwees hiervoor naar de konkrete situatie te Lede waar heel wat wegenwer- ken aan gang zijn op de buitenge meenten en die massa's geld kos ten aan de gemeentekas. Burgemeester Gravez vervolgde met de opmerking dat hel de zorg is van het schepcnkollege om aan alle bewoners van Groot-Lede de- In het kader van het «Jaar van het Dorp» bracht de Voetbalploeg «Vlugge Jongeren» waar de echtgenoot van schepen De Maght trainer is een ruim bijgewoond dansfeest in zaal «Ons Huis» aan de Baardegemse Hoogstraat. Niet alleen was er een flink orkest en veel volk maar men kon er een quasi komplete reeks baarden van allerlei slag bewonderen gaande van de ringbaard, de volle baard, bakkebaarden ofte «fabris» van allerhande lengte, dikte en plaatsing, kabouterbaarden, knevels, snorren, sikken en zo mogelijk nog ander haargewas De ploeg van de Vlugge Jongeren was ten andere reeds zelf in kompetitie met een vijftal «baarden». Nadat middernacht werd bereikt kwam dan het hoogtepunt van het bal, de presentatie van de baardgevallen door ex-gemeentesekretaris Joostens en de verkiezing. De jury was hierbij samengesteld uit schepen Anny De Maght, Raoul Van Vaerenbergh en van de Dienst Feestelijkheden, Frans Verleiren. Lucjen Van Herzele en gewezen voorzitter VJ Louis Heyvaert. Geassisteerd door karnavalgroep «De Suskewieten» deed Aalstenaar Leo Gijsbrecht van de Watertorenstraat te Aalst de Baardegemse Baarden de Baard af Volgden dan Wilfried De Koker, Pierre Timmerman, Guy Joostens, Pol Janseghers, Hugo Verstraeten en vijf anderen. Ook «De Voorpost» had een fotograaf «met baard» gestuurd. De laureaat kan voor drie dagen nu op reis naar Duitsland en ook de andere kandidaten «Mister Baard» werden met een attentie bedacht. LH zeilde diensten te verschaften als in het centrum van de gemeenten. In de toekomst betekent dit dat er nog straten zijn die geen degelijke wegbedekking hebben. De bewo ners van deze straten hebben evenveel recht op een goede weg als deze uit het centrum van de gemeente, aldus nog de burge meester die eraan toevoegde dat hel spijtig is te konstateren dat het niet meer mogelijk is een weg aan te leggen volledig op kosten van de gemeenschap gezien de grote stijging van bouwgronden en der gelijke meer. Hier dringt de ver haalbeiasting zich dus als enige mogelijke oplossing op. Samenvattend kunnen we dus stel len dat het uitgangspunt van de hele zaak is; de sterk gestegen kos ten voor de aanleg en verbetering van wegen, vooral dan ten gev olge van de sterk gestegen bouwgrond prijzen. Om dus nog verder wegen te kunnen verbeteren of aanleggen is er veel geld nodig en dit kan niet meer komen van de normale in komsten die een gemeente heelt. Daarom moeten er nieuwe geld bronnen gevonden worden. Hier- oor zijn nu twee mogelijke oplos singen. Bij aanleg of verbetering van wegen betaalt de ganse ge meenschap: dit betekent dat alle zeventienduizend inwoners van Lede extra gemeentebelastingen zullen moeten betalen voorde rea lisering van een wegenprojekt. De tweede oplossing is: alleen de aangelanden van een weg waarop het projekt betrekking heelt, beta len voor de aanleg of verbetering ervan en dit is dan de bewuste ver haalbeiasting. Al naargelang de situatie waarin men verkeert, de maatschappijvi sie. die men heeft, de solidari- teitsgevoelens die men heeft of niet heelt, zal men zich vóór of tegen een verhaalbeiasting uit spreken. Het standpunt naar voor brengen van een gemeenschap van zeventienduizend mensen is een vrijwel onbegonnen zaak, hier zowel als in een gemeenteraad. Misschien zou de beste oplossing nog een volksraadpleging zijn, nadat men duidelijke voorlich- tingskampagnes georganiseerd heeft. Als reaktie hierop zal men ons jeugdig idealisme in de schoe nen schuiven. Persoonlijk betreu ren wij het dan ook ten zeerste dat er niet zoiets bestaat als ouder of vergrijzend idealisme Feit is dat de verhaalbeiasting in gevoerd werd meerderheid tegen oppositie. BELASTING OP ONTBRE KEN VAN PARKEERPLAATS Als besluit van het belasting- hootdstuk de invoering van de indirekte belasting op het ontbre ken van parkeerplaats. Volgens een omzendbrief van het Ministe rie van Openbare Werken moe alle nieuwe gebouwen beschikt over de nodige parkeerplaatsen garages. Voor een woning i: één per 150 m2 bebouwde ruin voor winkels is dat één per 50 bebouwde ruimte, enz... duidelijk dat heel wat nieuwb wers hieraan niet kunnen v oldo Daarom werd de 400-mcter re ingevoerd. Als er binnen een sti van vierhonderd meter van nieuwbouw een gelegenheid is parkeren wordt ook de bouwvl gunning afgeleverd. Voldoet r niet aan de twee bovengenoen voorwaarden dan kan men in pijr. ciepe geen bouwvergunning liK gen. Om nu toch een bouw*» gunning te kunnen afleveren wj»^ bovengesiteerde vorm van bel|« ting ingevoerd. Deze belaslJ|-3 moet toelaten aan de gemaflj teoverheid de nodige parkeerruim ten te kreëren. Deze belasfcj- werd voor Lede vastgesteld LI 30.000 F per ontbrekende n keerplaats Tijdens de discuJOf werd op de oppositiebanken I opmerking gemaakt dat dit |Ns woon een vorm van nieuwe be^na tingen is en tevens werd gev ra^wc hoe kontrole zal uitgeoefend wble den op bijvoorbeeld personen len een garage huren of de wcrkelrtOf realisatie van aangeduide parks Ste ruimte in een bouwprojekt. MdVti, derheid tegen oppositie werd dtter belasting ingevoerd. of MON Dlkri Ier de Tijdens een perskont'erentie vorige week hebben wij dan kunnen kennismaken met het definities e programma v oor de v iering van de eeuwelinge Amelie Verhoeven. Het is werkelijk een indrukwekkend programma geworden dat grotendeels door het ijverige burenkomi- tee uitgedokterd werd. Het prachtige programma pleit dan ook voor de vele uren die de leden van dit komitee eraan besteed hebben. Het wordt beslist een meevaller. Ilet was de voorzitter van het Keestko- mitee, de heer De Cremer, die de eer genoot dit prestigieus pro gramma te mogen voorstellen. Hier ere daar zorgden de opmerkin gen van de leden van het burenkomitee voor het vlotte verloop. Voorzitter De Cremer dankte dan ook voor de bergen werk dat de leden van het burenkomitee, geholpen door heel wat vrijwilligers, verzet hebben, om 'n dergelijke viering op te zetten in 'n tijdspanne van ongeveer zes weken. Dc mensen van het burenkomitee hebben de feestelijkheden organi satorisch aangepakt, hebben er voor gezorgd dat er een uitge breide optocht zal zijn, hebben gelden ingezameld vooral bij de buren voor de bekostiging van de stoet, hebben oude gebruiksvoor werpen en klederen rond gehaald, enz... Kortom, gedurende enkele weken hebben die mensen hun handen vol gehad om alles op zijn poten te zetten. 19.30 uur en voorvaterdag r|^j 8.30 uur. ve En nu maar hopen dal dc bcder vige organisatoren dc weernwiei aan Hun zijde mogen v inden, lij met een goed weertje. ov MON D|te, op de ee de Nadat het volledige feestpro gramma uit de doeken gedaan was, poogde de sekretaris van het burenkomitee, dc heer Eticnne Van Gijsegem, in een opsom ming, alle verenigingen en perso nen te danken voor hun bereidwil lige en spontane medewerking. Op gev aar af v an er enkele te v er- geten somde hij volgende vereni gingen op: de karnavalvereniging De Sleuren (gebruik wagen), de Leedse Kalveren (deelname stoet), de Voetzoekers (gebruik wagen), de Koninklijke Harmonie St-Cec il ia Lede met haar majoret- ten; K.S.A.-Lede, VKSJ-KSA Oordegem; Hand in Hand (optui gen wagens); Ruitersklubs De Hoefslag en Landelijke Ruiterver- eniging; Chiro-Lede; RMS-Lede (werk met hamer en verlborstel), Jeugdhuis Leeuwerik; Leedse Brandweer en politic; het gemeen tebestuur; het Fecstkomitee; de mensen van het burenkomitee èn de personen die op één of andere manier hun medewerking ver leenden, zoals degenen die hun oude gebruiksvoorwer|ven en hun oude kleerkasten ter beschikking stelden. Tevens vestigen de organisatoren de aandacht van de duivenliellieb- bers op het kanongebulder dat voorzien is voor vrijdag rond zij Kronologisch ziet het programma voor de v iering van eeuwelinge Amelie er als volgt uit: Vrijdag 21 april 1978 19.30 uur: opening v an dc v iering door kanongebulder plaats v an het gebeuren: Klcmendorp 20.00 uur: wisselend optreden van de Koninklijke Harmonie St.-Cecilia Lede met hun majorcttcngroep en van de volksdans- groep Leeuwerik, dit ten huize van dc eeuwelinge 20.30 uur: overhandiging van de geschenken door de buren enj sympatisanten. Samenkomst aan kruispunt Stationweg - Dwars straat. Ondertussen gaan voorgenoemde optredens verder tot: 22.00 uur: vuurwerk in het park van het Kultureel Centrum. Zaterdag 22 april 1978 8.30 uur: kanongebulder plaats van het gebeuren: Klemendorp 9.30 uur: dc honderdjarige wordt afgehaald met koets, gellan- keerd door ruiters te paard. Familie en geburen volgen stoetsge wijs. 11.00 uur: Plechtige dankmis in dc dckanale kerk door Z.E.H. Deken Scheire 11.00 uur: beiaardkoncert door koster-beiaardier dc heer Jozef Heiremans. Bij het buitenkomen v an de eeuwelinge van de kerk zullen kinde ren 150 ballonnetjes oplaten met opschrift «Amelie 100 jaar». 11.00 uur: ontv angst door het gemeentebestuur en het fecstkomi tee op het Kultureel Centrum van de eeuwelinge Familie en buren. Overhandiging van het geschenk. 13.30 uur: vorming van de stoet in dc Kasteelstraat voor de woning van de heer J De Roeck. 14.30 uur: rondgang van de optocht: wegwijzer: Kasteelstraat, Stationweg, Kerkev ijverstraat, Bam- bochtweg, Vijverstraat, Kerkev ijverstraat. Dorp, Nieuwstraal, Katstraat, Keibcrgkerkweg (tot zaal Welkom waar feestmaal is voor honderdjarige en familie) - terug v ia Bellaertstraat, Omme gangweg en Kasteelstraat alwaar ontbinding. Na de ontbinding van de lolkoristische stoet wordt er een soort gezellig samenzijn gehouden met de mensen uit de gebuurte. De verschillende drankslijtcrijcn worden bezocht op de wijk. Iedere kalee organiseert ook volksspelen en de rondgang gebeurt onder begeleiding van de oud-studentenfanfare Moeder Ochsenia. De optocht: uitbeeldingen in de soet met wagens door dc geburen en verenigingen in kledij van dc jaren 1900. Worden uitgebeeld: het doopsel v an klein Amelieken, haar plech tige kommunie, haar huwelijk, haar kaleetje «In den tram-, een oud interieur, een wasserij en strijkerij. verschillende beroe|>cn zoals: Scharesliep. moet er zand zijn, erwtenverkoper, bloemen vrouw, bolders, bakker met triporteur, wieltje lopen. enz. ten slotte volg] dan Amelie als honderdjarige. Dc

De Voorpost | 1978 | | pagina 10