IN DE SCHIETBARAK Naar de redding VEILIG... Billijk gelijkspel GERED JA DIE KANSEN lste provinciale Voetbal- kalender voor zondag 23-4 KAARS OPGEBRAND SK GREMBERGEN VIERT DRIE SPELERS S.K. Aalst - St. Denderleeuw 4-1 SK Aalst heeft de belangrijke wedstrijd met St. Denderleeuw dat insgelijks in degradatiegevaar verkeert naar zijn hand gezet. SK werd zegezeker nadat er bijna een uur wedstrijd opzat. Toen boog het een vroeg opgelopen 0-1 achterstand tot een 2-1 voorsprong om en meteen liet Standaard, noch tans geroemd om zijn uitste kende verdediging, de armen hangen De ploeg van de Aalsterse trainer Fons Locke- feer, die echter afscheid neemt, werd daarna nog tweemaal gecounterd. Zodat men mag stellen dat SK niet toevallig won. Viermaal sco ren tegen een verdediging als deze van Standaard was in de loop van deze kompetitie niet veel ploegen gegeven. De Aalstenaars kenden hun beste periode in de tweede speelhelft en het was dan ook dat ze hun logische zege bij mekaar trapten. Voordien kwam men wel tot een paar goede kombinaties doch men miste de overtuiging om het overwicht in doelpunten om te plooien. Denderleeuw was in de eerste minuut reeds aan het opemngspunt gekomen. Eigenlijk een teovalstreffer want bij een vrijschop sloeg de bal via de voet van Du-.vez tegen het net. Aalst reageer de wel op deze vroege opdof fer doch kon de situatie door gebrek aan inzet niet meer rechtzetten voor de rust, zelfs al nam het de meeste aanvallen voor zijn rekening. Vandaar dat trainer Bracke Zouai (SK Aalst) duelleert met de samengetroepte defensie van Standaard Denderleeuw. (JM) VW Hamme - Petegem 5-1 Het is nu bekeken VW Hamme kan ontspannen naar de laatste kompetitiedag toe. De zege tegen een moedig doch verbijsterend zwak Petegem heeft de Wuitens naar een veilige achtste plaats getild. Blauwwit heeft tijdens de eerste time een echte show opgevoerd tempo, technisch hoogstaande nummertjes, fraai samenspel en bovenop ook twee fraaie goals duwden de Deinzenaars totaal weg. Na tien minuten reeds resulteer de uit de Hamse druk een doel punt van Segers. Later scoorde „duiveltje" Schuddinck nog en daarmee was het pleit reeds be slecht vooraleer de match een half uur ver was. Was die eerste helft een goede opvoering, dan moet gezegd dat na de koffie het spektakel wat aan showelementen inboette Petegem kon geen vuist maken en de Hammenaars ervaarden duidelijk dat ze de bezoekende elf stevig in hun greep hadden. Een en ander belette niet dat score wijzigdeBrusselmans kan- SK Lebbeke - FC Brakel 2-0 Met een zege tegen FC Brakel heeft SK Lebbeke zich safe ge plaatst voor de rest van het seizoen, zodat de laatste wedstrijd van deze kompetitie als een formaliteit kan beschouwd worden. Tegen Brakel kwam Lebbeke wel vrij vroeg op voorsprong langs Herman Van Langenhove, een van de betere akteurs in het S.K. team. Toen echter langs een hoek schop de thuisploeg verrassend werd gecounterd kroop de ze nuwachtigheid in de harten van de Konkelgoedjongens. Geluk kig kon een uitstekende voor- stopper Gustaaf Van Dessel na dien zich ontpoppen als een ideale schokbreker en nadat het middenveld weer vat op de wedstrijd had gekregen kwam alles weer in een beste plooi en kon met een tweede treffer het behoud in eerste provinciale verzekerd worden. Met Herman Van Langenhove en bestuurslid Wellekens tij dens de rust hun spelers de levieten lazen. Deze «bolwas- sing» had blijkbaar haar ef- fekt niet gemist, want na amper negen minuten in de tweede speelhelft was het al 1-2 telkens langs Zouai. Bel- lon die een knappe wedstrijd speelde zou zijn prestatie met twee doelpunten nog „dikKer in de verf zetten. Meteen is de hemel toch opgeklaard boven het «Rondpunt». SK moet nu zorgen dat het zich op de laatste speeldag op zijn huidige stelling kan handhaven. Gemakkelijk zal dit evenwel >niet zijn met SK Geraardsbergen, dat vonge zondag nog maar eens de titel aan zijn neus zag voor- bjigaan als tegenstander. De partij heeft dus nog enkel belang voor SK dat zich natuurlijk schrap zal zetten om niet te verliezen. J.V.H. Buggenhout - Baasrode 2-2 Erg veel belangen stonden op het spel voor de plaatselijken in de druk bijgewoonde derby. Sensatie al onmiddellijk in de tiende minuut toen Sanders van ver naar doel keilde doch de onderkant van de lat trof. bij de tegenaanval een aktie Sanders-De Wandel niet kon den onderscheppen zodat laatst genoemde kon skoren (2-1). Nadat een poging van Aerts nog nipt naast ging zou Caeckelberg even voor inrukken de verdien de gelijkmaker skoren. Billijk gelijkspel dus voor een hoog!, staand vertoon dat de moeilijÜ sten kon bevredigen en wa«K I door Buggenhout nu toch werfl een plaatsje opschuift zodat Kr degradatiespook weer anderet komt belagen. (mvw) De thuisploeg toonde zich tij dens de eerste vijfenveertig mi nuten offensiever en kreeg op de 32 min. nog een mooie kans langs Verheyden. Een poging van Baasrode werd gestopt door de plaatselijke doelman. Rust 0-0. Na de pauze kwam Baasrode be ter aan zijn trekken. Het kon nochtans niet beletten dat De Wandel een persoonlijke po ging afrondde met een doel punt (50e min.). Caeckelbergh liet niet begaan want amper vijf minuten later werd het 1-1 (55e min.). Eli zo na kwamen de bezoekers op voorsprong doch een knal spette op de lat uiteen. Ont goocheling bij de bezoekers die jerde na vijf minuten een straf schop tegen de touwen (3-0) en dat was het sein om even stoom af te blazen. Simoens greep de gelegenheid aan om Petegem wat valse hoop te geven hij maakte er 3-1 van (53e min.) Met een voltreffer van Paul Vermeir (65e min.) en een goal van De Malssche een kwartier voor affluiten werd het vonnis voltrokken. Voor Hamme is het kampioen schap 77-78 opgedoekt, al moet zondag nog een inhaalwedstrijd afgewerkt. Het heeft nochtans zeer lang geduurd vooraleer de ze nochtans goed voetballende ploeg zich definitief uit de be dreigde zone kon hijsen. en Gustaaf Van Dessel, kunnen deze week ook Mare Vereecken en Luc De Waegeneer geci teerd worden. Vernielden we nog dat Van Dessel die een paar weken geleden „rood" on der de neus werd geduwd ervan af kwam met twee zondagen, zodat met het einde van de kompetitie in zicht S.K. zijn diensten niet zal moeten missen. Voor oefenmeester Lebeer is thans het ogenblik aangebroken om een definitief eindverslag op te stellen en aan de beheerraad wenken te geven voor de toe komst. E.D.M. RWDM - SC Lokeren (Verhaeghe) KAVD - Deinze (Van den Wijngaert) Lokerse - Lebbeke (Bockstaele) Hamme - FC Denderleeuw (De Smet) SK Aalst - SK Geraardsb. (Vandamme) Terjoden - Borsbeke (Praet) Buggenhout - Robur (Taelean) Mere - Moerbeke (Meganck) Nieuwcrkerkcn-Baasrode (De Neve) Oudegem - Kerksken (Deknock) Hofstade - Bambrugge (Okladnicoff) T Meldert - Deftinge (Van Impe E.) Eist - W. Moorsel (Snoeck) Vlierzele - E. Meldert (Van Cauwenberghe) Sp. Appels - Kallo (Roels) Grembergen - Haasdonk (Van Droogenbroeck) E. St.-Gillis - Hoogeinde (Colpaert) Excelsior - Serskamp (Van Leuven) Schellebelle - Kruibeke (Staes L.) Steenhuize - Erembodegem (Janssens) Edixvelde - Welle (Teugels) Herzele - Doggen (De Proft) Wichelen - Boonwijk (Mettepenningen) S. Moorsel - Schoon aarde (Rottiers) Oordegem - Wieze (Van Haver) Opdorp - Z Appels (Van de Winckel) fiaardegem - Opsta) (Van Kerckhove) Gijzegem - Massemen (Van Welssenaers) Sombeke - Heikant Zele (Van Gijsel) SK Overmere - Verrebroek (Van Imschoot) Rupelmonde - Berlare (Lenaerts) Gerda - Valentino's (Van Impe F.) W. Hofstade - Eist 2-1 De Hofstade supporters heb ben vorige zondag dan toch wittebrood gegeten Want Wilskracht heeft zich na een goede wedstrijd kunnen be vrijden van alle degradatie- beslommeringen Het won slechts met oneven doelpunt verschil doch die verhouding weerspiegelde volkomen het spelbeeld Het was inderdaad zo dat de thuisploeg over de ganse wedstrijdduur het heft stevig in handen hield. En het was pas nadat Eist een 2-0 achter stand tot 2-1 had herleid dat het nog een paar keer dreigde. In de eerste speel helft kwam Hofstade aan de leiding dank zij een doelpunt van De Munck. Deze werd ingehaald voor Van Limber- gen die door legerdienst was weerhouden Die junior De Munck was betrokken bij de twee Wilskracht-doelpunten. Hij scoorde het eerste en hielp mee aan de voorberei ding van de tweede treffer. Deze werd door Van den Brempt gelukt. Hiermee zijn dan ook de zorgen van de baan voor trainer-speler John Lissons die dik tevreden was. nJet alleen met het positief rezultaat maar ook om de manier waarop het werd be reikt. Alle spelers hebben zich van de eerste tot de laat. ste minuut enorm Ingezet en dan ook loon naar werken gekregen. «Op onze overwin ning valt naar mijn oordeel niets aan te merken. We wa ren de sterkste ploeg. Eist heeft nochtans niets onverlet gelaten en ons tot het uiter ste gedwongen». Inmiddels heeft John Lissens zijn kon- trakt met Hofstade nog voor de duur van een seizoen ver lengd. JVH - TIEK OFST AOE Gevaar voor het Baasrood se doel. Sparta Buggenhout dat drawnde tegen Baasrode Baasrode dat Buggenhout met 2-2 in bedwang hield. Dit Ls het eerste doelpunt van Hofstade tegen Eist. Invaller De Munck stond achter het kanon. (EL) Nieuwerkerken 3-1 E. Haaltert - De fut schijnt er volledig uit bij de kampioen, die zich eerder moeizaam naar het einde van de kompetitie sleept. Tegen Racing Haaltert kreeg Nieuwerkerken Inder daad geen schijn van kans. In de eerste ronde van deze kompetitie moest Eendracht reeds op de tenen om tegen een kwiek en fris spelend Haaltert de nederlaag te ont lopen. Nu echter was Racing baas ln alle lijnen en dit kwam dan ook konkreet op het scorebord. Bij het afslui ten van de eerste speelhelft liet de zege van de thuis ploeg niet de minste twijfel meer. Ze leidde toen met 2-0 door doelpunten van De Pril en Impens en Eendracht kon hiertegen weinig Inbrengen. Deze stand bleef tot in de 80e minuut behouden en toen werd het 3-0 langs Ottoy. Nieuwerkerken zou er dan toch nog inslagen de eer te redden langs Van Impe, Zondag worden de laatste loodjes van de kompetitie gelegd. De kampioen mag het op eigen veld doen en zal denkelijk dan toch met een overwinning afscheid kunnen nemen. De tegenstander is Baasrode en normaal moet Eendracht de Dendermonde- naars toch aankunnen. JVH Oudenhove - Oudegem 1-0 Reeds na twee minuten spel stond Oudenhove op een 1-0 voorsprong. Een hoekschop zeilde naar de tweede paal waar een plaatselijke aan- valler vrij ongedekt de bal kon blnnenkoppen. De forcing die de bezoekers nadien be gonnen hield aan tot het eindsignaal. Kansen genoeg werden afgedwongen doch de Oudegemse voorspelers verke len I e ren werkelijk in een gebrl et kige periode. Zo kreeg ro 00r het half uur Baert ee 1 kans toen hij alleen voor plaatselijke keeper opdo F doch nog de kans zag de l er op de paal te plaatsen. Ook na de rust was Oudeg( tr'i' de betere ploeg doch do noe' punten kwamen er niet i end de menigvuldige kansen. "anl (mvw) ltrii' Ter gelegeheid van de laatste wedstrijd van het seizoen SK Grembergen - Haasdonk op zondag 23 april wordt het tienjarig bestaan van de Grembergse ploeg gevierd, (elm Het wordt metéén een gelegenheid om deze wedstrijd in het teken van de erkentelijkheid te plaatsen voor drie Grembergse spelers met name Stefaan Mertens (300 wedstrijden), Willy Buydts (300 wedstrijden) en Georges van Caniwcnbergh (10 jaar speler bij SK Gremliergen). De Grembergse derde provincialer won vrij vlot zijn voorlaatste wedstrijd. Volgens voorzitter Burghgrae\> werd het een flinke partij voor SK met een volledig verjongde, ploeg. Na vijf minuten kwam Grembergen op voorsprong na een mooie aanval langs Van Lembcrgen, via Johan Baert en diens inzenden werd door Van Den Abbeele tot een doelpunt verlengd. Na de rust werd eerstejaars junior Alfons Van Mele in de ploeg gebracht voor de gekwetste Magerman.' knok Halfweg de tweede helft bracht Johan Baert de stand kelft voor de lokalen op 2-0. Bij de betere acteurs werden deze man| de gebroeders Brasseur vermeld, evenals Karei Van I>en Abbeele Johan Baert en Alfons Van Mele. SK Grembergen houwt blijkbaar aan een nieuwe en nog zeer jonge ploeg voor volgend jaar. E.D.M. Min St-G door Ook hoor zette hard Mijl deze okal ffen

De Voorpost | 1978 | | pagina 20