EEN LACH EN EEN TRAAN E.V. Aalst wint te Hasselt taar een testwedstrijd DAMESHANDBAL Gemakkelijke zege BBC ARZONI nog steeds kandidaat voor promovering OSIRIS OOK ALGEMEEN KAMPIOEN Remi De Wilde en Alberic Van den Steen op Noyon in Aalsterse tweeverbond HANDBAL TWEEDE NATIONALE EDDY DE SlMEDT TRAINER BIJ AVANTI LEBBEKE Jeugdhandbal GUST NUEL EN JAN LUYCKX BONSVLUCHTWINNAARS TE LEDE BASKETBAL BASKETBAL KALENDER DUIVENSPORT DUIVENMAATSCHAPPIJEN AANDACHT 28.8 Iisseli-E.V. Aalst 18-19 29.9 .V. Aalst heeft voor een opmerkelijke stunt gezorgd door 30.0 [utelt te verslagen. Deze overwinning zelf is reeds een hele cestatie maar de gevolgen zijn werkelijk verbulffend. Inder- 2®-< laad, door deze nederlaag verspeelt de thuisploeg de promotie «ar eerste nationale, promotie die zo goed als zeker was ingezien Beyne won van Etterbeek. Datzelfde Beyne zal waar- tbijnlijk het hardst geschrokken zijn door deze onverwachte 24,6 [ending en zal nu volgend seizoen uitkomen in 's lands 2g j oogste reeks. 24J °°r Eendracht dat enorm ge- 257 lodveerd aantrad aangezien et wou bewijzen dat de min er goede klassering uitsluitend 24t*n een samenloop van ongun- 25.2 |jge omstandigheden te wijten 2®'W< betekende deze wedstrijd e laatste kans om aan hun 2®d Riincr te bewijzen dat zij zijn 2®d ertrouwcn waard zijn. Na de 21-1 iverWinningen tegen Uilen- piegcl en Hasselt is het goed 2'd nogelijk dat M. Janssens zijn 28 ;ontrakt met Eendracht her- 28.9 lieuwt. De thuisploeg, reeds 30lp de euforie van een moge- 303 ijke promovering, startte de- c wedstrijd zeer zelfzeker en iderdaad, Eendracht gestart 25.1 under Steemans in de basis- loeg, zag dra tegen een 3-0 achterstand op. Eendracht bleef echter zeer hard werken en na het eerste kwartier dienden zij twee doelpunten achterstand goed te maken. Steemans en Van Malderen werden om beur ten belast met de bewaking van de gevaarlijke Smeets en dank zij hard labeurwerk luk te Aalst erin bij de rust op gelijke hoogte te komen. Rust stand 10-10. Na de rust leek Hasselt toch op weg naar de zege maar bij een 14-11 score schakelde Janssens Wellekens in als bewaker van Smeets. De gevaarlijkste Hasseltse speler werd nu ook in verdediging be let snel uit te vallen. De wed strijd begon nu vrij bitsig te worden en het scheidsrechters- duo De Rycke-Van Den Broeck waarover M. Janssens allesbe halve tevreden was, diende nu wel in te grijpen. Op 3 min. voor het einde was Aalst tot op een doelpunt genaderd en 45 seconden voor het einde was Eendracht op gelijke hoog te geraakt. De Hasseltse coach beging toen wellicht de ver gissing van zijn leven door be slist te willen zegevieren. Hij schakelde over op een pressing die Wellekens toeliet Rimbaut af te zonderen en meteen was de winnaar gekend. Hasselt had nochtans aan één puntje genoeg gehad om te promove ren. Nog te vermelden dat Een dracht niet alleen een zeer wilskrachtige partij speelde maar eveneens een taktische prestatie lukte die nagenoeg af was. VISE-ROSIS AALST FF 10-0 Rosis maakte de verplaatsing niet naar Visé en is nu volop bezig de wagen opnieuw aan het rollen te krijgen zodat vol gend seizoen op een nieuwe leest kan gestart worden. EVA !3l !1.« 1 l' ^is de nederlaag van Aja* Lebbeke te Haacht zal nu een test- iredstrijd tussen Ajax en S.K. Grembergen dienen uit te maken deelneemt aan de eindronde tussen de 2e gerangschikte 291 ploegen uit de Bevorderingsreeksen. Deze eindronde begint 29i»P 29 april zodat dit weekeinde deze wedstrijd moet gespeeld 30; worden. Waarschijnlijk wordt de sporthal te Lokeren de tref- 31.3plaats het scorebord 8-7 maar plots begon Ajax opnieuw steriel te worden. De thuisploeg liep uit tot 13-7 vooraleer Ajax opnieuw kon scoren. Er bleven toen slechts 6' meer te spelen. Scoorden Huyck 2, Preneel 1, Jacobs 1, Maes 1, Van Geel 3, De Bruyn 2, Van Medegael 1. SPARTA AALST II 17 AJAX LEBBEKE II 26 Het werd een vlotte wedstrijd tussen twee goed spelende ploegen. Ajax bleek echter kompleter en dit blijkt duide lijk uit het scoreverloop. Via 1-3 na T werd het eerste kwar tier afgesloten met een 4-7 stand en bij de rust leidde Ajax met 6-12. Tijdens de twee de helft speelden vooral jonge spelers zich in de kijker, bij Ajax het duo J. Beeckman-D. Huyck en bij Sparta F. Bo rn on. Via een 12-21 stand na 45' werd de eindstand bereikt. Scoorden: Sparta II R. Loo- tens 4, Van Temsche 1, F. Bo nton 4, M. Verlée 5, Game man 3. Ajax II Beeckman 8, Van Henden 2, Quidé 1, D. Huyck 9, De Wit 5, Broot- haerts 1. JOCIIEWOA AALST 13 SK GREMBERGEN 14 Deze voor SK Grembergen ui terst belangrijke wedstrijd werd ontsierd door heel wat Bru 32] BAACHTSE (AJAX LEBBEKE I 11 'Ajax Lebbeke, zonder P. Ver- mciren en F. Hofman, bci- len ziek, heeft te Haacht de tederlaag geleden. De te klei- glibberige zaal speet je Ajax duidelijk parten zo- 2®- lat hun sterkste wapen de te- rnaumai nutteloos werd. Haacht 1 dat zich kwa maturiteit reeds trapje hoger bevindt dan Ajax, haalde het vooral dank 28. lij Hun grotere kracht en on- 29jdanks Ajax liefst 10 maal de 29. bal op het doelhout zag te pletter vliegen werd de thuis- iloeg de logische begon niet slecht voor .jax dat via treffers van De Iruyn en Preueel na 6' met "Ie. W. Bogaerts klop- later nog een penalty wees het scorebord Dan liet de aanval van Ajax het echter afweten. De uitstekende Haachtsc kce- jer hield alles en ondanks de Ajax verdediging voortreffelijk sloot was het bij de rust 6-3 geworden. Lebbeke had gedu rende 17' niet gescoord. De tweede helft leek voor Ajax vlotter te zullen verlopen. M. Huyck maakte er 6-4 van en 42' was Ajax langs Van Geel tot 7-6 genaderd. Veertien voor het einde wees kontakten die het wedstrijd- beeld ontsierden. Na 15' leid de G.S.K. met 0-1. Toen werd er plots wel gescoord en via 3-5 werd de 8-10 ruststand be reikt. Het wedstrijdbeeld be terde er niet op maar uitein delijk kon S.K. Grembergen toch de punten in de wacht slepen. Scoorden: Jochewoa: Eckcman 2, Huylebroeck 5, Moens 3, Verhaeven 1, Huybrechts 1, De Vuyst 1. GSK I: Heirman 1, Dauwe 1, H. Van Haute 1, Trienpont 4, De Swaef St. 2, DeSaeger 1, Vinck 3, P. De P. De Swaef 1. Op de jaarlijkse Algemene Ver gadering van Avanti Lebbeke, die plaats vond op zondag 16 april, werden reeds enkele be slissingen genomen in de op tiek voor volgend seizohn. Het belangrijkste feit is wel de aanstelling van Eddy De Smedt als speler-trainer in opvolging van J. Keppens. Eddy De Smedt licentiaat lichamelijke opvoe ding, zal bijgestaan worden door E. Moonen die zal instaan voor de coaching. Nog te ver melden dat M. Mertens opnieuw tekende bij Avanti. EVA SPARTA AALST I 28 LOKEREN 12 Het vlot spelende Sparta Aalst ondervond zoals ver- wirht, weinig tegenstand van het nochtans moedige Loke ren. Na 6* spelen stonden de ploegen weliswaar nog gelijk (2-2) maar 4' later was Sparta reeds tot 5-2 uitgelopen om vis 11-4 de 15-6 ruststand vost te leggen. Na de rust hetzelfde ipelbccld inct een duidelijk dominerende thuisploeg. ANDERLECIIT 5 AVANTI FEMINA 20 Avanti Femina I heeft, zoals uit de uitslag duidelijk blijkt, geen enkele hinder ondervon den om het relatief zwakke Anderlecht te overwinnen. De Lebbecksc meisjes sloten de eerste speelhelft af met een 3-12 voorsprong en na de rust dreven S. Muylaert, S. Van ZANDVLIET 13 EV AALST 2 Leider Zandvliet bleek dui delijk te sterk voor .een ge- handiknpt Eendracht. P. De Letter, de Aalsterse topscorer, kwetste zich en was na 5' Praktisch van geen nut meer *oor zijn ploeg. Na de eerste helft leidde de thuisploeg met 5-1. Scoorden De Letter 1, De Boclpnep 1. Den Broeck en Co de cijfers regelmatig hoger op. VOPSA 9 AVANTI FEMINA II 3 Het in gestalte en kracht be voordeelde Vopsa heeft gedu rende de eerste helft een zeer goede tegenstand ondervonden van het jonge maar technisch sterke Avanti Femina II. Na 12' spelen stonden de ploegen nog steeds gelijk. Vopsa nam toen een 3-1 voorsprong maar Biescman scoorde enkele mi nuten voor de rust zodat met een 3-2 ruststand kon gedraaid worden. Na de rust liep het fysisch sterkere Vopsa dan venier uit en alleen V. Lis- sens kon nog eens scoren voor Avanti Femina II. Scoorden Veireman 1, Bie- semans 1, Lissens 1. EVERE 20 EV AALST 12 EV Aalst verdedigde zich de gelijk tegen het sterke Evere. Vooral tijdens de eerste helft deed Aalst meer dan zich ver dedigen. Niettemin werd de rust bereikt met een 7-4 score. Tijdens de tweede speelhelft werd de fysiek dan duidelijk op de proef gesteld en moest Eendracht na een goede wed strijd vrede nemen met een 20-12 nederlaag. Kwa wed strijdverloop toch een iets ge forceerde uitslag in het voor deel van Evere. Scoorden Simal 2, Wauters 4, Martens 1, Devinne 3. DENDERMONDE 11 WOLUWE 5 Dcndermonde, nu ook zonder J. Heireman, maar met J. Mei lis, legde de basis voor deze zege tijdens de eerste helft. De Dendcrmondse meisjes over klasten hun tegenstanders tij dens deze eerste 25'. Via doel punten van MeUis, Doorns, Vad Der Jeught en Hermans werd het 5-0 vooraleer Woluwe keepster De Donder voor het eerst in gebreke kon stellen. De rust brak aan met een 7-2 stand. Na de rust ging het heel wat minder vlot bij de thuis ploeg en Woluwe maakte hiervan gebruik om meer in de wedstrijd te komen. De over winning van Dendermonde kwam echter niet in het ge- flrnng. Scoorden Doorns 5, Van Der Jeught 1, Meilis 2, Hermans 3. Handbalkalender Wedstrijden voor het uieekend 23-4-78 Ajax Lebbeke-SK Grembergen (onder voorbehoud) lc 16,15 u. Jochewoa-Sparta Aalst I Dames 23-4 te 14 u. Avanti Femina H-Stelmar 22-4 tc 14,30 u. Tongeren-EV Aalst 23-4 te 15 u. .Avanti Femina I-Evere 22-4 te 13,45 u. Vopsa-EV Aalst 23-4 te 15 u. Aalst Sporticf-Dendcrmonde Met 535 duiven, waaronder 298 oude en 237 jaarlingen aan de inkorvingstafel kende de bon6vlucht van Door Eendracht Sterk Ie. Lede een groot succes. Bij de oude duiven gingen de hoofdprijzen naar Gust. Nuel, die twee duiven inkorfde en hiermee de lc en 17e prijs klokte en dit was goed voor de gewaarborgde zetnummcr en de eerste aangeduide serie tot 50. Een goede prestatie kwam er ook van het hok van de gebroeders Ringoir, die zes duiven inkorfden en met vijf dikke prijzen, waaronder de eerste bonserie op de uitslug stonden of de 2e", 4e, 6e, 34e en 53e. Jan Luyrkx een ver trouwde naam bovenaan de resultatcnlijst won 7 prijzen van 10 duiven met de 8c, 15e, 35c, 45e, 60e, 77e, 107e. Gust Ilcyssc en Zn plaatsten hun naam ook meer dan één keer op de uitslag met 3e, 26e, 42c, 73e en 104e en een serie aangeduid tot 50. FRESH AIR - OKAPI 112-84 Keek men bij de Brusselse klub de ontmoeting met Okapi met gemengde gevoelens tegemoet dan is die vrees onge grond gebleken. De zege van Fresh Air is trouwens op geen enkel ogenblik in gevaar geweest. Okapi slaagde er nooit in een vuist te maken. Wat meer is, het speelde nu eenmaal omdat het nog moest. Fresh Air moest niet eens een bovenste beste prestatie op brengen om de Aalstenaars bij na 30 ptn. aan het been te lappen. Okapi faalde niet al leen op het kollektieve doch ook op het individuele vlak. Katherman was immers niet in zijn beste doen en' Jones wis selde goéde met minder goede momenten af. Ook leed men enorm balverlies, waarvan de tegenstander dan royaal heeft geprofiteerd. Aalst kon slechts in de aanvang van de match even voorsprong nemen. Dit bleek al spoedig slechts stro- vuur want de thuisploeg die een doeltreffende mandekking toepaste, zou na 10' het score bord naar 34-21 voeren. Hiermee was de wedstrijd dan ook gespeeld want Okapi zou er nooit meer in slagen die situatie recht te zetten. Het werd 58-41 bij de rust waaruit bleek dat Fresh Air aanvallend sterk uitviel maar ook dat er enkele gaten vielen in de Aal sterse verdediging. In de 2e helft snelde de thuisploeg naar de 3 cijfers. Doelpunten Ellas Van den Broeck Van de Keer Corthals Schorreel Jones Katherman 12—12 9—6 JVH BBC Arzoni Aailst heeft vorige zaterdag de kl'p Dendermonde met sukses genomen en aldus zijn kansen op promovering gaaf gehouden. De Aalstenaars strijden nog steeds zij aan zij met Beveren. Arzoni heeft nog een uitwedstrijd bij Breydel- boys voor de boeg en Beveren moet nog De Pinte partij geven. Indien de beide ploegen ook hun slotwedstrijd winnen dan komt het tot een testmatch. Op de jongste speeldag had BBC Arzoni het niet onder de markt met Dendermonde als tegenstander. Het kon nochtans deze niet gemakkelijke uitwedstrijd tot een zege ombuigen. Dendermonde nog in strijd om het behoud deelde uiteraard geen geschenken uit. Ook diende in «open lucht» te worden gespeeld wat natuurlijk een nadeel was voor de Aalstenaars, d e het op de koop toe mo?sten doen zonder hun gekwetste topscorer Dirk De Schaepdrijver. Dit vormde uiteraard een niet geringe handikap. Het was Van der Borght die naar het einde van dez; spannende partij toe de verlossende korf scoorde. Bij Arzimi werd Luc De Schaepdrijver met 14 punten topscorer. Gofsc-ns en Van der Borght lieten respektievelijk tier, en twaalf punten noteren. J.V.H. Zondag is Osiris ook algemen kampioen van de vierde natio nale afdeling geworden door beuurtueluings van Runxter en Fayembois te winnen. Tegen Runxter kreeg Osiris het niet op een schoteltje. Het diende trouwens het onderste uit de kan te halen om met klein verschil te winnen. Het waren inzonderheid de routinerljke Herman Van Keer en Escaitdon die de weg naar de zege effenden. Op een bepaald ogenblik zag het er nochtans naar uit dat Osiris naar een afgetekende zege snelde. Immers na een kwartier zuivere speeltijd in de le speelhelft luidde de stand 19-30. Runxter zou evenwel in de resterende minuten kunnen terugslaan omdat Osiris dan nog moeilijk tot scoren kwam- Rust 29-30. In de 2e helft kende Osiris onder impuls van Escandon en Van Keer opnieuw een bevlie ging zodat het scorebord naar 41-51 werd getild. Ook toen dacht men de wedstrijd ge speeld, doch ook nu zette Runxter de door velen verlo ren gewaande situatie recht. (67-66) Het was uiteindelijk Herman Van Keer, eens te meer ver bluffend, die de wedstrijd in de slotminuten oriënteerde. In de beslissende wedstrijd met Fayembois vond Osiris moei lijk zijn goede draai. Althans in de beginfaze van de match. Herman Van Keer kreeg moei lijk vat op de Amerikaan Funk die In de le helft goed was voor 17 ptn. Vandaar dat Osi ris na 10' met 15-23 ln het krijt stond. Van Keer, Escan don en Bieseman zouden de situatie echter in een vrij korte periode rechttrekken. Het werd 27-29 en bij de rust had Osi ris nog slechts 1 punt goed. te maken (39-40). In de 2e periode werd Funk dan een krachtig halt toegeroe pen door Dirk Van der Spie gel inzoverre dat de Amerikaan slechts 4 puntjes aanbracht. Er was ook het feit dat Miele Ceuppens, die voordien zeker geen scherven had gemaakt nu plots uit zijn krammen schoot en praktisch niet meer faalde in de afwerking. Hij kwam in de 2e periode aan 17 ptn en maakte met een eens te meer sterk spelende Van Keer en een goede Escandon de defini tieve kloof (80-58. Voor Osi ris scoorden in deze beslis sende wedstrijd Schorreel 6-0, Van Keer 12-12, Van d. Spiegel 5-0, Escandon 8-10, Biesemans 8-2, Ceuppens 0-17. Aldus werd Osiris ook alge meen kampioen en zeker niet toevallig. JVH BBC DENDERMONDE THE TOWER AALST 51-53 Aan het Dendermonds stationsplein had zaterdagavond een belangrijke kompelItietreffen plaats. De punten werden door heide vijftallen begeerd. De thuisploeg had ze broodnodig om de redding te verzekeren en The Tower mocht ze niet verliezen om de promotie af te dwingen. Bedde ploegen kwamen ge- handikapt aan de opwor,). BBCD moest de diensten mis sen van hun beste af werker en rebounder Goossens, die de feestdis boven een basket balwedstrijd verkoos ne The Tower moeat ook de sterke shobterDirk De Schaepdrijver gekwetst langs de Mjn laten. Gezien het beperkter effek tief was de handikap voor de thuisploeg groter. Onder impuls van het drie tal De Cock - Staelens - Van Lëemputte kon de thuisploeg in de eerste helft de koord houden op het scorebord. Het verschil aan de rust was mi niem met een 27-26, maar hiervoor hadden Goossens en Vander borgt zich het best in gezet. In de tweede periode bleef het een spannende zij aan zij, maar toch was het Aalst dat langs Luc De Schaepdrij ver en De Neve hun rebound- overwicht in een 43-48 voor sprong omzette. De Cock kreeg op het einde bij Den- The Tower Aalst won met 51-53 tegen Basket klub Dendermonde. dermonde de meeste hulp van Piron en Van Causbroeck, maar de ultieme pressing strandde bij 51-53. Voor Dendermonde betekent die nederlaag een haast ze kere degradatie naar 3e pro vinciaal, gezien de twee an dere kandidaten Eksaarde en Ledeberg wonnen en Dender monde de laatste wedstrijd uit moet spelen en de andere twee het op eigen terrein kunnen waarmaken. Voor The Tower Aalst is de nipte zege een ideale uit gangspositie naar le provin ciaal. Tegenkandidaat Beve ren verloor bij White Star. zodat mat nog één wedstrijd op het programma The Tower twee punten voorsprong telt. Punten BBCD Piron 2-6, Van Causbroeck 2-6, De Cock 8-8, Staelens 8-2, Van Leem- putte 7-2. THE TOWER Luc De Schaepdrijver 4-10, Goossens 8-2, Van de rBorght 8-4, De Neve 2-6, Brys 2-3 Elias 2-2. BENO Heren le provinciaal 20 uur Scheldejeugd - Dendermonde 20.30 u. (22-4) Were Di - Grembergen 20 uur Breydelboys - The Tower Zonder aan de resultaten van de andere liefhebbers iets te willen afdoen was de prijs van de week zeker toegezwaaid worden aan Remi De Wilde. Bij de oude korfde hij 8 dui ven in en zijn prijzen spreken boekdelen met de lc, 2c, 4e, 8c, 15e, 20e en 23e en bij «de jaarlingen tekende hij 4 duiven het werden de 7e, 8e en 17e op de uitslag. Zeker een resultaat dat zal blijven nazinderen. Phi lemon De Smet kwam er goed uit bij de oude duiven. Zijn drie getekende duiven stonden vroeg op de uitslag met de 5e, 6e en 19e prijs. Dit is een honderd ten honderd resultaat Vroege duiven noteerden wc voor Emiel Van Geert, Alberic Van den Steen, Jozef Aerts, Paul Van de Vorst. In dc kategorie jaarduiven werd Alberic Van den Steen de win naar voor Gerard Dhaeveloose, Paul Van der Vorst, Paul Van I.ungenhove, Edward Schoof, G. Van Gyseghem. Jean Schelfaut won de 10e en 11e prijs van twee duiven. Frans Dacleman korfde ook twee oude in en won er de 23e en 46e prijs mee en dit betekende nog een serie tot 50. Dergelij ke serie won ook Albert Bron- deel. Bij de jaarduiven noem de de grote winnaar Jan Luyckx met de eerste twee prijzen en verder de 18e, 36e, 86e n 87e van 10 duiven. Gustaaf en zn. Ilcysse waren bij de jaarduiven opnieuw van de partij met de 3c en 73e prijs wonnen ze niet alleen de zetnummer maar ook de serie tot 40. Frons Tom- beur tekende 8 duiven en won vijf mooie prijzen met de 8e, 13e, 19e, 45e en 65e en daarbij ook de eerste bonscrie. Frans Govaert won 100 ten honderd prijzen. Zijn drie ingekorfde jaarlingen stonden als 10e, 28e en 75c op de uitslag en dit was uiteraard een serie tot 40. Francois Schelfout met 5 dui ven won 4 prijzen of de 16e, ven won 4 prijzen of de 16e, 35e, 40e en 62e. Adbemar Vonck stond ook met 5 prij zen vermeld en Jean Van den Bossche palmde nog een se rie tot 40 binnen. Vroege dui ven liepen er binnen op de bokken van R. Van Malderen, Remi Van Malderen, Fr. Se- gers, G. De Brucker en G. Van de Candelaere. Zondag, 23 april monstervlucht uit St. Quentin met bons van 4000, 4000, 3000, 2000, 2000, 1500, 1500, 20 x 1000, 25 x 500 en 30 x 300. Inschrijving prij zen gewaarborgd van 2000, 2000, 1500, 1500, 10 x 1000, enz. Gewaarborgde autoseries. Gewaarborgde series tot 100. Gewaarborgde zetnummers ou de tot 976 en jaarduiven tot 765. Inkorving zaterdagnamid dag van 1 u. tot 4,30 u. Het is niet altijd gemakkelijk om de uitslagen op tijd in het bezit te krijgen via de telefoon. We doen dan nog een oproep tot de maatschappijen om hun uitslagen zo vlug mogelijk aan onze medewerker door te sturen. Liefst nog de zondagavond. Indien de uitslag nog niet moest klaar zijn, is het misschien mogelijk de eerste tien, de seriewinnaars en even tuele uitblinkers door te sturen. Het kontaktadres is Benoit Van Winckel, Dender- mondebaan 145, 9140 Zele. Tel. 052-44.47.94. Dank.

De Voorpost | 1978 | | pagina 25