LIEFHEBBERSSPORT AALST r a JU IN Basketballiefhebbersverbond BEL ISOLEVER SACK KAMPIOEN! P.P.C. ELCKERLYC AALST 0RGANIZEERT INTERNATIONAAL TAFELTENNISTORNOOI Damesvoetbal B.V.B.(Kamillekes) MAG DA BAMBUST STOPT STRAFSCHOP GENT - KAMILLEKES 1-1 Minivoetbalkompetitie LEIDERS BLIJVEN OP HUN STELLINGEN SCHUTTERSTORNOOI VAN P.C. APOLLO WERD SUKSES V F Ee IB REKORDS V00RVERBREYT ENGOOSSEN 0 A F.C. O RANJAKNAPEN IN DE BLOEMETJES BEKER GROOT LEDE m Het doek is over de liefhebbersbasketbalkompetitie gevallen en zoals enigszins in de lijn van de verwachtingen lag heeft Bel Isolever Sack zichzelf als kampioen opgevolgd. De laatste speelperiode is inder daad zeer gunstig geëvolueerd voor de leider, die een duwtje mee kreeg van Olympia. Olympia dat tot dan toe al de maat van alle «gro ten» naa genomen, uopie nu ook ue noorn, die aldus uitgeschakeld werd voor de eindzege. onder impuls vooral van een goed .afwerkende De Kegel naar een 8-2 voorsprong klom. Bel Isolever zou dan in een vrij korte tijdspanne deze achterstand tot een zespun- terrvoorsprong omplooien. Vooral dan langs Gerrit Troch, die een van zijn beste dagen kende, en Veille- fon zou Bel Isolever Sack dan de situatie gedurende enkele minuten beheersen. Van 9-4 liep het fluks naar 9-15 omdat Hugh's gedu rende enkele minuten stilviel en waarbij ook de schutters van de bal werden gehouden. Het werd 21-21 door toedoen van De Kegel, Jans- sens en Van Driessche. Met 25-25 rustcijfers en gelet op wat de eerste periode gebracht kon men nog alle kanten uit. En die spanning bleef tot 39-39 in de match. Bel Isolever nam dan opnieuw voordeel op het scorebord langs het duo De Saedeleer-D'Haese tot 43-51. En dit betekende dan ook meteen vei ligheid voor de leider. Bel Isolever Sack verwierf aldus zijn vierde opeenvolgende titel. Er was zoals reeds eerder aangestipt een goede prestatie van Gerrit Troch die liefst 23 punten aanbracht, D'Haese 15, Veillefon 12, De Saedeleer 10, wa ren de andere afwerkers voor Bel. Voor Hugh's scoorden: De Kegel 17. Janssens 16, en Van Driessche 10. Zeggen we nog dat met Bel Iso- levere Sack de meest homogene ploeg de titel won. De eindstand: 1. Bel Isolever Sack 36. 2. De Hoom en Hugh's Zwarte Kat 32, 4. Olympia 28, 5. Studio Borghman 26, 6. Koszen 18,7. De Nachtwacht 16, 8 Terlinden 14. 9 Bank B.L. 8. 10. Pompierken 6.11 The Fox 4. J.V.H. Met Paul De Neve en Van den Borre als spelmakers bracht een zeer goed kombinerend Olympia 13-4 cijfers op het score bord. Het liep immers meermaals over de De Hoom verdediging met knappe aanvalsmaneuvers. De gasten re pliekeerden wel langs Van der Veken, Comelis en Van der Speeten (19-12), maar op Olympia dat in een uitzonderlijke dag ver keerde stond werkelijk geen maat. De Hoom werd inderdaad verder weggespeeld door de ploeg van coach Lagring en bij een 44-23 ruststand kon men al vermoeden dat De Hoom in de tweede periode tegen windmolens zou vechten. Die voorsprong werd vooral op de lei gezet door Van den Borre en De Neve, terwijl Huytebroeck, ook uit stekend in verdediging, insgelijks zijn steentje bijbracht. De tweede periode kreeg men dan een De Hoom formatie in haar gewone doen. Het knaagde inzonderheid langs Cooreman (6 op 7), Van der Speeten (5 op 7), Comelis (7 op 9) aan de achterstand terwijl de inge komen Sterck de rebound prak tisch volledig beheerste. Het werd aldus 64-54 maar Paul De Neve sloeg terug naar 70-56. De Hoom zou tot 70-64 herleiden. Niettemin een verdiende zege van Olympia in een wedstrijd die zeker boven de middelmaat uitreikte. De doelpun ten: Olympia: Paul De Neve 27, Van den Borre 16, Huylebroeck 10, Jan de Neve 4, Van Eeckhout 10. De Hoorn: Cornelis 18, Cooreman 16, Van der Speeten, 13, Van de Veken8, De Saedeleer4 Sterck3. Bel Isolever Sack van zijn kant re kende zelf af met rivaal Hugh's Zwarte Kct. Het begon nochtans vrij goed voor eerstgenoemde dat 4. VK Molenstr 27 35 5. FC. Morta 27 35 6. VK. Star Boys 27 34 7. FC. Jaca 26 33 8. FC. Timarcha 27 27 9. VBK Adelaars 27 23 10. VK. Inno' 27 23 11. SV. Pelikaan 26 18 12. OC. Aalst 26 16 13. D.V. Stampia 26 11 14. S.K. Kruis 27 9 15. FC. Amapola 27 5 Wedstrijden zondag 23.4.1978 - 10 uur S.K. Kruis-O.C AalstR. Boterberg VK. Adelaars-FC. Morta: A. Garcia FC Jacal - D.V. Stampia: R.V. Belle SV Pelikaan - FC. Nieuwe Wijk: F. De Sutter FC. Amapola - FC. Timarcha: J. Borms VK. Star Boys - FC. Real Familial: J. Florès VK. Inno - VK. Molenstr.: W De Wolf SK. Sint Job: vrij Zaterdagkompetitie Reeks I: VK. Dhondt-FC. Camu 0-5 FC. Feb Europe-VK. Royal Sport5-0 FC. Leeuwerik-FC. Strooiers 7-2 FC. De Keizer -FC. Melckenbeek 1-6 FC. Sp. Preflex- U.D. Rayo Espagnol 1 -2 FC. D.D.T.- FC. Heipias 2-2 RANGSCHIKKING 1. UD. Rayo Espagnol 21 38 2. FC. Feb Europe 22 35 3. FC. Sp. Preflex 22 33 4. FC Melckenbeek 22 29 5. FC. Camu 22 28 6 VK Dhondt 21 23 7. FC. Strooiers 22 18 8. FC. Heipias 22 17 9. FC.. D.D.T. 22 14 10. VK. royal Sp. 22 12 11. F C. Leeuwerik 22 10 12. FC. De Keizer 22 5 Reeks II FC. Jaca ll-FC. Excelsior 4-2 FC. Sint Gudula-FC, Precam 0-2 FC. Oude Molen-FC. Jong Timarcha 1-1 FC. Zonneboys-FC. Joker Boys 5-0 Rangschikking 1FC. Oude Molen 2. FC. Jaca II 3. FC. Zonneboys 4 FC. Excelsior 5 FC. Jong Timarcha 6. FC. Sint Gudula 7. FC. Precam 8. FC. Joker Boys Dat Kamillekes het te Gent moeilijk zouden krijgen kon men gissen. De Aalsterse meisjes stonden zelfs op het randje van de nederlaag die uiteindelijk naar het einde van de partij toe kon worden afgewenteld. Het bleek ook dat er van Gentse zijde enige stemmingmakerij was tegen de Aalsterse forma tie. De uitingen van vreugde van Gentse zijde logen er trou wens niet om. In de zaterdagkompetitie stond de kopploeg en kampioen Rayo Espagnol voor geen gemakkelijke opdracht in de uitwedstrijd met het insgelijks sterk gewapend Sporting Preflex. De leider kwam na een spannend treffen net met de hakken over de sloot en zette meteen ook de kroon op het werk. Rayo wil immers in schoonheid de kompetitie afsluiten en zal ook wel de inhaalwedstrijd bij V.K.D.'Hondt naar zijn hand zetten. Met Rayo Espagnol won onge twijfeld de beste ploeg de titel. Het doelpuntengemiddelde spreekt trouwens boekdelen. Rayo schoot meer dan zeventig maal raak en moest slechts veertien doelpunten toestaan. Wat op een zeer even wichtig geheel wijst. Daarbij werd de kampioen niet geklopt F C. Camu won bij V.K. D'Hondt. Opvallend bij deze overwinning was de afgetekende cijferverhou- ding waarmee de thuisploeg werd weggespeeld. Herman Maesschalck trof driemaal de roos. Roger Maesschalck en Van impe maak ten de torfaitcijfers rond. F.C. Leeuwerik won zowat met de vin gers in de neusgaten van F.C. Strooiers. Bij de rust was de zege van de thuisploeg reeds een vol dongen feit. De stand luidde toen 5-0. In de tweede speelhelft teerde de thuisploeg dan meer op haar royale voorsprong. Voor Leeuwe rik scoorden Lievens (2), De Gendt(2), KeppensenDe Wit (2). Strooiers kwam aan zijn twee doelpunten langs uitblinker De Backer. In de reeks II werden ook de laatste loodjes gelegd. Jong Timarcha ontfutselde leider Oude Molen op eigen veld dan nog, een puntje. Het werd een prestigewed- strijd waarin ondanks 't seizoen einde toch nog enige spanning stak. F.C. Precam versloeg toch wel enigszins tegen de verwach ting in F.C. Gudula op eigen bo dem. In de zondagreeks hand haafden de kopploegen zich op hun stellingen. De tijd speelde on betwistbaar in het voordeel van leider St.-Job die zich niet meer van zijn. troon zal laten duwen. St.-Job had op de jongste speeldag niet zo heel veel moeite met S.K. Kruis. F.C. Nieuwe Wijk nam de maat van V.K. Inno zodat de posi ties zich in de piek niet wijzigen. V.K. Adelaars was de enige win naar op verplaatsing Het zette verrassend V.K. Star Boys schaakmat. Waar men meende dat Morta op een dralje bij rode lantaarn F.C. Amapola zou winnen had men beslist een denk fout gemaakt. De rode lantaarn gaf immers een hel licht. Morta werd zelfs in de achtervolging gedron gen. De hekkensluiter speelde op bepaalde momenten inderdaad Hink mee en had een paar snelle en doortastende uitschieters. Ama pola klom naar de leiding in de 10® minuut. Corthals kon de bal mee pikken en liet doelman D'Haese met een bliksem kansloos. F.C. Morta was wel even aangeslagen door deze vroege en niet ver wachte opdoffer. Het zou zich echter vclug herstellen. Uit een persoonlijk nummertje puurde Eddy Verleyen de gelijkmaker. Amapola kreeg het nu hard te ver duren. Het moest in een versterkte verdediging kruipen en amper drie minuten na de gelijkmaker stond Morta aan de leiding door een tref fer van dokter Hilleware. Ama pola bleef zich echter kranig ver dedigen en kon zelfs de bezoe kende doelman nog een paar keer op de korrel nemen. In de tweede periode zag het er van meet af aan naar uit dat Morta zijn voorsprong zou verhogen. Het bleef echter bij lovenswaardige pogingen. Men ging risiko's nemen en alleen Van Delsen werd achteraan gehouden. Toen kwam de counter van de thuisploeg en het doelpunt viel langs de kant waar men het zeker niet meer kon verwachten. Luc Van den Eeckhout omspeelde Van Delsen en doelman D'Haese mocht de bal voor een tweede maal uit zijn net rapen. Morta drong daarna nog verwoed aan doch de thuisploeg hield het been stijf. J.V.H. Ondanks de halve nederlaag prijkt Kamillekes op 140 minu ten van het einde van de kom petitie nog op de eerste plaats dank zij het feit dat het een wedstrijd meer won. Wat nu de recente wedstrijd betreft nam elke ploeg een speelhelft voor haar rekening. De wind die over de lengteas van het speelveld joeg werkte dit beurtelings overwicht voor het grootste ge deelte in de hand. Gent zette in de eerste periode alle zeilen bij. Het kreeg na am per drie minuten wedstrijd al een strafschop toegewezen, toen Ghiséle Ghesquiére, de flankaanvalster van Gent tegen de vlakte werkte. Dank zij een uitstekende refleks en 'n dito parade redde Magda Bambust deze elfmetertrap en hield haar ploeg aldus overeind. Gent bleef echter komen en vooral Catherine Pister was zeer be drijvig en bezorgde Hilde Ser geant heel wat kopbrekers. Pas- cale Pister zou in de 18 min. aan een nieuw duel een hoek schop overhouden. Na de hoekschop belandde de bal bij de Gentse linksbuiten die door een tros van speelsters de roos maakte. Na een afwezigheid van vijf weken maakte Trees Van Geert in de 26e minuut haar wederoptreden, doch de Gentse druk nam niet af. Er was een knap spelende Magda Bambust nodig om de kleinste verhouding op de lei te houden. Beurtelings zouden Greta Van Hauwermeiren en Veerle De Wint de Gentse doelwachtster aan de tand voelen en hun po gingen verdienden zelfs een beter lot. Het initiatief ging toch verder uit van de thuisploeg die echter niet verder kwam dan tot een 1-0 boni. In de tweede pe riode sloeg zoals verwacht het spelbeeld radikaal. om. Kamil lekes dat op zijn beurt de wind als bondgenoot meekreeg trok van meet af aan resoluut in de aanval. Het ovenwicht dat Aalst toen opbracht kon best worden geïllustreerd door aan te stip pen dat Magda Bambust nog slechts sporadisch op de prop pen moest en dat de bijdrage van de Aalsterse doelwachtster zich in die tweede periode vooral tot wat raap en plukwerk beperkte. Kamillekes dwong om de haverklap een hoek schop af, de prangende mo- WISSELBEKER SCHEPEN G. VAN DEN EEDE S.K. Sim Job-SK. Kruis FC. Aniapola-FC. Morta FC. Real Familial-FC. Jaca VK. Molenstr.-SV. Pelikaan FC. Titnarcha-VK. Adelaars VK. Star Boys-DV. Stampia 3-0 De Aalsterse Ping Pong Club Elckerlyc zal op 1 mei e.k. aan de 4e organizatie van haar internationaal tafeltennistornooi toe zijn. Het is groots opgevat. Nadat in de beginperiode gespeeld werd te Terjoden en daarna in de zaal van de B.B.C. Okapi Aalst werd voor die organiza tie nu een der grootste sportzalen namelijk «Ten Rozen» door het Stadsbestuur ter beschikking gesteld, waar aan niet minder dan twaalf tafels zal gespeeld worden. Het bestuur van P.P.C. Elckerlyc 28 49 28 41 28 40 28 29 28 27 28 23 28 15 28 0 met voorzitter Willy Duwez, onder voorzitter schepen Herman Roels, secretarissen Luc De Bock en Henk Van Belle, penningmeester Erik De Cordier en de leden Rick De Bock, Johnny Melckebeeck, Gunter Nickas en Tom Van Marck zullen deze organizatie op wieltjes laten lopen Volgende reeksen zijn voorzien: 9 uur: niet aangesloten; 9.30 u niet geklasseerden; 10.30 D Reeks; 11 u: junioren, kadetten en miniemen; 11 30 u: veteranen; 13 u: C reeks; 14 u: B reeks; 15 u: B-open reeks. Aan de winnaar van dit tomooi (t.t.z. de laureaat van de B-openreeks) zal benevens een reeks prachtige en waardevolle tro feeën, (gouden bal - stadsplakket en de trofee van de minister) als prijs een mini T.V.-toestel ontvan gen. Het tomooi staat onder de leidi van hoofdscheidsrechter de he Windels. P.P.C. Elckerlyc werdhi ven de doopvont gehouden in 19] en heeft sedertdien vooral ond impuls van Tom Van der Marck Johnny Melckebeeck. een vlucht genomen. Men denkt sterk aan volgend seizoen doorbraak naar de hogere afdeb te forceren. Het kwam inderdai tot een fusie met Kuklos Aalst zod denkelijk met een vijftal ploegi aan de kompetitie zal deelgen men worden. Voor het komende mei tornooi wordt een ruime b langstelling verwacht. De Pong sport komt inderdaad en meer in de aktualiteit. J.V. ploe en\ and kae hoi ver; kon i en E Eve Mat telk Mei thui kon der Inhaalwedstrijd reeks I Zaterdag 22.4.1978 - 15 uur VK. Dhondt - UD. Rayo Espagnol: V.D. Velde M. Als voorbereiding op de drukke zomerperiode die een welge vulde kalender heeft organiseerde P.C. Apollo 'n schutters- tornooi. De dames lieten zich zeker niet on betuigd zoals men uit de hiernavol gende klassering voldoende kan opmaken: 1. Cassiman C. 200 17 2. De Ridder M. 200 8 3. Van Den Bossche L.200 7 4. Ledegem J. 200 3 5. Duquet F. 200 - 1 6. Van Goethem F 200 - 2 7. De Leeuw E. 100+4 Hoste D 100 4 Van Der Biest C. 100+4 10. Van Goethem Ludwig 100 - 2 Ringoir Ferdinand 100 - 2 12. Ringoir F 100 0 13. Vinck Willy 100 - 7 14 Otte Godelieve 100 -16 15. Kiekens Louis 100 - 20 Zondag 16 april waren twee tri pletten van P.C. Apollo aan de slag in het wintertornooi dat door P.C. Gent werd ingericht. Freddy Van Goethem, Ludwig Van Goethem en Louis Kie kens speelden zich in de finale door tweemaal op overtui gende wijze te winnen van hun stadsgenoten P.C. Alosta. Ook P.C. De Reigers waren niet op gewassen tegen de Aalsterse formatie. P.C. Apollo bleef dan ko wo f dit met klein verschil de minde, van P.C. Gent. De triplette nl dlt niël Hoste, Luc Van den E sche en Guido Lefevre w$ErP minder in zijn schik. In de e» dan ste ronde lieten ze een o> winning die ze in zeker in beeik hadden zo maar glipi Ze herstelden zich daarna zi goed zodat P.C. Verbroedei en P.C. Zelzate werden klopt. Echter twee overwim gen te weinig om tot de fii door te dringen. Nu zaten heeft het schutterstornooi v< dames plaats zodat de hen zich op de vlakte dienen j houden en een scheidsrec» tersfunktie moeten opnemen; j.v.k Het t dei i afs menten voor 't Gentse doel waren schering en inslag en de Gentse aanhang kreeg meer maals kippenvel. Het doelpunt dat vrij lang in de lucht hing zou er slechts vijf minuten voor tijd uitvallen. Hiermee kwam dan toch een meer rechtvaardige eindscore op het bord Greta Van Hauwermeiren specialiste in het trappen van hoekschop pen zou de achtste in de rij rechtstreeks tot een doelpunt ombuigen. Voordien was Ka millekes nog een paar keer dicht bij een goal geweest. Veerle De Wint knalde de bal in het zijnet toen ze in een goede score positie kwamen en Greta Van Hauwermeiren zag bij haar poging de bal een paar cm naast de zijstaak suizen. De thuisploeg die in de slotminuten een nederlaag voor mogelijk waanden deden aan tijdroof en trapten daarbij de bal meer maals luktraak weg. Het bleef aldus bij een 1-1 stand. Bij Kamillekes speelden Magda Bambust Greta Van Hauwermeiren en Monique De Schrijver zich in de kijker. Gent speelde met een opvallend sterke inzet en hun wedstrijd vormde een schril kontrast met deze de week tevoren voor 't voetlicht gebracht tegen Zultse. Zondag speelt Kamillekes te gen hekkensluiter Ronse. Ho pelijk kruipt het jaarlijks dans feest dat zaterdag ten bate van de klub in de zaal Beukenhof wordt georganiseerd toch niet te diep in de kleren. Kamillekes speelde met: Magda Bambust, Hilde Ser- gant, Ingrid Peerlinck, Kristine Van Hende, Gisele Ghesquié re, Greta Van Hauwermeiren, Maria Schollaert (Trees Van Geert) Monique De Schrijver, Mia Sergant, Veerle De Wint. Nicole Boone. Wissels Brigitte Limbourg, Daisy Van Roy. Wedstrijden voor zondag 23 april Kamillekes - Ronse Zultse V.V. - Bellem- zomergem - Gent RANGSCHIKKING na 16 april 1. Kamillekes Aalst 18 29 2. Zultse V.V. 18 29 3. Bellem S.K. 19 22 4 Gent 19 21 5. Zomergem 18 9 6. Ronse 18 1 In het voorbije weekeinde vierde de Meetjeslandse zwemver eniging met een internationaal zwemfeest haar tienjarig be staan. De Aalsterse zwemster Martine een uitstekende forme verheu- - Verbreyt en de zwemmer Jur- gen. De rezultaten logen er gen Goossens werden voor dit trouwens niet om. Dat Martine zwemfeest geselekteerd. En ze en Jurgen reeds zover staan is hebben zich ook terdege laten vooral te wijten aan de inten- gelden, en aangetoond hun sieve trainingen die door de aanduiding overwaard te zijn. trainers Willy Haeck en Her- Want ondanks het feit dat het man Braeckman worden door- nog vroeg is in het seizoen gevoerd. Het klinkende rezul- kunnen Martine Verbreyt en taat van die trainingen was dat Jurgen Goossens zich reeds in Martine over de 100 meter 1'04"4 en verwezenlijkte e nieuw Belgisch jeugdrekord mm op de naam stond van Henc Van Steenberge. Dit is v( Martine noch voor Jurgen e< wa ter een eindpunt. Jurg "ei droomt er stilaan van opgeri e men te worden in de Olym(—a sche selektie. terwijl Martii van haar kant reeds aanqedu w. werd voor de wereldkampioeidie schappen te Berlijn en nu o^vc| aan Moskou denkt. Groep van moedigen die de halve maraion aandurfden zaterdagnamiddag in het stadspark (EL) 2-2 RANGSCHIKKING FC Nieuwe Wijk FC. Real Familial 27 47 27 45 27 42 Het programma van het liefhebbersvoetbaltornooi dat door het Sportkornitee van Lede in samenwerking met het Gemeentebe stuur wordt georganiseerd en waaraan de «Beker van Groot Lede» verbonden is, werd opgemaakt. Het ziet er ais voigt uii: 4.5. V.C. Kanaries - Ronkenburg (15 u) 6.5. F.C. Leeuwerik - 't Vatjen (15u) De wedstrijd Veteranen -Voskes werd inmiddels reeds betwist. De troosting en de finale zullen plaats hebben op 27 mei Vorige zondag, voor de match van 15u, werden de knapen van F.C. Oranja eens flink in de bloemetjes gezet voor de reeds geleverde prestaties. Als eersten in de rangschikking maakten zij op het voorbije seizoen niet minder dan 84 doelpunten terwijl zij er slechts 11 tegen kregen. Deze bloemenhuldiging leek wel een stimulans te zijn voor de nog te spelen wedstrijd tegen Erwetegem. De eindstand van deze match werd 6-1 in het voordeel van de Erpse jongens. Topscoorder was De Landsheer, hij nam niet minderdan vier doelpunten op zich, respektievelijk in de vijfde, de achtentwintigste, de zevenendertigste en de vierenvijftigste minuut. Voor de vijfde doelpunt zorgde Baeyens in de zevenenveertigste minuut terwijl de Erwetegemse doelman De Geeter in de zesenvijftigste minuut de bal in eigen doel duwde. Het Erwetegemse doelpunt werd in de tiende minuut gemaakt door Van Braekel. De definitieve eindscore was dus dat de knapen van F.C. Oranja eersten werden met 90 doelpunten en 12 tegendoelpunten. Proficiat jongens! SJ.

De Voorpost | 1978 | | pagina 26