SOCIALE BEWEGING EN VLAAMSE BEWEGING MOETEN NAUWER AANSLUITEI PROGRESSIEVEN VIEREN 1 MEI ROND TEMA WERKLOOSHEID «DORPSKRANT» GELOOFWAARDIG Vrije tribune B.S.P. P.V.V. Uw woord Uw woord KANADESE STUDENTEN ZOEKEN GASTFAMILIE 2 - 21-4-1978 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. EUROPESE VERKIEZIN GEN! WAAR HET WEL EN NIET OM GAAT Het was een verheugend feit na de jongste Europese Raad te Kopenhagen te vernemen dat de Staats- en Regeringsleiders van de 9 Europese Landen zich akkoord hadden verklaard om de Europese Verkiezingen, de eerste rechtstreekse verkie zingen voor het Europees Par lement, volgend jaar te laten doorgaan en wel tussen 7 en 10 juni 1979. Er scheiden ons dus nog ongeveer 14 maanden van deze historische gebeurte nis. WAAR HET WEL EN NIET OM GAAT Het is normaal dat iedere poli tieke formatie tegen deze Eu ropese Verkiezingen aanziet vanuit haar eigen gezichts hoek: zo zijn er partijen die deze verkiezingen niet gunstig gezind zijn omdat ze vrezen in het Europees Parlement ten onder te gaan; andere partijen erkennen de noodzaak ervan en zetten zich in om er de ganse bevolking rond te moti veren en te mobiliseren. Voor ons Vlamingen komt het er vooral op aan dat deze ver kiezingen doorgaan, dat wij er bekwame vertegenwoordigers heen sturen en dat wij er als grootste volksgroep uit de Bel gische kontekst ook het sterkst vertegenwoordigd zijn. in de huidige stand van zaken zal dit zo zijn: de Vlamingen zullen 13 van de 24 Belgische afgevaar digden verkiezen. Wij kunnen hier niet akkoord gaan met sommige simplisti sche berekeningen waaruit zou moeten blijken dat wij als Vla mingen andermaal «bekocht» zijn: mocht men deze simplisti- sche.-edenering gaan volgen en doortrekken dan zou men tot eigenaardige toestanden ko men: zo zou dan bvb. de ganse bevolking van het Groot- Hertogdom Luxemburg hele maal niet vertegenwoordigd zijn! Wij menen dat Minister Boel, zoals de ganse regering trouwens het bewijs levert van gezond verstand, net zoals de Europese Ministerraad dit vóór de Belgische regering heeft gedaan door te streven naar een vertegenwoordiging van alle volkeren die én rekening houdt met de numerieke sterkte en met de politieke reali teiten. Een democratie eist im mers dat alle minderheden aan bod komen, ook diegenen die op zuiver mathematische basis door de mazen van het net zouden vallen! EUROPA: ONZE BORG VOOR DE TOEKOMST In een wereld beheerst door machtige economische blok ken en door multinationale groepen hebben de Europese staten ieder voor zich geen en kele kans meer: alleen samen kunnen zij het hoofd bieden aan de problemen van onze tijd en aan alle volkeren van Eu ropa een toekomst waarbor gen, kortom alleen een ver enigd Europa maakt nog een kans! Dit geldt in de eerste plaats voor de verdediging en conso lidering van de democratie in ons Avondland. De toetrecfing van Spanje, Griekenland en Portugal dient trouwens onder diezelfde hoek gezien ïë~wor- den Dit geldt verder ook voor onze geldstabiliteit (monetaire stabi liteit): de Europese Raad te Kopenhagen heeft zopas be wezen dat Europa en alleen Europa in staat is om iets te ondernemen tegen de dalende dollar en voor de verdediging van onze munten en toekomst kansen. Ook onze industrieën hangen voor een belangrijk deel aan Europa af: willen wij aan onze Europese textiel-, staal-, scheepvaart-, luchtvaart-, etecyo-industrie e.a. een toe komst garanderen, dan kan dit alleen nog langs een Europese industriepolitiek om. Ook onze achteruitgaande re gio's, zoals ons eigen zuid-oost Vlaanderen moeten kunnen rekenen op een krachtige Eu ropese regionale en struktuur- politiek. Europa moet echter bewijzen dat het ook voor de werkende bevolking bestaat: van Europa verwachten we veel voor de werknemers: economische aemocratie, initiatieven voor de verdeling van de beschikbare arbeid, een krachtige sociale politiek, fiscale rechtvaardig heid en vooral een dynamisch beleid om de toekomst van ons «Avondland» en zijn ingezete nen veilig te stellen. Dit zal mis lukken langs een kortzichtig re strictief beleid; maar lukken door een op economische gropi-export en koopkracht- stijging gericht beleid! Martin HUTSEBAUT Pol. Secr. B.S.P. DE STEM DER VRIJHEID Na een druk gepubliceerde be rekening van de jaarlijkse ver voerkosten van kampeermate- riaal vor de jeugdbewegingen mochten deze jeuqdbeweain- gen er zich aan verwachten dat zij voortaan op die uiterst nut tige dienstverlening vanwege de stad niet meer zouden kun nen rekenen. De heer schepen van jeugd en sport heeft de zaak mooi ver pakt aan de jeugdbewegingen aangeboden: de stad steld ter beschikking een passagiers busje van 2 ton (voorheen een 6.4 ton vrachtwagen) en tegen 4.5 fr. per kilometer (voorheen gratis). Kampeermateriaal is zwaar (10 ton?) en groot van omvang en moet ineens op de plaats van bestemming kunnen komen. Het kosteloos vervoer was voor de jeugdbewegingen bovendien de enige mogelijk heid om het jaarlijks kampge- beuren in aannemelijke voor waarden voor de ouders te la ten doorgaan. Het ontmoedi gend aanbod van de schepen betekent dan ook dat de jeugd bewegingen de tussenkomst van de stad niet erg nuttig meer vinden en daarmee is de kous dan af. Wie wat van jeugdbe weging weet, kent er de unieke waarde van als leerschool voor solidariteit en geestelijke ver rijking. Het is wonder hoe de jeugdbe wegingen nog kunnen gedijen binnen deze materialistische wereld. Aan de jeugdbewegin gen een (financiële) helpende hand reiken heeft dan ook alle betekenis en het initiatief van schepen Bogaert, drie jaren ge leden gratis vervoer van kampmateriaalverdient alle waardering. Dit initiatief wordt nu opge bouwd. Het jeugdbeleid van het huidig schepencollege is niet ingesteld op de bescherming van een jeugdbewegingsleven dat al te zeer buiten haar in vloed en dus buiten haar machtssfeer valt. Het vroeger vervoerbudget wordt ruim schoots opgeslorpt door de aankoop van een busje voor een ritje alhier en een ritje al daar. Het zai interessant zijn na te gaan waan/oor het dan wel zal gediend hebben In afwachting van het groot ver lof zien wij ook uit naar het lot da't bv. een vakantiepatronaat te Erembodegen zal beschoren zijn. Op een gemeentelijk ter- rem was het vnj initiatief «Vakantiepatronaat» met eigen monitoren ak- tief Sinds het vakan- alle geldelijke mogelijkheden en eigen monitoren, zijn tenten is gaan opslaan in de rijks school te Erembodegem moet het vrij initiatief, terug eens on der druk van de geschapen ontmoedigende omstandighe den, er aan geloven. Gaan VU, WP en PW daar mee akkoord? Of moeten wij echt tot volgende verkiezingen wachten (het is al aan 't korten) om vrij te kunnen herademen. Ghis Willems CVP fractievoorzitter HET JAAR VAN HET DORP De fusie van gemeenten heeft de bestuurlijke indeling van het ar rondissement Aalst fundamenteel gewijzigd. Van de 69 gemeenten bleven er na i januari 1978 precies 10 over. Deze tien waren welis waar de voornaamste centra van het arrondissement. Maar precies één jaar na de fusie organiseert men het jaar van het dorp. Een aktie die er op gericht is de mensen die in de dorpen wonen, werken en er zich ontspannen, bewust te ma ken van het feit dat zij zelf die leefomstandigheden bepalen. Doch het jaar van het dorp zal klaarblijkelijk zijn doel missen in dien de bestuurders nalaten ge paste initiatieven te nemen. De besturen hebben immers de morele verplichting om zich over de toekomst van de dorpen te buigen. Dit kan alleen door het opstellen van een meerjarenplan waarin de toekomstige ontwikke ling van het dorp wordt geschetst. Door middel van een struktuur- plan moet een studie gemaakt worden om het behoud van het dorpseigen te waarborgen. De dorpskom met de kerk, het plein, het dorpsgebonden stand beeld, de oude bomen, de school, het gemeentehuis en de pastorie is sinds eeuwen het middelpunt van het sociale leven. Samen met de omringende straten, boerderijen, weilanden, velden en bossen vormt het dorp een struktuur waarbinnen een echte samenle ving met nauwe sociale banden. Haast onopvallend werd dit dorpsbeeld gedurende de laatste decennia aangetast. Vooreerst was er de vlucht naar het platteland: chaotische dorpsuitbreidingen en onverantwoorde verkavelingen. Andere levenswijzen verstoorden de noimale gang van zaken binnen het oorspronkelijke gemeen schapsleven. De wegeninfrastruk- tuur is het tweede negatief element die de sfeer in het dorp kwam be dreigen. De Dorpsstraat, die op menselijke schaal was aangelegd, moest ver breed en geasfalteerd worden. Dorpskernen werden in twee ge splitst bv. Baardegem, Moorsel, Gijzegem. Het dorp mag evenmin willekeurig gebruikt worden voor inplanting van hinderlijke bedrij ven die schadelijke stoffen produ ceren, vervuilend werken, ge luidshinder en reukhinder veroor zaken. De verkavelingsraces, waarvan reeds sprake, voerde tevens een dorpsvreemde bebouwing in. De streekgebonden sobere bouwstijl die zich niet opdringt aan de om geving moet vaak plaats ruimen voor wansmakelijke nieuwbouw. Uit wat hier geschetst werd is het niet moeilijk af te leiden dat het jaar van het dorp meer moet zijn dan een folkloristische bedoeling. Het moet de start zijn van een dorpsgerichte aktie waardoor de toekomstige evolutie van dorp moet gevrijwaard worden. Het «Jorp mag niet doodbloeden en te- ondergaan aan de hebzucht van enkelingen. Daarom start Aalst eerlang met het ontwerpen van een struktuurplan voor Groot Aalst. De dorpeling zal betrokken wor den bij het opmaken van de plan nen. Als een deskundige van zijn omgeving zal hij geraadpleegd worden, vooraleerde technici hun plannen opstellen. En dit is trou wens de enige manier om de lokale bevolking bewust te maken van het feit dat zijn hun leefomgeving bepalen. Jan De Neve Schepen Openb. Werken en Ruimtelijke Ordening SFES BLIJKT EEN HOPE LOOS GEVAL Spes is het Latijnse woord \oor «hoop»In één an zijn naamvals vormen staat het ook in "de Aal- sterse stadsspieuk geschreven. SPES is ook een alkorting van «Sociaal Progressief Europeees Studiecentrum», dit heelt geen enkel \erband noch met de bete kenisvan liet Latijnse woord noch met Aalst. In verscheidene kran ten en o.m. uitgebreid in «De Voorpost» konden we vernemen dat de/e vereniging, die zichzelf de pluralistische stempel heeft ge geven, een perskonferentie heeft georganiseerd waarop wij geacre- diteerde leden van de Aalsterse Vereniging voor Perskorrespon- denten, waarschijnlijk in naam van vermeld pluralisme niet eens werden uitgenodigd. Wij hebben ons dan maar op onze kollega's v an de andere pers betrouwd om er iets meer van te vernemen. SPES, die in haar eigen alkorting «hoop» ziet voor een toekomstig Europa organiseert te Aalst een panel-gesprek tussen DE partij voorzitters. Dit zijn Van Miert (BSP), Martens (CVP), DeClerck (PVV), Schiltz. (VU). Ze zullen er hun visie geven over «Europa morgen». KP-voorzitter L. Van Geit werd niet eens aangezocht. Op een vraag van een kollega- perskorres|X>ndent waarom dit niet gebeurde, ziehier dit merk waardig antwoord. «Om prakti sche redenen werd de KP niet v er- der benaderd. Ze heelt geen duide lijk standpunt omtrent het Europa van morgen en is mei representa tief.» Wie van de SPES-lui dit precies gezegd heelt weten we niet. In elk gev al is het de taal v an een moed willig kwaadspreker, een anti- alles mei een pluralistisch rokje an eigen maaksel, een leugenaar, een totaal onderontwikkelde ol in het beste geval, zoals men het te Aalst zou zeggen -nc zot». Wie vandaag durlt zeggen dat de kommunisten in Europa niet re presentatief zijn is een kwaadaar dige knul Wie de KP van het Aalsterse politieke toneel wil goo chelen kent Aalst niet en moet maar eens liet licht opsteken waar het past. Dat de kommunisten geen duidelijk standpunt omtrent Europa hebben is een leugen zo groot als een basiliek. Dat dit standpunt niet dat is van de «grote 4» (d.z. DE partijvoorzitters) is een andere zaak. Dat er in die par tijen bijna zoveel standpunten zijn al er geïnteresseerden zijn in het Europees debat is nog een andere zaak. Maar dat SPES met derge lijke mentaliteit heel wat hoop de lucht zal doeri invliegen is 'n ze kerheid. Wat verder de «prakti sche redenen» betreft waarom de KP niet verder werd benaderd moet blijkbaar worden gezocht in het intense China-programma dat deze vereniging op hel getouw heeft, diverse bezoeken inbegre pen. En wat de opmerking over de twijfelachtigheid van «de echt plu ralistische ingesteldheid van de KP» daarbij komt doen blijft ons vooralsnog een raadsel waarbij we de «spes» «Hoop) verliezen het ooit te achterhalen. Wij zullen trouwens aan het Europees «Spes-debat» geen pluralistische 80 I- entreegeld besteden. In dit geval liever 5 europinten dan een euro-circus. J. De Geyter Roger Bourgeois, medestichter van het «Komitee voor een demokra- tisch federalisme» (met mensen uit onder meer de Katolieke Wer kers Bond, RAL, ABVV, ACV, Christenen voor het Socialisme, KP, Arbeid, Vlaams Aktiekomitee Brussel en Stichting Lodewijk De Raet) komt op woensdag 26 april te 20 uur naar 't Fabrieksken, Burchtstraat 20 te Aalst om te praten over het Egmontpakt en meer bepaald de standpunten van het Komitee desbetreffende. EEN NIEUWE LENTE, EEN Gevolg gevend aan de op roepen van de respec tievelijke P.V.V.-Voor- zitters, de heren Grootjans en De Clercq, tot herstruktura- tie en reorganisatie van alle partijbesturen en nevenorgani saties enerzijds en om de P.V.V. een socialer gelaat te geven anderzijds, werd op in itiatief van de arrondissemen- tele Adviesraad en in aanwe zigheid van méér dan 650 mili tanten op dinsdag 11 april II. overgegaan tot de statutaire en representatieve verkiezing van het arrondissementeel P.V.V.-bestuur. Aangenaam verrassend was het feit dat de vergadering een dagelijks en een uitgebreid be stuur verkoos, dat schittert door zijn jeugdig dynamisme en waar alle kantons en vereni gingen van het arrondissement op een evenredige wijze verte genwoordigd zijn. In tegenstelling tot wat in het verleden nooit is gebeurd, zal de werking van het arrondis sementeel P.V.V.-bestuur niet enkel lokaal of fundamenteel kantonnaal beperkt blijven, maar zal NU getuigen van een algemene dynamische aanpak op arrondissementeel vlak. Met deze doelstelling voor ogen, zal in de eerstvolgende weken overgegaan worden tot de oprichting van arrondisse- mentele commissies en werk groepen. Hierdoor zal tege moet gekomen worden aan het heersend enthousiasme en kordate vastbeslotenheid on der de bestuursleden, tot be studering van en het voorstel len van alternatieve oplossin gen voor de problematiek zowel sociaal, economisch als politiek— waarmee ons ar rondissement momenteel te kampen heeft. Wat de herstrukturatie van de gemeentelijke en lokale P.V.V.-afdelingen in ons ar rondissement betreft, mogen we zeggen dat dit nu reeds een voldongen feit is, op één enkele uitzonderiDfl oa; nL de herver kiezing van het kantonaal P.V.NL-bestuur Aalst. Dit zal echter nog vóór 15 mei a.s. eveneens geherstruktureerd en verkozen worden. Alles bij elkaar treedt de P.V.V. momenteel op arronoissemen- teel vlak als een versterkte en sociaal gerichte formatie naar voren, die eindelijk volkomen beantwoordt aan de richtlijnen van de nationale P.V.V.- leiding. Ik meen te mogen besluiten met de conclusie, dat voor de sociaal gerichte P.V.V. meet dan ooiteen mooie toekoms in het verschiet ligt. Diane D'haeseleer Het Komitee voor een Demokra- tisch Federalisme is ontstaan uit de verontwaardiging binnen de ar beidersbeweging en in progres sieve kringen om de volstrekt on- demokratische wijze waarop het Egmont/Stuyvenberg - akkoord is tot stand gekomen en evenzeer omdat de voorgestelde gewest vorming aangevoeld wordt als een stap weg van de demokratizering van de gehele samenleving. Zo betreuren de ondertekenaars dat er zoals reeds te dikwijls in het verleden tussen sociale be weging en Vlaamse beweging veeleer afstand of zelfs wantrou wen heerst dan samenwerking. Zij wijzen erop dat de autentieke so ciale bewogenheid in de Vlaamse beweging niet mag opgeofferd worden aan de machtshonger van een bepaalde «geografisch»- Vlaamse elite. Tevens zijn ze van mening dat een werkelijk demo- kratische staatshervorming slechts mogelijk wordt wanneer kulturele en sociale ontvoogding en zelfbe heer samen verwezenlijkt worden. De unitaire staatsstruktuur die. al dus het komitee, in haar essentie nog nauwelijks is aangetast is overigens de weerspiegeling van de globale ekonomische en sociale machtsverhoudingen in dit land. Een waarlijk demokratische staatshervorming moet dan ook gepaard gaan met een radikale demokratizering op alle gebieden en op alle niveau's van de gehele samenleving. Dit inkludeert bijgevolg dat de machtsblok Brussel-hoofdstad niet mag gehandhaafd worden zoals het akkoord voorziet, maar ook niet eenvoudigweg mag ver plaatst. De houding van bijvoor beeld de Antwerpse zakenkringen is in dit opzicht veelzeggend. Het gehele zogenaamde probleem Brussel, moet trouwens in het licht gesteld worden van het voor- iena gaande: voor de eigen prob» van Brussel een grote a meratie waarin verschillend^ tionaliteiten samenwonen - een duurzame verantwoorde oplossing sljl mogelijk indien men uitgaat de fundamentele erkenning het bestaan van twee volker< pijp België en van de verplichting ulee de hoofdstad daartegenover Het toekennen van privilege! franstalige villa-bewoners Vlaanderen staat hier in scl WldE tegenstelling tot het verwaarl |j§| van de buitenlandse arbcidei^ de hoofdstad. Kort gezegd is de mening ifwt ..woensdag wordt verdedigd e bi volgende dan: een demokrati «Al staatshervorming slaat niet a beps op politieke mechanismen ei dissi ministratieve strukturen: zij vete: de werkende bevolking op el Strel veau reële beslissings- en ko Ik m lemacht geven over alles wat niet aanbelangt. het r 7elfv Voor inlichtingen ol' ever den onderschrijving der doelstelli ren i i het komitee schrijven na Een Dupontstraat 52 te 1030 Bn roep (R king jees ie e: gran Wij v Een aantal progressieve organisaties zullen het feest van de arbeid —«1 mei-eenheidsfeest» noemen zij hetin 't Fa brieksken, Burchtstraat Aalst houden op zaterdag 29 april. De organisaties zijn RAL, Rode Mol, EVA, Oxfam-Wereldwinkel, werkgroep ArOeid, CSV- 't Fabrieksken vzw, 't unenxot vzw, en het Aalsterse Cubakomitee en koördinator de Politieke .Werkgroep Aalst. Tema van de avond is «Voor grondige oplossingen van de werkloosheid, 36-urenweek onmiddellijk zonder loonverlies en evenredige aanwervingen». Een eerste deel van het pro gramma is gewijd aan deze po litieke stellingname: korte toe spraken van sindikale militan ten rond de 36-urenweek vanaf 20 uur. Rond 21 uur volgt een optreden van de strijdtoneel- groep «De Barst» uit St- Niklaas met een stuk over de werkloosheid. Daarna komt Gustaaf De Meersman met po - n hE lij d iitieke sketches en poëzieJ<]ate< De avond wordt in gezellig yerki afgerond met een zgn. volk loon (animatie door een rockgrc je b Lekkere hapjes zijn voorzi $emi Bovenstaande organist jem doen eveneens een oproep jeel op 1 mei te betogen achtefecha stoet van de gemeensscha|ieer lijke Aktie (BSP, ABW en Blond Moyson) opdat «1 mei werk feed het beeld van een strijddaglhi. geven tegen de grote wfciag loosheid». Aldus de organfterh toren. allee Rils ;ond teefi niets •trek ipsti In bet kader van de aktie «Jaar van het Dorp» verscheen het derde nummer van de Dorps krant:». kant imc Als de andere berichten die erin verschijnen even geloofwaardig zijn als wat we lezen in het nummer 4 van 30 maart 1978, hebben we er weinig aan. Wat erin opgenomen is onder de hoofding Aalst is inderdaad verouderd, voorbijgestreefd. Men heeft het er nl. over de opening van het «Jaar van het Dorp» met een akademische zitting in het Aalsters stadhuis wat reeds lang gewijzigd werd in openingen in elke deelgemeente ter gelegenheid van een voorna me aktiviteit. Men opent inder daad geen jaar van het dorp in de feestzaal van een STAD. Ook de naam van de bevoegde schepen komt er totaal verhak keld uit. Waar het moest zijn Mevrouw De Maght lezen we er A. DeChayt. Wel wordt erin gewezen op 110 re voorname aktiviteiten in kader van het Jaar van het E 'rr0f te Aalst. Wij citeren letter eze «Hierbij wordt dan vooral dacht aan de Pikkeling vat !ij bi Vha Faluintjesstreek en aan ojfanVi lucht voorstellingen door het a Clacrhaegse Comedie». Di 'an I dan inderdaad wel een pos |elijf punt, maar niet alles! jade esti teec Mevrouw, Mijne Heren, Betreft: Stadstoelage 1977; Ref. 7573/21. Met enige verwondering heb ben wij vernomen dat onze vereniging, de Jong socialisten, een bijkomende stadstoelage van 2000 frank ontvangen heeft voor het wer kingsjaar 1977. Hiervoor onze oprechte dank! Doch om de hiernavolgende redenen maken wij dit bedrag over aan de Stedelijke Raac voor Jeugdvorming: 1. Binnen het kader van de Stedelijke Raad voor Jeugd vorming was er beslist de stad- fioelagen voor de erkende jeugdverenigingen niet indivi dueel uit te keren, maar te be steden aan gezamenlijke aan kopen. Met de uitkering van een bijkomende toelage aan vier politieke jeugdverenigin gen wordt de solidariteit binnen de Stedelijke Raad voor Jeugdvorming verbroken. 2. Wij betreuren dat er binnen de politieke jeugdverenigingen van Groot-Aalst nog een on derscheid gemaakt wordt (de Kommunistische Jeugd kreeg deze bijkomende toelage r ®.c Wij hopen dat ons voort'r door de andere politieke jet verenigingen die deze toe lerk( ontvangen hebben, zal gev °9 worden. Voor de jong-Socialii f2lt Groot Ai ls Baita, Dolo rord Mijnheer de Redakteur, In de «Voorpost» van 7 dezer nam ik met belangstelling ken nis van het definitief ontwerp van het nieuw stedelijk zieken huis, dat volgens uw verslag een bouwkundige parel beloofd te worden ten dienste van Jan en alleman. Jammer vinden wij dat het niet meer centraal gelegen is en dat de bewoners van de randwij ken en verder een hele lange trip zullen af te leggen hebben om zich aldaar te laten verzor gen. De bewoners van Aalst rechts genieten evenwel van een qroot voordeel: daar bevindt zich het O.L.V. Ziekenhuis waar zij altijd terecht kunnen, maar eenieder heeft zijn voorkeur. Daarom ware het wenselijk, menen wij als het niet te laat is— een stedelijke pollkliniek in het oude gemeentelijk gasthuis op te richten naar het voorbeeld van het O.L.Vr. Ziekenhuis. Voor lieden van deze omge ving, die over geen voertuig beschikken, ware dit een ge lukkige oplossing voor ouden van dagen en voor gebrekkelij- ken en in woelige dagen Met dank voor uw welwellende aandacht. Een |ezer, Van de Wiele Jeroom Enkele Kanadese studenten, jongens en meisjes, komen op 6 naar België voor een vakantiejob van 2 maanden. «Vlamingen in de Wereld», Blanchestraat II te 1050 Brussel! zoekt een gastfamilie voor hen, acht meisjes en één jongen voor Kit Aalst. Wie belangstelling heeft om een Kanadese student(e) op te ne men, hetzij voor één of twee maand, wordt vriendelijk verzocht om kontakt op te nemen met het sekretariaat van VIW: tel. 02-538.62.92, liefst zo vlug mogelijk. WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: ALGEMEEN NIEUWS: Dolf Boel, Peter Dauwe, Mon De Gendt, André De Groeve, René De W rs t Roger D'Hondt, Lieve Haverals, Erich Van der EistWilly Hostjtidi Wilfried Lissens. Rik Devijver FOTO'S EN TEKENINGEN: Patrick Kieckens, Eddy Lamin, Jan Muylaert, Jan Strickx Jo Raes SPORT: Mare Marcel, Gilbert De Pauw, André De Wit, Eric Van Aerschot, Jef jut Hove, Beno Van Winckel REDAKTIE: Roel Van de Plas D( iezir e hi ino it enti inw inge ïStl tri ns list ku He Iks la ii

De Voorpost | 1978 | | pagina 2