Op het ritme van een kompetitiematch Hans D'Haese, René De Bruecker e Patrick Eeckhout met de grote trom Eendracht Zele uitzichtloze situatie recht WILLIAM TACKAERT EEN BEUL OP DE FIETS Voetbal scheidsrechters gehuldigd VOETBALUITSLAGEN VAN ZONDAG 23 APRIL Interscholen voetbalwedstrijd VOETBAL Vriendschappelijk voor miniemen long Lede-E. Aalst 1-0 20 Drie overwinningen voor onze junioren tijdens het voorbije einde. HANS D'HAESE trok naar Eine en toonde zich traditiegetrouw weer „de" kemphaan. Hij ranselde het peloton uit el kaar en niemand kon hem een stro in de weg leggen. Te Haaltert fietste hij eveneens in de spits en arriveerde als nummer vijf. Voor RENE DE BRUECKER geldt de jongste tijd het spreek woord dat niemand „sant is in eigen land". Hij doet het dus „op de vreemde" de Aalste- naar kwam uit Bever met de palm naar huis. PATRICK EECKHOUT, de Erembodegem- se belofte, ging het geluk nog verder zoeken in het Waalse Crandmetz. Het is de konkur- renten slecht bekomen want Patrick zette iedereen een neus. DANIEL SCHUDDINCK, de stoere bonk uit Wichelen-Sers- kamp, Iaat zich nooit op de achtergrond drummen doch een „winnaar" is hij vooralsnog niet. Hij heeft zijn eerste seizoen zege reeds op zak, dat wel. Maar Danny mist voorlopig dat tikkeltje opportunisme dat boven de anderen tilt. Al i deed hij het te Eine met derde plaats uitstekend. LIEVEN COOMAN trok Kessel-Lo en heeft het zich beklaagd de 17-jarige Sch bellenaar, een jongen wi in steekt, was er vijfde. JEAN DE BONDT werd h< Itterbeek een zesde pl RUDI BAEYENS, negend» Bever en 14e te Haaltert, BLOEM achtste te Bever, MAIN VAN BEVER, 12d. Haaltert, ERIC DE Wil 13de te Eine, DENIS DAMME, 13de te Welle, I NY STEVENINCK, 14dc Welle, waren de andere vliegers". Bij de nieuwelingen lev JIMMY CORNELIS, met derde plaats te Groot-Biji den, de beste prestatie. R VAN IMPE was zesde te tert en GINO DE WAI achtste te Haaltert. RWDM - SC Lokeren 1-0 KAVD - Deinze 1-1 Lokersd - Lebbeke 1-0 Hamme-FC Denderleeuw 2-2 SK Aalst - Geraardsb. 3-2 Terjoden - Borsbeke 1-1 Mere - Moerbeke 2-2 Buggenhout - Robur 0-0 Nieuwerkerken-Baasrode 2-3 Oudegem - Kerksken 2-0 Hofstade - Bambrugge 2-2 T. Melderb - Deftinge 3-2 Sp. Geraardsb. - Erpe 1-1 Eist - W. Moorsel 0-3 Vlierzele - E Meldert 4-2 Sp. Appels - Kal la 2-3 Grembergen - Haasdonk 3-1 E. St.-Gillis - Hoogeinde 0-< Excelsior - Serskamp 3 Steenhuize-Erembodegem 1 Schellebelle - Kruibeke 1 Herzele - Doggen 1 Edixvelde - Welle 2 Wichelen 4 Boonwijk 2 S. Moorsel - Herdersem 0- Erondegem-Schoonaarde 0- Oordegem - Wieze 1- Opdorp - Z. Appels 6- Baardegem - Opstal 4- Gijzegem - Massemen 2- Sombeke - Heikant Zele 1- SK Overmere-Verrebroek 3- Rupelmonde - Berlare Gerda - Valentino's De optimistische vooruitzichten van voorzitter Dr. Vuylsteke de aanvang van het seizoen hebben we nooit „au sérieux' nomen, maar nog minder hadden we verwacht, dat na het vi op Bas-Oha de eerste ronde met een bijna hopeloze toestan de klassering zou afsluiten. Dan is er na de ongelukkige wedt bij de leiders te Harelbeke een verrassende ommekeer gekt met als gevolg, dat Eendracht de langste ongeslagen reeks i haar verblijf in derde afdeling wist te bewerken. Voor ons I die metamorfose onverklaarbaar. Onder impuls van Pierre Ver- beeck heeft rood-zwart de moeilijkste redding sinds het vijfjarig verblijf in derde ver wezenlijkt. De vraag stelt zich Waarom was E. Zele zo slecht tijdens de eerste ronde Op de eerste plaats moet het totaal tegenvallen van de aan gekochte spelers vermeld wor den De Vos speelde amper drie wedstrijden mede en bracht voor enkele dagen nog een doktersattest binnen. Niet tegenstaande Stickens 28 speel dagen onder de lat stond blijft hij voor ons een onbetrouwbare doelman, die veel te onregel matig presteert en zo dikwijls mocht meespelen dat trainer Bertels hem onder zijn be scherming nam. Meteen werd Van Hove weggeduwd op een wijze, die de man uit Elverzele pijn heeft gedaan, vooral om- dut hij niet kon bewijzen dat zijn konditiedeemstering van verleden jaar achter de rug was en men vergeten scheen, dat hij in de loop van 74-75 aan de basis van de redding lag. Er was in deze ongelukkige pe riode tegenslag met spelers ge moeid, want half seizoen had men reeds 24 spelers moeten oproepen en slechts na nieuw jaar kwam één nieuw gezicht Marc Van Wambeke, die hoe wonder toeval betrokken was in de herwaardering. Dit rekordaantal opgestelde spe lers was er de oorzaak van dat de zenuwachtigheid die de ploeg te pakken had voor ge volg had, dat 27 gele kaarten werden getoond met 8 strafzon- dagen voor gevolg (2 voor Macs, Jacobs, Jansegers, Lam- brecht. De Ferrerre, Coles en John Christiaens), daarbij kwam nog de rode kaart voor Jacobs die één strafzondag kreeg. Ook was er gebrek aan al king gezien de 28 aangetek doelpunten op naam kwi van verdediger Jacobs 6 (1 onder vier omgezette strafst pen), 5 voor De Ferrerre ca Feyter, 3 Maes, 2 Christ; Jean Pierre, Cooreman, Wambeke en Jansegers, Lambrecht, Holders, Christ! John Boeykens en een te Btrever in eigen netten. Het is niet een zeker ang voel, dat over het komi seizoen wordt gesproken, gezien er rode cijfers in boeken van schatbewaa Thienpondl staan zal ei centen gierig omgesprongen den. Toch zal men in de volging van trainer Bertels ten voorzien. Zal men dal nog geldschieters vinden oi probleem in de aanval en de lat een oplossing te gev We vrezen liet, vooral oi men bij Eendracht aanvoelt naast de mislukte inspannii ook heel wat toeschouwen weg naar de Elststraat vefj den. Jammer genoeg is de porter er op de eerste pl op uit, dat zijn ploeg wint dat gebeurde te weinig verleden. Etienne Van den Abeelegoal SK Deinze dering. Op moest deze behalen om deren. De Schellebelle Wichelenaar den Abbeele Deinze, wat een drawn. blijft in bevo KAV Denderti ploeg 1 puntj niet te degri destijds vo« voetballlend Etienne scoorde goed was vod (mm Voor de prijsuitreiking van de spelregelkwis die over acht maan delijkse „afleveringen" liep, emigreerde scheidsrechtersvrienden- kring Wetthra naar de zaal Oud-Gemeentehuis te Wichelen waar de „bonte bende" werd verwelkomd door gastheer Gilbert Van Steendam. Het Stedelijk Sportkomltee zal dit jaar opnieuw het inter- scholenvoetbaltornooi dat totnogtoe zesmaal heeft plaats gehad (1969 tot en met 1974) organizeren. Deze wedstTijden zullen op 3 mei plaats hebben In de namiddag op de terreinen van het sportcentrum Osbroëk te Aalst. Deze organizatie zal dn de vorm van een tornooi worden gegoten. Een wisselbeker geschonken door het Stedelijk Sportkomltee Van Kemzeke trapt de bal weg voor dc Ledenaars De Winne, Mees en gastspeler Van de aan dit tornooi verbonden. Er zijn eveneens prijzen in Voorde van Crossing. (EL) natura voorzien. J.V.H. Hij is geen provinciaal amateurskampioen geworden, William Tackaert. Het kon bijna niet met een spurter als Etienne De Wilde naar de streep gaan, is je eigen vonnis ondertekenen. Waar om doe je dat dan Het antwoord op die vraag is dóódsimpel de Zeelse vechter heeft alles en nog wat geprobeerd om de „blonde pijl" in de vernieling te fietsen. Hij sprong en demarreerde, bij sleurde, duwde en trok. Hij was de beul. De beul op de fiets. De onvermoeibare vechter, de met mateloze inzet strijdende kamper. Met 14 wa ren ze al erg vroeg op avontuur getrokken. Tien kilometer lang reden ze als gekken. Maar de inspanning loonde het massale peloton volgde op een volle minuut. En daarmee was het allemaal bekeken. De elite van dat kopgroep je vocht voor de zege. En de titeL In de spits torstten William Tackaert en Etienne De Wilde de zwaarste vrachten. Doch ook de anderen „werkten" Ronald Van Aevermaet, Eddy Van den Abbeele, Alain De Smet, een blijkbaar herboren Alain De Smet die (eindelijk) misschien wordt wat hij als nieuweling liet vermoeden. Op dertig km. van de finish „ging" Etienne De Wilde. Tackaert, Ronald Van Aevermaet, D'Haene en Dossche waren de enigen die terugkeerden. De anderen wa ren uitgerangeerd. Toen begon het recital Tackaert. Verscheidene keren sprong hij. Steeds zette een fel terugvech tende De Wilde de situatie recht Eén renner moest afha ken. Ronald Van Aevermaet. Een schande was dat niet. In tegendeel deze piepjonge Zeel- se amateur was slechts aan zijn zevende wedstrijd in zijn nieu we kategorie toe en had al een en ander bewezen. Zijn beurt komt nog. Het kwartet hield stand tot on der het spandoek. Het is een boeiende spurt geworden. D'Hae ne en Dossche speelden niet mee. Tackaert en De Wilde to renden hoog boven hun twee konkurrenten uit. De Wilde zette zich op kop. Als een raket stormde hij op de streep af. Maar Tackaert legde zich daar niet goedschiks bij neer. In een samenballing van krachten kwam hij twee keer tot op gelijke hoogte van „rasspurter" Etienne. Evenveel maal werd hij afge wezen. De Wilde won. Een for midabele zege, omdat ze werd behaald tegen een formidabele tegenstander. Ontgoocheld was William Tackaert na afloop niet. Hij weet dat de blonde pijl intrinsiek sneller is dan hij. En precies daarom had hij tientallen keren gepoogd zijn gevaarlijkste konkurrent uit het wiel te demarreren. Op dat vlakke parkoers, zonder één helling, was dat een onmoge lijke opdracht. Doch wie niet waagt, niet wint. Intussen heeft William Tackaert zich ontpopt tot één van de beste amateurs van zijn lichting. Een man die op weg is om de aandacht van de sportdirekteurs op zich te vestigen en niet moet vrezen dat hij mettertijd in de kou zal blijven staan als hij eens of later prof wil worden. Zo ver is het nog niet. De klas siekers zijn „in aantocht" daarin wil William schitteren. En al zal het duivels moeilijk gaan er eentje van te winnen wie in de lastige wedstrijden zijn mannetje staat en een hoofdrol vertolkt, heeft toe komst. En aan dat laatste kan niemand meer twijfelen nu Wil liam weer eens op de voorpos ten streed, (mm) William Tackaert. De match Jong Lede-E. Aalst van vorige zaterdag aan de Open- veldstraat is uitgegroeid tot een zeer genietbaar kijkstuk dat aan een tamelijk hoog ritme werd gespeeld. De zege van Jong Lede met de kleinste verhouding uitgedrukt, kan moeilijk weerlegd worden. Groenwit bracht niet alleen, net als Eendracht trouwens, kwaliteitsvoetbal maar legde toch iets meer gevaar in zijn goed uitgebouwde kombinaties. Als Lede er in slaagde meer gevaar te verwekken dan Aalst dan was de verrichting van Kinoo (Scup Jette) en van Van de Voorde (Crossing Schaarbeek) die door Lede aan een test werden onderworpen daar niet vreemd aan. Ondanks het feit dat aan weers zijden herhaaldelijk doelgevaar heerste, moest men toch tot in de 76e min op het enige doel punt wachten. Voordien hadden beurtelings Van Kemzeke en Verpeten de bal van de Aalster- se doellijn moeten wegtrappen om een treffer te voorkomen. Dan kwam op ongeveer een kwartier van het einde een lo gische stand op het bord. De Winne bereikte de mee opge rukte verdediger D'Hondt die Verhulst van dichtbij kansloos liet. Onmiddellijk hierop pre- zenteerde zich een nieuwe score kans voor D'Hondt doch nu trapte hij de bal net boven de dwarsligger. Eendracht was een paar keer gevaarlijk geweest vooral langs Marievoet die de bal eens tegen de vuisten van een alweer aandachtige Van den Bossche joeg. Johan Dierickx eens te meer zeer bedrijvig gaf de Lede verdediging meer dan eens kopzorgen. Er was op nieuw een opmerkelijke werk kracht van J.P. Lippens in het middenveld. Rudi Van Belle had insgelijks een paar uit schieters die dan de Aalsterse defensie op haar beurt op stel ten joeg. Men was het er over eens dat het een goede wedstrijd De Rop die steeds bereid wor den gevonden om Wetthra te helpen. Voor de eerste maal werd ook een „Prijs voor het verdienste lijkste Wetlhralid" uitgereikt. Voor de toekenning moesten de kandidaten zich onderscheiden op verschillende domeinen de werving van nieuwe leden, de verkoop van de tombolasteun- kaarten, de regelmaat in het bijwonen van de vergaderingen en het deelnemen aan de kwis- avonden gaven de doorslag. Het schild dat dit „verdienstelijkste lid" beloonde, ging naar Willy Temmerman. werd, waarin de gevaarlijke spelmomenten werkelijk dik ge zaaid lagen. Voor Lede vormde hij een schrille tegenstelling met wat in het treffen met Menen voor het voetlicht was gebracht. De proef met Kinoo en Van de Voorde is daarbij best mee gevallen. De Scup Jette speler heeft zijn technische vaardighe den ruim uitgestald. Hij deed de bestuursleden van Lede te rugdenken aan de pittige Chris tiaens. Het is ook zo dat Kinoo een uitstekende kijk op de za ken heeft en zin heeft voor ploegspcl. Kinoo legde basis van meerdere goede aanvals- akties en bedacht zijn gelegen heidsploegmaats met enkele knappe voorzetten. Ook Van de Voorde die in de spits van de groen witte aanval evolueerde was een meevaller. Hij woog doorlopend zwaar op de Een dracht verdediging en bewees kruit in de schoenen te heb ben. Rottiers werd nu als ver dediger uitgespeeld en paste zich op deze voor hem oneven- nige plaats direkt zeer goed aan. Men zou zo zeggen een geboren verdediger is. Rottiers heeft feeling voor positiespel en Voorzitter William Van de Ab beele lichtte de betekenis van deze nu al jaren hoge ogen gooiende kwis toe. Laureaat 1977-78 is Gaston De Cock, nog betrekkelijk jong in de bewe ging, en die zich ook op andere domeinen zeer verdienstelijk maakte aan hem heeft Wetthra een bestuurslid waarop in alle omstandigheden een beroep kan worden gedaan. De tweede prijs ging naar Georges Balthazar. Aan beide kwissers werd een trofee overhandigd. Voorzitter Van den Abbele dankte PSC- ondervoorzitter Marcel Van Hau- wermeiren en -opleider Theo komt zeer snel terug. Jong Lede speelt nu vrijdag om 19,30 u. zijn eerste wedstrijd in het kader van de „Beker Lano" voor de klubs van derde klasse. Ook in deze wedstrijd zal men een paar spelers aan een test onderwerpen. Eendracht proef- stoomde met Bakalli (Crossing) en Bomhekc (Windeke). Laatst genoemde die in de spits van de aanval speelde had het moeilijk tegen een sterk spelende Lede defensie. Hij kon slechts een paar keer afdrukken, maar heeft toch aangetoond over 'n uitstekend kopspel te beschik ken. Nog even terugkomend op de vriendschappelijke ontmoe ting mag men stellen dat de afwezigen deze keer ongelijk hadden. Eddy Van den Eynde nam afscheid van Eendracht Aalst. Hij werd door de heren Mertens en Daelman in de bloemen gezet. (EL) De door Eendracht Aalst geteste Crossingupeler Bakalli in strijd met de Jcttenaar Kmoo die door Lede werd opgesteld. (EL)

De Voorpost | 1978 | | pagina 20