Niet met open vizier! ejNieuwerkerken en Wieze kampioen, Terjoden, Eendracht Meldert en Serskamp zakken VAN 3-0 NAAR 3-2 GEVLEID VERDIEND Stil 3e provinciale OP EEN DRAFJE Het voetbalseizoen is afgelopen Ie provinciale Pol Bracke geen trainer meer bij S.K. Aalst 21 Georges Mertens (rechts) de nieuwe trainer van KAVD naast sekretaris Guy Legat. (V) *AL_ BUIZEN 3HS3B6DED k«tti Norbert Van den Dungen (KAVD) ziet zijn schot gestopt door de Deinzekeeper. Eendracht Nieuwcrkerken heeft zijn laatste wedstrijd in de tweede provinciule, voor eigen volk dan nog, niet tot een zege kunnen ontplooien. En is er als dusdanig niet in geslaagd in schoonheid te eindigen. Nieuwerkerken-Baasrode 2-3 Eendracht speelde de slot wedstrijd op een lagere ver snelling en Baasrode zou hiervan profiteren om meest Deze fout in het strafschopgebied kostte Eendracht Nieuwcrkerken een penalty. Stefaan Hrndrickx (Itaasrode) knalde binnen. (Sj) in de aanval te lopen en dit licht territoriaal overwicht met doelpunten te overgieten. In het half uur kwamen de meer slagvaardige bezoekers aan de leiding langs Hen- drlckx. Nog geen tien minu ten later zou Van der Vreken dan alle profijt trekken uit een misverstand in de toch niet meer zo attente Nieuwer- kerken verdediging. Net voor de rust zou Steenhout tot 1-2 milderen. Deze zou zich bij Eendracht trouwens meest in de kijker hijsen. Bij Nieu- werkerken zou Eddy Roelandt door Van den Borre worden vervangen. Toch werd het 1-3. En opnieuw scoorde Van der Vreken het doelpunt. Een kwartier voor tijd deed Steen- hoi'Ji de hoop bij de thuis ploeg weer oplaaien toen hij tot 2-3 herleidde. Het bleef echter bij deze cijferverhou ding want Eendracht zou in de nog resterende minuten wel aandringen, doch de over tuiging en de kracht ont braken om nog tot een on beslist te komen. De zege van Baasrode kon trouwens moeilijk worden aangevoch ten. Sohellebelle - Kiruibeke 1-2 Te Schellebelle werd het een n!et onaardige match tussen twee ploegen die niets meer te winnen of te verliezen hadden. Toch ging Kruibeke er nog tamelijk hard tegen aan en puurde uit enkele aanvallen twee doelpunten. Na de koffie waren de paars- jes duidelijk de beteren maar de doelpunten bleven in de shoes van de spitslopers ste ken. Dat het ten slotte nog 1-2 was. dankte Schellebelle aan een own-goal van een bezoekende verdediger. Hamme- Denderleeuw 2-2 Te Hamme is FC Denderleeuw op de laatste kompetitiedag door het oog van de naald gekropen, al had het ten slotte allemaal nog weinig belang. Zowel de bezoekers als de Wui- tens konden ontspannen naar de finish na enkele zenuwslo pende weken waarin fel voor het behoud moest geknokt. Niettegenstaande de spankracht eruit wns, werd het een niet onaardig kijkstuk met Hamme als „eerste viool". Toch klom men de blauwzwarte bezoekers op voorsprong de Aalstenaar Dirk Vereecken tikte de bal tegen de touwen (20ste min.). Eerder had Hamme pech een kei van Brusselmans vloog te gen de paal te pletter. De onlogische 0-1 score bleef slechts tien minuten op het bord de pittige Schuddinck bracht Hamine langszij. Tien minuten na de koffie sloeg Segers toe (2-1) en op dat mo ment verwedde niemand nog één cent op de Denderlceuwse kansen, vooral omdat de Wui- tens rustig domineerden en hun tegenstanders weinig aan bod lieten komen. Een kwartier voor affluiten brak flankverdediger Van de Pontseele uit en spij kerde een gevleide 2-2 eindstand op het bord. Ilamme heeft, na een zeer moeilijke stort, de zaken nog enigszins rechtgezet na we kenlang in de buurt van de kan didaat-dalers te hebben vertoefd finishte de ploeg als nummer^ zes Op een behoorlijke af stand van kampioen Latem wel iswaar, doch aantonend dat er veel, veel meer in deze voorbije kompetitie stak op voorwaarde dat de eerste puntenwinst er vroeger kwam dan nu het geval Voetbalkalender voor zondag 30 april 1978 SC Lokeren - Klub Brugg' (Jourquin) E. Aalst - AS Oost. (UEFA 10 u.) (Praet) Looi Sport - Lede (Beker Lano) (Deroulou) E. Zele - Harelbeke (4.5) (Beker Lano) (Van der Linden) Het voetbalseizoen zit er weer op. Voor Eendracht Aalst is de „lest" in Tweede Nationale positief uitgevallen. Zwartwit leek uit stekend gelanceerd. Tot de klub gekonfronteerd werd met het „geval Salvador": op KV Mechelen nam de geprovoceerde Bra tiliaan weerwraak op zijn „kwelduivel", werd de laan uitgestuurd en voor enkele weken geschorst. Nadien kwam er nog meer pech voor Mammana Neto hij onderging een chirurgische in greep die hem fit aan de start van volgend seizoen moet brengen. Al na al is het goed afgelopen en het wordt nu uitkijken naar de „nieuwe kampagne" waarin nota bene zal gevoetbald tegen de oude bekenden van... Cerkel Brugge. Derde Nationaler Jong Lede heeft een kanjer van een kom petitie achter de rug. Belang rijk is, dat de jeugdpolitiek van groenwit begint te rende ren er staan nu al meer Le denaars dan „ingewekenen" in het fanionteam. Eendracht Zele was het lang zweven tussen hoop en i. Omdat tijdens de twee de ronde een indrukwekkende remonte werd gerealizeerd, dre ven de dreigende onweerswol ken af. En KAV Dendermonde Elf drawns uit 30 matchen en am per 31 gescoorde doelpunten... Eigenlijk moeten we daar dus niet dieper op ingaan de paarsjes finishten als nr acht, doch met een behoorlijke ach terstand op kampioen Roese- lare. Het had er, met een éch te „Torjaeger" in de spits alle maal anders kunnen uitzien. Slechts twee klubs promoveren: EENDRACHT NIEUWERKER- KEN en FC WIEZE. De rood- gelen van voorzitter Van de Velde en „professor" Paul Janssens hebben zich moeilijk naar de finish gesleept. De jong ste weken was het vat tot op de bodem leeg en het was maar goed dat zowel St-Lievens- Houtem als Borsbeke steken lie ten vallen of de dubbel en dik verdiende titel ging eraan. Of Eendracht met het beschikbare potentieel ook in Eerste Pro vinciale een rol van betekenis kan spelen, laten we in het midde:n dat is een zorg voor de voortrekkers van de klub. Die weten waar eventueel ver sterking moet aangevoerd. In ieder geval heeft Nieuwerkerken de jongste jaren al eens meer een gooi naar de promovering gedaan, en dat kan geen toeval genoemd. Kampioen nummer twee is Vier de Provincialer FC Wieze de brouwers toonden zich over de volle dertig zondagen de ho- mogeenste formatie. Zowel voor aan draaide het rond er wer den 68 goaltjes gescoord en de defensie was goed. Wieze to rende er niet bovenuit en werd achternagezet door de buren uit Herdersem en van Schroevers Moorsel. Ten slotte finishte Wichelen op de derde plaats. Verrassend doch niet onver diend. We vragen ons zelfs af wat het zou geworden zijn in dien de Wichelenaars niet zo erbarmelijk slecht naar doel hadden geschoten tijdens de af gelopen maanden. Slechts 36 scoren is voor een kopploeg geen referentie. Buig de 12 drawns van zwartwit in even veel overwinningen om en de kampioen is een totaal andere ploeg. Een en ander betekent niet dat Wieze geen verdiend kampioen is: de brouwers toonden zich groot in grote omstandigheden en zullen be slist geen figurantjes zijn in „Derde". Drie klubs dalen Terjoden moest tegen Borsbeke winnen om te „blijven", doch daar zijn de oranjen jammer genoeg niet ingeslaagd. Het wordt dus po gen zo spoedig mogelijk terug te keren. Voor Derde Provincialer Sers kamp was het al een poosje bekeken: zwartwit heeft een rot- seizoen achter de rug en al werden verscheidene matchen door pech verloren, toch dient gezegd dat de veerkracht ont brak om terug te slaan. Ook Eendracht Meldert, op de slotdag geklopt door Vlierzele, wordt het een stap achteruit. Geen „zakkende" Eerste Pro- vincialers dus, al heeft het er voor SK Aalst en zelfs Lebbe- ke en Hamme een poosje erg benauwend uit gezien. Zouai (SK Aalst) dribbelt naar het doel van SK Geraardsbergen. Aalst-Geraardsbergen 3-2 Ofschoon het in de eerste speelhelft reeds on een komfor- tabele 3-0 voorsprong teerde heeft SK Aalst de zege naar het einde van deze spannende wedstrijd toe als het «are uit het vuur gesleept. De zege van Aalst werd toen zelfs een paar keer op de helling gezet. Ontegensprekelijk heeft de goed van stapel gelopen thuisploeg in die eerste periode de beste doelkansen verwekt. Dendermonde- Deinze 1-1 Onder invloed van hel degradatiespook speelde Deinze een wer velend eerste kwartier. Doelman Hofman moest zich al onmiddel lijk reppen op snelle stoten van de bezoekers die er al niet voor terugschrokken hun voetje wat te laten hangen zodat een attent leidende scheidsrechter reeds na 5 minuten geel toonde aan be zoeker Van den Abbeele die zonder skrupules de afscheidnemende Mark Nagels neerdolkte. Deinze kwam verdiend op voor sprong want nadat enkele paars blauwe verdedigers naar de he mel stonden te staren kon Van den Abbeele met een hard schot dc paars-blauwc bordjesman het laddertje opsturen (0-1 15'). Vijf minuten later stond er al 0-2 op liet bord doch scheids rechter Van den Wijngaert had een duwfout op Hofman gezien keurde het doelpunt af, tot grote woede en ontgoocheling de talrijke Deinzesuppor- ters. Rond het halfuur kwam Den dermonde ook in de wedstrijd. Enkele hoekschoppen en een tweetal vrijschoppen even bui ten de baklijn kondigden hei> aan. Een onnodige fout Deinze trouwens de gelijk maker kosten. Een kort pasje Van den Dungen naar Ver streden gevolgd door een prach tige lobhal in dc winkelhaak :orgdc voor 1-1. De tegenstoot 'an Lefevre (32') was het laatste wapenfeit van zwart-oranje. Er werd gerust met 1-1. Al onmiddellijk na de pauze was het duidelijk dat Deinze erg last had van bibberingen. Het trok enkele spelers meer in het middenveld en verge noegde er zich mee alle ballen met verre trappen terug naar Paul Hofman te jagen. Die spel wijze had nochtans falikant kunnen uitdraaien. Op de 54' joeg Van den Dungen de snelle De Vos in de ruimte die zich ontdeed van twee tegenstrevers en hard naar doel knalde. De paal stond op de verkeerde plaats. Amper vier minuten la ter was het weer het doelhout dat een knappe poging van Van den Dungen belette te skoren. Toen zakte het spelpeil zien derogen. Paars-blauw bleef de meest aanvallende partij doch verstrikte zich in de menigvul dige spelersophopingen in de bezoekende 6trafschopzone. Co- trysse kreeg even voor inruk ken nog een prachtige kans doch schoot huizenhoog over. De Lentdeckcr (KAVD) wordt de bal afgesnoept door een Deinzenaar. Een gemotiveerde Aalst erse ploeg startte in deze voor haar nog enigszins belang rijke wedstrijd inderdaad zeer sniel en drong Geraards bergen dat op de voorlaatste speeldag de titel kwijtspeelde tegen rivaal FC Latem op zijn veldstrook terug. Aaist bracht an het eerste halfuur de beste kombinaties en die telkens goed werden afge rond. Na amper elf minuten zou Zouai de openingstreffer tegen het vijandelijke net prikken. Na een zeer goede aktie die de bezoekende de fensie uit het verband haaide. Vlak daarna nog een fraaie beweging langs een knap spe lende Verbestel doch zijn eindschot was niet krachtig genoeg om Van Damme te kloppen. Even later werd het 2-0 langs Bellon die in twee tijden Van Damme klopte. Aan deze tweede roos ging insgelijks een knap maneuver vooraf. De wedstrijd was nog geen twintig minuten oud. De bezoekers zouden echter de bakens verzetten en op hun beurt de aanvalsklok lui den. Zo was er een goede Guy Meersman nodig om in de 21« min. Van der Bracht, blijkbaar in buitenspel, van een tegenpunt te houden. Na dat Meersman, die een uitste kende wedstrijd speelde en zich küemvast toonde nog eens op de proppen moest na een hard schot van De Bleeckere stevende Aalst wel iets tegen de gang van zaken in naar 3-0. Het was een verrassende uitval langs Hen- drlickx, die een goed aange ven van Zouai tot een doel punt omboog. In alle objek- tiviteit mocht worden betoogd dat die verhouding toch iets te zwaar uitviel voor de gas ten die in het derde kwartier zeker meer greep op de match hadden. In de tweede speel- heOft werd de thuisploeg dan op haar beurt op haar veld strook teruggedrongen. En moest haar heil zoeken in een versterkte verdediging. De thuisploeg verloor haar greep op de match met allo gevol gen vandien. Het doel van Aalst werd herhaaldelijk bele gerd omdat het Aalsterse mid denveld geleidelijk aan weg- deemsterde. Het verwonderde dan ook niemand dat Ge raardsbergen tot 3-2 terug kwam. De gasten kwamen zelfs een paar keer dicht bij de gelijkmaker. De af- scheidsmatch van de Aalsterse traaner Pol Bracke bracht dan toch een zege die meteen de volledige geruststelling voor Oranjegroen betekende. J.V.H. Het driejarig kontrakt dat Pol Bracke aan S.K. Aalst bond is verstreken en zal niet meer hernieuwd worden. Pol Bracke blijft echter lid van S.K. Aalst en zal deel uitmaken van de beheerraad en van het bestuur. S.K. zoekt nu naar een speler-trainer. Het had onderhandelin gen aangeknoopt met een gekende speler uit de hoog ste afdeling, ook internationaal, en deze onderhandelin gen waren vorige vrijdag goed opgeschoten. Maandag zijn deze echter plots afgesprongen omdat de speler in kwestie Inmiddels een ander nog meer aantrekkelijk aanbod had gekregen. S.K. heeft nu nieuwe kontakten gelegd zodat binnenkort wel een trainer-speler aan de haak zal geslagen worden. Verder zoekt men nog naar degelijke versterking want vorige zondag werd verklaard dat oranjegroen kost wat kost hoger op wil.

De Voorpost | 1978 | | pagina 21