TOCH TWEEDE GERED Venijn in de staart UITGEKOCHT Straf schop gemist SPANNEND Op de valreep gered OEF De laatste loodjes Dirk Rosez gehuldigd bij Eendr. Sint-Gillis SK Grembergen huldigde spelers l Jaak 22 ZONDAG Prov. schol. Zele - SNS 1-2 Schol. E Haaltert - Sp, Appels 5-0 Schol. H Mere - SL Houtem 1-0 Erondegem - Erembod. 1-2 Smetlede - Terjoden 3-1 Schol. I Wieze - Heikant 1-1 Prov. Knapen Zottegem - E. Aalst 2-0 AA Gent - Zele 2-0 KAVD - Lede 7-1 Prov. Miniemen Zottegem - E Aalst 1-2 AA Gent - Zele 3-1 KAVD - Lede 4-0 Knapen M Burst - Erpe 0-1 Knapen N Erembodegem - Aaigem 2-5 Doggen - Kerksken 0-6 Nieuwerk. - Haaltert 1-5 Welle - Terjoden 3-0 Knapen O Gijzegem - E. Meldert 2-0 Wieze - SK Aalst 7-0 Herdcrsem - S- Moorsel 1-0 TK Meldert - Schoonaarde 1-0 E. Aalst - W. Moorsel 1-1 Knapen P Smetlede - Schellebelle 0-0 St. Wetteren - Wichelen 3-0 SK Overm. A - Sersk. 4-1 Heikant - SK Overm. B 4-0 Massemen - Bcrlare 4-2 Knapen Q Lebbeke B - KAVD 0-3 E. St. Gillis - Buggenh. 0-5 Gremb. - Lebb. A 0-0 Robur - Opstal 3-2 Sp. Appels - Baasr. 0-4 Knapen R Lokerse - Hamme A 0-14 Zele Eksaarde 1-1 Hamme B - Mocrb. A onb. Miniemen K RC Wetteren - Hofst. 0-0 Lede - Bavegem 2-1 Edixvelde - St Wetteren 3-1 Sersk. - Borsbeke 3-3 Schelleb. - Nieuwerk. 6-2 Hofstade-Bambrugge 2-2 .In deze voor haar beslissende wedstrijd heeft Wilskracht op 'de rand van de nederlaag gestaan. Bambrugge, dat in de eerste speelhelft een overwicht opbracht best voetbalde en vooral langs Van den Bossche en Renneboog meer gevaarlijk was, speelde de thuisploeg in de schaduw. De Racing-aanvallers kregen de meeste vrije kansen en brachten dan ook een 2-0 voorsprong voor mekaar tegen een nerveus spelende thuis- ploeg. In de 2e spelperiode verander de de wedstrijd praktisch to taal van uitzicht. Wilskracht was dan ontegensprekelijk de beste ploeg En zou dit ook op het scorebord zetten. Liet men aanvankelijk toch een I paar goede gelegenheden tot scoren voorbijgaan dan kon men in het slotkwartier de situatie toch rechtzetten Van Limbergen, die was ingekomen voor Roels, trok Hofstade in het goede spoor. Dit tegenpunt bezorgde blauwwit het nodige zelfvertrouwen en 5' nadat Hofstade tot 2-1 had herleid viel de gelijkmaker Van Geert was er de auteur van. Wils kracht zou dan in dei resteren de minuten nog fel de forcing voeren doch Racing hield het been stijjf. J.VH. Vlierzele-E. Meldert 4-2 Nadat Eendracht Meldert één wèek voordien de derby tegen de dorpsgenoten van Thor had gewonnen, was iedereen ets van overtuigd dat blauw geel ook te Vlierzele op een zege zou afstevenen. Het is allemaal anders afgelopen. Meuleman, een kerel die de goal weet staan, scoorde drie keer voor Vlierzele en intussen had Elaut ook al eens raak getroffen. Wel was Eendracht even voor rust tot 3-1 teruggekomen maar de thuisploeg bedreigen bleek ijdele hoop. De strafschop die Meldert één minuut voor het einde mocht omzetten, bracht geen zoden meer aan de dijk. Het venijn zat dus in de staart Eendracht Meldert speelt dus volgencf" seizoen in Vierde. Sp. Appels-Kallo 2-3 De algemene indruk die we zondagnamiddag rond het ter rein van Sparta opvingen was j dat het een "uitgekochte" boel was. De rood-witte supporters hadden heel wat reden om on tevreden te zijn en hun onge noegen te laten kennen. Het al te harde spel van de be zoekers met enkele geniepige fouten bracht de gemoederen op kookpunt. Neem daarbij een te lakse houding van de ref die de wedstrijd naar het einde toe volledig uit de hand liet lo pen. Zijn enige reaktie bestond er in de wedstrijd 4 minuten voor tijd af te fluiten. Voor hem was het genoeg. De sup porters hebben geen wedstrijd gezien, daarvoor ging het er veel te hard en te onstuimig aan toe. Kallo. dat in deze partij niets meer te winnen of te verliezen had speelde alsof zijn leven er van af hing. f In deze wedstrijd werd vete raan Juul Van Hoorde letter lijk en figuurlijk van het ter rein geschopt. Zijn belager kreeg zelfs geen verwittiging Op een algemene Appelse aan val liep Van Spitael in de spits en duwde een bezoekende ver dediger in de rug. Deze rea geerde met langs achteren te kappen met de hiel in de on derbuik van de Appelse speler die ten gronde ging. Resultaat, vrijschop tegen Ap pels (de eerste fout, goed) maar verder geen verwittiging of ge le kaart voor de bezoekende speler. En zo zouden we kun nen verder gaan. Een strafschop 5' voor tijd aan Kallo toegekend toen een spe ler over de bal struikelde in de rechthoek, stak het vuur aan de lont. Wanneer de sup porters na het eindsignaal door een onbekende een witte om slag zagen overhandigen aan een van de bezoekers waren ze niet meer in te tomen. Spijtig dat zoiets allemaal op een voetbalveld gebeurd. Met sport heeft het niets meer te maken. ANDRE DE WIT Elst- W. Moorsel 0-3 Door de nederlaag van Eendr. Meldert te Vlierzele en de zege van Wilskracht in Eist, heb ben de paarsjes zich op de valreep kunnen redden. Een en ander Is te danken aan de inzet waarmee de zaken wer den aangepakt en aan de in breng van Van Goethem, de verloren gewaande zoon, die met 1 goaltje voor de rust en één na de pauze, Wilskracht op het goede pad zette. Roland D'Hondt, tijdens de le helft ook goed voor een doel punt, deed eveneens zijn duit in het zakje. Einde goed, alles goed. Thor Meldert- Deftinge 3-2 >-■ Go<Ü v..r Eendracht Meldert te Vllenele, doch K,dhlauw kon daardoor de degradatie naar «Vierde» niet afwimpelen, (FL) Af en toe kwam Kerksken ook eens opzetten te Oudegem. Excelsior - Serskamp 3-1 In Simt-Ni klaas heeft zwnrt- wit het karwei afgehaspeld zoals dat van een afdaler mocht verwacht ontspan nend voetballend en zonder er keihard tegenaan te gaan. Waarom ook Het was een rotsedzoen en de degradatie was al een vaststaand feit. Toch liet Eendracht niet be tijen en verdedigde zich zo goed en zo kwaad als het ging tegen een ploeg die zich de ziel uit het lijf voetbalde. Na 20 minuten scoorde Daem en hij deed dat tien minuten na rust nog eens over. In de 83ste minuut werd het langs De Bruycker 3-0. Serskamp kreeg één minuut voor afflui ten nog een troostprijs langs Oalle, die er 3-1 van maakte. Tegen het Deftinge van de hoogbejaarde Wolbllng, een man die destijds nog voor An- derlecht en Eendracht Aalst voetbalde, heeft Thor Meldert de match van de laatste kans tot een goed einde gebracht. Roelandt en De Leeuw ston den voor een 2-0 voorsprong in, doch Wolbllng scoorde de aansluitingstreffer. Met nog 10 minuten voor de boeg maakte De Leeuw er 3-1 van. Geluk kig maar, want Marckaert sloeg in de allerlaatste sekon- den nog eens terug zodat het een zeer nipte 3-2 elndscore werd. Thor blijft. Eendracht Meldert zakt. Dag derby... Oudegem (rechtstaand) won met 2-0 tegen Kerksken. Oudegem - Kerksken 2-0 Ondanks het goede voetbal komt Oudegem er niet toe geregeld de batterijen te laten vuren. Ook tegen Kerksken was dit weer het geval. Ondanks een geregeld drukken tijdens de eerste helft bleven doelpunten tijdens de eerste helft uit. Steeman zelf kreeg drie open kansen doch miste. Na de pauze ging het ietsje beter. Op de 70e minuut benutte Steeman een kans en 1-0, een verdiende voorsprong. Oudegem kwam nu nog gevaarlijker aandringen en amper twee minuten later werd Steeman in de gevaarlijke zone van de voet gelopen. Strafschop Geerinck plaatste zich achter de bal doch trapte pardoes op het lichaam van de bezoekende doelman. Vijf minuten later zette Van Hauwermeiren een punt achter de wedstrijd met een tweede doelpunt zodat Oudegem op 7 mei tegen Ertvelde speelt voor een bijkomende plaats in tweede provinciale. (mvw) Dirk Rosez, de 17-Jarlge doel man van Eendr. SL Gillis speel de zondag zijn laatste wed strijd voor de St- Gillisse Se provinclaler. Vóór de aanvang van de wed strijd tegen Hoogelnde werd deze beloftevolle doelman nog eens extra in de bloemen ge zet door voorzitter Leonard Baetens, die hem bij S.K. Beveren alle mogelijk sukses toewenste. Dirk tekende even na de jaarwisseling een aspi- rant-profkontrakt en zal dan ook het volgend seizoen met de Beverse Uefa's aantreden. V.C. Buggenhout - Moerzeke 0-0 Eendracht Sint-Gillis praehtseizoen en tweede in Derde D. Dirk Rosez, de doelman van Eendracht SL-Gillis die naar Beveren gaat, afscheid gehuldigd. ;Van Kerckhove 4 Tijdens de wedstrijd Som- i f beke Heikant liep de J Zeelse kanthalf Jaak Van i f Kerckhove in een onschul- i dig duel een voetkwetsuur f f op Na de ontmoeting ver- l ergerde zijn toestand zodat hij een radiografisch on- t. f derzoek diende te ondergaan J waaruit bleek dat deze spe- i f Ier een voetbreuk had op- i t gelopen. f «NMJ SK Grentbcrgcn huldigde spelers Van Cauwenborghc, Mcrtens en Bu.vdts. E. Sint-Gillis - Hoogeinde 0-0 Erg belangrijke wedstrijd voor Buggenhout dat minstens punt nodig had om het behoud in tweede provinciale te verzek ren. In een goede eerste helft dwong Buggenhout een lichte vel meerderheid af die kansen schiep voor Tilley, Aerts en De Wj del. De bezoekende doelman was echter op de hoogte van zi taak. Een nooit versagend Moerzeke kwam naar het einde de eerste helft gevaarlijk aandringen doch de plaatselijke fensie bleef overeind. Zo dicht bij het behoud ging Buggenhout erg nerveus akti Het kon dat vloeiend samenspel van de eerste helft niet opbrengen en speelde zo in de kaart van Robur dat nu dan zijn deel van de spelontwikkeling opeiste. Kansen kwan trouwens nog langs beide zijden doch overhaasting en zemr lagen aan de basis van een echte derbyuitslag 0-0. Ondanks het scoorloze resultaat mochten de talrijke toescht wers toch tevreden de Sparta-installaties verlaten. Beide ploe| hielden de spanning tot de laatste minuut in de wedstrijd gen tevreden zijn met het resultaat. Dubbel tevreden waren plaatselijke aanhangers die het verblijf in tweede provincii zagen geprolongeerd. (mvw) Toch vreugde in het Eendracht- kamp zondagavond toen bekend geraakte dat Stekene de dui men had moeten leggen tegen Melsele. Meteen is Eendracht toch nog 2e. De Eendrachters konden het hulpje van Melsele best ge bruiken, want voor eigen volk faalden ze gedeeltelijk tegen Hoogeinde. Het kon dus nog best tot een testwedstrijd met Stekene zijn gekomen. Blauwgeel maakte een moei lijke namiddag door. Aanvan kelijk akteerden de St.-Gillis- senaren te zenuwachtig en de bezoekers hanteerden de tegen aanval. Dirk Rosez werd dan ook vrij snel aan de tand gevoeld en Pierre De Man hield achteraan ook het hoofd koel. Eendracht kreeg noch tans in deze periode de beste kansen. Eric De Geyter bleek niet in zijn beste doen en stuitte ook op een prima doel man. Frans Peelman kreeg geen kans, zag zich telkens om ringd door een 2-tal verdedi gers, terwijl Mare De Backer noch Putteman zich als doel- schutters wisten waar te ma ken. Na de kampwisseling kwam er een kentering, maar toen zat het tegen. De Geyter besloot op de doelman, knalde nipt naast en over. Ook Hoogeinde bleef gevaarlijk. Er werden trouwens ook enkele nummer tjes opgevoerd, om de St.- Gillissenaars van de kook te brengen. Gelukkig wist Roger Van Beveren zijn leerlingen rustig te houden, zoniet had het wel eens fataal kunnen worden. Nu bleef alles beperkt tot een gele kaart en het verlies van de halve inzet wat dan achteraf geen verlies zou blij ken. Op zondag 7 mei stapt St.- Gillis in de eindronde tegen Zingem. V.C.

De Voorpost | 1978 | | pagina 22