LIEFHEBBERSSPORT AALST Setokdamesvoetbal «SPORTWEEK VAN AALST WORDT GRANDIOOS SUKSES Basketballiefhebbersverbond Beker der stad Aalst. TORNOOI JEUGDHUIZEN OOST VLAANDEREN S.V. HARDY NU OOK BEKERLAUREAAT Huldiging volleybal ploeg Olympia; ter gelegenheid van haar vijfjarig beslaan (EL) Overhandiging van de trofeeën van de van de Denderstreek 2lVjSffi,heeftduf3bfl8Jag geslagen. Nadat het de kamploensti- vawlerf won het ook de bekerfinale die vorige zaterdan to aqui werd gespeeld. In n zeer geanimeerde en spannende wedstrijd, die hütÏÏr^^üjna,9e V,8K Zeker. *°ven de m,ddelmaat ultrelkte won het eerder moeizaam van een fel aanklampend Leberg. F C Lebera diensten St h8tapte lnderdaad niet «nder ver® diensten uit het veld. Het was vooral voor de rust de betere ploeg. Het verwonderde dan ook nie mand dat het aan de leiding kwam door een fraai doelpunt van Ingrid Gryffrol. Onmiddellijk hierop bij de eerste felle tegen stoot zorgde Hardy voor de ge lijkmaker langs zijn beste speel ster Marianne De Baere. Dit vlugge tegenpunt betekende voor het knap spelende Leberg een morele opdoffer. Ook in de 2de penoae kon geen van bel de ploegen bepaald voordeel nemen. Om de beurt moesten de verdedigingen zeer attent zijn om doelpunten te voorkomen. Het was uiteindelijk Marianne De Baere die de wedstrijd in het voordeel van S.V. Hardy orlen- teerde. Na dit tweede doelpunt zou S.V. Hardy zich dan nog meerdere Idare kansen produceren doch zen let ten gelde kunnen maken. BIJ de verliezers speelden de 45- jarige doelwachtster Celesta Van Saen en het zusterpaar Anne en Lillane Suys een fel op gemerkte wedstrijd. Naast Ma rianne De Baere kon ook Si- monne De Waele op een uitste kende wedstrijd terugblikken bij S.V. Hardy. De wedstrijd voor de derde en vierde plaats werd ge wonnen aoor Freddy Glrfs, met de kleinste verhouding. En dat was wel enigszins een verras sing, maar zeker niet onver diend. Ook deze konfrontatie reikte aan hoge toppen en stond Insgelijks in het teken van de falrplay. Als Freddy Girls dan zijn slag thulshaalde dan was dit In hoofdzaak te danken aan de voortreffelijke bezetting van zijn middenveld. Jeanine Impens, Louisa Van Damme en Luclenne Van de Kerckhove speelden in derdaad zeer sterk en lagen aan de basis van meerdere aanvals- akties. Het winnende doelpunt viel toen er bijna een uur wed strijd opzat en werd gescoord door de 14-jarige Annick Cooles, die aldus opnieuw haar doelpun- teninstinkt liet blijken. V.K. Hamme trachtte terug te slaan, doch het hard werkende mid denveld van Freddy Girls smoorde de meeste toch niet onaardige kombinatels. BIJ V.K. Hamme was er een goede pres tatie van Greta Berckmoes, een naam die telkens terugkomt, en van de zusjes Hilde en Karine Maes. Na de wedstrijd werd door volksvertegenwoordiger Diane D'Haeseleer de trofee aan de be kerwinnaar uitgereikt. De trofee van algemeen Setokvoorzitter Roger Van Goethem viel te beurt aan Freddy Girls dat de troosting won. De prettige voetbaldag die een der hoogtepunten was van dit seizoen in het Setokdames voetbal werd besloten met een gezellig samenzijn in de zaal Bristol te Aalst J.V.H. Vorige week werd tijdens een bijeenkomst van de Sportraad het programma voorgesteld van de 18' Sportweek van de Stad Aalst, die door het Stedelijk Sportkomitée wordt ingericht van 4 tot 15 mei e.k. Het wordt een sukses zonder voorgaande want men raamt het aantal deelnemers op minstens 4.500. Er werken 38 sportverenigingen aan mee (24 uit Aalst en 14 uit deelgemeenten) en er zijn zowat 47 organizaties, met achttien disciplines waarbij de amateurssporten en de jeugdploegen bijzonder goed aan hun trekken komen. In het kader van de Aalsterse Sportweek wordt een voetbal- tomooi voor Jeugdhuizen van Oost Vlaanderen georgani- zeerd. Voor deze organizatie lieten zestien ploegen be langstelling bijken nameHc Tuf-tuf, Fabrieksken, Pallieter, St.-Joris, Jome, Zenith, Dido, SjaIoom7Leeuwerik, Timar- cha. Ypsilon, Spokuon, Denderleeuw, Alewin, Liludamo en Terlinden. DitjTiinitornooi dat met de medewerking van het Sportkomitee Aalst wordt ingericht beloofd vnj spannend te worden. Het is over vier speeldagen: 4 - 6 - 13 en 14 mei gespreid. Donderdag 4 mei worden de achtste finales ge speeld in het sportcentrum Osbroek en op het terrein «Zandberg». Zaterdag 6 mei is voorbehouden voor de kwartfinales; zaterdag 13 mei voor de halve finales en op 14 mei worden de beslissende partijen gespeeld. De prijsuit reiking heeft plaats in de cafetaria van het Osbroekstation. "Vooral hoopt men op een sportief verloop van deze mini- kompetitie. J.V.H. heeft natuurlijk vooreen paar mee tings gezorgd. Op 12 mei is er een avondmeeting voor heren alle ka- tegoneën en voor dames senioren en junioren. Op 15 mei is er de eerste Beker der Jongeren (dames kadetten en scholieren). Deze meetings krijgen hun verloop in het Osbroeckstadion. Op 13 mei orgamzeert D.B.C. Aalst een internationaal dames basketbal tornooi voorafgegaan door jeugdwedstrijden. Dit tor nooi heeft plaats in de zaal Black Boys. De finales biljart voor de wissel beker Herman Schouppe ingericht door Biljartklub Palace hebben plaats op 13 mei in "de zaal St - Martinus. Tennisklub 't Hof Texel dat een tomooi orgamzeert zal op 13 en 14 mei aan de Finales toe zijn, voor dames en heren dubbelspel. Er zijn ook jeugdreeksen jongens en meisjes. V-C. Kangoeroes Aalst organi zed! twee tomooien nml. voor jeugd en recreatievolleybal en voor dames en herenploegn pro vinciaal en 4' nationale. Dit tor nooi heeft plaats op 13 en 14 mei in de zaal van het St. Jozefscollege te Aalst. De T.T. kring doet aan wielertoe- risme op 13 mei. Vier ploegen uit Moorsel zullen deelnemen aan het kaatstomooi van de Kaatsklub Sporting Dressel dat op 15 mei in de trapezium van de Rijgerstraat wordt betwist. Petanqueklub Alosta orgamzeert op 6 mei in het Beukenhof een groot zomertornooi en een inter- klub «Zone Vlaanderen». Er is op 13 mei in het sportcentrum te Gijzegem een tennistornooi voorzien. Een internationaal handbaltomooi voor dames wordt in de zaal van de Binnenstraat op 14 mei door de dameshandbal klub «Aalst Spor tief» ingericht. Judoklub Hirano Kwaï zorgt in haar zaal gelegen aan de Zonne- straat te Aalst voor demonstraties (dames en heren) en ook voor een initiatieontmoeting met Meche- len. Te Herdersem is er een kaatstor- nooi dat over liefst drie dagen is gespreid. De organizatie berust bij kaatsklub «De Sportvrienden» Herdersem. Er wordt gespeeld op 4, eerste ploeg en miniemen 6 en 7 junioren en 8 mei eerste ploeg. De tegenstanders noemen Hamme, Wieze en Zele. J.V.H. Voor 1979 overweegt men de or ganizatie van een Sportbeurs in de Keizershallen. Hierna volgt een volledig overzicht van het uitge breide als gevarieerde programma van deze achttiende uitgave van de Aalsterse sportweek. Het begint met voetbal; een tor-, nooi dat door de Aalsterse jeugd- klubs wordt ingericht £en waaraan liefst zestien ploegen uit de pro vincie Oost-Vlaanderen zullen deelnemen. Dit tornooi krijgt zijn verloop in het Osbroeckstadion op 4, 6, 13 en 14 mei. Op 7 mei orgamzeert Old Stars op het terrein van Snas een voetbal- tomooi waaraan liefst tien iief- hebbersploegen deelnemen. De Hondenldub St.-Rochus is ook nu weer van de partij met wed strijden voor hondenafrichting die doorgaan op het terrein van de Lo- kerenveldstraat op 7 mei. Op 7 mei komt ook de wielertoe- ristenklub De Stanzachers uit Moorsel aan de beurt met een wie lertoeristenwedstrijd over een om- -*~loop van 45 km. Schaakklub Pion richt een schaakwedstrijd in op 14 borden met 't Ros schaakklub van St- Gillis- Dendermonde als tegen stander. Op 4,6, en 7 mei is er een voetbal- tomooi voor jeugdploegen (kna pen en scholieren) die door S.K. Erembodegem wordt georgani- n zeerd. B B C, The Tower organi?«ert op 13 mei in de zaal Okapi een bas- ketbaltomooi voor kadetten. Het personeel van O.C.M.W. speelt op 5 mei basketbal tegen B.B.C. Lokeren. Op 12 mei is er in de ruime sport hal Ten Rozen een handbaltor- nooi dat door H.C. Jochewoa wordt georganizeerd. DekaatclubS.K. Baardegem richt het kampioenschap van Baarde gem - kaatsen - in met speeldagen op 7 en 13 mei. «w» Op 7 mei is er ook wielertoerisme van K.S.C. Denderstreek met een tocht over 200 km waaraan het brevet B.W.B. verbonden.is. Wilskracht Moorsel staat in voor een voetbaltomooi voor minie men, knapen en scholieren (12 ploegen). Op 4, 6 en 7 mei wordt er gespeeld op het terrein van *t Hof Texel. - V.K. Aalst orgamzeert op4 mei in de sporthal Ten Rozen een volley- baltomooi met ploegen uit de eer ste en tweede nationale afdelin gen. Ook V.K. Olympia heeft een vol- leybaltornooi op het getouw gezet onder de benaming «Beker van de Denderstreek». Op 4, 6 en 7 mei komen liefst 12 ploegen in het strijdperk in de zaal gelegen aan de Moorselbaan 128. Handbalklub Eendracht Vrij is er met zijn traditioneel internationaal dames en heren handbaltomooi in de sporthal Ten Rozen op 6 en 7 mei. Ook het vierde internationaal jeugdtornooi voor jongens en meisjes wordt door H.C. Een dracht Vnj georgani zeerd en wel op 13 en 14 mei insgelijks in de sport hal Ten Rozen. Er is een balbooschieting ge pland door de Verbroedering Bal- boogmaatschappijen in de Pont straat 74 op 7 mei. Sportgroep «Dynamica» Gijze gem organizeert in het St.- Vincentiusinstituut te Gijzegem tafeltennis en torbal voor minder- validen. De judoklub Moorsel zorgt voor een demonstratie en een bijzon dere les in judo door de heer De Groote uit Brugge. Datum: 7 mei. F.C. Nieuwe Wijk Hofstade orga nizeert een voetbaltomooi voor liefhebbersploegn dat over vier dagen is uitgesmeerd. Er wordt op het terrein van F.C. Nieuwe Wijk gespeeld op 6, 7, 13 en 14 mei. Kaatswedstrijden worden inge richt door S.K. Welleweg Erem- „bodegem op 7 en 13 mei. De wandelsportvereniging «De Kadees» richt op 4 mei wandel tochten in over een afstand van 10 en 20 km. Wielrennen komt aan zijn trekken op 7 mei met de wielerwedstrijd voor junioren waarbij de Wieler- klub - De Sportvrienden- Zeshoek te Aalst iastaat voor de inrichting. Wielertoerisme met de wielertoe- ristenklub «Den Blok» is er op 7 mei aan de Guldenboomplaats. Afstand 10 en 40 km. Basketbal wordt gespeeld voor de «Beker van de Stad Aalst» De be slissende wedstrijden hebben plaats op 8,9 en 15 mei. Het is een organizatie van het «Aalsters Bas ketballiefhebbersverbond Op het programma ook gymnas tiek, proeven voor tumbrevetten vanwege de Koninklijke Belgi sche Turnbond. De Turnkring der Stad Aalst staat in voorde inrich ting op 10 mei Atletiekklub Eendracht Aalst Olympia dat in de kompetitie een goede beurt maakte is in de «Beker - Aalst" beloftevol van stacel gelopen. Het won van de Nacht wacht en van Hugh s Zwarte Kat en is aldus leidèr in de reeks B. In de A reeks kon De Hoorn Pompierken schaakmat zetten en moeizaam winnen van een sterk spelend Koszen. In de wedstrijd De Hoorn- Pompierken kwam laatstgenoemde aan de leiding. Langs Camu werd het 3-8. Daarna wentelde het score bord in het voordeel van De Hoorn vooral onder impuls van Mare Sterck en Cooreman. Pompierken zou bij de rust de verliescijfers echter binnen de perken houden. In de tweede periode nam de thuisploeg een foede aanloop. Thijbaert en De waef lieten de stand naar 41-30 evolueren en meteen was de zaak ook rond. Door quick breaks van Mare Sterck zou dan een nog meer afgete kend resultaat tot stand komen. Doelpunten: De Hoorn: Sterck 31, Cooreman 22, De Swaef 13, Van der btaan 6, i mjoaert 6. PompierkenCammu 18, De Dekker 17, Steveninck 9. De overwinning die Koszen voor mekaar speelde in de wedstrijd met Terlinden was in hoofd zaak te danken aan het puike werk van Jacques Rombaut. Hij was het die Koszen toeliet van meet af aan afstand te ne men (21-8). Steurbaut en Smet telden Koszen naar 33-16. Bij Terlinden zorgden Schellinck, Coudron en Rubbrecht voor een stevige oppositie. Doch Koszen zou toch het gebeuren beheersen. Rubbrecht (18) speelde een uitstekende partij bij Koszen, voor wie Ras- schaerl (26). De Smet (12). Steurbaut (10) scoorden. Schellinck (16), Decleer 12) en Coudron (14) brachten de pun ten aan voor Terlinden. De Hoorn-Koszen gaf aanleiding tot een spannende partij waarin Koszen ondanks de nederlaag zeker niet zonder verdiensten het terrein stapte. Het begon trouwens goed voor Koszen dat langs het duo Rasschaert - Steurbaut van een 4-12 stand naar 8-18 stevende in een nogal korte tijdspanne. De Hoorn kon moeilijk zijn goede draai vinden miste om de ha verklap doelpogingen en was op de koop toe nergens in de rebound. Toen bracht De Hoorn Van der Veken op het terrein, die onmiddellijk met een 3 op 3 üipakte. Ook Saedeleer deed zijn duit in het zakje en De Hoorn knaagde aan de achterstand. Rust 29- 31. Het bleef spannend zelfs al kon de thuisploeg rat 50-43 uitlopen vooral door toedoen van Van der Speeten, die een markante 7 op 8 shotprestatie lukte, en door drie treffers van Cornelis. Koszen bleef echter zeer sterk aanklampen langs een veer krachtige Rasschaert zodat men tot in de slotminuut in de onzekerheid leefde nopens het eindresultaat. Zelfs al liep De Hoorn opeen bepaald moment op n twaalfpümen voorsprong (64-52). Koszen kwam inder daad al even gemakkelijk te rug. Als Olympia van meet af aan afstand nam van Hugh's Zwarte Kat (23-11), dan was dit in hoofdzaak te danken aan de trefkracht van Dirk Blanckaert en Paul De Neve goed voor respektievelijk acht en veertien punten. Hugh's trachtte daarna langs Van Driessche - De Ke gel de kloof dicht te maken doch kon slechts tot 25-18 te rugkomen. Er waren toen ech ter opnieuw enkele doeltref fende uitschieters van Olympia zodat bij de rust met een 35-20 stand de zaak bekeken was. Paul De Neve, Van den Borre en Arijs zouden er zelfs insla gen een verschil van twintig punten op het bord te zetten. (50-30). De doelDunten Olympia T5e Neve 26, Blan ckaert 15, Arijs 6, Van den Borre 8, Huylebroeck 8., Hugh's Zwarte Kat: De Kegel 22, Van Driessche 24, Callebaut 6. Olympia maakte ook de reke ning van de Nachtwacht. Die ovenwinning werd vastgelegd langs Paul De Neve (32), Huy lebroeck 20 en Van Eeckhout (10). Geert Goubert (18) was topscorere bij De Nachtwacht, terwijl Van der Steen (14) De Luyck 14 voor de andere pun ten zorgden. Studio Borgh- iVa de gouden trofee van de sportpers te hebben onnangen kreeg Anne Marie Van Nuffel van schepenMonsil een stadsplakket aangeboden als aandenken aan deze blijde das (EL\ Miniemen Thor Kokerij Meldert JM mans moest de duimen leggen voor Hugh's Zwarte Kat met klein verschil, nadat het echter goed uit de startblokken was gekomen (5-11). Hugh's kwam echter od ziin beurt aan de lei ding langs het duo Van Dries sche Callebaut. Van 21-14 liep het naar 29-17 zodat bij de rust nog niets was beslist. Het werd 63-63 zodat men nog een bijkomende speeltijd moest afhaspelen. De Kegel orienteerde uiteindelijk de match Doelpunten: Hugh's Zwarte Kat De Kegel 25, Var Driessche 22, Callebut (16) Studio Borghmans De Smet 20, Van der Borght 16, Var Neck 10, De Meyer 6. Setokbestuur (dames) met algemeen voorzitter Roger Van Goethem, met de prachtige trofeëen winnaars van de bekerfinale en de troosting (EL)

De Voorpost | 1978 | | pagina 26