ivi ARNAVALNIEUWSJES A LA CARTE VOORDRACHT EN WANDELTOCHT BIJ DAVIDSFONDS IMPE DONK'S OPENLUCHTZWEMBAD LENINGEN Kerkfabriek St Gertrudis te Vlassenbroek - Dendermonde De Voorpost - 28-4-1978 - 29 oer<1 Aalst duurt karnaval een gans jaar door. Je moet dos niet k C rwon(*ert* zUn da' m °P einde van april nog, of reeds, met een ouri iniavalsartlkel komen aandraven. Op het gebied van karnaval ztyn °P 1 Inderdaad bepaalde evoluties waar te nemen. Vooreerst b er de out2 slissing van bet stedeiyk feestkomitee waardoor het de Aabtenaars i onmogelijk wordt om meer dan eenmaal de prinsentitel te dragen. :Ser< p de tweede plaats b er het reeds veelvuldig besproken 30,111 imavalmuzeum. Omtrent dit laatste bestaat wel de goede wil, maar 30 ai stellen zich bepaalde financiële en praktische problemen wat ten- (treft de uitwerking. Als derde en laatste punt op onze Tiar! irnavalsagenda zijn er dan ook nog de kamavalgroepen. Er z|jn 1 ve leowkomers, maar er z\jn spy tig genoeg ook groepen die het laten 1 (ken en ermee ophouden, skei Nep (nmaal prins vln i karnavalmiddens wordt de 1 tslissing van het stedelijk 0 estkomitee waarbij besloten erd dat elke Aalstenaar slechts «mooi nrinc Iramaval IrQfl moeten geven van zovele jaren karnavalsvreugde. Een groot en overwegend feit waarmee men momenteel ge- konfronteerd wordt is echter dat er geen enkel punt in de begroting een dergelijk projekt dekt. Hoe gaat men daar een financiële mouw aan passen? En indien men een mouw vindt, zijn er dan binnen het stadsbestuur en de medewerkende karnava- paar maanden geleden met het idee kwam aandraven. Hij vond onmiddellijk gehoor bij Thomas Gaston, destijds stichter van de Suskewieten en vijf jaar voorzit ter van deze groep, evenals bij Van Nieuwenbergh Eddy. En met deze twee laatsten hebben wij dan ook de oude-kamavals- ratten in de groep. Gaston is reeds negentien jaar aktief in dit milieu en Eddy tien jaar. nmaal prins karnaval kan lorden, met gemengde gevoe- ins onthaald. De beslissing is 3 j>e ij revolutionair te noemen, andaar dan ook dat er bepaalde a8en rijzen. Ook zal men de n jn doortrekken aangaande de 'ferkiezingvan bloemenfee. 'j ooreerst dienen wij te stellen 1 at er aangaande het meermaals erkozen worden tot prins geen peciale, bijkomende titels of irdelen verbonden zijn. Aalst •ft slechts een keizer, Kamiel, deze is tot keizer gekozen :ns zijn grote verdiensten de karnaval. Dus niet lat hij driemaal prins werd. irbij komt ook nog dat imiel keizer is voor het leven, lichel die eveneens driemaal prins verkozen werd betekent lus geen enkele bedreiging voor teizer Kamiel. Wel werden in :t verleden vragen gesteld over at er ging gebeuren wanneer andere reeds verkozen irinsen drie of meermaals tot ins herkozen werden. Zou er dat ogenblik geen vraag itstaan naar een tweede keizer, >f een wijziging in de bestaande kturen. Volgens ons Aal stelsel zou keizer Kamiel de iverslagen keizer blijven, zelfs - il werd iemand tienmaal prins, reden dient dus elders :ht. Om welke redenen het itkomitee dit voorstel stemde lullen wij wel nooit voor londerd procent te weten ko- Er zijn echter alvast een intal positieve punten die een lergelijke beslissing verrecht- aardigen. 'ooreerst is er het feit dat er laardoor nieuw bloed in de irinsencaemere komt. Dit zal hopelijk dan ook nieuwe ideeën aanvoeren en een verstarring tegengaan. Verder sluit dit ook uit dat er een rivaliteit gaat uitstaan tussen de huidige rinsen. Om het meest titels, immers er zijn momenteel ook Is Jean-Paul De Boitselier en iarel De Nayer die tweemaal irins werden. Indien zij er toe luiten de volgende verkiezing eveneens deel te nemen om het aantal van Michel te evenaren is mededinging van nieuwe kandi daten haast uitgesloten. Het zou een onderonsje worden tussen reeds bestaande prinsen. Dit 'ijl er voor het ogenblik in foot-Aalst voldoende valabele kandidaten moeten voor handen zijn om volgend jaar en de jaren daarna aan de prinsenverkiezin gen deel te nemen. In het jverleden daarentegen heeft men irmaals moeten scharrelen om aan één of toch een paar kandidaten te geraken. Nu lijkt het ons onwaarschijnlijk dat er op de meer dan 80.000 inwoners van Groot-Aalst niet minstens drie kandidaten bereid gevon den zouden worden om deel te nemen. Eveneens is er de taak van een 5j(j karnaval prins. Van hem wordt verondersteld dat hij een gans jaar lang publiciteit voert voor zijn stad en voor haar karnaval. Nieuwe prinsen nemen dit dfe meestal nauwgezet ter harte, de Prinsen die daarentegen voor de ilde tweede of derde maal verkozen worden nemen het niet zo nauw meer. Zij kunnen de knepen en ®s'; laten zich niet zo gemakkelijk meer overhalen. Zij gaan selek- teren en nemen alleen de voordeligste aanbiedingen aan. Gevolg is dat de prins niet voldoet aan de van hem gevraag de eisen en dat hij gaat beginnen onsympatiek overkomen. Naast deze positieve punten is er echter ook het gevaar dat bepaalde karnavalgroeperingen nu gaan proberen een bepaalde kandidaat te steunen. Dit pro bleem stelt zich in alle geval reeds voor komende verkiezing. Er zijn bij ons weten reeds potentiële kandidaten die voor het ogenblik de kat uit de boom kijken. Het oud zeer van 'gebrek aan valabele kandidaten' zal dan met deze nieuwe stelregel toch niet helemaal opgelost zijn! Karnavalmuseum Een ander heet hangijzer waar reeds veel over gesproken is maar waarover het laatste woord nog niet gezegd is is het karnavalmuseum. Naast het huis van Oteghem in de Molen straat en de gebouwen in de Kapellestraat werd er verwezen Een gedeelte van de groep A.K.V. De Plekplaaslers SJ Het bestuur van het A.K.V De Brasseleers (SJ) naar het aangekocht kasteel Ter Linden om aldaar te beginnen met het verzamelen en kataloge- ren van materiaal dat dienstig kon zijn voor een karnavalmu seum. Nu blijkt ook reeds dat dit laatste op tegenkantingen stuit. De voornaamste redenen anti zijn dat het kasteel Ter Linden onbewaakt is. Er zijn reeds verschillende ruiten ingegooid. Voor kandidaat dieven of van dalen is het dus maar een klein kunstje om daar wanorde en vernieling te gaan zaaien. Een tweede negatieve faktor is het feit dat het kasteel onverwarmd is. Iets dat zeker niet ten goede zou komen aan het aldaar opgeslagen materiaal. Uitgeke ken wordt dus momenteel naar een plaats waar met het verza melen een aanvang kan geno men worden. Tijdens dit verza melen heeft men dan nog ruim de tijd om voor het museum een onderkomen te vinden. Ook de wijze waarop dit alles moet gerealiseerd worden laat te wensen over. Het gehele projekt zou uitgewerkt worden door de diensten van het stadhuis. Zo stelt men voorop een ombuds man aan te stellen die met diverse personen aangeduidt door de dienst feestelijkheden, karnavalvereniging, pers, en andere organismen, zou kontakt opnemen en onderhandelen over een eventueel afgestaan of in bruikleen geven van bepaald karnavaismateriaal. Het vervoer van dit materiaal zou eveneens geschieden door de stad zelf. Wat de te behandelen onderwer pen betreft kan men kort zijn en zeggen dat dit zich enkel beperkt tot het gebied van Aalst zelf. De Aalsterse karnaval zou dus naar voorgebracht worden in kostumes. maskers, karikatu ren. wagens, eretekens, en dokumenten of kopies van dokumenten die een overzicht listen wel voldoende 'bevoegde' mensen om een dergelijk projekt te schragen? Komen en gaan Er is een tijd van komen, maar ook een tijd van gaan. Deze zinsnede geld ook voor de kamavalgroepen. Er zijn ver schillende groepen die er vol gend jaar niet meer zullen bij zijn. Zij hebben de jubileum stoet gehaald en voelen zich nu gerust om zonder blaam er het bijltje bij neer te leggen. Over de redenen van deze uiteenvalling der groepen willen wij het niet uitvoerig hebben, deze kunnen immers van financiële of morele aard zijn, maar het kan ook zijn dat de leden uiteenvallen om dan terug op te duiken in andere, soms nieuwe groepen. Een karnavalist is en blijft een karnavalist! 'T Es 't ien en 't ander bestaat niet meer. Dat kan eveneens reeds gezegd worden van de Galante Moilen- trekkers. Ook met de Berkens van St. Anna gaat het niet al te vlot, en zo zijn er nog groepen. De lijst van wegvallers zal tegen volgend jaar nog langer worden. Daarnaast zijn er echter ook nieuwe groepen die boven de doopvont gehouden worden. De Brosseleers A.K.V. De Brosseleers mogen wij in feite nog niet schrijven, zij zijn nog geen lid van het Aalsters karnavalverbond, maar zij zijn toch vast besloten hierbij aan te sluiten, vandaar dus onze voor barigheid. Deze groep die be staat uit een twintigtal leden werd gesticht op 12 april 11. en vindt zijn onderkomen in het kafee Appolonia. De man die de eigenlijke zet gaf tot het stichten van deze nieuwe kamavalgroep was de huidige erevoorzitter William Bosman, die reeds een VERWARMD vanaf 29 april GROTE SPEELTUIN - ZONNETERRASSEN LIGWE1DE - CAFETARIA 38557 mikrobe aangetast en verklaar den zich bereid, ieder volgens zijn specialiteit, mee te helpen bouwen aan de wagen. Ook het bestuur doet zijn duit in het zakje. Wanneer er binnen deze kern een geboorte of huwelijk plaats grijpt wordt het een feest voor de ganse groep. Naar buitenuit willen zij ook treden. Waar er kamavaleske aktivitei- ten zijn zullen zij ook aanwezig zijn. Zo voorzien zij een deelna me aan de verkiezing van Ajuinprinses. Naar een eventue le prinsentitel zijn zij nog niet van plan om naar te dingen. Wie deze groep financieel of moreel wil steunen kan een steunkaart kopen of zich steeds wenden tot het bestuur dat bestaat uit volgende personen: Ere-voorzitter: William Bosman voorzitter: Thomas Gaston Onder-voorzitter: Van Nieu- wenborg Marcel Materiaalmeester: Van Nieu wenbergh Eddy Sekretaris: Wellekens Francois Schatbewaarder: De Pauw Hu- go Maskot: Rita Van Migerode. AKV De plekploosters De plekploosters is in vergelij king met de voorgaande nieuwe groep een jeugdige groep. Meestal tieners en twens. De stichting van deze groep dient gezocht bij Dirk van Canegem en Jo De Boitselier. Dirk Van Canegem zal bij diverse kama valgroepen wel reeds bekend zijn als losse hulp die steeds bereid gevonden werd wat mee te helpen bij het lassen van allerlei onderdelen. Voor het ogenblik telt deze groep zo'n 19 leden. Een groot aantal onder hen zijn komen overgewaaid van de ontbonden groep 't Es 't Ien en 't ander. Zij waren aanwezig op het bal van de Kamillekes en lieten er zich reeds flink opmerken. Buiten lol maken op allerlei karnavaleske gebeurte nissen zijn zij ook van plan op te stappen in de volgende karaa- valstoet. In de mate van het mogelijke, en indien zij er financieel aan uitkunnen zal dit gebeuren met een praalwagen. Te hoog mikken doen zij niet, indien wij spreken over een praalwagen, dan bedoelen wij een kleine wagen, nog geen reuzemonster. Hun lokaal si tueert zich bij de Papakesvrien- den. In dit lokaal wettien voor de kafeebezoekers reeds een paar tombola's georganiseerd. Dat bracht het eerste geld in het bakje. Daarnaast is er ook nog het lidgeld. Met de braderij in de Geraanisbergsestraat zullen zij uitpakken met een kraampje waar lekkerbekken terecht kunnen voor een broodje met witte of zwarte trippen of een eerlijke teljoor spagetti. In de toekomst zullen ook plaketten te koop worden aangeboden. Deze zijn reeds in de maak. Een onderwerp voor de komen de karnavalstoet is nog niet bepaald. Wordt het Slissen en Cesar of wordt het een proces Jespers, of iets aktuelers? Men weet het nog niet. Wat men wel al weet is dat ér zich voor het ogenblik problemen stellen met vier leden van de groep. De sukkelaars dienen voor het ogenblik ons vaderland en moeten dus de pret van de groep missen. Geen probleem echter, de thuisblijvers drinken jullie pintjes wel leeg! Het bestuur van deze jeugdige groep is samengesteld uit een voorzitter, Jo De Boitselier, een ondervoorzitter, Dirk Van Ca negem en een sekretaresse, Karine Lievens. Wij wensen deze beide groepen alvast veel sukses toe, en houdt de moed erin! SJ. Gedurende de eerstvolgende weken pakt het Davidsfonds van Impe uit met een tweetal aktiviteiten, namelijk een voordracht en een wandeltocht. Wij melden reeds eerder dat een geplande voordracht over het gevangeniswezen diende afgelast te worden wegens onbe- schikbaarheid van de spreker. Zoals reeds gezegd bestaat de groep uit een twintigtal leden, en daarbij zou men het willen houden. Meestal zijn dit kop pels. De gemiddelde leeftijd schommelt rond de 35 jaar. Alhoewel men het onderwerp nog niet kwijt wil, men bleef vaag en loste alleen maar dat het Aalsterse situatie is overgoten met een Italiaans-Spaans sausje, verklapte men ons toch dat men er onmiddellijk op een grootse wijze wil invliegen. De kostumes zijn trouwens reeds ontworpen en uitbesteed om te maken. Verder heeft de groep ook reeds een wagen, een trekwagen, goede muziek waarop een para depas kan gedaan worden en natuurlijk een goede sponsor onder de vorm van de baas en de basin van het lokaal, Hugo De Pauw en Rita Van Migerode. Het was deze laatste trouwens die de eer kreeg de naam voor de groep te kiezen. Sindsdien wordt zij vriendschappelijk ook wel de maskot van de groep genoemd. De leden van de Brosseleers betalen jaarlijks een minimum lidgeld van 300 ff, meer mag natuurlijk altijd. Hiervoor krij gen zij in ruil de belofte dat zij achteraf de kostumes als eigen dom mogen behouden. Als andere bronnen van inkomsten voor de groep denkt men nog aan een paar T-dansants in het najaar en de verkoop van stickers. Voor het ogenblik heeft men een beschikbaar kapitaal van 75,000 ff, en dat volstaat reeds om mee van start te gaan. Het materiaal zal worden aange kocht en na het verlof, in de maand augustus start men met de werkzaamheden aan de praalwagen. De groepsgeest is zeer goed. Iedereen bruist van verlangen om er mee te starten. Zelfs niet leden werden reeds door 3e vm M.SM F(0C «Ujost. Voor all* doeleinden, divert* onkosten, handelsfond*, sterf - ■cval, tlekte, en*... en ZON DER GELD OP VOORHAND voor villa, flat. grond, bouwen, verandering van woning. Wij beulen alles. U BETAALT PER MAAND: IM.*M r vanaf SM r P Maan 4M.M* F vanaf 14» F p Maan SM.SM F vanaf MM F p Maan .•M.SM F vanaf HM f p «taan HANDELEN OVERAL PER POST BINNEN DE 24 UUR. Uitsluitend schriftelijk. Naam Beroep nr Identiteitskaart Straat, nr Postnr. u Som Doel van de lening CREDITA Bid. Plercot SS Doch het ijverige bestuur van het Impse Davidsfonds is niet bij de pakken blijven zitten en heeft een vervangende voordracht gepland die zeker niet minder interessant zal zijn, integendeel. Journalist Louis De Lentdecker zal op vrij dag 5 mei om 19.30 u. komen pra ten over «Terreur, geweld en ak- tuele processen»Hij zal het onder meer hebben over het bewuste proces Jespers, welke hij volgde als verslaggever voor een belang rijk Vlaams dagblad. Deze inte ressante voordracht gaat door in de zaal van het klooster. Davids- fondsleden betalen 20 fr. en de anderen 30 ff. Eerder hadden wij ook reeds mel ding gemaakt van een wandeltocht Onder het motto «Lentenachten van het Paard» heeft op 4 en 5 mei a.s. op de Wellington Renbaan te Oostende een umeK schouwspel plaats. Dit jaar treedt het beroemde «King's Troop Royal Horse Artille ry», op het elitekorps dat deel uit maakt van de koninklijke lijfwacht van Kon. Elisabeth van Engeland en als dusdanig is aangewezen voor het afvuren van de wereldbe roemde ere-salvo's in Hyde Park ter gelegenheid van de Koninklijke verjaardagen en andere plechtig heden. In Oostende wordt de muzi kale carrousel opgevoerd, een op windende en spektakulaire ont plooiing van hoge rijkunst. In het kader van de viering van het 150-jarig bestaan van de v.z.w Koninklijke Tuin- en Landbouw- maatschappij zal de stedelijke Dienst voor parken en plantsoenen de deuren van da kwekerijen ope nen en zal Iedereen in de gelegen heid worden gesteld een kijkje te nemen in dat glazen huis. De opendeurdagen worden gehouden op zaterdag 29 en zondag 30 april (hoek Beuken- en Middelheimlaan) van 9.00 tot 16.00 uur. Tussen 10.00 en 12.00 uur en tus sen 14.00 en 16.00 uur zijn er de monstraties voorzien in het opplan- ten van bloembakken. in het kader van het jaar van het dorp. De toen aangekondigde da tum bleek bij koördinatie van de verschillende aktiviteiten voor Groot-Lede een minder gelukte keuze en deze wandeltocht werd dan met één week opgeschoven. Dus het wordt nu op zondag 11 juni dat deze aktiviteit zal door gaan onder het motto «Wandel tocht langs de Molenbeek»Deze wandeltocht start om 15 uur. 's Avonds is er dan in de zaal van het Klooster een kwis voorzien die onder andere de namiddagwande ling tot onderwerp zal hebben. Het wordt in ieder geval uitkijken naar deze twee aktiviteiten. MON D.G. op tegen de reus Borandus, die het de mensen in zijn omgeving wat al te moeilijk maakt Natuurlijk krijgt Duimpje de hulp van zijn broers. Ook de plaatselijke heks Miraboja steekt een handje toe in de strijd. KJT-akteur Ruud De Ridder schreef de bewerking van dit ge kende sprookje. De première ging op 19 april. Plaatsbespreking, alle dagen, behalve maandag van 11.00 tot 15.00 uur. Telefoon 031- 33.35.25. De Belgische hitparade zweert het deze week nog bij U.O.M.E. (You owe me) van Luv'. Merkwaardig is dat de Wings weer van zich laten horen en met hun nieuwe single With a title luck van uit het niets op de elfde plaats zijn gekomen, frankrijk heeft Joe Dassin blijkbaar /oor eeuwig trouw beloofd en wat te diep «Dans les yeux d'Emile» Skeken. In Duitsland brengt «Das id der Schlumpfe» Vader Abra ham rijke schatten voort. Dagelijks gaan ze zowaar 50.000 plaatjes met het Duitse smurfenlied de pla- tenhandel buiten. Je moet het maar kunnen. Will Tura is van de zesde plaats opgeklommen tot de topper nr 1 in de Vlaamse top tien. Met zijn «Hier ben ik dan, dj», skoort hij zijn zoveelste hit. De beste langspeler is «The Last Waltz» van The Band. Wie belangstelling heeft voor de suksessen van de toekomst moet maar eens luisteren naar Come away van Jona Lewie. Binnenkort te verwachten op de hitlijsten. Klein Duimpje», een van de favo riete helden van alle kinderen, trekt PROVINCIE 00ST-VLAANDEREN Op donderdag 18-5-1978 om 10.30 uur in de kantoren van de Provinciale Technische Gebouwen dienst, Gouvernementstraat 1 te 9000 Gent opening van de inschrijvingen voor de aanbesteding «Algemene Herstellingswerken aan de Pastorie te Vlassenbroek - Dendermonde (Baasrode)». Voorgeschreven erkenning: categorie D klasse 1 Het lastenboek en de formulieren van aanbieding liggen ter inzage op het Aanbestedingskantoor Résidence Palace. Jordaenskwartjer (2* Verdiep), Wetstraat 155 - 1040 Brussel (Tel a9_ 736.87.98) en ze zijn te bekomen ten kantore van Architekt Dan N. Craet, Verschanningstraat 4 te 9910 Mariakerke - Gent. Tel. 091-26.24.42 van 9 tot 11 uur uitgezonderd met de weekend. Deze documenten zijn te bekomen tegen overschrijving van 600 F. (B.T.W. inbegrepen) öp P.C.R. 000-0080521.11 van voornoemde architekt. De personen die voornemens zijn mede te dingen worden verzocht hun aanbiedingen bij aangete kende brief ter post neder te leggen overeenkomstig de bepalingen van het algemeen en bijzonder lastenboek. De aanbiedingen mogen ook ter zitting afgegeven worden in handen van de voorzitter.

De Voorpost | 1978 | | pagina 29