Vrije tribune P.V.V. B.S.P. Kruislicht Uw woord Open brief aan het komitee van het leefmilieu van de Restertstraat 2 - 28-4-1978 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. bij betrokken is, blijft on aanvechtbaar gezien dit haar eigen lichaam raakt; maar een zwangerschap duurt slechts negen maand en daarna komt er een nieu we mens: op te voeden («meestal nog...») in ge zinsverband tot een wereld burger. Dit vormt een es- sentieTe taak voor man en vrouw. Het wordt tijd dat dit tot een groot gemengd pu bliek doordringt. Laten we nu eindelijk als vrouwen uit onze isolatie treden. We moeten onze plaatsen in de maatschappij innemen en elke valse nederigheid af leggen. Vele belangrijke be roepen staan voor ons open. Geloof mij, het ligt niet meer aan de mannen dat er zo weinig vrouwelijke ministers, rechters en spe cialisten zijn. We moeten ons zelf leren zijn en dat beroep durven kiezen waar voor wij ons geschikt ach ten. Apartheid is voorbijge streefd; met onze intuitie, onze bekommernis om het algemeen welzijn, onze vak kennis moeten we er ge woon en vanzelfsprekend overal bij zijn. Zeker ook op het Politiek vlak, want daar vallen de beslissingen. Daar wordt de toekomst, ook onze toe komst, gemaakt. Dr.Anny Dierick APARTHEID Ik heb «één groot bezwaar» tegen vrouwenbewegingen, vrouwentijdschriften, vrou wentehuizen: ze scheppen een sfeer van Apartheid. Wat scheelt er toch aan ons, vrouwen- waarom dui ken we weg in «vrouwenor ganisaties»? Waarom geven we ons als zwakkeren bloot? Fysisch, psychisch en so ciaal hebben we minstens evenveel sterke kanten als de mannen. Alleen willen we dat niet inzien, accepte ren en toegeven. Het ont breekt ons aan zelfkennis en eerlijkheid. De macht en de invloed van de vrouw in het gezin is hier steeds zeer groot geweest haar rol in het Openbaar Le ven bleef hoofdzakelijk be perkt tot psychologische stimulans of «rem» op de «man» die naar buiten kwam. Tegen deze moeilijk kontro- leerbare en begrensde in vloed werd de laatste de- cennia's scherp gereageerd en terecht. Wettelijk gezien bleef met deze situatie de «beslis singsmacht» bij het manne lijk deel van de bevolking machtsbezit kan tot mis bruik leiden ondanks alle raadgevingen. Juridisch gezien werd de vrouw dan ook lang achter- uitgesteld hieraan is nu heel wat veranderd. Een ander facet was de een zijdige opvoeding van de meisjes; ze werden uitslui tend opgeleid tot «Hulp en Toeverlaat» van man en kin deren. Dit leidde onover komelijk tot het zoeken naar «Geborgenheid» in een hu welijk. De ongehuwde vrouw kon zich moeilijk handhaven. De kristelijke beschaving had wel een al ternatief voorzien met de Kloosters waar «gegroe peerde vrouwen» een edu- katieve taak kregen in dienst van Kerk en Staat, gestimuleerd door een ho ger religieus ideaal. De laatste jaren bracht een nieuwe visie (dank zij de vrouwenbewegingen?? dank zij enkele sterke vrou wen en wijze mannen??) De jonge mensen krijgen al len meer kansen door het onderwijs de opvoeding wordt «gemeenschappelijk» de jeugd groeit naar ge lijkheid. Een deel van de rijpere vrouwen gaat echter nog gebukt onder de vroe gere Visie. Hier speelt de groei naar volwassenheid, het per soonlijk durven «im frage stellen» van bestaande ideeën een belangrijke rol. Ik meen echter dat dit» op brede schaal» voor vrouwen en mannen moet gestimu leerd worden. Laten we nu eens «de zoge zegde typisch vrouwelijke problemen en intressesfe- ren «bekijken die zo graag in vrouwenbladen behan deld worden. Om met het meest frivole te beginnen «de mode»- ont werpen (vooral) door mannen voor de vrouwen om de mannen te behagen of mode voor de man nen, door vrouwen uit te kiezen die dan de reeéle ge makzucht en de «gezochte nonchalance» van hun man nen handig moeten kombi- neren. Geef toe...het is een twee slachtige aangelegenheid. «Koken komt er natuurlijk ook bijde «gekende beste koks» zijn mannen; Vrou wen «bereiden de maaltij den» soms met plezier; sommige echtparen expe rimenteren samen op kuH- nair gebied... Komt-dan het centrale the ma: «kinderen krijgen en opvoeden». Met de huidige stand van de anti-conceptie is geboorte- planning uiteraard goed mogelijk. Beslissingen hier omtrent zullen door het echtpaar meestal samen genomen worden. Dat de vrouw hier fysisch eerst ook het meest gen maar een magere troost zijn. Het mag dan ook geen reden zijn om in ons land dan maar alles te laten zoals het is. DIANE D'HAESELEER DEZE STAAT WIL DE MIDDENSTAND KAPOT EN DE ZELFSTANDIGEN AAN DE KETTING Het kleine en middelgrote partiku- liere initiatief wordt in dit land stelselmatig ontmoedigd, alhoe wel zelfstandigen en KMO's ver uit het grootste aantal personen tewerkstellen. Daarom komt de Vlaamse Volkspartij op voor: bevrijding van de Vlaamse middenstand en zelfstandigen, kleine en middelgrote onderne mingen, van de overlast aan on- produktieve administratieve plichtplegingen en paperasserij die de Staat oplegt; terugdringen van de belas tingdruk binnen aanvaardbare grenzen. Afschaffing van de be lasting op de kleine erfenissen en van de samenvoeging van de in komsten van echtgenoten. Verho ging van de fiskaal aftrekbare be dragen voor gezinslast; diepgaande hervorming en vereenvoudiging van de Sociale Zekerheid. Ontvoogding van de Vlaamse werknemers en zelfstan digen uit hun rol van «onderwor penen- aan de Maatschappe lijke Zekerheid: zij moeten als verbruikers de vrije keuze krijgen tussen het Staatsorganisme en pri vate organismen. Willy Van Mossevelde. HET RIJEXAMEN: DE PROEF OP DE SOM -De vraag is: wat kost momenteel een rijbewijs? 5.000, 10.000, n20.000 frank of meer? Welke werkende mens kan dal nog beta len?» Zonder al direkt van een aftrogge- larij op grote schaal of van geld- klopperij te gaan gewagen, mag toch rustig gezegd dat leren rijden een dure aangelegenheid is. Het falen van de kandidaten is volgens de examencentra voor namelijk een gevolg van de onvol doende voorbereiding. Méér voorbereiding betekent ech ter, ingeval van opleiding door een rijschool, ook méér geld. Er moet dus een middel worden gevonden om het leren rijden wat goedkoper te maken. Graag gaan wij akkoord, dat de veiligheid zijn prijs heeft, maar teveel is toch teveel. Wij blijven nog steeds voorstander van het voorlopig rijbewijs. Hierdoor wordt de kandidaat bestuurder de kans geboden zich afdoend voor te bereiden waar door de examinator hem beter kan beoordelen als automobilist. Zoals het er nu aan toe gaat, kan dat niet. Wie slaagt in de teoreti- sche en praktische proef is geen goed chauffeur. «Hij» of «zij» heeft alleen bewezen het te kunnen worden. Ook in Nederland beginnen steeds meer stemmen op te gaan om zo een leervergunning (want dat is het uiteindelijk toch) in te voeren. Het aktuele systeem in Nederland is ongeveer gelijklopend met het onze, met dit verschil dat de voor bereiding bij onze Noorderburen veel langer duurt. Het aantal lesu ren wordt er berekend in verhou ding tot de leeftijd van de kandi daat: één lesuur per jaar plus nog eens 10 supplementaire lessen (iemand van 18 moet dus 28 lessen nemen). Vanzelfsprekend zijn de klachten op een dergelijk systeem al even talrijk als bij ons. Wanneer men uitgaat van de ver onderstelling dat «ervaring» al leen kan worden opgedaan door het nemen van méér rijlessen wordt dit uiteindelijk toch wel een zeer bedenkelijke dure zaak. Vandaar dat een voorlopig rijbe wijs de mogelijkheid zou moeten bieden om meer ervaring op te doen, vooraleer men voor het de finitieve rijbewijs aan de tand wordt gevoeld. Kandidaten die zich geen oplei ding in een rijschool kunnen per mitteren, kunnen weliswaar bij ons in België nog altijd voor het vrije systeem opteren. Die me tode, als aanvulling op de lessen die in de rijschool werden geno men, kan de kandidaat overigens al een stuk van de ervaring geven die wij met het proefrijbewijs be pleiten. In de buurlanden is de vrije oplei ding nagenoeg onbestaand en is er alleen de duurdere weg naar de rijschool. Het zal de kandidaten die hier over de kostprijs van de opleiding kla- DE SPORT - BETOELAGING STELT VRAGEN In onze stad ligt het initiatief voor de sportbeoefening en de sportorganisatie haast uitslui tend in privé-handen. Wij ken nen allen de sportleiders die in hun meer of mindere bekende clubs stille offers brengen ten bate van hun sport en hun club. De mannen en vrouwen van de sport om de sport! Geen heldenverering, geen pretentieuze naijver, maar ern stig management. Het stadsbestuur dient volgens welbepaalde en rechtvaardige normen bijstand te verlenen aan de sportbeoefenaars en aan de organisaties. In de voorbije maanden werd de ontwikkeling van de sport als echte amateurssport erg bena deeld, zowel wat de algemene politiek betreft als in de betoe laging, zo werd mij door menig sportleider duidelijk gemaakt. Hoe kan het verklaard worden dat bij de verdeling van de toe lagen door het stedelijk Sport comité niet eens kan gezegd worden welk krediet precies ter beschikking is. De sportverenigingen werden in een viertal kategorieën inge deeld. Is het niet een aanflui ting van de sport dat verenigin gen die een sport-voor-allen organiseren (zoals kleinere voetbalploegen), die dikwijls met moeite het hoofd boven water kunnen houden, duizen den franken minder ontvangen dan eliteclubs. Ik denk dat Aalst de enige stad is in Vlaanderen waar een vereniging die aan jeugdopleiding en aan sport- voor-allen doet minder hoog geschat wordt dan een organi satie die alleen op de commer ciële sport is gericht. Als gewezen schepen van Erembodegem kan ik de ver zekering geven dat in Erembo- oegem de betoelaging zo vast gesteld was dat elke club of sportvereniging, van welke kleur ook van te voren wist wat zij kon krijgen. Zo werd een voetbalploeg be= toelaagd op grond van het aan tal ploegen dat in competitie werd op gesteld, jeugdploegen en andere, en zagen wij in en kele jaren het aantal ploegen stijgen. Dezelfde ploegen krij gen nu in Groot-Aalst nog een vijfde van de vroegere toe lage En waarom dan wieler clubs met eenzelfde aktiviteit, een verschillende toelage krij gen is mij ook niet duidelijk. Een dergelijk beleid is mijns in ziens uitdagend voor tientallen leiders, spelers en supporters van de stad en de deelgemeen ten. Remi Van Vaerenbergh Raadslid 1 MEI door Marc GALLE V olksvertegen woordiger We staan er in de meeste Westeu- ropese landen niet goed voor. De economische wereld wordt sneller dan verwacht ontwricht. Fabrie ken sluiten nadat ergens in een on doorzichtige multinationale hol ding op een knop werd gedrukt. De produktie wordt verlegd naar arme landen, met lage lonen en lange arbeidsduur. De winstge vende oorden worden verlegd. Bij ons stijgt de werkloosheid. De re serves raken uitgeput. De winsten van de banken en van de distribu tiebedrijven stijgen echter even eens. Plotseling wordt bij ons naar middelen gezocht om de crisis tegen te gaan, hoewel de grootste partij van dit land, de C.V.P.- P.S.C., sinds de oorlog onafge broken ons land heeft geregeerd of mede-geregeerd en allang moet geweten hebben, dat een ingreep niet spoedig genoeg kon gebeu ren. Hebben de Leuvense econo misten niet gefaald? Hoelang al wordt niet aangedron gen op structuurhervormingen zonder welke geen gunstige voor uitzichten mogelijk zijn? De overheidsuitgaven moeten in derdaad beter worden gecontro leerd. maar ook moet beter dan dit hel geval is geweest, worden ge volgd waar de gelden -miljarden- naartoe vloeien. Dikwijls dienen ze om bedrijven zogezegd te red den, die echter achteraf dit geld in het buitenland gaan gebruiken om ons eigen land te concurreren. Ar beiderscontrole moet ondermeer dit in de toekomst onmogelijk ma ken. Alle ministers van Financiën die we sinds de oorlog hebben gehad, hebben bij hoog en bij laag gezwo ren dat de belastingontduiking alweer miljarden- zal worden uit geroeid, maar doeltreffende maat regelen werden nog niet getroffen, ook niet tegen de schandelijke praktijken van de koppelbazen. En dan maar loeren naar de sociale sector en geruchten verspreiden over misbruiken bij de werklozen. Inderdaad, er zijn misbruiken en we moeten ze bestrijden, maar de 300.000 werklozen die in ons land worden geteld, zijn toch niet allen notarisvrouwen? Ondertussen wordt te kennen ge geven dat een Rijksbank door de andere banken pas dan zal worden geduld, als ze niet op dezelfde wijze werkt als zij, ondertussen worden onze ideeën over arbeiders- controle door rechts met schou derklopjes overgenomen, nadat de hoeken ervan zijn afgerond; on dertussen blijft de Derde Wereld ongeholpen, zitten de Verenigde Staten en Frankrijk - en waarom niet nog andere landen die er brein en geld voor hebben - zorgvuldig hun neutronenbom voor te berei den, ondertussen galmt men nog heilige woorden uit als de vrou wen gewoon gelijke rechten vra gen, enz... Tegenover dit alles stellen wij zeer duidelijk dat de ongelijkheden zo klein mogelijk worden gemaakt ten aanzien van de macht tot in de kleinste groepen, van de kennis en van de inkomens. De Christelijke Arbeidersverenigingen hebben meegedeeld, dat ze ditzelfde wil len nastreven. Laten we dan de handen in elkaar slaan! De godsdienst - die al zo dikwijls de mensen van elkaar heeft ge scheiden - mag niet verder tussen ons een onzinnige barricade op werpen! Vlaanderen kan een open en pro gressief landsdeel worden, met een zo groot mogelijke autono mie. De verwezenlijking van deze wens hangt af van allen die boven vermelde ongelijkheden tot hun kleinste omvang willen brengen, Vlaming zijn we geboren en we wensen onze nationaliteit te be houden, en als zodanig willen we meewerken aan een progressief Europa. Socialist zijn we gewor den - elk op zijn wijze - omdat we ervan overtuigd zijn dat socia lisme de enige beweging is die een zo gelijk mogelijk geluk voor ie dereen beoogt Het Vlaams Socialisme is de enige kans die geboden wordt om onze stad, ons landsdeel. Europa en de Wereld leefbaar te maken. Bij een «ontleving»... De zon schijnt door het venster De lente heeft de bovenhand gekregen op de aprilse grillen. Maar de werkloosheid blijft. Er zijn amper twintigduizend vol ledig werklozen minder dan in het putje van de winter. Wij la ten onze overjas nog niet aan de kapstok hangen, maar Tin- demans heeft gezien de hals starrige cijfers de zijne reeds gekeerd. Hij ziet de oplossing van de werkloosheid zelfs nog niet voor het jaar tachtig, en dus moet er dringend een krisiswet komen. En als knappe TV-ster die hij geworden is, laat hij over die krisiswet niet méér los dan hij kwijt wil. Dat alles komt wel aan de vooravond van de grote vakantie, wanneer de reaktie van de arbeidersklasse moeilij ker te organiseren is. Het knapste staaltje van verde diging van deze politiek en de hoogst-demokratische vormen ervan, vonden we in «Het Volk». Let wel het is een knappe uiteenzetting. Hoor maar! Het grootste probleem is de werkloosheid. De regering vraagt zich af of men die verder zal bestrijden door aan de in dustrie cadeaus te doen die de bevolking moet betalen. Men zou ook de strijd tegen de fi scale fraude kunnen opvoeren. Maar dan zou men dikwijls de genen pluimen die om hulp vragen. En toch zou er een scherpere kontrole moeten zijn, want ondanks de steun verdwijnen ondernemingen of trekken er uit naar landen waar betere zaken te doen zijn. Van uit die landen komen zij ons dan nog konkurrentie aan doen. Maar dat komt omdat de arbeiders er minder verdienen, langer werken en minder be schermd zijn. Wat zou er dan moeten gebeuren? De wereld vakbonden zouden de be wustmaking van die arbeiders moeten versnellen. Maar intus sen moeten wij dus maar aan vaarden, dat de regering het geld uit onze zakken haalt om aan de patroons te geven die het elders beleggen. Dit proza lazen we op 24 april. We hebben er drie dagen over gedaan om er ons bij neer te leg gen dat er arbeiders kunnen zijn die dit lezen en de dag daarop dezelfde krant kopen. Trek even voor één gedeelte van deze «ontleding» de lijn- door, beste lezer, en zolang er op de wereld nog één stuk we relddeel is waar het internatio naal financiekapitaal aan lage lonen kan doen werken, zulli wij in onze zakken moeten ta ten om het financiekapitt steeds méér mogelijkhedet geven dit te doen. Wij m< er niet aan denken in ons eiiv land andere wetten te stelU Intussen wil men alle po: van de begroting met 2 vi minderen en om één voorbi te noemen, verklaart de BSi minister van Onderwijs, reed Andei dat er voor het ogenblik gens financiële moeilijkhedln-oegi niet kan aan gedacht word tatief de leerplicht te verlengen wanneer u het niet wist, wij z met Italië de twee enige land jarenl van Europa waar nog stee »erde< kinderen van veertien jaar ra de fabriek gestuurd worden.. Ray DE SMB^aar(3 des di ringen ilijvei Zo eei al te v Zondag 23 en zondag 30 april doen een paar duizend jongens en meisjes van onze stad hun eerste plechtige Communie met vormsel. Het is een grote gebeurtenis in het leven van die kinderen; ook voor de familie zijn het mooie dagen. En wij weten dat de «commercie» zich op die ge beurtenissen werpt om er profijt uit te trekken: sommige ouders en grootouders overdrijven sterk in het geven van ge schenken, in het feest dat zij op die dagen geven: een trouw feest is er dikwijls niets tegen over. Daarover willen wij het hier verder niet hebben. Sommigen zijn tegen de eerste communie op 7 jaar, omdat het te vroeg is voor die kinderen, want zij begrijpen weinig of niets van de eucharistie; hier en daar komt men mensen tegen die beweren dat het tegen de vrijheid is van het kind; het kind zou zelf moeten beslissen of het wil gedoopt worden en wanneer, of het zijn eerste communie wil doen en wan neer. Met die redenering zijn wij het niet eens. Een kind wordt geboren in een gezin; het zijn de ouders die de eerste ver antwoordelijken zijn voor zijn geboorte en zijn opvoeding. Zoals de ouders moeten zor gen voor kleding en voedsel, voor de lichamelijke gezond heid; zoals de ouders door hun voorbeeld, door alles wat de kinderen horen en zien thuis, hun kinderen beinvloeden en opvoeden; zo beinvloeden zij ook de godsdienstige groei van hun kinderen: dat is hun recht en hun plicht. De psychologie heeft bewezen dat de invloe den die een jong kind onder gaat, van zeer groot belang zijn voor het verdere leven van het kind. De godsdienstige opvoe ding beschouwen als gewe tensdwang is m.i. verkeerd. Even verkeerd is het aan vol wassen jongens en meisjes het recht te ontzeggen, hen geen grotere vrijheid te geven om de richting van hun leven te bepa len. Niemand zal beweren dat kinderen van 7 jaar reeds be grijpen wat er b.v. in de H.Mis gezegd en gedaan wordt; maar dat is toch zo met alle gebeur tenissen op die leeftijd. Wat begrijpen die meisjes en jon gens van de ouderlijke liefde voor hen? Dat alles moet groeien. In de natuur is het toch ook zo: een boom is ook niet op één dag of één jaar groot. Wat wij weten, is dat jonge kinderen wel reeds kunnen begrijpen dat Jezus van hen houdt, dat de schepping, de mensen en de natuur, mooi kan zijn. Vele woorden en daden van Kristus spreken hen reeds aan en kun nen hen beinvloeden om hun eigen gedrag daarnaar te rich ten. Men gaat niet slapen als kind om als volwassen op te staan. Een opwerping tegen de plech tige kommunie is deze: voor sommige kinderen is de plech tige Kommunie het plechtig af scheid van de kerk! De vol gende keer dat zij naar de kerk zullen komen, zal bij hun kerke lijk huwelijk zijn. Dat zulks ge beurt, weet niemand beter als de priesters. Maar, wij moeten toch niet overdrijven. Sommi gen priesters en leken stellen voor het vormsel tot een latere datum te verschuiven, b.v. tot 18 jaar en dan streng te zijn om iemand toe te laten. Wij begrijpen die houding en toch zijn we het niet eens; vooral omdat men tot die houding komt door de wellicht onuitge sproken gedachte dat wij een élitekerk moeten zijn. Want die mensen zouden streng zijn ook op andere gebieden: het doop sel zou maar worden toege diend aan kinderen van ouders, die werkelijk echte kristenen willen zijn; het zelfde voor ker kelijk huwelijk en begrafenis. Reeds in het Oud-Testament zegde de profeet Jesaja dat wij ELITEKERK OF VOLKSKERK? het pitje, het vlammetje niet mogen uitdoven. Ook de hou ding van de Heer Jezus is zo dat Hij zeer begrijpend staat te genover de zondige en zwakke mens. Hoe dikwijls moeten wij niet vergiffenis kunnen schen ken, zegt de Heer? En wie kan juist oordelen over de inwen dige gesteltenis van een vader die ons komt vragen om zijn kind te dopen? Als Kristus zegt: «Wees vol maakt zoals uw hemelse Vader volmaakt is», dan leert Hij on toch ook bidden: «vergeef ons onze schulden». Er zijn men sen die tien talenten hebben, er zijn er ook die er maar één heb ben; voor beiden even streng zijn, is dat die goedheid die Je zus vraagt? Niet dat de Heer onverschillig zou staan tegen over onze houding, want Hij had spijt, toen Hij de rijke jonge ling zag heengaan, omdat deze geen afstand kon doen van zijn gehechtheid aan geld en goed. Trouwens op vele andere ge bieden is dat toch ook zo. In de school, in alle beroepen, in de inzet voor een sociale bewe ging of een politieke partij, overal zijn er aktieve, geenga- geerde leden en meer passie ve, die maar meelopers zijn. Het Kristendom is als leer een leer voor mensen die moeten trachten volmaakte mensen te zijn; en toch begint iedere eu charistieviering met een schuldbelijdenis, waarin ook de paus evenals de gewone kerk bezoeker bekent dat hij gezon digd heeft. Kristus heeft zijn kerk open gesteld voor alle mensen; alleen wie zich zelf uitsluit, bewust, laat Hij gaan zoals Hij Judas liet gaan om Hem te verraden en toch noei |eze Hij hem nog: «vriend, waartt [on V( zijt gij gekomen?» Wij zijn geen élitekerk, ge&SP-.; kerk van enkele uitverkorenejGROt «in mijn rijk is er plaats voflS ZE velen». Dat wil niet zeggen d \ne B er soms geen komedie g erse speeld wordt, dat er geen ofcemer ders zijn die beter hun kind ni )e/e zouden laten dopen of vorme )an 0 daarom moet er gezocht wcjnslan den naar middelen om dit te bijje de letten en kunnen er voorwaa cie t den worden gesteld, b.v. e4|eze gesprek met de ouders voor h iatj0n doopsel, de lering voor h 3root vormsel, de verloofdenkurs jiskU} enz. Wel is het nodig dat xern ?ebrai worden gevormd van jonger ;erk,e en volwassenen die vrijwillig <ktuurs zich nemen zeer edelmoedig [ongr, zijn in het beleven van hun giminge loof. Maar dat gebeurt toch. tyict aft een volkskerk moeten die kt arissc nen komen en die komen tjeagc Maar van bij de geboorte zul ]erm^ strenge voorwaarden stellenf het toevoerkanaal afsluiten 1 zou ons brengen tot een ghffS EE tokerk. DP P Wij wensen alle ouders die et Ms o eerste of een plechtige kot ijbest munikant hebben van harte g erko luk en wij bedanken hen dat lit be: hun kinderen de mogelijkhe jedar geven om op te groeien tiwe k< overtuigde en schone krist ie de nen. Of hun kinderen dat zullölen b worden, zal in de eerste plaa^turen van hen zelf afhangen. Paultfien m schreef destijds dat er in eeenwi sportkampstrijd maar ééiondc ovenwinnaar is, maar dat in (Aalst kamp die het leven is, bij Gaan iedereen prijs kan hebben. wensen U een mooie prijs! C.D.\ Wij lazen met aandacht uw artikel in «De Voorpost» van I april, betreffende ons asiel. Graag zouden wij In de toekom: meer positieve informatie krijgen vanwege het komitee lee milieu. Immers, meer dan wie ook te Aalst, bent U getuigen geweest van de enorme inspanningen van een groepje mensen, die er niet voor terugdeinsden een bouwvallige hoeve om te vor men tot een verblijfplaats voor dolende dieren. U hebt zelf kunnen bemerken dat dag aan dag, gedurende maanden, deze mensen zelf werken aan het gebouw kwamen verrich ten, honden brengen en weg halen, hokken schoonmaken, dieren verzorgen, enz. Nu ons initiatief door iedereen gekend en gewaardeerd is, wilt U ons werk teniet doen. U weet zeer goed dat wij alles doen wat in onze macht is, om u zo weinig mogelijk hinder te bezorgen. Wijzelf komen 's nachts regelmatig luisteren of er honden blaffen, er is een gunstig verslag van de rijks wacht in die zin en zelfs repor ters hebben een onderzoek gedaan inzake geluid. Bovenden weet U zeer goed dat we in de Restertstraat slechts tijdelijk zijn, dat we van plan zijn een asiel te bouwen, ver van bewoonde kom, om zeker nii mand te hinderen, en zo vert dientig te zijn voor de gemei schap Wat u schrijft, dat we een ge ode zaak doen aan ons asiel, onwaar, leder verstandig met kan toch denken dat we asielhouder kunnen bezolt gen. honden voeden, laten v< zorgen door een dierenai verwarmen in de winter, en winst maken op de koop toe. Onze boekhouding was troii wens ter inzage op de alge mene jaarlijkse vergadering. Dat U persoonlijke antipathie uw artikel verweeft, is zeer on rechtvaardig ten opzichte va de andere leden van het tx stuur. Als U iemand wilt beschuldige omdat we nog steeds in d< Restertstraat zitten, kunt U tx ter aan het stadsbestuur vrt gen wat er reeds werd ge daal om ons elders onder te brer gen- Het bestuur va Sint-Hubertu WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: ALGEMEEN BESTUUR: Dolf Boel, Peter Dauwe, Mon DeGendt, André De Groeve, RenéC Witte, Roger D'Hondt, Lieve Haverals, Erich Van der Eist, Wil Hostens, Wilfried Lissens, Rik Devijver. FOTO'S EN TEKENINGEN: Carien Bornauw, Patrick Kieckens, Eddy Lamin, Jan Muylaert, Jaf Strickx, Jo Raes. SPORT: Mare Marcel, Gilbert De Pauw, André De Wit, Eric Van Aerscho Jef Van Hove, Beno Van Winckel. REDAKTIE: Roel Van de Plas.

De Voorpost | 1978 | | pagina 2