LKE DEELGEMEENTE HEEFT ZIJN ZEG HET BSP BESTUUR Meh pikkels of ajontjes MET DE GROETEN VAN HUGO DE POT UIT CANADA OVERVAL BIJ KLAARLICHTE DAG GROOT AALST GESTRUKTUREERD PARTIJBESTUUR BSP AFDELING AALST De Voorpost - 28-4-1978 - 3 ^MUILNBCf LI GE ZET ER NEIVEN... as ge peist da 'k hier verom, gelèk as verleide joor en oever twie joor, gon beginnen oever 't gein da ze noemen: turosongfestival. Ge wetj wel hein, da spel dad elk joor iveranst in 'n groeite zool gebeirt en woor dat er zuveil moeneka teige gesmeite werd. Kommèrse en anders niet. Allien vér dor ienegte fabrieken van ploten 't geldj in here zak te smoyten. Nie deize kier gon ek er nimmendalen oever zeggen, lest en veraal .'n hem ek er mor den helft va gezing en ten twieden tèn nog mor meh 'n half oeig. 't Er zat ziust nen aa kamerood t'onzet en 'k hem liever meh hem 'n betjen geprotj. Dad es veil beiter as nor die klodderoy zitten te zing. En doboy, 't es al eirg genoeg as ge naa ne ghielen dag ni anders 'n hoeirt speilen op de radejao as die liekes, standvasteg 't zelde, da stekt op den dier al gi klein betjen teigen... 'kZol veil liever klappen oever d'ieste aoei doaaen die men naa kroygen da 't nie 'n woor da 'k doboy attoyd moen peizen op aal da weirk dat da meibringt. Want 't spel zal gon beginnen: gès afroyn, omdoeng, wien, zooin en plantjes planten. Allei, ge meigt binnen 't kert ooit annen hof nimmer ooit zén. En tèn meige men nog kontent zèn as men nen hof hemmen, want 'k peis dat er veil mensjen zèn, die naa iveranst dor op 'n appartement zitten, die veil liever oeik ne kier in heren hof zolle weirken as attoyd op vier mieren en ienegte honderden antennes van den teivei zitten te sjoeren... Ne goeie rood ver dedie, ze meigen in moynen hof komme weirken. Da zal heer zinnen ne kier verzetten en ik 'n zal der allensj ni kood vér zèn. En 't onkrooid meige ze gratis mei nor hoois pakken. Tèn hemme ze door op heer appartement nog 'n betjen deigd van den booiten. Binst da'k teis on't schroyven ben zien ek hier zjust twie van die titeldoioven bezig meh awei ja. meh te zèrgen dat er binnen 't kért weir ienegte van die laoytmoa- Kers boy zèn. En rap dat da goot ba die sjarels, op nen ik en ne goy es da gebakken en 'k peis dat da domei es dat de die zu veil kieren op eh joor kwieken. Want veil deigd 'n kenne z' er toch van hemme zee! En 't es oeik den ienegste kier dagge kentj zing wa dat de kébber en wa dat de dooivinne es. Die zen na grad 't zelfde hein. 'k Weit ni hoe dat da Komt dat denne kebber hem tén noeit nie 'nmispakt. Mor alia, dad es ba ons toch oeik azoei hein. Ge ziet er dor vantoyd loeipen, meh 'n broek oon en meh hoor tot op heer schavers en meh ien of twie oeirrinkskes in, daaae a fov- telèk moetj afvroagen es da na ne knol of es da na 'n gieze? En op de reik 'n moeje ni afgoon wantEn tèn zitten der dor nog boy die heer èsprès al ne kier zollen mispakken.'k Weit wel dat dad aal ze leven bestoon heit, mor gelèk as naa, naa loeipe z' er meh te koeip en ze zèn der tèn nog hoeiveerdeg op oeik. Nie zee, tèn hem ek nog liever die titteldooiven, ze meigen tèn nog zuveil lawoyt maoken en meh 's meires veiren mèn ier wakker moaken. En as g' a tèn nog ne kier wiltj goeleg- gen vér nog rezzekes 'n oeigsken te pletteren begintj er dor verom eh koppel heren nest te drooin in de kornis en ge zè verom kleer wakker. Ja zé, 't ien es 't ien en 't ander es 't ander. Wie da gien groen 'n ziet of gien voegelen 'n hoeirt 'n es ni kontent. En wie dat tèn veil groen heid (ver t'onderha- ven) en veil gebisj, wetj er vantoyd oeik iet op. Mor ja, 'k zol toch weite wa kiezen, en doboy, 'R hem ge koezen en 'k moen 't mor haven newoor. En binsjt zèn ze dor op den bei-er-tei verom al ver de zoeivelsjte kier meh da lieken da Belzjen gezongen heit, verleide zoterdag. Nie zee naa wert 'n afge leid, 'k kaan 't nimmer hoeiren. En 't es tèn nog iet da 'k nie 'n kaan omthaven. Tèn hoeir ek honderdoezjed kieren liever .x>g van Marie Plansjei of van Olsjt es. 'n sjikke stad. Da koste teminsjten meizingen! En oever meizingen gesproeken, 'k wensj ajjer allemool dagge binnen 't kért, in de Moymondj, 'n schoein serrenade zodj kroygen. Mor tèn 'n echte hein, ien meh ekstrementen en zangers en me men oor azei van die pikuppen en loydspreikers"-en nen hoeip ellentrikken bicht. Door hem men al mier as genoeg af. Nie, mor azoei op ne schoeinen zachten aoved, azoei 'n schoein serrenade, awei dad hoeir ek geren, 't Es mor allien, as da ba ha veirevalt dagge die kastaars tèn moetj binnevroagen. En goy zitj gé dor tèn meh oeigen dik van de voak, meh dor iveranst in de rapte d' ieste de beste broek oongetrokken. En zeer die vanoyges kleer wakker zen, kommen a leste tlesken bier ooitkroezen en binsjt zidje te peizen op 't sanderdoas as ge moetj gon weirken, meh azoei ne kop. Mor allei 't es toch schoein en da kaan ne kier plezier doeng. En schoein gewoentjes moeten in ier g'haven werren zeg ek attoyd! DOLF ligt. zal men zo vlug mogelijk de en waar nodig nieuwe creëren, bestaande organismen uitbouwen ROEL VAN DE PLAS Voorzitter: Jan Van der Veken. Ondervoorzitter: Gustaaf Lemaitre uit Erembodegem. Politieke sekretaris: Martin Hutsebaut. Penningmeester: Herman De Geest. Adjunktsekretaris administratie: Philemon Roelandt. Adjunktsekretaris koördinatie: Edgard Hooghuys uit Nieuwer- kerken. Adjunktsekretaris organizatie: Eddie Monsieur. Materiaalmeester: Paul Van de Meersche. Leden met stemrecht: Volksvertegenwoordiger Mare Galle, Mar tin Van der Speeten. Alois Van den Bossche (Herdersem). Bert Van Hoorick, Gracienne Van Nieuwenborgh, Freddi Pijck (Erembodegem), Louis Saerens (Moorsel), Tuur De Sutter (Her dersem), Roger Vereecken (Gijzegem), Albert De Winter, Eddy Dierickx (Hofstade), Emiel Goossens, Jozef De Wolf, Alfons De Saedeleer, Sylvain Bogaerts, Roger D'Hondt, Jeanine Roelandt, Petrus D'Hoe (Erembodegem), René Roelandt (Nieuwerkerken), Willem Troch (Hofstade), Albert Pieters (Herdersem), Maurice Hendrickx (Gijzegem), Jozef Guns (Moorsel), Matthieu Sayes (Meldert), Benoit De Coninck (Baardegem), Guido Moens. Leden met raadgevende stem: Frans Wauters, Roger Van den Spiegel, Jacqui D'Herde, Hugo De Moor, Lieve De Ro, Johny Meuleman (Nieuwerkerken), Louies, Albert Verbeeck. Prosper Van den Broeck (Hofstade), Dirk De Meerleer, Dirk Van Nuffel, Rik Strijpens, Yves Van den Steen, Louis Baert (Moor sel), Cesarine Bombeeck, Georgette Van Lierde, Luc De Blieck, Johny Van Steen (Baardegem), Gilbert De Cort (Meldert) en Vicky D'Hondt-Verstegen. Leolux bouwt in meubelen de schoon heid van de natuur in. Hout, echt leder en fraaie stoffen, verwerkt door vakmensen. Een meubel van Leolux is daarom jarenlang een rustpunt in uw Interieur. En U weet immers: Echt wonen begint waar onrust eindigt. eet Anderhalf jaar geleden werd de fuzie der gemeenten een werkelijk- w beid. Herstruktureringen der politieke partijen drongen zich op. De ied troegere partijbesturen in de gemeenten waren niet meer reprezen- ord tatief t.o.v. de nieuwe gemeente. n. Zo een reorganizatie is ook niet eenvoudig te verwezenlijken. Maar 'ij 2 il te veel gevoelsfaktoren komen er bij kijken. Partijmilitanten die ind jarenlang in de bres sprongen om hun partij en hun gemeente te tee verdedigen of te helpen, kunnen niet allemaal opgenomen worden in na het bestuur van de nieuwe entiteit. j^gDaardoor ontstaan konfliktsitua- 'ties die kunnen leiden tot scheu ringen, ontslagen of het lang uit- -(blijven van een nieuw reprezenta- ticf bestuur voor Groot Aalst. Het BSP-bestuur zal wellicht ook zo'n problemen hebben gekend en a zullen heel veel vergaderingen aan vooraf gegaan zijn vooraleer leze partij haar bestuur aan de pers kon voorstellen. ge^BSP-AFDELING jnelGROOT AALST vodS ZEER UITGEBREID n d Alle BSP-leden uit het Groot Aals- gtterse hebben toegang tot een al- 1 Obemene vergadering van de BSP. )eze algemene vergadering wordt mefaan ook aanzien als de opperste w{ nstantie met al de bevoegdheden e ^Wie de nationale en arrondissemen- ele besturen voorzien. Tijdens ®1deze massabijeenkomsten worden )r^ lationale, arrondissementele en Nüroot Aalsterse problemen ter Jrs liskussie en stemming ter tafel irtl .ebracht. Kandidaturen voor de |6f verkiezingen, verkiezing van be- '9< ituursleden, voorbereiden van ^'9 congressen, diskussies en stem- 1 9|mingen over beleidsverslagen van 1. tyiet afdelingsbestuur en de manda- k< arisscn, sankties enz. kunnen op n ie agenda van de algemene verga- -u"bering worden ingeschreven, en n HET PARTIJBESTUUR IS ER TWEE JAAR DP PROEF t e< Ms overgangsfaze werd het par- <or ijbesluur slechts voor twee jaar 3 g verkozen De samenstelling van at lit bestuur zal op bazis van de op- :he gedane ervaring en het nau- 1 tiwe kontakt tussen de leden van isttie deelgemeenten opnieuw wor- jIk Ien besproken. De vroegere be- aakturen in de deelgemeenten wor- lullflen nu onderafdelingen die verte genwoordigd zijn door één lid per éi loriderd leden. n (Aalst heeft daardoor in het bestuur Glfcan Groot Aalst een vertegen- vv i! woordiging van 9 personen. Erembodegem krijgt 2 afgevaar digden terwijl de andere deelge meenten elk 1 gemandateerde naar het BSP-bestuur kunnen sturen. Waar vroeger Moorsel-Meldert en Baardegem slechts één bestuur kenden, worden nu in deze drie gemeenten een onderafdeling op gericht. De zwakke schakel voor de BSP waren Meldert en Baarde gem. Naast deze 18 rechtstreeks stem gerechtigde verkozenen hebben de nationale, provinciale, stedelijke en OCMW-mandatarissen ambts halve zitting in het partijbestuur van Groot Aalst. Verder is dit bestuur uitgebreid met 1 stemgerechtigde vertegen woordiger van de Jong Socialis ten, en eventueel met een afge vaardigde van de Bond Moyson en ABVV, maar dan met raadge vende stem. Opdat de problemen degelijk zou den kunnen worden aangepakt is een BSP voorzitter of BSP lid van de stedelijke kommissies en ad viesraden met raadgevende stem opgenomen in dit bestuur. Dit 57 leden tellend bestuur krijgt natuurlijk bepaalde bevoegdhe den. Van internationale tot gemeente lijke problemen worden bespro ken. De organizatie en propa ganda in Groot Aalst moet ze uit werken. De betrekkingen met ABVV, Bond Moyson en andere zusterorganizaties moeten ze ver stevigen. Ook de voorbereidingen van een gemeenteraadsverkiezing behoren tot hun taak. Maar men kan niet werken zonder financiën. Hun inkomsten moeten ze zoeken bij de afdrachten van de gemeentelijke mandatarissen, gif ten. financiële regelingen tot de welke het bestuur beslist en even redige bijdragen van de onderafde lingen. Perskonferentie BSP Aalst (EL) ONDERAFDELINGEN BAKERMAT VOOR NIEUWE LEDEN Het spreekt vanzelf dat de onder afdelingen nog steeds een heel be langrijke rol blijven spelen. Zij moeten zich verder ontwikkelen. Het kontakt met de 83.000 inwo ners van deze entiteit moet zo blij ven bestaan. Ook deze onderafdelingen houden algemene ledenvergaderingen maar zijn wel beperkt in hun be voegdheid. Zij kunnen politieke vraagstukken bespreken maar dan zonder stemming. De specifieke toestanden en aangelegenheden, de akties en propaganda van de onderafdelingen bespreken ze en beslissen autonoom wat moet ge beuren. Het zijn ook de onderafdelingen die zorgen voor de uitbouw van zusterorganizaties zoals SVV, CSC. gepensioneerdenbond, trommelkorps enz., en trachten dat socialisten in volkse en neu trale verenigingen aanwezig zijn. Het bestuur dat maandelijks sa menkomt is samengesteld uit de mandatarissen wonende in die deelgemeente. Een of twee verte genwoordigers aangeduid door elke zustervereniging zijn ook stemgerechtigd. Nu de struktuur van de BSP vast Leolux meubelen vindt U bij O D A11 MOLENSTRAAT, 70 O C IÏH V TEL 053-21.76.08 WOONINRICHTING AALST Op de foto die Hugo De Pot ons van uil Canada opstuurde ziet u hem in gezelschap van de burgemeester van de stad Longueuil, waar hij onlangs tot ereburger van benoemd werd en het certifi- kaat kreeg van hun ordre du mérité-. Veel tijd om heimwee naar Aalst te hebben heeft Hugo onderlussen niet, al moet zo'n brief met foto dat dan toch bewijzen. Op 10 mei organiseert hij een grote show met Barbara Streisand, 100 dansers, 300 zangers in drie koren, en een paar vedetten van de teaterwereld van Ca nada. Dit gebeurt in een zaal voor IS.000 toeschouwers die al uitverkocht is. Hij doet zelfde regie en de koreografie van de hele show. De laatste week van juni regisseert hij vanuit Ottawa de openingsceremonie van het Canadees festival, dat hij voorafin alle hoofdsteden van de twaalf Canadese provincies heeft geor ganiseerd. Dit gaai gepaard met een T. V -uitzending die v ia de satelliet rechtstreeks wordt uitgezonden. In diezelfde week moet hij zich verplaatsen naar de vijf grootste steden van Canada om de regie te doen van massa shows die hij momenteel adn hel voorbereiden is. Hij reist van oost naar west. houdt met lokale groepen repetities en leert koreograjie aan. Werk genoeg maar toch nog lijd voor groeten naar Aalst RVDP Alle dagen gaat Jozef Steleman, zaakvoerder van het gelijk namig breigoedbedrjf naar de Bank van Brussel in de Nieuw- straat om de financiën van het bedrijf veilig te stellen. Steeds draagt hij dezelfde zwarte aktentas. Op vrijdag 21 april moesten de lonen van de tachtig werknemers uitbetaald worden. De heer Steieman begaf zich dus zoalsjjewoonlijk naar de bankin stelling. Onderweg stapte hij nog eens binnen bij zijn broer en keerde omstreeks 10.30 uur naar het bedrijf in de Felix De Hertstraat 88. Voor de poort van het bedrijf is een parkeerplaats van onge veer twintig meter voorzien voor aan- en wegrijdende vrachtwagens. Vader Stele man parkeerde zijn wagen vlak voor deze zone. Te voet legde hij een tiental meter af en voelde een tik op de schouder. Terwijl de verbaasde man om keek, kreeg hij een duw en te gelijkertijd rukte een overvaller hem de zwarte tas vanonder de arm. De dief nam de benen in de richting van de Osbroeckstraat. Jozef Steleman zette onmiddel lijk de achtervolging in, maar moest het wegens zijn leeftijd opgeven. Ondertussen kwam een groene simca 1001 aange reden. De overvaller stapte in en het tweetal reed weg in de richting van de Haring. Een au tobestuurder, die toevallig door de straat reed, vergezeld van zijn dame, was een belangrijke getuige. De dame noteerde de nummerplaat van de vluch tende auto. Jozef Steleman kwam lijkbleek het bedrijf bin- nengestruikeld. Men dacht eerst dat hij ziek was. Toen hij zijn verhaal deed, sprong zijn zoon, werkzaam in het familie bedrijf, dadelijk in zijn auto en zette een achtervolging in. Maar hij vertrok met een ver keerde informatie: hij dacht dat het ging om een groene fiat. Onverrichterzake moest hij tenslotte weerkeren. Ondertussen was de politie verwittigd. Zoon Steleman, die ons te woord stond, zegt dat én de politie én het parket erg meegevallen zijn: zij hebben vlug gereageerd. Daar de overvaller niet ver momd was, leek het makkelijk een persoonsbeschrijving te geven. Jozef Steleman gaf als informatie: een jonge man, tus sen 25 en 30 jaar, bruin haar en een snor. Hij kende eveneens drie nummers van de nummer plaat. Gelukkig hielp hier de ge tuige die het nummer volledig had opgeschreven. Zij ge waagde echter van een blonde jongeman. In totaal werd de som van 630.000 frank buitge maakt, wat betekent: het loon voor tachtig mensen van veer tien dagen. Dank zij de volledige nummer plaat was het voor de politie maar een koud kunstje te we ten van wie de auto was: deze bleek gestolen in Quaregnon, bij Bergen. Dit is voorlopig het enige spoor dat de politie (met zekertieid) heeft. Of de auto al weergevonden is, is niet gewe ten. Zoon Steleman meent dat het zou voorbarig zijn iemand te beschuldigen. Het moet echter iemand zijn die lokale verbin dingen heeft met de firma en goed op de hoogte is van de dagelijkse handel en wandel. Elke mogelijkheid wordt nage trokken door de politie. We kunnen veel veronderstellen: misschien is er een tipgever in de straat, of een' gewezen werknemer. Een andere gis sing: het zou een echtgenoot kunnen zijn van een vrouw die in het bedrijf werkt of... Feit is dat men iedereen ver denkt, verschillende gissingen worden gedaan en gekontro- leerd. Het moet alleszins ie mand zijn die weet dat de lonen op vrijdag uitbetaald worden en bijvoorbeeld niet op donder dag. Hij moet eveneens weten dat het steeds vader Steleman is die om de geldsom in de bank gaat. Hopelijk komt er vlug een oplossing, anders mag enig re- sultaai wel vergeten worden. Feit is (maar men weet nooit!) dat het niet om beroepsdieven gaat. Zij kunnen immers terecht bij andere firma's waar het we kelijks gaat om drie vier mil joen. Het jiersoneel handelde fair: iedereen bracht begrip op voor de toestand. De werknemers waren akkoord dat de betaal dag naar iets later zou ver schoven worden. Zij ontvingen hun loon op maandag 24 april. Toch blijft het voor de tekstiel- firma een zware dobber: vader Steleman is erg onder de in druk. De overval heeft geen goed gedaan aan de bonnete- rie Steleman: de tekstielnijver- heid heeft reeds te kampen met zoveel moeilijkheden inge volge de ekonomische krisis. De zaak draait echter normaal voort. Hopelijk komt er in deze duistere zaak - bij - klaarlichte - dag vooruitgang en kunnen de daders (dief en chauffeur) spoedig gearresteerd worden. R. DEVIJVER

De Voorpost | 1978 | | pagina 3