IE BETOGING «ONTWAPENEN OM TE IVERLEVEN» KRIJGT DE STEUN VAN DE AALSTERSE ORDEDIENSTEN Aalsterse flitsen «'T KLAPROOSJE» IN DE BRANDING LEERKRACHTEN IN DE BLOEMEN De Voorpost - 8-4-1978 - 5 '(oals gemeld in ons vorig blad werd op 21 april een betoging eorganiseerd door het Aalsters Overlegcentrum voor de ede. Meer dan driehonderd mensen stapten mee. Met een landoek en een mikrowagen op kop stapte ae stoet door de untstraat en de Kerkstraat naar de Grote Markt. Via de Mo- nstraat en de Vaartstraat ging het verder langs de Liënart- raat en de Stationsstraat naar het Esplanadeplein. Langs de ijheidsstraat en het Vredeplein werd door de Nieuwstraat t doel bereikt: zaal Madeion, waar een debat volgde, el wat Aalsterse politici stapten werk in andere omstandigheden? ie op: volksvertegenwoordiger n Caudron (VU), Mare Galle SP), Louis en Diane D'haeseleer >W), schepen Eddie Monsieur beide KP-leiders Raymond BSmet en Jos De Geyter. De be ging verliep zeer rustig. Eén inci- intje: een autobestuurder moest het Vredeplein een beetje te ïg wachten naar zijn zin. Toen hij n kleine opening zag tussen de rschillende volgwagens, nam hij itseling een voorrang van links n de stoet te doorbreken. De or- inisatoren hadden echter alles orzien: aan ieder kruispunt stond m militant om het verkeer tegen houden. De automobilist wist ook Bt dat de BOB meereed, met het ikende proces-verbaal als ge- ons bijzonder opviel was het t aantal gewapende man happen van de stedelijke en ge- chtelijke politie, de rijkswacht en BOB Zij stonden in voor een jstige betoging tegen de bewape- hg. Zelfs de Hopmarkt werd Kaar bewaakt door verscheidene frswachtwagens. e veiligheid was dus in «goede» n bewapende handen, zaal Madeion werd het gegeven Intwapenen om te Overleven» (licht door zes sprekers. Zij izen er tevens op dat deze Aals- ;e aktie slechts een voorberei- was op de nationale aktie. die uitlopen op een massale natio- He betoging op 17 mei te Brussel, e organisatoren te Aalst wensen ings deze weg de katolieke 8ugd)-organisaties te bedanken jor hun afwezigheid, zowel bi) de jorbereiding als wat betreft de lelname aan deze aktie te Aalst, pchtans. aldus de heer Luc De leek, hebben zij het platform op Jtionaal vlak mee onderschreven! hblksvertegenwoordiger Mare 'dtalle beklemtoonde dat de BSP in de aankoop van raketten ge it is: zij protesteerden hiertegen in de Kamer. Hij deelde mee positieve stellingname voor te in: niet alleen tegen de neutro- i, maar ook tegen de bewa- ining. De bewapeningswedloop it ophouden en zelfs afge- enjuwd worden. De rijke wereld dcéeft veel problemen, vooral door ce ekonomische aftakeling. Zij „pan onderzoekingen instellen om ^ze aftakeling tegen te gaan en "reken over ontwikkelingshulp, t kunnen we vergelijken met de ke Martinus die een "halve mante) i eggaf in de plaats van een hele en tarom een heilige werd. ware ae opheffing van ae n Machtsblokken: de Navo en het I e larschaupakt. Wij moeten echter w aist blijven en bekennen dat dit kan. Jerst moet er een nieuw kollektief Jo «ghelossysteem tot stand ko- in. i nationale vrjheid moet verze- rd worden: de militaire en indus- ele belangen moeten gekontro- erd worden Een kernmacht mag et tot stand komen! Wij moeten verzetten tegen een eventuele tegratie van Engelse en Franse irnmachten in ons land. Deze atsten hebben onlangs hun eer- te neutronenbom tot ontploffing (bracht in de Stille Zuidzee. Eén in de voornaamste redenen van (ze onzinniae en kostelijke be- apeningswedloop is zeker 't feit it de dialoog tussen oost en west op gang komt. Ons eigen land eeft een belangrijke wapenin- jstrie, die zelfs aan het buitenland vert! Is er bij ons geen vuiltje aan b lucht? Wat gebeurt er in onze briek? Wij moeten de wapenin- istrie nationaliseren om kontrole logelijk te maken! Deze is nodig op de produktie als op de Iveringen in andere landen I rij moeten naar Brussel! Wij moe- Jn een manifest duidelijk maken ons land de neutronenbom niet g produceren, noch opslaan! 'ij mogen niet vergeten dat zoiets et past in België, waar het hoofd- vartier van de Navo is! aymond De Smet (KP) ver- eugde zich erover dat 300 jonge ensen met de burgemeester op b eerste rij door de straten gema- lesteerd hebben. Hij was hiervan en vurige voorstander, daar het odig is de bevolking gevoelig te laken voor de ontwapening. Hij and het eveneens zer interessant at verschillende mensen uit di- Brse politieke partijen hun stand- unten konden uiteenzetten. Dit is oor de Kp zeer gemakkelijk: zij eeft zich steeds verzet tegen de ewapeningswedloop, want een lewapening loopt steeds falikant tl De KP heeft zich steeds gericht Bgen de massale vernietigings- apens Alle jongeren moeten iervan overtuigd worden: een assief toezicht van op het voetpad elpt niet! (applaus in de zaal) eze zeer aktieve deelnemers be- ijzen een dienst aan de volledige evolking. Het begin van de aktie is iet het gekant ziinieaen de neu- onenbom, maar wel 't feit dat de ugd zich bedreigd voelt en dit is en katastrofe! Inderdaad: de be- apening bezorgd veel werkplaat- tn, maar is er geen ander en beter Cartner heeft de produktie van de neutronenbom uitgesteld, maar we mogen ons niet in slaap laten wie gen! Dit is alleen maar een stok achter de deur, die bij onderhande lingen gebruikt wordt! De grote vergissing is dat een nieuw wapen de bewapeningswed loop niet doet afnemen maar inte gendeel doet toenemen. De BSP- Aalst heeft een zeer positieve stel lingname tegen de neutronenbom ingenomen: dit is een werkelijke hulp in deze aktie, die een aankno ping vindt in de anti- atoommarsen waar de jeugd een enorme rol heeft gespeeld Wij roepen u dan ook op op 7 mei sa men te betogen voor Ontwapenen om te Overleven! De heer Wim Verieysen (CVP) was tevreden dat zoveel jonge mensen hielpen om de vrede te bewaren. Hij citeerde Cardijn: «Ge moet geen revolutie maken, maar een revolutie zijn!». Hij dankte de inrich ters: er moeten mensen zijn die ge loven dat er nog iets te veranderen valt. Hij feliciteerde de aanwezigen die de moed hadden naar elkaar te luisteren. ((wat door zijn enorm stemgeluid moeilijk werd: geregeld kwam er protest uit de zaal zijn toespraak werd verschillende keren ge stoord). De bewapeningswedloop is zin loos. Wij moeten een ontwapening voorstaan die kontroleerbaar moet zijn. De deelname van België in de Navo garandeerde een wapenstil stand voor de jeugdigen. Van 1925 tot 1972 werd er een akkoord ge sloten dat voorzag dat de biologi sche wapens niet meer zouden ge produceerd worden en onder kon trole zouden vernietigd worden. Nu gaat het om atoomwapens. Maar de vrede komt er niet alleen door manifestaties: de politieke verant woordelijken moeten hun taak op nemen! Wat betrof de neutronen bom. heeft de CVP het manifest nog niet ondertekend. In onze partij is een onderzoek bezig. Op dit ogenblik houden we hearings: pro ducenten en militairen komen aan de beurt. Voor 7 mei (de dag van de natio nale betoging) zal ons standpunt bekend zijn. Wij konstateren echter dat er van jaar tot jaar meer geld uitgegeven wordt voor het leger (wegens 't beroepsleger), maar minder voor de bewapening, in vergelijking met andere landen zelfs het minst. Het grootste konflikt is niet oost west, maar noord-zuid: de armen tegen de rijken! (awoe-geroep vanuit de zaal). Volksvertegenwoordiger Jan Caudron (VU) merkte op dat de we reldgeschiedenis een opeenvol ging is van oorlogen met overwin ningen of nederlagen. De Ro meinen zegden al: «Als ge vrede wilt. bereid dan de oorlog voor!» Dit neemt niet weg dat de bewapening krankzinnige afmetingen krijgt. Er zijn reeds één miljoen Hirochima- bommen De twee supermogend- heden, Amerika en Rusland kun nen elkaar reeds 50 maal vernieti gen! De vele besprekingen die gehou den worden hebben geen draag wijdte: ze verknoéien daarmee veel diensturen en tonnen papier! De Solt-besprekingen zetten twee stappen voorwaarts en drie naar achteren! Wat betreft de Belgische militaire uitgaven, moeten we rekening houden met de Nato- verplichtlngen. Maar welke zijn dat? Niemand weet hierop een precies antwoord! Hoe moet België die verplichtingen nakomen? Minimaal of maksimaal. België heeft geen medezeggingschap: kleine landen worden gemanipu leerd door de groteren, en moeten in tijden van konflikt de eerste slachtoffers bergen. België moet een vrede nastreven en wij produ ceren moordwapens. Het is een voudig te zeggen: als wij het niet doen. doen het anderen! Maar de FN-fabrieken zijn een leverancier voor grote en kleine konflikten. Kunnen zij niet omschakelen naar vreedzame produkten? Vrede is nodig in onze eksplosieve wereld die we zelf hebben gemaakt. De heer D'haeseleer merkt op dat hij staande gaat spreken. Hij zegt: «Thuis zet ik mij neer want daar heb ik weinig of niets te zeggen!» De PVV heeft in deze zaak nog geen stelling genomen. De BSP nam wel en stelling in en ik hoop dat minister Simonet zal handelen naar het BSP-standpunt inzake ontwape ning Onze stellingname zal vol gende week gekend zijn: dat is dan vroeger dan de regering! Ik val met de deur in huis: wij zorgen voor de vrijheid en de veiligheidl Dit zal de PVV realiseren door een samen gaan van defensie en ontspanning. De Navo moet een verzekeringspo lis blijven De PVV steunt echter elke initiatief dat de spanning in de wereld probeert te verminderen, probleem ontwapening is de opkomst was niet zo groot (JR) De gekende slogan Ontwapenen om te overleven Vooraan in de optocht tegen de neutronenbom stapten Raymond De Smet, burgemeester D' haeseleer, volksvertegenwoordigers Mare Galle en Jan Caudron. en schepen Monsieur (JR) anarchisme nodig! (langdurig awoe-geroep in de zaal) Bij de bewapening rijzen er twee stand punten: een eerste standpunt is dat elke frank voor bewapening teveel is. Het tweede is: hij die niet meer gelooft in onderhandelingen en heil ziet in de bewapening. Dit is een noodzakelijk kwaad! (voetgetrap- pel in de zaal). De hoop op vrede is universeel. De PVV gelooft niet in louter gevoelsmatige benadering van het probleem, evenmin als in de reationele benadering van de anderen. Persoonlijk geloof ik in de ontwapening! Ik ben tegen alle ge weld, oorlogen, meer bommen en noem maat bril Ik heb twee oorlogen meegemaakt Ik kan mij nu richten tot de jonge ren: ik hoop dat u en uw kinderen geen oorlog meer zullen meema ken! Er is een vraag: wie is voor de vrede en wie is ertegen? Wij zijn allemaal voor de vrede en dat is een feit! Namens de Ral, kreeg tenslotte Frangois Vercammen het woord. Hij dankte voor de gelegenheid zijn standpunt te kunnen mede te de len. Hij wees er op dat hij reeds aan alle anti-oorlogs-betogingen had deelgenomen. Deze maal was hij mee opgestapt zonder volledig ak koord te zijn met het platform Maar iedereen is voor de vrede (hoewel we reeds twee wereldoorlogen ge kend hebben): het is onpopulair geworden om voor de oorlog te zijn! Wij hebben vaak gemarcheerd voor de vrede: dit heeft de oorlog echter niet belet! Wat kunnen wij doen? Wij moeten realistisch zijn: we zijn tegen de neutronenbom. Wij zijn lid van de Nato, maar we kennen onze verplichtingen niet juist! Daarom is er slechts één dui delijke oplossing: uit de Nato gaan! Ik weet wel datdit utopisch is, maar is ontwapenen niet eveneens uto pisch? Volgens de Ral zijn de oor logszoekers te vinden bij het groot kapitaal in de wereld. Wie heeft er immers belang bij? De grote landen willen hun ekonomie veilig stellen: de USA heeft de hele wereld over- zaaid. met militaire pakten. Ons standpunt is eenvoudig: een eenzijdige ontwapening schrikt ons niet af! Wij moeten niet wachten naar een mogelijke ontwapening aan de top! Het eerste wat wij moeten doen is de strijd aanbinden tegen ons ei gen leger! Dit leger mag niet tegen ons zelf gekant worden! Onze grote vijanden zit in eigen land: het zijn onze kapitalisten en onze gene raals! Hier spreek ik misschien te gen andere meningen in: de heer D'haeseleer deelt toch mijn mening niet! Wij zijn tegen de stockering van de neutronenbom. België mag niet zwichten voor de Amerikaanse druk om deze bom toch binnen te halen! Moderator of voorzitter Mi chel Tanret van het Overlegcen trum voor de Vrede (O.C. V.) dankte alle sprekers voor hun betoog en stelde het publiek in de gelegen heid om met de panelleden van ge dachten te wisselen. Van de vele opmerkingen en vragen scheen er één het vermelden waard Een «oude» heer merkte slechts op: «Als iedereen zich aktief moest in zetten voor de vrede, zouden het Warschau-pakt en de Nato zonder mensen staan en verdwijnen!». Dit was volgens de meeste aanwe zigen, één van de enige zinnige dingen die ter sprake kwamen. De meesten verlieten de zaal ont goocheld. Zij vonden sommige sprekers niet zo goed en kloegen: «Wa ne ziëver! Mijne kop doe pijn!». R. Devijver De Stedelijke Kindertuin met Dagverblijf «'t Klaprooeje» is voortdurend in het nieuws. Wantoestanden werden aangeklaagd en schepen Roels beloofde er wat aan te doen en, op de presentatie van Alostana 1 werd gezegd dat er nieuwe gebouwen komen. Toch zien direktie, personeelsleden en ouderkomitee het niet zo goed meer zitten, vooral dan wat betreft de termijn van realisatie van de verbeteringen of aanpassingen. In een schrijven aan het kollege wijzen zeer dan ook op dat waar de school in 8 jaar tijd evolueerde van een veertigtal naar 129 kleuters, de opvang en begeleiding in het dagverblijf onder de normen blijven. Wijzen op de voor de kleuters bestaande mogelijkheid van de ouders hun kinderen elders naar school te sturen vindt men, gezien de vrijheid van de huisvader, vanwege het stadsbe stuur onverantwoord. Aangeklaagde wantoestanden blijven dan het gebrek aan lokalen waar éénzelfde lokaal wordt gebruikt tijdens de klas uren als klaslokaal, dagverblijf en refter en zulks zonder rechtstreekse verbinding met de buitenlucht via een raam. Qua sanitaire installaties be- enorm belangrijk! Het is echter schikt de school slechts over vier kinderen dienen op het «potje» te gaan, soms buiten, of 45 m verder in een ander lokaal. Dit in 1978! Dat de telefoon zowel door de peutertuin als door de kleuter school wordt gebruikt geeft vaak aanleiding tot misverstanden. Het komitee vraagt zich af of het verantwoord is dat een school hoofd met klas op gelijk welk uur van de dag uit de klas wordt gehaald voor materiële zaken als bvb herstellingen. In die periode staan de kinderen dan onder de hoede van een schoonmaaktser. Eisen van de aanklagers blijven dan ook 3 nieuwe klaslokalen voor de 129 leerlingen (wettelijk geeft men voor 121 leerlingen reeds recht op vijf klassen), een degelijke refter met keuken voor 90 leerlingen, een slaapzaal voor dertig leerlingen, een dagverblijf (speelzaal met motorische spe len tijdens de vakantie) en geschikt sanitair (badkamer voor het dagverblijf en uitbrei ding en herstellen van bestaande toiletten). L.H. Tijdens de perskonferentie gehouden door de BSP kwam nogmaals het abortusvraagstuk op de proppen. Niettegen staande het schepenkollege een negatief advies uitbracht, waren de BSP schepenen akkoord om de feestzaal van het stadhuis open te stellen voor deze film- en debatavond. Volgens schepen Monsieur was het de VU frak tie en een paar PW-ers die tegenstemden. In het vervolg zullen de BSP schepenen de stemming eisen en dit laten akteren. Binnen afzienbare tijden zal men beginnen met het projekt de Bioliey in uitvoering te brengen. Hierdoor zullen zo'n 100 tal goedkope woningen worden gebouwd. Schepen Hooghuys is zinnens een opvang voor vrouwen en mannen te organtzeren. Hij wenst echter niet over ijs van één nacht te gaan. In samenwerking met het O.C.M.W. zal men trachten te zorgen voor verpleging, rechtsbijstand, steun van de politie enz. Binnen de twee jaar zal de sportschuur te Erembodegem geopend worden. In de toekomst zal men trachten meerdere sportschuren in het Groot Aalsterse te bouwen. Ondertussen wordt de piste van 400 m heraangelegd. Twee nieuwe voetbalterreinen zullen tegen september afgewerkt zijn. Ook denkt men reeds aan de uitbouw van wjfkkinderkribben. De stedelijke kinderkribbe is bijna volledig bezet. Is het gedaan met vriendjespolitiek? Het kollege van burgemeester en schepenen is per delegatie gemachtigd de tewerkgestelde werklozen te kiezen uit de RVA lijsten. Nu er voor het eerst een examen is uitgeschreven voor het samenstellen van een bijzonder tijdelijk kader voor het ontwerpen van de koliektoren, zijn de partijen onderling overeen gekomen om ook de oppositie in de jury toe te laten. Hierdoor zouden willekeurige aanstellingen onmogelijk worden. Zouden er stille krachten zijn die de afwerking van het Kulutreel Centrum tegen houden? Dezelfde vraag geldt ook voor het tweede zwembad van Aalst. Volksvertegenwoordiger Dr. Mare Galle kreeg van minister Rlka De Backer de formele toezegging van de toelage, maar zoals dat altijd gaat wordt de vaste belofte van toelage schriftelijk bevestigd. Tot nu toe kwam deze bevestiging niet op het stadhuis aan. We schreven het reeds, de ring rond Aalst wordt gesloten. Begin 1980 zal men beginnen met de werken die ongeveer 800 miljoen zullen kosten. Vanaf de afrit van de autosnelweg zal de ring lopen in de richting van de wijk 't Muisken. Er wordt een kunstwerk ontworpen om de wegen, de Dender en de spoorweg te overbruggen. Hopelijk wordt het een estetisch bouwwerk dat het kader van het natuurgebied Osbroek niet te veel zal schaden. Men is nu reeds bezig het tracé aan te duiden. Wie er zal onteigend worden is ons niet bekend. Remy Buys heeft vorige maandag schrifteljj'k zijn ontslag aangeboden als ondervoorzitter van het stedelijk feestkomi- tee. Oorzaak van deze beslissing was het rondstrooien van een «vals bericht» door bepaalde feestkomiteeleden. Schijnbaar was het artikeltje verschenen in deze kolommen voorbarig, maar goed we gaan niet in een stinkend potje roeren. Dit gebeuren vormde wel de aanleiding van de beslissing, maar moet toch op langere termijn gezocht worden. Remy Buys is reeds lang bevriend met voorzitter Frans Wauters en vindt het dan ook spijtig ontslag te moeten nemen. De leugens en roddelpraatjes die de laatste maanden door feestkomiteeleden worden verspreid maken hem misselijk. Tijdens de handelsbeurs zal zowel bij de eksposanten als bij de bezoekers een enquête worden gehouden om na te gaan of er voldoende belangstelling bestaat voor een eventuele «Lentebeurs». Indien dit onderzoek positief uitvalt kan het gebeuren dat Aalst vanaf volgend jaar nog een handelsbeurs rijker is. In de Keizershallen te Aalst werd een tweedaagse kringvergadering door Jehovah's Getuigen gehouden. Het zaterdagprogramma werd bezield door het tema «Doe alle dingen ter wille van het goede nieuws» waarin de nadruk gelegd werd dat heel het gedrag van een kristclijkc getuige van Jehovah de boodschap van het «goede nieuws» moet weerspiegelen, 's Ochtends werden 20 nieuwe getuigen gedoopt in het stedelijk zwembad. In de namiddag sprak L. Van Cauter over het tema «Stelt geloof in het goede nieuws». Deze toespraak werd door 1590 aanwezigen bijgewoond. Binnen afzienbare tijd zal door de stad Aalst een ruime parking voor auto's aangelegd worden bij het nieuwe station te Erembodegem. Er komen echter nog vele arbeiders met de fiets naar het station. In de eerste plaats om deze mensen bekommerd, heeft de K.W.B. Erembodegem op de wijkmeestersvergadering van 7 april de wens uitgesproken dat deze parking ook zou voorzien worden van een overdekt fietsenrek. Een beroep werd gedaan op de gemeenteraadsle den teneinde deze wens kracht bij te zetten bij de bevoegde overheid. Jos Ghysens en Frans Wauters zijn zinnens een Aalsters Liedboek uit te geven. Beiden zoeken nu naar lokale liederen die in het verleden gezongen werden. Rond 1980 zal men trachten zoveel mogelijk tekst en muziek gebundeld te hebben. Het wordt terug een uitgave van het Genootschap voor Aalsterse Geschiedenis. Hippoliet D.C. zit weer in moeilijkheden. Deze Aalsterse slagroomfabrikant kwam voor een paar maand in het nieuws toen bleek dat er teveel waterstofperoxide in zijn produkten aanwezig was. Het ministerie van Volksgezondheid spande toen een proces in tegen hem. Hij maakte zelf zijn gerechtelijke besluiten op en trachtte zichzelf te verdedigen. De rechtbank verklaarde hem onbevoegd en advizeerde hem een raadsman onder de arm te nemen. Tegen dat vonnis ging Hippoliet D.C. niet alleen in beroep maar ook in kassatie. Zijn vergunning om een zuivelhandel te exploiteren werd ingetrokken. Deze slagroomfabrikant negeerde dit bevel en werd op heterdraad betrapt. Brandstichters hebben het gemunt up het Melkhubje. Daar deze drankgelegenheid 's nachts veriaten ligt in ons park, konden onbekenden er rustig heel wat meubilair vernielen. 7ij poogden brand te stichten maar gelukkig doofde het vuur vlug. De politie stelt een onderzoek in. Ook de kantine van voetbalklub St.-Job kreeg bezoek van vandalen en dieven. Lcn boiler en heel wat eetwaren werden gestolen. Ook daar viel heel wat schade te noteren. De Aalsterse rijkswacht heeft maandag een Brus.su -■ dievenbende opgerold. Deze bende was gespecialiseerd in het stelen van fonoplaten en muziekcassettes. Zaterdagnacht kreeg plantenhandelaar Rafaël De Schutter uit Aalst bezoek van deze bende bestaande uit 4 mannen en 3 vrouwen. Voor een totale waarde van 400.000 fr. werd er toen gestolen. De BOB had zondag reeds een spoor gevonden en kon beginnen met een hele reeks aanhoudingen. Ook werden 2 helers gearresteerd. Roel Van de Plas Verleden maandag werden weer enkele leerkrachten uit het Stedelijk Onderwys aan de beurt om te worden vereremerkt na de vele jaren dienst ten voordele van onze jeugd. Mr. Clement De Meyst komt slechts mogelijk dit te realiseren op Nato-niveau. Er is een internatio nale aanpak van terrorisme en WC's en twee urinairs en dit voor 129 kleuters. Verscheidene Het waren Mw Alma De Sloover uit Nieuwerkerke en de heren Albert De Block uit Meldert en Paul D'Hauwer uit Baardegem. Mw Cayet uit Herdersem had zich laten verontschuldigen en waarschijnlijk de volgende maal aan de beurt. Burgemeester D'haeseleer. ge flankeerd door eerste schepen Eddy Monsieur, schepen An- toon Blommaert, stadssekreta- ris Christiaan Willems en Kui tuur-attaché Albert Van der Ghylen verwelkomde deze per soneelsleden die van een ver diend rustpensioen gaan genie ten en dankte hen voor de vele en volgehouden aktivitcitcn ten bate van de jeugd aan hem in het Gemeentelijk Onderwijs toever trouwd. Nadat Paul D'Hauwer, ere- schoolhoofd te Baardegem, een dankwoord had uitgesproken namens de groep werden deze leerkrachten met het Stadspla- ket bedacht en mochten de dames bloemen in ontvangst nemen en de heren sigaren, maar dan geen figuurlijke. Bij een glaasje en een rokertje werd dan nog gezellig nage kaart. «De Voorpost» wenst hen nog vele. vele jaren.

De Voorpost | 1978 | | pagina 5