LEIN BAARDEGEM GOED VOOR GROOTSE PRESTATIES INTDEK DE STERWEDSTRIJD LENTEWANDELING TE MELDERT ZONNEBLOEM III IN AFFLIGEM JAARMARKT EN MUZIEKFEEST TE MELDERT bij Visueel- Gehandikapten De Voorpost - 28-4-1978 - 9 Frans Van Langenhove, voorzitter van het Nationaal Verbond van snijbloementelers aan het woord JM op te richten en dat vele prestatie in «het Jaar van het arbeidsplaatsen inde snijbloem- Dorp». Aalst is reeds lang een teelt teloor gaan. In verband met deze grond reservatie waarvan men zinnens is echt werk te maken wil Frans Van Langen hove vergaderen met de direk- ties van de meewerkende veilin gen, en het zijn er nu voor het eerst drie in nauwe samenwer king, met het stadsbestuur hier vertegenwoordigd door schepen Anny De maght en raadsleden Chris Lievens-Borms, Julien Vinck en Paul Stockman en met De GOMOV (gewestelijke maatschappij voor ontwikkeling van Oost-Vlaanderen). «Zo deze grond reservatie er niet komt is over een twintigtal jaren elke slijbloemteler er voor zijn moeite aan», zegde de voorzitter. Schepen De Maght, afgevaar digde van het stadsbestuur, sprak dan het officieel wel komstwoord uiten kaderde deze bloemenstad, zegt ze, maar nu door de fusie ook de Faluintjes deel uitmaken van Nieuw-Aalst is ze het fortiori, Ze ziet bloemen als een faktor van menselijkheid nu de aktie «Jaar van het Dorp» als een korrektief op teloorgaan van menselijkheid optreedt. In haar rede zegt de schepen ook nog dat, i.v.m. de betrekkingen tussen onderhori gen en bestuur, weldra de op de hearings gestelde vragen zullen worden beantwoord en dat Baardegem in aanmerking komt als eerste in de rij voor een projekt van dorpskernvernieu wing. «Kerk, parochiezaal, pastorij, gemeentehuis blijven belangrijke voorzieningen die men het dorp nooit ontnemen zal», zegt de schepen. Nadat het lint dan werd doorgeknipt werd ze bedacht op een prachtige ruiker rozen. Ook Pastoor Jozef De Rouck werd even, figuurlijk dan, in de bloemetjes gezet voor zijn be reidwilligheid i.v.m. «zijn» kerk, «zijn» pastorie, «zijn» tuin en zeker «zijn» druppels. Rijkstuinbouwkonsulent Roe- lands van de Dienst voor Afzet van Land- en Tuinbouwproduk- ten, dankt nogmaals eenieder en inzonderheid Karei De Bondt voor zijn inzet bij deze geslaagde tentoonstelling. Hij richt een oproep tot alle bloemisten zich achter de heer De Bondt te scharen en zijn dienst (proef tuin) terdege te willen benutten. Alhoewel zelf Brabander geeft hij graag toe dat het merendeel der snijbloemtelers in Oost- Vlaanderen huist. Tot slot brengt de heer Roelands een ontroerende publieke hulde aan zijn eigen vader voor zijn nooit aflatende inzet. Ook de werkers van het eerste uur Oscar Van Langenhove, Odilon Blindeman en Wilfried Blindeman wordt verdiend lof toegezwaaid. Een unieke prestatie, gereali seerd in een ruime samenwer king, vestigt de aandacht nog maals op deze belangrijke teelt in onze gewesten, teelt die er, niettegenstaande het feestelijk karakter van het hele gebeuren, niet schitterend voorstaat. Er moet dringend iets aan gebeu ren. Hiermede is Baardegem echter niet aan het einde van zijn Latijn. Nog dit jaar worden de groten van Baardegem in de kijker gebracht, elk met zijn eigen aksenten; Meester Van de Maele, Meester Jozef Blinde man, Meester Karei Moortgat en Meester Benoit Putteman. Wordt het even boeiend? LH kerk. het «Faubourg» en eenzelf- protret voorstelden, kwam een selekt publiek waarbij al wat maar enigszins met bloemen te maken had aanwezig was. Niet alleen waren er de sekretaris-ge- neraal van de Gentse Floraliën Tjoen. de voorzitter van het Algemeen Verbond van Bel gische Sierteelten, de voorzitter van de Gentse Bloemisten Pe- trick, rijkstuinbouwkonsulenten De Cooman en Roelands, de direkteur en sekretaris van de Blomenveiling Van Laer en Thomas Evenepoel, bestuursle den van de Veilingen Brussel, Aalst en Antwerpen, maar ook zag men er de koördinatoren van de aktie «Het Jaar van het Dorp» Met het week-end van 6-7 mei komt Meldert weer eens in de belangstelling. De Fanfare St.-Cecilia, de Wiclcrklub -Het Gou den Wiel», dc Vrouwengilde St.-Cecilia en de K.O.M richten er immers, ter gelegenheid van dc kermis, een grote Jaarmarkt in op zaterdag 4 mei. Deze is reeds aan haar vierde uitgave toe. In de Dorpstraat is cr dan dc Markt en in dc Stevensveldstraat de Jaarmarkt begiftigd met 10.000 fr prijzen. Inschrijving en uitbetaling in lokaal Constant Van den Broeck: Aanvang 15 u. Vanaf I u. gratis bal in de zaal. Op zondag 7 mei is er het traditioneel Muziekfeest. Na een optocht door Dorp- en Hoogstraat via de Vijver en de Molenstraat gaat het langs de Molenkouterstraat naar het Dorp waar er kon- sert is in de zaal met medewerking van de Kon. Harmonie «Volharding- Opwijk, de Kon. Fanfare van Teralfene, de Fan fare «Dc Brandweer» van Oudegem en de lokale Fanfare St.- Cecilia. Wegens het sukses der vorige jaren rekenen de organisatoren dan ook op een tlinke opkomst. LH Lede volgde hem op. Het bestuur is verder samengesteld uit ondervoorzitter Kamiel De Petter uit Moorsel. sek.-schatbe waarder Jan Verleysen uit Erem- bodegem, kommissaris Emiel Peirlinck uit Moorsel, hulpse- kretaresse Odette De Koek uit Erembodegem en bestuursleden Frans Van Cauter uit Herder- sem. Prosper Vemaillen uit Ninove en Margareta Van de Veegate eveneens uit Ninove. Na de Ontdek de Ster-wedstrijd zijn er nog volgende aktiviteiten - 4 15 mei: Tiendaagse De Belgische Unie voor Visueel Gehandlkapten van de Braille-Liga, om- afdeling Aalst - Ninove houdt op zaterdag 10 juni in de zaal «Katolieke kring» Moorsel, Nieuwstraat, haar jaarlijkse «Ontdek de Ster-wedstrjjd». Kandidaturen worden ingewacht b(j sekretaris-pen- ningmeester Jan Verleysen, Ressebekestraat 27 te 9440 Erembode- gem-Aalst (tel 053/655168). Kandidaten tussen tien en dertig jaar worden aanvaard. Het wordt hen toegelaten eigen begeleiding (kleine Formatie) mee te brengen doch liefst gewoon akkordeon, mondharmonica of gitaar. Iedere kandidaat kan slechts één maal optreden, dus niet eerst als solist en daarna bvb in duo. Deze wedstrijd, waarbij het aantal deelnemers tot dertig is wperkt, is begiftigd met talrijke waardevolle prijzen. Bovendien tpeelt er het orkest «The dirky's». )oni van deze wedstrijd komt :oals steeds ten goede aan de eden. Zogingen op 27.8.77 niet ninder dan 80 personen naar Jobbejaanland waarbij de kas noest tussenkomen voor 10.500 r. de regionale tombola met nedewerking van vele leden iracht ól.OOOfr. op. lij het kerstfeest zaten 180 lersonen aan waar bij zachte nelodieën gebracht door Ray :ranky koeken met koffie met nassa's werden verorberd waar- ook een dansje werd ge vaagd. Volgde dan nog een iosteloze ledentombola en voor eder een kerstgeschenk. Dit ;ostte de vereniging 70.908 fr. kelo \an verschillende leden werden ste< n het afgelopen dienstjaar ook ie v iremies uitbetaald zo voor d< eboorten, plechtige kommunie, luwelijken als voor overlijdens. d n Dm het recht op die premie niet sou t verbeuren moeten de bewijs- ttukken binnen de tien dagen op het sekretariaat zijn. Ook het bestuur kende een vernieuwing want na zes jaar gaf voorzitter Willy Verleysen uit Moorsel zijn ontslag om familia le redenen. Eric Smekens uit tentoonstelling van vlechtwerk te Affligem in het Kultureel Centrum met als openingsdag woensdag 3 mei te 20 u en verder donderdag 4 van 10 tot 12 en van 14 tot. 20 u, zaterdagen 6 en 15 van 14 tot 22u en zondagen 7 en 14 alsook op pinkstermaan dag 15van lOtot 12en van 14 tot 20u. - 26 augustus reis naar Brühl bij Keulen voor een bezoek aan «Phantasialand» - 14.10.78: Regionale Tombola. Verkopers worden gevraagd. LH Jaar van het Dorp In de reeks van vier komt nu op zondag 7 mei de tweede wandeling. Bedoeling van de hele aktie is het waarderen van het doprseigene door te streven naar volledig behoud van het huidig dorpsbeeld en het beschermen van de nog aanwezige groene ruimten. Door wandelingen wil men anderzijds de mensen in een gemoedelijke sfeer samenbrengen en de dorpsgemeenschap volwaardig uitbouwen. Ook wil men trachten bij te dragen tot een deskundig, dorpsgericht beleid. Het wordt een heerlijke lentewan- voelbaar. Vroeger, wellicht in de Het bestuur der afdeling Aalst-Ninove van de Nationale Unie der Vi een -Ontdek de Ster- wedstrijd in (JM) ht< deling langs, de noorderflank van ons dorp mei boeiende kleurwisse- lingen van alienei groen in dos en veld. De aarde herademt; je beleeft opnieuw «de dag na de Schep ping». Hopelijk zal de zon erbij zijn. Ze maakt de nieuwe kleuren niet enkel intenser, ze streelt bloesems en bodem tot geuren. De fruitbomen zijn feestelijk zoals Guido Gezelle zei: «...de kerselaar zijn bruidsge waad aangedaan...» Op 7 mei zul len de meeste fruitbomen in volle bloei staan, zeker en vast de appe laars. De jocht gaat vanuit het Paro chiecentrum naar de "Zavelput. «De Genst» (brem), plek van waar uit de kalkzandstenen komen die eerstdaags zullen geplaats worden in het «parkje» op het dorpsplein als een blijvende herinnering aan het JAAR VAN HET DORP. Vanuit de Zavelput is het dorp Meldert waardig om in een toeristische fol der te pronken. In Meldert wisselen de landbouw- percelen elkaar voortdurend af. In ons dorp is de vruchtbare grond Frankische tijd, zou de bewoner nier de «melde» hebben verbouwd, sen groente die nog bestaat en die op spinazie gelijkt. Met de hop is het kennelijk minder goed gesteld, alvast met sommige variëteiten. Kom maar eens luisteren, de boe ren die meewandelen weten er veel meer van. Via de Huizekens bereiken wij het mooiste landschap van ons dorp: de omgeving van de Meisberg. Daar zullen wij een eerste keer halt houden en drinken wij water van «tien buizen diep» en eten wij een weldoende voorjaarsvrucht die de dorst lest. Via de Hoogstraat gaan wij dan langs het uitgediende stort. Daar ontspringt de Oliemeersbeek en het water bewijst dat menselijke afval sporen achterlaat. In het jaar van het dorp zou het misschien mooi zijn moest de 30 cm teelaarde om het stort af te dichten aange bracht worden en aldus een nieuwe vruchtbare bodem vormen Daar staat ook een oude linde met het bijpassende kapelletje. Vlaanderen van Iets verder staan de weekendhuis jes ordening dringt zich op wat betreft: bouwsels, inplanting en verantwoorde kleuren. Zo bereiken wij de Achterstraat, eens een echt woonerf. Daar ook houden wij kort op een hoeve. De lente heeft er voor nieuw leven gezorgd. Na de verpozing op de hoeve trek ken wij de FALUINTJES in. Het landschap van populieren, wilgen, elzen, hazelaars en voorjaars bloemen. "Ook hier staan de week endhuisjes en... de sluiksorten. 50 jaar geleden dronken de boeren en dorpsmensen van het water uit deze beken nu... Gewoon gruwelijk is een welbe paald weekendhuisje. Daar lagen deze winter nog diererikrengen te rotten. Hoelang dulden wij nog dat, ons landschap daarmee «gesierd» wordt??? Wordt Meldert misschien de «bindonville» van Aalst? en Franstalige Brusselaars? Start van de wandeling aan het Pa rochiecentrum, Stevensveldstraat te 14u. Waar de eerste wandeling in koud en vochtig weer in januari doorging en toch honderd mensen samenbracht wordt tans het dubbe; aantal deelnemers verwacht. Opnieuw krijgen de wandelaars iets aangeboden door "boer en boerin op de gasthoeve en na de wandeling volgt een volkse maal tijd, boterhammen met plattekaas en radijsjes. Komt u ook? LH rueel Gehandikapten richt binnenkort terug Minder-validen uit de omtrek stellen tentoon in het Kultureel Centrum Affligem onder het tema «Zonnebloem III». Van Hemelvaartdag tot tweede bloem». Pinksterdag gaat een TIEN DAAGSE door met werken van minder-validen als schilderijen, handwerk, vlechtwerk, kera miek en produkten van hob by's. Eventuele verkoop gebe urt dan ten voordele van deze mensen. Ook de bar van het Centrum staat in dat teken en wil zijn steentje bijbrengen, meer speciaal dan voor de Jeugdafdeling van de KV.G. Asse met de naam «Zonne- Eerst en vooral wil deze ten toonstelling bijdragen voor meer sociaal kontakt van ver eenzaamde mensen levend aan de rand van de maat schappij. Ook wil men de be zoekers attent maken op de problematiek van mindervali- den, met niet alleen materiële maar ook geestelijke noden. Ook wil men deze mensen ge legenheid bieden zich door hun werken te bevestigen in hun kulturele aktiviteiten en een stimulans zijn voor verdere rea lisaties. Aan deze tentoonstelling wer ken op dit ogenblik reeds mede de leden van KGV Asse, de Braille-Liga, Licht en Liefde, Levensvreugde Aalst en het St-Franciscus-Instituut te St- Kwintens-Lennik. Gehoopt wordt dan hierbij op een tiendaagse waarop minder-validen en hun familie leden hartelijke ontmoetingen zouden hebben met écht- menselijke kontakten. l.H. lORAIJEN TE BAARDEGEM i Baardegem wel de kleinste van de negen deelgemeenten van (leuw-Aalst, de minste is ze zeker niet. Getuige hiervan de prestatie die verleden week-end massa's belangstellende wist te verbluffen oen ze zich er konden van overtuigen waartoe een gemeenschap, als ie maar gemotiveerd b en Inderdaad iets in de body heeft, in staat b. teeds bij de opening verleden rijdag werd het inderdaad een (reling voor oog, oor en maak. Bovendien was de zon an de partij. Feestelijk belaard- nuziek van stadsbeiaardier De imedt weerklonk immers van op Ie toren van de unieke St. iargaretakerk, sinds haar res- [auratie een parel die tot in de 1 )RT bekendheid verwierf en die M eeds verschillende keren het 1 oneel was van artistieke konser- en van internationale klas. Ook iet Parochiaal Zangkoor o.l.v. ieester Edmond Moortgat zet- e zowel in de Parochiezaal als in Ie kerk het beste beentje voor ïaarbij Meester Edmond dan log voor deskundige uitleg in erband met de geschiedenis van Ie kerk en de vele kunstschatten rin zorgde. Zowel in de kerk als nde Parochiezaal kwam het oog en de reuk) fantastisch aan zijn rekken met een weelde van iunstig opgemaakte bloemstuk- ien met de voor Baardegem zeer typische rozen en tjers maar ook met een weelde an fresia, anturium, gerbera. :litia, lelies, reukerwten, kri- .nten, «spinnekes», prunus, tsmijnen en noem maar op. Een ards paradijs van weelderige leuren en vormen waarbij de erscheidenheid de bezoekers en zeerste verraste. Dat de Pastorijtuin daarenbo- DaI ren herschapen was in een tuin 1 diï an Eden, het dak van de om lastorie zelf buiten beschou- ïens f'n8 gelaten, met snij- en val lotblomen van allerlei aard, met evende bloemtapijten in rijke zich Jeurschakeringen, met rustieke ziet tenen zitbanken en rotstuintjes, hct net een vijvertje en fonteinen en cka )0venal met een feeërieke ver- :ils ichting die het geheel een haast lemelsc aanblik verschafte, leek uiteindelijk misschien nog Ie topper te zijn van het hele {ebeuren. let werd inderdaad een opening iet standing, een opening aarbij ook Piertot De Block {trompet) en Hubert Ruyssinck (orgel) bijdroegen het geheel op toog niveau te hijsen n de stemmige gelagzaal van de Parochiezaal. waar schilderijen Pater Carlé en Jozef De Bie .a. een binnenzicht van de te Baardegem Herman Crabbe en Hubert Sieben alsook koör dinatoren van Erembodegem, Nieuwkerken en Meldert Frans Van Langenhove, Nationaal Voorzitter van het Verbond der Snijbloemteelt en Baardegem- naar, die nota bene een open doekje voor ons artikel in «De Voorpost» van verleden week uitlokte, had dan ook werk om iedereen te begroeten en te vernoemen, taak waarbij wij waarschijnlijk wel enkele steken zullen laten vallen. In zijn openingswoord waarin hij nog maals de bestaande toestand aan de kaak stelde waarbij in ons land de snijbloemen onder worpen zijn aan het hoog BTW-tarief terwijl zulks bij onze noorderburen slechts 4% bedraagt en waarbij de illegale invoer enorme dimensies aan neemt brak hij een lans voor grondreservatie. Het wordt im mers zo dat het quasie onmoge lijk wordt nog een nieuw bedrijf St.-Margaretha werd letterlijk in de bloemen gezet tijdens de snijbloe men tentoonstelling waarbij de St -Margarethakerk prachtig met bloe men werd versierd (JM) Honderden kiekjes werden genomen op de snijbloemententoonstelling in de pastorijtuin, ingericht door hel Nationaal Verbond van snijbloementelers (JM

De Voorpost | 1978 | | pagina 9