Ajax Lebbeke wint Zeven Zele kampioen '77-78 Aalsterse Uefa's overtroffen de verwachtingen KALKEN KRIJGT HET NOG MOEILIJK Alain Verstraeten naar Sp. St.-Niklaas UuUttRT MOET BLIJVEn HANDBAL Dameshandbal HBC Dendermonde moet het nu doen Ajax Lebbeke op de goede weg Finale Avanti Femina-Evere VOLLEYBAL Kangoeroes Hamme promotie Rudi Haleydt De geruchten die reeds een paar weken in het Dender- mondse de ronde deden werden dinsdagavond bevestigd. Alain Verstraeten tekende immers diezelfde avond een kontrakt voor tweede nationaler S.K. St Niklaas. Metéén verliest KAVD een voetballer die als verdediger reeds meer dan vijf jaar lid is van het Dendermondse eerste elftal. Alain Verstraeten is 23. Vorige week vrijdag werd hij door de Waaslandse tweede klasser in een oefenwedstrijd tegen Union St. Gillis aan een test onderworpen, Volgens de commentaar hierover dinsdag verschenen in Het Laatste Nieuws werd het meer dan een meevaller. Het bestuur van S.K. St. Niklaas heeft er dan ook geen gras laten over groeien en de Grembergenaar een kontrakt aangeboden. Voor Dendermonde is het vertrek van Verstraeten vast een spijtige zaak. Wij wensen Alain vast „goodluck" in de tweede voetbalklasse. Zeven Zele is kampioen Staf en taston Staf De Meersman en Gas ton De Hauwere kunnen het fietsen blijkbaar niet laten. Zondag koersten de twee "oudjes" in Dilbeek en waren er resp. 5e en 6e De l'efa's van Eendracht Aalst, waar de heer Van Wilderode terecht fier op is. (JM) Voor het begin van de laatste thuiswedstrijd met A.S. Oostende, vorige zondag, bedachten de UEFA'S van Eendracht Aalst hun trainer met een ruiker bloemen. Dit als blijk van erkentelijkheid en waardering voor het door de heer Lauwaert gepresteerde werk. Het is inderdaad zo dat de heer Lauwaert deze ploeg die dit seizoen voor het eerst op nationaal vlak speelde, in een zeer korte tijdspanne tot een gaaf geheel heeft gekneed. De verwachtingen die men bij het seizoenbegin koesterde, na melijk met een elftal samen gesteld uit spelers die tot dan toe alleen op het provinciale vlak speelden, enkele wedstrij den winnen, werden overtrof fen. Eendracht totalizeert im mers drieentwintig punten en scoorde liefst zestig doelpun ten. Hieruit kan men dan vol doende afleiden dat trainer Lauwaert flink werk heeft gele verd. Nu gaan er echter in bestuurskringen van Eendracht Aalst stemmen op om bij het einde van dit seizoen de heer Lauwaert de laan uit te sturen. Iets wat voor de meesten, die de verrichtingen van deze jeugdploeg op de voet volgden, zowat als onbegrijpelijk voor- De heer Van Wilderode (E. Aalst) EINDRONDE BEVORDERING HBC AJAX - ANTWERP 19-17 De eerste wedstrijd in de eindronde der bevorderingsreeksen is een overwinning geworden voor Ajax Lebbeke. De ploeg van trainer-coach M. Janssens maakt na deze overwinning een grote kans om volgend seizoen toch in derde nationale te zullen uit komen. komt. Vorige zondag cirkelde dan warempel een vliegtuig boven het P. Cornelisstadion met een spandoek, niet als reklame voor een of andere meubelzaak, maar met als op schrift „trainer Lauwaert moet blijven". Het is wellicht een unicum in de voetbalgeschie denis, maar deze slogan ver tolkte de wens van spelers en supporters waarvoor het Een dracht bestuur toch zeker niet onverschillig kan blijven. Het Is immers zo dat al deze UEFA jongeren zeer aan hun trainer zijn gehecht. Hij werd trouwens letterlijk en figuurlijk op de handen gedragen. Trai ner Lauwaert had zich toen hij de taak van trainer toege wezen kreeg voorgenomen het eerste jaar de Jongere spelers fysisch paraat te maken voor de maraton kompetitie. Er die nen immers 34 wedstrijden ge speeld en dan het tweede jaar hen op het taktlsche vlak bij te schaven. Hij kent als gedi plomeerde trainer van de Hei- zelschool voldoende het klap pen van de zweep om dit voor opgestelde doel te kunnen be reiken. Vorige zondaq in de wedstrijd met A.S. Oostende hebben de spelers hun trainer ook met een overwinning be dacht. Eendracht haalde het met 4-3, De doelpunten wer den gescoord door Luc Sonck, Van Hauwermelren (2) en Ver hoeven. Bij de rust leidde Aalst met 3-1 nadat het in de 9e minuut op achterstand was getrapt. Deze overwinning kon moeilijk worden aangevochten. Men keek Inderdaad op geen inspanning. Het elftal dat het seizoen voor eigen publiek ze gevierend afslootDe Cremer Lapére-Van der Straeten Ba ten-Hulsbos Hendrlckx (41e min. Boon)Muylaert (57e min. Van Langenhove) - Van Hau wermelren De Coster-Verhoe- ven-Sonck. Afgevaardigde Dirk Van Wilderode is zeker niet ten onrechte fier op zijn UEFA'S. De Lebbekenaars moeten wel iswaar Heusden nog in eigen zaal gaan bekampen maar zelfs in geval van verlies wat wij ons moeilijk kunnen voorstellen blijft de kans op promotie bestaan aangezien de tweede van deze eindronde eveneens nog een promoveringskans heeft. Ajax speelde tegen Ant werp een zeer degelijke wed strijd zodat wij gerust kunnen stellen dat zonder enkele op vallende jeugdzonden een meer afgetekende zege kon behaald worden. Wij denken hier voor al aan de onoplettendheid van de hoekverdedigers en het te traag en ongeconcentreerd te rugkeren in verdediging. Na een studieronde die meer dan 5' duurde opende De Bruyn de score en na 8' leidde de thuisploeg met 3-0. Antwerp, toch wel stereotiep aanvallend, kon via ,,hoekdoelpunten" tot 3-2 naderen maar na een kwart uur leidde Ajax met 5-2. Ant werp begon nu te drukken, Ajax geraakte even in de ver drukking en ondanks een goe de keeper Bogaerts kon Ant werp voor het eerst aan de leiding komen vier minuten voor de rust (6-7). Maes, Huyck en de zeer vlot en verstandig spelende Vermeiren konden de scheve situatie rechttrekken zodat bij de rust Lebbeke met 9-8 leidde. Na een goede Ajax start konden de bezoekers op nieuw aansluiten na 10' in de tweede helft (10-10). Langs Van Geel en de lichtgekwetste De Bruyn nam de thuisploeg opnieuw voorsprong 13-11, maar het hardnekkig spelende Antwerp kwam opnieuw gelijk 10' voor het einde (13-13). Een van dichtbij bewaakte M. Huyck lukte dan twee prachtige tref fers en van dan af geraakten de bezoekers niet meer langs zij. Antwerp naderde wel tot op een doelpunt aangezien de onoplettende Ajax aanvallers steeds te laat in verdediging terug keerden maar 2' voor 't einde lukte Van Geel een pa reltje van een doelpunt wat meteen de stand op 19-17 bracht. Ajax liet dan nog een open doelkans onbenut en leed nog eens balverlies maar de logische en verdiende zege kwam hierdoor niet meer in 't gedrang. Ajax LebbekeBo- gaert, Vermeiren 5, Jacobs 1, Huyck 3. Maes 3, Van Geel 2, De Bruyn 5, Preneel, Quidé, Hofman, Van Medegael. EINDRONDE 3e Nationale De eindronde tussen de tweede gerangschikte ploegen uit de 3e nationale reeksen om de vierde stljger naar lie Natio nale aan te duiden wordt ge speeld onder de vorm van 'n tornooi. Dit tornooi wordt ge organiseerd door de LFH en zal doorgaan op zondag 7 mei in de Sporthal Av. Octave Henri te Saint-Servais, Namen. De wedstrijder, duren 2 x 30' en worden afgewisseld met de wedstrijden voor de eindronde van de landelijke jeugdkompe- titie van de L.F.H. zodanig dat tussen de wedstrijden telkens een uur rust ligt. Stijgers Bevordering Vanaf het seizoen 1978-1979 zal de llle Nationale uit 12 ploegen bestaan. De kampioen stijgt rechtstreeks en de 2e ge rangschikte speelt een eind ronde met de 2e gerangschikte ploegen uit de 3e Nationale reeksen van de L.F.H. De 2 laagste gerangschikten dalen naar Bevordering. De 3 kam pioenen uit de Bevorderings reeksen stijgen naar de 3e Na tionale. Afhankelijk van het aan tal Vlaamse ploegen dat uit lie Nationale daalt naar de V.H.V. 3e Nationale, en afhan kelijk van het al dan niet stij gen naar 2e Nationale van HBC Dendermonde moeten dus eventueel bijkomende stijgers aangeduid worden. Hiervoor wordt een eindronde gespeeld tussen de 2e gerangschikten uit de Bevorderingsreeksen. Dit zijn voor Oost-Vlaanderen-Bra- bant Ajax Lebbeke, voor Ant werpen Antwerp en voor Lim burg Heusden. De eerste wedstrijd Ajax-Ant- werp werd gewonnen door de Lebbekenaars, op 7 mei wordt Antwerp-Heusden gespeeld en op 14 mei heeft Ajax dan zijn eigen lot in handen te Heus» den. Zoals U zelf ziet Ajax Lebbeke is na de zege tegen Antwerp duidelijk op de goede weg naar 3e Nationale. EVA BEKER VAN VLAANDEREN Zondag 7 mei wordt te Hasselt de finale gespeeld van de Beki van Vlaanderen voor Dames. Zoals verwacht werd Avanti Femln Lebbeke finalist en zal het moeten opnemen tegen het sterf Z Evere. Theoretisch vertrekken de Lebbeekse meisjes zeker nl kansloos maar praktisch wordt het voor de Avanti meisjes e< ander paar mouwen. De reeds zo erg uitgedunde kern, door de onbeschikbaar- heid van het duo Moonen-Cool wordt voor deze wedstrijd nog uitgedund door S. Van Den Broeck niet kan aantreden en daarbij is ook P. Van San nog zeer twijfelachtig Bij Avanti Femina ziet men deze finale dus nogal duister in maar men hoopt de gezusters Bley- aert te kunnen recupereren aangezien het anders nog niet zeker is of men over voldoende speelsters beschikt I Wij hopen dat het allemaal niet zo een vaart loopt en dat Avanti Fe mina wellicht tegen alle ver wachtingen in deze finale wint. Dit hopen in elk geval al die genen die meereizen met de speciale supportersbus die ver trekt om 12u.30 te Lebbeke aan de Avanti-klub in de Leo Duboisstraat. 1/2 finale Avanti Femina I Avanti Femina li Een weinig aantrekkelijke strijd aangezien Avanti Femii I met een speelster te wein itn aantrad. P. Van San was gtpei kwetst en S. Muylaert nam de on aan een atletiekwedstrijd. Oc u S. Van Den Broeck verdwi even naar het atletiekgebeurèali tijdens de wedstrijd I De ru" werd bereikt met een 1(Henl score. Van Den Borre zorg< roi echter dat Avanti Femina toch op afstand bleef en weildie samen met De Meersman dsto voornaamste doelpuntenfab ge; kante. Bij Avanti II zorgde Van Boven voor acht trefferl Scoorden Avanti I Van D#to Borre 14, Van Den Broeck Vic De Meersman 7, Van Damniisei 1. Avanti II H. Van Boven Bucqué 2, A. Veireman 2, Vt ie. meiren 1, K. Biesemans 2, lz'i' Biesemans 1, Van Langenho ®a De deelnemende ploegen zijn de volgendeA. 2e gerang schikte llle Nat. Liège Ans, 2e gerangschikte llle Nat. Centre- Ouest Evere of Schaarbeek en 2e gerangschikte llle Nat. VHV HBC Dendermonde. Voor Dendermonde Is de kans dus echt reëel dat zij volgend seizoen In tweede Nationale spelen. Hun tegenstanders lig gen beslist niet boven de Den dermondse mogelijkheden om 17 uur speelt Dendermonde te gen Evere of Schaarbeek en om 19 u. moet het terrein op tegen Ans. KALKEN VC - L. LEDE 3-2 setstanden 15-7, 11-15, 16-14, 13-15, 16-14 In deze testwedstrijd voor de derrie geklasseerde met ee eventuele promotiekans naar tweede provinciale heeft Kalke niet die broodnodige voorsprong genomen om zonder de verplaatsing naar Lede te doen. De thuisploeg was wel gehan- dikapt door de afwezigheid van enkele basisspelers (kwet suren en studies) doch on dervond dar de eerste set wainig hinder van. Na een 4-4 nam het 11-7 voorsprong om met 15-7 en LO te laten noteren. Lede sloeg de tweede set ver rassend terug onder impuls van L. Triest die zowel aan vallend als blokkend zijn mannetje stond. Het werd 2-5, even Kal kens voordeel 10-89 doch tenslotte 11-12, ge noeg voor de gelijkmaker. Van dan af begon de partij pas spannend te worden. De derde beurt gaven beide teams gee n krimp (7-7, 8-12, 12-12 en 14-13) om tenslotte Kalken op 2-1 te zien. Wilde Kalken nuLede voor proble men stellen moest het nu ge beuren. Lede startte echter het best (2-5, 6-10, 10-12) om op 12-13 genoeg over te houden om af te ronden. Lede begon weer sterk in de vijfde set en ging van 2-6 naar 6-8 kon 'nog op gelijke hoogte blijven tot 12-12 doch moest in een spannend match einde met zes matchballen uiteindelijk de duimen leggen waarbij M. Triest bij de voor laatste slagwisseling nog gele kaart voor ogen kree De terugwedstrijd wordt speeld, nu zaterdag 6 mei, 15 uur op het terrein van ht jeugdhuis Leeuwerik te Led Cabrita Zele: nieuwe trainer-coach De Zeelse promotieklub wierf reeds voor volgend seizoen een nieuwe trainer aan. De Aalstenaar Frans Verhulst zal de komende kompetitie de Zeelse ploeg leiden. Verhulst verdiende reeds zijn strepen als trai ner-coach. Cabrita hoopt met Frans Verhulst een nieuwe impuls aan de ploeg te ge ven, die dit jaar tot de laat ste kompetitiedag diende te wachten om zich te redden. bij De strijd om de bijkomende promotieplaats van derde provinciale naar tweede werd een Hamse aangelegen heid. Kangoeroes Hamme moest het opnemen tegen Bavo uit deelgemeente Moer- zeke. Het waren de Hamse Kangoeroes die het haalden en hierdoor volgend jaar opnieuw in tweede provinci aal zullen spelen. Bavo Moerzeke moest nog in het gelid tegen Deinze en Ebes voor klasseringswed strijden ingeval er toch nog een bijkomende stijger uit de bus zou vallen. Ook hier konden de jongens van coach Coppens zich niet doorzet ten. Voor Bavo is het zeker beter nog een seizoen in derde te spelen Dit geeft de jeugd de gelegenheid zich verder te ontbolsteren. BENO. Rudi Haleydt totaliseerde 73 punten in de «Trofee van de verdienstelijkste voetballer 1977-78», georganiseerd door een Nederlandstalige kran- tengroep. Dat is 19 minder dan laureaat Johan Boskamp doch meer dan de Poolse in ternationaal Lubanski van SC Lokeren. Niet mis. Rudi scoorde voor Waregem bo vendien elf goaltjes. (m.m) set beklagen. Zele zou uitlopen tot 12-0. Toen kon Red Star nog I punt scoren om tenslot te te verliezen met 15-1. De 4e set zou gekenmerkt wor den door grote kibbelingen bij Red Star. Daarbij viel vooral op dat deze hun laatste pijlen ver schoten hadden. Daar profiteer de Zele van en liep uit tot 10-4 Red Star kwam terug tot 10-9 doch toen begon Zele aan een nieuwe pressing en zou terug uitlopen tot 14-11. Toen waren er 5 setballen nodig en een vangfout van Bertje om Zele de verdiende titel te geven. BIJ Zele waren er geen zwakke schakels. Toch vielen de twee heroptredende spelers Van Swalm en De Vriese op. De kampioenen kregen Cham pagne van hun voorzitter en een matchbal van hun sponsor De Buck devrico. Tot 's avonds werd deze titel uitbundig ge vierd. 2' stond het al 0-7. Toen kwam Zele ln het spel en zou de spelmaker van Red Star Ver guld met 5 A 6 afblokkingen moreel kraken en toen kwam Zele vlug opzetten en zou reeds bij 11-11 stand aanslui ting krijgen om dan via 14-11 en een technische fout van de coach deze set te winnen. In de 3e set zou Red Star zich de inspanningen van de eerste ZELE 3 RED STAR SCHELLEBELLE 1 Red Star nam van In, het begin de zaak in handen en kon zo in een mum van tijd uitlopen tot 0-9. Dan kon Zele nog een paar punten ophalen maar zou tegen dit Red Star li» de le set de duimen moeten leggen met 7-15. De 2e set zou ook in het voor del van Red Star uitlopen. Na Tijdens de Uefa-match op Eendracht Aalst vloog een sportvliegtuig met deze spandoek over

De Voorpost | 1978 | | pagina 20