I LIEFHEBBERSSPORT AALST VOETBALTORNOOI JEUGDHUIZEN PALLIETER WINT TOPNUMMER Zlaamse Tafelvoetbalbond VTLB Queenkickers wint wisseltrofee KAATSUEFHEBBERSVERBOND AALST BELSKES EN HEUVEL NOG MET HET MAKSIMUM DAMESVOETBAL TWEEDE NATIONALE 3B.V.B. KAMILLEKES KAMPIOEN KAMILLEKES—ZULTSE 3-0 Jeugdhuizen - Pe kampioen van de voetbalkompetitie 1977-1978 heeft het seizoen ok in schoonheid kunnen afsluiten. Pallieter won het topnunimer at eigenlijk nog een loutere formaliteit was. L)e nummers een en Hee van de ranglijst maakten er echter een prestigezaak van en andaar dat men op een spannend duel aan de top kon kijken. S. Let kampioen haalde uiteindelijk Kl het kleinste verschil zijn slag mis en zette met deze zege aeteen de kroon op het werk. 'allieter was net iets gevaarlijker de aanval en dit werd ook op de lei gezet. In deze wedstrijd kregen de respektievelijke verdedigingen gelegenheid te over om hun degelijkheid te bewijzen. St. Joris heeft de niet geringe verdienste dat het gedurende de ganse wedstrijd er de spanning inhield. Fabrieksken vloog tegen de lamp bij Ypsilon. Kon men die nederlaag nog enigszins als logisch aanvaarden dan ligt de verrassing meer in de cijferverhouding. Fabrieksken werd inderdaad zwaar gecounterd. Naast Pallieter was Liludamo de enige winnaar op verplaatsing. In het duel aan de staart van de ranglijst klopte het met veel zwier Queenkickers Aalst, dat door de meesten als laureaat van de Euro- was wisseltrofee werd beschouwd, heeft deze verwachtingen ook ngelost. n de zaal 't Duifken te Hofstade heeft Queenkickers voor een grote mblieke belangstelling, nog maar eens aangetoond over een homo- ;ene en goed spelende formatie te beschikken. )e 11-5 cijfers waarmee een looral voor de rust stug aanklam- iend Vicky's Lede werd geklopt, ogen er trouwens niet om. In de wart finale had de toekomstige :indoverwinnaar reeds met verba lend gemak (13-3) Rikky's weg gespeeld en er nadien ook in de lalve finales gemakkelijk van Lions Pub gewonnen. Vandaar dat de gangbare mening lat wie Queenkickers klopte aurcaat zou worden van dit ge- ilaagde Eurowas-tornooi. In de >eslissende partij verdedigde /icky's zich in de eerste periode naar het beste vermogen en kon de verliescijfers toen beperken (5-3). In de tweede speelheltt stond ech ter geen maat op Queenki ckers en inzonderheid Van Lieffe- ringe schoot uit zijn krammen. De troosting die een aangelegenheid werd: Lions Pub-Mascotten Mere werd door eerstgenoemden met nogal ruim verschil gewonnen. De algemeen kampioen Lions Pub Denderleeuw liet zijn tegenstan der omzeggens nooit in de match komen. De 12-4 eindcijfers zetten trouwens voldoende het overwicht van Lions Pub in de verf. Lions Pub die echter in de halve finales een pil had moeten slikken van de toekomstige winnaar Queenkic kers. Al met al is Queenkickers nu rode lantaarn Kreja. Eureka sloot de kompetitie insgelijks met een positief rezultaat af, terwijl Jome op eigen veld een punt liet glippen in de konfrontatie met Spokuon. J.V.H Heden vrijdag om 21 uur heeft de prijsuitreiking - wisselbcker en beker (airplay - plaats in het jeugdhuis Pallieter te Hofstade. Schepen van Sport E. Monsieur zal deze trofeeën overhandigen. Uitslagen van zondag 30 april: Ypsilon - Fabrieksken 7-2 Si. Joris - Pallieter 0-1 Kreja - Liludame 2-5 Zenith - Twentiers 1-0 Jome - Spokuon 1-1 Efsee - Nijdrop 5-4 Eureka - Terlinden 2-0 Algemeen klassement: eigenaar geworden van een pracht- trofee -Eurowas» die aan dit tor nooi was verbonden. Tot slot moe ten we nog vermelden dat alle klubs die nieuw worden aangeslo ten gelegenheid wordt geboden om van de helling te lopen in een nieuw opgerichte derde klasse, die gewestelijk zal worden ingedeeld. Men dient hiertoe zo vlug moge lijk kontakten te leggen met de VTLB-voorzittcr Guido Gezelle- straat 7, te 9308 Hofstade-Aalst, want het aantal deelnemers is be perkt. JVH UITSLAGEN ACHTSTE FINALES Tonneken-Colibri: 10-6; Schuurken-Rikky's: 5-11; Mascotten.-Brilvrienden: 10-6; Breugel-Tinneboys: 1-15; Derby-Vicky's: 7-9; Sparta- Zonneboys: 10-6; Platform- 1. Pallieter 28 105 31 51 2. St.-Joris 28 121 47 45 3. Fabrieksken 28 86 51 38 4. Tuf Tuf 28 85 49 37 5. Efsee 28 63 53 32 6. Nijdrop 28 74 64 31 7. Ypsilon 28 92 82 31 8. Zenith 28 52 67 27 9 Twentiers 28 55 60 26 10 Tcrlinden 27 42 55 22 11. Jome 28 51 66 21 12. Eureka 28 46 61 18 13. Spokuon 28 32 81 13 14. Liludamo 28 43 92 12 15. Kreja 27 37 125 11 (-2) Queenkickers: 4-12. Kwartfinales: Mascotten-Sparta: 10-6; Tinneboys-Lions Pub: 7-9; Queenkickers-Rikky's: 13-3 en Tonneken-Vicky's: 4-12. Halve finales: Queenkickers-Lions Pub. 12-4; Vicky's-Mascotten: 12-4. Finales: troosting: Mascotten-Lions Pub: 12-4; fi nale: Queenkickers-Vicky's: II- Na drie speeldagen prijken Belskes en Heuvel nog steeds met het maksimum der punten. Flinstones en H.K.O.F.. hebben insgelijks 3de.n°K het maksimum doch hebben een wedstrijd minder gespeeld. Denderzonen liet op de jongste speeldag in eigen trapezium dan nog een steek vallen. Het liep in de wedstrijd met Michiels op een blauwtje. [Voor de bezoekers betekende dit hicteen de eerste zege van het sei- Izoen. Voor Michiels zal die eerstc- |nling alleszins een stimulans bcte- ikenen. Denderzonen - Michiels was zoals uit de cijferverhouding jkan worden afgeleid een zeer [spannende wedstrijd waarin men L j tot op de valreep in de onzekerheid leefde. In de wedstrijd met R.T T. toonde Heuvel zich eens te meer ongenaakbaar en won zelfs vrij gemakkelijk. Odessa zorgde bij Flinstones wel voor een stevige oppositie doch moest uiteindelijk toch zwichten. De gasten hielden vrij lang de spanning in de match, doch naar het einde toe domi neerde Flinstones. Kluizenaars was insgelijks aan zijn eerste zege toe. Het klopte de nieuweling Eversem. die nog steeds aan zijn periode van aanpassing toe is. Belskes heeft er opnieuw een uit stekende wedstrijd opzitten. Groenendalers kon nu op zijn beurt ervaren dat Belskes een ti telkandidaat is. Als men het voor nu zondag af te werken pro gramma naslaat komt men al vlug tot de vaststelling dat de klassering weinig of geen schommelingen zal ondergaan. De meest vooraan staanden lopen immers weinig of zelfs geen gevaar De uitslagen van 30.4 Eversem - Kluizenaars 7-15 Belskes - Groenendalers 15-7 Denderzonen - Michiels 14-15 Heuvel - R.T.T. 15-6 Flinstones - Odessa 15-6 Het programma voor 7.5 Odessa - Kluizenaars Flinstones - Groenendalers Eversem - Michiels Belskes - R.T.T, Donderzonen - H.O K.E. Twee jaar opeenvolgend werd Kamillekes kampioen. Deze ^yeer gebeurde dit op de laatste kompetitiedag waar de nummers een en twee van de ranglijst met elkaar de benen kruisten. Kamillekes slaagde er uiteindelijk in zijn naaste rivaal met duidelijke 3-0 cijfers te kloppen. Deze beslissen de match sloot in zich alle ingrediënten van een topnum- ichtfmer. Er was een rekordbelangstelling-met de spionkop van Eendracht Aalst-er stak spanning in de wedstrijd en er werd door de beide ploegen voetbal van goede kwaliteit geproduceerd. Verder kende deze voor de beide ploegen belangrijke partij een sportief verloop. Zultse V.V.kwam wel met een handikap in het veld. 3-3^Het moest zijn linkerflank verdedigster Van Keirsbilck missen. Kamillekes speel den deze sleutelwedstrijd in zijn geijkte opstelling. De wedstrijd was slechts lutte le seconden oud of Trees Van Geert vuurde al een ka nonbal af waaraan de uit stekende bezoekende doel- wachtster Marleen Colpaert zich de handen verschroei de. Bij een preciese voorzet zou Nicole Boone de klare kans niet tot een doelpunt kunnen ombuigen. De wed strijd was amper twee mi nuien oud en toen had men reeds de indruk opgedaan dat Kamillekes moeilijk te kloppen zou zijn. Een mi nuut iater kreeg Aalst een eerste hoekschop te trap pen, Veerle de Wint schoot de bal net in de handen van dedoelwachtster. Even stak toen ook Zultse de neus aan het venster maar Magda Bambust had niet teveel moeite met het schot van De Meirlaen. Aalst zou hier op zijn tweede hoekschop afdwingen, doch Nicole Boone mikte niet precies. Dit was echter slechts uit stel want amper twee minu ten later was het 1-0. Veerle De Wint bij een nieuwe cor ner naar voor gekomen kop te hard en via de dwarslig ger sloeg de bal tegen het vijandelijke net. Het over wicht dat de Aalsterse meisjes opbrachten wordt best geillustreed door aan te stippen dat ze liefst acht hoekschoppen mochten trappen. Deze zaaiden her haaldelijk paniek in de Zult se achterhoede doch het bleef bij 1-0. In de slotminu ten van de eerste speelhelft zou Zultse dan toch meer in de match komen. Een eens te meer goed uit de doppen kijkende Magda Bamburst zou de schoten van Gina Secember (de beste be zoekster) en van Nicole Beulque met de glimlach neutraliseren. Nicole Boone zou bij een Aalsterse uit schieter nog de zijstaak treffen zodat Zultse zich met die 1-0 stand toch wel gelukkig mocht achten. Ge let op de spelontwikkeling en het aantal reeele score kansen die de beide ploe gen te beurt vielen had de rekening inderdaad zwaar der moeten uitvallen voor de bezoeksters. Onmiddel lijk na de kampwisseling dreigde Kamillekes. Veerle De Wint zag haar krachtig schot door het doelhout ge stopt. Daarna werd de be zoekende doelwachtster door Trees Van Geert op de korrel genomen. Deze weer de tweemaal het schot doch op de rebound van de goed gevolgde Veerle De Wint had ze geen kijk meer. Ni cole Boone zou daarna nog in een uitstekende score positie komen doch de bal net boven de dwarsligger ja gen. Uit een gemeten diep tepas van Nicole Boone zou Trees Van Geert nummer drie voor mekaar trappen en aldus voor de eindcijfers zorgen. In de slotminuten werd Ingrid Peerlinck die was doorgestoten nog ge kwetst-men vreest voor me niscus en dit zette wel enigszins een domper op de titelvreugde van Kamille kes. Er was ook nog een opmerkelijke verrichting van Monique De Schrijver, die de bedrijvige Gina Se cember het leven zuur maakte en van Hilde Ser- gant die de gevaarlijke Hu- gette Van der Linden neu- tralizeerde. We onderstrepen ook d« enorme verdiensten var Kristine Van Hende, Marie Schollaert, Ingrid Van den Neucker, Giséle Ghesquiére en Mia Sergant die zeker een ruim aandeel hadden in het sukses van hun ploeg. Met Kamillekes won uitein delijk de beste en meest evenwichtige formatie uit de reeks. Ze scoorden 66 doelpunten en kregen slechts elf noten in eigen korf. Het behalen van de titel is ook een sukses voor het ijverige en werkkrachti- ge bestuur en voor de toe gewijde trainer Jozef Van Roy. Nu moet Kamillekes nog in de «clinch» voor een eindronde die zeker niet van de poes wordt. Nochtans is het toch niet ondenkbaar idat.de_Aal3.te.rse mvolgend Aalsterse meisjes volgend seizoen in de hoogste klas se spelen. Komplimenteren we nog allen die hun aan deel hadden in het nieuwe sukses. Kamillekes die in het topnummer propaganda voerde voor het damesvoet bal speelde in de volgende opstelling: Magda Bam bust; Hilde Sergant, Kris tine Van Hende, Ingrid Peerlinck (55e min Ingrid Van den Neucker) Gisele Ghesquiére; Mia Sergant- Monique De Schrijver-Greta Van Hauwermeiren, Veerle De Wint, Trees Van Geert, Nicole Boone. Wissel speelsters: Brigitte Lim- bourg en Maria Schollaert. J.V.H. Dep'otg van Sl Job die door haar ruime 8-2 zege op O.C. Aalst kampioen werd in de zondagreeks van de M.T.S.A. kompetitie (JR) ue Knapen \an 5K trembodegem (SJ) He scltoliercnploeg Eindrangschikking 1Kamillekes Aalst 20 2. Zultse V.V. 20 33p 31 p 3. Tijl Gent 4. Bellem SK 20 23p 5.ZomergemVV 20 9p 20 22p 6. Sparta Ronse 20 3p verdienstelijkste spelers van Eendracht Aalst: Luk Marievoet, Van Kemzeke en Salvador omringd door supporters JR Alles verliep vlot maar de slechte weersomstandigheden kwamen toch wat roet in het eten gooien e petanqueballen werden er ook nat van (JR)

De Voorpost | 1978 | | pagina 23