REMI VAN VAERENBERGH STELT SCHEPEN MONSIEUR ENKELE VRAGEN Aalsterse flitsen VALENTINE MOENS GEÏNSTALLEERD ALS RAADSLID VOOR DE PVV NATIONALE WANDEL0AG VAKANTIEGENOEGENS De Voorpost - 5-5-1978 - 5 Ook het stadhuispersoneel ging begin deze week in staking. Ze wensen niet alleen meer vakantiegeld, maar ook een nieuwe kollektieve arbeidsovereenkomst. Deze staking werd gesteund door de drie vakbonden. Volgens schepen Blommaert werd het een echte flop. Niet alleen waren er velen met vakantie maar voor de rest staakte er maar één derde van de bezetting. Andere bronnen beweren nochtans dat de staking algemeen was. Het komt er op aan uit welk standpunt je het be kijkt. Telefonisch wist schepen Blommaert ons ook te vertellen dat er chantage was gepleegd t.o.v. het werk- nedenpersoneel. Ook daar werden we niet wijzer mee. Zondag overleed Cesar Redant, ere-voorzitter van BSP Hofstade en gewezen schepen van financiën en onderwijs, provincieraadslid en federaal sekretaris. Ce begrafenis heeft zaterdag 6 mei om 10 uur plaats. Marc Galle en Eddy Dierickx zullen de lijkrede uitspreken. Derde deel van het feestkomiteefeuilleton. Voorzitter Frans wauters gaat niet akkoord met ons bericht dat Remy Buys ontslag nam als ondervoorzitter. In een brief gericht aan de voorzitter deelt Remy Buys mede dat hij de vergaderingen van het beroemd komitee niet meer zal bijwonen. Telefonisch en nadien persoonlijk wist de «dienstweigeraar» ons nochtans te vertellen dat hij 'n ontslagbrief had gestuurd naar zijn voorzit ter. Wie moet men nu geloven? Het politiek spelletje binnen het feestkomitee, de maskarade, het kabaret iedereen wordt dat wel eens beu ns Vorige week overleed de oudste inwoner van Erembode- gem. De 97-jarige Lena De Schrijver verbleef reeds ge- i'e ruime tijd in het rusthuis Hopperank. Tijdens de voorbije weken heeft een pyromaan op een tiental plaatsen brand gesticht, echter zonder erge ge volgen. üe eerste branden werden waargenomen in 't Osbroeckpark waar het vuur in struikgewas en beplan tingen maar een matige kant vond en de brandweer er gelukkig als de kippen bij was. Enkele dagen later nam hij het pas geopende «Melkhuisje» aan, er werd heel wat vernieling gezaaid in de verbruikzaal, de juke-box moest het ontgelden en in de vuilnisemmer werd een vuurtje gestookt dat gelukkig vanzelf doofde. Hij her begon nog eens en de resten van een brandhaard wer den toen in de kelder ontdekt. Ook het politiehuisje was het mikpunt, daar werd de radio-installatie vernield en n groot pak watten moest alles doen branden. De sleutels die daar hingen werden later in gans 't stads park teruggevonden. De politie, die daar de wacht op trok kon de man niet vatten, inmiddels nad nij zijn werkterrein verplaatst naar het centrum van de stad waar karnavalwagens gedeeltelijk vernield werden.Het werd pas erger toen binnen de Keizershallen ook enkele pogingen werden ondernomen. De politiek zoekt de man en inlichtingen. Men kan telefoneren naar nr. 053-21.34.56. Ouistiti-dieven zijn verleden woensdag niet onverrichter- zake van hun nachtelijke trip thuis gekomen. Omstreeks 6 uur 's ochtens «bezochten» ze een vijtal huizen hetgeen hen zowat 200 000 F opbracht. De Kristelijke Beweging voor Vrouwen uit de Midden groepen zeg maar CMBV - heeft net zijn gewestelijke verkiezingen achter de rug. Proost is E.H. Faes, ere voorzitster mevrouw Blanckaert, voorzitster mevrouw Obbergem, adjunkt is mevrouw Gilbos, mevrouw Du Four is verantwoordelijke «50-ers met vrije tijd», me vrouw Vermeir is verantwoordelijke «Alleenstaanden» terwijl dame De Pril de «Zorgenkinderen» onder haar hoede neemt. Allen uit Aalst, behalve mevrouw Obber gem uit Ninove. Buroleden zijn de vrouwen Cromphout (Geraardsber- gen), Nelis (Haaltert), Peirlinck (Moorsel), Ruyssinck (Lede), Saeys (Aalst), Van der Eist (Hofstade), Van der Stichele (Zottegem), Van Leeuwen (Herzele) en Van Til (Erpe-Mere). Tot daar het namenfestival De Kattestraat kijkt met een scheef oog naar de Zoutstraat. Oorzaak en doorn in het oog is de nieuwbouw die daar gemakkelijk van de grond komt en de zwarte vlaggen in hun eigen straat die de lelijke gevel van de vroegere COO ge bouwen aanklagen en tevens een jarenlage pleidooi moe ten vormen voor de vernieuwing van de straat. Enkele han delaars die de toestand bespraken konkludeerden dat er nu eindelijk schoon schip moet gemaakt worden met de plan nen, de wensen en de suggesties. Een handelaar die dag in, dag uit op die grauwe gevel moet zien, neemt het alle maal nogal filosofisch op. De mensen wandelen niet graag langs deze kant, wij aan de overkant staan dus dubbel in de belangstelling. Op het kruispunt van de Moorselbaan en de Aelbrecht- laan botsten de wagens bestuurd door Piet Gilbos uit de Rosselstraat te Lede en Gustaaf Van Den Steen uit de Hollestraat te Moorsel. Er werden hierbij zes mensen gewond: de twee bestuurders evenals de inzittenden Gunther Neirinckx, Marc Van Nuffel, Christiaan Goos- sens en Annelies Gilbos. Jean-Marie Julien die van zijn penitentieel verlof uit het huis van bewaring te Verviers een uitstap had gemaakt naar Frankrijk om daar gestolen checks (die hij verborgen had gehouden) te verzilveren, heeft de wind te Aalst niet in de zeilen gehad. Twee van onze stoerste stedelingen hadden de man te pakken toen ie op de Graanmarkt uit een wagen een handtas gapte en aan de haal wou gaan maar verraden werd door de bestolen vrouw. Verviers had nog altijd een kamertje vrij. Wij vernemen het overlijden op 82-jarige leeftijd van mevrouw Irma Kindermans, echtgenote van deheerTheofiel Willems. Zij is de moeder van volksver tegenwoordiger Ghisleen Willems en stadssekretaris Chris Willems. De uitvaartmis zal plaats hebben morgen zaterdag in de St.-Jozefkerk om 12 uur. De redaktie van De Voorpost biedt langs deze weg aan de familieleden van de achtbare overledene haar op rechte deelneming aan. René De Witte, zeer goed gekend in muziek- en andere middens had het op het Feest van de Arbeid flink te pakken. In de feestroes van één mei kreeg hij een regenachtige bevlieging. Hij zette kordaat de schaar in zijn baardje, moest later nog eens het scheerapparaat hanteren trok een klein stukje van zijn onderkin mee en zit met de gebakken peren. Onherkenbaar voor vriendin en vriend smeedt hij nieuwe plannen om...de lezer mag dan 10 keren raden en noa liefst muzikaal. Roel Van de Plas Sport is een essentieel element van welzjjn. Elk borger heeft het recht op welzyn. Dit houdt dus In dat h(j recht heeft op sport. De heer Van Vaerenbergh vraagt zich af wie het meest gelukkig is met dit recht! De kleuter tjjdens de beweglngsies, de jongere die naar de training gaat, het gezin dat wil flt blijven, de derdeleefttyder die voor geen geld ter wereld zyn turnles mist of de beroepsspeler voor wie het dan de uitoefening van zjjn beroep betreft. De Staat, de Provincie, onze stad heeft dan ook als opdracht ervoor te zorgen dat aan dit recht daadwerkelijk beantwoord wordt. In onze stad, zoals in vele andere steden, wordt de sportbeoefening door privé-organismen en personen uitgebouwd, die (U weet het allen) met moeite de touwtjes aan elkaar kunnen knopen! Niet de kompetitie, het resul taat, de ekonomische waarde van de sportbeoefenaar wordt hier op de eerste plaats gezet! Wel zijn persoon. De sportman als mens, de sport om de sport! Sport is een wezenlijk geiïnte- greerd deei van onze maatschap pij als de stad aan de sportbeoe fenaars en de organisaties de nodige bijstand verleent. Bij stand die moet verleend worden, het is een opdracht, het is een recht! Bijstand die moet ver leend worden volgens welbe paalde en rechtvaardige nor men, waar pretentieuze naijver wordt uitgeschakeld, waar iede reen aan bod komt! Bijstand die moet verleend worden aan organisaties waar de sport nog om de sport beoefend wordt. Het is dan ook voor de hand liggend dat de noodwendigheid zich Iaat voelen en wij tot de vraagstelling moeten overgaan. Vooraf wil ik, aldus de heer Remi Van Vaerenbergh, duidelijk maken dat mijn interpellatie niet inge geven is door kleingeestige dorpspolitiek, waarbij voor één of andere vereniging meer subsidie wordt gevraagd. Ik heb echter de indruk dat men in de voorbije maanden de ontwikke ling van de sport als echte amateurssport. zowel wat de algemene politiek betreft als in de betoelaging, erg benadeeld heeft. Daarom heb ik na herhaalde kontakten met ver antwoordelijken in sportvereni gingen een aantal duidelijke vragen uitgewerkt, waarop een precies antwoord, niet alleen talrijke misverstanden uit de weg kan ruimen, maar boven dien moet bewijzen dat in de sportpolitiek lang niet de beste weg wordt gevolgd. Vooraf de toelagen. In de voorstellen, die door het stedelijk sportkomitee zijn uitgewerkt worden een viertal kategorieén van sportve renigingen gevormd die aan de hand van enkele normen een vast bedrag zouden krijgen. Over het juiste bedrag bestond nog onzekerheid omdat er een misverstand is gerezen in ver band met de kosten voor de sportweek van Aalst. Daarom mijn eerste vraag: Ï.Hoe kan het verklaard worden dat hij bij de verdeling van de toelagen, door het stedelijk sportkomitee niet eens kan gezegd worden welk krediet Drecies ter beschikking is en 2. Welke beslissing werd nu juist getroffen in verband met de kosten van de sportweek 1977 en 1978? Wat de voorgestelde bedragen betreft, wordt een loopje genomen met de vereni gingen die aan sport voor allen doen, niet alleen voor volwasse nen. maar ook voor de jeugd. Meer in het bijzonder heb ik het hier over de voetbalploegen. Is het niet een aanfluiting van de sport dat voetbalploegen, die met moeite het hoofd boven water kunnen houden, op financieel gebied dui zenden franken min der ontvangen dan een wielren nersclub? Ik denk dat Aalst de enige stad is in Vlaanderen waar een vereniging die aan jeugdop leiding en aan sport voor allen doet, minder hoog wordt geschat dan een organisatie die alleen op de kommerciële sport is gericht. Ik ben schepen geweest van de gemeente Erembodegem. Bij de toekenning van de toelagen heeft het gemeentebestuur nooit enige inmenging gevraagd in de sportraad. Daar werden de normen voor betoelaging zo vastgesteld, dat elke club of sportvereniging van welke kleur ook. van tevoren wist, wat ze konden krijgen aan toelagen. De aktiviteiten werden betoelaagd, niet de naam van de voorzitter of van de secretaris. Zo werd een voetbalploeg betoelaagd op grond van het aantal ploegen dat er in kompetitie werd opgesteld, jeugdploegen en anderen zagen we in enkele jaren het aantal ploegen stijgen. Uezellde ploegen krijgen nu in Groot-Aalst nog een vijfde van de vroegere toelagen, ook al hebben ze hetzelfde aantal ploegen. Op de lijst van de toelagen voor de verenigingen van Erembodegem. heb ik vastgesteld dat vooral de voet balploegen het sterkste verlies hebben geleden, maar dat vrijwel alle verenigingen minder krijgen dan voorheen, op één vereniging na. Ik vraag begrip; voor de situatie van de kleine voetbalploegen. Dat heb ik voorheen ook gedaan en schepen Monsieur zegde alle steun toe, waarvoor ik hem dank. Ik weet dat hij nog altijd zijn best daarvoor doet. Ik vraag hier aan alle collega's of zij het kunnen aanvaarden dat een voetbal ploeg. in welke gemeente ook, en wij weten allemaal wat het vergt aan materiaal en inzet, om een ploeg leefbaar te houden, dui zenden franken minder ont vangt dan een vereniging die jaarlijks een kermiskoers voor beroepsrenners, een wedstrijd voor amateurs of een nieuwelin- genkoers organiseert, volledig gefmancieerd door sponsors. Ik heb niets tegen om het even wie, maar dit is onaanvaardbaar. Daarbij komt nog dat de wielerclubs die precies dezelfde aktiviteit kennen als een andere bepaalde wielerclub, ook al minder ontvangen. Een dergelijk beleid is mijn inziens uitdagend voor tiental len voetballeiders, spelers en supporters van de stad en de fusiegemeenten. Tenslotte zou ik de schepen van de sport een duidelijk antwoord kunnen vragen over het interna tionale wereldkriterium en meer bepaald over de organisatie en de normen die zullen gebruikt worden om een zekere kontrole te hebben op de tussenkomsten vanwege het stadsbestuur. Laattijdig vernam ik dat voor alsnog hierover geen duidelijk standpunt kan worden ingeno men en daarom wil ik mijn vraag voor een latere datum behou den. Ik beschouw deze interpal- latie als de start van een volledige dossiervorming in ver band met de sport in Groot- Aalst en zal de verdere uitwer king afhankelijk maken van de antwoorden die de betrokken schepen mij zal verstrekken. Schepen Monsieur (sport, jeugd en vrije tijd) formuleerde zijn antwoord als volgt: De betoelaging aan sportvereni gingen voor 1977 werden voorge dragen door het uitvoerend bestuur van het Stedelijk Sport komitee en door het schepencol lege aldus aanvaard. De aanvra gende verenigingen werden op gedeeld in vijf kategorieén, volgens belangrijkheid en wer king van de betrokken aanvra gers. Bedoeld uitvoerend be stuur heeft zich daarbij geba seerd op de prestaties van het verlopen jaar, het aantal vergun ninghoudende leden, het aantal opgestelde ploegen en categorie of afdeling waarin deze uitko men of aantreden, het opstellen van jeugdploegen, het bestaan van een damesafdeling, al dan niet vergoeden van spelers of vergunninghoudende leden, het door de betrokken verenigingen bij hun aanvraag gevoegde bilan over het boekingsjaar 1977, bij dezelfde aanvraag gevoegde begroting voor 1978 en de geplande propaganda-aktivitei- ten die stimulerend zijn voor de sportbeoefening. Benevens de betoelaging aan sportverengingen, zijn ook gel den vereist voor de werking van het stedelijk sportkomitee dat jaarlijks instaat voor de organi satie van de sportweek, ten minste twaalf organisaties inter- scholensportwedstrijden, de or ganisatie van de sport- en feestavond (verkiezing van de sportlaureaat» met huldiging van verdienstelijke leden van sportverenigingen. Voor dit alles beschikte het stedelijk sportkomitee in 1977 over het begrotingskrediet van 500.000 frank, een netto winst van het kriterium ten bedrage van 51.000 frank en een toelage vanwege BLOSO voor de sport week '77 van 2)000 frank (In totaal dus 576.000 frank) De organisatiekosten van de sportweek '77 beliepen in totaal 109.871 fr. voor de medewer kende verenigingen (deze had den oorspronkelijk 178.089 frank gevraagd) en ongeveer 25.000 frank voor de trofeeën die door het sportkomitee werden aangekocht. Bedoelde uitgaven, samen met de organisatiekosten van de interscholenwedstrijden, (hoof- zakelijk scheidsrechtersvergoe- dingen) de organisatiekosten voor genoemde sportavond met aankoop van trofeeën en herin neringen, waren er de oorzaak van dat er voor de feitelijke betoelaging aan de sportvereni gingen npg ten hoogste 400.000 frank beschikbaar bleef. De desbetreffende bundel is reeds in het bezit van de heer stadsontvanger, die voor een vereffening zorgt. Voor de sportweek '78 die een belangrijker programma dan deze van '77 omvat, worden de kosten voor aankoop van de gebruikelijke trofeeën op 32.500 frank geraamd. Verwacht wordt dat het totaal der organisatie kosten ongeveer 150.000 frank zal bedragen, terwijl vanwege het Bloso inzake betoelaging een afwijkend antwoord is ingeko men. Wat betreft de tweede vraag van raadslid Remi Van Vaeren bergh: inrichting Internationaal kriterium, bedrag en normen, antwoorde de schepen voor sport, jeugd en vrije tijd het volgende: Het internationaal kriterium voor Beroepsrenners dagtekent van 1934. Het is het oudste van het land en werd reeds 42 maal ingericht (niet in 1941 en 1944). De inrichtingsvergunning staat bij de B.W.B. ingeschreven op (fe naam van «Wielersportko- mitee Aalst», komitee dat tot Valentine Moens die op de jongste gemeenteraad de eed aflegde, en als nieuwste gemeenteraadslid werd geïnstalleerd, was ook vroeger in Herdersem raadslid voor de PVV. In Aalst vervangt zij Lucien Van Den Nest die onlangs ontslag nam als raadslid. Valentine Moens is 58, ongehuwd en is werkzaam in het onderwijs. In het Koninklijk Lyceum doceert zij Frans en Engels. Zij stamt uit een politiek-geïnteresseerde familie. Har vader was lange tijd burgemeester van Herdersem. W.L. 1959 de naam van stedelijk sportkomitee heeft gedragen. Na een officiële oprichting van een stedelijk sportkomitee bij een gemeenteraadsbeslissing van 1 juni 1959, heeft het organiserend komitee, op vraag van het stadsbestuur en om verwarring uit te sluiten, ge noemde nieuwe benaming aan genomen. In juli 1959, tijdens een bijzondere college vergade- dering kermiszondag in de voormiddagwerd overeen gekomen dat meergenoemd het wielerkomitee toelating tot or ganisatie te Aalst verkreeg, mits de netto-winst af te dragen aan het stedelijk sportkomitee. Deze nettowinst beliep in feite de helft van de werkelijke, terwijl de andere helft naar de manager, de heer Jan Van Buggenhout, ging. In 1973 werd een verdeling bedongen van 60%. Voor het stedelijk sportkomitee en 40% voor de manager. Deze verhou ding werd nog later met zijn opvolger de heer F. Verhelst op 65- 35 gebracht. Het bedrag aan geldprijzen. vooraf aan de BWB te betalen, beloopt thans 60.000 frank terwijl dit van de kontrakten aan schommelingen onderhevig is. afhankelijk van de prestaties in het voorbije seizoen en de ronde van Frankrijk. Van de renners die aan de start worden ge vraagd en/of worden verkregen. In 1977 beliep dit bedrag reeds de som van 471.500 frank, zodat het bedrag aan kontrakten. prijzen en premies een totaal van bijna 600.000 frank bereikten. Er waren in totaal voor 868.500 frank ontvangsten en 817.130 frank uitgaven, (aandeel van de managers inbegrepen), zodat het overblijvende saldo slechts 51.370 frank beliep, tegenover 517.179 frank in 1976. Aangezien de betoelagingsmo gelijkheden van het Stedelijk Sportkomitee grotendeels af hankelijk zijn van hoger om schreven winstcijfers, schomme len eveneens de bedragen die jaarlijks voor de toekenning van subsidies aan sportverenigingen beschikbaar zijn. R. Devijver Als bijdrage tot de aktie jaar van het dorp, organiseerde de wandelklub «Vakantiegenoegens» eind april niet minder dan op 33 plaatsen in het Vlaamse land, gezinswandelingen."In Aalst verzorgden AC W Vakantiegenoegens Groot-Aaist en ae Kampeerklub Vakantiegenoegens deze opdracht. Voor het inwandelen van het wandelpad «Hof Somergem» was een prachtige omgeving uitgekozen. De bedoelingen waren tal rijk: velen vinden in het wandelen een aangename verpozing en een natuurlijke gezondheidskuur. Meteen is het mogelijk het landelijk schoon, mooie hoekjes en rustige paden te herontdekken. Wij noe men maar enkele blikvangers: ker ken, kapellen, water- en windmo lens en typische wijken. Jozef De Smet, voorzitter van ACW-Groot- Aalst, beleefde opnieuw zijn jeugd bij het uitstippelen en beschrijven van deze wandeltocht. De boei ende wandeling wou dan ook een uitnodiging zijn, opdat elkeen zijn eigen leefkern (dorpsgemeen schap wijk of parochie) opnieuw zou weten te waarderen als een levenskrachtige kern die moet bewaard blijven, ook na het jaar van het dorp Zowat honderdveertig deelnemers verzamelden aan 't sociaal cen trum Immerzéel. Zij togen onder de leiding van voorzitter Jozef De Smet op pad. De wandelroute werd uitvoerig beschreven en de ge schiedenis achter de genoemde bezienswaardigheden kreeg zijn recht. Diegenen die de trein mistten (door communiefeesten) kunnen de wandeling even overdoen. Daarom duiden wij hier de te vol gen weg aan. Vertrekpunt Sociaal Centrum Im merzeel, Rerum Novarumstraat te Aalst. Over de Zomergembeek bereiken we de Schietbaan en volgen recht door tot de Kloosterweg Wij gaan echter de aardeweg links volgen tot «Hof Somergem» dat we bereiken lansheen enkele oude hoevetjes. Links van het kapelletje bemerkt men een witgeverfde woning Deze is het enige overblijfsel van het vroegere landgoed «Hof Somer gem», De Hof Somergembaan vol gen wij rechts. Bij helder weer zie je vanaf deze baan de bedrijvigheid op het hoger gelegen vliegplein «Kluizen». We bereiken het grond gebied van Erembodegem en ko men in de Groenstraat. Hier volgen we rechts om in het smalle Kluizen- straatje links af te slaan Wij volgen nu een deeltje van de Bredestraat. verbindingsweg met Hekelgem We draaien linksaf de Kluisdreef in. Langs mooi aange legde villa's en domeinen bereken we de grens van Oost-Vlaanderen en Brabant Door de Kluiskouter en de rechter flank van het Kluisbos. stevenen we nu naar de Affligemdreef Rechts van deze baan is het even opletten om een glimp op te vangen van het oude Hekelgem, de molen berg en de hoger gelegen Abdij van Affligem. De «hopvelden» zijn In tussen niet onopgemerkt gebleven en duiden op het bestaan van een stevige hopkultuur op de rand van Aalst Niettegenstaande de opge richte coöperatieve, door enkele hopboeren uit Hekelgem, verdwij nen één na één de verder afgele gen hopvelden. Over de abdij van Affligem nog even dit: het is de oudste Benediktijnerstichting van de Nederlanden. Zijn stichting da teert van 1074-1075. Deze nieuwe abdij werd destijds zo rijkbegiftigd door vele heren uit het feodale tijd perk dat 't weldra de bakermat van het kultureel-religieus en zelfs van het ekonomisch leven der Neder landen werd genoemd. Het Bis- schoppenhuis, de oude ruïne van de abdijkerk en de melkerij (nu het kultureel centrum) staan er nog recht. Op het einde van de Klui- zendreef hebben we links de om heiningvan de abdij Maria Middela res. Wij slaan nu links af in de Mel- dertse dreef en komen voorbij de ingang van het zojuist genoemde klooster. In de verte (rechts) be merkt men de kerktoren van de kerk van Moorsel en bij helder weer zelfs deze van de kerk van Meldert Achter de kloostergebouwen be reiken we nu de loodsen van het vliegplein «Kluizen». Denkt men reeds aan verpozen, dan kan men in café Vliegplein (met kinderspeelplein en manége) of in de kantine op het vliegplein zelf een verfrissing nemen. Je proeft er misschien een echte «Affligemse pater» een gezond trapist-biertje. De wandeling vervolgt in de richting Aalst, door de Affligemdreef Ter hoogte van de Zandberg, te her kennen aan zijn sportvelden, gaan we rechts de brede aardeweg op. Alvorens de Koeistraat te bereiken, bemerkt men rechts een klein kas teeltje, middenin een boomgaard. Bij de plaatselijke jeugd was dit be kend als het «Marbelonen- kasteeltje» waar deze zoete pruim- soort te gappen was. Op de hoek van de Koeistraat gaan we rechts af, tussen de hopvelden, richting Krekeldries. Dit deel van de Molen beek, die de verbinding uitmaakt van de Dender met de visvijver te Meldert, was eertijds een uitgele zen plekje voor de plaatselijke jeugd, vissen en zwemmen kon toen nog in een heldere beek. Juist voor de Beekstraat, staat nog steeds de hop-boerderij. Wij ste ken nu de Beekstraat schuin over en gaan 't Klein Eeckhout in. Naast de miskapelletjes aan bijna elke woning, valt ons de O.L.Vrouw- kapel op. Wij volgen 't Klein Eeck hout, banen ons een weg door de hopvelden. Rechts gaan we nu de rustoordstraat in en bereiken zo de achterzijde van het domein «Be ukenhof». Wij verlaten het domein langs de Langestraat en gaan rechts naar de grot van Mijlbeek. Via de Langestraat bereiken we nu de hoek van de Bergekouter Wij volgen deze Bergekouter tot de wijk Ten Berg Wij steken nu de Affligemdreef over en volgen de smalle aardeweg. Deze brengt ons langs de achterzijde van het do mein en kasteel van Leonards. Een einde rechts in de Kluisdreef staat de grotkapel. Zij werd opgericht om de omwonenden te verlossen van alle kwelgeesten en hekserijen die de omgeving onveilig maakten. Wij volgen de Kluisdreef links. De wandeling vervolgt rechts, achter het oude hoevetje tot aan de Snoekstraat en rechtdoor tot op de Immerzeeldreef. Wij gaan nu in de richting van onze vertrekplaats. Rechts van de straat zien we het wijkschooltje nu afdeling van het Sint-Maartenkollege, met daar naast de parochiekerk van Sint- Jan. Een bouwwerk met 'n merk waardige geschiedenis. Als we nu nog een eindje de Im merzeeldreef volgen zijn we terug aan onze vertrekplaats: het sociaal centrum Immerzeel. Wat vermoeid, doch blij om deze zonnige wandelnamiddag, werd de knapzak gebruikt in de lokalen van het sociaal centrum. Hier werden de prijswinnaars aangeduid van de gelegenheidstombola. Chris Borms, een Aalsters gemeente raadslid, won het Vlaanderens Groot-Wandelboek Albert Renneboog en Greetje Bu- yens verkregen een gratis Info- abonnement, terwijl Jan D'Haese- leer, Kamiel en Annick De Caluwé, Els en Luk Van Dorpe, Elcke Hof fman, Jean-Pierre Rullens. Anne-Marie De Droogh, Koen Van Cauter en Mane-Louise Schouppe, een toeristische foto-route Oost- Vlaanderen of een Info- verzamelmap meekregen. Het bleek een prima wandelroute die als uitnodiging tot het heront dekken van de eigen dorpsge meenschap wel op zijn plaats was Het was een bijdrage om de eigen omgeving te leren waarderen als levenskrachtige kern die moet bewaard blijven. Om dit verder uit te bouwen, werd ook ter gelegen heid van deze nationale wandeldag het manifest van de wandelgroep vakantiegenoegens aangeboden, als groep om verder mee te doen aan het gezinswandelen binnen de werking van ACW- Vakantiegenoegens. Tevens ver kregen velen een aandenken on der de vorm van een wandelgan- zebord. Wie meer inlichtingen wenst of een wandelboekje wil verkrijgen kan zich wenden tot de heer Frans Schockaert, diensthoofd van Va kantiegenoegens, Sint-Jorisstraat 26. Tel. 21.39.61. R. Devijver

De Voorpost | 1978 | | pagina 5