VAN ROY IN DE AANVAL OPEN BRIEF AAN ALLE INWONERS VAN WIEZE RITAKERMIS IN ERE HERSTELD NIEUW ZIEKENHUIS I Wieze in het jaar van het dorp TOY EN THE KIDS Zwijgend zitten vijf mannen rond een lange tafel ergens in een toren van de brouwerij Van Roy te Wieze. Drie half lege glazen bier staan ervoor. Bij elk drie. Ze noteren iets op een formuliertje en even later verdwijnen de glazen om plaats te maken voor drie nieuwe. De proevers zijn aan het werk. Een dagelijks ritueel dat met grote ernst wordt uitgevoerd. Hier worden geen moppen getapt, geen toogpraat ten beste gegeven. Het is er rustig en stil, zelfs plechtig. Dit is immers de eindfase van een produktieproces dat voor de leek verrassende facetten heeft. Wie weet eigenlijk goed hoe bier wordt gebrouwen, hoewel hii het dagelijks pintje niet versmaadt? Beste Wiezenaars. •Hoe zit het met de Fanfare? Dat is meestal de vraag die een muzikant van onze fanfare te horen krijgt wanneer hij zich onder vrienden bevindt. En het doet deugd te weten, dat een oprechte Wieze naar zich om de fanfare bekommert. Immers, het is een oud gezegde: «De polsslag van een dorp voelt men aan zijn fanfare -Wat zou een dorp zijn zonder muziek? In deze lijd van kulturele verzuiling door Radio en TV zien wij dal vooral de jeugd deze dagelijkse sleur wil verbreken en vernieu wing zoekt in het gemeenschapsleven zoals vroeger, zodat hier ook in Wieze, Sport Kuituur nieuw leven wordt ingeblazen. Vooral nu, bij de viering van -Het jaar van het Dorp-, is het vanzelfsprekend dat de fanfare bij dit alles niet kan of mag ontbreken. Dat hebben onze muzikanten aangevoeld. Zij willen de fanfare in ere houden met de steun van al onze Wiezenaars. om zoals vroeger elke Kerkelijke en Burgerlijke plechtigheid met aangepaste muziek op te luisteren. Alle moeilijkheden ten spijt, is de fanfare steeds overeind geble ven. Toen een twintigtal jaar geleden, bij een verbroederings feest te MoorseI met nog amper man op de kiosk de fanfare een dieptepunt bereikte, heeft de Brouwerij Van Roy haar openlijk gesteund bij een nieuwe vormgeving. Zij groeide uit tot een 70-tal spelende leden en beleefde glansrijke uitstappen in binnen- en buitenland: de faam van Wieze uitdragend! De muzikanten danken de Brouwerij Van Roy omdat zij door haar morele en financiële steun, al die tijd de fanfare heeft weten in stand te houden. Doch zij begrijpen ook dat bij de huidige ekonomisclie teruggang het haar niet langer mogelijk blijft, de totale financiële last alleen te dragen. De Brou werij Van Roy blijft echter de fanfare steunen als sponsor en schenkt alle speeltuigen aan de Gemeentefanfare voor zolang deze zal bestaan. Bovendien zal zij ieder jaar een zaal van de Oktoberhalle in vrij gebruik ter beschikking stellen van de fanfare voor het organizeren en uithalen van een Koncert- of Balavond: dit met het oog op het aanschaffen van een nieuw eigen uniform. De muzikanten koesteren de hoop dat nog andere Firma's van Wieze als sponsor zullen bijspringen om de - Koninklijke Fanfare Sint-Cecilia verder tot bloei te brengenDe bevolking van Wieze vragen wij ons moreel te steunen door lid te blijven ofte worden van onze f anfare die mag bogen op meer dan 50 jaar traditie, opdat zij noch door onverschilligheid noch door onbegrip teloor zou gaan. Langs deze weg doen wij een gemeende oproep tol alle vroegere spelende leden om onze rangen terug te vervoegen. In hun hart voelen zij wel dat hun plaats tussen ons is.' Ouders, wiens kinderen zich aangetrokken voelen tot de muziek kunst, willen wij de kans geven hun kinderen klassen van noten- leer te laten volgen die wij hopelijk met de steun van de overheid wensen op te richten. De jeugd moet instaan voor het voortbe staan van onze fanfare. Door oefening en verdere studie kan allicht een muzikale carrière weggelegd zijn. zoals reeds voor enkelen onder ons het geval was. Over enkele dagen zal indict Muzieklokaal een algemene verga dering belegd worden, waarop alle aangesloten leden verwacht worden die muzikaal bezield zijn. en zich geroepen voelen een leidende rol te spelen bij de vorming van een nieuw bestuur. Wij hopen dat deze berichtgeving zo «open» mogelijk was. en tot het hart van elke Wiczenaar zal doordringen Laten wij door elkaar te steunen het gelaat van onze gemeente bewaren' Het bestuur. Hoe het bier wordt gebrou wen leest u in een ander stukje. Wij waren echter naar Wieze getrokken voor iets anders. Wij zouden er kennis maken met klasse bier dat de brouwerij nu reeds op de markt brengt. Het is de bourgogne van de bieren, zegt de h. Jan Van Roy, verantwoordelijk voor de produktie. Wij horen het allemaal wat sceptisch aan. Hij vertelt het ons in zijn bureau. Wij zitten onder het statige portret van Ray mond Van Roy, burge meester van Wieze en ei genlijke stichter van het be drijf. Ook de grootouders kijken toe. Kijk, zegt Jan Van Roy. Men heeft over ons bedrijf al zo veel verteld. Wij zouden overgenomen zijn, verkocht worden, opgeslorpt, stop pen, weet-ik-veel. Niets daarvan om te bewijzen dat wij nog levenskracht heb ben brengen wij in deze moeilijke tijden een nieuw bier op de markt, een bier met klasse, «style beer». Straks kan je ervan proeven. Je moet dan beseffen dat wij een heel jaar gewerkt hebben aan de voorberei ding. Het eerste werk ge beurt natuurlijk in het labo ratorium, het hart van het bedrijf. Als de eerste hec- to's gebrouwen zijn dan ver richten wij steekproeven om na te gaan of de smaak aan de klanten bevalt. Na een jaar kan het bier dan gepro duceerd worden.» Voor ons staat zo'n flesje. Een luxe-kapsule in goud papier en een mooi etiket tonen aan dat er in het fles je iets speciaals zit. Aan trekkelijk is het zeker. Er waren problemen genoeg in de brouwerijen, gaat de h. Van Roy verder. Onlangs waren er nog de manifesta ties van de depothouders over de prijzen van het bier in de grootwarenhuizen. Daarbij is er de algemene recessie. Zo bezaten wi groot deel van de naar de Frans markt loskoppelen van de Ft frank van de muntslat voor ons een zware Door deze financiële! richting geraakten wijl belangrijk deel van produktie kwijt. Dan nog het probleem va^ Deense bieren. Cafi ders prijzen het aan oj zij er meer aan verdi Ze worden dan ook veel dronken ten nadele val binnenlandse bieren echter zeker zo goed I zoniet beter en goedk ook nog. Ons nieuwe bier heeftj per 19. Waarom Up Omdat het een klassl is, topklasse! De 19 f van de dessiteit. Die i Balling. Een zwaar bi dus, niet geschikt orf lang op uit te gaan. Wij als mogelijke klanten ook veel dames die het po van manlief liever de volgen en met een zwatW'1 be bier langzamer kut drinken. Dat werd ooil,te reeds vastgesteldvrou drinken veel zwaar bier.i Het vroeg een hele ins elij De heer De Vos: ons bier is altijd zuiver en natuurlijk. Vanwege het OCMW mocht het ABW gewest Dcndcrmoné- Sinl-Niklaas volgend schrijven ontvangen: L -Wij kwamen goed in het bezit van uw schrijven van 21 de/ ref. R V/GP/nn gericht aan het stadsbestuur van Dendermonde betreffende het geplande nieuw ziekenhuiscomplex. Wij kunnen U meteen geruststellen voor wat betreft de bedden deling. In de beddenindeling, vastgesteld door de Heer Minis van Volksgezondheid, zijn o.a. voorzien: 50 bedden kinder] nceskunde en 15 bedden prematuren. Onze bezorgdheid voorde werkende vrouwen mag verder blijl uit 't bestaan van ons eigen kinderdagverblijf (26 erkende l den) en een tweede kinderdagverblijf (23 bedden) door stadsbestuur opgericht en zeer binnenkort in gebruik. Pieter De Mol. voorzitter van Wiezes V.V.Vmoest ook van de Upper proeven (v) Op het dorpsplein van Wieze wordt het zondagmorgen een drukte van jewelste. Daarvoor zal de Koninklijke fanfare Sint-Cecilia zor gen die vanop de herstelde kiosk luchtige klanken over het dorp zal uitsturen. Het wordt een dubbele blijde ge beurtenis. De lang verwaterde Rita-kcrmis wordt terug in eer her steld en tijdens deze dag zal de brouwerij Van Roy haar nieuwe Upper 19 voorstellen aan de dorpsgenoten. Daarom gcett men aan deze gebeurtenis ook de naam «Uppcrfccstcn Zondag 21 mei begint het dus na de hoogmis. De muzikanten hou den zich klaar op de kiosk de kraampjes met alles en nog wat staan op het stemmige pleintje. Dan begint het artistiek koncert luchtig zegt men in Wieze met geliefde muziek uit de oude doos. Tijdens de kermisdagen is er gele genheid om op zijn dorps de hon gerige magen van nieuw voer te voorzien. Bocreboterhammcn. royaal besmeerd met boerebolcr en naar believen belegd met boe- rehesp. hoevekaas. plattckaas met radijskens. Al deze spijzen wor den uiteraard naar godsvrucht en vermogen overgoten met krach tige Upper 19. Dit gemoedelijk bocrenlestijn wordt opgediend in 't muzieklo kaal (oude herberg van Koetcrs Manges Soë) waar zaterdag vanaf 6 uur 's avonds de kermisvlaaicn de tafels zullen sieren. Dat te Wieze het jaar van het dorp uiteindelijk in het teken van het bier staat is niet meer dan normaal Hoewel gefuzionccrd blijft Wieze een echt dorp waar de brouwer nog bijna evenveel te zeggen heeft als de burgemeester als hij dan zelf geen burgervader is. Vader Van Roy was het echter wel. Het wordt daar gezellig in Wieze, hopelijk wil de wcermakcr een beetje mee (mdb) Zaterdagavond is het weer zover. Rockgroep TOY i-19 voor de tweede maal te gast op het podium van ZaSbe Roxy te Dendermonde - Samen met de The Kids, d(1S antwerpse punkformatie nr. 1 spelen ze de avonldt rond naar aanleiding van het vijfjarig bestaan vï IS jeugdkroeg De Spinnekop. Allen daarheen, willen iMbi zeggen. Aanvang 8 uur. 'H (foto: drummer van TOY). Voilé E

De Voorpost | 1978 | | pagina 14