I 2-0 volstond niet... FRISSE PINT VOOR WIEZE F.C. SPORT WINT EIGEN TORNOOI TE DENDERMONDE ROLSCHAATS- NIEUWS DAMESWIELRENNEN VOLLEYBAL Gustaaf De Smedt ontslag Jiüv. Zele -sekretaris A. Baasrode wint tornooi te Aalst KAATSEN -MS** BEA PAT WïNT VAN DIELEMAN IN ZEELS KAATSVERBOND Onderling kaats vei bond Steenhuffel ZILVER ROOS TE STERK 18 De dames koersten te Buggenhout, BAV.B.-afgevaardigde Emanuel Beys is helemaal niet mals voor het «zwakke geslacht». (C) VB HOFSTADE - J.W. WEITEREN II 2-3 setstanden 15-11, 15-13, 10-15, 13-15, 13-15 (66-69) Omdat beide ploegen hun thuiswedstrijd met 3-1 afsloten kwam er nog een belle aan te pas om uit te maken wie vanaf volgende week de finale speel! voor de titel van .algemeen kampioen uit vierde provinciale. Een wedstrijd die trouwens weer onze contreien passeert, want aandachtig toeschouwer bij deze wedstrijd die zondagvoormiddag in de Zeelse sporthal] werd gespeeld, was de andere finalist Zeven Zele. Het geheel werd een spannende maar niet op zo'n hoog tempo betwiste wedstrijd die in ritme duidelijk onder de vorige zondag betwiste z. Zele - Hemelveer- degem II lag. Hofstade, dat de thuisploegformaliteiten toege wezen kreeg, begon er goed en domineerde vrijwel volledig de eerste set waarin 8-5, 10-6, 13-8 en 14-9 de tussenstanden waren van een beurt die op 15-11 uitdraaide. Ook de twee de set verliep aanvankelijk in Hofstades voordeel. Via 3-4 werd het 10-4. De geelhemden kwamen nog terug tot 10-8 doch zouden die tweepunten- kloof niet meer kunnen dichten. Gans anders liep het in die derde beurt waarin Wette ren duidelijk betere coaching weg gaf en via 1-6 naar 7-14 en 10-15 liep. Weer een sterke stand voor de bezoekers in de vierde beurt (2-t en 3-8) doch Hofstade dat goed terugkomt (8-8) en zelfs voor komt met 12-8. Een drie tal outballen geven Wetteren gelegenheid om terug te komen en in een ruk te winnen 13-15. Onbegrijpelijke ommekeer in de vijfde beurt waarin Wetteren op bepaald ogenblik finaal de pe dalen kwijtraakt, met 8-3 aan de kampwisseling doorkomt, en werkelijk de indruk geeft de zaak te laten rusten. Een tweetal foute services, net- fouten en outballen brengen Hofstade's tegenstrever weer in de wedstrijd 12-11. De kwetsuur van Jan De Jongh woog wel zwaar op het rende ment doch zijn terugkeer bij 12-11 brengt blijkbaar geen zoden meer aan de stilaan brok kelende dijk. Wetteren wint dus, verrassend maar daarom niet onverdiend, al had Hofstade duidelijk betere kaarten om de kwalificatie te verzekeren. De finalewedstrijden worden gespeeld op zondag a.s. 21 mei om 10u.30 te Zele tus sen Z. Zele en JW Wetteren II terwijl de terugwedstrijd door gaat op 27 mei om 19 uur ln de Wetterse Cooppallaan. Vorige week heeft Gustaaf De Smedt, jarenlang sekretaris van de eerste provincialer Juvenes Zele, ontslag ingediend bij het bestuur van de klub. Het klubbestuur heeft dit ontslag aanvaard. Wie hem opvolgt staat nog niet vast, al blijkt men om een opvolger nu bepaald niet verlegen te zitten. (mvw) Afgelopen weekend had te Aalst een volleybaltomooi plaats dat georganizeerd werd door VC Kangoeroes Aalst. Bij da heren won A. Baasrode voor V.K. Aalst en G. Dendermonde. Bijl de dames was Denderhouterd beduidend sterker dan Meerbeke en Baasrode. Technische uitslag RECREATIE l.TTK Gent; 2. Eureka Erembodegem II; 3. Gedovol Zwijnaarde; 4. Valos Erembodegem; 5. Swina Zwijnaarde; Rapid Ameriki Brussel; 7. KA9 Appelterre; 8. Eureka Erembode gem I; 9. Duevels Oudenaarde; 10. Kangoeroes Aalst juniors; 11- Deco Denderhoutem; 12. Volta Aalst; 13. Kuklos Aalst schol 14. Kuklos Aalst kadetten. HEREN 1. A. Baasrode; 2. VK Aalst; 3. G. Dendermonde; Kuklos Aalst; 5. D. Hofstade; 6. Meerbeke; 7. Kang. Aalst; 8 Borsbeke. DAMES 1- Denderhoutem; 2. Meerbeke; 3. A. Baasrode; Wichelen; 5. Volta Aalst; 6. Borsbeke. (mvw) F.C. Sport won het Pinkstertornooi op 't Eiland. Het liefhebbersvoetbaltornooi ingericht door F.C. Sport groei de uit tot een sportief sukses. In de schiftingsronde haalde FC Appels het van FC Tripoli. De jongens van «Het Keur» hiel den lange tijd gelijke tred met de ploeg van Etienne Lissens. Een spijtig ongeval, waarhij een Tripoli-speler vrij ernstig werd gekwetst kwam achteraf ietwat drukken op de verrich ting van deze ploeg. In de tweede schiftingswedstrijd die de inrichtende club tegen over S.K. Dendermonde plaatste waren er zelfs strafschoppen no dig om de winnaar aan te dui den. F.C. Sport was vrij vroeg op voorsprong gekomen, maar werd dan bijgehaald en over- stoken door het jongere S.K. Naar het einde toe van deze schiftingswedstrijd kwam F.C. Sport terug en ook bij het trap pen van de strafschoppen sprak de routine zijn woordje mee. Vergeten we evenwel niet dat de F.C Sport-doelman liefst 2 strafschoppen stopte. Voor de derde en vierde plaats kwamen S.K. Dendermonde en FC Tripoli dan tussen de lijnen en werd het uiteindelijk S.K. dat ded derde plaats innam. De finale kende een even span nend als sportief verloop. Bei de ploegen spanden zich tevens in er een aangenaam kijkstuk van te maken, en ook de lief hebbers van doelpunten kwamen rijkelijk aan hun trekken. F.C. Sport haalde het uiteindelijk op F.C. Appels dat in een adem met de winnende ploeg mag worden vernoemd. De prachtige beker van de Den- dermondse sportraad mocht dan ook door de kapitein van F.C. Sport worden in ontvangst ge- Resultaten Schiftingen FC Appels ,- FC Tripoli 4-2 FC Sport - SK Denderm. 2-2 (strafschoppen 4-1) Troosting SK Denderm. - FC Tripoli 2-0 Finale FC Sport - FC Appels 4-3 Het werd weer een zwaar week-end voor de kaatsliefhebbers want in de meeste afdelingen werden weer twee blokjes afgewerkt tijdens een pinksterweek-end dat toch nog niet dat ouderwetse „kaatsweder" in petto had. Wieze Sportief nam de komst van Waret te baat om een eerste overwinning te behalen. Nochtans liep dat niet van een leien dakje. Aanvankelijk was de thuisploeg veruit de sterkste partij en leidde met 6-0. Vier maal falen in de opslag in één leverde Wieze een ver- liesspel op, her enige trouwens in de eerste helft. Rust 8-1. Na de pauze ging Wieze aan vankelijk volledig ten onder. De Waaltjes pakten met de forcing uit en kwamen tot 10- 8. Daarbij kwam nog dat de thuisploeg kwistig foutieve ser vices uitstrooide, een geschen kenregen die gelukkig voor de Brouwers niet 100% werd ge bruikt door de bezoekende ploeg die toch nog een onver hoopt punt uit de brand kon slepen. De komst van Pontaury liet Wieze in hetzelfde euvel hervallen als tegen Waret... en falende opslag en een gemis aan dat tikje geluk in de der tien 40-40 spellen, waarvan de bezoekers er een mandje vol van wonnen, waardoor Wieze uiteindelijk slechts een punt kon bemachtigen. Gelijkopgaan- de start (3-3) met een eerste afscheiding van de Walen voor de rust (3-7) doch Wieze kon dat herleiden tot 5-8 voor de pauze. Via 8-10 en 10-11 bleef de thuisploeg in het zog van de bezoekende ploeg doch zou op 10-12 de teugels laten vie ren. Wieze verloor met 11-15 en haalde drie punten op zes uit dit lang week-end. In Hogere III versaagt A. Baas rode niet. Tegen Opwijk OK, geen gemakkelijke tegenstander werd het op het nippertje geen driepuntenoverwinning (15-10). Gemakkelijker ging het tegen Hamme SK dat werkelijk niet in goede doen verkeerde en van de Baasrodenaren een pan doering (4-15) kreeg toegediend. Denderbelle had geen moeite met Hamme Zogge. Terug ge start met 8-0 werd het 11-1 en 15-1. Tegen Bever was het een ander partijtje. Denderbelle dat nog steeds de diensten van Van den Abbeele moet missen kon gelijke tred houden tot 4-4. Beverleidde bij de pauze met 5-8 en ging onmiddellijk door tot 5-13. De thuisploeg slaagde, ondanks spannend spel- verloop, niet meer dichterbij te komen en moest drie punten aan een puik Bever laten. Nog Denderbelle dat tegen Okegem geen twijfel over de waarde verhouding liet bestaan en met 15-5 zegevierde. Gigantisch vertoon van Opstal Pelotte bij Brussegem dat er hoegenaamd niet aan te pas kwam. Met 1-15 mochten de thuisspelers weer afdruipen, de rekening was vliegensvlug ge maakt. Opstal Pelotte bleef dit week-end in goede doen door ook Hamme Zogge met 15-11 te kloppen. Vijf punten op zes, men zou met minder te vreden zijn. Hamme Zogge sloot dit week-end toch ook niet af met twee nederlagen. Tegen Viane bleef men met 15-10 aan de winnende hand. Hamme SK tenslotte won van Okegem met 15-9. In de gewestelijke Bevordering begon Opdorp goed met een overwinning tegen Gijzegem (15- 7) doch kreeg nadien van kop- ploeg Denderleeuw een nog zwaardere rekening toegescho ven (4-15). Gijzegem geraakte aan en punt na de nipte 13-15 nederlaag ten voordele van Moorsel St. Twee gelijkaardige overwinningen (15-6) van Zele Durmen en Denderleeuw tegen resp. Moorsel Wilskracht en Hamme SA. Herdersem won van Zele Danny's met 15-12 na een hoogstaande partij terwijl Moor sel St. niet overliet aan Baas rode (15-7). Moorsel WK won nog van Opdorp (15-10) terwijl Zele Danny met zelfde cijfers /Won van Hamme St Anna. Baasrode-Herdersem eindigde op 15-12. In Lagere I tenslotte ble^ Erembodegem de baas over Brussegem (15-10) en had Baas rode JV betrekkelijk weinig moeite met Opwijk OK (4-15). Wieze was geen partij voor Merchtem SV (15-4) terwijl Hamme met de zelfde cijfers won van Buggenhout. Erembo degem haalde de grootste winst- score op tweede Pinksteren. Het won met 7-15 bij Opwijk FM. Spannender ging het er aan toe in Baardegem-Merch- tem SV (15-0), Merchtem-Hom- me (13-15) en Baasrode JV- Terjoden (13-15). KALENDER VOOR HET WEEK-END HOGERE II Wieze Sp. HOGERE III Opstal P.-Baasrode Moerbeke-Denderbelle Bever-Hamme SK Hamme Z.-Brussegem BEVORDERING Gijzegem-Moorsel WK Opdorp-Hamme SA Zele Durmen-Welle Denderleeuw-Zele Danny's Moorsel St-Herdersem Baasrode A.-Baasrode JV (zaterdag) Brussegem-Opwijk FM (zaterdag) Opwijk OK-Terjoden (zaterdag) Erembodegem-Wieze Ilamme-Merrhtem SV Merchtem BV-Baasrode A. Buggenhout-Baasrode JV (mvw) Sportkring Hamme In de Lange Minnestraat te Lebbeke kaatgsten 't Schuurken uit Lebbeke (zittend) en Apollo Aalst (staande). (VI De waardeverhouding is te groot in het Zeels Kaatsverbond. De wedstrijden waarbij Ford Neyt en Likeuren Rubbens be trokken zijn worden als forma liteiten voor die sterke vijftal len aanzien. Dit was ook nu weer het geval. Onder impuls van een sterk spelende Gaston Dossche overklastte Ford Neyt gebuur Anglo Pils met spreken de 15-3 cijfers. Ook Likeuref Rubbens ondervond bij BOB Hansevelde geen weerstand. Aan de rust was het reeds 0-8 met Ronny Wauters in vedette. In de tweede periode kon BOB dan toch twee spelen ophalen (2-15). De enige lutte waar er enige spanning zou kunnen zijn was Bea Pat-R. Dieleman en tot 4-3 was dit ook het geval maar dan ging de thuisploeg langs de broers Baeck in één ruk door tot 8-4. De Durmena- ren probeerden in de tweede helft te reageren, maar ze stran den bij 15-8, zodat er zelfs geen matchpunt in zat. Klassering 1. Ford Neyt 14 2. Lik. Rubbens 13 3. Anglo Pils 8 4. Bea Pat 6 5. Renault Dieleman 2 6. Bob Hansevelde 2 Wedstrijden voor 20 mei om 15 u. Lik. Ruhbens-Anglo Pils (H. De Paepe) Bea Pat-Ford Neyt (T. Wauters) R. Dieleman-BOB Hansevelde (M. Claus) Beno GALLANT ZILVER ROOS 12 VERZ. ANNEMANS 6 Tegen de nieuwkomers uit Baas rode heeft de thuisploeg, dit maal zonder de gebroeders Ronsman. een duidelijk over wicht aan de dag gelegd. Toch leek het er bij de wedstrijdaan- vang op dat de bezoekers heel wat in hun mars hadden en tot 4-3 klampte men moedig aan. Blijkbaar hadden ze op dat mo ment de beste pijlen verscho ten in de opslag was men de mindere en ook het keren vlot te niet meer zo best zodat een 6-3 ruststand op het bord kwam. Na de pauze diepte de thuis ploeg de koof verder uit tot 8-3. Merkwaardig genoeg slaag den de bezoekers er nog in 2 blancospellen op te halen maar daarmee was hun lied gezongen, de Kille-Jongens gingen verder vlot naar een verdiende afge tekende 12-5 overwinning. Heden zaterdag is Gallant Zil ver Roos te gast bij Rodania. na twee speeldagen ongeslaj aan de leiding van het kli naut. Marien. Baert, De Schi maar men kan weer rekent op de zes basisspelers, naut, Marien, Baert. De Shi ver en de gebroeders Ronsmi zullen trachten de 3 punti achterstand op de leiders op halen. Het kan en zal dus we! spannend worden in de Sport' pleinstraat. Aanvang 15.30 uur. Kaatsverbond "Ons vermaak" Lebbeke Kalender voor 21 mei '78 Kruis-Super Zeven Notelaar-Mieregem Boerrschuur-BIokvrienden Linileken-Zolderken Moer«lraat-Moderna Ons Vermaak-Onder Ons Wedstrijden van 15-5-78 Krabbers - Willebroek 12-15 Peizegem - De Ster 15-13 V.V. Hoeksken-Speelvogels 12-15 Block - Statievrienden uitg. Backerclub-Verz. Mannaert 2-15 Boereschuur-Tingel Tangel 15-12 Willems - Vrij en Blij 12-15 Rangschikking na de 10e speeldag 1) Verz. Mannaert 150 2) Willebroek 147 3) Sneelvogels 144 4) Krabbers 138 5) Vrij en Blij 136 6) Block 127 7) fioercschuur 116 8) Willems 110 9) Peizegem 105 10) De Ster 93 11) Backerclub 93 12) V.V. Hoeksken 90 13) Tingel Tangel 84 141 Statievrienden 77 Wedstrijden voor 21-5-78 Krabbers - Peizegem De Ster - V.V. Hoeksken Speelvogels - Blockvrienden Willebroek - Verzek- Mannaert Vrij en Blij - Boereschuur Tingel Tangel - Statievrienden Backerclub - Willems De Vlaamse Rolsrhuutsbond meldt volgende wedstrijden in de tweede helft van de maand Zondag 21 mei Nationale koersen voor alle ca tegories te Steenokkerzeel. Zondag 28 mei Nationale koersen voor alle ea- tegories te Oostcrzele. Een seleetie van Red Star Wet teren en lieverlee zal op zon dag 28 mei deelnemen aan een internationale enmpetitie te Pa rijs (14e arrondissement). Twee jiiniorkampioenen, John Clinekspoor (R.S. Wetteren» «r Johan Vlaeyen (lieverlee) zij" geselecteerd voor dcelnann een Inndenontmoeting te Vcne lie op zaterdag 27 en zondag 2f Aldaar zullen zij de Belgisch' kleuren moeten verdedigen n| een 165 m-baan met verhoogd' borhtrn. tegen alle jeugdig' kampioenen van Italië, Frank rijk, Duitsland, Oostenrijk Spanje. Wij wense alvast ver!

De Voorpost | 1978 | | pagina 18