STERK SP. NEERPELT H.B.C. AJAX VERLIEST F.C. HEIKANT ZELE WIL HET JEUGDVOETBAL PROPAGEREN Eendracht winnaar Mulheim winnaar HANDBAL Eindronde bevordering Eindronde 3e nationale INu te Bressoux! Tornooi Jochewoa Aalst Internationaal tornooi Acilst Sportief Jeugdhandbal V.H.V.-KAMPI0EN AVANTI ONDIR DE MAAT FC Wieze op gemeente huis ontvangen JUDOCLUB BERLARE VIER MEDAILLES VOOR VI JF JUDOKA S GROEN BLAUWE GORDELS ASAHI KWAI ZELE KANDIDATEN VOOR OOSTVLAAMSE TITEL Beker ven Zele voor li ef h ebbe rs p I o eg en Brigitte Janssens AVANTI LEBBEKE SP. NEERPELT 22 - 32 De vriendschappelijke wedstrijd tussen Avantl Lebbeke en Belgisch kampioen Sp. Neerpelt is een aangenaam kijkstuk geworden. De Belgische kampioenenploeg toonde zich weliswaar duidelijk sterker dan de thuisploeg doch de eindcijfers zijn sterk overtrokken door de zwakke prestatie van Avanti-doelman Ladhari. Avanti, zonder K. Verhofstadt en zonder M. Mertens, deed wel beroep op Ebel docb de Duitser, die volgend seizoen wellicht bij Lebbeke blijft, bleek nog zeer veel hinder te onder vinden van zijn armkwetsuuf en was praktisch van geen nut voor zijn ploeg. De Lebbekenaars speelden met gastspeler R. Van Der Cammen (Evere) en deze technisch bekwame speler bewees zeker ln aanmerking te komen voor een transfert. Avanti bleek technisch ster ker dan Neerpelt maar te gen de uitzonderlijke fysische kracht die deze ploeg uit straalt, bleken zij zeker niet opgewassen. Neem daarbij nog dat Dirk Verhofstadt (10 doelpunten) dn eigen ge meente nog eens bewees welk een uitzonderlijk talent hij wel is en U begrijpt onmid dellijk dat dit Avanti de Bel- gSsche kampioen moeilijk kon bedreigen. Gedurende ')e eer ste helft speelde Avanti noch tans zeer goed mee. Vlotte aanvalsbewegingen werden i e- gelmatig afgerond met ?eer mooie treffers en het is jam mer dat keeper Ladhari v> or al tijdens de eerste 30' de flaters bleef opstapelen. Nadat Dirk Verhofstadt de score had geopend kon Avanti voor al langs Vermoesen vol gend seizoen wellicht de grote doorbraak gelijke tred houden. Via 5-6 na 10' werd het eerste kwartier afgeslo ten met een 6-9 stand. Via De Vlieger, Vermoesen en L. Batselier naderde Lebbeke nog tot 10-12 en bij de rust wees het scorebord 11-14 aan. Onmiddellijk na de rust scoorde Eddy De Smedt (12- 14) maar daarna ging het berg af mat de Lebbekenaars. Het laatste kwartier toonde het scorebord reeds 14-21 cij fers aan zodat de Neerpeltse coach V. Roganovic zich de weelde kon veroorloven bijna alle taktische bewegingen te gaan uitproberen. Avanti speelde dan nog moedig mee maar kon duidelijk de fysi sche kracht niiet mer opbren gen om zijn aanvalsspel nog te laten renderen. Avanti blijft nochtans een der meest oogstrelend-handbal-speJende ploegen in België. Scoorden De Smedt 5. De Vlieger 3, Vermoesen 7, De Batselier 2, Ebel 1, Moonen 1. Maes 1, Van Der Cammen 1, Batselier 1. Wat eigenlijk niemand had verwacht Is dan toch gebeurd. HBC Ajax verloor de laatste wedstrijd ln de eindronde te Heusden en aangezien de drie ploegen nu met hetzelfde aantal punten eindigden is het Antwerp dat met het grootste doelpuntenverschil promoveert naar 3e nationale. Ajax maakt nog een waterkansje om eveneens te promoveren als 2e in de eindrond^ maar hiervoor dient Dendermonde langs de eindronde te promoveren naar 2e nationale. Te Heusden is ln feite het scheidsrechterskomitee in ge breke gebleven. Inderdaad, daar waar voor de overige wedstrijden in deze eindronde scheidsrechters uit eerste na tionale aangeduid werden had men nu een provinciaal duo uit Turnhout aangeduid waar dan nog een scheidsrechter niet kwam opdagen De heer Silders bleek duidelijk niet opgewassen voor deze taak en tegen het rudimentaire maar zeer «krachtige» Heus den werden de Lebbekenaars hiervan het slachtoffer. Coach Janssens was zeker niet on tevreden over de prestatie van de Ajaxieden maar ver klaarde toch dat zijn jonge ploeg in deze omstandigheden een leider op het terrein ont beerde. En dat Ajax goed speelde beweest de eerste helft. Via een 2-4 stand na 10' leidde Ajax met 6-9 vijf minuten voor de rust. De zware schutters van de thuis ploeg werden goed opgevan gen door de Ajax verdediging en de rust brak aan met een 8-10 stand. Tijdens de tweede speelhelft ging het dan dui delijk minder goed bij Ajax. Heusden ging er nu zwaarder tegenaan en vooral via takti sche vrijworpen werd Ajax in het verweer gedrumd. De wedstrijd werd duidelijk ru moeriger en de scheidsrech ter, die reeds enkele opval lende flaters had begaan, ver loor nu volledig de kontrole over het wedstrijdgebeuren. De thuisploeg maakte in deze periode een 9-12 achterstand goed en leidde zelfs met 13- 12 als het laatste kwartier pas begonnen was. Ajax leek nochtans nog te kunnen rea geren en 9' voor he teinde leidde het opnieuw met 13-15. Heusden stelde gelijk 3' later en toen bleek duidelijk dat de scheidsrechter niet opge wassen was voor zijn taak. Ajax dat met een puntje vol- doende had lokte nu fouten uit van de Heusdense verde diging en helemaal ten on rechte werden de Lebbeke naars bestraft voor balbe- vriezen. Enkele minuten la ter werd de tijd nog eens ten onrechte stop gezet en een hoekworp toegekend aan de thuisploeg als keeper Bo- gaert duidelijk de bal aan geraakt had. Nog was niets verloren voor Ajax maar bij het missen van de derde penalty één minuut voor het einde bij een 15-15 stand leek het zenuwpotentSeel opgebruikt. Enkele seconden voor het einde lukte Heusden dan het voor Ajax fatale doelpunt. PloegBogaerts, Vermeiren 2. Hofman 1. Jacobs 1. Huyck 2. Quidé, Maes 2. Van Geel 1. De Bruyn 6, Broothaerts, Van Medegael. Dierickx. H.B.C. Dendermonde, dat zich twee weken geleden tevergeefs aanbood te Namen om de eindronde te betwisten; moet zich nu aanbieden te Bressoux om uiteindelijk daar te trachten de promo tie naar tweede nationale af, te dwingen. Voor de Dendermonde- jP naars wordt de opdracht bepaald zwaar. Inderdaad, Evere wordt beschouwd als de grote favoriet in deze eindronde en al lijkt Ans minder gevaarlijk, er dient toch rekening mee gehouden, dat men p in het Luikse aantreedt. Alle ogen zijn nu gericht op de ploeg van W. Timmerman en niet in het minst deze van Ajax Lebbeke. Inderdaad, indien Dendermonde deze eindronde wint, promoveren de Ajaxieden toch nog naar derde nationale. Wif duimen maar. EVA Het tornooi georganiseerd door Jochewoa Aalst kende met E.V. Aalst een verdienstelijk winnaar. De Eendrachters hadden in de schiftingswedstrijd eerst Jochewoa verslagen en konden In een 'I°- spannende finale de maat nemen van Haachtse. De Brabanders VI verrasten eens te meer in da gunstige zin. Eerst versloegen zij __j een weliswaar onvolledig Dendermonde ln de schiftingswedstrijd en gaven daarna heel goed partij aan Eendracht. Jochewoa Aalst moest slechts na verlengingen de derde plaats aan Dendermonde laten. Het internationaal dameshandbaltornooi, georganlzeerd door Aalst Sportlef kende een zeer spannend verloop. Dit kwam duidelijk tot uiting bij het opmaken van de eindrangschikking. Mulheim en Fortuna Bergen op Zoom eindigdei) met gelijke punten op de eerste plaats zodat de wisselbeker uiteindelijk diende toegekend te worden aan de ploeg die het minst tegendoelpunten Het scoren. Het Duitse Mulheim werd op deze wijze winnaar voor de Nederlanders. De belde Aalsterse ploegen, Aalst Sportief en EV Aalst beten fel vam zich al en eindigden resp. op de 3e en 4e plaats. Een zeer degelijk resultaat In dit select gezelschap- Uitslagen Mulheim - E.V. Aalst 4-1 Aalst Sportief - Luneburg 4-3 Mulheim - Aalst Sportief 2-4 E.V. Aalst - Luneburg 5-3 E.V. Aalst - AaJst Sportief 4-2 Aalst Sportlef - Fortuna 1-1 E.V. Aalst - Sp. Woluwe 4-2 E.V. Aalst - Eindhoven 0-4 Aalst Sp. - Neerpelt 6-2 Aalst Sp. - Eindhoven 4-0 E.V. Aalst - Fortuna 1-5 Aalst Sp. - Woluwe E.V. Aalst - Neerpelt Eindrangschikking 1. Mulheim (D) 2. Fortuna (N) 3. Aalst Sportlef (B) 4. E.V. Aalst (B) 5. Luneburg (D) 6. Eindhoven (N) 7. Woluwe (B) 8. Neerpelt (B) 4-0 E.V, Aalst - Hcaahtse 13-12 De fiinale partij verliep nog onverwacht spannend. Een dracht leek op weg naar een gemakkelijke zege toen zij na 10' met 4-0 leidden. Bij de rust dienden de Bra banders nog een 8-4 achter stand op te halen. Onmiddel lijk na de rust naderde Haachtse tot 8-6 via een breack-out en een penalty maar even later wees het scorebord 12-6 aan. Bayens, De Doncker en Rimbaut had den voor deze kloof gezorgd. Vrij onverwacht kwam Haachtse dan opnieuw in de wedstrijd en wel zodanig dat één minuut voor het eind signaal de bordjes gelijk hin gen (12-12). Het was G. De Jaegher die enkele seconden vor het affluiten de voortref felijke Haachtse keeper nog eens kon verschalken. Met een werd Eendracht tornool- winnaar. Uitslagen Schiftingen Haachtse - Denderm. 17-11 E.V. Aalst - Jochewoa Aalst 13-7 3c en 4e plaats Jochewoa Aalst - Dendermonde 18-18 19-20 na verlengingen le en 2e plaats E.V. Aalst Haachtse 13-12 Rangschikking 1. E.V. Aalst 2. Haachtse 3. H.B.C. Dendermonde 4. Jochewoa Aalst Het Internationaal Jeugdhandbaltornooi te Merksem zag een onder zijn mogelijkheden spelend Avanti aan het werk. De V.H.V.- kamploencn werden weliswaar gehinderd door het buitenterrein maar trainer De Vlieger was affirmatiefAvanti kon veel beter. Volgende week wordt de nationale titel betwist tegen de kampioen van de L.F.H. en wij rekenen erop dat Avanti daar opnieuw het peil haalt van de V.H.V.-finale. Uitslagen te Merksem Schiftingen Kapek - Avanti 5-3 Avanti - S.R. Aachen 4-8 Avanti- Metz 3-12 Avanti - N. Amsterdam 7-7 Klassementsreeks I In. Hasselt - Avanti 5-5 Avanti Sport, Neerpelt 11-4 Avanti - /Tongeren 15-3 Nog te vermelden dat Avanti dus 17e werd op 20 deelne mende ploegen of 6e Belgi sche ploeg. Metz won het tornooi voor Tarnow (Polen) en H.V.S.H. Nord (Duitsland). Teipi handball Club uit Tai wan eindigde 5e achter Olse Merksem. Eva De knapen, do juniores en de seniores van Wieze werden elk in hun reeks kampioen, hen een receptie op het gemeentehuis Groot lebbeke aangeboden. Promotor Antoine De Paepe geruggesteund door een aktief jeugd- comite nam de Pinksterdagen te baat om de jeugd te laten voet ballen. Pre-minimen, kadetten en scholieren zorgden voor drie dagen jeugdvoetbal te Zele-Heikant. F.C. Heikant voorzitter Cesar Van Lysebettens De enige bedoeling van dit jeugdtornooi, dat als bijzonder geslaagd mag omstandigheden moeten mee zitten om de jeugdtornooien te laten wellukken. De weersom standigheden op de finaledag Inrichter Antoine De Paepe met de winnende ploeg van ,F.C. Heikant Zele. genoemd worden, is de jeugd speel- en ontspanningsmogelijk- heid te geven. Het plezier om ze te zien spelen geeft reeds veel voldoening. En als we de ruime publieke belangstelling als maatstaf nemen is dit ook de mening van ouders, vrienden en supporters. De inrichting van dergelijke aktiviteit brengt wel problemen mee op verschillen de vlakken, want zowel organi satorisch, financieel als spor tief is het geen sinecure om dit in de beste zin te laten verlo pen. Het is voor een club als F.C. Heikant een hele beleve nis, maar Antoine De Paepe, was de motor van het gebeuren en liet wellukken is voor hem het beste dankwoord. Het jeugdvoetbal interesseert ons bijzonder. We spelen met drie ploegen in kompetitie en daarnaast richten we zelf met de ons omringende clubs een eigen kompetitie in voor pre- miniemen, dit zijn de aller jongsten, van 8 tot 10 jaar. De klassering van onze eerste ploeg mag zeker niet als de waardemeter aanzien worden van de inspanningen die F.C. Heikant doet voor het voetbal- gebeuren. Maar we hebben nog altijd als principe geen betaald voetbal. Het blijft nog altijd bij het bonnetje voor een pin tje bier en een tussenkomst in de aankoop van de voetbal schoenen. Met die voorwaarden is het logisch dat F.C. Heikant voor de premie-voetballers geen aantrekkingspool is. Een wijk van amper 2000 zielen moet de tering naar de nering zetten. Zolang we ons statuut van ama teurs behouden, zullen we nooit de koppen van de kranten ha len niet de prestaties van de fnnionploeg". Bij F.C. Heikant Zele ziet men die mogelijkheid als realiteit onder ogen en men leert er mee te leven. Maar dat derge lijke clubs toch tot een grote werkkracht komen, daar was Antoine De Paepe het be6te be wijs van. De inrichter was er zich wel van bewust dat de waren uitstekend en de finales waren derby's of gemotiveerde konfrontaties, zodat ook op sportief vlak een hoogtepunt werd bereikt. Antoine De Paepe had goed gekozen met de ge vraagde ploegen. Men houdt het best met clubs uit de onmiddel lijke omgeving, meent hij. Die brengen hun aanhangers mee en het spektakel wint er zeker bij. En de organisatie was bijzon der geslaagd en het was dan ook meer dan logisch dat men tor De Paepe in de bloemetjes werd gezet. De wedstrijden en laureaten in een notedop SCHOLIEREN F.C. WIEZE WINT MET DE PENALTY'S In de schiftingen had Wieze, de reekskampioen, gewonnen te gen S.K. Wichelen met 8-1 en Heikant had Kalken verslagen met 3-1. In de strijd om de bronzen medaille won Wichelen met 8-1 van Kalken. De finale tussen thuisploeg Heikant en Wieze werd een bijzonder span nende partij, waarin de verde digingen het sterkste onderdeel waren met een 0-0 eindstand als resultaat. Penalty's moesten de tornooiwinnaar aangeven en hierin haalde Wieze het met 3-2. De Wieze afgevaardigde schreef het toe aan het uitste kend werk van hun doelman. KADETTEN S.K. OVERMERE DE STERKSTE In de schiftingen had S.K. Overmere gemakkelijk met 1-7 gewonnen van S.K. Wichelen en schakelde F.C. Heikant de ploeg van S.K. Grembergen met 5-2 uit. In de strijd om de derde plaats was S.K. Grembergen stukken 6terker dan Wichelen en won vlot met 9-0. De finalewedstrijd werd vrij gemakkelijk gewonnen door S. K. Overmere dat in Danny Fiers met vier treffers, een oppor tune afwerker had en meteen zorgde hij op zijn eentje voor de eindstand. PRE-MINIEMEN F.C. HEIKANT DE BETERE Bij de allerjongsten toonde de inrichtende club zich de betere. Ze hadden het nochtans moei lijk gehad om de finale te be reiken. Na een 3-3 gelijke stand in de schiftingen tegen G.E. Wetteren, moesten ze het ook van de strafschoppen hebben met 3-2. De andere finalist werd S.K. Berlare dat Val. Over mere met 3-0 versloeg. R.C. Wetteren werd derde na eetf-" 10-0 zege tegen Val. Overmere F.C. Heikant, dat drie ploegen in finale kon plaatsen haalde de hoogste eer bij de pre-mi- niemen, die wonnen van S.K. Berlare met 2-0, langs kapitein en spelbepaler Guido Vergey- len, die met zijn twee goals, zijn prachtige wedstrijd be kroonde. Naast de prachtige bekers aan de verschillende ploegen wer den er ook trofees toegekend aan de verdienstelijkste spelers. De drie ploegen van F.C. Hei kant, die allen de finale be haalden kregen ieder een her- iiuierfngstnedaille. Verdienstelijkste spelers Scholieren Dirk Borgelione (Kalken), Dirk Van der Putten (Wichelen), Ronny Van de Steen (Wieze). Kadetten Stefan Marlens (Grembergen), Peter De Sutter (Wichelen), Danny Fiers (S.K. Overmere). Pre-miniemen Claude Osselaer (Val. Overmere), Ivan Coppens (St. Wetteren). Wim De Meester (S.K. Berlare). Beno Zondag hadden te Ninove de kampioenschappen plaats van de Denderstreek. Judoclub Berlare nam met 5 judoka's deel en ging niet met lege handen naar huis, maar kon beslag leggen op 4 ereplaatsen. Eén le plaats, één 2e plaats en twee 3e plaatsen. Frank De Pauw (14 jaar), reeds van bij het ontstaan van de judoklub (1974) in Berlare aan gesloten, is erin geslaagd zijn eerste gouden medaille te be halen Na verscheidene malen op andere tornooien tot in de Asahl Kwai Zele staat in de strijd om de Oostvlaamsc titel groen-blauw op een gedeelde eerste plaats met Beveren, dat evenwel een beter puntengemiddelde heeft. Maar de titel zit er nog in. Te Gent kwam Zele er opnieuw goed uit. Tegen Lokeren werd het een 2-2 einduitslag met een 13-10 puntenzege voor Zele dankzij Johan Fierens en Mare Van der Haeghen en de flinke prestatie van Eddy Peersman, die twee reeksen hoger moest kampen, en zijn tegenstander maar een yuko liet scoren. Tegen Laarne, dat niet kwam opdagen, werd het forfaitwinst. Tegen Oostakker zorgden M. De Leenheir, Danny Copejans en Mare Van der Haeghen voor de winstpunten zodat Zele won met 3-2 en de technische punten 25-20. halve finales te zijn geraakt, was hij niet niet meet4 te stui ten en won overtuigend in zijn kategorie (kadetten 52 kg). De zilveren medaille ging naar Geert Callaert bij de beloften (kategorie 54 kg). Nadat hij in de finale de gansa tijd gedomi neerd had door veelzijdig aan te vallen, gelukte het zijn tegen strever om tijdens de laatste 10 seconden een voordeel te sco ren, waardoor voor Geert de kans op de le plaats verloren ging. Daar Geert reeds vroeger zijn kwaliteiten op provinciaal- en nationaal vlak bewezen heef- kunnen we gerust zeggen een slechte dag is geen slecht jaar- De twee derde plaatsen ten slotte gingen respektievelijk naar kadet Dirk Van Kerckhove in de kategorie 62 kg en kadet Geert Baeyens bij de superlich- ten 48 kg. Alles samen een heel mooie beloning voor de trainers van judoklub Berlare-, Eddy Baert, Arthur Van Mie- groet en Anette De Meyer, waarvan laatstgenoemde pas te rugkeerde van een 5-daagse in ternationale stage in Duitsland. Op zaterdag 20 mei start de Beker van Zele voor liefhebbers- voetbalploegen met 15 Inschrijvingen, Deze beker wordt ingericht door de Sportraad en staat in het teken van Zele, sportdorp 78. Volgende wedstrijden staan op het programma op het gemeente lijk sportstadion TERREIN A 13 u. FC Kouter - ZV Straaljagers; 15 u. FC Welkom - VK Gemeentepersoneel; 17 u. FC Uilen - FC Juvenes; 19 u. FC Moderne - FC All Keep TERREIN B 13 u. SV Telelec - Milan Club; 15 u. Chiro Sjalom- FC Cabrita; 17 u. FC Viola - Jovanda. FC Remia vrij. Zondag 21 mei vanaf 14 uur eveneens op het Sportstadion worden de halve finales gespeeld. BENO Brigitte Janssens, het meis je uit Aalst dat mettertijd graag als "koereur" een vooraanstaande rol zou spelen en daar ook het talent voor meekreeg, fi nishte te Opwijk als 7e. (m)

De Voorpost | 1978 | | pagina 19