Gilbert Dheer, Raf Van der Sypt, André Claessens, Albert Cool, André Verbeke, Jozef Philips, Jozef Vermeiren: de sterke Quievrain-hokken Uitstekende Noyon prestatie voor: Van Hauwe en zoon, André Van Damrrte, André Van Uytfanghe, Frans Verdonck, Petrus Seymortier en Jufien Nobels Phiiemond Van den Abbeele, Eric De Schrijver in Land van Aalst en Jules en zn De Waele en Remy Keppens te lede: de hokken in de kijker KORT SPORT •f: II In het SAMENSPEL UITBERGEN-SCHELLEBELLE stond er geen maat op de prestatie van het hok Van Hauwe en zn bi] de jaar duiven met de le, 3e, 5e, 7e, 10e en 11e prijs. Daar tussenin klokten Maurits De Rijck, Van de Velde en zn, Alfons Fiers, William Boone en Michel Boone een dijf. Bij de oude de beste uitslag voor Theo Vart Elsuweghe met de lq en 6e en, 7e prijs. Vroege duiven ook voor Edmond De Pauw, André De Kegel, Christiaens-Haelterman met de 4e en lie en Arthur Vanderpoorten met de 5e en 8e. Te OVERMERE mochten Bonnaerens-De Beule juichen met hun overwinning bij de oude maar Leon De Landts- heer met de 2e en 3e was meer dan tevreden. Julien Roelandt en Rogiers en zn maakten de topvijf rond. Bij de jaarduiven waren Rogiers en zn de uitblinkers met de le en 5e en Karei De Gelder, Maurits Arhijn en Julien Roelandt klokten er tussenin. In het B.L.M.O. VERBOND was het Julien Nobels die met de le en 10e op een goe de uitslag mag terugblikken en dit mochten ook de lief hebbers die er een prijs tus sen kregen en dit waren Jan Van Achter, Omer Quis- quater Octaaf Bosteels, P. Bruggeman, Frans Bourgeois, Frans Van den Abbeele, Jules Mannaert en Alfons De Ple- cker. Bij de jaarlingen wa ren het Frans Peeters, Omer Quisquater, Marievoet - Van Wayenberge, Jos Van Heek, Henri Van den Broeck, Frans Bourgeois, J.P. Keymolen, Schelfaut-Lami, A. Cooreman en Ch. De Rop die vroege prijzen wegkaapten. In het verbond HAMME. ZOGGE - WAASMUNSTER - ELVERSELE kwam het kam. pioenenras van Jozef Boel op nieuw boven met de eerste prijs voor Omer Van Hautte. Leon Van Raemdonck, Paul Berckmoes en Lutz-Fierens. Bij de jaarlingen was Willy De Kinder nummer één voor Louis De Rijck, Philemon Van Mullem. Ivens-Smet en Lutz- Fierens. In het verbond GREMBER. GEN-ST.-GILLIS een glans- verrichting van André Van Damme met de le, 2e en 10e prijs en ook André Van Uytfanghe wou niet onder doen en hij won met 5e, 8e en 9e. Bernard Pieters Ed mond Leybaert Marcel Van Haesendonck en Jozef Van den Branden stonden ook goed geklasseerd. Bij de jaar duiven won Edmond Leybaert met André Van Uytfanghe als 2e en 4e en vroege duiven voor Karei Ost, Etienne De Backer. André Van Acker, G. Goossens, Jean Pierre Lemmens met de 8e en 9e en Bernard Pieters. In het samenspel BUGGEN- HOUT-OPWIJK zette Frans Segers de le en 5e prijs ach ter zijn naam en won hij ook de eerste bon. Georges Ver- heyden, Julien Ceuppens, Cypriaan Jacobs wonnen vroege prijzen en de laatste was er ook nog een uitblin ker bij. Bij de jaarlingen ging de vluchtzege naar Maurits Van Ingelghem met Pierre Bijl als 2e en 4e, Jos Van den Broeck 3e en Mevrouw De Kerpei won de nummers 5 en 6. Maar op de prestatie van het hok Frans Verdonck stond geen maat met als vornaamste prijzen de 8e, 10e. 12e, 18e. 31e, 67e en 75e. Te BERLARE werd de ve- detterol van de bonsvlucht opgeëist door Petrus Seymor tier met de le, 20e en 21e bij de oude en de le en 7e bij de jaarlingen. Bij de oude kwam ook Cesar Dauwe op de voorgrond met de 6e en 8e prijs klokte hij twee volg- duiven en dit betekende de eerste serie tot 50 en de poule tot 500. Een hok dat het eveneens schitterend deed was dit van Isidoor De Decker met de 5e. 12e, 15e en 16e prijs. Vroege prijzen eveneens voor Antoine Bracke Emiel Dhollander, Modest Van Hou- we, Frans Sichien en René Van den Hof. Bij de jaarlin gen een citatie voor Maurits De Rouck, Fredeark Chris- tiaens, Isidoor De Decker, René Van den Hof (5e en 35e), Raymond De Wit, Mau rits Van Acker, Theo Van Hauwermeiren, Ivo De Grau we en Van Lysebettens en zn met de 13e en 25e. Te ZELE-HEIKANT won Pierre Vergeylen de vlucht bij de oude duiven voor Benoit Maes met de 2e, 3e prijs, Blancquaert en zn, Gustaaf De Wilde (5e. 9e en 11e prijs) en ook nog de beste serie voor vluchtwin- naar Pierre Vergeylen. Bij de jaarlingen won Leonard Ma. riman, die daarnaast nog de vierde prijs won. Schiettecat- Van Laere was tweede en Benoit Maes met de 3e en 6e liet het beste resultaat afdrukken. Bij de duivinnen won Christdaens-De Koning voor Van der Straeten en zn. In het SAMENSPEL ZELE - KALKEN - LOKEREN won Cesar Bosteels de vlucht bij de oude en met de 10e prijs er bij van twee getekende duiven betekende dit de eer ste ereserie. Gerard De No bele met de 3e en 12e won de eerste serie tot 50. Remy De Brouwer met de 6e, 13e en 49e en drie getekende duiven haalde een goed resul taat. Achiel Smet won met de 14e en 19e serie tot 50. Vroege prijzen voor Willy Van Driessche, Antoon Van Langenhove, Ivo Louis, Theo Van Elsuweghe, Jules Van Nieuwenhuyse, Jaak De Beule. Bij de jaarlingen boekte Cesar Christiaens een flinke presta tie met de le, 18e en 44e van drie duiven. Cesar Bosteels was er ook hier opnieuw bij met de 2© en 3e prijs, maar Benoit Van Hespen met de 4e, 5e, 12e, 15e, 69 van zes getekende duiven mocht wel het meest tevreden zijn van zijn eenjaarse duiven. Julien Roelandt Leon Van Vaeren- bergh, Poppe-Raes, Jozef Van Caneghem en August Vion waren ook bij de liefhebbers met vroege duiven. In het DENDERMONDS NOYONVERBOND won Jozef De Donder de vlucht bij de oude voor Jozef Van Steen, Jozef Van den Branden (3e en 10e), Francois Van Hauwe, René De Keyser, Theo De Brandt, Constant Van Lim- bergen, Georges Roels en Frans De Donder Bij de (jaarlingen een zege voor Georges Roels. de tweede van het weekend, voor Richard Ydens, Vlncke en zn, Gebr. Michiels Noël Dhooghe. Frans De Smet, Jozef De Donder met de 7e en 9e prijs, Frans De Petter en Baziel Poppe. BENO. In het LAND VAN AALST toonde liet hok Phiiemond Van Abheele zich het snelst tussen de 346 oude duiven uit Corbe Emiel Cobbaut, Karei Eeckhoudt, Hok Bosseman en René Otl noemden de andere liefhebbers met vroege duiven. Bij de jai lingen ging de ereprijs naar Eric De Schrijver, die naast zii op de erelijst de gevestigde hokken als Karei Eeckhoudt, Hl Bosseman, Roger De Geyter en G. Goeman kreeg. Dc Noyonvlucht in het LAND VAN AALST werd gewonn hij de oude duiven door G. De Wilde voor Gabriel Van Lil berge. Jan Van Cauteren, Julien Cool en Adolf Willems. Bij jaarduiven noemde het hok Julien Cool het winnaarshok v J. Govaert, Gabriel Van Lintbergen, Alberic Van den Steen Francois Kinder». In DOOR EENDRACHT te Lede stond er op de Noyon vlucht geen maat op het hok van Jules en zoon De Waele met de le, 11e, 16e, 25e en meteen waren de zware brokken verdeeld. Kamiel Van Malderrn kreeg zijn duiven ook goed naar huis met de 9e, 19e, 29e, 30e. Achiel Leus klokte met de 28c en 34e prijs zijn le en 2e af gegeven duif en won nog een dikke serie. Vroege prijzen voor Maurice Van Eetvelde, Urbain Vermeiren, Herman Van de Sijpe, Jos. Van der Haegen. Bij de jaarlingen deed Remi Keppens een goede zaak hij won niet alleen de vlucht maar klokte ook nog verschil lende vroege prijzen met de 4e en 30e. Dit deed ook Ri chard Van Hecke met de 12e, 20e, 42e, 44e, 52e, 61e. Een hok in de kijker was ook dat van G. Van de Candelaere met de 18e, 27e, 37e, 38e. Vroege prij zen voor Achiel Bruggeman, Jan Eeckhout. M. Uyttendaclj Richard Roggeman, Jean Vi den Bossche (Te en 16e), LoJ Roels en Herman Baeyens. De Quievrain te Lede werd de oude gewonnen door Van Zeebrocek voor de G Ringoir, Jan Luyckx, Ger. 1 rens, Remi Govaert (5e en Albert Brondeel, Gusts) Marckx en Albert Claess Bij de jaarduiven won C. Va Kerkckhove voor J. SrhclfoJ Albert Brondeel, Gust. Ra schaert, Frans en zn Tombei (5e, 10e en 16e), Daeleman j zn, F. De Gusseme, Roger D Kuyper, Albert Nijs. Te Lede gingen ook de pij piers reeds naar Quievrain daar won Francois Poep i vlucht voor Jan Luyckx, Lil] De Preter en vroege duivé ook nog voor Jos. Matthijs veel prijzen voor Maurij De snelheidsspecialisten komen stilaan de neus aan het venster steken. IN VERBROEDERING te ZELE-HUIVELDE wierp Gilbert Dheer zich als de blikvanger op. Met zijn jaarlingen zorgde hij voor een knalprestatie met dd le, 2e en 4a in die reeks en de le en 2e bij de duivinnen en de 5e bij de oude. De prijsvlucht was hiermee grotendeels opgerold. Bij de oude was het Adolf Heirweg die met de le en 2e prijs alles won, ook al geen uitzondering. Bij de oude nog vroege duiven voor Jozef Van Bogaert, A Segers, Everaert-Lauwaert, Livien Van Miegroet en ook] Roger Baert met de 8e en lid en Cyriel Verstuyft met de 10e, 20 en 21e in de kijker. Bij de jaarduiven kreeg Daniel Baert met de 3e en 6e nog een deel van de koek en ook Geerinck - Van Malderen met de 8e en 16e wonnen nog een serie. Bij de duivinnen nog een deel voor Steveninck - Peelman en Luc Dielman. In het SAMENSPEL te BAAS RODE won Gaston Van Cleem- put de vlucht voor Leon Ver- heyden, Jean Van Keer, Xaveer Jacobs, Henri Gurinckx en de eerste serie voor Leon Verhey- den. Bij de jaarduiven klokte Firmin Bosteels zich de hoofd prijs voor Jean Van Keer, Frans Spiessens, Louis Quisquater, die ook de eerste aangeduide serie won en Victor De Ridder. Te.BERLARE liet Rudolf Goos sens aan niemand de gelegen heid de eerste prijs te klokken. Hij haalde het voor Leon Sey mortier, Albert Van Extergem, Patrick Hillaert met de 4e en 9e en Rafaël Vercauteren met de 5e en 6e prijs. Bij de jaar- ligen opnieuw een Goossens op kop maar nu Prosper, die won voor G. De Vijlder, Raf Ver cauteren, Sigin-Spaerkeer, G. Braeckman en L. Seymortier. Te ZELE - HEIKANT won Leo nard Manman bij de oude voor Leon Troch. Willy Christiaens met dé 3e en 6e won' de hoog ste zetnummers en de beste series. Gustaaf Baert won de 4e, 7e en 11e prijs. Bij de dui- vinen was het Leon Troch die eerste klokte voor Achiel met de 2e en 3e prijs- Tony Poppe won met de 5e en 7e de eerste serie en Pierre Vergeylen de gewaarborgde nummer. Bij de jaarduiven de le en 3e voor Schiettecatte - Van Laere en vroege prijzen voor G. en A. De Maesschalck, André Van Puyenbroeck en Blancquaert en zn en een knappe uitslag voor Jules Christiaens met de 4e, 10e en 12e prijs. In BUGGENHOUT DEN BELG won Roger Hals de vlucht voor Jan Verschueren, Louis Van de Voorde, Karei Van Ransbeeck en Cesar Peelman en bij de jaarduiven waren het Prosper Meltens. Jan Verschueren, Leon De Bock, Jan Van den Broeck en Frans Goossens die de beste prijzen wonnen. Te DENDERBELLE een knappe vlucht van het hok Louis Van den «Abbeele met de le en 4e en ook vroege prijzen voor Desiré Francois. Paul Albrecht en Jozef Van Haver. Bij de jaarlingen winst voor Roger De Smet, Edward Boon won de 2e en 4e prijs en Albert Van de Meersch en Petrus Van Hout stonden bovenaan geklasseerd. Bij de piepers, ook die gingen op sommige plaatsen van start, won Wilfried Van Vossel voor Veldeman, Jozef Van Brempt, Serafien Buys, Arthur Caudron Te APPELS toonde Burege- meester Cool zich de eerste burger met de le en 9e prijs prijs bij de oude en daartus sen prijzen voor Alex Putte- man, Frans De Smet, Etienne Verwaeren (4e en 10e), David Arbijn, Leon Michiels, Romain De Grauwe, Francois Van Hau we. Bij de jaarlingen was het Ro main De Grauwe die als num mer 1 stond aangegeven voor Louis Segers, Etienne Verwae ren, Maurice Brisard, Filip Desaeger (5e en 10e), Alberic Pieters (6e en 7e). Jan Ver- haegen en Louis Vinck. In DE WEERSTANDSDUIF te DENDERMONDE de le prijs voor Pierre Collier voor Adolf De Beule, Cleemput-Verhelst, Leopold Van de Meersch, P. Claes. Bij de jaarduiven ston den Leopold Van de Meersch. Frans Macharis, Maurice Van den Abbeele, Frans Vera en Cleemput-Verhelst, als de bes te vijf aangegeven. Te GREMBERGEN waren bij de oude duiven de hoofdrollen weggelegd voor André Claes sens met de le. 4e en 7e en voor Jozef Inzé met de 2e en 6e en de eerste aangeduide serie. Paul Van Acker, Wwe Aerts, Robert Segers, Gilbert Moerloose, Gustaaf Verberck- moes stonden op de ereplaat sen. Bij de jaarlingen stond Guido Dierickx met de le en 7e prijs genoteerd, maar Flo- rent Mouton won met de 2e en 4e prijs de eerste grote serie. Goed aangeduid op het resultatenbord stonden Gustaaf Verberckmoes, Cesar De Sae- deleer, Cyriel Van den Broele, Rudolf De Donder, Georges Raes. Clement De Brabander. Te HAMME-ZOGGE werd de vlucht gewonnen door Remy De Brouwer, met Jozef Hoens met de 2e en 9e prijs en Adolf Heirweg, Jozef Vercam- men. Albert Drieghe, Albert Coekelkoren, Frans De Kinder (7e en 8e) en Frans De Waele in de voorste gelederen. Bij de jaarlingen ook een goed resultaat voor Jozef Hoens met de le en 9e maar de aan dacht ging er naar* A. Verbeke met de 2e. 3e en 6e prijs en Jozef De Wilde met de 4e en 5e prijs. Achiel Coekelkoren, Jozef Vercammen en Domien Dhooghe konstateerden vroeg. In DE REISDUIF te HAMME zette Jozef Boel zich met de le en 3e prijs op de uitslag. Pierre Dhollander, Jozef Dhond en Van Damme-Steels plaat sten hun duiven ook in de le vijf. Bij de jaarlingen gingen de kopprijzen naar De Clercq en zn voor Jozef Dhondt, W. Rottier en P. Dhollander In het tweeverbond LEBBEKE DORP kregen we de namen van Goedgezelschap-Mannaert, Frans Van den Abbeele, Fre- derik De Cock, Frans Buslot en Frans Van Stichel als de hoofdrolspelers doorgeseind en bij de jaarduiven ging die eer naar Alfred Kips, Jozef Colpaert, Leon Van Gucht, Oscar Van Biesen. August Callaert. In het SAMENSPEL LEBBEKE- BUGGENHOUT toonden de hokken van Maurits Van Mal deren met de le en 6e en inzonder van Jozef Philips met de 2e, 3e en 4e zich de wedstrijdbepalers. Jan Roeland, J. De Nul, Jan De Nul, Henri Quisquater en en zn Laureys wonnen ook nog een prijs bij de beste 10. Bij de jaarduiven werden de vroege prijzen toebedeeld aan Robert Mannaert (le en 6e), Maurits Van Malderen, Jos De Nul, Frans Dubois, A, Van Gucht, E. Van Doorslaer. Jozef Philips, F Meskens en J Caluwaert. In LEBBEKE VERBROEDE RING gingen de beste prijzen bij de oude duiven van de zondagvlucht naar Jozef Ver meiren, De Man en zn, Jules en zn Callaert, Frans Ver specht en Bernard Van Verre, met een goede uitslag voor Roger Meskens. Bij de jaarlingen waren het De Man en zn, R. Carels, B. Van, den Broeck, P. Van Hey- ghem, Louis Hermans die zich het best klasseerden en Fer- nand De Proft werd als het uitblinkershok genoemd, 's Maandags won Fernand De Proft dan ook nog de le prijs bij dé oude maar J. Vermeiren met de 2e en 4e klokte zijn le en 2e afgegeven duif en die waren goed gezet zodat hij zich als de grootste slokop manifesteerde. Bij de jaarlin gen waren het F. Vereecke, Fernand De Proft, steeds voor aan, Bernard Van Verre, K. Wouters en Louis Hermans die de vroegste prijzen won nen en Paul Maes haalde de beste kollektleve prestatie. Te MOERZEKE DORP troon den Godfried Willaert, Albert Adriaensscns, René Willaert. Frans Peeleman en Van de Vreken-De Donder bovenaan, en Jozef Jacob won de eerste aangeduide serie. Bij de jaar lingen waren het Frans Pele ntan, Heirwegh-Van Geyte, Ro bert De Clippeleir (le serie), Martin Peelman en Leon Ost die zich in. de kijker speelden. Te OVERMERE ging de hoofd vogel naar Alben De Messe- maecker voor De Schoenmae- cker en zn. Van Lunter-De Meester, Jozef Christiaens en Jozef Van Roy en bij de jaar duiven klasseerden Abel De Leenheer, Jozef Rasschaert, Roger Bollaert, Philemon Van Peteghem en Gilbert De Vijl der zich op het beste deel van de uitslag. Te UITBERGEN zette Jules Christiaens zijn zoveelste le prijs achter zijn naam en hij klokte ook nog de 10e prijs. Theo Van Elsuweghe was 2e, maar het hok op da troon was zeker dat van Raf Van der Sypt met de 3e, 6e, 12e en 13e prijs. Cesar Dauwe, Alfons Van Malderen, Samson-Raem- donck en Leo Christiaens klok ten ook vroeg. Bij de jaarlin gen de le en 2e voor Jozef Vercauteren en vroege prijzen voor P. Clement, Leo Christi aens, Baziel Burm, De Schoen- maecker en zn (6e en 9e). J. Christiaens en Hubert Vercau teren (8e. 10e en 12e). Te SCHOONAARDE won Fran cois Schelfaut de le prijs voor Albert Cool met de 2e en 5e en Victor De Paepe en Kamiel Ringoot maakten het kransje rond. Bij de jaarlingen waren het Kamiel Ringoet. Gustaaf Vermeiren, René Roggeman, L. Roels en Guy Dierickx die de beste uitslag haalden. Te WICHELEN gingen de vroegste prijzen bij de oude naar Frans Dhaese, Frans Van Cauter, August Van Riest, F. Govaert en Leo Melckebeke. Bij de jaarduiven bestatigde R. Poppe de le prijs met Albert De Vos als 2e en 3e en F Geeraert en Karei Meskens op de ererangen. Te ZELE IN "EERLIJK DUURT LANGST" won Jules Boone de le prijs maar Alois Temmeran met de 2e, 3e en 7e prijs liet zich het beste resultaat aanmeten. Pierre De Schrijder, René Van den Hof. Leon Christiaens en Jules De Beule konstateerden vroege duiven. Series waren er voor Pierre De Schrijder, Jules Boone en Louis Dhondt. Bij de jaarlingen werd het een overwinning voor Louis De Vijlder met een goed resultaat voor André Van Avermaet met de 2e en 21e van* 3 duiven en de le serie voor Gustaaf Van Jules Boone, William Verlaeckt Hespen met de 4e en 18e. Ernest De Kinder, Jules De Beule, Louis Dhondt en G. Van den Abbeele. BENO Albert De Mesmaecker won de eerste prijs te Ov Met het duel tegen Beveren werd bij S.C. Lokeren nog geen punt gezet achter het seizoen 1977-78. Sporting mag er dan niet bij zijn in de Heizei dat heeft niet belet dat de tricolores het druk hadden in de afgelo pen dagen. Dinsdag was men le gast hij S.K. Roesclure, het team van Henk Hou- waert dat terugkeert naar derde klasse, terwijl zaterdag a.s. te 16 u. een wedstrijd voorzien is te Oudenaarde tegen de plaatselijke derde klasser S.V. Dinsdag 23 mei strijdt Sporting zelfs op twee twee fronten aangezien de hasisploeg te 20 u. een wed strijd speelt te Diest terwijl de reserven in het stedelijk sportstadion te Lokeren hun uitgestelde kompetitie-wed strijd spelen tegen Ander lecht. Tenslotte moeten de ucfa's, die kampioen speel den in hun reeks, nog twee maal in het veld tegen de uefa's van Anderlecht die in dc andere nationale reeks beslag legden op de titel. Nog voethal genoeg dus maar op het transfertfront blijft het anderzijds bijzonder kalm. Ogenschijnlijk althans want op dit vlak is er nu eenmaal een ongeschreven wet dat slecht6 de resultaten wojjen vrijgegevei de onderhandelingen met de nodige handtekeningen wer den onderschreven. Er zijn immers konstant kapers op de kust, zeker wanneer de schat de moeite waard is. Het gevolg van deze taktiek is wel dat er een stroom van geruchten en gissingen de ronde doen. Maar met betrekking tot Sporting zijn zelfs die gissingen van „men sen die het kunnen weten" afgezwakt nadat het vast stond dal Pfaff bij Beveren blijft en Braems opteerde voor zijn betrekking in het onderwijs. Bij Lokerse S.V. was er de afgelopen dagen wel nieuws le rapen in verband met mu taties van spelers. In eerste instantie was er de komst van Lucien Huth die een trainerskontrakt onderschreef van 2 jaar. Hij volgt dus Cuido Ferket op die slechts één seizoen de teugels in handen hield bij S.V. Het kontrakt van Ferket liep slechts één jaar. Die wijzi ging kwam overigens niet verrassend aan. S.V. had im mers voor het seizoen zwa re inspanningen geleverd om de ploeg te versterken. Maar ondermeer ingevolge diver se kwetsuren bleven dc ver wachte resultaten uit. Lucien Huth zal het nu op de hank moeten waarmaken. Hij was destijds bij Anderlecht de doublure voor Jean Trappe- niers en speelde ook voor Maccahi toen deze ploeg 'n hoofdrol speelde in bevorde ring. Wat het spelerspotentieel be treft kon men inmiddels het vertrek noteren van Jaak De Blccckcre die definitief overgeschreven werd naar tweede provincialer FC Des- telbergen. Anderzijds is S.V. zelf vrij wel rond met Jos Smolders, de gewezen doelman van Beerschot en Crossing Schaar beek, die 36 is en bijgevolg een vrije transfer! kun on derschrijven. Dat Smolders hel nog kan bewees hij vo rige weck nog op het veld van S.V. waar hij met Spar ta Buggenhout te gast was. Lokerse SV verloor op eigen veld de finale van de beker van het Waasland teges» 5velta Melsele

De Voorpost | 1978 | | pagina 22