LIEFHEBBERSSPORT AALST Damesvoetbal B.V.B.(Kamillekes) Zwemmen AALSTERSE JONGE ZWEMMERS EN ZWEMSTERS IN DE KIJKER TE BRUGGE KAATSVERBOND DENDER ATLAS ENIG THUISWINNAAR MICHIELS VERRAST FLINSTONES V.K. OLYMPIA VIJF JAAR VOLLEYBALVREUGDE Petanque ALOSTA STEEDS IN DE KIJKER GEMAKKELIJKER DAN VERWACHT VERBROEDERINGS MATCH VEERLE- SETOK(DAMES) 19-5-1978 - De Voorpost De ploeg van het jeugdhuis Ypsilon die de finale (EL) van hel voetbahornooi jeugdhuizen met 1-0 van Tuf-tuf KAMILLEKES JUPILLE 4-0 Ook in de testmatch tegen Jupille-kampioen van de provincie Luik bewandelde Kamillekes het zegepad. Jupille werd zoals de eind cijfers laten blijken eerder gemakkelijk weggespeeld door een eens te meer zeer knap akterende Aalsterse formatie, die de tegenstan der flink verbaasde. De nochtans talrijke Luikse supportersschare kon zich slechts een paar keer laten horen in de eerste speel- helft toen Jupille enkele stekelige tegenstoten lan ceerde. Doch voor het grootste gedeelte verliep de wedstrijd ook toen op de veldstrook van de Waalse meisjes. Het territoriaal overwicht kwam toen echter niet op het score bord, om dat Kamillekes wel met eni ge pech in de afwerking had af te rekenen. De 0-0 rust stand was zeker gevleid voor Jupille dat wanneer het dan toch sporadisch in de aanval kwam, goed werd opgevangen door een knap spelende Aalsterse verdedi ging, waarin Muriel Mackenzie op een voor haar ongewone plaats, een markante verrichting op bracht. MacKenzie die nor maal in de aanval speelt moest nu de gekwetste ver dedigster Ingrid Peerlinck vervangen. In de tweede speelhelft was er nog slecht een ploeg op het terrein. De Aalsterse meisjes speelden hun tegenstanders gewoon van het kastje naar de muur zodat de Luikse kolonie er zelfs akelig stil bij werd. Een sterke indruk latend Kamillekes kreeg dan ook loon naar werken. Het was Trees Van Geert die de lont aanstak en met het ope- ningspunt het verweer van Jupille deed afbrokkelen. Jupille verdedigde met man en macht doch kon niet ver hinderen dat de cijfers nog grotere afmetingen aanna men. Nicole Boone verdub belde de voorsprong terwijl Veerle De Wint en Trees Van Geert de Aalsterse aanhang insgelijks lieten juichen. Al leszins een ruim verdiende zege met niet eens overdre ven cijfers, die door vol gende elf werd voor mekaar getrapt: Magda Bambust; Muriel Mackenzie-Hilde Sergant-Christine-Van Hende-Uhisele Ghesquiére- Monique De Schrijver-Greta Van Hauwermeiren-Mia Ser- gant-Veerle De Wint-Trees Van Geert en Nicole Boone. Wissels Ingrid Van den Neucker, Daisy Van Roy en Brigitte Limbourg. Nu moet Kamillekes optornen tegen Overpelt. De Limburgse meisjes die reeds deel uit maakten van de hoogste af deling hebben dus al een zekere ervaring. Niettemin vertrekt de Aalsterse forma tie zeker niet kansloos. Ze lieten trouwens vorige week te Nieuwrode op alle kijkers een uitstekende en verras send goede indruk. J.V.H. Tijdens de zwemmeeting te Brugge-schiftingen voor de grote prijs van de stad Mol- hebben meerdere Aalsterse jongeren zich in de kijker gehesen. Ze bewezen daar bij hun gestadige vooruit gang en hun prestaties la ten alleszins het beste ver hopen voor de toekomst. Deze vaststelling moet dan uiteraard een jenorme vol doening betekenen voor de trainers Willy Haecken Her man Braeckman. Ter illu stratie laten we hierna de uitslagen volgen. 100 m vlinder, bei. meisieR- 3e Paelinck Kristien OI l.dö.U 100 m vlinder, kad. meis jes: 1e Van Thienen Annelies 62 1.15.6 100 m vlinder dames: 1 e Braeckman Chantal 1.15. 2 100 m vlinder benj. jongens 1eMerganYves 66 1.32.6 100 m vlinder, kad. jongens 1. Buys Alain 63 1.13.5 100 m schoolsl. meisjes 2e Permentier Murielle 67 1.31.2 100m Schoolsl. min. meis jes 4e Rooms Ingrid 64 1.26.8 5e Cobbaert An 64 1.32.4 100. m. schoolsl. kad. meisjes 1e Sergeant Rosita 62 1.20.2. 100 m schoolsl. min. jon gens. 4e Bonnaerens Heinz 65 1.29.8. 100 m schoolsl. kad. jong. 5e Medaerts Eddy 63 1.26.0. 7eRaesGino 63 1.29.5. 100 m rugslag bej. meisjes 3e Porre Marleen 66 1.36.0. 100 m rugslag kad. meisjes 1e Bombaert Anne 62 1.20.4. 100 m rugslag min. meisjes 3e De Breucker Dirk 65. 1.16.9. 100 m vrije slag benj. meisjes 1 e Rooms Carla 66 1.09.8. 100 m vrije slag min. meis jes 3e Van Den Broeck Erica 65 1.19.9. 7e Van Schuylenbergh Vé- ronique 65 1.25.1. 100 m vr. slag benj. jongens 1e De Breucker Bart 66 1.12.0. 100 m vrije slag min. jon gens. 1e Coessens Erwin 64.1.00.4. 100 m vrije slag kad. jongens 14e Permentier Pascal 63 1.13.1. Siefaan Van der Stichelen van Eendracht Aalst liet de overige deelnemers meters achter zich (JR) Finalist van eigen tornooi FC Nieuwe Wijk Hofstade (EL) Finalist van voetbahornooi FC Nieuwe Wijk. FC Broekkant Baasrode (EL) Uit de einduitslag (15-7) kan men voldoende afleiden dat A- tlas niet veel last had, om in ei gen trapezium Appels van zich te houden. Die eindscore wijst op een zeker overwicht van A- tlas, dat meteen de enige ploeg was die de inzet thuis kon hou den. St. Appolonia in zijn eigen vertrouwde omgeving noch tans. kon zijn gasten voor geen problemen zetten. Het was voor Erpe zelfs slechts een koud kunstje om een ruime winstmarge te verwerven Erpe vormde immers een meer ho mogeen geheen dan zijn te genstander. Deze mocht dan ook vlug alle illusies opdoeken. Fonteintje moest voor eigen volk de duimen leggen voor Erembodegem. Deze konfron- tatie kende een zeer spannend verloop, en het was pas in hel slot dat Erembodegem deze wedstrijd in zijn voordeel kon beslechten. Nieuwerkerken - Lebbeke had insgelijks een ge- lijkopgaand verloop. En ook hier bleef men tot bij het einde onzeker nopens het eindrezul- taat. Berlare won te Mespelare. De thuisploeg beet nochtans Kranig van zich af doch moest uiteindelijk zwichten. De zege van de bezoekers kan moeilijk worden aangevochten J.V.H. De uitslagen St.Appolonia - Erpe 7-15 Fonteintje Erembodegem 14-15 Nieuwerkerken - Lebbeke 14- 15 Atlas - Appels 15-7 Mespelare - Berlare 12-15 Ingrid Peerlinck de flankverdedigster van Kamillekes liep vóór een paar weken een knieblessure op. Men vreest dat de meniscus geraakt is. De Aalsterse speelster zal nu door Dr. Rombouts onderzocht worden en indien zulks nodig moest blijken zo spoedig mogelijk aan de knie geopereerd worden. J.V.H. Op de zesde speeldag heelt Flin- stones zijn eerste'nederlaag opge lopen. Bij het sterk spelend Mi- chicls. dat stilaan de verwachtin gen zal inlossen, liep Flinstones, een vooral in cijt'erverhouding verrassende nederlaag op. De I5-6 eindcijfers onderstrepen vol doende de supprematie van de thuisploeg. Michiels speelde wel licht z'n beste wedstrijd van het seizoen tot dan toe, en Flinstones betaalde het gelag. Het lopnum- mer H.O.K E. - Belskes kende zoals verwacht een tamelijk span nend verloop De bezoekers haal- oen uiteinüeli|k het laken naar hun kant. Voor H.O.K.E. betekende dit ook de eerste nederlaag van de kompetitie. Gelet op wat Belskes voor het voetlicht bracht was het voor eenieder eens te meer duide lijk dat het de titel in zijn bereikt heeft. Belskes gaf trouwens blijk van een grote homogeniteit. Er was ook de eerste zege van RTT tegen hekkensluiter Eversem. dat toch voor een stevige oppositie zorgde. Heuvel-Denderzonen was een spannend geval waarin de on zekerheid tot in de ultieme minu ten gehandhaafd bleet. Heuvel hield dan toch de punten thuis. Normale zege van Groenendalers in de wedstrijd tegen Odessa. Groenendalers heeft zich aldus onmiddellijk herzet van de afgete kende nederlaag die het de week voordien bij Flintstones had opge lopen. De uitslagen Heuvel - Dendcrzonen 15-14 H.O.K.E. - Belkses 10.15 R.T.T. - Eversem 15-9 Michiels- Flinstones 15-6 Groenendalers - Odessa 15-8 Het programma voor 21 5 Kluizenaars - Groenendalers Odessa - Michiels Flinstones - R.T.T Eversem - H.O.K.E. Belskes - Heuvel J.V.H. Nu zaterdag heeft de verbroederingswedstrijd Setok (dames)-Veerle plaats. Deze wordt om 15.30 uur gespeeld in het Osbroekstadion te Aalst. De selektie- ploeg van Setok werd vorige vrijdag in een trainings kamp klaargestoomd. Volgende speelsters maken er deel van uitLydia en Nadine De Meester, Carine en Hilde Maes, Jeanine Impens, Greta Berckmoes, Son- ja Raes, Emilia Roels, Marianne De Baere, Irma Fierens, Vlemynck Chris, Linda Delausnay, Simonne De Waele, Chris Timmerman, Julia D'Hollander. Er werden zes speelsters aangeduid van F.C.Hardy, zes van V.K.Hamme, 1 van F.C.Leberg, 1 van D.N.Haal- tert, 1 van Freddy Girls. Om 11.30 uur is er een ontvangst voorzien op het stadhuis te Aalst. Deze dag wordt besloten met een gezellig samenzijn in de zaal van het café Bristol Grote Markt te Aalst. Men heeft de intentie deze verbroedering Setok-Veerle jaarlijks te laten plaats grijpen. J.V.H. Voor vijf jaar (mei 1973) toen enkele mensen van de K.W.B. onder impuls van Georges Van der Steen er aan dachten de stramme spieren meer soepel te maken, door het beoefenen van de volleybalsport, heeft wellicht niemand gedacht dat het naderhand zo een vaart zou lopen. In die vijf jaar onderging deze formatie inderdaad een enorme gedaanteverwisseling en de volleybalaktiviteit werd langzamerhand over het gan-. se jaar verspreid. Men neemt nu immers deel aan deK W B kompetitie die in de zomerperiode plaats heeft en anderdeels wordt deelgeno men aan talrijke tornooien. Het hoogtepunt is ontegenspreke lijk het jaarlijks tornooi dat in het kader van de Aalsterse sport week wordt georganizeerd. Daarbij wordt onder impuls van Mare Tas ook deelgenomen aan de «Beker van de Den derstreek» Deze laatste organisatie nam inderdaad zo een hoge vlucht dat men aan een volgende uit gave denkt. Bovendien kan men voor de «Beker van de Denderstreek» rekenen op de steun van'" de schepen van Sport, Jeugd, Vrije Tijd en Ge zinszorg Eddy Monsieur. Er werd in de loop van dit vijfjarig bestaan ook aan de jeugd gedacht. Men kreeg met de inschakeling van de jeugd ook een wissel op de toekomst. Het leitmotief is en blijft echter «voor jong en oud». De samenbundeling van alle krachten heeft daarbij reeds voor menig sukses ge zorgd Sedert november 1974 werd het terrein van het St.- Maartensinstituut ter beschik king van V.K. Olympia gesteld en dit betekende meteen de echte aanloop van de klub. Dit was meteen een enorme steun voor de klub die de heer Directeur Van Gijseghem en de j toenmalige pastoor E.H. Goe- j thals" die aldus daadwerkelijk meewerkten'" hiervoor zeer i dankbaar zijn. Ook de Heer Verhulst bracht door het leve ren van de truien en wedstrijd ballen zeker enorm bij tot de j! ontplooiing van V.K. Olvmpia. Men kon ook rekenen op de steun van senator Wim Verley- sen die een prachtige en waar devolle wisselbeker schonk. Sedert haar ontstaan heeft de- klub al enkele wapenfeiten op haar aktief: 1974 laureaat van 't tornooi Ocarina te Aalst; 1977: 4® in eigen tornooi 4® in tornooi Sporta Hamme Bronzen medaille in jeugdhui- zenkompetitie De wintercompetitie van de zone Vlaanderen waarin alle clubs zich hardnekkig en spor tief verdedigd hebben, en die daardoor een succes werd, is gedaan. Zo betwistten de spelers en speelsters van Alosta op 30 april het clubkampioenschap. Zoals steeds werden de wed strijden hardnekkig betwist, zoals steeds dreef de olie bo ven, maar ook werd bevestigd dat sommige mindere goden zich stilaan ophijsen naar het niveau van de vedetten. Bij de heren kwamen Ameloot, Bac- kaert, De Witte Mare, De Witte Jozef, De Mol. Van Damme Louis, Van Belle en Van de Meerssche in 1/4 finale. Uitein delijk werd, na een hoog staande finale, Jeannot Bac- kaert clubkampioen met een 15/14 zege op de eeuwige Van Damme. Wat hoopvol stemt is dat in dit hoofdpeloton een paar beloftevolle jongeren zitten, naast president Ameloot die op een grote vorm drijft. Bij de da mes kwamen mevrouw Van Damme en Mevrouw Ameloot in finale. Tenslotte werd mev. Ameloot (Andrea De Bruycker) verrassend clubkampioene voor de favoriet Denise Van Vaerenberg (mev. Van Dam me). Wij begroeten de deel name van meerdere dames en hopen dat zij op deze weg zul len voortgaan. Op 4 mei pakte Alosta uit met zijn groot zomertornooi Een zonnige dag tussen veel re gendagen. en een opkomst van 98 tripletten, zowel van Vlaan deren als van Antwerpen, Bra bant en Henegouwen, waaron der de elite van de Belgische petanquewereld. In de uitslag was het al La Cambre dat de klok sloeg: overwinnende her- entriplette Menegotto- Gaspari-Zol, overwinnende damestriplette Vanderbiest- Vermeulen-Cochini. en over winnaars voor de wisselbeker. De triplette Simon-Hemon- Lafontan van La Besace werd eervol verslagen in finale bij de heren; de damestriplette Renerius-Lafontan-Embourg van La Besace was eveneens tweede. De Alostaploegen be haalden een bevredigend re sultaat, in aanmerking geno men dat meerdere goede spe lers die dag meewerkten in de organisatie en dat anderen zoals b.v. de tripletten Van de Meerssche, Borms en De Rid der Gust. niettegenstaande een meer dan behoorlijk spel- gehalte, niet in de top geraak ten door tegenslag. In de prij zen was de triplette De Witte J-Van Lysbeth en Van Belle. Op 6 mei had en het interclub- kampioenschap van de zone Vlaanderen plaats op Alosta. Eens te meer was het weer van de partij. 48 tripletten van 16 ploegen. Sportieve strijd met een niet te kloppen Alosta (14 overwinningen op 15) Voor Alosta speelden: Dan Damme Louis. Van der Meersch Fr.. De Witte Jozef. Van Lysebeth Remi, Van Belle Laurent. Rombaut Martine, Onckelinckx Bob. Van Haudt Erik en Backaert Janot

De Voorpost | 1978 | | pagina 23