Knappe zege Refs voetballen VC Berlare tien jaar en kampioen WORDT PANTERS BAASRODE ZONDAG KAMPIOEN P0NYK0ERS TE SCH00NAARDE Sportieve minder-validen Ziï&r jong BERLAARSE JUDOTRAINER EDDY BAERT TWEEDE DAN Marc Renneboog en Dirk Vervecken (Bambrugge) naar S.K. Aalst MARC NAGELS (KAVD) NAAR PUTTE Dentfermonds Üefhebbersvoetbalverbond wil uitbreiden Beker van Zele liefhebbersvoetbal Pros Verschelden naar Rac. Boonwijk VOLLEYBAL ONVERWACHT BASKETBAL Basketbalclub Grambergen O/nder Ons zoekt trainer-coach KAATSEN R. DSELEMAN LAAT LAATSTE PLAATS AAN BOB !N ZIELS KAATSYERB0ND TAFELTENNIS TTC-Lebbeke voor de tweede maai, kampioen van België SK. Aalst heeft twee voorspelers aangetrokken. Bij R. Bambrugge werd Mare Renneboogy broer van Guy die reeds bij SK speelt, weggekocht. Mare Renneboog was vorig seizoen goed voor 22 doelpunten. Anderdeels zal Dirk Vervecken naar SK terugkeren. Vervecken speelde vorig seizoen voor FC Denderleeuw. Ieder jaar heeft deze spits echter een vrije transfer. Vervecken scoorde bij FC vorig seizoen ook meerdere goals zodat de Aal- sterse aanval terdege zal versterkt zijn. J.V.H. De Dendermondse Mark Nagels, waarvan reeds voor het einde van de kompe titie was meegedeeld dat hij niet langer bij KAVD zou voetballen, heeft een overeenkomst voor 1 jaar getekend bij Putte-Kapellen. Een andere Dendermonde- naar, Peeters, vertrekt en gaat zijn voetbalgeluk bij Rac. Boonwijk beproeven. (mvw) Zaterdag 27 mei voetballen op het terrein van Heusden de Oostvlaamse voetbalscheids rechters. Zeven Oostvlaamse vriendenkringen nemen aan het tornooi deel. Also (Aalst-Den- dermonde) en Wetthra zijn eveneens van de partij. Groot favoriet Is Gent al zal ook fel rekening moeten gehouden worden met Also. De klassementswedstrijden starten te 13 u. en de finale wordt rond 17 u. op gang gefloten. De beker voor de Het Dendermonds llefhebbersvoetbalverbond zoekt met een rui mere kompetitie voor de dag te komen en doet hiervoor een beroep op alle Dendermondse liefhebbersploegen. Dit alles Is tot uiting gekomen tijdens een informatievergadering die werd ge houden op het stadhuis te Dendermonde. Op vraag van voornoemd lief- hebbersverbond werden alle ge kende liefhebbersklubs door de stedelijke sportraad samenge roepen. Sportraadvoorzitter C. Vermeulen schetste de huidige toestand bij het liefhebbersver- bond en beklemtoonde dat een bredere uitbouw van de llef- hebberskompetitie niet alleen een logische beloning zou In houden voor de inzet die het bestuur zich reeds enkele ja ren getroost, maar ook het liefhebbersvoetbal als dusda nig zou ten goede komen. Verbondsvoorzitter Albert Van Dievoort riep de aanwezige clubafgevaardigden dan op om zich onder het Dender monds liefhebbersbanier te ko men plaatsen- „Dendermonde heeft liefst 34 llefhebbersclubs, wanneer deze in de toekomst afzien van deelname aan niet- Dendermondse tomooien, moe ten we de grootste kompetitie kunnen krijgen die voor het ogenblik op liefhebbersgebied mogelijk Is". Na de voor- en nadelen te hebben afgewogen en ook een oproep te hebben gedaan opdat clubafgevaardigden ook de rangen van het hoofdbestuur zouden komen aanvullen, wer den de clubafgevaardigden aan het woord gelaten. Hieruit bleek dat de bepaalde terug houdendheid inzake aansluiting Met 15 ingeschreven ploegen gaat de tweede uitgave van de Beker van Zele voor liefhebbersvoetbalploegen naar een sukses. In de 1/8 finales werden er bijzonder spannende wedstrijden betwist, waaruit de winnaar maar kwam na het trappen van penalty's. Bekerhouder Jovanda, ZW Straaljagers en Telelec kro pen reeds in een favorieten- rol. Ook Wolkom won vlot tegen het Gemeentepersoneel, maar zou volgens de organi- tors de reglementen in ver band met de aangesloten spe ler niet nageleefd hebben, met een forfait nederlaag tot gevolg. Uitslagen F.C. Kouter ZV Straaljagers 1-5 FC Welkom - Gemeentepersoneel 5-1 (na aanvaarding klacht 0-5) FC Uilen - Juvenes 2-0 FC Moderne All Keep 0-0 (penaltys 4-2) Pros Verschelden, die vorig seizoen wegens familiale omstandig heden zijn trainerschap bij Eendracht Sint-Gillis moest laten varen, zal volgend seizoen Racing Boonwijk onder zijn vleugels nemen. V.C winnende ploeg wordt ge schonken door de h. Gilbert Dermaut, voorzitter van de provinciale scheidsrechterskom- missie en de falr-playbeker door PSC-lid Ghislain Bats. HET PROGRAMMA 13 u. Gent - Also; 13.30 u. Waso - Wetthra; 14 u. Het Noorden - Oudenaarde; 14.30 u. Waso - Geraardsbergen; 15 u. Gent - Het Noorden; 16.30 u. Geraardsb. - Wetthra; 16 u. Also - Oudenaarde; 17 u. Fi nale. De volleyballende meisjes uit Berlare (er kwamen ook simpatize- rende jongens opdagen) beklommen de trappen van het gemeente huis voor een officiële ontvangst. Dat mocht wel kampioen spelen doe je niet ieder jaar en een eerste decennium vieren is evenmin een doordeweekse gebeurtenis. bij het Öendermonds llefheb- bersverbond zijn oorsprong vond In de reglementering die volgens sommigen niet streng genoeg is. Voorzitter Van Dievoort stelde dat net hoofd bestuur bereid was de regle mentering aan te passen aan die van de KB VB en bepaalde overeenkomsten met deze na tionale federatie af te sluiten om de standing van de Den dermondse kompetitie te ver hogen en reglementair te ma ken. Besloten werd aan alle Den dermondse clubs binnen de 8 dagen een inschrijvingsformu lier te laten geworden en over een drietal weken een nieuwe vergadering te organizeren om de zaken definitief vast te leggen. Ook de oprichting van een jeugdkompetltie werd ter sprake gebracht en zal tijdens de volgende vergadering beke ken worden. Tot besluit kan gezegd dat er een goede kans In zit dat de kompetitie, die tot heden met acht ploegen werd betwist, zal worden uitgebreid. FC De Post is alvast besloten de rangen te komen vervoegen. Wie nadere inlichtingen be treffende het Dendermonds llefhebbersverbond wenst te ontvangen kan zich steeds wenden tot de heer Van Die- voort Albert, Weggevoerdenstr. 20 te Dendermonde. Hoe dan ook de vroede heren van Berlare, met bur gemeester Willy van Sande, schepenen Vercruyssen, Moer. man, Thibau, De Vos en Jacobs als voortrekkers, had den eraan gehouden de smash- ende lobbende dames plech tig te begroeten en lieten na dien ook een natje en een droogje aanrukken. Burgemeester Van Sande fe liciteerde de kampioenen en zegde dat hij hun verzuchtin gen raadde in een zaal kun. nen spelen. Een mirakelman is hij evenwel niet en alles wordt in het werk gesteld om mettertijd Berlare aan de nodige dndoorsportinfrastruk. tuur te helpen. Voorzitter Janssens vond het fijn dat de kampioenen van 2de Provinciale naar het ge meentehuis mochten komen. Hij was een beetje bezorgd over het feit dat nu in een zaal moet worden gespeeld, voorziening die er in Berlare, zoals trouwens in de meeste gemeenten niet is. Hij wi'.de er graag mogelijkheden zien ontstaan om te Berlare zelfc indoor te kunnen trainen nu men toch aan de verbouwing van de brandweerkazerne toe is, kan er wellicht aan ge dacht worden om daar een ruimte ter beschikk'ng te stellen. Janssens zwaaide het wierookvat over degenen die alles hebben gedaan om de damesvolleyklub in het goede spoor te houden. Vooral se- kretaris Herman Carlier en Frans De Bock, de duivel doet alles, hebben zich steeds totaal ingezet. Met sekretaris Carlier heb ben we een bompje opgezet over de toekomstplannen van de vereniging de kompeti- téemetchen worden te Loke ren betwist, maar dat kost 1.000 fr per wedsrrjet, of een minimum van 12.000 fr per seizoen. Toegangsgeld nr.g niet worden gevraagd, rnders ligt d8 huurprijs van de zaal hoger. Elders vernamen we dat Ber. lare financieel kan rondko- Z. Zele heeft de heenwed strijd in de finale voor het algemeen kampioenschap 4e provinciale in de volleybal kompetitie tegen JW Wet- teren II met 1-3 verloren. Zaterdag te 19 u. wordt in Wetteren de terugronde gespeeld. (mvw) Het zou al erg mis moeteni lopen, moest Panters Baasrode zon dagvoormiddag op de eigen Dorpsplaats de kampioenstitel in eerste provinciale nog verspelen. De situatie te gunstig. Toch moet er gewonnen worden tegen Eenhoorn Bazel, dat met Panters zelf en Wasocub Waasmunster de derde kandidaat is voor de twee promotieplaatsen. SV Telelec - Milan Olub 4-0 Chiro Sjalom Cabrita 1-1 (penatys 3-1) Viola Jovanda 1-7 Wedstrijden zaterdag 27 mei terrein A 14 uur Straaljagers - Gameentepersoneel terrein A 16 uur FC Uilen - Moderne terrein B 14 uur Telelec - Shiro Sjalom terrein B 16 uur Jovanda - FC Remia Wedstrijden zondag 28 mei 1/2 finales terrein Eendracht om 14 u. wedstrijd tussen de winnaars op terrein A 16 uur wedstrijd winnaars op terrein B. BENO. De rekenkundige situatie is de volgende. Op één wedstrijd van het einde staat Panters twee punten voor op Wasocub Waasmunster en Eenhoorn Bazel. Waasmunster moet op ver plaatsing bij het veroordeelde Deinze en die slotmatch mag normaliter geen moeilijkhe:d worden. Maar de grote schok is zeker de match PANTERS Deze gevestigde 2e prov., welke ambitie heeft om volgend Jaar door te stoten naar eerste provinciale, zoekt een trainer-coach met ervaring. Gebeurlijke kandidaten kunnen kontakt opnemen met de heer E. Van Cauteren, tel. (052)21.73.78 BAASRODE - EENHOORN BAZEL van zondagvoormid dag 11 uur Indien Panters v/iir.t is het kampioen en promoveert het naar bevor dering. Ruim verdiend. Indien er toch een verrassing op het scorebord mocht komen en Panters' verliest, dan staat er nog een eindronde met drie op het programma om de twee stijgers aan te duiden en dan wordt een reeds veel te lang uitgesponnen kompe titie nog met een paar weken verlengd Maar wij duimen voor PAN TERS BAASRODE, dat nor maliter zondagvoormiddag op eigen terrein kampioen van Oost-VIaanderen wordt. Voor doorzetters in het Pan- tersbestuur als de Heren Tas, Co'.laert, Stevens en Vevt, on er maar enke'en te noemen ware het een mooie beloning voor hun blijvend geloof in Panters, ook in de periode dat het minder goed ging. BENO. Zondag 4 juni krijgen we te' Dendermonde (Schoonaarde) op de wijk Eegenen, de 6e ponykoers die de inrichters aldaar voor een liefdadig doel .brengen. De opbrengst zal immers voor de verbe- teringswerken dienen van de kerk. Ook de vorige edities brachten steeds heel wat paardenliefhebbers op de been en de organisatoren rekenen er op u dan ook weer te ontmoeten. Meer dan 100 pony's zullen er de start nemen zodat weer voor spektakel zal gezorgd worden. De snelle dravertjes zullen het opnemen tegen de plaatselijke kampioenen Jina, Minuut en de eeuwig jong blijvende Furie. De liefhebbers weten dat het nog steeds de moeite loont even èen namiddag vrij te maken voor deze spannende sport. Da start wordt gegeven om 14.30 u. ANDRE men door het organizeren van een bal en het uitbaten van een «gelegenheidsbierwinkel» tijdens de kermisdagen. Het loopt dus allemaal zoals het moet. Wijzelf maken één voorbehoud als streekblad brengen we graag volledige informatie over wat in ons volleywere'.dje gebeurt. De kontakten met Berlare zijn niet gemakkelijk. Niet om dat de goede wil zou ontbre ken, doch naar verluidt zou niemand van het bestuur te lefonisch te bereiken zijn om details over de matchen te verstrekken. Daar moet even wel een mouw aan te passen zijn. RODANIA 8 GALLANT ZILVER ROOS 12 Een mooie overwinning voor de Kille-jongens die in deze toch wel boeiende wedstrijd meteen op voorsprong klom men en zelfs een 1-5 kloof konden slaan. Toen viel de ploeg ten prooi aan enige ze nuwachtigheid wat Rodania toe liet om terug te keren tot 4-5. Gallant Zilver Roos her pakte zich echter gepast en mocht rusten bij een 4-6 stand. De tweede helft bracht een identiek spelbeeld Rodania werd op een 5-10 achterstand geplaatst maar kwam toch nog even gevaarlijk opzetten tot 8-10. Maar meer stak er voor hen niet in. Met deze overwinning en mede door het verlies van AB Patat, komt Gallant Zilver Roos op de 2e plaats in de rangschik king. Deze week kan aan de Kille weer een goede zaak worden gedaan als men weet dat wedstrijden als Comidac - Rodania en Ons Vermaak - AB Patat op de kalender voorko men. Gallant Zilver Roos van zijn kant krijgt Charlies Club op bezoek en zint op weerwraak voor het bekeravontuur dat nog vers in het geheugen ligt. Er hangt dus spanning in de lucht, hopelijk wordt het spel peil hierdoor niet beïnvloedt, en krijgen we een boeiende vertoning. TerreinKillestraat Aanvang 15 u. Lik. Rubbens kreeg het aanvankelijk moeilijk tegen Anglo Pils. Veteraan Marcel Van Langenhove was eens te meer outstanding en dit resulteerde in een 3-3 stand. Eddy De Saedelare had zin in ballen overkeren en zijn ploeg liep hierdoor tot 7-3 uit, maar aan de rust milderde Rubbens tot 8-5. Het zag er naar uit dat Anglo Pils een punt zou halen met een 8-7 stand, maar Marcel Van Langenhove kreeg onvol doende steun van zijn maats met een 15-8 eindscore als resultaat. Leider Ford Neyt had tegen Bea Pat geen tegenstand en van een lutte was er dan ook nauwelijks sprake (2-15). De lutte Renault Dieleman - BOB was in de le helft een span nende vertoning en de 8-7 tussenscore verduidelijkte dit. In de 2e helft kwam bij Dur- men André Van Laere in het trapezium en dit bracht een gunstige wending voor Diele man met de 15-10 eindstand als resultaat. BOB haalde ver diend een matchpunt. Zaterdag a.s. op de batlodroom van Ford Neyt in de Stapstraat de grote lutte tussen leider Ford Neyt en belager Likeuren Rubbens. De winnaar zou wel eens de nieuwe kampioen van het Zeels Kaatsverbond kunnen zijn. KLASSERING 1. Ford Neyt 17 2. Lik. Rubbens 16 3. Anglo Pils 8 4. Bea Pat 6 5. Renault Dieleman 4 6. BOB 3 WEDSTRIJDEN VOOR ZA TERDAG 27 MEI om 15 u. Ford Neyt - Lik. Rubbens (Marcel Claus) BOB - Bea Pat (René Van Driessche) Anglo Pils - Ren. Dieleman (Theo Wauters) BENO Nadat TTC Lebbeke A er voor de derde opeenvolgende maal in geslaagd was het kampioenschap van Oost-VIaanderen In de wacht te slepen, diende de ploeg op zaterdag 20 mei, te Burcht, aan te treden voort de Nationale Eindronde. In de finale diende TTC Lebbeke het op te nemen tegen het sterke Bevel A (TTC Nijlen), een klub die, ter informatie, met zomaar tien ploegen aantreedt in de tafeltenniskompetibie. Na een taktische discussie wist ploegkapitein Marcel De Bruyne de meest voordelige opstelling op papier te zetten. Een beroep werd gedaan op Hector Inzó, Danny Vermeu len en Marcel De Bruyne. Na spannende wedstrijden be haalden de Lebbekenaars een voordeelsstand van 5-3, zodat de laatste wedstrijd niet eens meer betwist diende te wor den. Proficiat dus aan de jongens van voorzitter Pierre Bosman. Het is toch een prestatie, tweemaal tereke het kam pioenschap van ons land ifl de wacht te slepen. Het sukses van de Lebbeekse A-ploeg werd nog beklem toond door de jeugdploeg, die in finale tweede eindigde le gen een sterke Antwerpse jeugddelegatie. In de jeugd ploeg traden Wim De Ruys- scher. Mare Boeykens en Gilbert De Smet aan, In de individuele reeks slaagde Danny Vermeulen er in zich in de C-reeks tweede te rang schikken. (vrp) Na vele maanden voorbereiding is Eddy zondag na een moeilijk examen te Brussel erin geslaagd tweede dan te, worden. Met zijn vroegere tegenstrever op vela Oostvlaamse en nationale kampioenschappen, Rudi Van Petegem, heeft hij dit examen voorbereid. Dat beide judokas technisch bekwaam en moreel sterk de tatami betraden was vooral te danken aan Eddy die op nationaal vlak geen enkele kursus of stage overslaat. Het bestuur en de judokas wensen langs deze weg Eddy dan ook hartelijk proficiat. Tijdens de openluchtspelen van Dynamica te Lebbeke werd ook aan speerwerpen gedaan door de minder-validen Dynamica Dendermonde Destaat5 jaar. Dat werd met een sportmeetlng gëvSêrd te Lebbeke.

De Voorpost | 1978 | | pagina 23