LIEFHEBBERSSPORT AALST GEEN GREINJTE MEEVAL, KAMILLEKES - OVERPELT 2-3 'DRIEMAAL CHRIS VLEMINCK DE HOORN BEKERLAUREAAT NEDERLAAG VAN BELSKES Damesvoetbal B.V.B.(Kamillekes) Setokdamesvoetbal SELEKTIE SETOK 4-1 VEERLE Basketballiefhebbersverbond RTiV De Voorpost - 26-5-1978 - 27 Het is nu een uitgemaakte zaak dat de Aalsterse damesploeg Kamillekes volgend seizoen niet tot de hoogste damesvoet balafdeling zal behoren. Het verloor met 2-3 van Overpelt een wedstrijd die het evengoed had kunnen winnen. De Aalsterse meisjes hadden geen greintje meeval, want tweemaal werden re in een korte periode door het doelhout van een verdiend doelpunt gehouden. Op de koop toe werd het eerste jjjegenpunt van de tegenstander (C)Uit flagrant en opmerkelijk bui- ^lenspel gescoord. Het was nochtans allemaal goed be- bonnen voor Kamillekes die ben denderende start kenden «jn fluks naar een 2-0 voor sprong stevende. In het eerste kwartier werd de tegenstander gladweg overspeeld met twee vroege goals als logisch ge volg. In de 7e minuut profi teerde de steeds op vinkenslag liggende Trees Van Geert van een minder geslaagde terug speelbal om het openingspunt te scoren. Amper drie minuten later was het 2-0. De Overpelt doelwachtster kon een schot van Monique De Schrijver niet pareren en de goed gevolgde Veerle De Wint duwde binnen. Kamillekes had zich uiteraard geen betere start kunnen dro men. In de 17e minuut milderde Overpelt. De Aalsterse verde diging geloofde in buitenspel en reageerde gewoonweg niet en de Limburgse voorspeelster kon dan ook onbedreigd sco ren. Amper een minuut later was de achterstand wegge- weekt. De Aalsterse meisjes waren nog niet herzet van die opdoffer of het was 2-2. Aalst voerde de forcing doch zonder konkreet rezultaat. In de 55e minuut trapte Veerle De Wint tegen de deklat terwijl voordien Trees Van Geert de staak had getroffen. Na de rust zou Over pelt dan toch de akties verleg gen en dit overzicht had het winnende doelpunt als gevolg. Naar het einde toe kwam Kamil lekes nog dicht bij de gelijkma ker. Oude God en Overpelt promoveren naar de hoogste afdeling terwijl Kamillekes op een zeker eervolle derde plaats eindigde. J.V.H. °P Ofschoon de Setokselektie i paar effektieven moest missen |~-Soqja Raesdie haar kat stuurde en Linda Delausnay (ziek) heeft |4eze een royale zege verworven. lijk ien| no-I EnHet liep inderdaad zeer goed in datle selektieploeg, die haar tegen- atsjtander zelden aan bod liet ier*komen. Vooral Chris Vleminck n9"betekende een bestendige be- Jreiging voor de bezoekende ^Verdediging. Ze lukte drie doel- ^S) punten en bekroonde al dus een puike prestatie. Bij de rust kon men reeds vermoeden dat de Selektie zou winnen. Deze had in de eerste tijdspanne niet alleen een veldoverwicht opge bracht doch dit ook met een paar doelpunten in de verf gezet. Veerle kon wel te 2-1 terugko men maar mocht dan in een korte tijdspanne alle illusies opdoeken. De stand evolueerde fluks naar 4-1. In de tweede periode kwam Veerle nog slechts sporadisch in de aanval tegen een knap kombinerende Setok- ploeg. Chris Vleminck lukte drie treffers terwijl ook Irma Fierens scoorde. Speelden voornoemden een opmerkelijk partij dan hijsten ook Jeanine Impens en Marianne De Baere zich in de kijker. Al met al een voortreffe lijke prestatie van de dames- ploeg van Setok, terwijl Veerle in de maand Augustus op eigen veld op een «sportieve weer wraak» aast. J.V.H. atf Dral^°°r *"ina'e van de - Beker der Stad Aalst» die in het kader van de senkalsterse Sportweek werd gespeeld in de zaal J. lieremans heerste nagtr een grote belangstelling. De Hoorn en Bel Isolever hebben die niet alrijke kijkers op een zeer genietbaar kijkstuk vergast. Een finale- itle- vedstrijd die pas in de ultieme seconden door Marc Cornelis in zijn rbij>eslissing werd gegooid. Spanning was dus schering en inslag, ties die Ms Dc Hoorn dan uiteindelijk lau- 'nj*aat werd dan is deze zege, op de ""talreep afgedwongen, het produkt in een grote inzet en van de tref- Marc Cornelis, die in tweede periode een markante 7 ■»bp 11 shotprestatie liet noteren. kbe Hoorn nam een uitstekende lanloop. Het werd 6-0 langs Van Ier Speeten en Sterck. Deze flinke jtart hield voor Bel Isolever Sack ten waarschuwing in. Het rea- cerde dan ook dadelijk langs Van n cr Ghijlen en Gerrit Troch zodat et score bord naar 10-11 evo- leerdc. Bel had wel pech toen larc De Saedeleer vrij vroeg in de R-hatch wegens knieblessure naar e invallersbank moest. Tot bij de 'y ust zou dan met wisselende kan- ans(en worden gestreden. De beide ken '^Sen gaven mekaar geen duim- reed toe. (25-26). Na de rust jael »eek de spanning op geen enkel ogenblik. Ook in deze periode zouden de beide ploegen hun faam immers gestand doen. De Hoorn kon zich opnieuw een kleine voor sprong opbouwen (32-28) langs Van der Speeten en Cornelis, maar een knap spelende Veuillefon en Troch zorgden opnieuw voor aan sluiting. Op een bepaald ogenblik zou De Hoorn dan toch de indruk wekken naar de zege te stevenen toen Mare Cornelis uit zijn kram men schoot. Deze tilde met rake afstandsworpen het scorebord naar 42-34. Bel Isolver schakelt dan lluks over naar een man voor man verdediging en De Hoorn valt als het ware stil. Langs Van Geit en Troch zette Bel Isolver Sack de situatie recht in een vrij korte tijd spanne. (46-48). Daarna komt het echter op zijn beurt nog moeilijk tot scoren Het werd 50-50 langs Mare Cornelis die een paar secon den voor tijd de winnende korf scoorde. Bel kon nog wel eens af drukken doch dit gebeurde te overhaast om aanleiding tot een korf te geven. De heren Tavernier en Lootens overhandigden na deze propagandamatch de beker van de Stad Aalst aan de winnende ploeg, voor wie Cornelis (22), Van der Speeten (13, Sterck (9), Coor- eman (8), DeSwaef, Thijsbaert en De Sadeleer speelden. Voor Bel Isolever Sack speelden: Troch (21), Veuillefon (10), Van der Ghijlen (6), Van Geit (6). De Rid der (3). D'Hacse (4) en De Saede leer. De troosting werd door Olympia en Koszen gespeeld en rczulteerde in een even afgetekende als ver diende overwinning van laatstge noemde. Koszen beheerste de wedstrijd. Het was trouwens haast doorlo pend baas in dc rebound langs Kiekepoos en Rasschaert. Laatst genoemde deed het ook aanval lend zeer knap en kreeg 20 punten achter zijn naam. Ook Mare Smet had als spelverdeler een ruim aan deel in de overwinning van Kos zen. Hij wasgoed voor21 punten. De wedstrijd evolueerde van meet af aan in het voordeel van Koszen dat het scorebord op 6-16 en op 8-24 zette. Bij de rust luidde de stand 22-36 en afgaande op wat die eerste periode had gebracht kon men toen reeds een zege van Koszen vooropzetten. Olympia bij wie Huylebrocck en Blanckaert meest in de kijker kwamen her leidde nog wel tot 33-43 doch Mare Smet met treffers vanop af stand ontnam zijn tegenstander snel alle illusies. Het werd 44-65 waardoor Koszen zeker werd van een derde plaats, in deze mini- kompetitie -Beker der Stad Aalst». De doelpunten: Koszen: Smet 21, Rasschart 20, Steurbaut 10, Kiekepoos 7, Rubbrecht 6, Renders 4. Olympia: Huylebrocck 13, Blanc kaert 10, De Neve 7, Van den Borre 8, Van Eeckhout 6, Arijs 4, Ringoir 4. De eindstand: 1De Hoorn, 2. Bel Isolever Sack, 3, Koszen, 4. Olympia JyH De nederlaag van Belskes is uiteraard de verrassing van de trapezium van de leider won hield met de zege de spanning in lecente speeldag. Heuvel dat met oneven punt verschil in het de kompetitie. Heuvel gaf ook de bedenking mee dat het als titelkandidaat zeker niet afgeschreven is. Het heeft de kompetitie uit haar eentonigheid gered. Belskes- Heuvel heeft aanleiding gege ven tot een spannende wed strijd die pas op het laatst in het voordeel van de gasten wen telde. De beide ploegen heb ben trouwens hun vooraan staande plaats in de klassering zeker niet verloochend. Hek kensluiter Eversem heeft vrij onverwacht voor een stevige oppositie gezorgd in de wed strijd met H.O.K.E. De meer vooraanstaande bezoekers wonnen dus niet zo gemakke lijk als men had vermoed. Flin- stones won na een spannende ontmoeting van R.T.T. dat op bepaalde momenten de indruk liet te kunnen zegevieren. R.T.T had de niet gerinae han- dikap dat 't Moortgat, zijn bes te speler trouwens wegens spierletsel moest missen. Mi- chiels haalde bij Odessa een logische zege, en dat was ook het geval voor Groenendalers dat bij Kluizenaars weinig te genstand ondervond. De uitslagen: Kluizenaars - Groenend. 5-15; Odessa - Michiels 8-15; Flinstones - R.T.T 15-13; Eversem - H.O.K.E. 10-15; Belskes - Heuvel 14-15. J.V.H Schepen De Neve patroneerde 1de tennisspelers. Uit de 14 kandidaten werd Luc De Bolster eerste. Mevrouw Dora Van Derels werd eerste in haar /categorie (EL) Burgemeester D'haeseleer houdt van wandelen. Met 26 deelnemers vertrokken ze. De oudste deelneemsier was Mevr. Brothaert en de jongste Didier Lefèvre (EL) Schepen De Maeght organiseerde een fietsrally. Van de 19 deelnemers werd van de dames Marina Paridaens eerste en van de heren Frans De Groeve (EL) Schepen Hooghuys nam de kaatsers onder zijn hoede. Een ploeg van het stadsmagazijn nam het op tegen dié van het stadhuis (EL) Schepen Blommaert moet het hebben van de voetbal. In een wedstrijd Politie staandetegen de Vriendenkring van het stadhuis (zittend) wonnen de politiemannen het van het administratief perso neel met 2-0 (Fl.i

De Voorpost | 1978 | | pagina 27