SO MUCH FUN IN THE SALTSTREET BOLHOEDENPARADE TIJDENS BRITSE WEEK 4 - 26-5-1978 - De Voorpost GOt> SAVE tkf oueeJ! Mei burgemeester D'haeseleer, schepen Bourlon en een paar bestuursleden van de dekenij Zoutstra- ten op kop trok men met bolhoed en paraplu of in Schotse kledij door de Zouts traten zo naar de Engelse Pubs (EL) Daar er geen sanitaire installaties voorzien waren moesten de British-aleproevers hun behoeften doen in het W.C. van het stedelijke politiebureel! len bemanningsleden van tanks op de Chieftain tank en zijn tegelijkertijd muzikanten. Zij komen overwegend uit Fife en Glasgow, maar er zijn twee Engelsen bij, waarvan een trommelinstrukteur is en de an dere in het bezit van 'n certifi- kaat van Pipe Major. Onvergetelijk op artistiek en daarenboven in zijn geschie denis roemrijk in het 22ste (Cheshire) Regiment dat re gelmatig marcheerde in de Zoutstraat en op zondag een druk bijgewoond konsert gaf op de Grote Markt. Het Regiment werd in 1689 op de Rhoodee (de huidige ren baan) in Cheshire op de been gebracht door Hendrik, de ze vende Hertog van Norfolk, om in Koning Willems veldtocht te gen Jacobus II in Ierland te gaan vechten. Het werd later bekend als het «22nd of Foot» en in 1782 als het Cheshire Regiment. Vandaag de dag vindt men zowel het nummer als de naam van het graaf- schao terug in zijn titel. Het regiment kreeg z'n «Sprig of Oak» kenteken (eiketwijg) toen een detachement ervan tijdens de slag bij Dettingen in 1743 koning George II voor een vijandelijke aanval onder een eikeboom kon behoeden. In zijn 289-jarig bestaan werd het Regiment al zowat overal ter wereld ingezet. Tijdens we reldoorlog I bestond het uit 23 geveschtsbataljons en kreeg het 91 'Battle Honours'. Daar van schreef het 1 ste Bataljon er 35 op zijn naam, met als ge denkwaardigste overwinning de Slag van Mons. In de tweede wereldoorlog bestond het Regiment uit zes bataljons", alle met mitrailleursfunctie, en kreeg het 53 'Battle Honours'. Fluiten, trommels en trompet ten maken van oudsher deel uit van een infanteriebataljon. De voorlopers van het Corps of Drums waren ongetwijfeld reeds op die eerste parade op de Rhoodee in 1689 aanwezig. Militaire muziekkapellen zijn van recentere oorsprong en men noteert hun aanwezigheid in het infanterieregiment voor het eerst in het midden van de 18de eeuw Van de '22nd Re gimental Band' wordt in ar chiefmateriaal 't eerst melding gemaakt in 1758 ter gelegen heid van een parade op Wind sor Castle, toen het overigens reeds goed scheen uitge bouwd. Alle Britse infanteriere- gimenten hebben hun eigen muziekkapel en trommelaars korps, hoornblazers of doedel zakspelers De leden van de muziekkapel van het 22e zijn allemaal getrainde verplegers, die in oorlogstijd worden inge zet in veldhospitaal en medi sche opvangcentra Het Corps of Drums vormt echter een normaal jagerspeleton. De huidige kapelmeester is Mr. R Allsopp en de Band sergeant Major (BSM) is Mr. J. Robin son. Tijdens de twee en een half jaar dat de kapel in Minden gesta tioneerd is, heeft zij een toer- nee ondernomen op de Ber mudas en speelde zij in Parijs, België, Nederland, Berlijn en over de hele Bondsrepubliek. Zij trad ook op bij vele belang rijke manifestaties ter gelegen heid van de Zilveren Jubileum viering die vorig jaar in Enge land plaatshad. Onlangs bracht de kapel een plaat met regimentsmuziek uit. Wij vroegen hen hoe ze Aalst hebben meegemaakt. «Oh fi ne, realy fine». Ook zij vinden ons allerbeste mensen. Komen jullie terug? «We hope so BOLHOEDEN Een paar betrokkenen bij het gebeuren hebben ons ge vraagd toch maar niet te schrij ven dat burgemeester D'haese leer tijdens de bolhoedenhap pening op maandagavond in een goedgemutste bui de om staande aanwezigen in de Britse pub een «toernee- generale» beloofde als de hele vrouwelijke delegatie hem maar een zoen in ruil kwam ge ven. Dat moet de burgemees ter nogal wat jolijt en werk heb ben opgebracht en nadien een zak duiten gekost. Maar omdat wij geen onheuse jongens zijn en onze sensatielust liever ver doezelen reppen we hier met geen woord over dit anekdo tisch voorval. «Kisses for me, save all your kisses for me zullen we maar zingen. Wat we wel mogen vertellen is dat de Draeckenieren nog eens de hoofdvogel kwamen schie ten met een aantal Engels- brouwen komposities over het Britse reilen en zeilen in de kei zerlijke stede. Menig scotch en Veel belangstellenden genoten van de muziek van de Iste Bn. The 22nd Regimental Band. Hun prachtige uniformen waren reeds een attraktie op zichzelf JM De Draeckenieren waren weer op pad. Het Vredeplein werd in Tri-Pod Square herdoopt (JM) Vervolg blz. 1 De «secretary book-case» (98.000 fr.) is uniek. Aan de straatkant een «Punch and Judy Show»; poppenteater uit de tijd van koningin Victoria dat werd opgesteld op de Engelse stranden en de kinderen een vleugje moraliteit moest bij brengen. Punch is immers de vaderfiguur terwijl Judy het moederkarakter uitbeeldt, waarrond dan een aantal an dere poppen (öls de lelijke kro kodil) hun inbreng in het ver haal akteren. MUZIEK Aan muzikale franjes ontbrak het de Britse week totnogtoe niet. De Schotse pipers van het 4th Royal Tank Regiment dat in 1974 werd opgericht onder de leiding van Pipe Major Elder, vroeger van de Royal Scots Gragoon Guards, hadden hun doedelzakken en trommels mee. Het 4th Royal Tank Regiment rekruteert uitsluitend in Schot land. De leden van de Doedel zakken (en Trommels) zijn al- Heel disciplinair brachten ze wereldberoemde marchen (JM) De verantwoordelijken van de Whitbreadpub poseren met een biertje in de hand (JR) toont dat de sfeer op het Coli- netplein prettig geblazen was en dat geen enkel noemens waardig probleem de ge smeerd lopende organisatie een kink uit de kabel kwam trekken. Wat een pluim waard is voor de heer De Sutter in eerste instantie. Hij is hoedan- ook het brein waaruit de idee paraat zal staan voor grafische rondritten in de stad. Vanavond om half negen is er in de St. Martinuskring ook een (grafi sche) filmvoorstelling met kos teloze deelname aan tombola (reis te winnen). Morgen (za terdag) loopt de kunstam- bachtmarkt op en rond het Brits dorp (van halftien 's ochtends huis de New Orleans Jeggi Band (inkom 150 fr). Maandag, «last but not I drink», afscheidszoenen I verbranding van de Brfc week-pop die gallerij Piè Coecke momenteel nog r het maken is. See you later alligator René T Burgemeester D'haeseleer en de Britse Ambassadeur werden bij de opening van de Britse Week der Zoutj <j ten voorafgegaan door twee Schotse doedelzakspelers (JR) pale-ale is gevloeid maandag avond. Zo'n vocht moet later, na passage door maag en blin dedarm, een uitweg vinden. Probleem voor organisatoren en drinkebroers want in het Bri- tisch Drop Village was de water-closed tot maandaga vond niet gearriveerd. Maar de politie is gedienstig en gast heer. Vooral dan wanneer burgervader D'haeseleer (op zondagavond) met zijn sche penen) kwam varen op de wa teren van de ontlasting. Alweer zo'n kleine anekdote die aan- van de Britse week te Aalst is ontsproten. De brave man heeft zich samen met een team medewerkers krom gewerkt aan de hele opzet en kon hal verwege de tiendaagse prat gaan op sukses. HEDENAVOND BRADERIJ Als u dit leest op de verschij ningsdag (vrijdag) kan u nog te recht naar de braderij die he denavond wordt gehouden in de Zoutstraten en de Sint- Jorisstraat. Even eraan herin neren dat de Engelse bus weer doorlopend tot halfzes eni F aanwezigheid van beeldhdh wer Enrico Leclair) Verder i liberatie van de kinderteké' wedstrijd en om halfvier promenadekonsert en optelP met op kop keizer Kamiel, lt prinsenkamer, prins Michel, Id Feestkomitee en bloemen!kl Magda In het dorp start oP een konsert van Roland M| ci en Shirley Cameron, 's Avoïtc honky-tonk in een van beV pubs. Zondagnamiddag hert ni ling van vorengenoemd opf'e den en 's avonds in het sfiD g< Id< Hoeveel wegen de paarden die deze bierkar trekken(JR)

De Voorpost | 1978 | | pagina 4