CVP-JONGEREN REORGANISEREN ZICH KLACHTENBURO EERSTE «12 UREN VAN AALST» ERKGR0EP BOMEN PARK NODIGDE UIT TOT '"'ANDELEND LEREN «OPENBARE WERKEN» DEELT MEE: Aalsterse flitsen De Voorpost - 26-5-1978 - 5 Wanneer het bestuur de zorg moet dragen voor onderhoud en instandhouding van een omvangrijk wegennet (rijkswegen 40 km - onderhoud voetpaden en in bepaalde gevallen riolering; buurtwegen groot verkeer 120 km; kleine buurtwegen 181 km; andere - stadwegen 198 km) en tevens moet instaan voor een belangryk aantal gebouwen (administratie, veiligheidskorpsen, gebouwen met sociale, kulturele en sportfunktie, scholen, huurwoningen), b het vanzelfsprekend dat er een massa vragen zyn om problemen op te lossen en gebreken te herstellen. De aangifte geschiedt op de Door het inrichten van een meest verschillende manieren klachtenburo wordt alle infor- (schriftelijk, telefonisch, per- matie gecentraliseerd en de soonlijk) en deze informatie stadsconducteur. die gelast is bereikt diverse personen. Zo- met de leiding van dit buro, kan doende is de koördinatie onmo- aldus een beter geordende planning opstellen. Het klachtenburo is te bereiken op de telefoonnummers: 21.57. 51 - toestel 159 77.31.70 schriftelijk: afdeling Openbare Werken, Kapellestraat 8, 9300 Aalst Men kan er tijdens de bureelu ren steeds terecht voor volgende aangelegenheden: wegdek: herstellingen riolering: aansluitingen, ont stoppingen voetpaden: aanpassen, aanleg gen. herstellingen, verzakkingen (idem voor boordstenen) openbare verlichting: herstel lingen onbevaarbare waterlopen: rui- mingswerken. overwelven en verleggen van beken landbouwwegen: herstellingen voetwegen: herstellingen, ver leggen of afschaffen T.V.-F.M. distributie: uitbrei dingvan het net.defekten Op telefonisch verzoek worden tevens alle nodige aanvraagfor mulieren toegestuurd o.a. aan leg voetpaden, aansluiting riole ring, stedebouwkundige attes ten, bouwvergunning, enz. Wij vestigen de aandacht van het publiek op het feit dat niet enkel persoonlijke problemen kunnen gemeld worden, maar ook alle gebreken die vastgesteld worden en de openbare veilig heid in het gedrang kunnen brengen. De CVP-Jongeren van Aalst bespraken verleden vrijdag in 't Apostelken het nieuw plaatselijk inwendig statutair regle ment waarbij Aalst de énige afdeling van de provincie is die over dergelijk reglement, geïnspireerd naar de nationale richt lijnen, beschikt. De CVP-Jongeren achten een degelijk regle ment noodzakelijk voor eventuele reakties i.v.m. de voor hen ongunstige toestand in het plaatselijk bestuur. De Jongeren willen komen tot Ook een plaatselijk verkie- een ^ekere autonomie tegen over de partij maar uiteraard willen ze wel in de geest van de partij handelen. Het recht hun eigen meningen te mogen ver kondigen vragen ze dan ook wis en zeker. Om lid te worden van de CVP-Jongeren moet men in de leeftijdskategorie 18 tot 35 vallen. Dit lidmaatschap sluit U automatisch aan bij de CVP-Partij wat omgekeerd niet het geval is. Er komt een plaatselijke raad met een uitvoerend orgaan, het bureau. De Raad vergadert mi nimaal driemaal 's jaars maar 't bureau ten minste éénmaal per maand. Om de autonomie te vrijwaren mag de voorzitter geen effektief politiek mandaat bekleden. Vanaf september wil men ook kommissies oprichten in ver band met de problemen van het gemeentebeleid. zingsreglement werd onder de loepe genomen. Het bestuur van de CVP-Jongeren dient te worden aangesteld binnen de zes maanden volgend op de gemeenteraadsverkeizingen en vernieuwd na drie iaar be leid zodat voor elke bestuurs periode er tweemaal een be stuur moet worden aangesteld. Stemgerechtigd hierbij is wie minstens één jaar lidmaat schap heeft maar voor een kandidatuur voor een politiek mandaat zijn twee jaar lidmaat schap vereist. Het reglement zelf is een uitge kiende tekst van 12 pagina's. Het huidig CVP- Jongerenbestuur bestaat uit: voorzitter Luc Van Besien (053/77 93 22), sekretaris Chris Kindermans (053/70 48 67). Leden: Ann Bouwens, Jo Cau- wel, Marcel De Nul, Bartel De Turck, Frans De Vos, Annelies Paul De Broe sprak over «Het Kultuurpaktvoor de CVP-jongeren (JM) Thybaert, Patrick Van den Eeckhout en Jean-Pierre Vlieghe Voor de omliggende deelge meenten zijn het Jos De Loose voor Baardegem, Eddy De Backer, Freddy Van Den Steen en Annick Van Molders voor der Borght voor Moorsel en Erembodegem, Eddy Co- Paul Doolaege voor Nieuwer- ckuyt en Paul Stockman voor kerken. Herdersem, Frieda De Brouwer LH en Veerle Daelemans VOOR Hofstade, Willy De Greef voor Meldert, Vera Van Zondag 11 juni e.k. beleven rallyrijders en sympatizanten de 13de uitgave van de 12 uren van Gent. Een uitgavedie meteen de 1ste «12 uren van Aalst» wordt genoemd. Het inrichtende Racing Team E3 dat in 1972, in samenwerking met het Racing Team Brisard, voor het eerst medeorganizator was van deze spannende race, is niet aan haar proefstuk. De zware erfenis van de 12 uren van Gent, nagelaten door het team Brisard ligt echter in ervaren han den. Om het geheel voor het publiek aantrekkelijker te maken schakel den de organizatoren over naar een dagrally, wat de administratieve rompslomp nog heeft vergroot. Het rally-minnend publiek zal er dh$ hen echter dankbaar voor zijn. EEN SPANNEND JT'l VERLOOP Dtcj De omloop die zich draait en wen- eljtelt in het gebied van Aalst, be el draagt ongeveer 70 km en moet 5 en| keer doorlopen worden. 1 (jPer omloop zijn in een gesloten M)circuit 5 snelheidsproeven (van 2 vortot 5 km) voorzien. De Voor hel geheel van de rally die- lerl nen dus 25 snelheidsproeven afge legd te worden. De verbindingsstukken tussen de gesloten circuits dienen door de deelnemers geneutralizeerd gere den te worden. jOm 10 uur in de ochtend wordt de j start gegeven aan de Garage Etn. Vanderhaegen, Kareelstraat 2/4 (aan het rond punt van de auto strade) te Aalst. De Etn. Vanderhaegen zijn ook de centrale plaats waar tijdens de rally alle inlichtingen kunnen in gewonnen worden. Hier worden later op de dag ook de uitslagen medegedeeld. Vanaf 9 uur 's morgens zijn hier programma's en roadbooks ver krijgbaar. De organizatoren wijzen er op dat deze rally meetelt voor het kam pioenschap van Oost- en West- Vlaanderen en de challenge UBRC-Alpha 2000. De eerste 12 uren van Aalst zullen naar wordt verwacht ook interna tionaal getint zijn. daar deelname wordt verwacht van o.m. een aan tal franse piloten. Vermoedelijk zullen aan de start een 100-tal piloten verschijnen. Voor het publiek wordt deze rally alleszins een aantrekkelijk schouwspel. Gedurende de duur van de omloop zullen de toeschouwers in de ge sloten circuits 5 maal 100 wagens voorbij zien racen in een spektakel dat van ronde tot ronde helser en sneller zal verreden worden. De aankoop van 1 doorlaatbewijs is geldig voor de 5 gesloten omlo pen. PRIJZENTAFEL Belangrijk voor de deelnemende piloten is ook de aantrekkelijke prijzentafel, die voorziet in een geheel van prijzen ter waarde van ruim 200.000 F. Dc winnaar van het algemeen klassement mag zich aan een kleuren-TV verwachten, terwijl de winnaar van elke reeks met een zwart-wit TV huiswaarts kan ke ren. Verder voorziet men een RAlLTOUR-reis voor 2 personen naar Rimini (10 dagen - alles inbe grepen). Uiteraard stelt ook juwelier ZWITSERLAND, tal van flonke rende prijzen ter beschikking. RUIME MEDEWERKING Hoe werklustig de 64 leden van het Racing Team E3 ook zijn. zonder de hulp van tal van mede werkers zouden zij het tijdens de 12 UREN VAN AALST niet kun nen klaren Het RODE KRUIS VAN BELG1E stelt tijdens de duur van de omloop zowat 30 brankardiers en 5 ambu lancewagens ter beschikking. In de garage Etn. VANDER HAEGEN zal ook permanent een dokter aanwezig zijn. De politie van Aalst verleent uiter aard ook zijn medewerking. Ook tal van kulturele verenigingen reiken de sport een hand door op de gesloten omlopen waar de snel heidsproeven gehouden worden, indien nodig, de piloten aan te manen om te vertragen of te stop pen door respektievelijk een gele «f rode vlag te zwaaien bij nakend gevaar. De UBA (Unie van Belgische Radio-amateurs) staat verder in voor perfekte radioverbindingen tussen de hoofdpost in de garage Vanderhaegen en de koersdirek- tie: 20 radioposten met daarbij 3 mobiele eenheden moeten dit mo gelijk maken. Langs de-gesloten omlopen ten slotte zijn ook takelwagens voor zien. Hopelijk blijven deze werk loos, alhoewel zelfs de grote klasse van de rallypiloten dit niet altijd kan garanderen. KOKEN KOSTEN GELD Daarom alleen al zijn de organiza toren volgende firma's en vereni gingen enorm dankbaar voor hun daadwerkelijke steun: Alpha 2000 - Aalst Autolux - Aalst Autovakverbond voor het Aalsterse Brouwerij De Gheest Aalst Caspa-sport Aalst Etn. Florent De Geyndt Temat Patisserie De Keyser Asse E3 - Family Magazine Music Electronics Erembodegem Sauna Maja - Erpe Etn. Vanderhaegen - Aalst Well Straler - Welle Zwitserland, uw juwelier Aalst e.a. De 1ste «12 UREN VAN AALST» (13de «12 UREN VAN GENT») zijn een realizatie van het RACING TEAM E3. Koersdirektie: Eddy DE GEYNDT. Adjunkt-direkteurs: Wilfried BETTENS en Francis SMET. Alle inlichtingen verkrijgbaar bij: Mariette DE GEYNDT Bodegemstraat 37 1740 TERN AT Tel. 02-582.26.16 Francis SMET Immerzeeldreef 31 9300 AALST Tel. 053-21.66.79 Onder leiding van de heer Luc Kieckens ging vorige zondag de derde parkwandeling door. De organizatie lag in handen van de Werk groep Bomen Park. Om 14.30 uur werd gestart vanaf de hoofdin gang \an het Aalsterse stadspark. De bedoeling was iets meer te Ivertellen (of iets meer te weten te komen) over de lentebloei van de Verschillende bomen. Er waren maar weinig deelnemers: slechts een tiental geinteresseer- Jen doken op. Dit kon echter geen stempel drukken op het opti- tnisine van de inrichters. Bewijs hiervan een kort gesprekje: -(al behind) Ge kunt hier op de koppen lopen! - De heer Kieckens nntwoordde hierop: -Pas maar op: ge zoudt er kunnen tussen val- 'och werd het een interessant gc- iecl. Er werd niet zozeer langs dc >rcde, bestaande wandelpaden jewandeld, maar ook door de ggitruiken via kleine, minder he iende paadjes. Opmerkelijk was lejiicr wel het feit dat dc deelnemers htcr elkaar wandelden, om toch weinig mogelijk van de aldaar roeiende Hora kapot te trappen, oor de heer Kieckens cn zijn skundige helper, de heer Van :n Brenipt. werden heel wat wc- iswaardigheden verteld. De laderen van de esdoorn werden iproken en de Noorse esdoorn :rd vergeleken met de gewone, rode esdoorn, waarvan het blad op de Canadese vlag voorkomt, groeit hier niet. Verder werd de meidoorn nader bekeken: hij toonde de wandelaars zijn typi sche rode bloempjes met twee stempels, waaronder het vrucht beginsel zit. Deze boomsoort groeit in het wild in kalkrijke stre ken. Hierbij ons is hij aangeplant. Verschillende kleine kiemen wer den benoemd: een plantje van tien centimeter hoogte, met twee blaadjes heette ineens «es», een groepje bladeren kreeg de naam van «viooltjes». Tegelijk werd er gewezen op dc verschillende soorten schors: één van de herkennings-kenmerken Voor de vierde maal dit seizoen wandelde Luc Kieckens met nutuurliejhebbers door het Aalsterse park (JM) van een boom. De witte schors van een zilverberk werd getoond en er werd gewezen op de afschilfe rende, afwisselend grijs-groen- bcige schors van de plataan. Ongeveer dertig meter rechts van dc hoofdingang staat 'n merk waardige boom: de Japanse No- teboom of Gimgko. Hij staat aan geduid op de plannen onder het nummer B 26. De heer Kieckens wees erop dat dit één van de weinig voorkomende fossielbo men is. De soort is ongeveer twee miljoen jaren oud! Het is de enige soort die uit die tijd is overgeble ven. Maar ons artikel wil de des kundige uitleg van de inrichters niet weergeven. Lezers die zich interesseren aan de wetenswaar digheden omtrent de bomen en andere planten kunnen zeker eén volgende maal deelnemen aan de leerrijke en gezonde uitstap, die niets kost. Wij houden u op de hoogte! Tot slot komen wij echter met een aanklacht: verschillende nestkast jes iagen op de grond. Sommige zelfs met het uitgetrokken nest naast! r. DEV1JVER Uit de Dender werd het stoffelijk overschot gehaald van Patrick Mackenzie. Deze 27 jarige jongeman uit de Moorselbaan was reeds op 12 mei als vermist opgegeven. De rijkswacht stelde een onderzoek in Nieuws van het Renaat Ravijtsfront. Zaterdag 20 mei 1978 werden uit de 17 kandidaturen 8 toneelverenigingen uitgeloot. Daar de Catharinisten vorig tomooi wonnen zullen zij automatisch deelnemen. Werden vervolgens uitgeloot: Nut en Vermaak uit Mariakerke, Ulenspieghel uit Vilvoorde, De kunstlievende Scheldezonen uit Zingem, De Scheldezonen uit Heusden, de Gentse Multatullkring, De Yverllngen uit Denderbelle en de Aalsterse groep 't Land van Riem. Als eerste reserve werd uitgeloot: Vreugd in Deugd uit Lede en 't Is lever die ons Leydt uit Wichelen. Zes toneelverenigingen zullen moeten wachten tot volgend tornooi om dan misschien meer geluk te hebben: Yver doet Leeren uit Gent, Sint Barbara, Arbeid en Kunst uit Aalst, Kunst, Licht en Vrijheid eveneens uit Aalst, Nieuw Leven uit Aalst; St. Piefer Vreugd en Deugd uit Geraardsbergen en Acta uit Halle. En zoals het by elke wedstrijd past kwam er één kandidatuur te laat binnen, nl. deze van de Iddergemse toneelgroep van het Davldsfonds. Fanatiek als we zijn zullen we flink duimen voor de twee deelnemende Aalsterse groepen, maar er zitten een paar steengoeie toneelverenigingen by de ultgelotenen waar de A als te naars echt zullen moeten tegen vechten om de begeerde titel binnen hun stadswallen te kunnen houden. D.P.A. uit Serskamp dacht in een grootwarenhuis in de Nieuwstraat vlug rijk te worden. Met 3.000 ff. goederen trachtte hij er onder uit te knijpen. Hij had geen geluk en de rijkswacht rekende hem in. The struggle for life binnen de P.V.V. gaat verder. Nationaal voorzitter Willy De Clercq nodigde senator Louis Waltnlel en burgemeester Louis D'haeseleer uit tot een gesprek. Tot nu toe lekte er niets uit over deze bijeenkomst. Maar wat biykt er, het arrondissementeel bestuur strekking D'haeseleer legde tijdens de spoedvergadering medio april aan de militanten voorlopige eigen arrondissementele statuten voor. De nationale leiding heeft nu deze statuten als werkmodel aanvaard voor een aanstaande vernieuwing van de arrondissementele P.V.V. besturen. Of de partijkaarten van burgemeester D'Haeseleer werden aangenomen is ons niet bekend. De officiële kaarten zyn nog steeds in handen van het arrondissementeel bestuur met haar zetel te Ninove. Naar ons gevoel tracht de nationale leiding een scheuring in het arrondissement te voorkomen, beide strekkingen hebben een wapen in de hand. De D'haeseleeristen hebben hun statuten, de Waltniel-gezlnden de kaarten. Hoe men beide strekkingen zal trachten in elkaar te passen, biyft voorlopig een raadsel. Ludovic De Ridder, Mechelseweg te Baardegem zit met een gat in zijn ruit. Een kogel afkomstig van een long rifle werd door een onbekende door de ruit gejaagd. Je ziet de rijkswacht is niet werkloos, want ook daar moet de dader worden van gevonden. Het gaat deze keer om een regeringsmedaille. Olivia De Roo, Franclne De Bolle en Ronald Schollaert nemen het tegen elkaar op donderdag 8 juni 1978 om 19 uur in de Stadsschouwburg. Tijdens dit openbaar eindexamen toneel brengen zij allerlei fragmenten van gekend toneeloeuvre. Hendrik Van Mieghem uit Erembodegem kreeg bezoek van dieven. Een paar kostbare voorwerpen werden ontvreemd, maar de rijkswacht heeft het hier gemakkelijk want zij volgen een ernstig spoor. Ook de stedelijke politie zit met een onderzoek opgescheept. In het lokaal van de Olympiaklub aan de Moorselbaan te Aalst werd muziekgerief ontvreemd. De garage Volkswagen kreeg verscheidene nachten bezoek van dieven die het gemunt hadden op de benzinepompen. Zekeringen en sloten werden verbroken en er werd lustig overgetapkt. Ook hier moet de rijkswacht trachten uit te vissen wie graag voor niets met zijn wagen rondrijdt. Er komt klaarheid In de zaal Karei Van Nieuwenhove. Op vrijdag 5 mei rond 19u30 verdronk hy in de Dender. Twee Aalstenaars, de 38 jarige Victor U. en de 40 jarige Jozef VDM geraakten slaags op het Jaagpad langs de Dender met Karei Van Nieuwenhove. De 27 jarige staat beter bekend als «den Carlos» en woonde in een karavaan te Erembodegem, was klant-aan-huis in een kafee aan de Nijverheidsstraat. De werkloze Jozef VDM woonde op een kamer boven dit kafee en gaf zijn stempelgeld aan de herbergierster af, waarmee hij op zeer goede voet leefde. Ook «den Carlos» had het voor de kafeebazin, hij mocht er zelf zijn pintjes tappen. Samen met Victor U reed Jozef VDM per fiets langs de Dender. Zij wisten dat «den Carlos» daar zat. Het kwam tot een hevige vechtpartij met het gekende resultaat. Beide vechtersbazen steken nu de schuld op eikaar. Wie getuige was wordt verzocht kontakt op te nemen met onderzoeksrechter Malbrain van Dendermonde. Ook bij de BOB kan men terecht op het nummer 053.21.03.04. f y\mwm halt nog steeds wat bij te leren tijdens zo n wandeling. Wie interesse lieejt kan zaterdag 10 juni om I4u30 ►uk met Luc Kieckens op pad door het stadspark. Afspraak aan de hoofdingang (JM) Wordt de wijk Drievelden omgetoverd tot een verkeersarme wijk waarde kinderen rustig kunnen spelen? Ook werd door de bewoners van deze wijk gevraagd de straten van «groen» te voorzien zoals in de Kroonstraat. Een volledig uitgewerkte dossier voor het Park in de wijk Drievelden zal klaar zijn eind juni 1978. Gevraagd werd het ontwerp ter bespreking aan de bewoners voor te leggen. Het is niet uitgesloten dat er een kaarthuisje en enkele speeltuigen voorzien worden. Wieeenstuiye bouwgrond zoekt zal misschien volgend jaar In de Kroonstraat zyn gading vinden. Het dossier aanvraag verkaveling is bijna klaar, maar het duurt zeker nog 3 maanden vooraleer het dossier behandeld is. Daar de stad nog achterliggende gronden moeten verwerven wordt minimum vijf maanden gerekend vooraleer deze «ruil» b geschied. Pas eind 1979 kan de stad beginnen denken aan de verkoop van de gronden. Roel Van de Plas

De Voorpost | 1978 | | pagina 5