PEN-DEUR EN BOEKENBEURS BIJ LEEDSE BIBLIOTEEK IET LEEDSE SPORTKOMITEE RICHT ZICH VOORNAMELIJK TOT DE LIEFHEBBERSSPORTEN VRIJWILLIGE BLOEDGEVERS GELAUWERD TE LEDE 00RDEGEMSE KLAPR00SJES GINGEN GOED VAN START ESSEN VERKEERSVEILIGHEID TE ERPE-MERE OPRICHTING VZW VOOR HET MENTAAL GEHANDIKAPTE KIND GEMEENTERAADSZITTING TE LEDE "«E Mare Galle ontvangen door Bondskanselier Bruno Kreisky De Voorpost - 26-5-1978 - 7 let Leedse biblioteekwezen is de laatste jaren zeker niet onopge- nerkt gebleven. Integendeel, enkele belangrijke gebeurtenissen lebben fundamentele veranderingen aangebracht. Als twee van de neest essentiële vermelden wij de verhuis van de bibliotheek naar de lieuwe lokalen in de oude rijkswachtkazerne en anderzijds in het ader van de fusie van gemeenten, de oprichting van de Unie der .eedse Bibliotheken. de inspanningen die gepres- ferd werden door talrijke perso en en instanties, zoals Davids- ands. Unie der Leedse Bibliothe- en, gemeentebestuur, maar op de erste plaats door de bibliotekaris ïevrouw Sonck en dit dan nog oor een hongerloon, een ware jealiste dus, hebben zeker hun re- ultaten opgeleverd. Waar de laat- te jaren het aantal uitleningen ormaal met ongeveer 2000 ste gen per jaar, viel er nu een stijging van meer dan 3000 uitleningen te noteren. Om nu de Leedse bibliotheek nog dichter bij de bevolking te bren gen, wordt er volgende zaterdag 27 en zondag 28 mei, ter gelegen heid van Lêe-Ommegang, een open-deur aktie gevoerd. Als bij komende attraktie is er ook nog een boeken- en platenbeurs dit om het Davidsfonds, de organisatie achter de bibliotheek, ook in een passend daglicht te stellen. Tevens zal van de gelegenheid gebruik gemaakt worden om ook nog de problemen waarmee de biblio theek zit wat meer te verduidelij ken. Enerzijds zoekt de Leedse bi bliotheek een hulpbibliotekaris, gezien het zeer vele werk er te verrichten valt ten gevolge van het stijgend sukses van de biblio theek. Keerzijde van de medaille is evenwel dat deze dienst van hulpbibliothekaris volkomen pro deo is. Dus er wordt een beroep gedaan op een idealist zoals Vlaanderen en zijn biblioteekwe zen er reeds meerdere kent. Anderzijds is er het probleem van de leeshoek. De ruimte hiervoor is wel reeds aanwezig en voorzien. Wat er evenwel nog steeds ont breekt, zijn de nodige naslagwer ken, een zeer dure aangelegen heid, en anderzijds zal er ook de nodige kontrole moeten zijn op de werken die zich in de leeszaal be vinden, of met andere woorden, er zal meer personeel nodig zijn. Ook de biblioteek' van Impe stelt enige problemen. Het lokaal waar deze op dit ogenblik gehuisvest is, wordt ook nog door andere ver enigingen gebruikt. De werken bevinden zich aldus in gesloten kasten. Dit is uiteraard een weinig interessante werkwijze. Nu heeft de Unie der Leedse Bi- blioteken en de Socio-Kulturele Raad een vraae eesteld aan het Schepenkollege om het gelijk vloers van het Impse oud gemeentehuis ter beschikking te •stellen van de Biblioteek en de bo venzaal in te richten als vergader lokaal, zodat open rekken zouden kunnen gebruikt worden. Het schepenkollege heeft nog steeds niet geantwoord op dit schrijven dat reeds een viertal weken ver stuurd werd. De Open-Deur-Aktie en de boeken- en platenbeurs gaat door op zaterdag 27 mei van 14 tot 20 uur en op zondag 28 mei van 10 tot 12 en van 14 tot 20 uur in de ge bouwen van de oude rijkswacht kazerne, in de Brilstraat. MON D.G. let Gemeentelijk Sportkomitee van Lede heeft voor enkele dagen en programma voor het resterend gedeelte van het aan gang zijnde kalenderjaar 1978 bekend gemaakt. Opvallend is dat de organiza- k~s zich voornamelijk richten naar de op liefhebbersbazis georgani- rde sporten. Een aan te moedigen initiatief. Er zijn ook een eetal massasportaktiviteiten voorzien. Het programma ziet er als lolgt uit: Oud-spelers van Lede welke doorgaat om 15 uur op 't Dorps plein van Lede. Maandag 14 augustus: hengel- wedstrijd op de visvijver St.-Jozef op de wijk Vogelzang te Lede met aanvang om 14 uur. Dinsdag 15 augustus: Fietstocht -Ken uw Dorp»: twee maal 25 km. Met inschrijving en vertrek aan de gemeenteschool te Oorde- Jorgen zaterdag 27 mei is er de inalc van het voetbaltomooi voor :fhebbersploegen -Beker van Ie» op het terrein Leeuwerik. 14.30 u. is er de troosting en 17.00 uur de finale, iterdag 10 juni: Golfbiljart 'ampioender kampioenen», een rdstrijd welke doorgaat in de Lelie en die om 20 uur begint indag 2 juli: kaatswedstrijd gem. Vertrek om 14.30 uur en in schrijvingen vanaf 13.30 uur. Vrijdag 18 augustus: propaganda tenniswedstrijd te Wanzele om 19 uur en om 21.30 uur: tweede fak- kelestafettenwedstrijd. Vrijdag 25 augustus: basketball wedstrijd met medewerking van Vlierzele Sportief. Zaterdag 23 september: wieler wedstrijd voor juniores KB WK. Eerste prijs gemeentelijk Sport komitee, met vertrek en aankomst aan café Metro, Vijverstraat te Lede. Zaterdag 30 september: eerste reeks van de kampioenschieting liggende wip in lokaal Fiesta 'te Oordegem. en dit om 15 uur. Vrijdag 17 november: tweede reeks van de kampioenschieting liggende Wip in lokaal café De Blauwe Kan te Oordegem, aan vang om 19 uur. Zondag 26 november: derde reeks van de kampioenschieting met eindklassement voor de deelne mers van Lede. Deze laatste reeks gaat door in de zaal St.-Jozef te Smetlede om 15 uur. Zondag 3 december: Cyclo-cross WAOD, kategorie A te Papegem om 15 uur. Verder is er ook nog een propa ganda veldloop voor de school gaande jeugd geprogrammeerd met als omlijsting een wedstrijd voor veteranen te Impe. De datum zal later bepaald wor den; dit wordt een organizatie voor de maanden oktober of november. Verder is er ook nog op zondag 4 juni vanaf 14 uur een intergemeen- tenspel in het Putbosstadion van Lede-Oordegem. Hiervoor dienen er elf proeven afgelegd: voetbal slalom, zaklopen, gezinskilometer, aflossingswedstrijden, traag fiet sen, korfbalwerpen en gezins- proeven. Dit interdeelgemeen- tenspel is voorbehouden voor alle inwoners van dc deelgemeenten Lede, Oordegem. Papegem, Wanzele, Impe en Smetlede. MON D.G. Volgende dinsdag 30 mei is er om 19.30 uur in de Raadszaal van het Kultureel Centrum op het Dorpsplein te Lede een zitting van de gemeenteraad. Het agenda ziet er als volgt uit: 1. Brandweer, aanpassing organieke verordening. 2. Grenskorrektie, advies. 3. Studiedag over «lnformatika en gemeentebeleid», motie. 4. Voorlopige vaststelling rooiplannen Speckaertweg - bw. 87 - Kode Katstraat - bw. 44 (1ste deel) St. Rochusbaantje - bw. 162 (herziening vorig besluit) 5. Aanpassen watemet Ledezijdestraat ingevolge wegenwerken. 6. Aanleg van riolering in Wijstraat - Lede, ter vervanging van afvoer in waterloop nr. 2; 7. Goedkeuren meerwerken aan BW. 5 en 23 - Beekstraat en Dries te Oordegem. 8. Princiepsbeslissing inzake aanleg sportterreinen - Lede. 9. Aanwendingen op buitengewone dienst: aankoop van stoelen en tafels voor vergaderlokalen. aankoop materiaal voor verbouwing: a) Melkerij Pastorij Impe c) Gemeentehuis Wanzele vaststellen ontwerp tot aanleg centrale verwarming pastorij Impe 10. Punt aangevraagd door raadsleden, hh. Van Achter, De Deurwaarder, De Bruyne, Ruyssinck, De Brouwer, De Pauw. «Standpunt van het Schepenkollege betreffende het voorbehou den van het Dorpsplein te Lede, ter gelegenheid van speciale gebeurtenissen». GEHEIME ZITTING 11. Zitpenningen gemeenteraadsleden, herziening per 1.1.1978. Met wat de eerste zonnige dagen hadden moeten zijn, is ook de zon beginnen te schijnen voor de Harmonie St.-Martinus en haar Klap roosjes uit Oordegem. smerige week zaterdag, 20 mei werden door de Vriendenkring van de v®JyijwiIlige Bloedgevers van Lede een aantal verdienstelijke bloed- zl)l\vers gelauwerd. Deze huldiging vond plaats in de vroegere gebou- 3ele*n van de melkerij en dit in aanwezigheid van een voltallig sche- 1 4%nkollege, enkele leden van het gemeentebestuur en uiteraard tal- te bloedgevers. Het was voorzitter Jean-Pierre Matthijs die de Pan|nwezigen verwelkomde, waarna hij het ook nog even had over de Inverse ambulancedienst van de Leedse Rode-Kruisafdeling. leilijl^ nh» na voerde Dr. Mathieu van de iling Aalst het woord. Hij :tstc in het kort de historiek het Internationaal Rode Kruis het ijveren van pionier Henri valmani. Voor de goede wind lelkc de Leedse afdeling de laat- ïtariP jaren in de zeilen heeft, dacht speciaal aan de bestuursleden 3r tG Smedt, Matthijs en Van der nx hueren. Hij dankte ook de vrij- lligc bloedgevers voor hun gra- >t d bloedgiften, waardoor jaarlijks h( telbare mensenlevens gered 3 z| >rdcn. Hij dankte hiervoor dc doe 0 bloedgevers welke de Leedse lieu kling nu heeft en tevens de le- (b( n van de Papegcmse afdol ine Witt, maandag 29 mei tot vrijdag 9 juni gaat er in de scholen van -Mere een «Veertiendaagse voor verkeersveiligheid» door. In het aal zullen 675 leerlingen van het basisonderwijs aan deze ekstra ten en oefeningen kunnen deelnemen. Een wedstrijd tussen de rllngen en hun klas geeft aan dit werkelijkheidsgetrouw derrichl een kompetidef karakter. Wie het minst aantal afpunten oploopt krijgt lovende woorden en navenante prijzen *ns een feestzitting, die doorgaat in de zaal van het klooster te e op vrijdag 9juni te 19u30. 2n imir tel :hot om: wa n ai 4 ui int woo et :aber idii ordeM ïn d 1 it he n' die zich sinds kort bij de Leedse afdeling aansloot. Ook haar leden werden in deze hulde betrokken. Daarna wijdde voorzitter Matthijs uit over het verder programma voor dit jaar en in het speciaal over dc kursus helper welke nog zal worden georganiseerd binnen af zienbare tijd. Speciaal voor deze laatste kursus vroeg hij dat er wal meer belangstelling zou komen dan dat tot nog toe het geval was geweest. Hij vroeg ook aan het gemeente bestuur dat zij eens zouden denken aan het vele belangeloos werk dat door het Rode Kruis reeds gepres teerd is geworden in het verleden en dit dan ook een zekere erken ning zou geven door eraan te den ken bij de oplossing van de pro blemen van de straatnaamgeving. Hij suggereerde een Rode Kruis straat of een Henri Dunantstraat. Daarna werd overgegaan tot het uitreiken van diploma's en medail les aan volgende verdienstelijke bloedgevers. Diploma van 10 bloedgiften: Julien Temmerman. Fernanda Vidy. Alfons Van de Voorde. Pe ter De Cock, Valentine Matthys. Sophie Van den Berghe. Paul Sa muel, Mane-Anne Van der Sijpc, Yvonne Lemaitre, Petrus Van Lintbergen, Lucien Claessens, Marie-Madclcine Keppens, Frans Cardon. Paul Roelandt. Georges Droessaert, Ademar Melkenbeke, Willy Nuel, Wilfried Moeren hout, Rutin Volckaert, Gustaal Van der Eecken. Willy Van Hau- wcrmciren, Helena De Decker. Willy Van der Steen, André Me- ganck, Robert Uyttenhove,. Erkentelijkheidslegpenning «De Pelikaan» voor 25 bloedgiften: Delphine Galle, Gustaal" Samuel, Maria De Wilde, Marcel Heer man, Jan De Backer, Christine De Backer. Dominicus Janssens, Phi lemon Van Impe. Erkentelijkheidsmedaille met bronzen kenteken voor 40 bloedgiften: Idé Vervondel, Alfons De Poorter en Jozef D'Haese. Erkentelijkheidsmedaille met zilveren kenteken voor 60 bloedgiften: Joseph Verhaege. Voor de afdeling Papegem: Diploma van 10 bloedgiften: Sylvia De Clercq, Herman D'Hauwe, Anny Van der Meulen, Irma Cornells, Willy De Geest, August Van de Velde. Albert Cas teels, Elis Guilloux. Diana Van Wassenhove. Etienne Meeanck. Emilienne Franck, Hilde Jans sens, Emiel Van de Velde, Maria Van Leuven, Maria De Rijk, Rosa Van Steertegem, René De Rick, Victor Janssens, Richard Van Au- denaerde. Marcel Coppens, Freddy Van Horebeke, Willy Vindevogel, Alfons Van Impe. Maria De Clercq, Remi Bloem, Hubert D'Hauwe, Remi Van den Berghe. Charles De Wint, Paula Meuleman, Julia Rahoen, Jozef Redant, Prudence Mory Erkentelijkheidslegpenning «De Pelikaan» voor 25 bloedgiften: Karei Ottoy, Yvonne De Meyer, Remi Coppens, Kamiel Janssens, Laurent Ponnet, Louise Van der Heyden, Clemence Van Impe. Theofiel Van de Velde,. Deze huldiging werd besloten in het lokaal Den Bonten Os met een lekker etentje en een gezellig sa menzijn achteraf Ook dat mag voor een goede bloedgever. MON D.G. Ook dit jaar zullen zij een hele resem kampioenschapwedstrijden afwerken en zij hopen uiteraard op misschien nog meer sukses dan vorig jaar, toen zij vijf Belgische en één Oost-Vlaamse titel behaal den. In ieder geval hebben zij deze laatste titel voor dit jaar toch ook reeds binnen schot. Op het Sint- Pietersplein te Gent kwamen ze ven Oost-Vlaamse korpsen samen om de eerste titel van dit seizoen te betwisten. Voor de Klaproosjes klapte het al onmiddellijk in de roos. Zij behaalden deze titel voor St.-Lievens-Houtem. Herdersem en eksekwo Lokeren, Ledeberg. Lochristi en Ninove Het was ten andere In deze laatste gemeente dat zij op tweede pinksteren tij dens een majorettenshow ook reeds heel wat sukses oogsten. Het programma ziet er nu verder alsvolgt uit: op 4 juni nemen zij te Lier deel aan het Benelux show kampioenschapen op 2 juli zijn zij van de partij te Knokke-Heist voor het Nationaal Kampioenschap. Daar zal er van iedere provincie de beste drie korpsen aanwezig zijn. De Klaproosjes kregen voor de in zet van het nieuwe seizoen tevens een spiksplinternieuw uniform aangemeten. Een harmonie van wit en rood. Het korps in zijn ge heel heeft ook heel wat verande ringen ondergaan. Het trommel korps heeft via een uitgebreide reeks oefeningen ook het bewegen aangeleerd en voor de harmonie zelf is dat ook het geval, zodat nu de drie delen van het korps één harmonieuze beweging geworden zijn. leder statisch element werd uit het optreden geband. Kenners beloven dan ook formidabele suk- sessen. Dit alles hebben zij bij St.-Martinus in ieder geval te dan ken aan het onverdroten dagelijks ijveren van de heer en mevrouw De Rouck. MON D.G. «veertiendaagse voor ver- rsveiligheid» wordt gepland I georganiseerd door het gc- entebestuur van Erpe-Mere, de samenwerking kon reali- en met de Bijzondere Wegpo- >Verkeerspark uit Gent, Via ura en de plaatselijke afde- 1 van de vereniging van Iers voor de bescherming van kinderen op de wegen, ïj jevaardigden van deze orga- hebben op hun vergadering 11 april jl. vastgesteld dat lessenprogramma zou door- in tussen 29 mei en 9 juni. De olen. die reeds vorig jaar aan initiatief deelnamen, zijn ag bereid de nodige schik- treffen om hun lingen naar het park te cherming van de kinderen op egen onze gemeente ijvert een eniging in het bijzonder voor heiligheid van de kinderen op •vegen. Het is mede dank zij i inspanningen dat het ver- n g( Rpark reeds meermaals op di<e gemeente kan opgesteld den. De vereniging acht het neens tot zijn verantwoorde nd gevaarlijke plaatsen aan j overheid te signaleren. De orgdheid voor de veiligheid de kinderen uit zich aldus op >n chillende gebieden. Het is 3 ook vrij logisch dat de 5 niging zich inlaat met deze eersveertiendaagse. Het ver spark, dat achtereenvolgens 'irst te Erpe en te Mere zal Meld worden, heeft een bijzondere didaktische waarde omdat het werkelijkheidsge trouw in elkaar steekt. De hele gamma van verkeers borden, -lichten en -signalen sieren de wegen, die de kinderen met go-carts en fietsen moeten volgen. De leerlingen moeten dan de nianoeuvers uitvoeren die door het verkeersreglement voorgeschreven zijn. Elke fout levert de bestuurder een straf- punt op. hetgeen ook werkelijk heidsgetrouw is. Een fiks aantal rijkswachters staan ter beschik king om deskundig de punten toe te kennen. Wedstrijd De 73 leerlingen met het minst aantal strafpunten komen in aanmerking voor de finale, die plaats heeft op vrijdag 9 juni tussen 9u45 en 15u30. Het verkeerspark is dan opgesteld op het plein van basketbalklub Erpe-Mere te Mere. Twaalf leerlingen met het minst aantal strafpunten tijdens de finale ontvangen 's avonds een diplo ma. Tijdens dezelfde prijsuitrei king worden vijf wisselbekers aan verschillende klassen toege kend. En aldus gaan opvoeding en kompetitie hand in hand. Programma Het verkeerspark wordt achter eenvolgens te Burst, Erpe en Mere opgesteld. 1te Burst, op de speelplaats van dc gemeenteschool (Molenveld. 4a) van maandag 29 mei tot woensdag Jl mei. De eerste dag is voorbehouden om het park te schilderen en op testellen. Op dinsdag 30 mei komen de gemeenteschool en de vrije meisjesschool aan bod. 's Ande rendaags worden de leerlingen van de kloosterschool van Aai- gem per bus naar Burst gebracht om er hun rit te maken. 2. tc Erpe: op het dorpsplein van woensdag 31 mei tot maandag 5 juni. Hier komen achtereenvol gens: - op donderdag 1 juni: - de gesubsidieerde vrije school, dorpsstraat. - dc Rijkslagere school voor buitengewoon onderwijs. Dorps straat - op vrijdag 2 juni: - de school van de Bossestraat - de rijkslagere school, buitenge woon onderwijs - de rijkslagere school - op maandag 5 juni: de gemeenteschool van Erpe 3. te Mere, op het terrein van de basketbalklub Erpe-Mere (Kerkstraatje) van maandag 5 juni tot vrijdag 9juni. - op dinsdag en woensdag 6 en 7 juni: het Sint-Jozefsinstituut van Mere - op donderdag 8 juni: - dc gemeentescholen van Mere en Erondegem - finale 6e. leerjaar St. Jozef. Mere -op vrijdag 9 juni: de rijkslagere school van Mere de grote finale Aantal finalisten per school Mere: Rijkslagere School: 4 Gemeentelijke Lagere School: 1 Instituut St. Jozef: 23 Gemeenteschool Erondegem: 4 Erpe: Gesub. Vrije School. Bosse straat: 1 Rijkslagere School: 6 Gemeentelijke Lagere School: 6 Gesub. Vrije School. Dorp straat: 3 Rijkslagere School Buitenge woon Onderwijs: 8 Bunt: Gemeentelijke Lagere School: 6 Gesub. Vrije Meisjesschool: 6 Gesub. Vrije Gemengde Lagere School Aaigem: 5 Totaal: 73 finalisten Prijzen Als feestelijk slot van de veertiendaagse heeft op vrijdag 9 juni te 19u30 in de zaal van het klooster te Mere een prijsuitrei king plaats. Volgende prijzen zullen dan volgens het lijstje van de monitoren uitgereikt worden: Er worden vier wisselbekers ter competitie gesteld. 1. De wisselbeker van het gemeentebestuur Erpe-Mere wordt toegekend aan de school met de laagste coëffiënt straf punten. Om dit coëfficiënt te bepalen worden al de strafpunten van de finalisten van eenzelfde school samengesteld en gedeeld door het aantal finalisten van die school. 2. De wisselbeker van het Ministerie van Nederlandse Cul tuur wordt toegekend aan de klas van het vierde leetjaar waarvan de leerling finalist het best geklasseerd is. 3. De wisselbeker van het Ministerie van Nationale Opvoe ding wordt toegekend aan de klas van het vijfde leetjaar waarvan de leerling finalist het best geklasseerd is. 4. De wisselbeker van de Hogere Raad voor Verkeersveiligheid wordt toegekend aan de klas van het zesde leetjaar waarvan de leerling finalist het best geklas seerd is. 5. De wisselbeker is definitief verworven indien de school of klas hem driemaal gewonnen heeft. 6. Een diploma wordt aan de twaalf best geklasseerde leerling finalisten toegekend. 7. Aan elke leerling finalist wordt een prijs aangeboden door het gemeentebestuur. (whl In het kader van de perskonferentie van 23 mei had ook een belangrijke vergadering plaats wat betreft de oprichting van een vzw die de integratie van de gehandikapten in de maat schappij wil bewerkstelligen. Burgemeester D'Haeseleer stelde mevrouw Bundervoet uit Hofstade voor, die zoals hij zei «hemel en aarde verzet om haar wens door te drukken om een VZW op te richten voor de integratie van 't mentaal gehandikapte kind». Zoals gemeld, werd Mare Galle door de B.S.P. - P.S.B. afgevaardigd naar het Oostenrijks Socialistisch Congres in Wenen, waar belangrijke beslissingen met betrekking tot het partijprogramma werden genomen Hierover zal Mare Galle eerlang verslag uitbrengen. Tijdens zijn verblijf in Wenen, werd hij door de Partijvoorzitter, Bondskanselier Bruno Kreisky. op een lunch uitgenodigd. Ze behandelden problemen zoals onderwijs, medebeheer in de bedrijven, het eurocommunisme en de noodzakelijke frontvorming der progressieven in Europa. Deze mevrouw Bundervoet ver zocht de burgemeester de verga dering te wilfen voorzitten. De bur gemeester kwam in dit verband op voor «mede-leven» in plaats van «mede-lijden». Want, zo zei hij, men ontdekt dan dat gehandikap ten niet zelden gevoelige, gave en bijzonder aantrekkelijke mensen zijn, als men de moeite doet om er wat aandacht aan te geven Hij wenste de gehandikapten niet als marginalen te aanzien, en verzette zich scherp tegen allerlei vooroor delen, maar wenste zich niet te be geven op het terrein van de peda gogen. Wel stond hij positief achter het initiatief van mevrouw Bunder voet. Hij beloofde administratieve hulp ook op het vlak van de en quête die mevrouw Bundervoet van plan is te houden in de scholen en gaf verder enige informatie, nodig om over te gaan tot het op richten van een VZW. Mevrouw Bundervoet kwam vooral op voor de integratie van de mentaal gehandikapte in de «nor male» maatschappij, die evenwel nog niet rijp is om deze kinderen op te nemen. Zij onderstreepte de •noodzaak aan samenwerking en overleg. Hierbij konden de ouders meewerken, de scholen en de cen tra. en de normale maatschappij De ouders (vaak gebukt onder teleurstelling en verdriet) denken soms te laat aan wat er van hun ge handikapte kinderen zal geworden wanneer zij er niet meer zijn. Zij verzetten zich tegen sentimenteel zelfbeklag van de ouders. Wat de scholen betreft wilde ze vooral het gehandicapt kind de kans geven zich te ontwikkelen, en stelde haar projekt voor om een enquête te houden in de scholen, waaruit moest blijken in hoeverre de ouders het wensen dat hun kin deren in kontakt komen met ge handikapte kinderen Mevrouw Bundervoet wilde bepaalde aktivi- teiten ook toegankelijk zien voor deze gehandikapten (jeugdklub. danslessen. Haar betoog lokte heel wat interes sante vragen los bij de aanwezigen waaronder heel wat prominente figuren. Raymond De Smet kwam op voor parkeerruimte vóór de woning van gehandikapten Voor plaats op openbare parkeerplaatsen, een voor toegankelijkheid voor gehan dikapten in openbare gebouwen. Mevrouw Bundervoet toonde zich ook pijnlijk getroffen door het feit dat «Levensvreugde» met haar doelstellingen wel «sympatiseer- de», maar niet verder wenste te gaan. Een beslissing die het be stuur nam, zonder daarin de ouders te raadplegen. Want tenslotte vroeg zij niet meer dan samenwer king op het vlak van gehandikapten-zorg. In ons land, zo was de mening, moest nog veel worden gedaan voor de gehandi kapten. Wilfried Lissens

De Voorpost | 1978 | | pagina 7