IMPE PASTORIJ WORDTEEN JUWEELTJE t m WERKEN AAN LANDBOUWWEGEN TE LEDE GESTART GESLAAGDE WANDELTOCHT BIJ DAVIDSF0NDS ivtiiucmnmmg öf t föttri nan- l)ft rrh-dcr m- Brlgif. V .'<g 10 -16-6-78 - De Voorpost De werken aan de pastorij te Impe zijn de laatste tijd reeds heel wat het onderwerp van gesprek en diskussie geweest. De Leedse CVP-oppositie gewaagde dat de Impse pastorij door de meerderheid als chantagemiddel werd gebruikt om een blanco cheque te krijgen voor het uitvoeren van tal van an dere werkzaamheden. Tevens zegde het Impse raadslid Denis De Pauw dat er nog niets gedaan was aan de pastorij, on danks het feit dat het schepenkoliege aanvankelijk de indruk gewekt had er kort spel te zullen mee maken. Deze standpunten van de oppo sitie hadden bij de bestuurs- meerderheid nogal wat wrevel opgewekt. Deze geruchten werden gelogenstraft en om duidelijk aan te tonen dat er konstant en intensief aan de pastorij wordt gewerkt, namen schepen van Openbare Wer ken De Paepe het initiatief om met de persmensen ter plaatse te gaan en de werkzaamheden te bezichtigen. Aldus gebeurde vorige week zaterdag. Het ligt dus in de bedoeling van het schepenkollege de stijl en de autentisiteit van deze oude patriciërswoning, gelegen in een grote tuin en nog gedeelte lijk omwald, zoveel mogelijk te bewaren. Dit betekent dus dat reparatiewerken worden uitge voerd aan oude plafonds, dat deuren worden opgekuist, dat schouwen worden hersteld, dat vloeren worden opgekuist. Deze restauratiewerken ne men uiteraard heel wat meer tijd in beslag dan het wegne men van het oude en het in de plaats zetten van het nieuwe. Dat is de slaapkamer in de pastorij van Impe (EL) Reeds uitgevoerde werken Tijdens het bezoek, in aanwe zigheid van de schepenen De Paepe, Minnebo, Noël, Hen- drickx en raadslid Rasschaert, waren wij dus getuige van de vele werkzaamheden die er reeds plaatsgevonden hebben. Beweren dat er nog niets is ge beurd zou gewoon de waarheid geweld aan doen. Neen, inte gendeel een opsomming van de uitgevoerde werken zal dui delijk aantonen dat het ge- meentepersoneel nog niet stil heeft gezeten. Om de werkzaamheden te kunnen starten, was het in ie der geval nodig eerst het ge bouw te ontruimen. Kelders werden leeggemaakt, evenals bijgebouwen en de zoldering en tal van andere lokalen. Afval en onbruikbare zaken werden verwijderd. In verschillende lo kalen. waarvan twee op het ge lijkvloers, werden aanpas- singswerken uitgevoerd, zoals het wegbreken van muren ter vergroting van lokalen en het bijplaatsen van muren om een betere indeling te bekomen. Van de muren werd het behang verwijderd en het pleisterwerk waar nodig hersteld. Drie schouwen waren volledig inge stort en moesten van onder tot boven opnieuw worden opge metseld. Dit werd uitgevoerd door een aannemer, al de rest is gebeurd met gemeenteper- soneel. De ramen en deuren werden hersteld, er werden nieuwe on- derblokken gestoken, evenals het opkuisen van deur-en raamlijsten. Aan het dak van het hoofdgebouw zijn een aan tal herstellingswerken uitge voerd, zoals het dichten van ga ten tengevolge van stormwe der, het vernieuwen van het houtwerk op sommige plaat sen. Op de benedenverdieping werd tevens een lokaal voor sanitair bijgebouwd, dat zal voorzien worden van toilet en lavabo. Tevens werd de elek- trisiteitsleiding volledig her nieuwd en werden er lichtpun ten en stopkontakten bijge plaatst. Verder is er ook de wa terleiding aangelegd geworden voor keuken, badkamer en toi letten en werden er aflopen aangelegd. Er werden ook reeds schilderwerken uitge voerd. Op de bovenverdieping werd een badkamer en een toilet ge plaatst. Er werden ook valse plafonds gelegd in de keuken, het toilet op de benedenverdie ping en in een slaapkamer. In het toilet en de badkamer wer den er tevens nieuwe vloeren gelegd. In de badkamer werd er ook reeds een muurbetegeling aangebracht Buiten het gebouw werd er een riolering gelegd, ter aansluiting op de openbare riool in de weg Er werden eveneens drie bouwvallige bijgebouwen afge broken. Een tuinmuur werd hersteld op plaatsen waar ze bouwvallig was. Dan zijn er ook reeds een aantal aanpas- singswerken gebeurd voor het maken van een werkplaats in een van de bijgebouwen, waar tevens stromend water zal voorzien worden en een lavabo en uiteraard ook elektriciteit. Tevens is reeds de vijver rond het huis gedeeltelijk uitgekuist en werd er grond aangevoerd want dan kan er definitief ge schilderd en behangen wor den Er zijn reeds een aantal installateurs bereid om onmid dellijk met de aanleg te begin nen. Eens de werken bezig zouden er vlug twee lokalen af gewerkt worden zodat de pas toor zijn pastorij kan betrekken. vloer- en muurbekleding. Bui ten zal de riolering aangesloten worden op het openbaar net. Het aanbrengen van een vloer in de badkamer en het toilet bo ven, muurbekleding in de twee toiletten, afwerken van schil derwerken en het behangen in het ganse gebouw. Tevens zul- oV - V -V1- \-J j Binnen vorderen de werkzaamheden goed in de pastorij van Impe. De badkamer is zo goed als klaar (El en geopend ter ophoging en opvulling van een gedeelte van de wal. Dit is een overzicht van het voornaamste wat er gebeurd was op het ogenblik van het bezoek, want ondertussen is er uiteraard verder gewerkt aan het gebouw. Konstant werken zo'n zeven a acht gemeente werklieden aan de pastorij van Impe. Nog uit te voeren werken Minder indrukwekkend, maar zeker niet minder belangrijk is de lijst van de nog uit te voeren werken. Het belangrijkste in ie der geval is het plaatsen van een centrale verwarming. Eens deze geplaatst zal de afwerking van het gebouw snel gebeuren, Ten andere dit was ook de oor spronkelijke bedoeling om twee lokalen af te werken maar toen heeft men gezien dat de pastorij werkelijk verkrot was en heeft men er de pastoor, E H. Pieyns. bijgeroepen, deze heeft dan de toestand gezien en heeft zich akkoord verklaard met een volledige herstelling. Het schepenkollege had dan voorgesteld een woning te hu ren, maar de pastoor zelf heeft aangedrongen om een lokaal in het vroegere gemeentehuis te betrekken en voorlopig nog bij zijn moeder te gaan slapen in Erpe Naast het plaatsen van cen trale verwarming, zal het sani tair afgewerkt worden, zoals de plaatsing der toestellen en kra nen na het plaatsen van de len de buitengevels worden opgekuist door zandstraling. Op een bijgebouw zal het dak herlegd worden met herbruik- pannen na het verhogen van de buitenmuur. De veranda achter aan zal aan de zijkanten dicht gemaakt worden met borstwe ring in metselwerk en zal afge werkt worden met glas. Tevens zal de vijver en de tuin verder opgekuist worden. Dode bomen zullen verwijderd wor den, er zal verharding op de op rit aangebracht worden en het daktorentje zal eveneens her steld worden. Tot zover de werken die nog zullen worden uitgevoerd Volgens berichten zou de pas toor van Impe het ten zeerste betreuren dat hij gebruikt wordt als speelbal in een politiek spel. Deze oude kader bevond zich in één van de kasten van de pastorij van Impe (EL) De pastorij te Impe wordt gerestaureerd (L De achtergevel van de pastorij ziet eruit als een serre. Er is nog wel wat werk aan (EL) Hij zou ook aan geen enkele politieker enige tussenkomst gevraagd hebben om de wer ken aan de pastorij te bespoe digen. Het is uiteraard begrijpe lijk dat hij zo vlug mogelijk zijn pastorij wenst te betrekken. Op de vraag hoe het mogelijk is dat de pastorij in zo'n vervallen toestand zich bevond ant woordde de heer Rasschaert, oud-burgemeester van Impe, dat de vorige pastoor wens dat er niet in gewerkt werd a hem het voorstel werd gedai om herstellingswerken uit voeren. MON D.fl Een tweetal maanden geleden schreven wij dat na een behan delingsperiode van ongeveer vier jaar, uiteindelijk staatstoe- lagen waren toegekend voor de verharding van een gans pakket Leedse landbouwwegen. De werken zelf aan deze landbouwwegen zijn begonnen deze week maandag, 12 juni. In totaal zullen aldus 10,5 km landbouwwegen verhard wor den en op een breedte van 3 meter gebracht worden Er zullen ook afzetpunten voorzien worden. Aanvankelijk was voorzien om het de Vogel zangstraat te beginnen maar hier is er nog een probleempje gerezen, zodat vorige week maandag een aanvang geno men werd met de verharding van de landbouwweg Geest- hoekrede. op de wijk Steentje-Ronkenburg. Als deze weg afgewerkt is zal men dan de Vogelzangstraat ver harden en zo verder. Voor de verharding van deze landbouwwegen zijn er voor een totaal bedrag van 6 170.000 fr. staatssubsidies toegekend. Dit bedrag verte genwoordigt ongeveer 60 van de totale kost van het pro- jekt. Voor de rest is er een sub sidie van ongeveer 20 welke toegekend wordt door de be trokken EEG-instanties De resterende 20 is ten laste van de gemeente zelf. Voor deze werken zijn er 180 uitvoeringsdagen voorzien en het is de firma De Moor uit Wet- teren die voor de verharding zal instaan. PRINCIPIËLE TOELAGEN Het schepenkollege heeft te vens de principiële belofte van toelage gekregen voor de wer ken in de Dwars- en Wijstraat en voor de werken in de Kromme Elleboogstraat. De aanbestedingen voor deze werken zullen dus eerstdaags kunnen plaatsvinden. Kortelings zullen eveneens de werken aan de Rodtstraat te Oordegem aangevangen wor den. Terwijl vorige week de werken aan de Beekstraat en Dries aldaar geëindigd zijn. Tevens zal deze week de hoek op het Dorpsplein met de Nieuwstraat te Lede afgewerkt worden. Dit gedeelte van de Nieuwstraat zal worden recht getrokken. daar waar de huizen als gevolg van een onteigening zijn afgebroken. Ten slotte zijn vorige week maandag de werken begonnen aan de Poortendriesstraat en Poortendriesplein, vanaf de richting van de overweg. Daar wordt de strook tussen de rijweg en de boordstenen op gevuld met asfalt, waar nodig worden de boordstenen her over de ganse lengte van de weg worden voetpaden aangelegd. Dit is dan het laat ste werk van het programma 1977. Verder zijn er ook nog werken bezig aan gemeentegebou wen, zoals aan de vroegere melkerij, waar 'n brandweer arsenaal en een bergplaats voor de technische dienst in ge reedheid wordt gebracht. Aan het vroegere gemeentehuis te Wanzele waar 'n kleine berg ruimte wordt gemaakt en een vergaderlokaal voor verenigii gen. Tevens voert de g< meente belangrijke werken i aan de pastorij te Impe, mal over deze werken hebben w het elders uitvoeriger. MON D.( Vorige zondag organiseerde de ijverige Davidsfondsafdeling van Impe een enige wandeltocht onder het motto «Impe op het randje af». Was het weder in de voormiddag ook maar op het randje af, dan was het in de namiddag een ideaal wandel weertje. Tegen 14 uur verzamelden zich dan ook talrijke wandelaars op het Impse Dorp Zij waren met meer dan zeventig dus een echt sukses Vanop het Dorps plein begaf de groep zich naar de Impse Dam, waar het veld werd ingetrokken. Men wan delde langs de groenrijke boor den van de Molenbeek, om zoomd door talrijke bossen, tot aan de eeuwenoude watermo len. Daar verliet de tocht de wa termolen en trok de berg op naar de houten windmolen, waar de deelnemers, allen zonder uitzondering, diep on der de indruk kwamen van de vervallen toestand waarin de Tukmolen zich bevindt. Van daar ging men dan verder naar de andere zijde van het dorp, tussen de velden waar zich wat verderop de Wellebeek kron kelt. die de grens vormt met Smetlede. Via de wijk Opsmeer keerde de groep terug naar het dorp. Op het dorpsplein in de oude dorpsherberg «De Oude Mol», was er dan de apoteose van de wandeltocht. Daar boden de organisatoren aan de honge rige deelnemers van de twee en een half uur durende tocht, echt boerenbrood met kop aan De voorzitter van de Impse Da vidsfondsafdeling de heer Ge rard Impens, dankte de deel nemers en bood hen als slot een gratis tombola aan en no digde hen uit op het even talrijk bijwonen van de volgende akti- viteiten van het Davidsfonds, namelijk de 11-juli viering o zondag 9 juli en in septembt de fietsrally. MON D.( kjHWV

De Voorpost | 1978 | | pagina 10