WILFRIED WESEMAEL SCHITTERDE IN LUXEMBURG AL FIETSEND ROND DE WERELD JOHNY DE NUL VOORAAN NA SPETTERENDE ACHTERVOLGING LUCIEN VAN IMPE naar de Midi Libre om te trainen FRANK ARIJS HEEFT ER WEER ZIN IN SPORT M WIELRENNEN val tegen 60 km per uur SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE GROOTSTE SPORTZAAK Frank Arijs en Etienne 'De Beule Frank Arijs en Etienne De Beule, twee profs die al wat ervaring hebben opgedaan, zijn er vooralsnog niet In geslaagd enkele ophefmakende resultaten te boeken. Het heeft niet met een gebrek aan Intrinsieke kwaliteiten, doch veeleer met een samenloop van omstandigheden te maken. Frank spurtte te Liedekerke in de eerste gelederen, maar toch kwam zijn sprankelend sprinterstalent niet tot zijn recht hij was zesde. In Belsele arriveerde hij als 18e en te Zele was hij 25e. Niet om er naar huls over te schrijven. Etienne kwam uit Liedekerke met een negende prijs naar huis en te Stockay-Salnt Georges waar hij eerst in dienst van Bruyère moest rijden en nadien als opdracht meekreeg de overwinning van Walter Planckaert veilig te stellen, werd het een bescheiden 20e plaats. Zowel Arijs als De Beule waren de smaakmakers van een boeiende kermisrit te Belsele-Waas. Ze maakten deel uit van een zeskoppig pelotonnetje dat al na 20 km. de ruimte koos. De kloof werd mettertijd tot volle drie minuten uitgediept, docH met nog drie kleine ronden voor de boeg hadden beiden, en met hen de jonge Stan Tourné, begrepen: ze lieten zich door de grijpgrage bende, waarin vooral Wllfried Wesemael voor trekpaard speelde, inrekenen. Dat voor het moegestreden duo geen plaatsje meer vrij was bij de allereersten van het veelkoppige peloton, was niet zo verwonderlijk. Zoals schering en Inslag is, kregen ook nu de naarstigste paarden de haver niet. (mm) Walter Blancquaert De Berlaarse amateur Walter Blancquaert is geen vedette. Wel een moedige, gewetensvolle strijder die, als hij met de eersten naar de streep gaat, door snellere jongens schaakmat wordt gezet. Walter ziet niet op tegen zware karweiën hij trok zelfs naar de Ardense Pijl. Na afloop werd zijn naam niet gescandeerd. Kon ook niet Blan cquaert eindigde 37e. Hij werd door pech geremd en was dus veeleer op verdedigen dan op aanvallen aangewe zen. Dat hij desondanks toch de finish bereikte, was een pluspunt. De meesten (er kwamen 113 deelnemers opdagen) hadden het op dat moment reeds lang laten afweten, (mm) Jenny De Smet weer de ibeste Jenny De Smet heeft weer haar onmiskenbaar talent gedemonstreerd in Tienen arriveerde ze als eerste Bel gische deelneemster. Ze was derde achter de uitgekookte en oudere Keetle Van Oosten-Hage en de bij ons eerder onbekende Amerikaanse Conny Carpentier. Uit Ursel kwam de Hamse vrouwelijke koereur met een 5e prijs naar huis. Ook daar gooiden de buitenlandse konkurrenten de hoogste ogen. (mm) André Van Der Haegen duikt weer op Het is een poosje erg stil geweest rond André Van der Haegen Als nieuweling en junior stond hij meer dan behoorlijk zijn man, maar de sprong naar de amateurs rangen verteerde hij betrekkelijk moeilijk. Hij is niet de eerste, en zal niet de laatste zijn die in die situatie verzeild geraakt. André is pas 20 en moet meestal optornen tegen jongens die al langer dan hij het klappen van de zweep kennen. HIJ vecht voor een plaatsje onder de zon, doch opkikkerende resultaten lieten op zich wachten. Hij schoot er een stuk van zijn moreel bij In, vooral omdat een supporter zijn koereur liefst alle dagen wil zien winnen. Een mens is geen robot. Een renner evenmin. Na kwade dagen komen er ook goede. Die "vette periode" is voor Van der Haegen blijkbaar aangebroken In Oordegem fietste hij afgelopen weekeinde naar een fraaie 2e plaats. Het zal vanzelfsprekend niet altijd even goed zijn, doch Van der Haegen heeft het bewijs geleverd dat voortaan met hem rekening zal dienen gehouden. (mm) Hans d'Haese en Erik De Wilde Hans D'Haese en Erik De Wilde, twee junioren, zijn sterker dan snel. Smaakmakers worden zo 'n koereurs genoemd, omdat ze de koersen waar ze aan deelnemen kruiden. Vechters zijn het. Hardfietsers. Dat hebben ze trouwens tijdens het afgelopen weekeinde bewezen. In het kader van de "Ster der Juniores" had te Waarschoot een tijdrit over een goeie zeven kilometers plaats. Er kwamen 63 deelnemers opdagen. Alhoewel Hans en Erik het beter doen over langere afstanden, mikten ze hoog. D'Haese werd derde, De Wilde zevende. Hans D'Haese heeft nu nog slechts Stefaan De Craene voor zich In het algemeen klassement. In Leeuwergem kan hij de gele truidrager misschien reeds onttronen. (mm) Moeten William Tackaert en Luc Colyn eruit Niet alle schoten zijn goed voor een haas. Dat hebben William Tackaert en Luc Colyn moeten ervaren tijdens de door Ronny Claes gewonnen Ardense Pijl. Als Je niet mee bent met de goeie trein, een trein waarop verscheidene "blauwen" zitten waartegen Je uiteraard al niet mag "koersen" en Je hebt achteraf ook nog pech, dan mag je de boeken dichtklappen. Na de Ardense Pijl heeft Hector Gallée, een man wiens stem zwaar doorweegt In het selektiekapftel, veelbetekende woorden gezegd. HIJ ver klaarde aan een joernalist van een nederlandstalig dagblad dat enkele negatieve vaststellingen het de BWB gemakke lijker zullen maken met het oog op Nurenberg. "In wedstrijden met hellingen moeten we o.m. niet rekenen op Luc Colyn en William Tackaert", beweerde de paus. Eigenaardig, toch hebben beiden reeds eerder het tegen overgestelde bewezen. Moeten Luc en William eruit Dat monsieur Gallée het dan maar zo spoedig mogelijk zegt, zodat ze niet langer onder het blauwe juk gebukt «aan. (mm) Rik Caethoven: Rik Caethoven heeft geen uitblinkersrol kunnen vertolken in de Ardense Pijl te Petit Rochain, al had hij dat erg graag gedaan. Voor de Zeienaar was de "Pill" al na 80 km afgelopen. In een afdaling l'ep een van de bandies leeg. Tegen een snelheid van 60 km per uur sloeg Rik tegen het wegdek. In een bocht dan nog. Caethoven kon het meteen vergeten. Voor "nonkel" Frans Caethoven werd het evenmin een goede dag hij was één van de aller eerste pechvogels, zodat ook hij de boeken kon dicht klappen en het liedje neuriën "morgen gaat het beter" (mm) Wilfried Wesemael is een man die zelden uitblinkt in een ker- miskoers. Voor hem zijn die races rond kerktorens, patatfriet kramen en paardenmolens veeleer karweien die hij liefst links laat liggen. De prof uit Gijzegem voelt zich pas écht thuis in klassiekers. En het rondewerk schuwt hij evenmin< Hij vindt die meerdaagse wedstrijden een hap naar zijn smaak. Op voorwaarde dat de konditle goed is. "Als het vierkant draait, is koereur zijn slavenwerk. Niemand weet hoeveel en hoe zwaar Je lijden kan wanneer je, louter op je wilskracht, over cols moet of vele lastige kilometers rondfietsen". Wilfried heeft een kanjer van een voorseizoen achter de rug. Zonder ophefmakende overwin ningen weliswaar. Doch op het schavotje staan is zijn rol niet. Hiij is eerder het prototype van de onbe taalbare engelbewaarder, de man van de ondankbare en toch ook krachbenslopende klusjes. Iemand die er voor aan bij moet zijn om de «stars» van de ploeg uit de wind te zetten, ze naar de finale te piloteren. Wllfried kan en doet dat. Bovenop finisht hij meer dan op zijn beurt in de spits. Wie zoiets kan, mag een bekwaamheids diploma «summa cum laude» aan Zijn vensterraam expo- zeren. LUXEMBURG In de ronde van Luxemburg, waar de «wonderbare» Didi Thurau nog maar eens vol ledig mistastte en de nega tieve lijn in zijn al ontgoo chelende prestaties konse- kwent doortrok, heeft Wilfried gewoon geschitterd. Toen Ferdi Van den Haute te Esch- sur-AJzette met een dri-ital sekonden voorsprong over de streep was gebold. Mep Wese mael met het eerste «pak» ginnen. Daarmee zat de eer ste etappe erop. 's Anderendaags won de Rjs met de onmogelijke naam, de staatsamateur Shakhit Zagret- «Mnov de spurt van een zes- koppig groepje dat te Bettem. burg met een voorsprong van bijna één minuut arriveerde. Wilfried zat in het kompakte peloton. Het «recital Wesemael» begon zaterdag in Echtersach was hij derde en toen zondagmid dag het eerste gedeelte van de vierde etappe werd af gerond, boden vijf wingragen zich voor de eindsprint aan leider Ludo Peeters, de ste vige belofte Gerry Verlinden, de voor één keer losgebroken Thurau. de Nederlander Bert Scheunemann en.Wilfried Wesemael. Verlinden was. op papier, de minst snelle van het kwintet. Scheunemann, de grote onbekende. Het keesje toonde uit welk hout hij gesneden is: hij is niet alleen een kereltje dat onder het spandoek flitst als de bl'ksem, doch hij kent ook al een massa trukjes van de stiel die oudere en meer ge- roetaneerde koereurs nog moe ten leren. Toen Wilfried Scheunemann wilde voorbijrijden duwde de «Ollander» hem fluks naar de afsluiting. Een tweede po ging van Wilfried werd door Scheunemann op dezelfde on ortodokse en allesbehalve sportieve manier geneutrali- zeerd. Kanükazepiloot Scheu nemann bolde dus ais num mer één onder het spandoek door. Wesemael protesteerde terecht tegen die onüoire daad. doch niemand van de officiëlen had iets gezien. De heren bleken op dat stuk stekeblind. Na die tweede plaats, die e'gen'ajk had moeten worden omgebogen in een etappezege. besloot Wesemael zijn fraaie Luxemburgse meerdaagse met een vijfde plaats in de slot rit, Tiaar Diekirch. Eindoverwinnaar werd hij nietdie eer ging naar Ludo Peeters. Wel hield de Gijze- gemnaar er een veelzeggende tweede prijs aan over. Meteen mag gezegd dat Wil fried Wesemael op en top ge reed is voor de Tour de Fran ce, waarin hij weer eens uit stekende diensten zal bewij zen in hat door de baas op gestelde «strijdplan». Een Tourwinnaar is hij uiteraard niiet. Maar waarom zou voor hem op een goeie dag geen ritoverwinndng zijn wegge legd Hij zou het dubbel en dik verdienen. Al heeft de naam Wesemael ook zonder zo'n «orgelpunt» een zeer goe. Wilfried Wesemaeltweede in de Ronde van Luxemburg. de klank. Vele profs zouden onmiddellijk willen tekenen om te kunnen wat Wilfried vermag. Nou ja, hij heeft er ook oneindig veel voor ge daan om op het niveau te geraken dat hij nu heeft be- reikfi. (mm) H »o\* LANO sar w'fiT Johny De Nulfraaie prestatie te Zele. Als derdejaarsberoepsrenner Is Frank Arijs zich terdege bewust van zijn kwaliteiten, hij kent zijn waarde, hij kent ook zijn gebre ken. Zijn eerste Jaar bij de nieuws ploeg waar Dirk Baert kopman is, is tot nu toe meegevallen. Hij kende een goed seizoenbegin. Wie was in de eerste rit van de Ronde van België immers de de strijdlustigste renner uit het peloton In de driedaagse van De Panne zou Dirk Baert nooit een ritzege geboekt hebben zon der de steun van Frank en in de ronde van de Indre en de Loire werd hij tiende in het eindklassement en behaalde er een 4e. 5e en 6e plaats in drie ritten. Vol goede moed vertrok hij naar Londen om er de wedstrijd London - Holeyhat te betwisten. Spijtig genoeg kwam hij daar ten val in de eersté rit en van dan af daalde zijn prestatiecur ve. Hij droeg lange tijd de spo ren van deze ongelukkige plets. De jongste weken, verscheen Frank weer bij de eersten in de wielerepelotons. zijn moreel staati weer op zenith. Deze jonge renner, die onlangs in een nieuwe woning zijn in trek nam, heeft voor dit jaar nog goede vooruitzichten. Voor het kampioenschap van België, dat plaats heeft te Viel- salm maakt hij zich geen enkele illusie. «Veel te zwaar» zegt hij. Maar in stilte bereidt hi. zich nu al voor op de najaars klassiekers Parijs - Tours (waar in hij al goed presteerde) er Parijs - Brussel. «Die klassie kers liggen mij» aldus Franl Arijs. W.R Johny De Nul heeft te Zele zijn trouwe fans doen rechtveren en de neutrale kijkers zetten verbaasde ogen op toen de jonge prof uit Schoonaarde op 20 km. van de te Zele-HelkanI getrokken streep ontplofte. Na 100 van de circa 150 af te haspelen kilometers trokken twee oudgedienden er vandoor Walter Planckaert en Roger Swerts. Dirk Baert. ook iemand die onder geen kip gebroed is. en een paar anderen haakten hun wagentje aan. Achteraf wip ten ook Roy Schuiten en de Westvlaming Ameloot op de kar. Daarmee was de zaak bekeken. Zo leerden de ketters, maar ze doolden. Twee kleine verchters- bazen verzoenden zich niet det die bijna uitzichtloze situatie Willy De Geest, de vazal van Roger De Vlaeminck, en Johny De Nul. Het werd een achtervolging van fomaat de kijkers likten de duimen af De twee «jagers» niet. Die fietsten als gekken, de zeven «fugitives» achterna. Het duo won de strijd. In die «poursuite» had De Nul heel veel van zijn krachten ge legd. Hij moest dus een poosje kunnen rekuperenren. om met enige zegekans. de eindspurt te kunnen aanvatten. Die tijd werd heme evenwel niet gegund de streep lag te dichtbij Toen Roy Schuiten wanhopig demarreer de, in de zoete hoop de sprin ters de das om te strikken, was de zaak beklonken. Slechts de uitgekookte Walter Planckaert kon hem nog voorbij snellen. Voor Johny De Nul, voor wie die late tegenaanval er te veel aan was, werd het een derde prijs. Wat prima kan genoemd. De Nul geraakt stilaan inge burgerd bij de «grote mensen» en komt er wel. Maar het wordt toch nog wat geduld oefenen.. Rome en Parijs zijn ook niet op één dag gebouwd. De car rière van eln koereur wordt eveneens steen na steen opge trokken. Mirakelen gebeuren in de wielrennerij niet Daarover kan zelfs Thurau meespreken. (mm) De "Dauphlné Llbéré" is voor Lucien Van Impe noch min nocl meer een dagenlange lijdensweg geweest. Al die verwikkelingei rond de gekompliceerde sleutelbeenbreuk en de naweeën ervan hebben de prestatie van de Tourwinnaar 1976 naar ee' dieptepunt gedrukt. Lucien vond het een onprettige ervaring af en toe de bezemwage in zijn buurt te zien. Gelukkig maar dat Eddy Merckx er was om hem op te kikkeren. Anders had hij de boeken dicht geklapt en was hij regelrecht naar huis gekomen Vorige week dinsdag werd Lu cien te Mol voor de tweede keer geopereerd aan dat nare sleu telbeen. De doketr verwijderde de eerst aangebrachte platen en hefeeft nieuwe geplaatst. Een en ander was allesbehalve het ge volg van een niet geslaagde chirurgische ingreep de dokter had zijn werk uitgevoerd vol gens de regels vand e kunst. Doch Lucien heeft geweigerd antibioticli te slikken omdat hij vreesde dat daardoor zijn kon- ditie naar het nulpilnt zou da len. Dat heeft niet zo aange name gevolgen gehad binnenin begon alles te verzweren en toen Lucien tijdens die fameuze Dauhiné ook nog eens op die «slechte schouder» viel. ging het vanzelfsprekend nog slech ter. De «nieuwe operatie» is achter de rug. Ze gebeurde onder plaatselijke verdoving. Drie kwartier duurde de ingreep. Ge slaagd maar lijden was er ook bij. Vooral toen aan het been moest gekapt of erin geboord. Intussen trainde hij al. Twee dagen na de «ingreep» zat h in het zadel. Voor anderhalf uu slechts, en met Etienne Van dc Helst als gezel. Intussen werd het wachten hij al dan niet naar de Mi> Libre kon. een «must» om tor enigzins voorbereid aan de sta van de Tour tq komen. Pas i een grondig onderzoek werd d deelneming aan de «Libre» b slist. Als er echt geen infe tiegevaar meer dreigde, kon 1 gaan. Voor dinsdag stond e autorit naar Toulouse op h programma en van daaruit z Lucien naar Andorra fietst Een suuplementaire training. Eigenlijk werd Van Impe slachtoffer van zijn overdrev ijver: nog voor de wonde d was, reed hij op de hometrain Het schuren van een broekb tel op des chouder heeft een fektie veroorzaakt. Nadien mo* hij. tegen zijn wil in. toch i tibiotica slikken en bleef ze volle acht dagen inaktief. N de gevolgen die iedereen uit Dauphiné heeft kunnen aflezi Als Lucien nu nog de Midi bre en de Aude kan rondfiets als ultieme oefenkoersen, is t nog niet te laat om voor Tour hoge verwachtingen koesteren. (mi

De Voorpost | 1978 | | pagina 19