V WINT FC LUTTERZELE BELGISCHE LIEFHEBBERSBEKER TOT AFSCHEID De provinciale Bourges vlucht van Lede opnieuw een succes Hokken in de kijker rond Aalst Gustaaf Van Impe, Roger De Geyter, Frans Wesemael, Kamiel Caudron (Noyon) en Willy Rogiers, Octaaf Boelaert, René Titelboom (Quievrain( Henri Poppe, Georges Roels, Jean De Clercq, Honoré Props, Paul De Graeve en Roger Ponnet: De vedetten op vluchten voorbij Parijs -Krokkebaas Buggenhout Méér dan 2.000 bezoekers voor zwemfeest! TENNIS Geslaagd tornooi Vlaskia Dendermonde De Noyon vlucht in het LAND VAN AALST werd bij de oude duiven gewonnen door Frans Wesemael, die als toemaatje ook nog de tweede prijs klokte. G. De Wilde was derde en Roger Schollaert met de 4e en 9e kwam sterk op de voorgrond. Basiel Poppe, Alois Becqué en Herman Van Medegael plaatsten hun duiven vooraan. Bij de jaarduiven deed Willy Vermeulen de beste zaak met de le, 3e en 8e prijs. Kamiel Cardon won ook twee prijzen in de toptien met de 5e en 6e en Petrus De Meyst, De Ridder-Galle, Francois Kinders, G. De Wilde en Julien Cool legden beslag op de andere ereplaatsen. Bij de jonge duiven ging de zege naar Pias-Van Cauter voor Leon Speeckaert met Alois Becqué als 3e en 4e en de uitblinkersrol werd opgeëist door Roger De Geyter met de 5e, 6e, 7e en 9e prijs. F. Govaert en Kamiel Caudron wonnen prijs in de eerste tien. tl* TOEKOMST DOOR EEN DRACHT te AALST was het Remi De Wilde die de vlucht uit Noyon bij de oude duiven won voor Adolf Van Impe. Ka miel Cardon kreeg ze rap naar huis met de 3e, 4e en 8e prijs als resultaat. Ook Petrus Vol- kaert met de 5e en 10e kwam er goed uit en bovenaan trof fen we nog de namen aan van Vereecken-Claus, Jan Stalpaert en Jean Schelfaut. Bij de jaar lingen werd het beste deel van de uitslag ingenomen door E. Cobbaut voor J. Cobbaut, Jan Stalpaert, Frans De Komng, Adolf Van Impe, Aimé Ceup- pens, Hector Boterbergh, Re- mi Raes, Albert Corthals en Robert Van Rossem. Bij de jonge duiven een goede beurt voor Gustaaf Van Impe met de le en 6e en verder in de kop noteerden we Anita Claerbaut, Remi De ilde, Achiel De Smet Remi Boeykens, Van de Sypt en zoon, Fred. Goeman, M. Lalemant en Karei Van Droo- genbroeck. De Quievrain vlucht in DE TOEKOMST te AALST was een succes bij de jonge dui ven voor Willy Rogiers met de le, 6e en 8e prijs. Pierre Van Hecke klokte de 4e en 7e prijs en Alfred Vonck, Ron- ny Hanssens, Emiel De Croock Philippe Rogiers en Robert Uyttersprot speelden vroege prijzen. Bij de oude was de winnaar Marcel Stalpaert voor R. Van Tittelboom, Huvert Schouppe, Emiel De Nijs, Al fred Vonck met de 5e en 7e en verder Leopold Robijn, E. De Croock, Robert Van Ros sem en Frans De Leeuw. Bij de jaarlingen was het R. Van Tit telboom die het haalde voor Leopold Robijn met de 2e en 7e en Frans De Leeuw met de 5e en 9e en vroege prijzen voor Pierre De Rijck, Emiel Denijs, Robert Van Rossem, Gerard Gijsens, Francois Van Biesen. Te HOFSTADE was het uit Quievrain Karei Verbeeck met de le en 3e prijs die goed speelde en tevens ereplaatsen voor Octaaf Boelaert en M. Cobbaut. Bij de jaarlingen deed Octaaf Baelaert de beste zaak met de eerste twee prijzen, Jos Van Dorpe, Hortense Van den Eede, ook al tweede bij de oude en Karei Verbeeck op de beste plaatsen. Bij de jonge was het Marcel Van Limbergen die met de le en 2e prijs een goed resultaat speelde voor A. Van Peteghem, Rene Moens en Te GIJEGEM een overwinning bij de oude voor Gaspard De Wael voor Louis Van den Ab- beele, Jozef Everaert, Albert De Trogh en August Van den Ab- beele. Bij de jaarlingen waren de lijsttrekkers Raymond Corne- lis, Marcel Uyttersprot, Jozef Everaert, Patrick Van der Cruys- sen en Albert Lievens. In de kategorie piepers won Gustaaf Bruys met Maurice De Waele als 2e en 5e en verder Marcel Uyttersprot en Maurice Jans in de VRIENDENKRING te MOORSEL deed Kamiel Fiere- man een goede zaak met de le en 3e bij de oude en de ge broeders Cooreman als 2e. Bij de jaarlingen wonnen Edgard De Block voor Jozef Van Cauwen- bergh en De Boeck en bij de piepers stonden Achiel Uytter sprot, Paul Van de Vorst en P. Coppens op de beste plaatsen. Te WIEZE klokte Frans De Smet de le en 5e prijs bij de oude en daartussen zaten Pros per De Smet, Frans Van Goe- them en Adolf Willems. Bij de jaarlingen ging de hoofdprijs naar Edward Van Goethem voor Paul Bosteels, Arthur Cami, Isi- "<loor Galle en illy Wouters. In de kategorie jonge duiven waren het De Smet en zoon, Jozef Van Boven, De Wolf-De Beule, Frans Bourgeois en Leon Bu> géribout die bovenaan op de uitslag ston den. -Te BAARDEGEM een ning voor Maurits De Ridder bij de oude duiven en in zijn spoor Jozef Beeckman, Alfred De Cock, Theofiel Plas, Valeri De Groes, Frans Van Malderen, Al- bert Lanoy, Xaveer Van de Mecrsch, Paul Sacrens en Arthur Van Lembergen (Dorp). Bij de jaarlingen was de vluchtzege voor Albert Lanoy voor Frans Albrecht, Sylvcer De Wolf, Mau rits De Ridder, Frans De Ko ker, Theo Plas, Petrus Jacobs, Verhaevert en zoon (8e en 10e) en Marcel Joostens. Bij de jon ge duiven mocht Frans Van Mal deren met de overwinning jui chen. Marcel Van den Eede klokte de 2e en 10e, Florent De Feyter 3e en 5e. Louis Pots als 4e en 9e. Petrus Van Riet, Al- fons De Cock en Ernest Uytter sprot hadden eveneens vroege prijzen op hun constateur. In de QUEVRAINBOND te MOORSEL was het Edward Die- rickx die bij de oude duiven op kop stond voor Jozef Van Cauwenbergh, André De Croock gebroeders Cooreman en Pierre Uyttersprot. Bij de jaarlingen waren het René Van Biesen, Gerard Beullens, Frans De Brandt, Xaveer De Wit en Mau rice Herman die de eerste vijf prijzen wonnen. Bij de jonge duiven een zege voor Ernest Van de Meersch voor W. De Schut ter, met de 3e en 5e voor Frans De olf en de 4e prijs voor Sylveer De Wolf. In DOOR EENDRACHT STERK te LEDE de hoofdprijs voor Gyst Heysse en een goe de uitslag voor de gebroeders Ringoir met de 2e, 8e, 18e, 20e en 2ee en vroege prijzen voor Omer Spitaels, Gust Nuel, L. Van Zeebroeck, Remi Govaert, Jan Luyckx. Bij de jaarduiven zette Jan Luyckx de vluchtzege achter zijn naam. Remi Govaert met de 2e en 12e en Cyriel Herssens met de 6e, 10e, 15e en 19e haalde een goede uit slag en vroege prijzen voor F. Tombeur en zoon, Maurice De Dijcker, Nor. De Jonghe en F. Tombeur en zoon en Jan Luckx plaatsen nog een tweede duif in de eerste tien. Bij de jonge duiven won Hector De Smet de ereprijs voor Frans Van der Straelen, Tombeur, Temmerman (3e en 7e), Frans Keppens, F. Tombeur en zoon en dan een goede reeks voor Jan Van den Bossche met de 6e, 9e, 10e, 11e, 32e, 35e en 38e. De Noyon vlucht was een succes bij de oude voor Achiel Bruggeman met de le en 7e en voor Gustaaf Ver meulen de 4e en 5e. Vroege prijzen voor Amandus Lemmens Roger Van Hauwe en Modest Van Hauwe. Bij de jaarlingen winst G. De inter ook de 3e prijs te behalen. Vroege uitsla gen voor G. Vermeulen, G. Kep pens, A. Bruggeman, F. Velde- man, Jan Keppens met de 7e en 9e, Achiel Dhaes, Achiel Leus. Bij de piepers werd het een overwinning voor Remi Keppens voor Alfons Roobaert, Edmond Van Keer met de 3e en 7e, Hu- bert De Vos, Achiel Leus, Ri chard Van Hecke met de 6e, 11e, 12e, 31e, 35e. Achiel Brug geman, Jos. Van Huyck en Ro land Cleemput klokten vroeg en veel prijzen voor Van Malderen- Merckx (14), Hubert De Schut ter (13), Maur. Luyckx (11), Jean Van den Bossche (11). Beno De Grote Prijs Frans Roelandt uit Bourges is jaarlijks een aan trekkingspool voor de Oostvlaamse halvefondspelers en ook dit jaar kwamen de grote weer inkorven. Op de provinciale uitslag stonden Van Imschoot en zoon met de eerste prijs bij de oude duiven voor Paul De Meerleer, maar Jules Rijckaert, een lief hebber die aanzien wordt als een crack aan het Belgisch duiven- firmament, klokte 4 vroege prijzen met de 3e, 10e, 11e en 81e. Dit was goed voor de eerste bonserie maar ook voor twee poules tot 1000. Gaston Baert klokte de 4e en 44e prijs. Zijn eerste duif was een dubbele jaarling. Georges Roels met de 6e (ook een dub bele jaarling), 18e, 45e, 89e en 101e was er goed bij. Honoré Props won de 8e en 38e, 51e en 65e. Dom. Roelandt klokte de 12e, 17e, 67e en 79e prijs. De tweede bonserie ging naar het hok Bovijn met de 9e en 31e. Remi Keppens korfde er twee in en won de 25e en 26e prijs. Vroege duiven voor Alfons Ras- schaert (5e), Raoul Galle en zoon (7e). De volle poule tot 5000 was voor Jeroom Keilens Keilens met de 16e prijs en ook Raymond Courteyn met de 19e kreeg er nog een deel van. Een liefhebber die de Bourges vlucht met gouden letters in zijn duivendagboek zal schrij ven is Jules en zoon De Waele uit Lede. Het werd een hon derd ten honderd succe?. Bij de De Waele's werden er 7 duiven ingezet en ze stonden alle zeven met dikke prijzen op de uitslag met daarbij nog een provinciale eerste prijs bij de jaarlingen. De prestaties waren de le, 8e en 22e bij de jaarlingen en de 13e, 41e, 52e en 126e bij de oude duiven. Bij de jaarlingen ging de eer ste bonserie naar Georges Roels met de 4e en 9e prijs. De jaarduiven van Georges heb ben dit seizoen reeds brokken gemaakt. Honoré Props klokte, de 2e en 20e van 2 duiven en Gaston Baert blijft de grote forme op het hok houden «n benadrukte dit met de 3e, 4le en 57e. Robert Van Boxstael was 5e en 12e en Gilbert Ven Assche met de 36e en 37e mocht heel tevreden zijn van twee in gezette duiven. Maurits Uytten- daele 6e en Roger De Meyer 7e verdienen een citatie voor een vroege prijs. Beno In het VERBOND BERLARE-WANZELE was het Florent Wal- graeve die bij de oude duiven de Etampes vlucht won. Gustaaf Van Herreweghe kreeg zijn duiven goed naar huis met de 2e, 9e en 12e als resultaat. De prestatie yan de dag kwam van het hok van Henri Poppe. Hij korfde twee jaarduiven in, dubbelde ze bij de oude en het resultaat was formidabel. t)e poules tot duizend, de beste series, in één woord de grote slokop van de vlucht met de 4e en 6e bij de oude en de 3e en 4e bij de jaarlingen. Bij de oude waren er nog vroege duiven thuis op de hokken van Achiel Leus, Raoul Galle en zoon, Cesar Dauwe, Cyriel Van Hecke. Bij de jaarlingen een vlucht zege voor Stevens-Leys voor Roels-Baeyens en naast uitblin ker Henri Poppe nog goede pres taties voor Honoré Props met de 5e, 8e, 16e. Remi Keppens met de 7e en 10e, Gilbert Van Assche met de 9e en 31e en ook nog Florent Walgraeve met de 17e en 18e. De Berlaarse lo kaalhouder Ivo De Grauwe krijgt ook iedere week zijn twee jaarduifjes op de uitslag, nu met de 25e en 26e prijs. Het hok Albert Brondeel korfde 8 jaarlingen en het werden 8 prij zen met de 14e, 20e, 22e, 28e, 29e, 41e, 52e en 56e. In het SAMENSPEL AALST-ST- GILLISST-AMANDS deed Jean De Clercq een goede zaak bij de oude duiven op de Dourdan vlucht. Opnieuw klokte hij de eerste prijs en het was opnieuw de poule tot 1000. Vorige week zorgde hij voor dezelfde stunt. Gabriel Van Limbergen met de 2e en 3e prijs en de 4e prijs bij de jaarlingen bracht zijn fi- losofenras weer in de kijker. Bij de oude won Jean Stalpaert de 4e en 6e en vroeg op de uitslag stonden Albert Van den Hauwe, Adolf Cornu, Emiel Cobbaut, Maurice Van Hove en Remi Boeykens. Bij de jaarlingen was het Frits De Winter die won voor Paul Uyttendaele. Prosper Meskens was 3e en 10e en ver der noteerden we de namen van Oscar Bekaert, Remi Boeykens, Puis-Moons, Pieter De Bussche re, Frans Moens. De Chateauroux vlucht in DE WARE DENDERVALLEI was bij de oude duiven succesvol voor Paul De Groeve met de le en 3e, Gaston en Slots en zoon met de 2e en 5e. Honoré Props met de 8e en 10e cn Pie ter De Busschere met de 6e en ook de 17e prijs en dit was de zetnummer tot 1000. Vroege dui ven voor Henri Versporten en zoon, Raoul Galle en zoon, F. De Schrijder, D. De Volder, Alfons Verlee, Theo De Smet, Alfons De Cooman en Kamiel Ponnet. Bij de jaarlingen was de eerste prijs voor het hok Henri Versporten en zoon met een opgemerkt resultaat voor Fred Uyttendaele met de 2e, 4e, en 8e prijs. Zetelfabriek De Man klokte er twee in de eer ste tien met de 5e en 10e en dit deed ook Honoré Props met de 7e en 9e. Julien Galle (3e) jaarlingen de 5e prijs bovenop. Bij de oude duiven de 3e en 8e voor Roger De Geyter en de 4e en 6e voor Bourgeois en zoon. Vroege duiven voor Emiel Cob baut, Octaaf De Bruyn, Oscar Bosseman, Paul De Meerleer en A. Impens. Bij de jaarlingen gingen de ereplaatsen naar Vic tor Van Geel, Walter Van Dur- me, Octaaf De Bruyn, Paul De Meerleer, Emiel Bauwens, Frans Eeckhout, Julien Cool en Gilbert Galle. De Limoges vlucht in het Land Van Aalst werd gewonnen door Gaston Slots en zoon, maar Paul De Graeve klokte drie duiven in de eerste tien met de 2e, 8e en 10e. Bovenaan het resulta- tenbord stonden nog de namen van J. De Moor, René Ottoy, Platteau-Spitaels, Mare Beirens, Raoul De Jonckheere en Jean Veldeman. De jaarlingenvlucht uit Chateauroux werd gewonnen door Octaaf De Bruyn voor Al- Bij C p ivers fons Bauwens, Willy Smetrijns, _eqc Remi De Wilde, Constant Van Nuffel, Roger De Geyter, Os- B.j^ car De Rijck, Frans Schelfaut,! Slots en zoon en E. De Schrij- f ver. «Dol De Limoges vlucht te DENDER- !de». MONDE bracht Honoré Props jover in de kijker met de le en lüe scer prijs. Laurent De Maesschalck 'y en kwam op die vlucht ook weer Ipg^ op de voorgrond met de 3e, 39e, •- 42e en 63e. Dit deed ook Mevr. De Kerpel met de 6e, 15e, 16e, ]e 37e en 40e prijs. Raoul Galle JkOnj en zoon korfden 8 duiven in j en wonnen 7 prijzen en ook de poule tot 500 met als resul- i taten de 9e, 11e, 12e, 44e, 49e j 56e en 61e. Achiel De Vos 1 kreeg ook zijn deel met de 8e, i Lam 21e, 27e en 33e en ook Herman yerh Van de Sype had een goed re- rf sultaat op de uitslag met de 17e, 24e, 32e, 35e, 52e, en 68e. De jaarlingenvlucht uit Cha teauroux te DENDERMONDE bracht een grote genoegdoening voor Tony Temmerman met de le en 16e prijs van twee duiven. Honoré Props won de 2e en 20e, Pieter De Busschere stond met de 4e, 14e en 37e op de uitslag. Mevr. De Kerpel klokte 5 prijzen van 6 duiven met de 7e, 8e, 13e 23e en 24e en Al fons Van Driessche won even eens 5 prijzen van 7 duiven niet de 9e, 10e, 12e, 19e en 38e. Roger Drieghe klokte de 6e en 17e en Roger Michiels met twee duiven in de mand zette ze als 34e en 36e op de uitslag. Vroege prijzen voor A. Geldof (3e) en Franjois De Meersman (5e). Beno Een stralende zon, zomertemperaturen en een uitmuntend ge- organizeerd zwemfeest lokten afgelopen zondag meer dan 2000 belangstellenden naar het Buggenhoutse ontspanningsoord Krokke- j baas. Het was ook da eerste keer dit jaar dat zovelen de Krokke baas uitkozen om hun zondagnamiddag door te brengen. Dat was wellicht zoals gezegd dus aan dat mooie weer te danken. over Zuid- Het licht, en vriendschapstor- nooi van T.C. Vlaskia te Vlas senbroek is een sukses ge worden. De 8 deelnemende klubs hebben zich gedurende 6 dagen ingespannen om er sportief Iets van te maken en om de leek te winnen voor de tennissport. Met KAVD won de sterkste streekklub. TC Hamme toonde zich de sterkste tegenstander. Voorzitter Norbert Segers, se- kretarls Freddy De Keyzer en de ganse Vlaskia-gemeenschap halen eer van hun werk. RESULTATEN Heien enkel Finale Claessens (TC Hamme) Piret A (KAVD) 6-3 8-6 Dames enkel Finale Segers Jo (De Lelie Hamme) Boel A (TC Hamme) 6-1 6-4 Dubbel dames Finale Mevr. Waumans - Mevr. Bon- duelle M (KAVD) Mevr De Mets - Duerlnck (Zeelse) 7-5 1-6 6-3 Dubbel heren Finale Waumans R - Vermeulen R (KAVD) Thijsbaert - De Brabander (TC Hamme) 6-1 6-3 Dubbel veteranen Van Onsem G - Vermeir F (KAVD) Van der Meirsch- De Brabander (TC Hamme) KLUBRANGSCHIKKING 1. KAV Dendermonde 2. TC Hamme 3. De Lelie Hamme 4. TC Vlaskia 5. TC Zeelse 6. De Scheldedreef Denderm. 7. Galenus 8. Tos Texel V.C Het tennistornooi van Vlaskia was echt het tornooi van de vriendschap. Norbert Segers in gesprek met Dr. Marcel De Gendt. we voorzitter (V) Dit ontspanningsoord, dat nu zowat 3 j. bestaat, kreeg wel al meer bezoekers. Dat was o.m. het geval tijdens de zo mer van 1976 toen op 1 dag ong. 5000 aanwezigen werden geteld. Opvallend is wel dat dit ge meentelijke sport- en ontspan ningsoord steeds een verdere aantrekkingskracht uitoefent. Zelfs uit het Brusselse komen mensen afgezakt om In deze bosrijke omgeving hun vrije tijd door te brengen. In dat ontspanningsoord waar in zich openluchtzwembaden bevinden organizeerde de zwem- klub "Krokkebaas" haar jaar lijks zwemfeest. Zwemklubs uit Hamme, Asse, Dendermonde, Dllbeek, Wllle- broek, Melse en Beveren waren met een ruime afvaardiging naar Buggenhout afgezakt. Ook de lokale zwemklub die ondanks een nog jong bestaan meer dan 100 kompetltleve zwemmers in haar rangen telt kwam tijdens dat feest be hoorlijk aan haar trekken. Vooral In de reeksen met de jongste deelnemers kwamen de Buggenhoutse jongeren als sterkste uit de bus. Bij de jongens 50 meter schoolslag zwom Mario Van Der Stappen het snelst voor Wim Baes. Bij de meisjes was dat Hllde Goedgezelschap voor Anne Van Kerckhoven. In de serie crawl was Glno De Wolf le voor Hans Van Hamme. Bij de meisjes was dat Jenny Bo- gaerts voor Wendy Goeman. In de 50 m vrije slag jongens en meisjes zwom Hedwlg Goedgezelschap het snelst voor Yves Bosteels. De 100 m. schoolslag eendjes jongens werd gewonnen door hel Peter Van Nieuwenhove voor Bruno Janssens en Geert Luy- paert. Bij de meisjes was dat Annick Pauwels voor Elke Molson en Ruth Rooyackers. In de 100 m. schoolslag ben jamins Jongens won Frank Lljssens voor Wauter Janssens en Michel Beeckman. Bij de meisjes scoorde Sablne Pau wels de beste tijd voor Reglne De Smedt en Miriam Samijn. In de 100 m schoolslag min. meisjes ging de overwinning naar Hllde Janssens voor Pas- cale De Mesmaker en An Mertens. De 100 m. streek kad. meisjes leverde een overwin ning op voor Christal De De cker voor Martlne Mertens en Martine Jacobs. De 100 meter rug benjamins werd gewonnen door Sabine Pauwels, voor My- rlam Samijn en Christel Van Nimmen. In de serie 100 m crawl min. meisjes zwom Marianne Hau- welaerts het snelst voor HUde Janssens en An Mertens. In dezelfde serie bij de jongens was Chris Rotthiers de vlugste voor Yves Schankens en Frank Mertens. In de 100 m crawl benjamins meisjes won Sablne Pauwels voor Myrlam Samijn en Chris tel Van Nimmen. In de jongensreeks won Michel Beeckman voor Frank Gijssels en Wim Bogaert. De 6x50 m schoolslag voor meisjes tenslotte werd gewon nen door de plaatselijke zwem- club. Na afloop ontvingen de eer sten uit de verschillende reek sen een medaille overhandigd door de Buggenhoutse burge meester A. De Landtsheer. FC Lutterzele, sinds meer dan 10 seizoenen in het Belgisch liefhebbersverbond en op de hoogste trap, hoopt als afscheid beslag te leggen op de beker. Het bestuur heeft beslist volgend seizoen over te stappen naar de KBVB. Deze stap werd reeds vroeger overwogen. De finalisten in het dubbelspel van het Vlaskiatornool waren de dames van KAVD Dendermondse ladies (midden) haalden het. Thans gaat de overgang zon der al te veel moeilijkheden en zal volgens de h Van den Steen een sterke forma tie aantreden. De klub heeft 13 spelers voor de basisploeg en is thans druk bezig met de uitbouw van eep Invallers team. De basisploeg heeft een gemidelde leeftijd van 23 jaar. Aan terrein en instellin gen diende een en ander ge wijzigd. REKER LAATSTE DOEL FC 'Luf-terzele "hoopt zijn laatste wapenfeit te plegen In het liefhebbersverbond door te zegevieren in de finale die plaats heeft te Tessenderlo. De tegenstander heet Maas- mechelen. FC Lutterzele be- rolkte de finale door VK Ku ringen, FC Awirs, FC Cointe, Herenthout en VSV Gent uit te schakelen. In de Oost vlaamse halve finale ging het er zeer spannend aan toe. Lutterzele won voor eigen volk met 2-0 en ging vervol gens bij VSV Gent zegevieren met 2-3. Beslag leggen op de beker is de hartewens van bestuur en spelers, vooral omdat de St.-Gillisscnars zich tekort gedaan voelen door de federatie. De klub wenst dus een sportieve revanche. Zeker is dat FC Lutterzele volgende zondag met een grote suppor- tersschaar naar het verre Limburg trekt. V.C. I

De Voorpost | 1978 | | pagina 24