R 3 DAAGSE SUPERVERKOOP Al ills t: NIEUWE STRIPVERHALEN VOOR DE VAKANTIE AFLEVERING VAN JACHTVERLOVEN Vrijdag 23 - zaterdag 24 - zondag 25 juni 1978 te Aalst op de Dendermondsesteenweg AANLEGGEN VAN DE CENTRALE VERWARMING IN DE STEDELIJKE SPORTHAL „VAN LANGENHOVESTRAAT" RIJSCHOOL - i LENINGEN Bij de uitgeverij Dupuis Livornostraat 97 te 1050-Brussel) jverscheen weer een nieuw pakket stripverhalen. We zouden zeggen een pak vakantieliteratuur, vooral wanneer het weer een beetje minder zonnig wordt. Blikvangers in deze aanbieding zijn ongetwijfeld de nieuwe reeks van het opmerkelijk jonge talent Wasterlain met zijn «Dokter Zwitser» en het vierde album in de reeks «Jeugdzon de». Bij de nieuwe reeks nog werk van de eerder dit jaar overleden Maurice Tillieux, een begaafd tekenaar, die ook het scenario schreef voor Baard en Kale, De Sliert, Natasja, Ford T en Jess Long, om er maar enkelen te noemen. Deze uitgave is in feite een hommage aan Maurice Tillieux. De nieuwe albums zijn onder te brengen in verschillende reeksen zoals De Biauwbloezen, Dokter Zwitser, Jaap, Jess Long, Jeugdzonden, Geniale Oliver, Bram Jager en Sophie. De Blauwen in de puree 8e,i Lambii heeft weer een nieuw ian verhaal klaar (het dertiende) in de reeks De Biauwbloezen. Als titel opteerde hij ditmaal voor «De blauwen in de puree». Het nieuwe verhaal is door zijn vaak sarkastische humor en zijn vlotte verhaaltrant (de tek sten zijn van Raoul Cauvin) vast en zeker een schot in de roos. Waarover gaat het: Ser geant Cornelius Chesterfield en zijn korporaal Blutch zitten in nesten en nog niet weinig. Stomweg hebben ze een vrou welijke rekruut in hun rangen opgenomen en waar een vrouw in het spel is ontsnapt er tussen de mannen wedijver in galante rie en hoffelijkheid. Wanneer de schoonheid, want dat is ze ongetwijfeld, zich echter ont popt als een rasechte en ge slepen spionne begint het ver haal voorgoed. Bij Chetserfield dringt dit alles pas door wan neer hij voor het vuurpeleton staat. Het ogenblik van berouw is dan ook aangebroken. Middernacht dokter Zwitser Dokter Zwitser is de nieuwste held van Robbedoes. Het eer ste verhaal in de nieuwe reeks Dokter Zwitser vangt aan mid den in de nacht. Een gewonde dame wordt bij de bewuste dok ter binnengebracht en wat doet de brave ziel: hij amputeert haar per abuis een hand. Maar bij nader inzien was er niks erg «aan de hand», want zijn kliënte bleek een etalagepop te zijn. Gekker wordt het wanneer men weet dat die nacht alle eta lagepoppen springlevend zijn geworden en de hele stad in rep en roer willen zetten. Dok ter Zwitser weet echter met dit alles wel raad en vliegt de pop pen in zijn almachtig gooch- elaarspak achterna. Jaap de zee in Al jaaaaèren zit onze Jaap in zijn streepjespak in de meest GALERIJ STAMPAERT p.v.b.a. UITZONDERLIJKE OPENBARE VEILING Op maandag 19 juni 1978 om 19.30 uur in de zaal Koningshof, Dijkstraat te Dendermonde Door het ambt van gerechtsdeurwaarder de heer Kockuyt, Kerkstraat 23, Dendermonde zullen onderstaande voorwer pen openbaar verkocht worden aan de gewone voorwaarden: kontante betaling en kosten. Ivoren: uitzonderlijke verzameling van diverse ivoren Porselein: Chinees uit de 18e en 19e eeuw en Saksisch, versierings- en vitrinevoorwerpen, Chinees hardsteen. Meubelen: allerhande Engelse meubelen van de 18e en 19® eeuw: Regency, Georgian en Victorian - Biedermeyer meube len. franse meubelenmet inlegwerk. Chinese meubelenn Tapijten: verzameling uit Iran, Pakistan, Bessarabië, Mures Diversen: klokken, bronzen voorwerpen, samovars Deskundige: De Heer R. Stampaert, St.-Pietersnieuwstraat 130 - 9000 Gent Tentoonstelling: zaterdag 17 juni van 14 tot 18 uur. Zondag 18 juni 1978 van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 18 uur Volgens een overzicht in de Financiel Times behoort Zuid-Afrika tot de goed koopste landen ter wereld. Het staat op de tiende plaats na landen als Mexico. [Portugal en Rhodesiè. Zelfs Spanje is over het algemeen nog duurder dan Zuid-Afrika. Voor een overnachting met ontbijt in een lukse hotel kost 38,97 dol lar, een diner in een restaurant 8,65 dol lar, een fles tafelwijn 3,15 dollar, een whisky 0,75 dollar, een bietje 0,51 dollar. Voor een snack moet men 2,82 dollar neertellen en voor een taxirit van één mijl 2,89 dollar Gemiddeld besteedt men in Johannesburg 60 dollar per dag, wat vergeleken met New York (137,24 dollar) en Frankfurt (170,10 dollar) spot goedkoop is. Te Sint-Katherina-Lombeek werd een nieuwe milieuvereniging gesticht onder de naam «Sinopel», benaming die in de heraldiek staat voor groen. De vereni ging kwam tot stand naar aanleiding van het gehakketak van de instanties om dwars over de loop van de Bellebeek een expresweg aan te leggen De nieuwe vereniging is van wal gestoken met het werven van leden beruchte gevangenis van de hele wereld: Inzepoket. Geen mens is er ooit in geslaagd zonder toestemming van de gevangenisdirekteur en zijn dolkomische bewakers te ont komen. Toch wil Jaap voor hij zijn straftijd volledig heeft uit gezeten uit de nor geraken. Hij plant dan ook de meest waan zinnige en ingewikkelde ont snappingsplannen. Tot over maat van ramp voert hij deze plannen nog uit ook. Gelukkig voor de direkteur en de bewa kers maakt Jaap telkens grove vergissingen. Zijn plannen val len dan ook met groot geraas in duigen. Bloedig spoor Het is een nieuwe aflevering (de derde) in de reeks Jess Long. Een ongewoon vaak bloedstollend detektievever- haal op scenario van de on langs overleden Maurice Til lieux. Dit keer vertoeft Jess Long in het Hoge Noorden. De Amerikaanse legeroverheid heeft hem daarheen gestuurd voor het zoeken naar de oplos sing van een levensgroot pro bleem. Bij de verovering door de Amerikanen van Attu sneu velde Ralph Bensky. In Alaska leeft nu een jager die beweert Pat Morton te heten, maar die als twee druppels water op Be nsky gelijkt. Jess Long krijgt de opdracht deze «desserteur» te pakken te krijgen. In hetzelfde album zit ook het adembene mend verhaal van een psychia trische patiënt die onrust zaait in een kleine Amerikaanse De Arrondissements commissaris van Sint- Niklaas en Dendermonde deelt mede dat van 03 juli 1978 af, de verlof brieven voor het dragen van jachtwapens voor het jacht jaar 1978-1979 zullen afgeleverd worden alle werkdagen, zaterdag uitgezonderd van 9 uur tot 12 uur, op het adres: Kazernestraat 38 te St.Niklaas. Het jachtverlof wordt slechts afgegeven na overlegging van 1een door het gemeen tebestuur van de woon-" plaats van de aanvrager, binnen de twee maanden vóór de aanvraag afgege ven getuigschrift van goed zedelijk gedrag (op zegel); 2. Een geldig getuig schrift waaruit blijkt dat de aanvrager met goed gevolg een jachtexamen heeft afgelegd. Moet geen geldig getuig schrift voorleggen al wie op 1 juli 1977, 21 jaar oud of ouder was en in de loop van de vijf jaar die zijn aanvraag vooraf gaan, ten minste drie geldige verloven heeft bekomen, voor zover hij, sinds de afgifte van het vorige jachtverlof, niet veroordeeld is geweest wegens een overtreding van de jachtwet. 3. een recente pasfoto: 4. het oude jachtverlof (1975-1980) dient voorge legd; PROVINCIE OOST-VLAANDEREN STAD DENDERMONDE HERAANBESTEDING SPOEDPROCEDURE Op donderdag 29 juni 1978 om 11 u. zal in de burelen van de Technische Dienst der Stad (Gemeentehuis ex-Sint-Gillis), Weggevoerdenstraat 1 te 9330 Dendermonde, overgegaan wor den tot opening van de insohrijvingen voor de openbare aanbesteding tot Vereiste erkenning Kategorie D 17 en 18 Klasse 2 Bijzonder bestek :11.274.-X3 Raming 7.100.000 (excl. B.T.W.) Plannen en lastenboek liggen ter inzage van de belangheb benden 1) op het Verkoopkantoor voor aanbestedingsdokumenten, Resi dence Palace, Jordaenskwartier, Wetstraat 155 (2e Verdiep) 1040 Brussel 2) op het kantoor van de ontwerper Ir. Arch. Van De Sompel R., Patijntjesstraat 102 te 9000 Gent (tel. 091/22.46.90). Deze documenten zijn te koop door voorafgaande storting van 2.400 F. (B.T.W. incl.) op P.C.R. 000.00 83520)03 van voornoemd ontwerper. De aanbiedingen worden ter zitting afgegeven of per aange tekend schrijven gezonden aan de Heer Burgemeester der Stad Dendermonde en dienen besteld te zijn vóór 29 juni 1978. 39334 5. een verzekeringsge tuigschrift (in drievoud) die de burgerlijke aan sprakelijkheid van de jager dekt; 6. fiscale zegels: -6000 fr. maximum drie zegels voor een verlofbrief alle dagen geldig; 4200 fr. maximum vier zegels voor een verlofbrief alléén 's zon dags geldig 7. de provinciale belas ting, hetzij 10% van voormelde bedragen (600 of 420 fr.) dient voortaan gestort te worden op de postrekening nr. 000- 0091092-09 van het ar rondissementscommis sariaat van Sint-Niklaas en Dendermonde (en niet meer op de postrekening van het Provinciaal Be stuur). De strook van het stortingsbulletin of de- betbericht van een over schrijving dient niet meer voorgelegd te worden. Het jachtverlof zal slechts afgeleverd wor den nadat het bericht van overboeking van het bedrag van de provincia le belasting op het arrondissementscom missariaat is ingeko men. Uitslag tombola korfbal Appels 313é 4139 2339 4177 2846 3619 3706 4584 4985 3942 2217 3005 2427 4295 2590 3340 1133 2213 4918 1148 DENDERMONDSE Veldstraat 47, erk. nr. 2010 EERSTVOLGENDE LESSEN REEKSEN TOT HET BEKOMEN VAN EEN RIJBEWIJS 1ste LESSENREEKS op maandag 26 juni te 19 u. Examen in centrum voorzien op woensdag 5 juli te 13.30 u. 2de LESSENREEKS op maandag 3 juli te 19 u. Examen voorzien op woensdag 12 juli te 13.30 u. 3de LESSENREEKS op woensdag 2 augustus te 19 u. Examen voorzien op woensdag 16 augustus te 13.30 u. De meeste kans op spoedig slagen Tel. 052-21.37.94 AANDACHT Gezien de verlofperiode gelieve tijdig in te schrijven. Paul Planter, het dodenmeer Dit album is een posthuum eer betoon aan Maurice Tillieux, die begin februari bij een au toongeval om het leven kwam. Deze al te weinig gekende striptekenaar bezat een hel dere en soepele tekenstijl, een weergaloos gevoelen voor sar kastische en onderkoelde, maffe humor. Met het vierde album in de reeks Jeugdzonden wordt het verhaal gebracht van een des tijds bekende persfotograaf Paul Panter, die bij toeval wordt betrokken in een onwelrie kende zwendelzaak. Uiteraard willen die de snuggere speur neus Panter zo snel mogelijk uit de weg mimen, omdat hij over voor hen bezwarend fotomate riaal beschikt. Een ingenieus ingenieur Geniaal is Oliver steeds ge weest, in zoverre zelfs dat men hem de naam van handigste schooljoch aller tijden heeft meegegeven. Al slaat dat laat ste voorzeker niet op huiswerk en schooltaken, maar wel op de knettergekke fratsen, toestel len en vondsten. Tot groot jolijt van zijn vaak verbaasd kij kende klasgenoten maar tot af grijzen van zijn leraren, komt Oliver steeds met nieuwe din gen op de proppen. Nu is dat een superkrachtige springstok waarmee zelfs bankrovers kunnen worden gevat. Verder ook sprekende dieren, een haargroeimiddel, een droom- machine en een onzichtbare tweewieler. Ford T fortissimo Bram Jager en Haasje zijn bu- ren tegen wil en dank; boven dien lopen ze elkaar zowat de hele wereld door tegen het lijf. Ze moeten dus wel lief en leed met elkaar delen. Het leed werkt zich steeds uit op de zelfde persoon. Dit keer hotsebotsen ze met hun gammele Ford door de Braziliaanse jungle. En ook daar maken ze elkaar het leven zuur. Uiteraard zijn er een flink aantal dolkomische situaties. De inboorlingen uit de Brazili aanse jungle zijn er de stom verbaasde getuigen van. Sophie en de vier seizoenen Tijdens haar vakantie is Sophie getuige van een ongewoon verkeersongeval, waarbij de ongure daders hun slachtoffer pogen te beroven. Gelukkig heeft het slachtoffer net voor dien de stomverbaasde Sophie een doodgewone nuziekkas- sette kunnen overhandigen, waarop een uitvoering van «De vier seizoenen» van Vivaldi staat. Waarom is het gangsters om dit kleinood te doen? Staan er grote belangen op het spel? Om haar achtervolgers van zich af te schudden maakt Sophie gebruik van de nieuw ste uit indingen van haar va der: zij huppelt over het water. Maar de gangsters zijn ook niet van gisteren en zo komt Sophie voor hete vuren te staan. - Deze acht albums zijn verkrijg baar in elke boekenhandel aan de prijs van 80 fr per deel. Senator - A Burgemeester HBB.J.1 ff| Jaak DE GRAEVE houdt zitdag: Vrijdag 16 juni. Wetteren Gemeentehuis, Markt, van 9.30 tot 1130 u. Zaterdag 17 juni. Wetteren Gemeentehuis, Markt, van 10 tot 11 uur Wichelen Café E. De Neve, Margote 19, te 14 uur Oudegem Volkshuis, Varenberg, te 15 uur Dendermonde Volkshuis, Brusselsestraat, te 16 u. Lebbeke Volkshuis, Dendermondsesteenweg, te 17 u. Maandag 19 juni. Wetteren Gemeentehuis, Markt, van 9.30 tot 11.30 u. Serskamp Mevr. Minne, Notelarenstraat te 18.30 uur Schellebelle Volkshuis, Dorp te 19 uur Uitbergen Omer Van de Velde, Scheldebrug, te 20 u. Dinsdag 20 juni. Berlare Volkshuis, Frankrijkstraat, te 19 uur Zele Volkshuis, Kouterstraat, te 20 uur. BERICHT AAN DE BEVOLKING STEDELIJK KINDERDAGVERBLIJF. Op zaterdag 24 06.1978 te 10 uur wordt het stedelijk kinderdagver blijf, gelegen op de wijk het Keur (Kroonveld - Blauwe Steen) officieel geopend. De heer Luc Dhoore, Minister van Volksgezondheid en Leefmilieu wordt vertegenwoordigd door Mevr. Pernot, Kabinetsattachée. Programma Zaterdag 24.06.78 te 10 uur Verwelkoming door de heer Maes, schepen van Welzijnszorg. Toespraak door Mevr. Hoogewijs,-De Leenheer, voorzitster der Stede lijke Gezinsraad. Toespraak en officiële opening door Mevr. Pernot; afgevaardigde van het Ministerie van Volksgezondheid en Leefmilieu. Prijsuitreiking laureaat keuze naam kinderdagverblijf. Slot- en dankwoord door de heer A. Cool; burgemeester van de stad Dendermonde. Na deze plechtigheid wordt het kinderdagverblijf opengesteld voor het publiek. Zaterdag 24 juni 1978 van 14 tot 19 uur Zondag 25 juni 1978 van 10 tot 12 uur en van 14 tot 19 uur. Namens het stadsbestuur De Stadssekretaris F. Beckers De Burgemeester A. Cool woning Wij U BETAALT Spanje, Costa Brava, La Escaia appartementen en villas te huur nabij de zee, in volle zon. 100% Belgisch komfort. Mei, juni, september huur per veertien dagen. Augustusblijven 2 apparte menten en 1 villa, huur per maand. Tel. van 9 tot 17 uur, vrij dag tot 14 uur. Tel. 02- 345.39.90 Schrijven: Me. Ir. H. Verhellen-De Nil, Van Volxemlaan 176, 1190 BrusseL

De Voorpost | 1978 | | pagina 25