RAAD VAN STATE SCHEIDSRECHTER TUSSEN BESTENDIGE DEPUTATIE EN AALSTERS SCHEPENKOLLEGE TWEE AALSTENAARS WANDELEN NAAR LOURDES AALSTERSE KULTUURRAAD VOLTALLIG FAUBOURG-JAARMARKT REEDS AAN DE START HET OPHALEN VAN HUISVUIL EN GROF HUISVUIL DOOR DE STEDELIJKE REINIGINGSDIENST HAND IN HAND K0NSERTEERDE ^p" waar zij zonder hinder voor de omwonenden de aktiviteiten rustig verder kan zetten. De Bestendige Deputatie ver leende een vergunning tot eind december 1979. Na die datum moet het asiel gesloten zijn. Dit besluit wil echter niet zeg gen dat het asiel nu op beide oren kan slapen. Helemaal niet. Er moet nog altijd rekening gehouden worden met de be staande wetten en normen. De rust van de omwonenden moet gewaarborgd blijven, de zeer oude en gedeeltelijk bouwval lige gebouwen dienen aange past, degelijk verlucht en.de nodige schikkingen moeten ge troffen worden om de insek- tenwoekering te voorkomen. Het voedsel moet in hermetisch gesloten vaten of in een frigo bewaard worden en de lozing van het schuurwater en de urine moet via een gekontro- leerde septische put gebeuren. De huidige vergunning ontslaat de aanvrager evenmin van de verplichtingen zich voor het overige te gedragen naar de voorschriften van de wetten en besluiten van het leefmilieu, Stedebouw, de wet op de be scherming van de oppervlak tewateren tegen verontreini ging, de luchtverontreiniging en de geluidshinder. KOLLEGE PROTESTEERT Het schepenkollege dat het be sluit van de Bestendige Depu tatie ontving lachte groen en besloot klacht in te dienen bij de Raad van State. Dit verhaal is dan gesteund op het feit dat burgemeester D'haeseleer in zijn funktie de macht heeft om bij lawaaihinder het desbetref fend bedrijf van 8 tot 30 dagen te laten sluiten en bij herhaling binnen het jaar van dezelfde aanklacht het bevel kan geven tot sluiting voor de duur van één jaar. Dat beduidt evenwel niet dat de burgemeester zinnens is dit te doen. Verhaal of geen verhaal, aan die hondenhistorie hangt nog een staartje. Roel Van de Plas Vervolg p. 1 Zijn wan deldaden zijn reeds meerdere malen in allerlei media bezon gen en geroemd. Hij werd geboren op 20 augustus 1909. Sedert 1933 ging hij reeds jaarlijks minstens drie maal te voet naar Halle. In datzelfde jaar stichtte hij de bond van Onze Lieve Vrouw van Halle, waar hij het voorzitterschap van waarneemt. Eén van zijn groot ste wandelprestaties was onge twijfeld de tocht Brussel- Straatsburg. Voor volgend jaar heeft hij plannen om naar Moskou te marcheren. Maar dit jaar is zijn grote onderneming de tocht naar Lourdes. Onlangs werd hij nog gevierd door het stadbestuur voor zijn deelname aan de Europa-mars. Het derde lid van het trio is de heer John Chielens, evenals Kieckens, is hij beroepsonder officier in het Militair Hospitaal te Brussel. Hij maakt deel uit van de Para-Commandos. Hij is gehuwd en de gelukkige vader van drie dochters. Ook hij nam reeds deel aan etellijke kilome ter wandeltochten. Hij zal tij dens de tocht zorgen voor de West-Vlaamse noot, als inwoner van Lichtervelde. Op 23 dagen te Lourdes Het is dus morgen, zaterdag 17 juni dat de drie wandelaars aan hun tocht zullen beginnen, om 8 uur 's morgens. Zij vertrekken aan de St. Martinuskerk, nadat zij aldaar de eucharistieviering van 7 uur zullen bijgewoond hebben, en die zal worden opgedragen door de aalmoeze nier van het Militair Hospitaal. De tocht zal dus 23 dagen in beslag nemen. Hiervan zijn er 21 marsdagen en 2 rustdagen. Hun aankomst te Lourdes is dus voorzien op 9 juli. Dan zullen zij er de 1.101 km lange tocht opzitten hebben. Hun dagtochten bedragen onge veer 50 60 km en zij vertrekken iedere morgen rond 6 uur dus met het krieken van de ochtend. Hun aankomst iedere dag is gepland rond 17 18 uur. Voor logement werd vooraf kontakt opgenomen met de plaatselijke burgemeesters. Dit zal dan ook meestal gebeuren in militaire inrichtingen of bij de plaatselij ke burgemeester. Tijdens de tocht zijn er ook enkele officiële ontvangsten voorzien, zoals te Limoges, te Crécy la Chapelle. De eerste dag gaat de tocht van Aalst naar Mons over 61 km en van daaruit zullen zij na een tocht van 60 km La Chapelle bereiken. Vandaar naar Laon over 52 km. Dan naar Villers- Cotterets (53 km). Op 21 juni gaan zij naar Crécy-en-Brie over een toch van 5 km. en vandaaruit zullen zij na een tocht van 62 km de eerste rustplaats Fontainblau berei ken, waar op 23 juni gerust wordt. Na van een verdiende rust genoten te hebben en van de prachtige bezienswaardigheden in deze stad, vertrekken zij op 24 juni naar Pithiviers (45 km) en vandaar over 47 km naar Orleans-Olivet. Op 26 juni doen zij 54 km om Salbris te bereiken en dan trekken ze over 57 km naar Issoudun en op 28 juni leggen ze dezelfde afstand af naar Argenton. Op 29 juni zullen zij na 47 km La Croisiore bereiken en vandaar gaan zijn naar Limoges (46 km). Op 1 juli trekken ze naar Jumillac-le- Grand na een tocht van 47 km en dan zullen zij daar op 2 juli van een tweede rustdag kunnen genieten, alvorens het lastige Centraal Massief in te trekken. De derde juli trekken zij dan naar Perigueux (55 km) en vandaar naar Bergerac na een tocht van 47 km. Een tocht van 55 km zal hen naar Cancon leiden en op 6 juli zullen zij Agen bereiken na 50 km te hebben gewandeld. Montestruc is hun overnachtingsplaats op 7 juli na een tocht van 47 km en de voorlaatste dag leggen zij 54 km af om Mielan te bereiken, van waaruit zij dan op 9 juli vertrekken vooreen tocht van 50 km naar hun eindbestemming Lourdes. De terugtocht zal niet te voet gedaan worden, maar met de wagen. Ergens wel te verstaan na een tocht van meer dan duizend kilometer. MOND.G. Na allerlei tribulaties die liefst zo spoedig mogelijk worden vergeten is de «Stedelijke Raad voor Kuituur en Kulturele Vrijetijdsbesteding» van de stad Aalst voltallig. Het werden informatievergaderingen met goedkeuring van statuten en huishoudelijk reglement na aanschrijving en trachten te benaderen van alle verenigingen die hierbij in aanmerking konden komen en dat bleken er achteraf verschil lende honderden te zijn. In twee zittingen geraakte men sekretaris en daarna met de dan aan een deel van het be- negen aanvullende leden. Daar stuur, eerst met een triumviraat niet elke discipline vertegen met voor-en ondervoorzitter en woordigd was moest dan nog een verkozen lid de plaats rui men en dan bleek dat er nog drie strekkingen, CVP, VU en PW niet waren vertegenwoor digd en dus ook op een verte genwoordiger recht hadden. Ook geografisch was men nog niet in orde met het dekreet dat voorziet dat ook elke deelge meente in de raad een afge vaardigde krijgt, zij het dan een niet stemgerechtigde waarne mer, wel effektief lid van de er kenningskommissie, de kom missie die zal beslissen of de verenigingen nog steeds de noodzakelijke voorwaarden vervullen en tevens over het al dan niet aanvaarden en erken nen van nog niet aangesloten verenigingen. BESTUUR VAN DE RAAD Gilbert Claus, chr., voorzitter; Herman Ravijts, niet-geb., on dervoorzitter; Theo Van Gij- seqhem, chr., sekretaris; S.J. Op zondag 11 juni 11. nodigde de harmonie «Hand in Hand» alle belangstellenden en sympatisanten uit op een kuntkonsert dat gegeven werd op de kiosk die was opgesteld op de hoek van de Groenstraat en de Drieveldenweg. Ondanks een fris briesje waren er toch heel wat luister-lustigen die dit jaarlijks kunst-konsert niet wilden missen. Het gebrachte programma, dat vakkundig gedirigeerd werd door H. Verstraeten, bestond uit volgende nummers: Sedrun Grischun, een mars op muziek van Walter Hafeli, Brasilia Carnaval op muziek van Tony Vale, Facinating Drums en Pavane in Blue op muziek van Ted Huggens, de St. Louis Blues naar een arrangement van Leo Bos, Bacharach and David naar de muziek van Burt Bacharach en Blaze Away, een mars naar de muziek van Abe Holzman. SJ. be Li Vervolg p. 1 Voor het keuren van het vee maakt Al- fons de Gols een verdeling op en de keuring gebeurt o.l.v. ve earts Van der Schueren in sa menwerking met raadslid Ju- lien Vonck. Ook met de voorbereiding van de Expo wordt eerstdaags ge start. De juiste omloop moet nog worden vastgelegd maar waar schijnlijk wordt de stoet ge vormd te Meldert op de Hoog straat, altans dit jaar want men denkt hierbij aan een beurtrol. Hierbij dan het volledig pro gramma! 91e FAUBOURG- JAARMARKT 1978 Zaterdag 26 augustus Potten- bal om 21 uur in reuze feesttent in de hovingen van kafé «ge meentehuis» met het orkest «De Gensters» en met mede werking van Euroveiling Brus sel. Verkiezing van de 7e jaar marktfee en de 5de jaarmarkt prins. ZATERDAG 26 AUGUSTUS 17.00 uur: Opening van Fau bourg Handelsexpo in de Pa rochiezaal. De expo is open: zaterdag 26 augustus van 17.00 tot 22.00 uur Zondag 27 augustus van 14.00 tot 22.00 uur. Maandag 28 augustus van 17.00 tot 22.00 uur. Dinsdag 29 augustus van 10.00 tot 22.00 uur. 18.00 uur: Prijsuitreiking van de tekenwedstrijd in de Paro chiezaal. MAANDAG 28 AUGUSTUS 15.00 uur: Koffietafel voor de gepensioneerden en de ge handicapten van de hele ge meente in «Gasthof Vonck- met optreden van de beroemde goochelaar «Jartoman». DINSDAG 29 AUGUSTUS FAUBOURG-JAARMARKT 8.00 UUR: Optocht door de gemeente van Historische Stoet in het teken van «Het jaa van het dorp». 10.00 uur: Keuring van klein vee. Uitbetaling in «Kafe Fies» 14.00 uur: Schouwing van de groepen Prijsuitreiking in <j< Parochiezaal. 14.00 uur: Grote Veeprijs kamp. Gewestelijk en gemeen telijk. Uitbetaling in «Gastho Vonck». L.H Bogaerts, soc, Jean Louis Mar- celis, vrijz. hum, Jos De Ge- yter, marxist, Jean Paul Rin- goir, BSP, Mw Ledegen - De Clippeleir, chr., Marcel Crom- been, chr, Mevr. Mia Bosteels-Van Nuffel, chr., Mevr. Denise Van de Velde, niet-geb.. Mevr. Annie D'Hondt De Smedt, niet-geb., Marcel Temmerman, CVP, Jeannine Merckx, VU, Mare De Jode, pW, Jef De Smet voor Herder- sem, Davidsfonds; Yvonne Goossens voor Moorsel, KAV; Mevr. Hooghuys voor Nieu- werkerken, soc., Jos Muylaei voor Meldert, Culturele Kring Prosper Simal voor Baarde gem, Landelijke Gilde; Vai Caeckenberghe voor Hofsta de, St.-Cecilia. LI 1. Ophaling van gewoon huisvuil door de stedelijke reinigingsdienst: Aalst: 2 x per week ophaling, op maandag en donderdag en op dinsdag en vrijdag volgens het gekend stratenplan Baardegem: vanaf 21 juni 1978, wordt het huisvuil wekelijks op woensdag opgehaald. Erembodegem: één ophaling per week (vanaf maandag tot en met donderdag) Meldert: één oohalina per week, telkens op vrijdag Nïeuwerkerken: vanaf 13-06-1978 wordt het huisvuil wekelijks op dinsdag opgehaald. N.B.: Te Moorsel, Hofstade, Herdersem en Gijzegem wordt het gewoon huisvuil tot 31.12.1978 verder opgehaald overeenkomtig de geldende kontraktuele verplichtingen d.w.z.: Moorsel: één ophaling per week, op woensdag Hofstade: één ophaling per week, op maandag en dinsdag Herdersem: één ophaling per week, op dinsdag Gijzegem: één ophaling per week, op dinsdag 2. Ophaling van grof huisvuil, door de stedelijke reinigingsdienst: Het grof huisvuil (huisraad) wordt gratis opgehaald door de stedelijke reinigingsdienst. Het grof huisvuil wordt de eerste keer in de volgende deelgemeenten opgehaald over het gehele grondgebied en dit zonder voorafgaand schriftelijk, telefonisch of mondeling ver zoek: Meldert. op maandag 19 juni 1978 en op dinsdag 20 juni 1978 Herdersem: op vrijdag 23 juni 1978 en op maandag 26 juni 1978 Gijzegem: op maandag 26 juni 1978 en op dinsdag 27 juni 1978 Nieuwerkerken: op vrijdag 30 juni 1978 Het grof huisvuil dient op voormelde dagen voor deze ene keer vanaf 8 uur 's morgens voor de woning opgestapeld Het mag geenszins voetgangers of ander verkeer hinderen. Met ingang van 1 juli 1978 start de definitieve regeling voor het ophalen van het grof huisvuil en dit als volgt: 1Aalst: wekelijks op woensdag en donderdag Baardegem: maandelijks, de 1® dinsdag Erembodegem: maandelijks de 1* en de 3" vrijdag Meldert maandelijks de 2' dinsdag Moorsel: maandelijks, de 4* maandag. Gijzegem: maandelijks, de 1* maandag Herdersem: maandelijks, de 3* maandag. Nieuwerkerken: maandelijks, de 2° maandag. N.B. Hofstade: voor deze deelgemeente wordt het grof huisvuil tot 31.12.1978 verder opgehaald door de aannemer belast met het ophalen van het gewoon huisvuil. De eerstvol gende ophaling zal plaatshebben in de loop van de maand augustus. De inwoners van Hofstade- Aalst zullen van de juiste data tijdig verwittigd worden. 2. Praktische regeling voor het gratis ophalen van het grof huisvuil: a. Het grof huisvuil wordt vanaf 1 juli 1978 enkel en alleen opgehaald op schriftelijk, telefonisch of mondeling verzoek en dit als volgt: Aalst: schriftelijk: stedelijke werkhuizen, reinigingsdienst. Hoge Vesten 66 - 9300 Aalst. Meegeven van een briefje met de ophaling van het gewoon huisvuil. Mondeling: Stedelijke werkhuizen, Hoge Vesten 65, 9300 Aalst. Telefonisch: op het nummer 053-21.33.29 toestel 158 op het nummer 053-21.57.41, toestel 167 (Leefmilieu - Aalst) Baardegem, Erembodegem, Gijzegem, Herdersem, Meldert, Moorsel en Nieuwerker ken: Schriftelijk op het dienstcentrum (oud-gemeentehuis) Telefonisch: op het gepaste netnummer van het betrokken dienstcentrum. Op het nummer 053-21.57.51 - toestel 167 (Leefmilieu- Stadhuis) Mondeling: op het dienstcentrum, aan de aangestelde verantwoordelijke persoon. B. Het grof huisvuil mag vanaf 1 juli 1978 niet vóór de woning geplaatst worden De ophalers zullen eerst aanbellen en dan zelf het grof huisvuil opnemen. Dit grof huisvuil dient wel door U zo dicht mogelijk bij de voorkant van uw woonst opgestapeld, zonder het evenwel op het voetpad of op de openbare weg te plaatsen. c. Opdat U zekerheid zoudt hebben dat uw grof huisvuil op de vastgestelde dag wordt opgehaald, dient uw mondeling, schriftelijk of telefonisch verzoek gedaan ten laatste vóór 12 uur de dag voorafgaand aan de ophaling Voorbeeld: te Baardegem wordt het grof huisvuil opgehaald elke 1e dinsdag van de maand. Voor de maand juli wordt het grof huisvuil opgehaald op 4 juli 1978 en dient het verzoek gedaan uiterlijk tegen 12 uur op maandag 3 juli 1978 De bevolking wordt vriendelijk verzocht om het grof huisvuil op een ordentelijke en gemakke lijke meeneembare wijze op te stapelen. Nog enige mededelingen voor de inwoners van Meldert, Erembodegem en Aalst voor de maand juli Meldert: geen ophaling van het gewoon huisvuil op vrijdag 21 juli 1978 Erembodegem: geen ophaling van het grof huisvuil op vrijdag 21 juli 1978 Aalst: het gewoon huisvuil, wordt gedurende de kermisweek (van 10 tot en met 14 juli) wel opgehaald. Telkens er een wijziging zal voorkomen aan het vastgestelde schema van het ophalen van het grof en gewoon huisvuil zal de bevolking tijdig (bij het begin van elke nieuwe maand) verwittigd worden U zult deze wijziging vernemen langs de dag- en weekbladen, de reklamebladen en ook door middel van een aanplakbiljet aan het betrokken dienstcentrum.

De Voorpost | 1978 | | pagina 4