EEN MEI OP EEN STATION BESCHUTTENDE WERKPLAATSEN GERED IS DE DENDERROUTE NOG RIJBAAR? I A.T.B. REIKT ERKENNINSTEKENS UIT Aalsterse flitsen Binnenkort zet men op 't nieuwe Erembodegemse station de mei. Dat wil zeggen dat het station in de kortst mogelijke tijd afgewerkt zal zijn (SJ) In zitting van 31 maart II., besliste de gemeenteraad over te gaan tot de aankoop van gronden en gebouwen toebehorend aan de vzw. De Beschuttende Werkplaatsen van Aalst. Op een volgende gemeenteraad zullen de voorwaarden tot verhuring aan deze vzw. ter goedkeuring van de raad worden voorgelegd. Deze beslissing heeft voor gevolg dat de vzw. thans zonder verliezen zal kunnen voortwerken, zodat het bestaan van deze sociale inrichting waar bijna 100 gehandicapten een werkkring hebben gevonden, van sluiting werd gevrijwaard. Aan de bazis van deze belangrijke vernieuwing in het beheer en het beleid van de Beschuttende Werk plaatsen ligt vast en zeker de be heerraad zelf die op initiatief van haar voorzitter, schepen van fi nanciën G. Van den Eede, in ja nuari jl. aan het kollege van bur gemeester en schepenen een rap port voorlegde samen met de ba lans 1977. waaruit bleek dat de Na links en rechts enkele bedenkingen te hebben verno- men en na grondige kontrole blijkt dat de bewegwijzering van de «Denderroute» dringend aan verbeteringen, herstel lingen en tracé-aanpassingen toe is wil men voorkomen dat ze voor de vreemdeling niet meer effektief berijdbaar zou worden Van aan de Grote Markt, de eigenlijke start, tot aan de Nieuwbrugstraat ter hoogte van de Zwartehoekbrug is er geen enkel paneel. Hoe vindt de liefhebber hier zijn weg zonder nodeloos gevraag dat de pret volledig wegneemt? Aan de Verbrandhofstraat is een tracé-aanpassing nood zakelijk. In Herdersem is een paneel verdwenen en moeten er twee worden vastgezet. In Wieze staat aan de hoek van Nieuwstraat en Groeneweg nog wel 'n paal maar het zeshoekig bord is weg. Op de Tinnenhoek te Moorsel moet een paneel worden vervan gen. Te Baardegem ligt een paneel naast de weg en een ander dient te worden vervangen. Te Meldert is eveneens een paneel zoek op de hoek Molenstraat en Aalstersedreef Te Haaltert zijn twee panelen verdwenen en ware het aan te raden bijkomende panelen te plaatsen In Aaigem ligt er een omver en is er een verdwenen. Ook in Aspelare is een paneel zoek. In Ninove is ingevolge grond werken een paneel van zijn plaats verwijderd en in Dender- windeke ligt paneel nr. 105 omver. Ook in Idegem is een paneel weg. Om de toestand te normaliseren wordt gehoopt dat de bevoegde instanties zo spoedig mogelijk, nu het toeristisch seizoen voor de deur staat, ingrijpen. toestand financieel niet meer houdbaar was. De aangegane le ningen konden niet meer afgelost worden. Interesten konden niet meer betaald worden en leveran ciers ontvingen slechts laattijdig de betaling van hun fakturen niet dat er slecht beheer aan het bestuur kon aangewreven wor den integendeel. Het rendement van het personeel voor 95 procent mentaal ge handicapten kon deze grote las ten niet realizeren. Op 31.12.77 was het totaal verlies reeds meer dan 4 miljoen. De fa ling was nabij. Maar wanneer de nood het hoogst is, was ook de redding in zicht. Door de nieuwe beslissingen van de gemeenteraad, zal de vzw. De Beschuttende Werkplaatsen van Aalst haar werkzaamheden kun nen voortzetten en zal deze bij uit stek sociale instelling, van sluiting gepaard worden. Anderzijds heeft de stad Aalst hierbij geen nieuwe lasten, maar verwerft door aflossing van de le ning, de gronden en gebouwen van de vzw, wat aldus haar patri monium verhoogt. Schepen van financiën, G. Van den Eede, heeft dan ook niet nage laten al de leden van de gemeente raad te bedanken voor de unaniem genomen beslissing. to zaal Madeion, Grote Markt, werd vorige vrijdag duchtig jefeest. Twaalf trouwe leden van de A.T.B. (Arbeiders Toeristenbond «De natuurvrienden»-afdeling Aalst) kregen lie avond hun erkenningsteken met oorkonde. De mensen ^erden ontvangen in een mooi versierde zaal, gevuld met Ifeer scheppende muziek. Het hoofdbestuur Antwerpen was vertegenwoordigd door de heer Jmedée Moruanx, ondervoorzitter van A.T.B. «ue Natuurvrienden - Vlaams België. Door de fijne muziek van PJ Chris, voelden verschillende mensen reeds vroeg de kriebels in de benen, menig aanwezige lonkte verstolen naar de op dat ogenblik nog lege dansvloer. van Jan 'De let officiële gedeelte van e avond werd geopend oor sekretaris Roland Van De Winkel, die iedereen artel ijk welkom heette, oorzitter Gustaaf De Vilder prak een streng woord: hij egde er de nadruk op dat er ij de Natuurvrienden nog en grotere blokvorming Wet beoogd worden. Hij ei dat de afwezigen groot ngelijk hadden, wat ook un reden was. Verder chtte de spreker de igenlijke doelstellingen in A.T.B. nog eens toe. eze organisatie doet al het <ogelijke om de problemen 'verband met de vakantie lis van haar leden, op een doeltreffend mogelijke ijze op te lossen. Aan imperen en karavanning, net men nu immers fóktisch het hele jaar door. f is tegenwoordig zelfs een typische winterkam- ping. Dit bewijst 2eker dat er voor deze vakantievorm veel belangstelling is. Door de ekonomische krisis, aldus de voorzitter,zullen niet veel reizigers overnach ten in (buftenlandse) hotels, maar zal het kamperen nog meer veld winnen. De terreinen van de A.T.B.-organisatie staan ten dienste van de leden. Zij zijn in gans Europa te vinden. Daarnaast bestaan reeds verschillende Natuur vriendenhuizen, die zeer komfortabel ingericht zijn en waar men met weinig geld een mooie verlofperio de kan doorbrengen. Men kan ook gebruik maken van de hotels, appartemen ten, villa's of bungalows, die (mits voorleggen van een ledenkaart) goedkoop kunnen zorgen voor de nodige huisvesting. Maar A.T.B. is meer: het is een volwaardige kulturele groep, met vele aktiviteiten, die geregeld via de pers bekend gemaakt worden. U kan deelnemen aan wandelingen, uitstappen, film- of diaavonden die met een regelmaat ingericht worden. Gustaaf De Vilder deed een oproep om nog meer arbeiders bewust te maken van de efficiënte werking van A.T.B. Hij vroeg nog meer mensen zich aan te sluiten bij de vereniging, wat later op de avond werkelijk gebeurde. Hierna begon de uitreiking van de erkenningstekens. Deze worden slechts om de twee jaar uitgereikt aan trouwe leden. Dit jaar kregen Romain Van Der Snickt, Cl. Thomas, Jan Wauters en M. Stricks een erkenningssteken én een diploma voor hun 30-jarig lidmaatschap. René Van Den Bossche, Silvie Petit, Hugo Van Den Bossche, Jean Amant, Yvette Troch en Jan Van Der Veken werden beloond voor hun 25-jarig lidmaatschap. Ro land Van De Winkel, sekretaris kreeg het herken ningsteken omdat hij reeds Na 'n openbaar onderzoek van de PVBA SEFIMO, Fruit- h of laan te Berchem tot een gedeeltelijk overleggen en verleggen van de waterloop aan de Paddenhoekstraat, kan men vermoeden dat kortelings gestart zal worden met de bouw van de nieuwe buildings achter Etrimo 2. De groene jongens van leefmilieu zijn niet erg te spre ken over de afbraak van enkele oude huizen op de hoek van de St. Appoloniastraat en de Oude Gentbaan. Een herberg die ook onder de slopershamer moest zou zeer oud (geweest) zijn, het achterste gedeelte zeker 200 jaar en de venster- en deuromlijsting was nog in zand steen. De afbraak moest er komen om de Oude Gent- baan te verbreden. Een waardering van het historisch verleden is dit zeker niet. Dat het mogelijk is als men maar de juiste man op de juiste plaats kent in volle landbouwzone, aangeduid op het ge westplan, een prachtige villa te bouwen kunt u zelf konstate ren aan de Paddenhoek. Wat eerst een serre zou worden is nu een hangar met een villa. Komen er nieuwe week-end huisjes op het einde van de Affligemdreef? Dit is het vermoeden van de werkgroep Leefmilieu die de ophoging van grond nabij het vlieg veld Ter Kluizen met lede ogen ziet. Honderd meter verder werden reeds op een week-end terrein «houten huisjes» in gebruik genomen. Voor 18 juni, Priester Daensdag zal het monument van Priester Daens door de stadsdiensten in orde gesteld wor den. Op uitnodiging van de West-Duitse brandfederatie tra den op zaterdag 10 juni twee Aalsterse sportploegen van de brandweer op tegen de gouden medaille win naars der brandweerolympiade te Trento Italië 1977. De beide Aalsterse ploegen behaalden er zilver, respektie- velijk met 368 en 402 punten. Sportmonitor Willy Alloo mocht uit handen van president van de West-Duitse brandweerfederatie, generaal Burger, met gelukwen sen de gouden medaille van de wedstrijden in ont vangst nemen. In onze Aalsterse flits over de laureaten van de Koningin Elisabeth wedstrijd die in de winterkapel van het Capucij- nenklooster komen, sloop een zetfout. Heden vrijdag 16 juni (en niet juli) kunnen de muziekliefhebbers een recital met de Belg Robert Groslot en de Australische Gabriëlla Pusner komen beluisteren om 20.30 uur. Kiwanis organiseert. Het gaat soms traag als in de Brusselse Wetstraat be slissingen moeten genomen worden. Traag maar zeker dan en met terugwerkende kracht zal vanaf 1 januari 77 het stadspersoneel zijn wedde nu zien opgetrokken worden naar de regeling die voor Gent ook geldig is. Een gevoelige verbetering dus ook voor het personeel van de deelgemeenten. De dagschool van de Akademie houdt Open-Deurdagen op 26,2728 en 29 juni. Een tip voor jonge mensen die naar het kunstonderwijs willen. Mevrouw Goubert, moeder van dokter Goubert werd 100 jaar. Vorige week werd dit heuglijke feit gevierd in intieme kring. Ten huize van de eeuwelinge werd een eucharistieviering opgedragen door pastoor Van Hende van de St. Jozefsparochie. Huizen in de Ar- beidsstraat waren bevlagd. Op 1 augustus gaat hoofdpolitiekommissaris Geeroms op rust. Tijdens de eerstkomende gemeenteraad zal men voorstellen hem de eretitel van hoofdpolitiekommissaris te geven. De VZW «Samen Leven» werd definitief opgericht. Het doel van deze vereniging is de integratie van licht men taal gehandikapten in de maatschappij te bevorderen. Als beheerders-stichters noteerden we Lydie Bunder- voets, Edgard Hooghuys, André Coolens, René Van de Voorde, Laurent Stalpaert, Jan Coessens, Louis D'hae- seleer, Norbert Zenner, Piet Vernaillen, Karei Pyck, Herman Roels, Jan Van Neck, Herman Leemans en Ar- sène Withoek. Voorzitter van het dagelijks bestuur is burgemeester L. D'haeselèer. Ondervoorzitters zijn Ed gard Hooghuys, Norbert Zenner en Piet Vernaillen. Se- kretaresse is initiatiefneemster Lydie Bundervoets en als penningmeester werd René Van de Voorde aanqe- duid. y Zaterdag 24 juni komt de vzw «The Belgian Association of te Samaritains of Malta» naar de Dirk Martensstad. Dit is een ridderorde ontstaan in de 11de eeuw. Diverse hoogwaar digheidsbekleders als de ambassadeur van Zaïre, Prince de Merode, Monseigneur Galavoti zullen eerst een ere dienst in het klooster van de Karmelitessen bijwonen. Het Antwerps Bachkoor en het koor van de Karmelitessen zul len deze mis begeleiden. Acht nieuwe leden zullen tot ridder worden geslagen. Rond 17.30 uur wordt het gezelschap dan ontvangen in de feestzaal van het stadhuis. Een gala banket zal de feestelijkheden afsluiten. Gedaan met de opstroppingen aan het Esplanadeplein. De NMBS heeft gunstig geadviseerd op het voorstel om de halte te verleggen tot voor de St. Jozefskerk. Ook de Albert Liènartstraat wordt busvrij. Deze bussen zullen stationeren op het Stationsplein. Tijdens gemeenteraadszittingen wérden zowel door meer- als minderheid reeds degelijke voorstellen geformuleerd. Dikwijls denkt men dat al deze ideeën gewoon in de diep vries worden gestoken. Zo was er het voorstel om een wetswinkel op te richten, een vrouwenhuis en een opvang voor vrouwen te organiseren en een ombudsman ten dien ste van de konsumenten aan te stellen. Nu werd er een werkgroep opgericht. De BSP wordt vertegenwoordigd door Martin Van der Speeten, Gracienne Van Nieuwen- borgh en Martin Hutsebaut De VU kan rekenen op Arseen Carlier, Lieve Meganck en Anny Dierick. De PVV stuurde Jan De Boeck. Frank Vaeyens en Robert De Pauw, Willy De Turck en Ghisleen Willems. Ook de stadhuisambtenaren zijn vertegenwoordigd, nl door stadssekretaris Chris Wil lems, Louis Carael en Louis Kieckens. Wie de «Sociale Dienst» van het stadhuis zoekt, vindt deze dienst in nieuwe lokalen, daar waar vroeger de stallingen waren. Eind juni begint men de wijkbiblioteek van Mijlbeek en van de Driesleutelstraat op te knappen. De 11 juliviering wordt deze keer ingeleid door de Leedse groep Stampen en Dagen. Twee gastsprekers werden gevraagd waaronder burgemeester L. D'hae- seleer. Als apoteose danse de kunstgroep Alkuone. Volgend jaar krijgt Aalst in de maand april een vakantiesa lon. Het wordt een proef. Na de jaarbeurs begint men aan dit salon onmiddellijk te dokteren. Of er attrakties bijkomen werd niet medegedeeld. Omdat het stadsbestuur en de stadsdiensten niet tijdig klaarkomen met het onderzoek van de stadsrekeningen 1977 en de rekeningen van het O.C.M.W. over dezelfde periode, kan de laatste gemeenteraad voor het groot verlof niet doorgaan in juni. Heel wat raadsleden van de bestuurspartijen zijn evenwel al op verlof in juli, zodat de kans groot is dat de raad niet meer in meerderheid is om te beslissen, zodat de oppositie de zaal zou verla ten. Daarom werd kontakt genomen met de CVP fraktie-voorzitter Ghis Willems, die namens zijn partij toezegde dat de CVP-oppositieleden alleszins op de zitting zullen aanwezig blijven en zo voor de vereiste meerderheid zullen zorgen. Een dergelijk akkoord af gesloten voor een raadszitting in het parlement ge kend en regelmatig gebruikt blijkt in klein Aalst de laatste 15 jaar nooit te zijn doorgegeven door de oppo sitie. Éénmaal werd de vraag tot zo'n akkoord zelfs uitdrukkelijk afgewezen. Men kan de houding van de huidige CVP-fraktie bijgevolg niet anders dan opbou wend noemen. De raadszitting gaat door op 5 juli 1978. Naar aanleiding van de vele problemen inzake huisvesting in de stad zal het bestuur overgaan tot een grondige huis- vestingsenquete naar de woonkwaliteit in Nieuw-Aalst. Alle gebouwen zullen geteld worden, een overzicht van het aan tal woningen opgebouwd. Er komt een raming van het tekort aan woningen, een onderzoek naar mogelijke vernieuw bouw van nog op te knappen woningen en krotwoningen, evenals inlichtingen over de ouderdom, de kwaliteit en de uitrusting. In elk gezin zullen medewerkers van de stad naar de kenmerken en de huurprijzen vragen. De bevolking wordt om medewerking gevraagd. In Meldert startten de werkzaamheden reeds op 1 juni. Tegen 26 juni zal de wijkbiblioteek St. Job heringericht zijn. Een nijpend plaatsgebrek in dit oude gebouw en het wachten en hopen op de realisatie van een nieuw bouw is de oorzaak van dat de lektuurvoorziening van de wijlbiblioteek niet was wat het kon. Een voorlopige herinrichting, met 2000 nieuwe boeken, meer boeken rekken, een aangepaste verlichting, en ruim 13.000 boeken moet de jeugd en de volwassenen van St Job nu weer ontspannen. Maar behalve ontspanningslektuur vindt men er ook een keuze tussen wetenschaps hobby- en vakantielektuur. Inschrijvingen en ontlenin gen zijn er gratis. De wijkbiblioteek is toegankelijk op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag, steeds van 18 tot 20 uur. Wie in de toekomst nog in het wilde weg affiches plakt wordt geverbaliseerd. Ofschoon de regeling van de aanplakkin gen aan de inwoners herhaaldelijk werd bekendgemaakt, stelde men op de stadsdiensten vast dat de regels niet gevolgd worden. Daarom een waarschuwing: niemand mag eigenhandig affiches aanplakken. Het is enkel de stads- aanplakker die daartoe gemachtigd is. De verenigingen die langs deze weg rekiame wensen moeten hun affiche aan de burgemeester bezorgen die er de stadsplakker mee gelast. Met speciale lijm van de stad, gratis. Een automatisch antwoordapparaat schrikt nog af, maar dat hoeft niet meer met 777777, zes keer zeven om je problemen door te geven. Hoe gaat men best te werk? Na het bovenstaand nummer te hebben ge vormd, kan men de volgende boodschap horen: Goei- endag, mevrouw of mijnheer. Met de burgemeester. U bent verbonden met een automatisch antwoordappa raat dat uw problemen zal registreren. Wij zullen uw zaak behartigen en er voor zorgen dat u spoedig ant woord krijgt. Vermeldt eerst uw naam, adres en eventu eel telefoonnummer. Begin te spreken onmiddellijk na het signaal dat volgt». En dan maar spreken. De werkgroep Leefmilieu klaagde bepaalde wantoestan den aan. Dat pikt schepen A. De Maght niet. Volgende week zal tijdens een perskonferentie de akties van de dienst Leefmilieu worden toegelicht. Ook de groene jongens wor den uitgenodigd zodat het een drukke konversatie kan wor den. Maar burgemeester D'haeseleer is precies op zijn tenen getrapt. Hij zal deze bijeenkomst niet bijwonen daar de leefmilieugroep nog steeds geen kontakt met de burge- meester_zochten. Reeds heel wat Spitaelsers lopen er in Aalst rond. Er wordt druk geïnventariseerd, opgekuist, geverfd, ge ënquêteerd, voetpaden hersteld en geschreven. Een opsomming geven van wat er zoal gebeurt besparen we u voor volgende week. Het skatebord wordt ook te Aalst verboden. Zeker op de voetpaden en de openbare weg. Er zullen bepaalde plaat sen worden uitgezocht waar de jongeren met hun plank kunnen rollen en liefst niet te hard vallen. Tijdens de zitting van de verkeerskommissie werd de volledige afbakening van de bebouwde kom in de deel gemeente uitgestippeld. Voor de automobilist wil dit zeggen: niet meer dan 60 km/uur rijden. De verbinding tussen de Guido Gezellestraat en de Berg weg wordt een speelstraat. Daat de weg in S-vorm zal worden aangelegd zullen de automobilisten verplicht wor den trager te rijden. Op vrijdag 9 juni werd Emiel Bogaert verkozen tot nieuwe «deken» van de Koninklijke Rederijkerskamer «De Catharinisten» te Aalst. Hij volgt Albert Van Neck op die 40 jaar deze functie waarnam. Albert Van Neck werd «euverdeken» van de Kamer. Een vrouw uit Erembodegem had het inzicht kleren en juwelen ter waarde van 12.000 fr. uit een groot warenhuis te stelen Zij werd door de toezichtsdiensten betrapt en kon zich verantwoorden bij de rijkswacht. In de omgeving van de Zijpbeekstraat werden enkele kin deren lastig gevallen door een man. De rijkswacht werd er bijgehaald. De man kon gesnapt worden, werd opge bracht en bekende de feiten. Op de Siesegemlaan vatte de traktor van landbouwer Albert Van Cauter Pijpenbeekstraat 11 Nieuwerkerken, vuur. Er werd onmiddellijk hulp geboden doch de traktor brandde volledig uit. Op de Brusselsesteenweg slipte de wagen bestuurd door Geert Toilenier. De wagen ramde een paal van de verlichting en kwam in de haag van het Domein Camu terecht. De bestuurder werd zwaar gewond. De voetgangster Sonja Cornelis kwam in het Dorp te Moor sel onder de personenwagen terechtbestuurd door Albert Plas. De voetgangster werd gewond. Roel Van de Plas 18 jaar bestuurslid is. De heer Alfons Van Den Broeck werd niet vergeten: hij is 40 jaar lid van de vereniging geweest. Spijtig genoeg is hij onlangs overleden, maar zijn weduwe nam ontroerd de eerbewijzen in ont vangst. De ondervoorzitter Moruanx wenst de jubilarissen nog veel gelukkige jaren bij de A.T.B. Hij riep speciaal de Natuurvrienden van Aalst op om de zo zorgvuldig voorbereide aktiviteiten van iet hard werkend bestuur, bij te wonen. De gevierden werden tenslotte in de bloempjes gezet door de echtgenote van voorzitter De Vilder. Toen begon het eerst echt: er werden vele flessen schuimwijn ontkurkt. De stemming steeg ten top! Spijtig genoeg werd het té vroeg middernacht. Daar er zaterdag 10 juni een bakschieting gepland was moesten de leden noodge dwongen naar huis. Wie zich interesseert voor de vereniging, of wie nog enige vakantieproblemen wenst opgelost te zien kan steeds terecht bij Roland Van De Winkel, De Paepe- straat 6 of bij voorzitter Gustaaf De Vilder, Gentse steenweg 371De leden die zaterdag 17 juni een êén-dagsreis willen mee maken naar Waasmunster, kunnen zich nog steeds laten inschrijven. De prijs is opzettelijk belachelijk laag gehouden: elk lid betaalt 100 frank. Kinderen onder de tien jaar gaan gratis mee. De autobus vertrekt aan het Volkshuis op de Hopmarkt om 8.30 uur.De terugkeer is voorzien rond 23 uur. R.Devijver

De Voorpost | 1978 | | pagina 5