AALSTERSE TURNKRING OPNIEUW IN DE AKTUALITEIT SUCCESRIJKE G.P. H. MOENS TE WIEZE SCHUIFT WEER OP! Martine VERBREYT momenteel de beste Belgische zwemster KAATSEN Al D( En de - Kaatsen WIEZE SPORTIEF ZWENMEN In 1 natli Het was afgelopen week-end weer Kennis te Wleze ter gelegen- man heid van de traditionele Grote Prijs Henrl Moens. Vier ploegen Coo: waren uitgenodigd, Meerbeke, Merchtem, Wleze en Tollembeek. prijs Traditiegetrouw lieten de twee eerste nationalers zich langs hun jBIj 1 beste zijde zien aan de talrijk opgekomen kaatsliefhebbers. voor Mee tegen Buggenhout en Merchtem Pe op Wieze moesten het onder- pe ste uit de kan halen om tweep°ui punten rijker te worden (15-14 v06 en 14-15). Hamme won van®18" Merchtem BV met 15-11. Wedstrijden voor het week-end HOGERE III In de schiftingen werd er korte- metten gemaakt met de tweede- nationale klubs. Meerbeke liep over Merchtem met 7-2 terwijl Tollembeek aan de zelfde cij fers genoeg had om Wieze uit te schakelen- De finale zelf verliep erg span nend. Dank zij streekman Fred dy Verstrepen kon Tollembeek tot 3-4 enigszins gelijke tred houden met de sterke Meerbe- naars. Nadien zouden Van der Jeught en De Buyser het pleit in hun voordeel beslechten. Rustdag in de kaatskompetitie waar Opstal Pelote een inhaal- maneuver moest uitvoeren te gen Opwijk OK en nipt met 15-13 moest onderdoen. Daar door komen ze in de algemene rangschikking op de derde plaats, op gelijke hoogte met Okegem. In Lagere I ging het er ook spannend aan toe. Opwijk OK MO Opstal P. - Brussegem Bever - Denderbelle Viane - Hamme Zogge Moerbeke - Opwijk Wr. Opwijk OK - Baasrode Okegem - Hamme SK GEWESTLIJKE BEVORDERING Gijzegem - Opdorp Moorsel WK - Zele Durmen Hamme SA - Denderleeuw Zele Danny Herdersem Baasrode - Moorsel St LAGERE I Wieze - Buggenhout Baardegem - Terjoden Hamme - Baasrode JV Baasrode A. - Opwijk OK (mvw) Het was wel al een tijd geleden dat turnsters en turners van de Aalsterse Turnkring nog hadden deelgenomen aan wedstrijden, tomooien enz... Het was dan ook zo dat die turnkring een minder bloeiende periode doormaakte omdat Jan Borms en William Duquet wegens ul te drukke beroepsbezigheden, zich niet meer ten dienste en Ier beschikking konden stellen, wat de opleiding en de voorbereiding van de jongeren betreft. Nu wordt er gedurende reeds een paar jaar hard gewerkt om de turnkring opnieuw in de ak- tualileit te hijsen. Zo hebben twee meisjes Sofie Van Parijs en Ann Boeykens, na een in tense voorbereiding, dit jaar deelgenomen aan een wedstrijd die door de Koninklijke Bel gisch Turnbond werd georgani- zeerd. En waaraan ook de beste gymnasten, waaronder Hilde Van der Vloedt die de turn- sport op het niveau in België haast volkomen beheerst, deel namen. Met slechts acht uur oef >nen per week, waar de meesten er liefst tien tot twaalf spnderen, en met materieel die spijtig genoeg zeker niet meer aan de huidige normen voldoet, laat staan reeds lang voorbijge streefd is, mocht men de be haalde rezultaten ontegenspreke lijk als een sukses beschouwen. Niet als laatste eindigen, dit inzonderheid gelet op de vrij beperkte middelen die ter be schikking staan, is reeds een prestatie op zichzelf, en moet zeker nuar waarde geschat wor den. Op de koop toe betekende dit een zweepslag om op de ingeslagen weg verder te gaan. Een stimulans voor die meisjes is ontegensprekelijk ook de steun die ze van hun ouders en van talrijke symphatisanten ge nieten. Anderdeels is hel ook een feit dat die eerste deelname de trainer en de lun^ters heel wat heeft bijgebracht. De basis van de oefeningen was weliswaar gelegd doch de moeilijkheids graad moet nog worden opge dreven. Vermelden we terloops ook nog dat het turnfeest dat jaarlijks wordt georganizeerd 'n sukses werd voor de Aalsterse Turnkring. Het talrijke publiek, dat blijk gaf van entoesiasme, heeft kunnen vaststellen dat 't keurturnen opnieuw „in" is. Op de jaarlijkse brevettendag be haalden de jeugdige Aalsterse meisjes Sofie. Van Parijs en Ann Boeykens het E brevet op de grondoefening. Deze E bre vetten zijn in de damesgym- nastiek nooit eerder behaald in de Turnkring van de Stad Aalst. Zeggen we tenslotte nog dat die twee jonge turnsters door de uitstekende trainer Mare Van den Bremf naar nog betere prestaties zullen getild worden. Jonge turnster aan de baren. Evenwicht en precisie op de balk. Met een verplaatsing naar het bedreigde Merchtem en een thuis wedstrijd tegen het sterke Ninove stond er de Brouwers een erg zwaar week-end te wachten. Twee tweepunten-overwinningen be vestigen echter het formepeil van de Wiezenaars die in Vieuvalet en Pauwels pionnen van formaat bezaten- Wieze Ninove of twee ploegen met een puntenkloof tussen beide startte erg spannend met de bezoekers toch een ietsje beter in de terugslag noteerde men een 3-6 tussenstand. Her haaldelijk falen van de thuis ploeg in de service gaf Ninove trouwens een verdiende voor sprong die aan de rust tot re delijke proporties werd terug gebracht. Met 6-8 kon er in derdaad nog van alles gebeu ren. Pauwels kwam toen op volle kracht aansluiting zoeken en herleidde de stand via 9-9 gelijk naar 11-9 voordeel. Al hoewel de bezoekers zich erg teweer stelden zouden enkele vergissingen bij de bezoekers de uitbouw van de plaatselijke voorsprong tewerkstelligen (13- 9). In de laatste fasen van deze spannende derby herleidde Ni nove tot 13-11 doch moest in de eindsprint van Wieze spor tief de betere ploeg erkennen Optimisme dus bij Wieze dat nog wat moest kunnen oog sten bij Merchtem. Die morele opkikker van daags te voren zette Wieze inderdaad aan zich erg teweer te stellen tegen een Merchtem dat persé een komfor- tabele voorsprong wou opbou wen tijdens de eerste helft. Tot 55 kon Merchtem steeds een spel voorsprong houden doch toen Wieze een 40-40 kon bij trekken en met 5-6 ging leiden brak de veer bij de brabanders die bij 5-7 nogmaals flaterden en Wieze de rust moesten laten ingaan met 5-8. Die driespellenvoorsprong be hield Wieze Sportief tot het einde. Vieuvalet speelde wer kelijk outstanding en ving op prachtige wijze een ploegwis- seling bij de thuisploeg op. Merchtem won wel een punt pakken doch moest de overwin ning aan de beste ploeg van de partij laten. De rangschikking in Hogere II ziet er na pakweg 21 speeldagen uit als volgt 1. Trazegnies 47 p 2. Horrues 39 p., 3 Zandber gen, Rebaix en Herve 37 p.; 6. Buizingen 34 p.; 7. Thieulain 33 p.; 8 Naast 33 p.. 9 Ni nove en Tubize 32 p.; 11. Koke- jane 29 p. 12. WIEZE SPOR TIEF. Bassily 27 p.; 14 Waret 26 p.; 15. Merchtem 25 p.; 16- Marcq 21 p.; 17. Pontaury 20 p.; 18. Marchienne 17 p. Denderbelle had zich waar schijnlijk betere «kaarten» voorgesteld om leider Baasrode voor eigen publiek te mogen ontvangen. De afwezigheid van de gekwetste Burill bleek in derdaad al onmiddellijk een zware handikap die de noch tans dapper strijdende Belle naars onmogelijk ten volle kon den kompenseren. Na een ge- lijkopgaande start (1-1) sleurde Peersman door enkele opge merkte persoonlijke akties Baasrode naar een afgetekende ruststand (3-8). Toen echter na de pauze Vandenabbeel zijn dui vels ontbond moest Baasrode lijdzaam toezien hoe de thuis ploeg kon milderen tot 8-10. De bezoekers slaagden er echter in weer te remonteren en zou den op 10-13 hun superioriteit in punten omzetten. Die over winning was er wel nodig want op Viane hadden de leiders zich eerder tot «lijders» ontppot. De thuisploeg, in een verras send «goede» dag liepen na een 22 onmiddellijk naar 62 en konden een korte reaktie van de bezoekers (6-4) bijtijds op vangen (8-4). Na de pauze knaagde Baasrode nog aan de achterstand (10-7) doch moest zich buigen onder het keerge- weld van de herboren plaatse lijken Na 14-8 veroverde Baas rode het achtste spel doch faalde spijtig genoeg bij het laatste en beslissende 40-40 spel. Bij Opstal Pelote ging het weer niet zo schitterend. Bij Hamme SK werd verdiend een punt uit de branding gesleurd doch wippen de Hammenaars door deze overwinning toch door naar de derde plaats. Hamme Zogge deed zijn suppor ters weer opveren van vreugde wan het klopte het toch niet te onderschatten Opwijk O.K me: 15-14 Het klassement in Hogere III z>et Baasrode A nog steed aan de leiding met 38 punten Deze nederlaag tegen Viane. de tweede pas dit seizoen, heeft gen erge gevolgen want de on middellijke konkurrent Opwijk Wringers volgt n°(? °P 1 Pun' ten '31 p.) Daarna komen een verrassend goed presterend Hamme SK (29) dat het gezel schap van Moerbeke moet dul den. Opwijk OK en Bever slui ten de eerste groep met 28 p Denderbelle hangt met 25 pun ten zowat tussen wal en schip en ziet Viane toch op 21 punten, evenveel trouwens als Hamne Zogge. Okegem met 18,a Opstal P. met 17 en Brussegem ongehinderd aan de staart met 9 punten sluiten de rij. In de gewestelijke Bevordering was slechts een verliezer in staat een punt te oogsten. Die eer viel Zele Durmen te beurt dat in zijn thuispartij tegen Gijzegem met 11-15 ver loor. Hegemonie van de win naars in Moorsel Steven Op- drop (15-7), Denderleeuw - Moorsel Wilskracht (15-6). Her dersem Welle (5-15), Baasro de Zele Danny (15-3) en Zele Danny Welle (6-15). In Lagere I brachten Baasrode JV en Opwijk FM ongemeen veel spanning in een wedstrijd die slechts na 27 spellen werd beslist De bezoekers wonnen met 12-15 doch de morele win naar stond aan de andere kant. ten onder, nutegen Opwijk FM Buggenhout 8'n8 traditioneel met 7-15 terwijl Baardegem zich sterker toonde dan Baasrode JV 9-15 Wedstrijden voor het WE van 30 juli HOGERE II Wieze HOGERE ITI Opstal P - Brussegem Bever - Denderbelle Viane Hamme Z. bee De begaafde Aalsterse zwemster Martine Verbreyt doet het dit jaa, jaar fantastisch. De prestaties van dit blonde meisje blijven niet j^a onopgemerkt door verscheidene gespecializecrdc journilisten werd vol] een klassement opgemaakt en er zijn punten toegekend. Verbreyt'trui totalizeert medio 1978 44 punten, wat haarmeteen naar dc kop der titlt. *ia< Martine Verbreyt dankt die onderscheiding aan de opeenvolgende uitstekende prestaties in het vlinderslagzwemmen. Nummer twee is Hendrik Van Steenberghe, een jongen die toch ook wat kan. vrc Rik kreeg 35 punten, heel wat minder dus dan Martine. Pascale, g,,, Verbauwen, de jongere zus van Carine, is nummer drie met 21 p. nes Volledigheidshalve dient gezegd dat Carine Verbauwen, die al Wc eerder de trofee vroverde, niet meer in aanmerking komt. ren ÜCX Evenwichtsoefeningen op de balk- Jonge turnstergoede belofte voor de toekomst. Opwijk OK Baasrode GEW. BEVORDERING Gijzegem Opdorp Moorsel WK - Zele Durmen Hamme SA - Denderleeuw Zele Danny - Herdersem Baasrode - Moorsel St- LAGERE I Brussegem - Merchtem SV Opwijk FM Shoe - Merchtem BV Wieze Buggenhout Baardegem - Terjoden Hamme - Baasrode JV Baasrode - Opwijk OK (mvw) Martine Verdreyn.

De Voorpost | 1978 | | pagina 18