Albert Corthals, G. Michiels uit Noyon) en Fr. en in. Tombeur, De Meersman eoi zn, Guill. De Maeseneer, Clement Houthuys, Emiel De Nijs, De Smet en in (uit Quievrain) de hokken op het voorplan in het Aalsterse! AUTOSERIESPECIAIIST GILBERT VAN DER PUTTEN UIT SCHO0NAARDE De Praetere-De Lausnay winnen derby Orleans! Theo Van Elsuweghe, Robert Uyttendaele, De Clerck- Van Keer De andere fondwinnaars Mevrouw De Kerpel, Paul De Graeve: De rulle primussen In DE VRIENDENKRING te MOORSEL werd de vlucht op de nationale feestdag bij de jonge duiven gewonnen door De Meers en- man en zn voor Karei Clauwaert met de 2e en 4a en de broers ,en Cooreman. Bij de oude winst voor K- Fieremans en de 2e en 3e :ek. prijs voor Xaveer Van de Meersch en Frans Callebaut was 4e. ïun Bij de jaarlingen gingen de vroegste prijzen naar Alfred Beeckman voor Karei Clauwaert, KamieJ Fieremans en Xaveer Van de Meersch. De zondagvlucht werd bij de jonge gewonnen door Frans tem De Brandt voor de gebroeders Cooreman met de 2e en 4e en ier- De Meersman en zn. Bij de oude de le prijs voor Frans Callebaut, we€ Louis Van Biesen en Kamiel Fieremans met de 3e en 4e. De 14 vroegste jaarduiven waren voor Alfred Beeckman, Maurits Heir- van man, Karei Clauwaert, Kamiel Fieremans. ndIn de QUIVRAINBOND te MOORSEL werd er reeds don derdag gespeeld en bij de jonge won Guillaume De Maeseneer voor Philemon Van Hove. Jozef De Nul, Frans De Brandt, Frans De Wolf. Bij de oude de zege voor de gebroeders Cooreman Nr en de 2e, 3e en 5e voor Theo Bruylandt. Henri Verdoodt klok te de 4e prijs. Bij de jaarlingen de le en 4e voor de gebroeders Cooreman en vroege prijzen voor Alfred Van de Steen en Petrus Goossens. De vrijdagvlucht voor jonge duiven betekende een eerste prijs voor Willy De Schutter voor Edgard Elskens, Frans De Wolf, Frans Van der Straeten, *2 Pierre Uyttersprot en Gustaaf Beeckman. En 's zondags werd er bij de jonge goed gespeeld door Jozef De Nul die won voor Xaveer De Wit. Maurits Heirman, Louis Moens en ge ge- broeders Cooreman. Bij de oude goede plaatsen voor Albert Van de Steen, Alfred Van der Jeugdt en R. Van de Steen. Bij de jaar lingen was Henri De Kegel nummer één voor Petrus De Meersman. Te BAARDEGEM was de vrij- dagvlucht met de jonge duiven een succes voor Clement Hout- huys met de le, 2e en 5e en vroeg duiven eveneens voor Hendrik Leemans en Constant Roelandt. Bij de oude de le en 5e voor Th Cooreman en ook goede resultaten voor Sera- fien Coppens, Gustaaf Van Rans- beeck en Jan Sanders. Bij de 1 jaarlingen de le prijs voor ™e''Marcel Heymans en daarachter werd volgden Serafien Coppens, Per breyt trus Van Riet, Philemond Van kop der Straeten en Jean Chris- Zondags was het Constant naar Leopold Robijn voor Jozef Arijs, Lucien Van Nieuwcnhove, Robert Van Rossem, Alfons D'haese, Omer Callebaut, Gus taaf Tessin, Frans De Leeuw, Alfred Vonck, De Wolf-Van Rossem. In TOEKOMST DOOR EEN DRACHT werd de NOYON vlucht voor jonge een succes voor Albert Corthals. Hij won voor Alfons Van de Steen, per, Gustaaf Van Impe met Harry Dellaert, Aimé De Cuy de 5e en 7e, Herman Nijs, Paul Lalemant, Albert Cobbaut en .Octaaf Van Gijseghem. Bij de outde de ereprijs voor Robert De Vos maar een uitstekend resultaat, met een krans vroe ge duiven voor Dhaese-Van der Eecken met de 2e, 6e, 11e en 12e. Ook Paul De Craecker met de 3e en 7e klokte twee vroege prijzen en Aime De Cuyper, Guill. De Maesneer, Petrus Vol- kaer en Kamiel Cardon deden het goed. Bij de jaarlingen gin gen de vroege prijzen naar Aimé De Cuyper, Paul De Sraecker, Omer Callebaut, FGrans De Ko ning, Remi Raes, Jozef Pierson, Aimé Cuppens, Petrus Volckaert, Roger Schollaert en Guill. De Maeseneer. In het LAND VAN AALST mocht G. Michiels fier zijn met zijn eerste prijs ui NOYON bij de jongskens. Hij won voor A- Waterschoot en Alex Putteman was er met de 3e en 5e ook goed bij vooraan. Vroege dui ven nog voor M. Uyttersprot, Cool-Leclair, Etienne Sens, F. Bayens, K. Van Limbergen en Gabriel Van Limbergen. Bij de oude duiven was het Cyriel Abbeloos die zich bovenaan plaatste voor Bruylandt en zn, Frans De Swaef als 3e en 8e Albert De Praeterederbywinnaar uit Orleans. :nde 's Zondags was het constant Roelandts die voorop stond bij jonge duiven met op de vroege plaatsen twee* k"n' vroege plaatsen August 'ra'e Boerk, C-lement Houthuys, Er- 21 P- nest Uyttersprot, Sylveer De ic al Wolf In de kategorie oude wa ren het Albert Lannoy, Petrus Doorns, Theo Plas, August De Block en Serafien die er vroeg klokten De hoofrolspelers bij de jaarlingen noemden Petrus Doorns, Alfons Buyle, Omer Van Haver, Alfons Verdoodt en Jan Sanders. Komende zondag heeft er te BAARDEGEM een fantastische vlucht voor jonge duiven plaats Te GIJZEGEM zette Gustaaf alle konkurrenten met de jonge duiven schaakmat. Hij won de vlucht voor Patrick Van der Cruyssen, die het met de 2e en 3e prijs goed deed. Gilbert Merckx en Maurits Janssens maakte het kransje rond. Bij de oude een zege voor Cyriel Roels voor Hector De Smet. Maurice Janssens met de 3e en 5e en Gilbert Merckx. Bij de jaarlin gen waren het Jozef Everaert, Emiel Van Eetvelde. Florent Verspeet, Hector en Maurice Uyttersprot die de plak zwaai den Te HOFSTADE winst voor Emiel Denijs bij de jonge voor Marcel Van Limbergen, Maurice j De Smet. Karei Temmerman, Octaaf Boelaert. Bij de oude de le en 4e voor Maurits Cobbaut en vroege duiven voor Emiel Denijs, Marcel Van Limbergen en Henri Everaert. Bij de jaar lingen vroeg prijzen voor Emiel Denijs. Marcel Van Limbergen. Gaston Van Stuyvendoel, Henri Everaert en R. Roels. Te WIEZE deden De Smet en zn een goede zaak bij de Jon ge duiven met de le en 3e en ook Roger Van Goethem, Remi Cami en Karei De Smet deden zich opmerken. Bij de oude de hoofdprijs voor Adolf Willems voor Paul Bosteels, Prosper De Smet met de 3e en 4e en Roger De Smet 5e. Bij de jaarlingen de le en 5e voor Willy Wouers en ook vroege duiven bii Adolf Willems. Roger Van Goethel en Dhondt. In DE TOEKOMST te AALST het Richard De Nil die I zich met de snelste jonge duif I: aanmeldde voor Francois Van I Biesen, De Wolf-Van Rossem, I Jozef Arijs, Willy Rogiers, Leon Van de Meersch, Hubert Erken- I rath, Emiel De Croock met de He en 10e en Frans De Leeuw. Bij de oude duiven won Jozef j Aiijs voor Albert Volckaert en Frans De Leeuw met de 3e en te kwam er goed uit. Vroege duiven nog voor Omer Calle- haut, Achiel De Greef, Marcel I Macsschalck, Alfred Vonck, Leo. Md Robijn en Emiel De j Croock. j de jaarlingen ging de palm Gilbert Van der Putten geniet sedert jaren een hoog aanzien als fondspeler in de Fondclub der Denderstreek. Ieder Jaar werpt zijn hok zich op als eerste prijs specialist. Het spel met de weduwnaars was dit jaar minder goed dan ge woonlijk. Een eigenlijke reden heeft Gilbert er niet voor, alhoewel hij wel enkele vermoedens heeft. Dezelfde duiven verhuisden naar een nieuw hok en dit kan misschien wel een oorzaak zijn en ook Het hij zijn vliegers tweemaal kweken- (jMi. Prijzen kwamen er genoeg op de uitslag maar do kopduiven, waarmee hij normaliter ieder jaar wordt verwend bleven achter. Zijn le en 2e afgegeven duiven staan meestal op de uitslag, zodat hij toch kandi daat blijft voor de kampioen schappen. Maar de grote forme bleef achter. Alhoewel Gilbert het zeker anders had gewild maakt hij zich er geen grote zorgen over. De jonge duiven, afstammelin gen van zijn vliegers, presteren bijzonder knap, zodat hij zijn vliegers zeker niet afschrijft voor de toekomst. Hij acht het zeer onwaarschijnlijk dat slechte weduwnaars goede jon gen zouden voortbrengen. Eén conclusie heeft de Schoonaarde- naar uit de situatie getrokken. Verschillende vliegers zullen na het seizoen naar het kweek- hok verhuizen. Een paar seizoe nen geleden heeft Gilbert zijn kwekers van de hand gedaan. Zijn drukke bezigheden in zijn boekhoudingskantoor waren de reden van de inkrimping van zijn kolonie. De sympathieke duivenmelker uit de Langstraat, geft er zich evenwel reken schap van dat een kweekhok een noodzakelijkheid is en daar gaat hij in de toekemost weer naar toe. Hij heeft daartoe ze ker het materiaal of hoe kan men anders eerste prijsviiegers in FCD uit Argenton en Limo ges JONGE DUIVEN KLAARSTOMEN Gilbert zal dit seizoen dan alles toespitsen op het spel met de jonge duiven en hij is op weg naar een sensationeel seizoen. Uit Noyon en tot Cor- beil werden zijn piepers op het systeem van de gescheiden geslachten gespeeld. Maar na de autoviucht uit Corbeil te Aalst werd alles samengebracht Want een nestpositie, noemt Gilbert allernoodzakelijkst om met kans op succes mee te dingen op de zwaardere vluch ten als Bourges, Argenton, en de La Souterraine's. Die vluch- en ook A. De Decker, G. De Wilde, Remi De Wilde, Theo De Brandt, Roger Schollaert en Frans Wesemael kregen hun deel. Bij de oude duiven winst De Wilde, de 3e en 9e voor voor Frans De Swaef voor G. Emiel Schuddinck, Roger Schol laert, Bruylandt en zn en Karei Everaert wonnen vroege prijzen, maar Francois Kinders met de 5e, 6e en 10e prijs mocht zeker de uitblinker ge noemd worden. Te LEDE kwamen Fr en zoon Tombeur het sterkst op de voorgrond met hun jonge dui ven1, 2. 15. 23. 35, 46, 61. Hector De Smet kreeg ook zijn deel met de 3, 9, 13, 16 en de tandem Tombeur-Temmerman klokte er twee in de eerste tien met de 4e en 6e. Uitblin- kershokken waren verder nog Jan Luyckx met de 8, 30, 43, 55, 67 en Jos. Matthijs met de 10, 24. 27, 37, 45, 47, 49, 60. 62, 66. Bij dö oude con Gustaaf Nuel en zijn duif maakte een for midabele snelheid van 1779,87 m per minuut, dit gezien de weersomstandigheden. Vroege duiven voor Luc Van Zeebroeck, G en zn Heyse, Michel Van Hemelrijck, Frans Govaert, Wil- De Berlarenaar Francois De Meersmangoede resultaten met zijn j..,fCl jonge duiven. ly Van Driessche en Remi Go vaert won de eerste serie. Bij de jaarlingen winst voor Frans Govaert, F en zn Tombeur met de 2e en 4e en Gust en zn Heysse met de 3e en 7e prijs en ook Albert Lievens. Wwe Gaston Veldeman en Hubert De Cremer klokten vroeg. BENO Do klassieker van de week was zeker de derby uit ORLAENS voor jonge in de grote omtrek van het NIEUW VERBOND DER DEN DERSTREEK met MET HET LAND VAN AALST. Met 1720 jonge duiven in de manden werd het knoppen voor de eer van de ere prijs, want ook die doet de waarde van de kolonie stijgen. ten moeten de koninginnestuk ken van zijn seizoen worden. Naar Argenton vertrekken zijn jonge duiven op een broed van drie weken en de Schoonaarde- naar hoopt de stunt van vorig jaar over te doen en als ere prijswinnaar uit de bus te ko men. Als Bourges op het pro gramma staat liggen er jon gen van tien dagen in het nest. Het spreekt vanzelf dat het de duivinnetjes zijn die op die afstanden worden ingezet De duivertjes zullen zich in konditie houden op de Noyon- vluchten, om als jaarduiven over voldoende reserves te be schikken. De aanloop van het jonge dui ven seizoen viel voor Gilbert bijzonder goed, al mistte hijzelf de kans om het met veel gla mour te doen. Op 25 juni zette hij 18 jonge duiven in op de autoviucht uit Noyon te Aalst. Die 18 duiven waren allen in de prijzen gevlogen, maar Gilbert was na 13 bestatigingen gestopt in de overtuiging dat de prijs- vlucht reeds gesloten was, maar de werkelijkheid was anders Op 1009 duiven won hij de 16. 28. 30, 48, 72, 79, 86, 132, 136, 176, 208, 235. Op 2 juli stond de autoviucht uit Corbeil op het programma. Met 16 deel- nemers haalde hij 13 prijzen Oo zichzelf reeds een formida bel resultaat maar daarnaast kl-<kte hij op de 15e en 50e pleats van 815 duiven zijn le en 2e afgegeven duif en dit was goed voor de eerste auto serie Zijn prijzen waren de 3e, 15e, 50e, 55e, 66e, 84e, 102e, 129e, 147e, 212e, 213e, 226e, 236e. Dat er reeds cracks bijzitten, die de regelmaat in petto hebben bewijst zijn dul- vinnetje met °P Noyon de 25e op 628; de 126e op 845, de 28e op 1009 en de 50e op 815 uit Corbeil. Die uitslagen hebben Gilbert gesterkt in zijn over tuiging dat hij in de komende weken nog wat te verwachten heeft op zijn jonge duivenhok. BENO Het was de tandem Depraetere- het eerst dit seizoen in kompe- voor hun rekening namen. Voor De Lausnay die het derby gewin tie en onmiddellijk raak, is wel hoopvol voor de zwaardere op drachten die het hok nog te ver- teren krijgt Het was een jong duivinnetje op een broed van 10 dagen dat zich sneller toonde dan alle andere konkur renten op de zo begeerde zege. Er waren ruim honderd jongen ingekorfd door de tandem, waar- van 33 prijzen, maar men plaatste er 11 in de eerste hon derd en dit is wel knap met de? 1, 18, 20, 21, 25, 32, 40, 42, 47, 77, 90, enz. Lutz-Fierens waren 2e en ook 22e en ook Alois Geldof won met de 3e plaats nog een podium plaats. Dan volgde Alfons Van Dries sche als 4e en ook het hok Ridderhof kwam er goed uit met 16 prijzen van 24 ingekorde duiven. Paul De Graeve stond op de 5e plaats en dan volgde Francois De Meersman, die met de 6e. 26e, 156e. 157e, 182e, 233e, 255e. 325e, 359e. 384e. tien duiven van zijn 12 inge- korfde op de uitslag plaatste. Dit is zeker een vermeldens waardige prestatie. Met de 7e prijs won Baziel Poppe niet alleen tot 500 maar ook de derbypoule. De tandems Ver- dickt-Pauwel en Van Keymeu- len-Roelandt klokte beiden een duif in de eerste, hetgeen zeker een citatie waard is. Maar André Coppieters met de 9e en 241 prijs, won tot 500 en het waren zijn le en 2e afgegeven duif en dit betekende gans het gamma van de series tot 100. André maakt een uitzonderlijk goed seizoen. De eerste poule tot 1000 werd gewonnen door Paul Poppe aan de 120e prijs. Gaspard Van Hauwe speelde een sterke Orleans met de 138e en 152e en dit was goed voor een poule tot 1000, één tot 500 en series tot 100. Willem Van Rompu won aan de 140e prijs ook nog tot 1000. Series tot 100 werden gewonnen door Roger Ponnet. Roger De Meyer. Jos. Van Cleuvenbergen, De Vlieger en zn. Roger De Geyter met 20 prijzen en poules tot 500 en series tot 100 kwam er goed uit met de 27e. 43e, 53e, 54e, 69e, 74e, 80e, 91e. 138e. 199e. 205e. 341e. 363e. 404e. 424e, 491e 497e, 534e. Een mooie reeks prijzen zaten er ook nog in voor Gerard Bracke 11 pr; Roger Ponnet 17 pr; Paul De Graeve 16 pr. Gilbert Van der Putten uit Schtfonaarde. Bii de oude duiven was het Cesar Dauwe die de vlucht won voor Bourgeois en zn. Roger De Meyer met de 3e en 12e won de eerste serie. Kamiel Van der Eecken. Kamiel De Bruyne, Dom. Roelandt, Roger De Moor. Honore Props. Georges Roels. Dhaes-(Segers met de 6e, 22e en 39e wonnen tot 1000 en serie tot 100. Octaaf De Bruyn zette zijn twee duiven vroeg op de uitslag met de 24e en 27e en Emiel Cobbaut met de 17e, 18e, 26e, 41e, 47e, 53e en 69e kwamen er goed uit. Bij de jaarduiven was het Kamiel Van den Eeckhoudt die bovenaan stond en ook tot 500 won, maar de volgende twee Roger De Meyer en Albert Galle wonnen tot 1000. Met de 10e en 37e won Roger Ponnet serie tot 100 en vroeg duiven voor Achie Leus, Jules en zn De Waele, Frans Van Dorpe met de 6e en 7e, Noel Dhoogde Hok Bronddei. In DE WARE DENDERVALLEI werd de DOURDAN vluckt met ionge duiven gewonnen door De Clercq-Van Keer voor Maurits Verhaevert, Jozef Michiels, Hec tor Boterbergh, die de autoserie won, Edmond Marievoet, Cyriel De Vidts, Jean De Clercq, Andre Branteghem, Jozef Philips en Bolykens. Aan de 16e prijs won Raoul De Jonckheere tot 1000. Bii de oude duiven won Emiel Van der Jeugt de vlucht voor Emiel Van den Abbeele. Raymond Heyvaert, Maurits Verhoeven met de 4e en 8e. Emest Van Neck. Roger Van der Linden met de 6e en 10e, Prosjer Meskens, Octaaf Vangysegehem. Bij de jaarduiven mocht Emiel Van den Abbeele juichen met de eerste plaats Julien Brys, Andre Peeters, Theo De Brandt, Pierre Van Damme, Prosper Meskens die met de 6e en 9e de eerste serie won, Karei Van den Bossche, Herman Rutsaert en Zetelfabriek De Man. Te WANZELE BERLARE stond er CORBEIL op het programma en bij de jonge duiven deed Robert Uyttendaele een goede zaak met de le en 8e prijs. Vroege duiven werden er ook geklokt door Clement Herte- cant. Prosper Pappaert. Victor Bonnaerens, Henri Van Kerck- hove, Remi Keppe-ns, Willy Francois, Rene Melckebeke en Jos Coppens. Bij de oude dui ven de le en 9e voor Kamiel Van der Vurst. Rudolf Goossens kreeg ze niet alleen goed naar huis maar won ook nog tot 1000. Tot 1000 won ook Julien Galle met de 6e prijs en Jean Valck met de 8e. Vroege prijzen voor Arthur Boone, R en zn Van de Velde, Maurits Van Leuven, Eugeen De Vos, R en zn Galle. Bij de jaarlingen won Rene en zn Biondeel voor De Pauw en zn, Urbain Vermeiren, Achiel Troch, Cyriel Van Hecke die tot 500 won en dit ook Clement Baeyens met de 6e prijs. Julien Galle, Kamiel De Bruyne. Honore Props en Gil bert sloten de rij van de eerste tien. In het SCHELDE EN DURME- STREEK VERBOND was het Theo Van Elsuweghe die de ET AM PES vlucht won voor Alfons Van Driessche, Maurice Renneboog. Michel Drieghe kreeg ze goed naar huis met de 4e, 5e, 7e, 8e, 11e, 26e. Vroege prijzen ook voor Frans Van Linter, Henri De Vijlder, Joz. Hillaert, Cyriel Van Hecke. Cyriel Van Driessche en een reeks prijzen voor Achiel De Vos met de 27e, 34e, 52e, 53e, 55e, 64e, 65e, 73e, 74e, Bij de oude won Petrus Melis de vlucht voor Maurice Derij- cke. Christiaens-Aelterman, Ro ger Van Peterghem en Georges Roels met de 7e, 8e, 9e en 14e speelde sterk. Bij de jaarlingen was Theo Van Elsuweghen de uitblinker met de le en 2e en het beste gewin. Vroeg op de uitstag stonden Maurice De Rijck. Robert Van Hecke, Joz. De Wilde. De Gref en zn. Jan Haentjens, R. Van Heek en Kamiel Bracke. De TULLE vlucht in het LAND VAN AALST werd beheerst door Paul De Graev met de le, 2e en 3e prijs. Nummer 4 was Raoul De Jonckheere en de vol gende drie plaatsen waren voor Gaston en zoon Slots. Roger De Geyter, R. Starfdaert en Dom. De Vulder waren respectievelijk 7e, 9e en 10e. Te DENDERMONDE was het Mevrouw De Kerpel die met de le, 8e, 11e, 23a en 31e er het best uitkwam. Vroege duiven voor Raoul en zn Galle met de 2e, 7e en 14e; ook voor De Vuyst-Rasschaert met de 3e. 11e en 18e; Gilbert Van den Durpel was 4e en 28e; Honore Props 5e en Roger Drieghe speelde bij zonder sterk met de 9e, 10e, 15e en 17e en klokte 4 duiven op 3 minuten, zeker niet alle daags vanuit Tulle na onge veer 665 km vlucht. Maar de vlucht verliep bijzonder snel- Te Dendermonde waren de prij zen af op 35 minuten. De vlucht uit Marseille te Den dermonde werd gewonnen door Jacobs-Peersman voor Pierre Van Heygem. Pieter De Bus- schere klokte 5 prijzen, Raoul Galle en zoon twee en ook vroeg duiven bij De Vuyst- Rasschaert; Mevrouw De Kerpel, Jozef Boeykens. De vlucht uit NARBONNE was een succes voor Amede Rooman met de le en 6e. Vroege prijzen voor L. De Geest, die verloor na een mildimeterspurt, Alfons Bauwehs, Raoul De Jonckheere, R. Van Bockstael (5e en 7e). Paul De Graeve en R. en zn Galle BENO

De Voorpost | 1978 | | pagina 19