Imoser wint kriterium WESEMAEL FANS MAKEN ER «BLIJDE INTOCHT» VAN yte AALST Aalsterse flitsen TE AALST MANEBLUSSERS 't Klein Muziekske speelde Gijzegem ondersteboven jEntoesiasme laait niet hoog op ht* FRANSE VOLKSDANSHAPPENING TE LEDE De Voorpost - 28-7-1978 - 5 In het kader van het plan Spitaels werden door het OCMW vijf klusjesmannen in dienst genomen die als voornaamste taak hebben hulpbehoevenden (weduwen, invaliden en gepensioneerden) met raad en daad bij te staan. Wie èr niet in slaagt een lekkende kraan, een elektrische leiding of andere te herstellen kan voortaan beroep doen op een ervaren loodgieter, een elektricien, een schilder-behanger, een metselaar en een schrijnwerker. In kontakt treden met OCMW Gasthuisstraat 40 Aalst. De heer Mathot, minister van Openbare Werken, heeft een voorstel overgemaakt aan het Vlaams Ministerko- mitee van de aanleg van een nieuwe autoweg Aalst- Dendermonde-Mechelen. De Bond Beter Leefmilieu verzet zich tegen de betrokken autoweg A 29 op grond van tal van argumenten die eerder in een bezwaar schrift tot het Ontwerp-gewestplan Dendermonde door RALDES (Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde) werden geformuleerd. Bovendien voorzien noch het gewestplan Halle-Vilvoorde-Asse (K.B. van 7 maart 1977), noch het gewestplan Aalst (K.B. van 30 mei 1978) de aanleg van de A 29; evenmin worden alterna tieven voor deze A 29 aangeduid. Bijgevolg is deze A 29 thans juridisch niet realiseerbaar. BBL-Vlaanderen vroeg dan ook in een telegram aan Mevrouw R. De Backer-Van Ocken, voorzitter van het Vlaams Ministerkomitee, om het voorstel negatief te adviseren. In de drukkerij «De Aankondiger» Violettenstraat ontstond in één der werkplaatsen plots brand. De oorzaak moest gezocht worden in een kortsluiting vanuit de elektriciteits- kabine, midden in het bedrijf. Het vuur dreigde uitbreiding te nemen, doch de brandweer kon dit door een snelle tussen komst vermijden. In een konijnenhof aan de Denderstraat te Gijzegem hield een hond een slachtpartij. Hij beet vijf konijnen dood. De rijkswacht stelde een onderzoek in. Op de Gentsesteenweg kwam de 84-jarige Anna Schreu- der bij het oversteken van de baan onder de vrachtwagen, bestuurd door Guido Verhoeven terecht. De vrouw was op slag dood. Uit de tien inzendingen voor de beste affiche voor de jaarbeurs werd die van Godelieve De Gols, Ten Berg 89 bekroond. «Allen naar de Keizershallen en de jaarbeurs binnenvallen» is de titel van haar werk. Liliane Van Bever uit de Regeibrugstraat krijgt de tweede prijs voor «Piekok». De prinsencaemere steeds blikvanger op de Aalsterse Avond in de jaarbeurs zal er dit jaar vermoedelijk niet bij zijn. De Caemere kan zich niet akkoord verklaren met de gage, die zijn voor hun optreden, van het feestkomitee, krijgen. In vergelijking met andere artiesten die ettelijke duizenden binnenstrijken zijn de 10.000 frankjes voor de prinsencae mere maar een aalmoes. Zij vroegen er 20.000 Som die voor een vereniging die veel volk op de been brengt en besteed wordt aan heel wat sociale aktiviteiten, niet eens overdreven is. Als het feestkomitee niet bijdraait een Aals terse Avond dus zonder een spetterende show van de Prinsencaemere. De echtgenote van Prins Jean Paul De Boitselier stelt zich kandidaat voor de bloemenfeeverkiezing. Hoeveel andere kandidaten er waren konden we niet vernemen. Men zegt dat de prinsencaemere, nu een gewezen prins karnaval niet meer mag deelnemen aan de verkiezing, hun echtgenoten aan bod willen laten komen. De werken aan de Keizershallen zullen aangevat worden. Zopas werd het ontwerp voor de uitvoering van de eerste faze aangenomen. Deze zal bestaan uit een verfraaiing van de inkomsthalle en de woning vooraan zal omgevormd worden tot een cnthaaldier.st, waar ook het feestkomitee een onderkomen zal vinden. Intergarde zal de bewaking tijdens de jaarbeurs voor haar rekening nemen. De Voorpost zal er ook aanwezig zijn. Een stand vol aktiviteiten. Belangstelling te over voor het Aalsters kriterium Rechtover de tribune troepen fans met gele Van Impepetjes samen Een minispionkop die plots een kakafonisch hoerakoor aanheft als hun favoriet aan zijn ererondje be gint. Joseph Bruyère haalt de hoogste kwotering op de applausmeter. Zijn grootste konkurrent is Paul Wellens. Wilfried Wesemael krijgt ook zijn deel. De eretribune is (vooral) liet rendez-vous van de politiekers. Rood bij rood, blauw bij blauw, groen bij groen. Leeuwen naast leeuwinnen. Er was slechts één eenzaat: de deken. Doch die kan je bezwaarlijk een politicus noemen. Hij is een herder. Hij was de enige die prezent bleef toen de blauw tjes, roodjes. de leeuwkes en de veelkleurigen rond halfkoers bij bosjes doch zeer diskreet de plaat poetsten en (waarschijnlijk) in de bierwinkels opgezette konferen- ties met hun aanwezigheid gingen vereren. Vooraleer die «vlucht naar de toonbanken» startte^ was al heel wat gebeurd. Wilfried Wesemael, Oscar Dierickx, Johny De Nul en Van der Slagmolen zetten de eer ste serieuze ontsnapping op. De pret was afgelopen toen Joj Bruyère aan het peleton begun u sleuren. Om beurt schoven de streekprofs naar de spits van hei peleton: Frank van lmpe, Etienne Van der Helst. Johan Van Uflel. Frank Arijs, Lucien Van lmpe. Eén man kwam nooit uit de scha duw van de anderen los. de brave Raf Constant. Onopvallend, weg gedoken achter de ruggen van zijn kollega's bleef hij de kilometers afmalen. Raf. eens kampioen van België in de «vitesse pure» spurtte niet één keertje voor één van de talrijke premies die gul werden rondgestrooid. Frank Van lmpe werd gedubbeld: defekte fiets. Jos Bruyère, de Waal die voor de teevee «keurig Nederlands heeft gesproken had intussen al een «felicitatiepremie» van 500 frank gekregen. Van wie? Van Dr. Marc Galle, of wat dacht je- Die Bruyère ging zelts een poosje vooraan draven en hield daar nog wat supplementjes op zijn startpremie aan over. Drie stoere kerels schoten de ruimte in. Moser, Dillen en De Schoen- maecker. De C A partners stop ten af. Roger De Vlaeminck was het met die «taktiek» niet eens: hij sleurde een paar ronden lang aan de kop van het peleton, ook al fiet ste zijn vriend een teamgenoot in de spits van het rondjesdraaien. Wesemael toonde zich eveneens, maar op zijn eentje kon hij het evenmin klaren. De Nul, met twee schaduwrijders in eigen spoor, de neus bijna op de stuurstang, liet zijn «grote molen» wat sneller ronddraaien Toen geen hulp op daagde liet «Johnny het eveneens afweten. De kloof tussen het koptrio en de «meute» groeide. Het was beke ken. Met nog drie van de vijftig rondjes voor de boeg hadden de politiekers hun tribunezitjes weer •bezet: sommigen lagen erop ge brand samen met Staaf De Stobbe- leir. die de laureaat van het krite rium «in de bloemen» moest zet ten, op de «huldigingsfoto» te staan. Met enkele forse pedaalslagen spurtte Moser eerst De Schoen- maecker en daarna een fel tegen- spartelende Dillen voorbij. Hij deed dat zeer zelfverzekera. ae Italiaanse Fransesco. Met zijn be nen hakt hij geld uit de fiets. Zoals Mozes destijds water uit de rots. Fanaten klommen over de nadars. Ze wilden persoonlijk de wereld kampioen feliciteren. De dorsti- gen duikelden de cafés binnen, de hongerigen haalden hun geldbeu gel boven aan de escargotkraamp- jes. De straten van de Keizerlijke Stede liepen in rekordtempo leeg. Van lmpe had niet gewonnen. De Tour niet. Het kriterium evenmin Een kriterium met minder volk dan vroeger. En zonder laaiend en- toesiasme. Mare Marcel wee jaar geleden was hij een magneet. Ze drumden, duw en, trokken, stampten tot ze een glimp van zijn kanariegele ui te zien hadden gekregen. Nu stond hij een beetje verloren n de anderen. In zijn doordeweekse merktrui was hij nieuw het doodgewone mannetje met het «eeuwige» kwa- ngensgelaat. Een beetje bruin van de Franse zon. Doch met paar rimpels in het voorhoofd. «Hoe gaat het?» «Goed», nder veel overtuiging. n na een ontvangen ze hun bloemen. De kleintjes eerst. Van lmpe als voorlaatste. Fransesco Moser nadien, i bolt als allerlaatste over het «circuit». duld van de talrijke Wesemaelfans werd toch beloond. Door een triomfboog stapte hij binnen. Een beetje verrast door het entoesiast gedoe. Kussen, Felicitaties. Er waren bloemen van buurman Dirk Melis en zijn supporters. Dirk Me lis, vandaag een beetje aktualiteit omdat hij soldaatje speelt, gunde Wesemael de plots hoog opge laaide populariteit. Pros Blomme, Tirolerhoedje op het hoofd, een «Oberbayern- broekje rond de dijen, begon te speechen. Vertelde over -het kleine manneke» dat jaren geleden debuteerde, keikoppig volharde en nu een volwaardig prof is - Ho- noré Van Landuyt voorzitter van het sportkomitee. hield het bij een sobere toespraak en vertelde dat Wilfried de eerste Aalstenaar is die ooit een Tourrit won. Pië Van Heek bleef in de buurt van de ge vierde. Blomme. -Nu mag Wil fried ook wat zeggen. Hij kan het goed «explikeren» voorde televi sie en de radio. Dus.» Wilfried wond er weinig doekjes rond: «Allemaal bedankt voor dit prachtig onthaal en ik hoop in het naseizoen nog een paar koersen te winnen». De rijstpap met bruine suiker werd op tafel gezet. Frigogekoeld - Wil- frieds -nachtmaal» - Wesemael: «Pollentier? Ach man, die heeft ons nogal een peer gestoofd met zijn peer. Nu worden we allemaal als slikkers en bedriegers ge brandmerkt. Zijn domme stoot deed de wielrennerij geen goed. Kontroles? Ik ben ook twee keer moeten gaan. Het gebeurde alle maal volgens de regels van het spel: trui omhoog, broekje naar beneden. Fraudeurs werden ge klist, zonder pardon». «We hebben je niet vooraan ge zien op de Champs Elysées?» «Te warm voor mij. Als de tempera-, tuur stijgt, liggen mijn oren in mijn nek.» «Jammer dat je voor Raas moest werken. Jij kon gewonnen hebben in plaats van Mare De Meyer. Wilfried: «Als je baas morgen zegt dat je dit of dat moet doen, dan ga je dit bevel niet uit de weg. Daar enboven: koersen is teamwork. Als iedereen aan zichzelf denkt, blijven de resultaten uit». Peter post?Die weet van wanten. Een crack». 't Klein Muziekske speelt. De Wesemaelfans dansen. Tot in de vroege morgen. Volgende week dinsdag, 8 augustus, krijgt Lede een enige primeur op gebied van de Volksdanskunst. Dan immers zal de franse volksdansgroep «Les Joyeux Vendéens» zijn enig op treden verzorgen in België van een West-Europese rondreis. Het Is de aktieve Leedse volksdansgroep De Leeuwerik die voor de organisatie hier zal instaan. De volkskunstgrocp «Les Jc- yeux Vendéens» komen uit de streek van de Provence, meer bepaald Le Boupère (Vendée) Zij maken een rondreis door enkele West-Europese landen en hun pleisterplaats in België wordt dus Lede. Van hieruit ver trekken zij dan naar Nederland en Duitsland. Zij komen te Lede aan op dinsdag 8 augustus en. in de namiddag zullen zij door het gemeentebestuur ontvan gen worden in de raadszaal. Daar zal hen een drink aange boden worden, samen met de kunstenaars zullen immers ge logeerd worden bij leden van de Leedse volksdansgroep De Leeuwerik. Deze aktieve volksdansgroep staat immers in voor de organisatie, samen met het Verbond der Vlaamse Volkskunst, en treedt dus te vens op als gastgroep voor hun franse kollega's. Rond 18 uur is er dan een ge- zameiijk avondmaal in het jeugdhuis Leeuwerik. Om 20 uur dan begint het volksdans feest in de zaal Volkskring. Daar zulten Les Joyeux Ven déens vee een avondvullend programma zorgen want zij be schikken niet alleen over volksdansers, maar ook ever een stel bekwame muzikanten die dus typische Provenpaalse klanken zullen ten gehore ge ven Het wordt een enige gele genheid om de typische sfeer van de Provence in Lede even op te snuiven. Woensdag 9 augustus zullen de franse bezoekers dan een bezoekje brengen aan het ty pisch Vlaamse land en daarna zullen zij doorreizen naar Ne derland. Deze aktiviteit. die gekaderd wordt in de aktie rondom het jaar van het Dorp. is echt iets uniek voor Lede. Het is dan ook een hele verdienste voor de Leedse volksdansgroep De Leeuwerik dat zij voor deze unieke organisatie instaan MON D G Moser haalt het van Rene Dillen in de spurt. sterkste had gewonnen. Een fanfare van 100 -spelende leden» zou alle moeite van de wereld hebben gehad om evenveel decibels te produceren. En toch waren ze slechts met enkele -mensen van goede wil», de wakkere kerels van 't Gijzegems «Klein Muziekske». En dan was «Kezze» er nog niet bij, een man met longen als blaasbalgen en een «embouchure eerste klas» Pros Blomme sloeg als een Cassius Clay op de grosse-caisse. Domien Hooge liet zijn instrument buideren. De andere muzikanten deden voor hun kollega's niet onder. Verleden zaterdagavond, een gezegende zomeravond zoals we er de laatste tijd niet te veel meer kenden, zaten kafee en terras van de Aalsterse gelegenheid «De Zwarte Kat» eivol met zomerse genieters Rond 11 u kwam echter een nauw toekijkend persoon uit het stadhuis gerend met de mare dat het boven het kafee brandde. Algemeen alarm en begin van paniek, ledereen buiten. Van op de hoek van de Grote Markt scheen men inderdaad een zee van rode. gele. witte vlammen te zien en na enkele ogenblikken verschenen dan ook de «900» en twee wagens van de brandweer. Dat er geen rook te zien was scheen wel eigenaardig. Ook dat mensen in de bovenverdiepingen gewoon door het ven ster kwamen kijken om te zien wat de samenscholing on deraan betekende was op zijn minst verwarrend Dra. nadat de eerste emoties voorbij waren ea men weer objektief kon toekijken, vooral nadat een oude man had gezegd dat er verleden week een gelijkaardig vertoon was geweest, bleek er helemaal geen brand te zijn. Een modern toestel, naar men ons verklaarde een soort recipiënt, onder elektrische stroom, waarin een soort vloei stof met allerlei kleurige schilfers erin, had deze begooche ling verwekt en van brand was er dan gelukkiglijk niet de minste sprake. Wanneer dan even later ook de grote witte spuiterswagen met groot vertoon en loeiende sirenes, de Grote Markt opreed, ging er dan ook een reusachtige schaterlach over de Markt cp en heerste er nog lang hilariteit, Evolueren de Aalsterse «ajuinen» nu ook nog tot «mane blussers»? trofee die schepen Bourlon aan de overwinnaar moet schenken zou zo te zien zelf wel willen bezitten.(JM) Gijzegem vierde leest. De Nieuwe Uil- was tol in de nok gevuld. Waarom? Wilfried We semael kwam naar huis. Na een geslaagde Tour de France. Nee. de gele trui droeg hij niet. Maar -de kleine» vertolkte een helancrjU- Post. In Compiegne won hij een spurt die goed was voor een etap pezege Om tien uur 's avonds zou hij thuis arriveren. Het werd elf uur. Mid dernacht. Geen Wiliried te zien. Doch dat lor niemand een barst

De Voorpost | 1978 | | pagina 5