R <1(19 in-doguit DE GLANSMEREL LEDE HIELD ZIJN JAARLIJKSE VOGELTENTOONSTELLING St.-Cecilia Lede sloot werkjaar af met gelijknamig feest TONEEL BIJ TIJLVRIENDEN 00RDEGEM KULTURELE KALENDER VOOR DECEMBER 1978 De Voorpost - 1-12-1978 - 13 Net zoals vorig jaar, verwelkomde de Leedse vogelliefheb bersmaatschappij De Glansmerel, de vogelliefhebbers in het oud-gemeentehuis te Wanzele. De tentoonstelling was uiter mate verzorgd. Alhoewel het misschien paradoksaal kan klinken, was dit te danken aan de konkurrentie die er tijdens vorig weekeinde was, met een tentoonstelling In Wetteren en een Provinciaal Kampioenschap. Hierdoor was het aanbod van tentoongestelde vogels minder, zodat prachtige versie ringen konden aangebracht worden. Toch waren er nog zo'n 470 prachtige diertjes te bezichtigen. De opening van deze tentoon- den van deze onkruiden. Het stelling vond plaats zaterdaga- nut wordt ervan onderzocht, vond en kende ruime belang- evenals de toepassing, zoals stelling. Tal van leden en be- voor het genezen van ziekten teldheid van de leden vonden wij de opmerking van de voor zitter tijdens zijn toespraak, die zijn leden aansprak als natuur liefhebbers. Deze klub wordt geleid door voorzitter Norbert De Smet, ondervoorzitter Leo De Neef, sekretaris Arthur Mat- thijs, schatbewaarder Jozef Eeckhoudt, Ringdienst Her man Derder, kommissarissen Hubert Macharis en R. Van der, Eecken en voor het Tentoon- stellingskomittee staan A. La- beeu, Herman Derder en Nor- In het oud-gemeentehuis van Wanzele werd de vogeltentoonstelling onder grote belangstelling geopend. EDV stuursleden waren aanwezig, evenals afgevaardigden van het Schepenkollege (schepen De Paepe en Grepdon), het gemeentebestuur (Everaert en Impens), het Sportkomitee (voorzitter Van Royen), het Feestkomitee (voorzitter De Cremer) en zelf het volledige Hof der Prinsen. OOK STUDIE De vereniging De Glansmerel telt ongeveer 80 leden. Naast het kweken van vogels, heeft de klub ook nog een belangrijke werking op gebied van de vo- gelkultuur Zo hebben zij een studie gemaakt over de kweek van kleurenkanaries en hier mee samengaand een bro chure gepubliceerd. Nu zijn zij bezig met een studie over de kweek van de zeebravink, meer specifiek de kleur en erfe lijkheidsleer. Hierover wordt een speciale kursus gegeven en er zal tevens een brochure uitgebracht worden. Naast deze twee onderwerpen, wij den de leden van deze bedrij vige vereniging zich ook nog aan een studie over onkruiden, en dan meer specifiek de za- en het stimuleren voor de kweek. Deze studie zal meer dere jaren in beslag nemen vooraleer de vereniging met de gevonden resultaten zal kun nen naar voor komen. De klub houdt zich dus niet alleen met vogels bezig, maar er wordt ook dieper ingegaan op de vo- gelkultuur, onder meer ter ge legenheidvan de maandelijkse vergaderingen, die zeer talrijk bijgewoond worden en waar aan tal van verenigingen een voorbeeld kunnen nemen. Voorzitter De Smet en sekreta ris Matthijs zijn zeer verheugd over de suksesrijke werking van hun klub en zij schrijven dit toe aan het feit dat er in de ver eniging inspraak is van de le den en dat niet het bestuur al leen het woord voert. Zij bewij zen het, medezeggenschap leidt tot medewerking op een zeer groot vlak. De vereniging is aangesloten bij twee bonden, dit op aandringen juist van de leden, namelijk bij de Belgische Omitologische Federatie en bij de Algemene Omitologische Bond. Tekenend voor de werking van de klub en voor de geestesges- Inderdaad, ah patrones van de muziekverenigingen, beeft St. Cecilia aantal ran hannonlën en fanfares haar naam verleend. Ter berdenldng van bon schutsheilige vieren alle muziekverenigingen hun naamfeest ah sluitstuk van het werkjaar. Vorige week was dat dus ook bet geval b(j St. Cecilia Lede. Deze Koninklijke Harmonie, daterend uit 1790, spreidde deze viering over twee dagen, bestaande uit drie verschillende programmaonderdelen. De viering ving aan op zaterdag 25 november om 19 uur in de dekanale kerk St. Martinus van Lede. Daar immers werd een solemnele Eucharistieviering met offer opgedragen. Tijdens de H. Mis werden twee prachtige muziekwerken uitgevoerd, na melijk Amazing Grace in een arrangement van Willy Haut- vast en La Campanella van Ch. Bruhn, voor de harmonie be werkt door Arthur Van Migero de. Solisten waren Nina Van der Vorst op trompet en Albert De Smet op bugel. De psalmen werden vertolkt door het Ste-Ce- cilia-koor onder leiding van de heer Emiel Bosman. Na dit devoot gedeelte werden de deelnemers aan het feestmaal om 20 uur verwacht in de zaal van de harmonie. Daar werden de 202 deelnemers verwelkomd door ondervoorzitter Frederik Sonck. Na de Koninklijke kip, de geknikkerde soep, het ge braad met een krans van groenten en kroketten en het ijs. dit alles bereid door mevrouw Hilda Eeckhaut, gaf voorzitter Emiel Vinck een overzicht van de aktiviteiten van het afgelopen werkjaar. Als vaste aktiviteiten waren er de wekelijkse herhalin gen voor muzikanten, tromme laars, majoretten, de opleiding van de balletschool, een tiental uitstappen voor de harmonie en 12 vergaderingen van de beheer raad. Verder waren er als traditionele aktiviteiten: een nieuwjaarsmaal, deelname aan het konsert van Burleske, aan de Leedse karnavalstoet. De 13de muziekavond waarop tal van andere muziekverenigingen aanwezig waren. De meinacht serenade met verbroedering met Takjes worden Bomen uit Schil de. Moederkensdagviering, deelname aan de Mariale Pro cessie, een jaaruitstap op de Maas, de Dodenhulde op Aller heiligen, het St. Maartenfeest dat voor meer dan 200 blije harten zorgde. Op konsertge- bied viel er te noteren het konsert ter gelegenheid van de viering van eeuweling Amelie Verhoeven, de open deurdag in het Psychiatrisch ziekenhuis, en ten slotte het konsert op eigen initiatief aangeboden aan de kanaries gepigmenteerd niet- rood: Luden Lieven, kanaries vetkleurig niet-rood: Willy Van der Steen, kanaries nieuwe kleuren: Cppens - Van Impe, kleine inlandse Mare Wey- meers, kleine exoten zaad eters: Albert De Witte, kleine exoten niet-zaadeters: Willy Van der Steen, grasparkieten: Pros Waegeneer, langstaart parkieten: Hubert Macharis, kortstaart parkieten: Pros Waegeneer, kruisingen met kanariebloed: Willy Van der Steen, kruisingen zonder kana riebloed: Gustaaf Van Impe, hoenderachtigen: Alfons Van Herreweghe. In klasse D: stam van 4 jonge vogels eigen kweek van het jaar: Gilbert Van Boxstael. Het klassement per vijftal werd gewonnen door Pros Waegeneer, voor Gilbert Van Boxstael. Op de 8ste plaats ontmoeten wij Luden Van Impe, die trouwens kampi oen werd in de reeks kanaries nieuwe kleuren. Op 8 en 9 december heeft dan nog het klubkampioenschap plaats, waaraan dus alleen de leden mogen deelnemen en dat uit 14 reeksen zal bestaan. In naam van het schepenkolle ge, het gemeentebestuur, het Sportkomitee, het Feestkomi tee, de Kultuurraad en zijn ei gen naam wenste voorzitter van de Feestraad, De Cremer, de leden en bestuursleden van De Glansmerel nog tal van ja ren toe op de ingeslagen weg. Hij waardeerde tevens de ver eniging voor haar moed en doorzettingsvermogen en de leden voor hun opoffering die ze over hebben voor hun lief hebberij. Mon D.G. Vorige zondag boekten de Oordegemse Tijlvrienden an dermaal een overdonderend sukses met een toneelavond. Voor hun derde toneelavond was de Wetterse toneelver eniging Zucht naar Kunst te gast, met het stuk «La Mosca». Het was een klucht in drie bedrijven, naar de Spaanse Vlieg van Franz Arnold en Ernst Bach. Het was ongeveer de tiende keer dat deze ploeg dit stuk opvoerde zodat het vlotte akteren en het zeer goed op elkaar ingespeeld zijn, en/oor zorgde dat het stuk zeer los en frivool overkwam. Voor een prachtige Regie had oud-Oordegemnaar Gaston Van der Gucht gezorgd. De talrijke personages werden uitstekend ten tonele vertolkt en getypeerd door Luk Vemimmen als mosterdfabriekant Dierentuin, Marieroos Van der Sijpt als zijn echtgenote Rosalie, Maggy Buyle hun dochter, en ver der Rolf Matthys, Denise Reunes, Luc De Gelder, Jo De Winter, Gaston Van der Gucht, Heinz Van den Berghe, Trees Veeckman, Jos Van den Bossche, Lucienne de Wis- pelaere, Nele De'Graeve en Noël Wijnant. De talrijke toe schouwers beleefden een paar dolle uren aan de lotgeval len van de familie Tierentyn. Net als bij het stuk De Mirakel makers wist regisseur Van der Gucht prachtig in te spelen op plaatselijke en nationale aktuele toestanden, wat het stuk heel wat aantrekkelijker maakte. Mon D.G. bert De Smet in. Het ere voorzitterschap wordt waarge nomen door de heer Albert Van Hove. DE KAMPIOENEN De volgende kampioenen kwamen uit de keurdersbus: Klas A: kanaries gepigmen teerd niet-rood: Alfons Van Herreweghe, kanaries vetkleu rig rood: Albert De Jaeger, ka naries vetkleurig niet-rood: Gil bert Van Boxtael, postuurkana ries: Etienne De Paepe. exoten (zaadeters): Jacques Bontinck, grasparkieten: Pros Waege neer, grasparkieten inno: Pros Waegeneer. Alle kruisingen: Albert De Witte. Klas B (overja rige vogels, eigen kweek): ka naries vetkleurig rood: Albert De jaeger, kanaries vetkleurig niet-rood: Etienne De Paepe, postuurkanaries: Lucien Lie- vens, exoten (zaadeters): Paul Temmerman, grasparkieten: Herman Vereecken, langstaart parkieten: Hubert Machaiïs, kortstaart parkieten: Alfons Van Herreweghe. alle kruisin gen: Gustaaf Van Impe. In de vrije klas werden kampioen: bewoners van Villa Letha, ter kompensatie van het kermis- konsert dat wegviel door een «onhandigheidje» van de verant woordelijken. Als bijzonderde aktiviteiten mogen beklem toond: organisatie van het optreden der Wiener Sanger- knaben. organisatie van de tweede reuzenommegang samen met Jong Lede en de Leedse Heemkundige Kring, oprichting van een zangkoor dat geleid wordt door de heer Emiel Bosman, de editie van 15 nummers van de grote Trom, onder de verantwoordelijkheid van Herman De Neef. Voor het realiseren van dit alles stond een heel groot team in, bestaande uit: 52 muzikanten, 9 trommelaars, 31 majoretten, 11 bestuursleden, en op moreel en financieel vlak 350ereleden. Voorzitter Vinck dankte diri gent Arthur Van Migerode, Bernard Van de Meersche als leider van het trommelkorps, Erna Parmentier als lerares aan de balletschool, Rita De Rocker als leidster der majoretten en de heer Emiel Bosman als bezieler van het koor. Dit koor verzorgde trouwens twee zeer gewaardeer de en zeer mooie vertolkte liederen als degestief. Na deze officiële aangelegenhe den, werd dan de plaats geruimd voor een ontspanning tot in de kleine uurtjes, muzikaal ver- Vrijdag 1 december 20.00 uur: jeugdhuis Leeuwerik: informatieavond van «Milac-Lede». Zaterdag 2 december 20.00 uur: jeugdhuis Leeuwerik: The-dansant ten voordele van de 11.11.11. - aktie. Zondag 3 december 14.30 uur: KVLV Lede: voordracht over «Goed gebruik ma ken van de geneeskunde». 20.00 uur: jeugdhuis Leeuwerik: vertoning van de film «Taxi Driver». Maandag 4 december 19.30 uur: KVLV en KAV Oordegem: kookles voor groep I. Dinsdag 5 december 19.30 uur: KWB Lede: bestuursvergadering voor alle wijk meesters in lokaal Volkskring. Donderdag 7 december 20.00 uur: werkvergadering voor de kernleden van de Heemkundige Kring Heemschut Lede. Vrijdag 8 december 20.00 uur: Postzegelkring «Leda»: maandelijkse ledenver gadering in lokaal oude Rijkswachtkazerne. Zaterdag 9 december 19.30 uur: Verenigde Wanzeelse Kineasten: hervertoning van de film «Wanzele, mijn dorp, uw dorp», in de zaal Klooster Wanzele. Zondag 10 december 14.30 uur: KWB-KAV Lede: bezinningsnamiddag over het tema «Kristen zijn in welvaart en krisis» in huize Ronken- burg. 20.00 uur: Verenigde Wanzeelse Kineasten: filmvertoning: zie hierboven. Maandag 11 december 20.00 uur: CMBV Lede: voordracht over «Alkool: vlucht heuvel voor de jeugd» door Drug vrij terapeutisch centrum «De Kiem» in de bovenzaal Volkskring. 20.00 uur: KAV Jonge Vrouwen: gesprek over «geloven in vrijheid» in lokaal Volkskring. Dinsdag 12 december 20.00 uur: KVLV Lede: vergadering jonge gezinnen over tema «Kinderfeest... klein feest?». Vrijdag 15 december 19.30 uur: jeugdhuis Leeuwerik: volksdanskursus voor be ginners. Zaterdag 16 december Koninklijke Harmonie St-Martinus Oordegem: 15.00 uur: aankomst per hefschroefvliegtuig van de Kerst man door de gemeente 16.00 uur: kindernamiddag 18.00 uur: uitreiking van geschenken aan de kinderen van de leden. Zondag 17 december 16.30 uur: BGJG Lede: jaarlijkse algemene ledenvergade ring met als spreker dhr. Van Kerckhove, gedelegeerd be heerder. Koffietafel, tombola en bal. Feestzaal Volkskring. Jeugdhuis Leeuwerik: volksdans 20.00 uur: KVLV en KAV Oordegem: gildevergadering met kerstviering. Maandag 18 december 20.00 uur: Koninklijke Harmonie St-Cecilia Lede: optreden van het St-John College Choir Cambridge» (32 uitvoerders) in de dekanale kerk van Lede. 19.30 uur: KVLV en KAV Oordegem: kookles voor groep I. Dinsdag 19 december 19.30 uur: KVLV Lede: kookles «Verse kaas om van te snoepen». 19.30 uur: KVLV en KAV Oordegem: kookles groep II. Vrijdag 22 december 20.00 uur: VTB-VAB: Les kookkursus voor mannen in zaal «Eden Roe». 19.30 uur: jeugdhuis Leeuwerik; kerstfeest van de volks dansgroep. Zaterdag 23 december 18.30 uur: KWB Lede: familiaal kerstfeest voor alle leden met hun gezin. Woensdag 27 december 19.30 uur: KVLV en KAV Oordegem: kookles groep I. Vrijdag 29 december 19.30 uur; Jeugdhuis Leeuwerik: volksdans. Vaste wekelijkse aktiviteiten Dinsdag: 17.00 uur: St-Cecilia Lede: balletschool 19.00 uur: St-Cecilia Lede: herhaling majoretten 19.30 uur: VTB Lede: turnen Stella Matutina 20.30 uur: Jonge Vrouwen KAV Lede: volleyball Stella Ma tutina. Woensdag: 18.00 uur: herhaling majoretten St-Cedlia Lede Vrijdag: 19.30 uur: St-Cecilia Lede: herhaling trommelkorps 20.00 uur: VTB Lede: bowling in Erondegem 20.30 uur: St-Cecilia Lede: herhaling harmonie. Zaterdag: 09.00 uur: St-Cecilia Lede: les notenleer 10.00 pur: St-Cedlia Lede: samenspel debutanten 11.30 uur: St-Cecilia Lede: samenspel trommelaars Zondag: 10.00 uur: herhaling zangkoor. Mededelingen De jonge Vrouwen KAV Lede houden deze maand een kerstaktie ten voordele van «Het Kind in de derde wereld». De opbrengst gaat naar lekenzuster Lisette Schudding, werkzaam in Taiwan. De uiterste datum voor het mededelen van de aktiviteiten voor de maand januari 1979 is voorzien op 23 december 1978. Data te bezorgen aan Toon Mertens, Br. De Saede- leerstraat 65, 9310 Lede. Programmatle 1979 St-Martinus Oordegem: Vlaggefeesten op zaterdag 27 ja nuari van 18 tot 21 uur en zondag 28 januari van 11 tot 20 uur: doorlopend foto, dia en filmvoorstelling van de harmo nie, met mosselslag. CMBV Lede: telkens om 20 uur in de bovenzaal Volkskring 21 februari: Reuma, kwaal van onze tijd; ofwel: kreativiteit rond karnaval, ofwel: ettikettering van tekstiel. 21 maart: door E.H. Van Renterghem «Is er in een modem leven nog plaats voor trouw?». St-Martinus Oordegem: 21 april te 20 uur: 9de muziek-, zang- en showavond met medewerking van de Harmonie, Tamboerkes en Klaproosjes. zorgd door een DJ dit maal, namelijk de heer Roland D' Hondt. Op maandag 27 november dan was er een feest voorbehouden voor de muzikanten, die in dito-uitgangskledij de gemeente zijn rondgetrokken en een gewaardeerd bezoekje brachten aan de leden-herbergiers zoals dat heet. Hiermee zat er dus bijna het werkjaar van de Koninklijke Harmonie St. Cecilia van Lede op. Wel bijna, want op maandag 15 december om 20 uur is de harmonie medeorganisator van een unieke konsertavond, ver zorgd door het Engelse St. John's College Choir Cam bridge. Voor de rest, afspraak met de Harmonie volgend jaar. MON D.G. De Koninklijke Harmonie Sint Cecilia vierde feest met een overvloedig feestmaal in hun lokaal Harmonie (EDV)

De Voorpost | 1978 | | pagina 13