f; jeugdpagina B H K M N 0 P Q FT, u tu//en todkj<§®( g@knipSj>£ In vogelvlucht over informatie 1979 UW ABC VAN «JAAR VAN HET KIND» De Voorpost - 1-12-1978 - 19 Hit trens BUM HAND TELEFOONNUMMERS. EN ADRESSEN RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grembergen. EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matrassen Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst. I nnTn a a *Uw Koffiehuis» - specialiteit van Wafels UK TH ALS Kattestraat 20 Aalst - Het koffiehuis der denderstreek. "'RONDT SIMON ua3-21.15.64 Wijngaardveld, Aalst Specialist in schuifdaken, voortenfen, autogarnieringen en zonne- 1tenten. LECTROHOME 053-21.89.53 Electronlsche componenten - telefoonbeanwtoordapparaten toradio's - antennemateriaal - stereoinstallaties - modelbouw met afstandsbediening. Korte Zoutstraat 12. AALST ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. M. De Backer, Kon. Albertstraat 75. Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem. Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem. Pobaulaan 16, St.-Gillis- Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. |N HIT BOETIEK 053-77.79.63 O-SPORT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21, Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. OM, LEEN GERUST 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich tingen bij Van den Berghe, Droeskouterstraat 12. Healtert. i EONIDAS 053-21.08.91 De beste en goedkoopste pralines Specialiteit doopsuiker Lange Zoutstraat 37 AALST EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3. AALST 053-21.63.91 IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen. Langestraat 116, 9300 Aalst VERGORDUNEN 052-21.35.50 pioegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardi- sette. tergal enz.. Zonneblinden. Luxaflex. Louverdrape. vouw deuren, modem fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi chem, Potiaulaan 11, Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten UANDO 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken quis. quid, quo. quando, quomodoenz: wie, wat. waar. wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper letro Is een blik in het verleden. VAN LIMBERGEN RETRO, Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meu bilair in antiek-finish. Kunstvoorwerpen, wandtapijten en reprodukties van gekende meesters. Alomgekend voor salon-garnituren in leder. 1 LEGERS 053-21.95.20 Is niet alleen gekend voor kleur T.V maar ook HIFI en alle elctri- sche huishoudtoestellen. Lid van Expert International Leo De Bethunelaan 125, AALSI. COUPONNENHUIS 053-21.27.77 EniQ in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556, Aalst. URWERKEN COVENS 053-70.18.20 Lange Zoutstraat 44. Aalst ergeylen R en zoon 053-21.49.91 Manufacture van bontmantels Molenstraat 58-60 - Aalst n U5Z-21.40.6d i toverformule? Neen een vergelijking. Uw Inbreng en onze vaklui geven samen een fijri resultaat aan uw reklameproblemen. -Bel even naar Groep De Cuyper een love VONNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met eon bromfiets van Hofman. Schoolstraat 48. Aalst. AJto lUngen. I «aar waarborg. Gratis onderhoud. Prijzen vanaf F.MJM-flMLL Alje imMmi uK vognaad leverbaar, j witserland uw juwelier 053-21.16.50 Trouw- en verlovingsringen in goud 18 kt Damesuurwerken en ringen met briljanten gemonteerd. Ook briljanten voor belegging. Vrijblijvend advies. Jt arbeid, vrijetijdsbesteding, ien behoove van leerlingen die wel eens een geslolleerde samenlevingsvormen, rela- verhandeling moeten schrijven, en van andere Jongelieden tjeg VoQr he{ ver|enen die in hun brede vraag naar informatie niet altijd de Juiste van 'hulp en advies wordt weg weten...een korte lijst van instellingen waar Je terecht door de djenst een be kan. Ze heeft niet de pretentie volledig te zijn, maar graag ge(jaan 0p meer gespecia- geven we aanvullingen in een volgende editie. Jeugdservicecentrum, Ka- pellestraat 15, Aalst, Info centrum «Wegwijs» Men gaat ervan uit dat er een eerder massaal en on- gekoördineerd aanbod van informatie is zodat bij vele jongeren een oriëntatiepro- bleem ontstaat. Zij weten niet waar en waarvoor ze bij welke dienst terecht kun nen. Daarom is er de op richting van een ruim inte grerend informatiecentrum. Het stelt zich tot doel, on geacht de politieke of wijs gerige opvattingen van de aanvragers, een zo volledig en veelzijdig mogelijke in formatie te verschaffen aan jonge mensen. De werking van het infocentrum be- tie dus. Ook een schat aan zakelijke informatie (studie, Niettegenstaande het «Jaar van het Dorp» nog volop in de belangstelling staat wordt intussen reeds aan een ander jaartema gewerkt, dat van het kind. Ook het Aalsters stadsbestuur, en inzonderheid de sche pen van Jeugd. Vrije Tijd en Gezinszorg, Eddie Monsieur, meent dat het de geboden kans moet aangrijpen om de belangen van de kinderen en van de jeugd te behartigen. De Schepen is echter de mening toegedaan dat een kindge richt beleid slechts haalbaar is zo bij de bevolking zelf de bekommernis leeft om aan elk kind het onthaal, de ruimte en de kansen te bieden die het nodig heeft. Pas wanneer ouders, leerkrachten, opvoeders, begelei ders, monitoren en ai wie rond het kind staat de fundamen tele noden van het kind aanvoelen en erop inspelen zal de voedingsbodem aanwezig zijn tot het leveren van gemeen schappelijke inspanningen die een kindgericht beleid zullen ondersteunen. De schepen doet daarom beroep op U om samen met de jeugddienst omtrent het «Jaar van het Kind» van gedachten te wisselen. Op maandag 27 november gaat daaromtrent een vergade ring door te 20 u. in het Stedelijk Jeugdinfocentrum, Kapel- lestraat 15 te Aalst. Voor verdere inlichtingen kan U steeds terecht bij Patrick De Smedt, Kapellestraat 15. (Tel.: 053- 77.34.23). lh Jeugdcentrum Zonnestraal 20 Vrij. 1: 20 u.: filmvertoning «vlucht over een koekoeksnest» plusdiskussie. Zat. 2: 20.30 u.: dansavond voetbalploeg Zon 3:13.30 u.: wandeling in Mere Wetswtnkel, Houtmarkt 5 (tel. 053/70.38.88) Gratis juridisch advies elke vrijdag van 19 tot 22 u. Dido, Oude Heirbaan, Erpe Vrij 1: toneel «Op de man af en toe» door de Lont om 20 u. Zat 2: 20 u.: optreden The Kids Woe 6: 20 u.: niet kotters van Dido gaan de in Gent op kot zijnde leden met een bezoekje vereren. Bijeenkomst in Dido om 19u. Sint-Kris toffel, Keizertyk Plein 40 Zat 2: 20 u.: Rockfuif met bodega. «Met ontzettend veel muziek uit de jaren zestig en vijftig. Terlinden, Raffelgemstraat 8 Vrij 1: we bereiden de tentoonstelling voor die doorgaat in de parochiezaal tijdens het weekend. Zat 2:19.30u.: dansavond ten voordele van Sodiga. Tentoonstelling in de parochiezaal van alle groeperingen, o.a. ook van jeugdklub Terlinden en dit na de H. Mis van 18.30 u. en ook de ganse zondag. Zon 3:10.30u.: babysit. Tentoonstelling in de parochiezaal. Vrij 8: we nodigen iederec. ait op onze zangavond. Lansdoet lu zjuü 't Kapelleken, Meuleschetteatraai Zon 3: Lokers Jeugdtoneel is te gast om 14 u. met «Hoera voor zon en regen». Jefl-kinderfilmklub in cinema Feestpaleis, Vlaanderen»traat Zat 9: kinderfilmvertoning «Oom Ferdinand en de toverdrank» om 14.30u. Toegang 50fr. Leden 40 fr. Vrij 8:19.30u.: info- en gebedsavond advent- en welzijnszorg. Zat 9:19 u.: ontmoetingsavond. Tanu, Ijzeren weg» traaf 1 Vrij 1: retrospektieveJohan Verminnen te 20u. Zat 2: retrospektievevan de Strangers van 14 u. tot 19 u. Zon 2: autotocht naar Opwijk met bezoek aan jeugdklub Nijdrop. Vertrek te 14 u. Zat 9: Kaartavond van 20u. tot 23 u. (belotten) Zon 10: Autotocht naar Sint-Niklaas met bezoek aan de Jamklub. (zie ook «geknipt») Kreja, Dksleutebtraat 51 Zat 2: 20 u.: «Monthy Python and the Holy Grael». C.S.V. 't Fabrieksken Vrij 1: 20 u. powezieavond met poëzie en muziek van hoofdzakelijk jonge Aalsterse dichters. Zon 10: 20 u.: filmvertoning «Young Frankenstein». Ypsilon, Meuleschettestraat 32 Zat 2: 20 u.: Wereldreiziger Marcel Lievens is te gast en zal er zijn ervaringen vertellen bij zijn avontuurlijke reis rond ons bolleken. Milac-soldaten werking ln Sint-Martinu» kring, Zonnestraal Do 7: 20 u.: Voorlichtingsvergadering voor toekomstige soldaten. Alle jonge mensen die volgend jaar hun dienstplicht in het leger zullen vervullen zijn er van harte welkom. Aalmoezenier Willems, nationaal proost van de Milac zal er de inleiding geven. Dparna is er ook besprexing en kan men- praktische inlichtingen krijgen i.v.m. uitstel, vergoedingen, enz. liseerde diensten en perso nen. begeleidende ver wijzing). De informatieverschaffing is principieel vrijblijvend en kosteloos. Wel bestaat de mogelijkheid fotokopies te nemen tegen een kleine ver goeding. De anonimiteit wordt ten volle gewaar borgd. Het centrum is open voor iedereen en is vrij toeganke lijk: alle werkdagen van 8. 15u tot 17.15u en iedere za terdag van 9u tot 12u. Jebron, Begijnhof 1, Aalst Hier vind je erg veel tijd schriften, brochures, boe ken, kranteknipsels,...op religieus-katechetisch-so- ciaal-politiek gebied. Vor mende lektuur en informa tie dus. Ook een schat aan informatie omtrent de ont wikkelingslanden. Open el ke weekdag tussen 16u en 18u, elke zaterdag ook van 10u tot12u. H.A.K. (Hulp-, Advies en Kontaktcentrum) en Wets- winkel, Houtmarkt 5, Aalst. Hier weliswaar niet zo uit gebreide infor, maar toch een niet te versmaden en goed bijgehouden berg tijd schriften (60 titels) en bro chures. Deze vrijbjijvende Informatie is velerlei: so ciaal, juridisch, seksuali teit, ekonomisch, aktie- groepen, dienstplicht... Specifiek voor HAK is wel zijn individuele service- dienst (gratis). Er bestaat een uitgebreide staf mede werkers (eer> geneesheer, advokaat, sociaal werker, priester,...) die je helpen zoeken naar een oplossing van je probleem, (of dit nu over huisvesting gaat, of seksualiteit, of ouders-kind relatie, of drugs...) In hetzelfde Pijsteelgebouw is Westwinkel gevestigd. De werking (iedere vrijdag van 19u tot 22u) bestaat uit het geven van gratis juri disch advies over welk on derwerp dan ook. Open: elke weekdag van 10 u tot 24u behalve op dins dag. In '1 weekend van 18u tot 24u. Tel. 053/703888. Wereldwinkel en Vies Oilst, Burchtstraat 20, Aalst Wereldwinkel biedt je heel veel info omtrent ontwikke- lingslandèn en maatschap- pijproblematiek (hier kan je ook kopen). Vies Oilst beschikt over een archief dat «Aalst» als topic heeft. Tijdschriften, bro chures, dokumenten steeds ter inzage. Het hol van de Rode Mol, Kalfstraat 22, Aalst Voor wie zich politiek enga geert of simpelweg meer wil weten over milieuproblema tiek, kritisch onderwijs, so ciale toestanden, vrouwen- strijd, ekonomische situa ties, de derde wereld, «poli tiek»,...die kan hier terecht. Openingsuren: iedere woensdag van 14u tot 17u, vrijdag van 18u tot 20u, za terdag van 10u tot 13u en van 14u tot 16u. Tanu, Ijzerenwegstraat 1, Aalst Iedere dinsdag van 19u tot 22u kan je hier komen neu zen in de bibliotheek met vooral sociaal-politieke lite ratuur. Jeugdklubs Nogal wat jeugdhuizen be schikken over een infostand waarin een aantal tijdschrif ten, blaadjes van andere klubs, broch uurtjes... In sommige gevallen wordt daar echt werk van gemaakt maar dit kan niet overal ge zegd worden. Infostand Liberaal Jeugd werk Aalst, Hammestraat 20, Aalst Iedere zaterdagnamiddag kan je hier terecht. Je vindt EVEN DIEP UITADEMEN Het zou een gek gezicht zijn als morgen de jaarlijkse vakan tieperiode een aanvang zou nemen. Als iedereen om te genieten van het heerlijk koude weer naar de Skandinavi- sche landen en IJsland zou trekken. Op 25 december zou de nationale feestdag vallen, terwijl kerstmis midden in de ronde van Frankrijk-periode zou vallen. We kunnen ons amper voorstellen paaseieren te gaan rapen wanneer de eerste bladeren van de bomen vallen want zoek maar eens een ei in een bladerenhooiberg. Maar laat ons bij de nabije toekomst blijven, onze vakantieplannen nog eens herkau wen en toch ook niet de blokkers vergeten die nog tot half december hun eerste zittijd blokken en uitspuien. Weldra is het ook Aalst-kermis en we knipogen naar dat afkooksel van karnaval dat in de hondsdagen, midden in 't jaar, valt. Jammer dat binnenkort de zwemkom in Aalst zal sluiten voor de jaarlijkse kuisperiode. Waarom doen ze dat niet in juli als het te heet is om te gaan zwemmen? Het voetbalsei zoen zal binnenkort ook stoppen want het is toch echt te koud om nog verder op het balleke te sjotten... Zo worden alle kalenderblaadjes netjes doormekaar ge schud en door mijn onschuldige hand opnieuw maar kris kras aan mekaar gelijmd. En we steken Erasmus niet onder stoelen of banken want het was precies deze eminente representant van de wedergeboorte die de lof der zotheid bezong. Vondel staat daar niet zover af want hij noemde het één groot schouwspel en of de scenes nu in deze of een andere volgorde staan, het is en blijft een (zot) schouwspel. Zo is het toch weer bollekeskermis binnenkort, ledereen die ooit eens de jaren van verstand bereikt heeft mag op de draaimolen. De bezetters van RBP en Salie, de prikkende treinmensen, de woelige studentenmassa met haar hekel voor de cijferkombinatie «10 000», de antikerncentralisten, de werklozen, de tweeledige federalisten en de politiek daklozen... iedereen mag mee op de stempaardjesmolen. Of ze ook aan de «flosj» zullen kunnen trekken is een andere vraag. Maar daar is het ook een zot schouwspel voor! OPENING NIEUW JEUGDHUIS TANU Op zaterdag 2 december verhuist jeugdklub Tanu. «Ijze renwegstraat 1wordt het gloednieuwe adres. Er is een feestprogramma (zijn wij een volk van feestvierders of niet?) en dat ziet er als volgt uit: gezamenlijke optocht van het oude lokaal (Houtmarkt) naar het nieuwe (de gewezen kafee den Anker). Verzamelen aan het oude lokaal om 10 u. Openingsresepsie van 10.30 u. tot 12 u. Openings-T-Dansant van 19 u. af, met diskobar studio Tanu International. Toegang voor de gelegenheid gratis. Welkom zijn alle ouwe en nieuwe leden en simpatisanten ook nog. Inmiddels is Tanu het eerste jeugdhuis met berich ten over de eindejaarsregelingen. Stippen we een studiea vond aan over Israël, een kerstavond, een Hitlerfilm en een nieuwjaarswensennacht. Maar later meer daarover, zulle. Nu nog niet het hoofd breken daarover. JEUGDKLUB DIDO WERFT SPITAELSERS AAN Tot het zogenaamde derde arbeidscircuit of kwartiaire sek- tor behoren ook jeugdhuizen. Ze krijgen dus de kans werk nemers «Bijzonder Tijdelijk Kader» in dienst te nemen. In de Aalsterse jeugdwereld maken reeds een aantal instellingen gebruik van die mogelijkheid of hebben die intentie: het Stedelijk Jeugdservicecentrum, Kreja, CSV... Ook Dido wil een projekt ter goedkeuring voorleggen aan het Regionaal Tewerkstellingskomitee dat op 5 december samenkomt. De aanwerving van de gevraagde personen zou ten vroegste op 1 februari gebeuren. Aan te werven personen zijn: een technieker (voor de technische realisatie van het projekt) (A2 of M3). een arbeider (bijstand in de technische opdracht van de technieker). Geen diploma vereist. een bediende (Hoger Middelbaar Onderwijs) voor de administratie van het projekt. een vormingswerker (Sociale school, Sociologie, Pe dagogie of Pers en Kommunikatiewetenschappen) voor enketering, opstellen van vormings- en informatiepro gramma's, meehelpen aan uitbouw van een jongerenwer king in Ba(ribnjgge-Aaigem-Burst... een Krejatechnieker die kreatieve kursussen, week ends en avonden kan opzetten. Het geldt een projekt dat in de regio van Erpe - Mere - Bambrugge - Burst - Aaigem wil nagaan welke de interes ses zijn van jongeren op kreativiteitsgebied. Vandaaruit zullen vormings- en informatieprojekten opgezet worden. Hieraan gekoppeld is de uitbouw, oprichting en afwerking van bestaande en nieuwe akkomodatie die hiertoe noodza kelijk is. TEAM: JEUGDATELIER Een begeleidingsteam van vier personen staat iedere zon dag van 2 tot 5 klaar om kinderen kreatief te laten werken. Kinderen van zes tot veertien jaar zijn dan ook zeer welkom in Kreja, Driesleutelstraat 51, Aalst! Op het programma staan manuele ekspressies (kleibewerken, knutselen, groepsschilderen, lichamelijke ekspressie (spelend bewegen), verbale ekspressie (toneel, poppenkast, muzikale ekspressie (zang, instrumenten zelf maken en ermee spelen,tochten, binnenhuisspelen, buitenspelen en uitstappen. Momenteel wordt er druk verbouwd in en rond de lokalen boven de H. Hartbibliotheek. Als die klaar zijn zullen de kinderen zelf het interieur mee helpen kiezen en uitwerken. Voorlopig is er onderdak in de zaal van jeugdhuis Kreja. Ouders kunnen informatie krijgen op zondagmiddag, maar ook in de week, telefonisch bij Gi Van Moesieke: 053- 70.34.76. DE LONT NAAR DIDO Neeneenee... Dido is echt niet die tijdbom waaraan een hele lange lont verbonden is. Wel komt op vrijdag 1 decem ber (da's vandaag) toneelwerkgroep De Lont naar Dido. Hun stuk «op de man af» vertelt over Brigitte en Paula. Twee levens- en liefdesstories die heel verschillend zijn van me kaar Paula's romantische streven leidt haar naar een jon gen die haar «met het gevreesde ekstraatje» laat zitten, ledereen staat plots klaar met wijze raad en vooral met de wijsvinger. Ze rukt zich los uit de beknelling en beslist zelf... Wat? Een open vraag. De lont wil geen wijsvinger opsteken. 20 u. - 40 fr. HOMOFIELEN IN ONZE SAMENLEVING Rond deze problematiek zal op woensdag 13 december (20 u.) een voordracht met debat gehouden worden. Spreker is J. Boeykens, voorzitter van de Federatie Werkgroepen Homofilie. Er zal ook een panel zijn van homofiele jongens en meisjes. Voor de organisatie tekent het Humanistisch verbond Aalst samen met de Federatie Werkgroepen Ho mofilie. Waar? Kafee 't Landhuis, Grote Markt, Aalst. (pd) er infor over de eigen onder- praktische informatie, plu scheiden werkingen en de ralistisch, over diverse or- nationale koepels, maar ganisaties. ook heel wat meer. Vooral (pd)

De Voorpost | 1978 | | pagina 19